Foreholte nu op tweede plaats Parker „speelt" met 1 Rotterdam Zuid: 87-1271 Zege op Kwiek bezorgt Ons Eiland koppositie Nijssen Trotters wint pas na verlenging MMO OP DREEF MAGEREPUNTERWINSTLEIDSE KORFBALCLUBS DAMES PARKER ALLEENAAN LEIDING ROTTERDAM Zoals verwacht bleek Rotterdam Zuid zaterdagavond ook in de eigen hal geen tegenstander van betekenis voor Parker. De Leidse lijst aanvoerder van de basketbaleredivisie speelde wat met de Rotterdammers, verwierf zich een 45-65 ruststand en besloot het show-optreden uiteinde lijk met veertig punten verschil: 87- 127. Hoewel het uitduel met Rotterdam zo op het oog aardig leek om weer eens wat systemen door te nemen, bleek ook dat zaterdag nauwelijks mogelijk. De Rotterdamse tegenstander acteerde dermate zwak, dat de gedachte aan sy- steemspel al snel als „zinloos" aan de kant kon worden geschoven. Leiden be nutte de bijna vrije avond dan ook slechts voor wat freelancewerk. Scoor de gretig en verdedigde niet overdreven fel. Ook greep coach Hennie Blom de Rotterdamse gelegenheid met beide handen aan om Mitchell Plaat een rusti ge avond te bezorgen. De Leidse spel- verdéler, die de komende moeilijke maanden zo'n belangrijke taak dient te vervullen bracht de meste speeltijd aan Ondanks het feit dat Parker-speelster Ria de Wit (4) er hier tegen de langere tegen standsters van Juventus niet aan te pas komt zal zij weer tot de topscoorsters beho ren. LEIDEN Nijssen Trotters heeft de benauwd- ste overwinning uit deze kompetitie behaald. Pas in de verlenging wist de ploeg van Ben van Cleef de zege op AMVJ veilig te stellen: 112-102. De dames van Parker kwamen alleen op kop. De enige overgebleven konkurrent, Juventus uit Dordrecht, werd in Sporthal Broekplein voor de tweede maal verslagen: 67-64. Luba herstelde zich van een fikse inzin king en versloeg DAS in Delft: 74-80. De op gaande lijn van Sedelaar MSV kon niet wor den doorgetrokken, ook al kwamen de Noord- wijkers in de slotfase nog dicht bij het Spa- kenburgse Anguilla: 89-96. Blitz en Leiderdorp bleven winnen terwijl BVO koploper Midland bijna de eerste nederlaag toebracht: 72-71. Na de normale speeltijd stond voor Nijssen Trotters een zeer aanvaardbare score van 94 punten op het bord. Bedenkelijker was de te- genscore van het Amsterdamse AMVJ: even eens 94 punten. Gerechtvaardigde konklusie: defensief liet Nijssen het nogal afweten. En AMVJ is er de ploeg niet naar om de kansen te laten liggen. De Trotters moesten in de 15de minuut een 24-31 achterstand goedmaken - wat razendsnel geschiedde - maar waren bij rust nog lang niet los: 43-42. Ook na de pauze bleef AMVJ uitstekend bij. In de 18de minuut leek de strijd toch beslist: 92-86. Maar mede 'dankzij' het missen van liefst zes strafworpen op rij kwam Nijssen nog in grote problemen: 92-94 tien sekonden voor tijd. Volgens coach Van Cleef wèl Nijssens beste tien sekonden, uitmon dend in een score van Peter Kop: 94-94. In de verlenging nam Nijssen snel afstand en haalde de streep met 112-102. Scores Nijssen: Moerer 26, Ruijsenaars 17, Maassen en Berendsen 14. De dames yan Parker staan na de winst op kon kurrent Juventus uit Schiedam fier alleen op kop. Vooral in de eerste 20 minuten was het Parker wat de klok sloeg. Met een full-court man-to-man werd een 'mannen-ruststand' be reikt: 50-37. Na rust bleek deze krachtenverslin- dende verdedigingswijze wat op te breken, on danks het feit dat de Leidse formatie meer vol waardige 