Stevige kritiek op beleid Hazerswoude Zoeterwoudse raad meer openheid vraagt om PvdA/PPR: record vragensteller Tijdens algemene beschouwingen VVD: positief SGP/RPFpas op gemeentelijke herindeling Keuring van kleine dieren op show Avifauna Alphen zet deur voor Midas" alsnog op een kier REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 NOVEMBER 1979 HAZERSWOUDE Wat de PvdA/PPR-fractie in de Hazerswoudse gemeente raad betreft, zouden de be- leidsopdrachten aan b. en w. op een vrij groot aantal zaken moeten worden toe gespitst. De oppositie noemt met name: 1. de huisvesting, waarbij die voor jongeren niet als sluitpost mag dienen; 2. op stelling van een schema voor het op stapel gezette herzien van oude en het maken van nieuwe bestem mingsplannen. Het plan Dorpskern-West moet prio riteit genieten; 3. een nieu we principiële discussie met de raad én de bevol king over rijksweg 11, voordat het „in de ruilver kaveling Rijnstreek-Zuid wordt gebracht"; 4. een be tere voorlichting, inspraak procedures en contacten met de bevolking, ook via de wijkcomité's; 5. een gro tere betrokkenheid van de gemeenteraad bij het socia le beleid; 6. een systemati sche aandacht voor energie vraagstukken. Fractievoorzitter Struben, zijn groepering „plaatselijke recordhouder vragen stellen" noemend, maakte tijdens de gisteravond in de raad ge houden algemene beschou wingen algemene beleidsop- merkingen. „Omdat we het vragen stellen, waar slechts in woorden op gereageerd wordt, beu zijn". De beschou wingen achtte spreker niet zo zeer op het college te richten, maar meer op de raad en op de kiezers. „Want het is de raad die in een gemeente het primaat zou behoren te heb ben". De linkse groepering vindt het dwaas, dat de gemeente bij de realisering van de be stemmingsplannen afhanke lijk is van een stedebouw kundig bureau. Naar de mening van PvdA/PPR bepaalt niet het huisvestingsbeleid het hande len van b. en w., maar het fi nanciële aspect. Wat dit aan gaat noemde Struben het feit, dat er een zeer grote behoefte bestaat aan de zogenaamde Van Dam-eenheden. Struben bepleitte een betere huisvesting van de achtste klas van de Steyaert (basis school. Vreemd vinden de radikalen en socialisten het, dat b. en w. vorig jaar meen den dat de Theresia-kleuter- school in de Groenendijk moest verdwijnen, maar nu, blijkens een collegeprognose, gehandhaafd zal blijven. Het is de PvdA/PPR een doorn in het oog, dat nog steeds niet de toegezegde ex tra raadsvergadering heeft plaatsgevonden, waar de pro blematiek van de Groenen dijk ter sprake zou komen. Het rapport, opgesteld door het provinciaal opbouwor- gaan, zou ter discussie wor den gesteld. „Dit is niet wat de raad vroeg en waar de wijk recht op heeft". Van de afsluiting van rijks weg 11 ten behoeve van de boomkwekerijen die in de ruilverkaveling Rijnstreek- Zuid ingebracht moeten wor den, begrijpt de fractie niets meer. Struben: „Komt de op merking in de nota van aan bieding voort uit het overleg met Rijkswaterstaat of uit uw vorige wensen?" HAZERSWOUDE De CDA-fractie in de Hazerswoudse gemeenteraad vindt de begrotingsnota voor 1980 weinig konkreet. „Problemen worden door b. en w. gesignaleerd, zonder dat planologen tekenen maar aan in plan Zonneveld, zonder rekening te houden met de oppervlakte van de beschikbare grond. Van de makelaar-taxateur is nog steeds niks gehoord, nadat al een half daarbij een passend beleid wordt ge- jaar geleden een