Noordwijkse stedenspelers op zoek naar denkers en suppoosten m Haast maken met doortrekken Ma uri tssingel Drastische verhoging diverse belastingen Verlichtingsactie in Voorschoten mislukking Concertreeks van Katwijks Jubilate" IN WARMOND: Priesterwijding B. Versteegen GEMEENTE LEIDERDORP: Ivan Rebroff naar lustrumfeest Sassenheims koor REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 DECEMBER 1979 PAGINA 5 Noord wijk - In Noordwijk wordt enthousiast gewerkt aan de voorbereidingen van Stedenspel, de kamp van sport en kennis, die de N.C.R.V. ter gelegenheid van haar 55-jarig bestaan organi seert en waarin op vrijdag, 21 december Noordwijk en Coevorden tegen elkaar uit komen. Bij deze voorbereidingen gaan de organisatoren uiteraard niet over één nacht ijs. Alles wordt met minutieuze zorgvuldig heid geregeld. Er is dan ook een intensief contact tussen de mensen van N.C.R.V. en de medewerkers uit de badplaats. Bij een recent overleg heeft de N.C.R.V. aan de Noordwijkse werkgroep verzocht te zorgen voor zes suppoosten. Deze he ren en dames zullen reeds op de vrijdagmiddag van 21 de cember in de Rijnhal te Arn hem aanwezig moeten zijn. De reiskosten worden vergoed en de vrijwilligers zijn die dag bij de N.C.R.V. in de kost. Zij krijgen tot taak een wakend oog op de supporters te houden en de organiserende omroep vereniging meent, dat dit het beste lukt met mensen uit ei gen dorp of stad. Voor aanmel ding of informatie kan men te recht bij de heer P. J. Hoeve- naars, telefoon 19230 (gemeen tehuis) of 14492 (thuis). De werkgroep deelt verder mede, dat in de denkploeg een paar uitvallers zijn. Door om standigheden moeten deze het bij de finish laten afweten. Specialisten op het gebied van geschiedenis en klassieke mu ziek zijn daarom bijzonder welkom. Ook zij kunnen zich melden bij de heer Hoeve- naars. Op 17 december vindt name lijk in hotel-restaurant Royal de laatste bijeenkomst van de denkploeg plaats, op 20 decem ber gevolgd door een generale repetitie (met de N.C.R.V. en Judith Bos) op het raadhuis. De sportploeg is inmiddels de finitief geformeerd. Uit een gezelschap van een veertigtal sportlieden is een team van tien heren en zes dames gese lecteerd. Zij gaan onder aan voering van coach Ruud Brö- ring en trainster Corry Raa phorst de eer van de badplaats verdedigen ten overstaan van miljoenen naar het scherm kij kende Nederlanders. Vrijdag komt een N.C.R.V.-ploeg de training bijwonen en dan neemt men na de koffie het spel nog eens door. Verder is er nog nieuws voor de supporters, die met elkaar veel aan het succes van de sportploeg kunnen bijdragen. Tijdens de eerste twee wed strijden van het N.C.R.V-Ste- denspel in de Rijnhal te Arn hem is wel duidelijk gebleken, dat het voor de meespelende ploegen van groot belang is ge steund te worden door een en thousiaste en vooral luidruch tige groep supporters. Met name bij de tweede uitzending lieten de supporters van Hefs- huizen en Oud-Beijerland zich zien en horen. Van de elfhon derd beschikbare plaatsen in de Rijnhal namen de inwoners van deze gemeenten er in to taal niet minder dan negen honderd voor hun rekening. maar ongetwijfeld ook in de huiskamers zeer goed te mer ken. Natuurlijk leuk voor de sfeer, maar wat nog belangrij ker is een extra-stimulans voor de sportmannen en sport vrouwen, die de eer van hun woonplaatsen proberen hoog te houden. De ploeg Noordwijkse mannen en vrouwen, die op vrijdag 21 december de strijd gaat opne men tegen Coevorden rekent ook op de steun van een om vangrijke schare supporters met bellen, toeters (geen elec- trische!), spandoeken, etcetera. Inmiddels heeft de N.C.R. V. driehonderd zitplaatsen gere serveerd voor Noordwijk en zijn er zes bussen besteld, die op 21 december heen en weer naar de Rijnhal zullen rijden. Gecombineerde plaats- en bus- bewijzen zijn voor de prijs van f 10 - per stuk verkrijgbaar bij de conciërge van het gemeen tehuis, Voorstraat 42 en aan het V.V.V.