'wisselspeelsters' ter beschikking had. Met steun van het publiek en door listige scores van Els Vijfvinkel op het kritieke moment (één punt achter vijf minuten voor tijd) haalde Parker toch winnend het eind: 67-64. Scores Parker: Ria de Wit 15, Miriam van Schaik 13, Mardet van Gennip 11. Eerste Klasse Zonder Ton Kallenberg en Bert van der Mark en met een zieke Geert van Zandwijk kwam Luba in Delft zeer goed voor de dag tegen DAS. Door stuwend werk van guard Renè Kallenberg werd aan het eind van de eerste helft afstand geno men: rust 28-40. Een korte terugval na het snel le vertrek van Kallenberg (5 p's) weerhield de Leidse ploeg er niet van om via vervanger Ro- bert-Jan Drijver en vooral Geert van Zandwijk en Lodewijk Devilee (alle drie 16 punten in deze wedstrijd) met 74-80 winnend te besluiten. MSV leverde een matige prestatie met een ploeg Anguilla uit tweede helft was de achterstand zelfs 26 punten. Via een press kwamen de Noordwijkers vervolgens uit op 89- 96. Tweede Klasse Het Voorschotense Blitz bleef in Utrecht tegen Tavno met wisselende voorsprong steeds aan de gunstige kant van de score. Peter de Wijs was oppermachtig onder de borden en scoorde 35 punten. Via 32-37 bij rust won Blitz met 68- 87. Met uitblinkers Luc Ettema en Arno Filippo slaagde het Alphense BVO er net niet in om - ook in Utrecht - het ongeslagen Midland de eer ste nederlaag toe te brengen: 72-71 na een 32- 41 ruststand. Leiderdorp draait op volle toeren. Nu werd het Dordtse Snel/Reizen, vooral door schitterend spel van Clemens Kriek en 34 pun ten van Christiaan Uhlenbeck weggespeeld: 112-74 na 49-35 bij rust. Eerste divisie heren: Bernisse 13-26; Trotters 13-24; Jumpers 12-18; AMVJ 13-16; Zaandam 13-16; Utrecht 12-12; Paulus 13-10; Hertogbal- lers 12-10; BSW 13-10; Kimbria 13-10; Boxtel 12-8; Sphinx 12-6; Germaan 13-6; Arrows 11-6. LEJO BUCK (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN De microkorfbalfinale om het kampioenschap van Nederland zal op 8 maart verspeeld worden in de Leid se Groenoordhallen. Deze finalewedstrijd was oorspronke lijk toebedeeld aan de afdeling IJ en Amstel, maar wegens reparaties is de Sporthal-Zuid niet te gebruiken. Het orga nisatiecomité rekent erop dat alle 7000 plaatsen bezet zul len worden. (Van onze handbafmedewerker) LEIDEN Plantenhoek/Foreholte boekte tegen ESCA haar derde zege op rij, 1013. Door dit re sultaat bezet de ploeg van Wim Geerlings thans de tweede plaats in de eerste divisie A. De ach terstand op koploopster HMS bedraagt vier pun ten. In de eerste divisie B moet het Stompwijkse HVS tegen Zonnebloem uit Montfoort met een 87 nederlaag genoegen nemen. OASE en MMO doen in de derde divisie in het geheel niet voor elkaar onder. Beide ploegen kwamen dit week einde tot winst tegen resp. de reserves van Anco- ra (9—15) en Oliveo (18—6) en bezetten daardoor „gezusterlijk" de eerste plaats in hun klasse. Bij de heren stevent Olga/Saturnus regelrecht op de titel in de afdelings eerste klasse af. Voor de zes de maal in successie zegevierden de Leidenaars. Slachtoffer was dit maal het Rijswijkse Hercules, dat kansloos met 21—9 ten onder ging. ESCA startte in het duel tegen Foreholte sterk. Binnen vijf minuten keek het moeizaam uit de start blokken vertrokken Voorhoutse team al tegen een 2—0 achterstand aan. De Voorhoutsen herstelden zich echter op ondubbelzinnige wijze. Vanuit een „potdichte" defensie met Lia van Kesteren als soli de sluitstuk (zij stopte