mededelingen gemeentebestuur ff leiden 3tm7dec.'79 ff "Stadskabei Leiden' Gemeenteraad Da gemeenteraad vergadert op maandag 3 de cember a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Verlenen van eervol ontslag aan de heer H.J.A. Neijenhuis als ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Vaststelling van het bestemmingsplan Noordvest. Krediet voor de uitwerking van de schetsontwerpen voor een voetgangersbrug over de Nieuwe Rijn na bij de Beschuitsteeg en over de Oude Vest nabij de Lijsbethsteeg, alsmede voor de uitvoering van deze bruggen. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de Beroepschriften. Een schrijven van de Commissie voor de rekeningen inzake het onderzoek naar de besluitvorming van Burgemeester en Wethouders rond de uitvoering van de werkzaamheden voor de goederenlift in het Stadhuis. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders met de mededeling dat de heer A. Verboom heeft besloten om met ingang van 8 mei 1980 wegens ge zondheidsredenen als wethouder en raadslid af te treden. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel tech nisch onderwijs. Interpellatie van de heer Beijen, mevrouw Ponsen en de heer Hoeven over onderhoudswerkzaamhe den aan de woningen van het Sint Janshof en de daarvoor geheven vergoeding. Verhuur van het kantoorgebouw aan de Os en Paar- denlaan 45 en tot het beschikbaar stellen van gel den ten behoeve van de verbouwing van dit gebouw. Advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot de bezwaarschriften van de B.V. Automobielbedrijf L.A.G., een aantal bewoners uit en personeelsleden van bedrijven in de Raadshe- renbuurt, alsmede van de fa. D. Spoor en Zn. te gen het voorbereidingsbesluit voor de Raadsheren- buurt. Een schrijven van het raadslid, de heer D. Hoeven, inzake het voornemen van de Regering om de prijs van het aardgas te verhogen. Verlenging van de geldigheidsduur van de Regeling woonruimteverdeling 1978. Verstrekken van een eenmalige subsidie ter realise ring van een multi-functionele ontmoetingsruimte voor Islamitische Turken. Vaststelling van dt^ntgangspunten en de procedu re voor de planvorming in het kader van de Rijks bijdrageregeling sociaal-culturele activiteiten. Vaststellen van een verordening regelende de sub sidiëring van kinderdagverblijven in Leiden. Erkenning van een aantal peuterspeelzalen en het vaststellen van een verordening regelende de sub sidiëring van peuterspeelzalen in Leiden. Voorstel aankoop van het perceel Morsweg 114. Voorstel inzake verkoop van een perceel grond in gebied Coebel Oost aan de Verpleegkundige Aka- demie Vronestein te Voorburg. Herstel van de woonfunctie in de panden Nieuw- straat 4,6, 8 en 12, alsmede Hooglandsekerkgracht 31, 33, 35, 37 en 39, bestemming van pand Nieuw- straat 2 ten behoeve van de openbare bibliotheek en herstel pakhuis Nieuwstraat 10 en winkel/woon huis Hooglandsekerkgracht 49. Treffen van voorzieningen ten behoeve van ge meentelijke scholen. Beschikbaar stellen van gelden voor een aantal in vesteringen ten behoeve van de Brandweer. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de aanschaffing van dienstkleding voor de Brandweer. In te stemmen met vermelde ramingen als bedoeld in artikel 33 van de Beschikking Steun Bedrijven Stadsvernieuwing 1978. Verkoop van een schilderij van het Stedelijk Museum De Lakenhal. Gelden voor het treffen van een aantal voorzienin gen aan het dak van het Zusterhuis van het Psy chiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Aangaan van een overeenkomst betreffende verde ling van kosten van onderhoud en verzekering van de houtzaagmolen "De Heesterboom". Gelden voor de afrekening van het tekort over het jaar 1978 in het kader van de met de Noord-Zuid- Hollandse Vervoer Maatschappij N.V. getroffen re geling tot afdekking van de exploitatietekorten op het in deze gemeente verrichte lokaal openbaar ver voer. Gelden ten behoeve van de verbetering van de woonomgeving in de Calandstraat, Leemanstraat en Storm Buysingstraat (1e fase). Aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen aan de Wet op de Ruimte lijke Ordening, mede ten behoeve van het tegen gaan van ongewenste detailhandelsvestigingen. Wijzigen van de gemeentebegroting eri de begrotin gen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Ondersteuningsinstituut Welzijn. Commissie vergaderingen Gezamenlijke Vergadering van de Commissies voor Volkshuisvesting en Adviescommissie in zake het Huisvestingsvraagstuk. Dinsdag 4 december a.s. om 19.