voorbereidingsbesluit geven. Er worden geen afdoende op lossingen voor knelpunten aangedra gen". Dat de inspraak van de bevol king niet altijd vlekkeloos verloopt is een verwijt, dat in de eerste plaats het college zelf ter harte moet nemen: b. en w. zijn zelf de voorzitters van de commissies; door een goede leiding zal gecoördineerd inspraak zeker zijn nut hebben. Het bekend maken vane en commissie- of inspraak vergade ring gebeurt vaak te laat. Over gemeentelijke herindeling: Hazers woude met ruim 10.000 inwoners moet als zelfstandige gemeente blijven functi oneren. Het CDA: „Mochten er in onze omgeving gemeenten zijn die zich bij ons willen aansluiten, om zodoende een groenzoom tussen de steden te vormen, dan zijn wij daar niet tegen". Over de viering van het 700-jarig bestaan van de gemeente in 1981 moet een plan gemaakt worden in het komend jaar. Wat betreft het opstellen van bestem mingsplannen en grondverwerving voor woningbouw is er het afgelopen jaar geen beleid gevoerd, vinden de christen democraten, en ook voor 1980 geven b. en w. niet aan wat er gaat gebeuren. „De voor de Boterpolder is genomen. Een droevige situatie....". De CDA-ers vinden dat de behandeling van de milieuproble matiek in de begrotingsnota wat sum mier is. In dit verband noemen ze bij voorbeeld: overlast van hondevuil. Wanneer de afvoerpijp van de rioolzui vering in Rhynenburch naar de rioolzui vering in Alphen aan den Rijn eenmaal is gelegd, kan, volgens het CDA, de grond van de huidige rioolzuivering een andere bestemming krijgen. Een gym nastieklokaal in die omgeving zou er goed passen. Het CDA vindt de situatie bij de ontslui ting van de wijk Groenenstein gevaar lijk. De fractie bepleit om bij Rijkswater staat aan te dringen op het snel aanleg gen van een beveiligde oversteekplaats voor het verkeer en het aanleggen van een voorsorteerstrook voor linksafslaand verkeer. Omtrent de vraag waar de vervangende Michaëlbasisschool wordt gebouwd, kan men zich, aldus het CDA, afvragen, of het steeds maar uitstellen van de beslis sing en het discussiëren over de finan ciële aspecten niet voor een zodanige vertraging heeft gezorgd dat de nieuw bouw discutabel wordt. Het is bekend dat er in Den Haag een algehele bouw- stop wordt overwogen, merken de chris tendemocraten op. De CDA-ers menen dat de Culturele Raad veel activiteiten ontplooit. 'Zij be treuren dat dit niet altijd gehonoreerd wordt met een grote belangstelliqg van de kant van de bevolking voor bepaalde evenementen. Ook betreurt fractie dat de aanleg van een trainingsveld bij het Sportpark Dorp pas in 1982 is gepland. Gezien de slechte toestand van de huidi ge faciliteiten wordt deze aanleg urgent geacht. Verder vervult de kostenontwik keling bij de zwembaden het CDA met zorg: onderzocht zou moeten worden hoe de kosten kunnen worden verminderd (bijvoorbeeld door verwarming m.b.v. zonne-energie of door 's nachts het wa ter af te dekken). Er moet een goede wandelroute komen van speeltuin „De Rode Wip" tot aan het toekomstige bose- lement voorbij de nieuwe wijk Zonne veld. Onderhoud van het rijwielpad langs de Rietveldse Molen vanaf het pad van De Groot naar de speeltuin van Meurs is gewenst, omdat deze mooie re creatieve route nu bijna onbegaanbaar is. Er zijn in Hazerswoude vele mogelijkhe den om te fietsen en er komen er nog meer in het kader van de ruilverkave ling. Daarom heeft het CDA b. en w. ge vraagd. meer bekendheid te geven aan fietsroutes, in