onder meer twee strafwor pen) trok Foreholte met snel en bekeken handbal het spel resoluut naar zich toe. Via 2—2 liep de Voorhoutse formatie weg naar een alleszins ver diende 3—8 ruststand. Ook na de veldwisseling voerden de Voorhoutsen de boventoon, al werd het wel duidelijk dat het heilige vuur er een beetje uit was. Onbedreigd drukte Foreholte met nog zo'n vijl minuten te gaan door naar een 7—13 voorsprong. In de slotfase kon ESCA dank zij enige arbitrale missers (Jet Verdegaal kreeg wegens vermeend hard spel een tweetal strafworpen tegen en moesl even later zelfs voor twee minuten het veld verla ten) nog tot 10—13 komen. Voor de Voorhoutse treffers zorgden: Nel Geerlings 5x, Hannie Bos kamp 4x, Leny van Beek, Jet Verdegaal, Marian Mens en Margreet van Velsen. HVS leek in de laatste minuut van het duel tegen Zonnebloem bij de stand 8—7 in het voordeel van de ploeg uit Montfoort toch nog één winstpunt bin nen te halen, toen Sjanie Waayer bij een „doelrij- pe" break-out finaal van de sokken werd gelopen en eenieder derhalve rekende op een strafworp. Het arbitrale duo, dat de gehele wedstrijd al matig opereerde, weigerde echter ondanks heftige Stompwijkse protesten een 7-meterworp toe te kennen. Het bleef daardoor 8—7 voor de Limburg se dames, die daarmee meer kregen dan ze ver dienden. Want in speltechnisch opzicht was HVS de betere ploeg. Zonnebloem compenseerde dat verschil echter, door zowel aanvallend als verdedi gend de forsheid niet te schuwen, waardoor HVS toch licht geïntimideerd raakte. Ook bij rust had Zonnebloem een voorsprong, 65. Verantwoorde lijk voor de Stompwijkse score waren: Ank van de Bosch 2x, Marijke Luiten 2x, Leny van de Bosch 2x en Marijke Bos. Mede door het voortreffelijke keepsterwerk van Riekie Brunt behaalde MMO een eclatante 18—6 overwinning op Oliveo uit Pijnacker. Vanaf het be- ginsignaal draaiden de Hoogmadese dames op vol le toeren. Voor Oliveo er in feite erg in had, liep MMO gedecideerd weg naar een geenszins geflat teerde 9—0 voorsprong. Daarna geloofde MMO het wel, waardoor Oliveo bij rust kon terugkomen tot 9—3. Ook na rust een 'oppermachtig MMO. Via de tussenstanden 13—5 en 15—6 drukte de ploeg van Karei Caron door naar een verdiende 186 eindstand. De Hoogmadese doelpunten kwamen op naam van: Helma Volwater 4x, Elly van Leeuwen 3x, Leidy Vink 3x, José Elstgeest 2x, Adrie van der Meer 2x, Conny Elstgeest 2x en Margré Volwater 2x. Na een gelijkopgaande eerste rondgang (rust 55) toonde OASE zich in de tweede speelperiode dui delijk de meerdere van haar tegenstandster Ancora 2. In tegenstelling tot de laatste weken liep het bij OASE zeker mede door de enthousiaste aanpak, zowel offensief als defensief weer als vanouds. Voor de Rotterdamsen was daarbij geen eer te be halen. Het werd uiteindelijk een ruime 915 zege voor de Alkemadese formatie. Doelpuntenmaak- sters bij OASE waren: Helma Stigter 5x, Corrie Weenink 3x, Margret Brugman 2x, Gonny van der Geest 2x, Gerrie Hoogenboom 2x en Riet Broester- huizen. Olympia handhaafde haar ongeslagen status mid dels een 11—9 zege op het derde team van ODIS. Bij rust keken de Wassenaarse dames nog tegen een 3—4 achterstand aan. Marion Prins was in dit matige duel goed op schot. Ook tegen de reserves van HVV'70 had Rijnsoever het geluk bepaald niet aan haar zijde. Een aantal malen stond het Voor schotense houtwerk namelijk „zekere" Katwijkse treffers in de weg. Rina Varkevisser speelde bij Rijnsoever