Noordwijk de minst slechte in matige streekderby: 0-1 Lisser Boys loopt in Voorne bezorgt ARC nederlaag Eén helft voldoende voor Guleic Boys giHi Piet Haasnoot schiet Rijnsburgse Boys in vijf minuten iangs IJsselmeervogels R6L STILTOPNIiUWTlliUR: Sportelub Lisse slaaf in slotfase toe tegen SiV TER LEEDE LAAT PUNT LIGGEN VERDEDIGING BLIJFT ZORGENKIND VOOR WIJNANDS EERSTE /KLASSE EERSTE /KLASSE LISSE/SASSENHEIM Het treffen tussen do nummers twee in de tweede klasse B, Lisser Boys en Bolnes, eindigde in een fraaie 2-1 zege voor Lisser Boys. Het spannende duel was vooral voor de toeschouwers aantrekke lijk, omdat er twee aanvallende ploegen in het veld probeerden de winst naar zich toe te trekken. Ter Leede kwam op eigen terrein te gen SDVB niet verder dan een 1-1 gelijkspel. De Barnevelders gingen rusten met een 0-1 voorsprong, dat door Piet van der Plas (straf schop) pas in de laatste seconde kon worden omgezet in een remise. Een flink aantal kijkers zag Lisser Doys sterk uit de startblokken komen. Na tien minuten resul teerde dit direct al in een voorsprong. Gerard Nijkamp gaf voor en Ed Langereis kopte goed in: 1-0. Geïrriteerd door de achterstand sloeg Leen Blom van Bolnes even later Jan van Sloo- ten knock out. Niemand had het echter gezien en door de goede aanpak van scheidsrechter Storm uit Monster bleef dit het enige incident van de wedstrijd. Pas na de pauze kon Bolnes iets terugdoen. Uit een hoekschop kopte Koos van Wijhe de bal door naar Ton Sturrus, die doeltrof: 1-1. Een kwartier later schoot Ben Bar- ten de thuisploeg naar winst na een goede pass van Jan van Slooten. Ed Langereis kwam nog een keer alleen voor Bolnes-keeper Nees Slach, maar schoot net naast. In de spannende sk) se schoot Leen Blom voor de bezoekers f een keer rakelings naast, waardoor de stand i 1 bleef. Omdat koploper Nieuw Lekkerlandi loor staat Lisser Boys nog maar een punt ad op de leider. i Ter Leede kwam zaterdag niet erg uit de v De bezoekende ploeg SDVB uit Barneveld pi vi een overwicht, van waaruit na een kwartier eerste doelpunt viel. Een verkeerde uittrap' I Sassenheim-doelman Wim van Harskamp k* I bij Henk Heengarder, die het leer in de uit» hoek plaatste: 0-1. Pas na de eerste helft I i Ter Leede meer druk op de tegenstander uili fenen. Vooralsnog vloeiden hier slechts enk kansen voor Nico van der Fange en Mid Krop uit voort. Tot het gelijkmakende doelp moest worden gewacht tot de laatste secofl L Een uitstekende kopstoot van spits Jan L Harskamp werd door Adrie Moore met de N 1 op de doellijn gekeerd. Piet van der Plas m« te vanaf de stip geen fout en ternauwerno - werd nog een winstpunt gepakt. Er werd i1 meer afaetrapt. aan en poeierde hem hard achter de PTT-doelman. Uit het schot van Jan van der Plas in de slotfase ging de bal rake lings naast het doel, waardoor de stand 2-1 bleef. ARC leed zijn eerste neder laag. In Brielle was het SC Voorne dat beduidend beter de spaarzame mogelijkheden benutte. Tegen de Alphenaren, die talloze scoringskansen lie ten liggen (Frits van Geen en Jan Leunk faalden meerdere malen), viel de eerste goal na een half uur. De bal stuitte on gelukkig van een ARC-been en de Voorne-spits scoorde met een fraaie lob 1-0. Na 75 minu ten was het weer raak. Een verkeerd geplaatste bal gaf de thuisvoorhoede een vrij veld. Er werd niet gefaald, waardoor de voorsprong tot twee doel punten werd uitgebouwd. Het doelpunt, dat Frits van Geen in de laatste minuut scoorde (een kopstoot uit een moeilijke hoek), was slechts voor de sta tistieken nog van belang. Uit slag: 