en naar omliggende ge meenten. HAZERSWOUDE De VVD-fractie in dc Hazers woudse raad is over de ge meentelijke begroting 1980 over het geheel genomen positief. Om jaarlijks, zoals nu, een sluitende be groting te houden, zal het, volgens de liberalen, nood zakelijk zijn ruime aan dacht te schenken aan een meerjarenbegroting. Een forse verhoging van on- roerendgoedbelasting en in voering van rioolrechten vindt de VVD ingrijpende zaken. De fractie geeft b. en w. in overweging te bezien of de objecten ontlasting ver keer Dorpsstraat, biblio theekvoorzieningen en revi sie bruggen B.W.-kade niet in mindere mate tot uitvoe ring moeten worden ge bracht. Wat de „revisie Oost- vaartsluis" betreft, vraagt de VVD zich af of het econo misch belang van een schut sluis zo groot is, dat instand houding op gemeentekosten noodzakelijk is. De plaatselij ke kruisverenigingen houden na trendmatige bijstelling van de contributies van leden slechts een zeer gering be drag van 1,50 per lid over, omdat 32,50 per lid wette lijk moet worden afgedragen. De financiële armslag die de kruisverenigingen overhou den om te functioneren, kan wel eens zulke problemen opleveren, dat achteraf toch nog enige gemeentelijke sub sidie wenselijk zou kunnen zijn, menen de VVD'ers. Het resultaat van de hertaxa tie voor de onroerendgoedbe- lasting zal belangrijk zijn voor de inkomsten in de ko mende jaren. Gezien de te verwachten hogere opbrengst in 1981 ten gevolge van her- taxatie is ook de VVD-fractie van mening, dat dan geen verhoging van de onroerend- goedbelasting in 1980 ge wenst is. Overigens verwijst deze groepering naar verkap te belastingen, die, hoewel niet als zodanig bedoeld, toch door de burgers betaald wor den in de tarieven van het energiebedrijf Rijnland, waarvan grote winstdelen in de gemeentekas vloeien. „Wij betwijfelen of dat wel juist is". Een stagnerende woning bouw (11/2 jaar geen nieuwe woningen in de sociale sek- tor) is voor de VVD een on verteerbare zaak. Verwacht wordt dat de gekozen samen werkingsvorm ter uit werking van het plan-Zonne veld tussen de direct betrok kenen effectief en tijdspa rend zal zijn. Insprekers en planontwerpers dienen in goede verstandhouding te voorkomen, dat een en ander vertragend werkt op de uit voering van het bouwplan. HAZERSWOUDE De SGP/RPF-fractie in de ge meenteraad vindt dat Ha zerswoude een goed be stuurbare gemeente is. Het (enige) fractielid Kaas hoek: „Als we een gedeelte van onze gemeente zouden kwijtraken door herinde ling, bijvoorbeeld het sier- teeltgebied, zou dat te be treuren zijn. Wij zijn niet voor samenvoeging, maar daar het onwaarschijnlijk is dit te vermijden, zien wij wel een mogelijkheid ten opzichte van de omliggen de gemeenten". Wélke mo gelijkheid en wélke ge meenten verzuimde hij te noemen Ten aanzien van het plan Zonneveld moeten b en w, aldus Kaashoek, voldoende rekening houden met even tuele geluidsoverlast of ge luidshinder, door de toekom stige aanleg van de nieuwe Rijksweg 11. De SGP-er vindt het jammer als de wo ningen in het oudste gedeelte van de wijk Rhynenburch gesloopt zouden worden. Hij acht het van belang dat deze blijven bestaan als goedkope huizen. Wat de overlast van honden in de plantsoenen be treft: om strenger hier tegen op te treden zou het mis schien mogelijk zijn om een milieu-politie aan te stellen, aldus de SGP/RPF. Als de verwachtingen uitkomen ten aanzien van de te verwach ten daling van het leerlinge