een doeltreffende partij. HVV'70 had weinig moeite met het derde team van VELO. Na een 1—4 ruststand werd het een 4—12 overwinning voor de Voorschotense dames. De heren van Olga/Saturnus lijken in de afdelings eerste klasse onstuitbaar. Ook Hercules was niet in staat de Leidenaren ook maar enigszins te veront rusten. Met snel spel overvleugelden de Leidenaars hun Rijswijkse tegenstanders van meet af aan vol komen. Voor Hercules bleef er niet veel anders over dan te proberen de schade zoveel mogelijk te beperken. Bij 21—9 kwam voor Hercules het ver lossende einde. De eerste helft werd afgesloten met een 115 voorsprong voor Saturnus. Voor de Leidse doelpunten zorgden: Anton Klok 5x, Hans Blansjaar 5x, Peter Waalwijk 4x, Henk Verwey 4x en Jan Wolter IJssel de Schepper 3x. Na een uitermate spannende wedstrijd trok HVV'70 met 1918 aan het kortste eind tegen het Hagse CWP. Bij rust was de stand nog gelijk, 8—8. In een sportief en goed geleid duel moest MSV met 14— 24 de punten aan HEC laten. Ook bij rust was het verschil al duidelijk, 7—14. Vooral uit de tweede lijn waren de Hagenaars levensgevaarlijk. Northa, dat slechts de beschikking had over één wisselspeler (Jos Kuis en Cor Bader zijn nog steeds geblesseerd), kon het niet bolwerken tegen kampi oenspretendent Quintus 2. Na een nog redelijk^ 2 6—8 ruststand werden de Noordwijkerhouters de tweede speelperiode door de ploeg uit Kwint sheul knap weggespeeld naar een 10—20 neder laag. Ondanks de nederlaag kan doelverdedige Piet van Dam terugzien op een goede wedstrijd Jaap Kooy nam het merendeel van de Northa-doel i punten voor z'n rekening. In een op matig pe staand duel bleef Olympia met 18—24 in de meer derheid tegen HMSH. Bij rust was het nog 12—1 voor de Hagenaars. André Prins en Kees Vogel c speelden bij de Wassenaarders een goede partij. Rijnsoever behaalde een 30—25 zege op het der I de team van Hermes. De eerste helft van dit doet- c puntrijke duel werd afgesloten met een 13—H v voorsprong voor de Katwijkers. Bij Rijnsoever ver] tolkte de tweeling Piet en Arie van der Plas verrassende „onderscheppende" rol. Tegen het versterkte tweede team van HEC blecfl MMO juist met 20—19 voor. Door dit resultaat ver- stevigden de Hoogmadese heren hun ongeslagei koppositie in de afdelings derde klasse. Gerard El* tgeest was met negen treffers weer topscorer. Ee« nt vooral conditioneel sterker OASE ondervond wei- r nig tegenstand van het derde team van Westlandi» 'V Met 15—34 werden de Naaldwijkers door Jos Stig- ii ter (in dit duel goed voor negen treffers) en z'n mannen (met Henk van der Hulst en Kees Wassf naar als de doelpuntenmakers) afgetroefd. Foreholte ten slotte zegevierde met 7—22 overdt reserves van OASE. Kees Westerbeek was bij df Voorhouters met zeven treffers het schotvaardigd de kant dopr en zag Roy Leysner 22 mi nuten in actie. Zoals ook Joost Corne- lissens ruim tien minuten actief aan het spel mocht deelnemen. Onderling hielden de Leidenaars ook nog een wedstrijdje om het dag-topsco rersklassement. Sid Bruinsma (28) won dat duel, maar zijn voorsprong op Jimmy Woudstra (26), Ervin Giddings (behalve drie dunks ook 22 punten) en Ron Kruidhof (20) was niet al te groot. Overige scores Leiden: Plaat 10, "John Washington 9, Leysner 8, Cornelissens EBBC Den Bosch had weinig problemi met BV Groningen, dat in eigen hu met 114-56 werd verslagen. Adam ai Eve/Stars won met slechts twee punti verschil van BOB: 95-93. Amstelvei I