-kantoor aan de Grent. Op 21 december zullen de bussen om 17 uur vanaf het parkeerterrein bij de Northgo- sporthal vertrekken, alwaar zij, zo is althans de verwach ting, rond het middernachte lijk uur weer zullen terugke ren. WARMOND Verschillende belas tingen in Warmond gaan drastisch omhoog. Dit ondanks het feit dat het belastingpeil in Warmond in vergelij king met andere gemeenten al aan de hoge kant is. Burgemeester en wet houders zeggen deze verhogingen no dig te vinden om het goede voorzienin gen-niveau in Warmond te handha ven. Het college acht het onjuist om een vergelijking te maken met andere gemeenten omdat deze „flinke inkom sten uit gemeentelijke bedrijven heb ben waardoor de belastingdruk lager kan zijn". De verhoging van de belas tingen is in tegenstelling tot wat het college in de aanbiedingsbrief schreef. Toen ging zij er van uit dat de belas tingen met niet meer dan 3 1/2 ver hoogd hoefden te worden. Met name de reinigingstarieven worden met ingang van 1 januari 1980 met 15 verhoogd. Voor deze tarieven stond oorspronkelijk een verhoging van 3 1/2 op het programma. Het gereduceerde tarief voor bejaarden blijft hierbij van kracht. Bij de woonforensenbelasting zal de laagste grondslag komen te vervallen. Het col lege meent dat het merendeel van de onder deze belasting vallende stacaravans een hogere waarde hebben dan wordt opgegeven. Een goe de controle hierop acht het college niet moge lijk. Ook bij deze belastingheffing wordt reke ning gehouden met mensen die deze belasting moeilijk kunnen betalen. Al eerder verhoogde het college het tarief voor het innemen van een ligplaats met een woon boot. In drie jaar zou dit tarief worden opge trokken van 3 tot 5 gulden per vierkante me ter. In 1980 gaat de tweede fase van deze ver hoging in. De belastingvoorstellen worden op de raadsvergadering van 13 december door de gemeenteraad behandeld. VOORSCHOTEN De Ver- e| lichtingsaktie voor auto's is C<T in Voorschoten geen groot suc- e ces geworden. In samenwer- 'aa' king met vijf garagebedrijven ni\ organiseerde de Voorschoten- Je afdeling Veilig Verkeer drie controle-avonden voor au- to's. Er werd gecontroleerd op I' lichten, banden en winterver- ■ft zorging van de motor. De au- Ktomobilist kon zich gratis on- Hfderwerpen aan een ogentest. H In totaal kwamen er slechts honderd automobilisten. Het aantal gebreken op het gebied da van verlichting en banden ac was zeer groot. Veilig Verkeer or had gerekend op een aanbod ;sg .van rond de duizend automo- ee bielen. lijl Tijdens een bestuursvergade ring van de Voorschotense af deling van Veilig Verkeer werd langdurig gesproken over de verkeersexamens voor leerlingen van de lagere scho len. Landelijk maar ook plaat selijk zijn de resultaten van die verkeersexamens veelal droevig. Als een van de oorza ken werd genoemd een min der goede aanpak, waardoor de leerlingen het gehele exa men niet serieus nemen. Veilig Verkeer wil trachten in sa menwerking met het onder- wijsteam van de divierse scho len te komen tot een goede op bouw van het examen. Ver schil van mening bleef er be staan over de wijze waarop het examen moet worden afgeno men. Enige leden gaven de voorkeur aan een parcours via een normale bestaande route en andere leden wilden liever een soort verkeerstuin maken b.v. op het M. O. C.