naantal op de basisscholen, zal dit tot gevolg hebben, dat er lokalen leeg komen te staan. Wat denkt men met die lokalen te gaan doen?, al dus de SGP/RPF tijdens de algemene beschouwing. Met het oog op het feit dat de o- penbare bibliotheek in de toekomst gerealiseerd zal worden, moet er wel reke ning mee worden gehouden dat er in het dorp al een bi bliotheek aanwezig is. Gezien het kostenaspekt, dient men, alvorens hiertoe over te gaan, de mogelijkheid te on derzoeken naar de haalbaar heid van dit streven, vindt de groepering. Nu de Culturele Raad zijn programma bekend heeft ge maakt, vraagt Kaashoek zich af, of dit werkelijk cultureel bezig zijn is. Hij: „Is dit nu tot heil van onze gemeente, waarbij dan ook de zondag nog wordt ontheiligd? Het bedrijven van cultuur is een Goddelijke opdracht. Echter uit verschillende aktiviteiten van de Culturele Raad blijkt dat er met de normen van Gods Woord weinig rekening wordt gehouden". Over de steeds oplopende exploitatie kosten van de zwembaden merkte Kaashoek op: „Mede. uit financieel oogpunt de zwembaden zondags gesloten houden!" De keurmeester aan het werk: even goed kijken, een beetje knijpen en de diagnose i gesteld. ALPHEN AAN DEN RIJN De kleine die ren, tentoongesteld in het parkrestaurant van Avifauna, zijn gistermiddag aan het deskundig oordeel van een aantal keurmees ters onderworpen. Voor het verdelen van prijzen over de beste en mooiste dieren, is er een grote dosis deskundigheid nodig. Des kundigheid die het kaf van het koren kan scheiden. Van alle kanten werden de diert jes bekeken en betast door de kenners, die snel en vaardig de 'diagnoses' stelden. Een sport, zoals het kleindierfokken is, kent winnaars en verliezers. Tot de gelukkigen behoorde gistermiddag de Nederlandse han goordwerg (een konijn) van mevrouw Roo- sendaal-Verspoor. Zij kreeg voor haar prachtige konijntje de eerste prijs. De die ren zijn morgen nog te bezichtigen in het Avifaunapark van 10.00- tot 17.00 uur. Bij de konijnen kreeg de heer Van der Voort uit Koudekerk aan den Riin de derde prijs voor zijn 'Blauwe Wener'. Dit konijn was tevens de mooiste ram. De mooiste voedster was de 'Tan' van de heer P. Dekker. Dit konijn behaalde de twee prijs. De eerste prijs voor de grootste hoender ging naar de heer J.J. Schellingerhout met een 'Brahma' (een groot zwart-wit geve- derte). Een zwarte, gladharige cavia won de eerste prijs van zijn soortgenoten. Trotse eige naar van dit kleinood is de heer D. Zwaan uit Bodegraven. Tenslotte ging bij de sierduiven de eerste prijs naar de heer H.J. van Rosmalen uit Halfweg (Noord Holland) met een pauwstaart. NA AFWIJZEN VAN ACCOMMODATIE VAN 1,2 MILJOEN ALPHEN AAN DEN RIJN De Alphense wethouder voor sociaal-culturele zaken, mevrouw H. Donker, heeft gisteravond tijdens de raadsvergadering de deur voor het jongerencentrum „Midas" alsnog op een kier gezet. Die deur was door het bestuur van Midas zelf hard dichtgeslagen door voor de raadsvergadering te verkla ren geen prijs meer te stel len op de nieuw te bouwen accommodatie waar de ge meenteraad gisteravond 1.2 miljoen voor moest voteren. Volgens het bestuur zou de door het gemeentebestuur verlangde bemoeienis, de zelfstandigheid van Midas in te ernstige mate aantas ten. Het voorstel van de kre dietaanvrage werd gistera vond ingetrokken. Zoals bekend heeft Midas de afgelopen jaren de beschik king over een noodgebouw aan de Saffierstraat. Deze ac commodatie is