RUE TRAPPEN FATAAL VOOR SPARTA Van Engelen laat gladde bal glippen FC Twente chaotisch ansen wmmwr* 3 BLESSURES TEISTEREN FEYENOORD ■■H BBBBÜ - BM Vechten en vernielen (te de bal nog net met mijn teen aan, waardoor Schrijvers kansloos werd", zei Ruud Geels (op de foto onzichtbaar) nadat Louis van Gaal had geschoten. Voor de eer was Sparta naast Ajax gekomen. TERDAM De rian- ositie, die Ajax na dit teinde op de rang- inneemt punten- AZ, PSV en noord versluiert problemen waarin er Leo Beenhakker eert. Openhartig zei ia Sparta—Ajax: „Ik mijn wensen bij het uur gedeponeerd. financieel niet baar zijn, houdt alles maar onze defensie zorgen. We hebben i Sparta defensief matig gespeeld. We >en gewonnen maar scoreverloop was be- d angstig. Ga maar oen het eigenlijk 3 ad moeten worden, het 4—2 voor ons er wat langer ge ld was, zouden we rinst van 43 waar- nlijk niet hebben gehouden". Benhakker gaf daarmee nBeen enorm compliment. Merdammers hadden de buit ook wel verdiend, al liet alleen maar omdat ze offensief voetbal een bij leverden aan een attrac- voetbalmiddag, zeker ge- abominabele omstan- digheden. Er werd ook „voor zichtig" gespeeld en het was daarom jammer dat de overi gens knap leidende Weerink de gele kaart trok voor Lerby toen hij tegen de rust Weer denburg blokkeerde. Zo erg was dat nou ook weer niet. Op het loodzware spekgladde, veld zouden, mocht worden aangenomen, de artiesten het best uit de voeten kunnen. Maar het waren niet Ling of Tahamata die glorieerden. Mindere goden als de Sparta nen René van der Gijp „die eindelijk beseft dat hij voor de ploeg moet spelen", aldus Sparta's trainer Petescu en Lengkeek vielen op. En Ruud Geels, de erkende „goaltjes- dief" die er weer tweemaal op tijd bij was om te scoren. „Alleen zijn aanwezigheid sti muleert al", zei Petescu, „want conditioneel is Geels (zijn eer ste hele wedstrijd voor Sparta) er nog niet helemaal". Ook Pe tescu had bedenkingen tegen zijn defensie. „Ik neem het de routiniers, en dan bedoel ik vooral in leeftijd, dus de oude ren, kwalijk dat er twee doel punten ontstonden uit vrije trappen. Het mankeerde aan organisatie". Daaraan valt te werken, aan de problemen van Beenhakker minder. Voorloptg zal hij niet kunnen beschikken over Van Dord, die in het C- team heel langzaam conditio neel vooruitgaat, noch over Wijnberg „die eerst zal moeten leren hoe ik wil dat hij in deze Ook aanval Ook in de aanval stapelen de moeilijkheden zich op. „Ik heb eigenlijk nog maar vier aanvallers: Bonsink, Ling, Ta hamata en Jensen. Dat is niet veel. Ling ais spits doet het goed maar het is een noodo plossing en ik weet beslist niet of we zo blijven spelen. Eerst maar eens afwachten tot Blanker blessurevrij is". Die aanval Bonsink-Ling-Taha- mata ging overigens voortva rend van start. Ling kon twee maal alleen op Doesburg af gaan. De eerste keer liep hij te ver door en was toen gedwon gen een pass te geven naar „niemand" en de tweede maal schoot hij vrij voor Doesburg naast. Bonsink stelde met twee schoten de Rotterdamse doel man op de proef. Daarna be gon het festival van de „vreemde doelpunten". Toen Stevens, zwak spelend, de bal verkeerd raakte, kon Schoena ker met een formidabel schot scoren: 0—1. Een ver schot van de weer opvallend spelen de Louis van Gaal werd door Geels van richting veranderd en Schrijvers was kansloos: 1 1. Uit een vrije trap van Jensen stapte Schoenaker leep over de bal heen en Ling scoorde: 1—2. Een spectacu laire eerste helft, waarin Geels --&■■■■ 'A rr*4' Ruud Geels (10) speelde zijn eerste volle wedstrijd voor Sparta en scoorde driemaal. Ook ditmaal heeft hij Piet Schrijvers verslagen. niet verder was gekomen dan een enkele kopbal die Schrij vers knap de baas bleef. Maar de nationale doelman ging gru welijk in de fout pal na het be gin van de tweede helft. „Ik had nog zo gezegd niet kort te spelen achterin. Het risico dat de bal zou blijven liggen in die weke grond met die plassen was te groot". Schrijvers deed het toch. Hij wees wel ver naar voren maar tikte de bal kort