versloeg Frisol/Rowic met 112-99, te I wijl Delta Lloyd/Landlust verloor vi Nationale Nederlanden/Donar met 121 89. Stand: Eredivisie heren: Leiden 20-38; EBB 20-34; Amstelveen 21-26; Punch 21-2' Stars 21-22; Donar 21-20; Rowic 20-1 p Landlust 20-14; BOB 21-14; Rotterdan Zuid 20-6; BV Groningen 19-4. i De overwinning die Ons Eilan behaalde op het Rotterdam; Kwiek kende een zeer regè matig verloop. Een snelle sta leverde de ploeg van Pi Weerheim na twintig minute een comfortabele 5-0 vod sprong op. De zelfoverscha ting sloeg hierna even toe. Nli alle kansen werden meer b< nut en ook verdedigend viele er steekjes. Verder dan 7-5, een 6-3 ruststand, liet Ons E land het niet komen. Rusti ballend werd een 9-6 overwii ning binnengehaald. Nijenhuis (3), Patrick Verra (3 Julia Arnoldus en Rob en Hui Hasselbach scoorden. Het duurde erg lang eer Crei cendo greep kreeg op h< rechtlijnige spel van ONDO. Zeeuwen liepen via een ruststand zelfs uit tot 0-7. Toe kwam er nog een ommekeei John Huigsloot (2), Louis Kon (2), Wim Barendse (2), Marlie Brouwer, Liesbeth Kok e Tessy Burghout zorgden i voor dat Crescendo een f- nuut voor tijd met 10-9 de le ding nam. De Zeeuwen pakter toch nog een punt: 10-10. Tweedeklasser Fiks lijkt de op gaande lijn nu te pakken hebben. Mede door een groei aantal onderscheppingen in verdediging bouwde de plo© van Herma Tobè voor rust ee 4-1 voorsprong op in het duf f< met Actief. Ook na rust wis t Fiks Actief achter zich te hou t den. In een periode dat he i spelpeil daalde werden de Rol t terdammers even gevaarlijk: 5. Els Anholts en Aad Knetscl E gaven Fiks weer voldoend c ruimte voor een zege: 8-6 v Overige treffers van Els An holts (2), Ineke Kooij, Reinetl t Anholts, Rob Nonhebei en Ro bert van der Kraan. De angst die Velocitas al sind jaar en dag koestert voor SE1 alleen was al voldoende. D Leiderdorpers speelden- ve onder hun niveau. Minutei lang konden de Leidschen dammers aanvallen zonder daf er een Velocitas verdedigi tussenkwam. Via een 2-5 rust stand werd Velocitas dan ooi naar een regelmatige 6-11 ne| l derlaag gespeeld. Ybo Schutl f (3), Rien van Poelgeest (2) ei Carla van Evert zorgden voo de tegentreffers. (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN De puntenoogst die de negen binnen de lijnen komende ploegen uit de Leid se regio binnenhaalden was uiterst schamel. Alleen De Danaïden wist tegen VEO een gelijkspel uit het vuur te sle pen, terwijl Fides Pacta en alle eerste klassers verloren. Beter was het gesteld met de tweede klassers. Fiks en Ons Eiland boekten beide een overwinning, welke laatstge noemde de eerste plaats in II C opleverde. Crescendo speelde gelijk en derde klas- ser Velocitas was kansloos tegen SEV. Al na zes minuten in het duel met VEO werd De Danaïden met een 3-0 achterstand ge confronteerd. Het bleek alleen maar motiverend te werken op de Leidse ploeg, die weer vol ledig aantrad. Door treffers van Cees Christiaanse, Hennie Devilee. Leon Brouwers en Hans van der Leek was deze achterstand bij rust al weer verkleind tot 5-4. Na de her vatting plaatste de Voorburgse ploeg een forse tussensprint. Gesteund door een erg sterk, ook in aanvallend opzicht da mes viertal doorboorden de VEO-heren viermaal achtereen de Leidse korf. Ook nu wist de ploeg van Gerard Bos haar kalmte te bewaren. Bekeken spelend werd de 9-5 achter stand weggewerkt. Ook een laatste tegentreffer, kort nadat Yvonne Kamering vijf minuten voor tijd voor