in strijd met het bestemmingsplan en zal hoe dari ook worden afgebroken als de nieuwbouw bij de Con- certweg is gerealiseerd. Wethouder Donker maakte gisteravond duidelijk dat zij „bijzonder veel moeite" had met het afhaken van Midas waar, tijdens de totstandko ming van de plannen voor nieuwbouw, voortdurend overleg mee was gepleegd. „Er is behoefte aan een gebouw voor de jeugd waar een disco kan worden georganiseerd en waar popgroepen kunnen op treden. Daarvoor is een ge bouw nodig dat geluidsdicht ZOETERWOUDE De heer L. Kruithof zal per 1 decem ber als gemeentesecretaris van Zoeterwoude beginnen. Gisteravond legde hij de eed af waardoor zijn benoeming, die eigenlijk al drie maan den geleden zeker was, nu officieel bekrachtigd is. Dat de samenwerking met raad en burgemeester en wethou ders in de toekomst wel zal lukken kwam niet alleen naar voren in de bewoordin gen van burgemeester Det- mers, raadslid Straver en ambtenarenvertegenwoordi- ger Kliffen, maar bleek ook ujt de ongedwongen sfeer waarin de benoeming plaats vond. „Om de raadsleden aan de lin kerzijde ook te kunnen zien zal ik achter mijn stoel plaats nemen", begon de heer Kruit hof zijn openingswoord. „Maar de progressieven bevinden zich juist aan de andere zijde", merkte raadslid Michielsen daarna snedig op. Een meer serieuze zaak vormde de alge mene beschouwingen. Het CDA was over het algemeen erg ingenomen met de begro ting die b en w voor 1980 op gesteld hadden. De reactie van Progressief Zoeterwoude nam drie kwartier in beslag. In vaak cynische bewoordingen had PZ nogal wat kritiek op b en w. Niet zozeer de ontwerp begroting was daarvan de oor zaak als wel het beleid dat er aan ten grondslag ligt. Zo vond woordvoerder Straver dat de openheid in Zoeterwou de nog ver te zoeken is en de aanbiedingsbrief, die de begro ting op verschillende punten toelicht, volkomen onduide lijk. Michielsen van.de VVD kon de inbreng van PZ op veel punten wel waarderen, zo liet hij aan het begin van zijn beschouwingen weten. Ook de VVD deed dan ook voorstellen om de openbaarheid te vergro ten. Zoals gebruikelijk voor de fractie van de VVD schonk Michielsen veel aandacht aan financiële problemen en aan beleidsplanning. De subsidiëring van een con certavond die drumband VIOS, drumfanfare de Rijn- tamboers en de St. Jans Fanfa re op 15 december in de Een denkooi zullen organiseren, le verde nogal wat problemen op. Voor deze avond wordt een te kort van 2300 gulden geraamd. De raadsleden waren unaniem van mening dat dit wel erg veel was en wilden dan ook op verschillende posten beknib belen. Het CDA wilde tot 1300 gulden gaan en PZ tot 1400. Vooral de kosten voor een band na afloop en consumpties voor de leden van de vereni gingen achtte men niet subsi- Voorlopig werd een subsidie verleend van bijna 40.000 gul den aan de Heineken Brouwe rijen om de molen te restaure ren. De totale kosten van de restauratie zullen 163.000 gul den bedragen, waarvan ruim 132.000 gulden uit subsidie be staat. Voor de aanleg van een recreatieterreintje tussen Cor- buloschool en Emmaus werd een krediet van 57.000 .gulden beschikbaar gesteld. De pro vincie zal hiervan 37.500 gul- diabel. Ook de kosten voor den voor haar rekening ne- drukwerk ontmoette tegen stand. Uiteindelijk ging men toch akkoord met het voorstel van b en w om voorlopig 2000 gulden subsidie beschikbaar te stellen waarbij aangetekend werd dat vooraf overleg met de organiserende