2-1. LEIDEN Sportclub Lisse blijft goed in de kop van de vierde klasse B meedraaien. Zelf won de sportclub met 1-3 van het laaggeklasseerde SEV, terwijl Oegstgeest en 's- Gravenzande in het Westland gelijk speelden tegen elkaar. De roodgelen hielden de Westlanders knap op 0-0. Ha- zerswoudse Boys maakte een 2-0 achterstand ongedaan in de strijd tegen Scheveningcn. In de kustplaats werd de eindstand 2-2. In de eerste helft was het een en al Sportclub Lisse wat de klok sloeg. Vele kansen (Peter Slobbe en Wim Dils troffen zelfs de paal) bleven onbenut, totdat Slobbe in de 29e minuut aan een iederverbazende solo begon. Hij omspeelde de hele verdediging en rondde zijn ac tie even fraai af met een hard schot: 0-1. De counters van SEV waren toch ook zeker niet ongevaarlijk. Lisse-goalie Aad Ransdorp redde enkele keren uitstekend. Na de pauze start te SEV energiek. Een half uur lang werd het doel van Rans dorp bestookt, hetgeen uit mondde in de gelijkmaker (72 minuten). Drie minuten later kopte wederom Peter Slobbe, ditmaal uit een vrije trap van Gerard van Beek, de Lisser ploeg weer op voorsprong. Puur op conditie werd toen de thuisploeg in de slotfase over speeld. Twee minuten voor tijd ketste een schot van Wim Dils af op de SEV-goalie, waarna Gerard van Beek de achter hoede omspeelde en goed af rondde: 1-3. Het doelpunt van Aad van der Poel in de 90e mi nuut werd onbegrijpelijkerwijs afgekeurd wegens buitenspel. Oegstgeest hield 's-Graven- zande verdienstelijk op 0-0. De strijd werd in het Westland grotendeels op het middenveld uitgevochten. Een iets sterker 'S-GRAVENHAGE/BRIELLE De derdeklassers uit de Leid- 8e regio deden het zaterdag niet al te best. Katwijk verloor in Den Haag van SVPTT met 2-1, terwijl SC Voorne ARC uit Alphen aan de Rijn de eerste seizoennederlaag toebracht. ARC speelde een goede wed strijd, maar de vele kansen konden niet in treffers wor den omgezet. Katwijk werd puur op tempo verslagen. Het technisch arme, maar vreselijk hardwerkende SVPTT was bereid te lopen op elke bal, waardoor het techni sche voetbal van de kustploeg vrijwel onmogelijk werd ge maakt. Al na een kwartier werd een verkeerde pass van Jan van der Plas afgestraft. Mede doordat reserve-doelman Cor van der Plas niet uit zijn doel kwam, kon het leer gemakke lijk achter hem in het net wor den geschoven: 1-0. Wederom na 15 minuten, nu in de twee de helft, werd een fout in de Katwijk-defensie omgezet in een goal. Beheerst werd de bal over keeper van der Plas in het doel gelepeld: 2-0. Tien minu ten voor tijd werd het enige te gendoelpunt gescoord. Wim Guyt 1 nam de hoge bal knap spelende thuisclub ontmoette een verdedigend ingesteld Oegstgeest. Zo werd de ge vaarlijke linkerspits Hennie Langenberg door rechtervleu gelverdediger Jos Pol knap uit geschakeld. De sterke defensie zette door snel uitverdedigen de voorhoede vaak aan tot snelle uitvallen, die soms erg gevaarlijk waren. De beste kans kreeg Jan de Wekker, die tien minuten voor tijd een ver keerde uittrap van de thuis- doelman omzette in een hard schot in de uiterste hoek van het 's-Gravenzande-goal. Het schot werd echter, zij het met moeite, gekeerd. Door deze re mise blijft Oegstgeest goed in de hoogste regionen mee draaien. Hazer8Woudse Boys ontmoet te in Scheveningen de ploeg van die naam en zag de tegen stander in de eerste helft een flink overwicht nemen. Een mooie kopstoot en een fout in de Boys-achterhoede waren de oorzaak voor de 2-0 ruststand. Niet erg rooskleurig, maar Ha- zerswoude besloot terug te vechten. In het tweede deel kwam