-terrein. Over het algemeen worden door de schooljeugd vele ver- keersfouten gemaakt ook in de omgeving van het eigen schoolgebouw. Veilig Verkeer zoekt nog naar een oplossing waardoor regel matig de akties van de vereni ging kunnen worden aange kondigd langs de hoofdwegen onder het motto: aanzien doet gedenken. VOORSCHOTEN - In Bam- berg (Duitsland) heeft aartsbis schop dr. E. M. Krevel de Voorschotenaar Bart Verstee gen tot priester gewijd. Hij is lid van de orde van de Carmel en de wijding vond zondag plaats in de Carmelietenkerk. Zondagmorgen om 10.30 uur zal pater Bart Versteegen in de Moeder Godsketk zijn eerste plechtige H. Mis opdragen in concelebratie met twee Duitse ordegeestelijken, pastoor J. j| Blonk en pastoor W. de Munck. De liturgie zal in het Latijn gevierd worden. Na de plechtige hoogmis is er een re ceptie in de ontmoetingsruim te van de Moeder Godskerk. Katwijkse bibliotheek: bijna 500.000 uitleningen KATWIJK Het lijkt niet uitgesloten dat de Katwijkse Openbare bibliotheek dit jaar voor het eerst de grens van 500.000 uitleningen gaat over schrijden. Om de 500.000 uitle ningen te halen moet het ge middelde voor de negentien uitleendagen in december stij gen tot 2351, een getal wat normaal gesproken in deze maand gehaald kan worden. Bij de Katwijkse openbare bi bliotheek wordt in spanning afgewacht óf en waar Schel- pendam, of bij de dependance in het Zeehospitium. Duinrand en Salem) de 500.000e uitle ning wordt genoteerd. Aan het personeel van de bi bliotheek zal het in ieder geval niel liggen, als het getal niet gehaald wordt. Om de uitle ning te vergemakkelijken en om te stimuleren is er een „in lichtingenbureau" geïnsta- leerd, dat ten dienste van de gebruiker staat. 77; V T. Werk op hoog niveau bij Leidschendams raadhuis De bouwkraan op de nieuw ontstane binnenplaats van het Leidschendamse gemeentehuis is gistermiddag in gedeeel- ten verwijderd. Om het gevaarte af te voeren werd naast de raadhuisuitbreiding een hogere kraan geplaatst, waarmee de lange giek van de bouwkraan na demontage werd ver wijderd. Vervolgens werd het gedeelte met de (al gedeelte lijk verwijderde) contragewichten gedemonteerd en op het grasveld achter het raadhuis neergelaten. Tenslotte kon de „toren" worden verwijderd. Men had al eerder op de dag met de werkzaamheden willen beginnen, maar vanwege de harde wind in de ochtenduren werd daarvan om veiligheidsredenen afgezien. Jaar celstraf geëist tegen inbrekersduo SASSENHEIM/ LEIDEN De 20-jarige kwekersknecht uit Sas- senheim en even oude grondwerker uit Leiden, hadden een werkterrein voor hun inbraken en diefstallen dat zich uitstrekte van hun woonplaatsen tot Rijswijk, Zoetermeer en andere plaat sen. De officier van justitie bij de Haagse rechtbank had zich in diens dagvaarding dan ook beperkt tot het citeren van slechts enkele feiten zoals inbraak gevolgd door diefstal in een fruitwinkel aan de Ri.insburgerweg en aan een bureau van de Leidse Universi teit. Vrijwel alle diefstallen betroffen kleingeld zoals sigaretten, cassettes, stopwatches en dergelijke. De officier zag wel verschil in activiteiten en eiste tegen de Sassenheimer een jaar gevange nisstraf waarvan zes maanden voorwaardelijk en tegen de ande re verdachte een jaar waarvan drie maanden voorwaardelijk. De officier constateerde dat het tweetal door de activiteiten veel onrust had veroorzaakt en ook veel schade voor de gedupeerde winkeliers. De officier stelde dat de gepleegde feiten van zodanige omvang zijn, dat het niet zonder gevangenisstraf kan worden afgedaan. Vonnissen op 18 december. Gouden trouw in Sassenheim Het echtpaar B.G. Hendriksen-Vink viert zaterdag 29 december het gouden huwelijksfeest met een receptie van half vier tot half vijf in het 'Oude Koninghuys' in Sassenheim. Op de eigenlijke trouwdag 31 december is er 's avonds een eucharistieviering in de Pancratiuskerk. De heer B.G. Hendriksen heeft van 1929 tot 1959 een woningin richting en textielzaak in de Sassenheimse Hoofdstraat gehad. Daarna werkte hij in de timmerfabriek Matze. Ruim 42 jaar maakte de heer Hendriksen deel uit van het