aansluiting had gezorgd, werd bekwaam gepa reerd: 10-10. Overige treffers van Cees Christiaanse (2), Bea van der Meel en Trudy Nap. Bijna een volle helft lang duur de het, eer Fides Pacta weer tot scoren kwam na de ope ningstreffer van Dik Onderwa ter. Een te groot aantal plaats- fouten was volgens coach Jan Hensen de voornaamste oor zaak van de geringe produkti- viteit. Tegenstander Oost Arn hem kreeg zodoende vrij spel, ook al door wat coulant verde digen. Pas ter na rust (6-2) kon Fides Pacta iets aan de achterstand gaan doen die in middels tot 8-2 weas opgelo pen. In de laatste acht minuten kwam de fusieploeg door doel punten van Robin Sommeling (3), Nico Pikaar (2) en Ronald van de Velde nog gevaarlijk dichtbij: 9-7. Nadat de Arn hemmers op spelvertragen wa ren overgeschakeld, was het alleen de thuisploeg die nog scoorde en de eindstand op 10-7 bepaalde. Dat Pernix zo kansrijk zou zijn tegen titelfavoriet Excelsior had coach Flip van der Kooij niet kunnen denken. Alleen in de eerste helft konden de Delf tenaren Pernix onder druk zet ten met een simpel type „schietkorfbal". Langzamer hand kreeg Pernix hier greep op, door met enige risico's te gaan afvangen. Pernix slaagde erin de achterstand, welke ma ximaal twee punten bedroeg, in te lopen. Via 1-3 en 2-4 werd een 3-4 ruststand be reikt. Ook na de pauze hield Pernix het initiatief. Door Jan- co Breedveld nam Pernix ze ven minuten voor tijd een 6-5 voorsprong. De kansen keer den echter snel. Nog geen twee minuten later stond Ex celsior weer' op winst. Ook de wissel Kees Hortensius voor Kees Brokaar kon geen veran dering meer brengen in de 6-7 stand. Overige treffers van Kees van der Kraan (2), Peter Kuipers (2) en Kees Brokaar. Geen moment heeft Zuider kwartier mogelijkheden gehad om zich defintiief los te maken van Quick. Tot driemaal toe slaagde de Dordtse ploeg erin een twee doelpunten achter stand goed te maken. De ma nier waarop was minder impo nerend. Wat begonnen was met spelvertragende overtre dingen ontaardde langzamer hand in aanslagen op het li chaam. Het was aan scheids rechter Snel te danken dat geen verdere escalatie optrad. Zuiderkwartier kwam in de slotfase gewoon kracht te kort. Na een kwartier in de tweede helft stokte het spel, ook na het inzetten van Dick Derksen. Quick profiteerde behendig, creëerde een 9-11 voorsprong en hield deze bekwaam spel- vertragend vast: 11-12. Tref fers van Dirk Jan de Kreek (4), Jeanette van de Waarde (3), Joep van Dam (2) en Eric van Lunteren (2). Voor De Algemene wordt de resterende competitie erg zwaar. In het sleutelduel tegen het nog puntloze OSCR kon de ploeg van Ruud Niesing een helft bijblijven. De terugval in het Leidse spel trad echter al na twintig minuten op. Tot dan was De Algemene de wat mak kelijker scorende ploeg ge weest en stond er een 6-4 voorsprong op het bord. Be kwaam spelend op het force ren van strafworpen verzetten de Rotterdammers de bakens. Tien minuten na rust was het duel al beslist: 6-14. Hpt uit- 'wisselen van de mentaal zwak ke Henk van der Goot én Mar tin Filippo kon hier geen veran dering meer in brengen: het verschil van zes treffers bleef: 11-17. Doelpunten: Ruud van Vliet (4), Truus van Vliet (2), Janny van Iterson (2), Martin Filippo .(2) en Jory Sjardijn. Een gevaarlijke situatie onder de korf van Ons Eiland. Wim Nijenhuis tracht een schotpoging van een Kwiek- speler te verijdelen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20