de bezoekende club goed opzetten en omdat Sjaak van Dorp in het 16-meterge- bied werd vastgehouden, mocht hij een strafschop ne men. Van Dorp bracht door te scoren de negatieve marge te rug tot één goal. Na een kwar tier knalde de Scheveningen achterhoede, compleet in pa niek door de Hazerswoude- druk, zelfs in eigen doel, waar door de stand gelijk werd. De stand bleef hierna in even wicht, hetgeen de verhouding juist' weergaf. RIJNSBURG Negentig minuten lang joeg IJsselmeervogels op succes. De ploeg uit Spakenburg speelde ook beter dan tegen stander Rijnsburgse Boys maar moest uit eindelijk toch toezien hoe de twee winst punten in het bloemendorp bleven. Wat IJs selmeervogels in die anderhalf uur niet luk te, presteerde Rijnsburgse Boys in nauwe lijks vijf minuten tijd. Meteen na rust was Piet Haasnoot twee keer ter plaatse om zijn ploeg in een wel zeer kort tijdsbestek naar de gelijkmaker én naar de overwinning te tillen. Met het memoreren van die vijf minu ten zijn ook meteen de meest belangwek kende Rijnsburgse wapenfeiten genoemd. „We hebben vijf minuten goed gevoetbald", constateerde een trainer Herman Wijnands la chend. De oefenmeester moest wederom toe zien hoe een nieuw experiment niet geheel naar wens uitpakte. Wijnands had andermaal voor een opstelling gekozen die verschilde van die van de voorgaande wedstrijd. Wil Groenendijk mocht het weer eens proberen op de laatste man positie en ook Nico Zwaan was weer tot basisspeler gepromoveerd. Lijs van Egmond en Gert Ouwersloot waren er deze keer niet bij. Wisselingen die voor Wijands bepaald niet het juiste effect hadden. De Rijnsburgse verdediging blijft ook na de wedstrijd van afgelopen zaterdag het zorgen kind van Wijnands. Een achterhoede die on der druk onmiddellijk in paniek raakt. Wil Groenendijk, evenals Lijs van Egmond in de laatste weken, was niet in staat enige rust en lijn in de laatste linie van de Rijnsburgse ploeg te brengen. Een terechte constatering van Wijnands was dan ook: „Verdedigen is ons zwakke punt. Voor ons is de aanval in fei te de beste verdediging". Ook in de aanvalslinie van Rijnsburgse Boys viel een mutatie te noteren. Gé Perfors stond er deze keer naast. Het aanvalstrio werd nu gevormd door Piet Haasnoot, Henk van der Zwan en Cas Zwaan. Dat drietal kreeg in de eerste helft geen enkele kans. Met IJssel-, meervogels was dat duidelijk anders gesteld. Maar slechts één van de vier levensgrote sco- ringsmogelijkheden werd door de Spakenbur gers omgezet in een doelpunt. Rudolf Koele- wijn tekende voor die treffer. Scheidsrechter Mellenbergh kwam na rust niet terug in het veld. De geblesserde Mellenbergh, hij kreeg een bal tegen zijn reeds ingepakte knie, werd vervangen door grensrechter Keijzer die de vlag overgaf aan Heemskerk. De reeds eerder gememoreerde uiterst roeri ge openingsfase van de tweede helft. Na drie minuten spelen al, was Piet Haasnoot ter plekke om een afgeslagen aanval alsnog om te zetten in een doelpunt. Twee minuten later kopte Haasnoot na een vrije trap van Ruud van der Voort de bal erg knap langs doelman Jos de Feyter. Dat was dan dat. Rijnsburgse Boys deed wat het niet had moeten doen. De ploeg van Wijnands trok zich terug in de ver dediging en trachtte met die speelwijze die 2- 1 veilig naar het eindsignaal te brengen! Met veel kunst en vliegwerk en een goed keepen de Star, hij reageerde goed op inzetten van Douwe, Peter en Henk de Graaf, slaagden de Rijnsburgers in die opzet. Via counters had den Cas Zwaan en Ruud van der Voort Rijns burgse Boys zelfs een nog grotere