collectanten-college van de Pancratiusparochie. Zijn 78-jarige bruid is nog altijd actief voor het Rode Kruis. Het gouden bruidspaar heeft 5 kinderen en 13 kleinkinderen. NOORDWIJK Het Katwijks Christelijk Man nenkoor „Jubilate" onder leiding van haar dirigent Sander van Marion geeft op maandag 17 december traditiegetrouw weer een kerstconcert in de Grote Kerk te Noordwijk-Binnen. Met haar ruim tweehonderd leden is „Jubilate" het grootste mannenkoor van ons land. Het ledental groeit nog steeds en daarmede ook het aantal Noordwijkers dat in het koor meezingt. Het in de Noordwijkse Grote Kerk uit te voeren concert is de eerste van een serie van drie. Op 20 december vindt een gelijk concert plaat^ in de Dorpskerk te Katwijk aan den Rijn en op 21 december is „Jubilate" uitgenodigd om mee te werken aan de bijzondere Kerstzangdienst in de Grote- of Sint Laurenskerk te Rotterdam. Voor haar kerstconcert is „Jubilate" er wederom in geslaagd de medewerking te verkrijgen van enkele prominenten uit de Ne derlandse muziekwereld. „Jubilate" zal naast een aantal beken de kerstliederen, ook verschillende nieuwere liederen zingen. Het perfect verzorgde programma vermeldt onder meer het „Come to the Stable" van G. O.'Hara, „Jesu komm in meine Seele" en „Uitzicht" van G. Ph. Telemann, het Maria Wiegen lied (Max Reger), enkele negrospirituals in een bewerking van dirigent Sander van Marion en „Cantique de Noël van A. Adam in een arrangement van M. Koekelkoren. De algehele leiding van deze concert-avond is in handen van Sander van Marion. Daar, evenals in voorgaande jaren, weer een massale opkomst wordt verwacht, doet men er verstandig aan zich spoedig van een entreebewijs te voorzien. De toegangsprijs is zo laag moge lijk gehouden, te weten 6,- voor volwassenen en voor kinde ren f 4,-. de CJP-ers en de ho'uders van een 65-pluskaart. En treebewijzen zijn te bekomen op de volgende adressen: Kr. Haasnoot, Vinkenlaan 12; J. Pettinga, Ludolph Berkemeierstraat 10; sigarenmagazijn Van Hilten, Kerkstraat 2, en sigarenmaga zijn Noordermeer, Schoolstraat 47B. LEIDERDORP Burgemeester en wethouders van Leiderdorp willen haast maken met de doortrekking van de Mauritssingel. Tegen de door trekking zijn 200 bezwaarschriften in gediend. De commissie ruimtelijke or dening en openbare werken is echter van mening dat alle bezwaren onge grond dienen te worden verklaard. Wanneer de gemeenteraad het voor stel van de commissie overneemt be staat de mogelijkheid dat de indieners in beroep gaan bij Gedeputeerde Sta ten en wellicht daarna bij de Kroon. Om toch zo snel mogelijk met de door trekking van de Mauritssingel te kun nen beginnen stelt het college voor bij Gedeputeerde Staten een verklaring van geen bezwaar te vragen. Met deze verklaring hoeft het gemeentebestuur niet te wachten op de uitspraak in de beroepsprocedure maar kan meteen met de werkzaamheden begonnen worden. In haar vergadering van 10 december beslist de Leiderdorpse raad over het al of niet aanleggen van een fietspad langs de Achthovenerweg. Eerder nam zij het besluit dit fietspad wel aan te leggen doch nu de provincie een fietspad heeft aangelegd op het jaagpad langs de Oude Rijn acht het college een tweede fietspad over bodig. Zij stelt daarom de raad voor haar eerder genomen raadsbesluit nu weer in te trekken. De Stichting Unie van Vrijwilligers krijgt een gemeentelijke subsidie van ruim 22.000 gulden. Het college is van mening dat de stichting een nauwelijks weg te denken taak in de Leider- dorpse samenleving vervult. In haar voorstel zegt het college ook dat zij naar aanleiding van eerdere discussie in de gemeenteraad tot de conclusie is gekomen dat het systeem van ver pakken van de warme maaltijden goed ge noemd mag worden. De renovatie van de lage re school 'De Springschans' gaat 