naar Zwamborn. Het leer bleef „haken", Zwamborn speelde te zacht terug en Geels wrong zich ertussen: 2—2. Na die gelijkmakers sprong er steeds een vonk over bij Spar ta, dat Ajax dan met de rug te gen de muur drukte. En omdat van Krol, die wel veel tegen hield, weinig bruikbare passes naar voren gingen, bleef het benauwd en benard voor de Amsterdamse veste. Af en toe werd ook het middenveld „weggespeeld", door de rappe v.d. Gijp en Van Gaal. Weer Weer werd een vrije trap fa taal voor Sparta. Het schot van Jensen stuitte nog af op een Rotterdams lichaam maar Bonsink schoot razend knap wèl raak: 2—3. Dat was het moment waarop Petescu besloot een aanvaller meer in te zetten, Jo van Zoest voor Stevens. Beenhakker ver ving Jensen door zwaargewicht Pen die zich wonderwel staan de hield in de brij. Het werd penibel voor Ajax dat. het geluk had dat Van Zoest in goede positie finaal naast kop te en een strak schot van v.d Gijp Sparta zit toch wel goed in zijn jeugdige talenten naast de paal zoefde. Spar ta leek nogmaals „bij" te ko men. Lengkeek ontweek Schrijvers maar zijn door de modder „geremde" schot was niet hard genoeg en Zwam born trapte de bal van de doellijn. In plaats van 33 werd het direct daarop 2—4. Ajax brak na die redding van Zwamborn uit en Bonsink scoorde nadat een inzet van Pen was afge sprongen. Ruud Geels profi teerde nog van een verwarde situatie (3—4) zijn hattrick maar er was geen tijd meer om Ajax van de zwaar- bevochte zege af te houden. „Met die doelpunten uit vrije trappen hebben we het een beetje weggegeven", treurde Petescu. „Er werden erg grove verdedigingsfouten gemaakt". Wat allemaal niet wegneemt, dat in de constant stromende regen bijzonder aantrekkelijk was gespeeld door twee par tijen, die niet naar de botte bijl grepen maar beseften dat zelf beheersing op zo'n veld een noodzaak was om ongelukken te voorkomen. En met die juis te opvatting bezorgden zij 12.500 toeschouwers een pret tige voetbalmiddag. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 7. Schoenaker 0—1, 20. Geels 1 1, 23. Ling 1—2. 54. Geels 2—2, 76. Bonsink 2—3, 87. Bonsink 2—4, 89. Geels 3—4. Scheidsrechter: Weerink. Toeschou wers: 12.500. Sparta: Doesburg; Stuy van de Herik, Balkestein. Weerdenburg. Verbeek; Van Gaal. Van der Gijp. Stevens (Van Zoest); Lengkeek, Geels. Holverda. Ajax: Schrijvers: Meutstege. Krol, Zwamborn. Everse; Lerby. Jensen (Pen), Schoenaker; Bonsink. Ung, Ta hamata. IHOVEN PSV ineerde vrijwel de ele wedstrijd, drong «se in het defensief creëerde deson- ks weinig kansen. had bovendien de pech zeven minuten Van der in te moeten verliezen wie de Deen Kristensen veld kwam en na de kwam Van Kraay niet terug. ie tweede helft, met «pers voor Van Kraay, Vitesse aanvankelijk verdedigend. De thuis liet er zich kennelijk in slaap wiegen en be- le de tol. Een afstands van Meijers werd door een gemist en Van Be- reageerde te laat op erste schot op zijn vès- innen de minuut was het' toen de bal uit een hoekschop door Willy ie Kerkhof werd voorge- n Brandts scoorde: 1 jerloop: 57. Meijers 0—1. 58. 1—1. Scheidsrechter: Toeschouwers: 18.500. Van Beveren; Postuma, 1. Van Kraalj (Scheepers), &ut; W. van de Kerkhof. Ste- Valke; R. van de Kerkhof, Kuijlen (Kristensen), Lub- Nijhuis; De Leeuw. Hee- «ilderij, Mellaard; Das, Van II. Hardeveld; Gerdsen, De alers. FC Twente verprutste alle kansen in het duel met FC Utrecht. Jaap Bos taalde zelfs met deze strafschop. Enschede—FC Utrecht had aan een doeltreffende inzet van De Kruyk voldoende om het chaotisch aanval lende en niet in zichzelf gelovende FC Twente de eerste thuisneder laag te bezorgen: 0—1. Helemaal onlogisch was dit gezien het spel- beeld niet. FC Twente kon zelfs met de fraaiste kansen niet tot scoren komen. Jaap Bos mocht een strafschop nemen toen Tho- resen zich fraai liet vallen nadat Van der Vlag hem van de bal had beroofd. Zelfs dit presentje van Ram werd niet gehonoreerd, want de hopeloos naar zijn vorm zoekende Bos schoot veel te zacht waardoor de uit stekende Van Breukelen zijn