overwin ning kunnen bezorgen. Blijft de vraag welke verrassing Wijnands vol gende week in de zeer belangrijke wedstrijd tegen ACV weer in petto heeft. Hoe het ook zij, ondanks die vele spelerswisselingen kan Rijnsburgse Boys terugzien op een redelijk geslaagde, zestien punten uit twaalf wedstrij den, eerste helft van de competitie. De kritiek op zijn handelswijze na de twee nederlagen tegen Quick Boys en Bennekom is dan ook zeer snel verstomd. KEES VAN HERPEN De enige kans voor Rijnsburgse Boys in de eerste helft. Piet Slechtenhorst van IJsselmeervogels (links) kan even later constateren dat het schot van Ruud van der Voort geen doel heeft getroffen. LEIDSE COURANT MAANDAG 10 DECEMBER 1979 PAGIN LEIDERDORP Ook na afgelopen zater dag voert RCL nog altijd de ranglijst van de eerste klasse A aan. Een dubbel ver tekend beeld. Niet alleen verloor RCL za terdag op eigen terrein de matige streekderby tegen Noordwijk met 0-1 en is het alleen aan één meer gespeelde wedstrijd te danken dat die eerste plaats nog altijd wordt bezet, maar ook werd zaterdag (opnieuw) duidelijk dat de Lei- derdorpse Racing dit seizoen duidelijk boven haar stand leeft. Kreeg die stelling in de laatste duels tegen Altena en WHC in twee doelpuntloze wedstrijden al ge stalte, zaterdag in de confrontatie met Noordwijk werd het allemaal nog duide lijker. Dat Noordwijk desondanks „slechts" met 0-1 won en tot in de laat ste minuut dus niet zeker was van de volle winst, lag zaterdag meer aan Noordwijks eigen, dan RCL's tegenspel. Allereerst was daar de onbegrijpelijke angst voor tegenstander RCL, vervol gens het uiterst matige afwerken van de gecreëerde kansen en tot slot de pure onwil in de tweede helft om het wel erg enthousiast oprukkende Leiderdorpse team al counterend fors op het nummer te zetten. De Noordwijkse voorsprong, die vlak na rust tot. stand kwam, had overigens al in de eerste helft een feit moeten zijn. Waar RCL slechts met schoten van afstand (Jan van Duyn) trachtte gevaarlijk te worden, combineerde Noordwijk meer en beter, doelgericht. Een speelwijze die in het eer ste part ook een drietal kansen opleverde. De twee beste waren voor Timo Gerlof. De jeugdige Noordwijk-spits kende echter geen al te gelukkige middag. Eerst was daar na een kwartier spelen die ongelukki ge botsing die hem een gebroken neus been opléverde, maar die hem het verder spelen toch niet belette. Vervolgens die goede mogelijkheden. Jan van Duyn en doelman Bram Brandt waren al in de fout gesprongen, toen Gerlof van zestien meter gehaast aanlegde: de bal verdween net naast het lege doel. De kans die Gerlof in de 33ste minuut middels een fraaie pass van erg rustige Albert Spaanderman kreeg aangeboden was zo mogelijk nog rianter. Dit keer besloot Gerlof alleen voor Brandt verschenen tot een schot voorlangs. Een vlotte NoordwQk-combinatie, drie minuten voor rust, leek Jaap van Kesteren een goede mogelijkheid te gaan opleveren. Het duwtje van bewaker Hugo Minderhout bleek na de voorzet van Jac. Sluis echter net voldoende om Van Kesteren het kop pen te beletten. Direct na de hervatting was het dan wel raak. RCL-doelman Bram Brandt had na de hoekschop van Jan yvillem Bogers al de assistentie van voorstopper Daaf Brandt nodig gehad, toen Bogers de bal opnieuw voor het doel bracht. John Ma- nuputty stond vrij en kopte beheerst raak: 0-1. KATWIJK Quick Boys had slechts één speelhelft nodig om Oranje Nassau uit Sneek op de kniëen te krijgen. Veel moeite hoefde de équipe van oefenmeester Arie Lagendijk daarvoor niet te doen, gezien de weinig