verenigingen zal worden gepleegd om zoveel mogelijk te bezuinigen. Vóór de raadsvergadering was dat niet mogelijk geweest omdat de subsidieaanvraag pas kort geleden geplaatst was. Met de restauratiekosten voor de „Barremolen" had men minder moeite, vooral ook om dat uiteindelijk rijk en provin cie alle kosten op zich nemen. Vragen van Michielsen om voorlichting over de aanleg van kabeltelevisie stuitte op grote weerstand van burge meester Detmers. Er bestaat behoefte bij de bevolking om te weten hoe de stand van za ken is bracht Michielsen naar voren. Detmers liet echter we ten dat de raad beslist en dat alleen raadsleden vertegen woordigers van de bevolking zijn en niemand anders. Dezelfde argumenten kreeg Michielsen te horen toen hij liet weten dat hij graag zag dat het rapport van de werkgroep De heer Kruithof legt de eed af Accommodatie Dorp openbaar wordt gemaakt. Dit rapport is al sinds 11 oktober in het bezit van b en w, maar nog steeds kennen noch de raadsleden noch de verenigingen die met accommodatieproblemen te kampen hebben de inhoud van het rapport. „Er wordt aan gewerkt", was het enige dat b en w los wilde laten. In de rondvraag stelde V.d. Geest (CDA) voor om de Nieu- weweg minimaal tot sportpark Haasbroek Jè verlichten. Dit kan dan gebeuren met het oude materiaal dat vrij komt bij de verbetering van de ver lichting op de doorgaande rou te door Zoeterwoude. Straver werd gerust gesteld dat bij een volgend bezoek aan de wijk Westeinde II, hij daar geen natte voeten aan over zal hou den: maandag zal met de her- bestrating worden begonnen opdat de enorme wateroverlast aldaar verdwijnt. is". Het moest, volgens haar geen „commercieel jeugdcafé" worden. „Dpt hebben wij in de besprekingen ook aan het be stuur medegedeeld. Daar is nooit neen tegen gezegd", al dus mevrouw Donker. Volgens haar was een van de andere eisen geweest dat het gebouw dat met gemeenschapsgelden opgetrokken wordt, toeganke lijk zou moeten zijn voor ie dereen en niet alleen voor die jeugd die toevallig veel te ver teren heeft. De wethouder zei „veel waardering te hebben" voor het werk van Midas in de afgelopen jaren, maar laakte de handelwijze van het be stuur. Wethouder Donker zei ook dat in de raadsvergade ring van 12 december in ieder geval een voorstel zal worden behandeld, hetzelfde, als Mi das terugkomt op het besluit, of een gewijzigd waardoor het gebouw vermoedelijk naar het buurtcentrum Ridderveld zal gaan dat volgens het huidige plan zou moeten wachten tot de tweede laag er op zou zijn gebouwd. Wethouder Donker liet ook merken dat het initia tief voor een gesprek van Mi das uit zal moeten gaan. „Als ze niet komen ook best, we zit ten niet in onze maag met de accommodatie. En als Midas komt dan zijn ze hartelijk wel kom, ze moeten .alleen wel snel reageren", aldus wethou der Donker. „Eigen hok" De voorzitter van Midas, Cees Roos, die aanwezig was op de publieke tribune, zei na afloop desgevraagd, het „voorstel" van de wethouder in het be stuur te zullen bespreken. „We zullen nogmaals overleg ple gen en de wethouder de uit- jaren komst daarvan laten weten". Roos liet evenwel opnieuw blijken dat zijn voorkeur nog derhandelingen zou moeten steeds uitgaat naar het bouwen openen om duidelijkheid te van een eigen accommodatie, verkrijgen over de beheers- „We willen gewoon een eigen vorm en de exploitatie. Bijl hok. Als we de gemeentelijke van het CDA wees Van As er accommodatie niet accepteren