5000 gulden minder kosten dan in eerste instantie was voor zien. De totale kosten bedragen nu 12.500 gul den. De oudercommissie heeft zich met het nu uitgebrachte plan akkoord verklaard. LEIDERDORP De volksu niversiteit K O-Leiderdorp biedt de mogelijkheid onder deskundige leiding zelf kerst stukjes te maken. Op dinsdag 18 december wordt in de Loui se de Colignyschool aan de Van Geerstraat een speciale avond georganiseerd die onder leiding staat van mevr. M. v.d. Pias-van As. Er wordt gewerkt met goed materiaal, dat lang vers blijft, zodat de stukjes die op deze avond wor den gemaakt, tijdens de kers tdagen nog in de woonkamer kunnen prijken. De deelne- mersprijs bedraagt 3,50. Voor materiaalkosten wordt een bijdrage van 8,50 ver langd. Aanmelden is mogelijk vóór 15 december bij mevr. C. Houwer, Dragontuin 24, tel. 890603. ZOETERWOUDE De jaar lijkse kerstmarkt zal op zater dag 22 december van 9 tot 13 uur in „Ons Huis" gehouden worden. De netto opbrangst is, zoals steeds, bestemd voor het onderhoudsfonds van de Dorpskerk. Voor reparaties enz. moet jaarlijks een bedrag van 30.000 gulden gereser veerd worden, waarbij de op brengsten van voorjaars- en' kerstmarkt belangrijke inkom stenbronnen zijn. Ook dit jaar zullen er weer groene planten, groot en klein, diverse kerst stukjes, cyclamen en azalea's, kerststerren, hyacinten, kaar sen enz. te koop zijn. Alles te gen redelijke prijzen. ZOETERWOUDE De mis- siegroep „Zuidhof" heeft nog een voorraad van 200 missie kalenders. De opbrengst van de verkoop, er was een totale oplage van duizend stuks, komt geheel ten goede aan Zoeter woudse missionarissen in den vreemde. Uniek aan de kalender voor het komend jaar is dat zij afbeeldingen van deze missionarissen bevat. Voor de Zoeterwoudenaren een uitstekende gelegenheid om een klein beetje kennis te maken met de mensen die zij bij allerlei activiteiten steunen. Missiegroep „Zuidhof" noemt de kalender daarnaast nog een Sinterklaaskado bij uitstek. Kalenders zijn verkrijgbaar bij Fam Langelaan, Zuidhof 32 of mevr. Vaneman, Zuidbuurtse- weg 25. Juwelier bestolen LEIDEN Een juwelier in de Haarlemmerstraat is gis teren van een tableau met zes gouden dameshorloges ter waarde van 6.900 gulden bestolen. Het was gistermiddag nogal druk in de zaak, wat de dieven in de gelegenheid moet heb ben gebracht het tableau mee te nemen. Om half vijf ont dekte de juwelier het gemis. SASSENHEIM Ivan Rebroff, de vermaarde vertolker van Russische volksliederen zal naar Sassenheim komen ter gelegen heid van het zesde lustrum van het Sassenheims Christelijk Mannenkoor. Dit zal plaatsvinden op 17 januari 1980 in de Gere formeerde kerk in de Julianalaan te Sassenheim om 20.00 uur. Ivan Rebroff die begeleid wordt door zijn eigen Balalaika-en semble, zal enkele liederen vertolken uit het klassieke repertoi re zoals „Kalinka", „De twaalf rovers" en „Abenglocken". Ivan die door zijn krachtige stem al in 1969 bekend is geworden door de hoofdrol die hij speelde in de musical „Anatevka" als Tevje in het Parijse theater Marigny is nu reeds de gelukkige bezitter van twaalf gouden platen. Een andere belargrijke gast is Marie Cécile Moerdijk, bekend van radio en televisie. Zij zal enige be kende stukken ten gehore brengen en daarnaast zal zij ook met het Sassenheims Christelijk Mannenkoor optreden. Op het programma staat verder ondermeer „Het Soldatenkoor", „Het Matrozenkoor", enkele negro-spirituals en oude kerkmu ziek. Op het orgel zal Cees van de Bos spelen en de algehele lei ding zal in handen zijn van de heer Job. C. de Vries. De voorzit ter van de Kon. Chr. Zangersbond hoopt dat het zesde lustrum even succesvol zal zijn als het vijfde lustrum van het Sassen heims Christelijk Mannenkoor.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5