professionele orga nisatie bij de Friezen. De 3-0 ruststand werd ook de eind stand, omdat de Katwijkers in dat laatste deel niet meer zo gemotiveerd achter het leer aangingen en ONS zich niet veel mogelijkheden creëerde. Al na vier minuten moest Sneek-doelman Pieter Geuzen- berg, de enige redelijke Friese speler, de bal uit het net vis sen. In kansrijke positie, ver worven na een schitterende pass van Fred Eysberg, werd Martin van der Plas gevloerd door rechtsback Stoffel Boers- ma. Kees van Rooyen scoorde vanaf elf meter het eerste doelpunt. Toen al was duide lijk, dat van een collectief bij Oranje Nassau geen sprake was. Uiterst pover werd ge tracht uit te verdedigen, waar na het leer bijna iedere keer weer in de doelmond terug kwam. Complete panieksitua ties kwamen veelvuldig voor, waarvan de Nieuw-Zuid-bewo- ners dan ook grif gebruik maakten. Kees van Rooyen kwam een paar maal goed voor het Sneek-doel, maar van Rooyen had zijn dag niet hele-: maal. In de 29e minuut was het Freek Rienks, die een zeer fraaie voorzet uit stilstand gaf op het hoofd van Martin van der Plas. Van. der Plas stootte feilloos in de rechterhoek: 2-0. Drie minuten voor de onder breking kwam de beslissende goal. Hans van Duyn passte strak op Teun van der Plas, die op zijn beurt de bal scherp achter de buitenspellijn plaat ste. Freek Rienks had goed ge timed en verscheen alleen voor goalie Beuzenberg. Hard en zuiver verdween het prd) in het net: ruststand 3-OH Eindelijk mocht na de vijfq trap de gastclub een komen. Meer omdat de het rustig aan deden daL eigen verdienste. Arie Mi stra'en Ruurd Heerschop) men verschillende keren i het blauwwitte doel, ij Theo Guyt is nu eenmaal nU lijk te passeren. Guyt soms op fraaie wijze zijn|v schoon. Aan de andere iv was het vlak voor tijd nog )c 4-0, toen in het strafscïjoj, bied Teun van der Plas (ty maal) en Wim van der Plaj de beurt harde schoten of[ Friese doel afvuurden, pure pech kwam de treffer niet. Als QuickJ deze pot na de rust had aangepakt, was een uitslag zeker niet vreemd weest. Oranje Nassau Sn speelt op een dusdanig ni« dat de ploeg degradatie deze klasse niet lijkt te kun j ontkomen. Martin 4i der P juicht, een fra^ kopbal 1 heeft Quick $i zojuist., een t voorspro 11 gezet tep Pierre van Gemerden (RCL) is even los van bewaker Sjaak van der Sluis. Hans Westgeest verricht nu het No| wijkse „blokwerk". De treffer betekende overigens wel weer direct het einde van het „schotvaardige" Noordwijk-tijdperk. Nog voordat RCL zich zelf weer had gèvonden hadden achter eenvolgens Jaap van Kesteren, opnieuw Gerlof, Bogers en Karstens (na de wel erg trage Van Duyn soepel achter zich te heb ben gelaten) mogelijkheden op 2-0 laten liggen. Missers waaruit RCL moed putte. Evenals in voorgaande duels koos de Lei derdorpse formatie voor risicovol pressie voetbal, bekommerde het zich nauwelijks meer om defensieve taken en werd met zeven, acht man de aanval gezocht. Maar, hoewel Noordwijk in die periode opvallend veel overtredingen nodig had, echt veel gevaar leverde die speelwijze van RCL niet op. Waar doelman Dick Dortmundt en zijn mannen dus redelijk eenvoudig overeind bleven, slechts kleine kansjes voor Dick van der Bijl en Minderhout, wankeldj Leiderdorpse bastion wel regelmatk Alleen het feit dat Noordwijk er i nooit in slaagde een drie tegen óón{5 atie naar behoren te benutten ónjn grandioze misser van Van Kesteren,^ den RCL in de slotfase in de race. V door de in feite vertekende 0-1 i bord bleef. GERT-JAN ON

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18