op dat Midas het overleg had zullen we zeker met een voor- afgebroken en het derhalve stel komen om zelf te gaan niet aan de wethouder was om bouwen". En dat Midas al die de eerste kontakten te leggen, jaren niet slecht heeft geboerd „Trouwens, anderen staan te blijkt uit de spaarpot van het dringen om ruimte", aldus Bijl. jongerencentrum die steeds Een van die anderen zal ver- Midas. Waagmeester van dt PCA noemde deze „onaan vaardbaar en onbehoorlijk' „Om zo een gemeentebestuur te behandelen past burgen niet. Ik vraag me af of het be stuur wel in het belang leden handelt. Ik hoop dat zij het niet zullen pikken dat een nieuwe accommodatie op deze manier hun neus voorbijgaat Ik ben van mening dat het be stuur met open ogen het ge-' bouw verspeelt". Waagmeester) meende verder dat er geen nieuwe onderhandelingen gp- 1 voerd zouden moeten wordod j met het bestuur. Gijbeis van de PvdA stelde het „een merkwaardige zaak" te vin den. „Het is onverantwoord van het bestuur om de meenteraad zo voor het blok te zetten". Ook hij hoopte dat de leden van Midas het be stuur zouden terugfluiten. Bijl van het CDA stelde dat het afhaken van Midas voor hem „als een donderslag bij et heldere hemel" was gekomen. ioe. „Ik verkeerde in de veronder- uri< stelling dat Midas zich al op- ie i maakte om het slaan van de eerste paal te vieren". Van As van de VVD was de enige die de handelwijze van Midas niet ver veroordeelde. Hij meende dat Midas tussen de wal en het schip verzeild zou geraken als nu ook de huur van de noo- |rroi daccommodatie zou worden opgezegd. „Kennelijk weegt de belofte aan de buurtbewoners zwaarder dan het voortbestaan |acl van Midas. Ik kan me zo'n houding van de wethouder voor sociaal-culturele zaken nauwelijks voorstellen", aldus Van As. Hij memoreerde dat Midas jaarlijks zo'n 40 tot 50.000 jongeren trekt en al 7 - belangrijke funk- voller wordt. „Daar zit nu zo'n 180.000. duidelijk. Onbehoorlijk De raadsleden hadden gisteren met uitzondering van de VVD-fraktie, geen goed woord over voor de handelwijze van moedelijk het Buurtcentrum maakte Roos zijn waarvoor eerder de bo venlaag was gepland. Het voorstel van 12 december zal leren of Midas alsnog in zee wil gaan met de gemeente of dat het Buurtcentrum de plaats van dit jongerencen trum zal innemen. Diefstal oplegger kost verdachten tien maanden ALPHEN/DEN HAAG Wegens diefstal van een trekker met oplegger, bela den met TV-toestellen en scheepsmotoren met een to tale waarde van ongeveer 70.000 gulden, veroordeelde de Haagse rechtbank twee verdachten uit Zaandam ie der tot tien maanden gevan genisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk. Een derde stadgenoot werd tot vier maanden veroor deeld waarvan eveneens twee maanden voorwaarde lijk met proeftijd van 2 jaar. Het voertuig stond in Alphen aan den Rijn op een parkeer terrein in het industriegebied. In een café in Zaandam ont stond een gesprek over het vervoer waarna de drie man nen zich naar Alphen begaven en de trekker met ople weghaalden. Alle drie verdachten verkeer den onder invloed van drank en al spoedig belandde het voertuig in de berm van de weg en sloeg om. Nadat zij eerst waren gevlucht, keerden zij na korte tijd terug en wer den door de politie opgemerkt. Als gevolg hiervan werden zij spoedig gearresteerd. De offi cier van justitie had eenzelfde straf geëist als door de recht bank is opgelegd.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4