ploeg (zonder Van Hanegem, teenblessure) voor de gelijk maker kon behoeden. FC Tw»nt«: Van Gerven; Scheven (Llndsted). Jol. Overweg. Zondervan: Kila, Otto, Thoresen; Bos. Grit- ter, Van Staveren. Utrecht: Van Breukelen: Du Chatinier. Van der Vlag, Van Veen. Right; Tervoort. Marco Cabo (Gozems), Van Staa; De Kruyk. Rietveld, Van Oosterom (Willy Cabo). KERKRADE Feyenoord-trainer Va clav Jezek treurde niet lang om het verlies van zijn ploeg bij Roda JC, het eerste in de competitie sinds 23 sep tember 1978. Belangrijker voor hem waren de blessureperikelen met het oog op de wedstrijd van woensdag te gen Eintracht Frankfurt. Vooral de blessure van Michel van de Korput be zorgde hem veel zorgen. Vaclav Jezek gaat er in ieder geval van uit dat hij te gen Frankfurt niet van de partij is. Daarnaast zulten ook Van der Lem, Pe- tursson en Nielsen intensief behandeld moeten worden door de medische staf van Feyenoord, anders komt ook hun spelen tegen Frankfurt in gevaar. Feyenoord had de nederlaag In Kerkrade geheel aan zichzelf te wijten. De Rotterdammers stel den zich te behoudend op en verschenen nau welijks voor het doel van Jan Jongbloed. Roda JC daarentegen speelde erg agressief en had in Ehlen en Vermeulen de beste spelers van het veld. Hoewel er weinig spectaculaire momenten voor beide doelen ontstonden, verveelden de toeschouwers zich niet. Op het middenveld wer den pakkende duels uitgevochten, waarin Roda JC duidelijk de sterkste was. Roda JC had in de eerste helft ook de meest reële scoringsmoge- lijkheden, maar Vermeulen en De Jong slaag den er niet in doelman Van Engelen te verslaan. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien en iedereen wachtte op de treffer van Roda. Pierre Vermeulen was international Wijnstekers veruit de baas en zorgde voortdurend voor gevaar. Uit een van zijn acties, in de 76ste minuut, schoot Jens Kolding keihard op doel. Ton van Engelen was kansloos, maar aanvoerder Renè Notten trapte de bal van de lijn. Een minuut later was het echter raak. Uit een vrije trap van Nielsen verdween de bal door het muurtje maar leek een gemakkelijke prooi te worden voor Van Engelen. Hij kreeg de bal evenwel niet klemvast en langzaam rolde het leer over de doellijn: 1—0. In de laatste dertien minuten gooide Feyenoord pas alle schroom van zich af en zette Roda JC onder druk. De zege kwam echter niet in ge vaar, vooral omdat Petursson en Peters geen ruimte kregen van de Kerkraadse defensie. Scheidsrechter Geurds deelde drie gele kaarten uit: aan Nanninga, Broeks en Wijnstekers. Scoreverloop: 77. Nielsen 1—0. Scheidsrechter Geurds. Toeschouwers 15.000. Rode JC: Jongbloed; Degens. Marljt. Ehlen. Broeks; De Jong, Meuser (Hanssen), Nielsen; Ver meulen, Nanninga. Kolding. Feyenoord: Van Engelen; Wijnste kers. Van de Korput (Brard). Nielsen. Van Delnsen; Notten. Troost, Albertsen; V.d. Lem (Budding), Peters, Petrusson. KERKRADE Voor de aanvang van Roda JC—Feyenoord arri veerden per extra trein ongeveer 800 Rotterdammers aan het station Kerkrade West. De voettocht van het station naar het gemeentelijk sportpark verliep zon der incidenten. Tij dens de rust evenwel werden vernielingen aangericht in de kan tine van Roda en op het terrein buiten de kantine kwam het tot vechtpartijen. Door de politie werden de 17-jarige R.Z. en de 24-je- rige B.D., beiden uit Rot terdam, wegens openbare geweldpleging gearres teerd. Een derde man werd wegena openbare dronkenschap ter ont nuchtering in een cel op het politiebureau in Kerk rade ingesloten. Tijdens de schermutselingen werd een meisje, fan van Feyenoord, door oen voorwerp aan het hoofd getroffen. Zij kon na be handeld te zijn in het zie kenhuis weer per trein naar huis. Na de wedstrijd richtte een Rotterdsmso supporter in de Schitter- heiderstraat en de Indus triestraat vernielingen aan geparkeerde auto'e aan. Ook werden ruiten van een fabrieksgebouw en een woning vernield. De politie moest diverse malen optreden bij kleine vechtpartijen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13