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Besluit B. en W. d.d. 13 november 1979 inzake bij stelling tijdschema bestemmingsplannen per 15 no vember 1979. Besluit B. en W. d.d. 20 november 1979 inzake het creëeren van woonruimte voor partiële gezinshere niging in het verblijfsgebouw voor vreemdelingen Hooigracht 16. brief d.d. 5 november 1979 van mr. E.G. oprey in zake ontruiming woning Maredijk 94 (boerderij Leid- se Hout); herhuisvesting bewoners. Brief d.d. 19 november 1979 van de secretaris stuur groep huisvesting alleenstaanden- en twee per soonshuishoudens inzake uitbreiding van de stuur groep met commissieleden. Nota uitgangspunten woonruimteverdeling (geza menlijk). Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Donderdag 6 december a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Vaststelling bestemmingsplan Rijnzicht. (gemeenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting, voor financiën en voor economische aangelegenheden en personeelszaken) Krediet voor de restauratie boerderij Maredijk. Reconstructie deel Lammermarkt. Overkluizing Kort Rapenburg. Vernieuwing walmuren c.a. in het gebied Haven wijk-zuid. Aanleg park ter plaatse van het Nederlands Drukke rijbedrijf. Verbetering woonomgeving Calandstraat e.o. Herinrichting Stille Mare en deel Lange Mace nabij de Haarlemmerstraat. Ontpachting van enige percelen tuinland in de Room burgerpolder. Grondruil aan de Oegstgeesterweg met de N.V. Nederlandse Spoorwegen. Uitgifte perceel Rijnsburgersingel 3 en verkoop van de opstal. Verkoop van grond in de Merenwijk t.b.v. een nieuw te bouwen transformatorstation. Verkoop van grond in het Morskwartier t.b.v. een nieuw te bouwen transformatorstation. Stand van zaken m.b.t. het ontwerp-bestemmings plan Leeuwenhoek. (gemeenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting, voor financiën en voor economische aangelegenheden en personeelszaken) Stand van zaken m.b.t. het ontwerp-bestemmings- plan Stevenshof. (gemeenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting, voor financiën en voor economische aangelegenheden en personeelszaken) Stand van zaken m.b.t. het ontwerp-bestemmings- plan Roomburg (o.a. een concept-brief aan de Rijks waterstaat inzake de aansluiting van Rijksweg 11- Oost op de verbrede Rijksweg 4 c.a.). (gemeenschappelijk met de commissies voor volks huisvesting, voor financiën en voor economische, aangelegenheden en personeelszaken) Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Commissie voor de beroepschriften Beroepschrift en AROB-bezwaarschrift van de da mes Wilbrink en Wilbrink inzake aanschrijving tot woningverbetering en aankondiging politiedwang, betreffende de panden Jacob Catslaan 83 en 85. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: brood-, koek- en banketbakkerij haarlemmer- straat 247, oude rijn 122. De aanvrage is afkomstig van J.D. Stuurwold en be treft het wijzigen van de brood-, koek- en banket bakkerij in het perceel Haarlemmerstraat 247 en Oude Rijn 122. Op 18 december 1979 zal om 14.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). textielverwerkend bedrijf lammenschansweg 128 De aanvrage is afkomstig van ELMI B.V. en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergun ning tot het uitbreiden en wijzigen van de inrichting tot het verwerken van textiel tot kleding c.a. in het per ceel Lammenschansweg 128. Op 18 december 1979 zal om 15.00 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, Ie verdieping (afdeling V.O.W.). Deze verzoeken liggen tot en met 28 december 1979 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders tot en met 28 december 1979. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittingen. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen d. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen onteigeningsplan haver en gortbuurt Op 19 november 1979 besloot de Gemeenteraad tot onteigening van een aantal percelen, welke zijn be grepen in het bestemmingsplan Haver en Gortbuurt. oppenheim- Deze onteigening is bedoeld ter uitvoering van dit be stemmingsplan. De onteigening vindt plaats in het belang van de ruim telijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting. Zij geschiedt ten name van de gemeente Leiden. Het raadsbesluit ligt met ingang van 3 december 1979 gedurende eenentwintig dagen voor een ieder ter in zage in kamer 214 van het Stadsbouwkantoor aan de Langegracht 72. Partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden Zuid- West, herziening 1959 (bejaar denwoningen). In het stadsbouwkantoor, Langegracht 72, ka mer 213, ligt voor een ieder ter inzage de par tiële herziening van het bestemmingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959 (bejaardenwonin gen). Deze herziening werd op 11 december 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld en op 17 juli 1979 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Deze goedkeuring is thans onher roepelijk geworden. Benoeming nieuw raadslid. Met ingang van heden is de heer G. Dallinga van de P.v.d.A. benoemd tot lid van de gemeenteraad. Tentoonstelling school In het Informatiecentrum, links in de hal van het stad huis is momenteel een kleurrijke tentoonstelling te zien onder het motto "Energie". De leerlingen van de Oppenheimschool hebben zich namelijk wekenlang bezig gehouden met alle moge lijke Energie-facetten. Daaruit zijn nu heel fraaie ingekleurde en geverfde prenten gekomen, die het stadhuis maar wat graag tentoongesteld wilde hebben. De leerlingen van de eerste tot en met de zesde klas laten in deze prenten de "Goede" en "Foute" situa ties over het energie gebruik zien. De één laat zien, dat de televisie aanstaat, terwijl er niemand in de kamer is te bekennen, de ander geeft een stromende douche aan en er staat niemand on der enzovoorts. Kortom een tentoonstelling, die zeker de moeite van een bezoekje waard is. bestemmingsplan Coebel-Oost Op 9 oktober 1979 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de partiële herziening van het bestem mingsplan Leiden Zuid-West, herziening 1959 (Coe bel-Oost) goed te keuren. Deze herziening werd op 4 december 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld; zij heeft betrekking op een terrein aan de oostzijde van het gebied de Coebel. Met ingang van 3 december 1979 liggen voornoemd besluit en de herziening gedurende een maand voor een ieder ter inzage op het Stadsbouwkantoor, Lan gegracht 72, kamer 213. Niemand heeft zich tijdig met bezwaren tot de Raad of gedeputeerde Staten gewend. Daarom is niemand bevoegd beroep in te stellen bij de Kroon. Tijdelijke douche-gelegenheid in de sportzaal Morssingel Het gemeentebestuur heeft onlangs besloten de douche gelegenheid in de sportzaal aan de Morssingel inge- bruik testellen. Dit als tijdelijke oplossing voor het inmiddels alweer geruime tijd gesloten badhuis aan de Lindestraat. De openingstijd voor dames is vast gesteld van 12.00 tot 13.45 uur. De openingstijd voor heren is vastge steld van 14.15 tot 16.00 uur. Dit geldt t/m 5 februari a.t. Daarna is het moge lijk om twee maal per week de douche ruimte te gebruiken en wel op de dinsdagavonden Vanaf dinsdag 5 februari 1980 zien de openingstijden er alsvolgt uit: dinsdagavonden heren van 17.30 tot 18.45 uur Dinsdagavonden dames van 19.00 tot 20.00 uur Zaterdagen dames van 12.00 tot 13.45 uur zaterdagen heren van 14.15 tot 16.00 uur Zoals eerder vermeld, gaat het hier om een tijdelijke oplossing, die tot 31 december 1981 geldt. Tussen tijds wordt er wel bekeken of het bezoekersaantal re delijk te noemen valt om inderdaad door te gaan tot de gestelde datum. Binnenstadsplan te koop Zojuist Verschenen: Het Tweede Plan van Aktie voor de Binnenstad. Bij de informatiebalie in de hal van het Stadhuis is dit binnenstadsplan voor f 5, te koop. Deze fraai verzorgde uitgave bevat een overzicht per binnenstadswijk van de beleidsmaatregelen, die uit het door de Gemeenteraad vastgestelde structuurplan voor de binnenstad voortvloeien. Een must voor ieder, die in het Leidse binnenstads- beleid geïnteresseerd is. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 3 december Wijk 10 en 12 woensdag 5 december Wijk 13 en 15 donderdag 6 december Wijk 14 en 16 vrijdag 7 december Sint Nicolaasmarkt in het Waaggebouw Tot en met Woensdag 5 december zal in het Waag gebouw de traditionele Sint Nicolaasmarkt gehouden worden. Deze markt is dagelijks opengesteld van 10.00 uur tot aan de sluitingstijd van de winkels. De volgende branches zijn er te vinden; doe-het-zelf artikelen, gereedschap, oosterse producten, lederwa ren, byouteriën, zelfgemaakte poppen, bloembollen, films en videobandjes, folkloristische artikelen enz. Tenslotte is er ook gezellige St. Nikolaas muziek te horen. Demonstratiewagen Sommige wijken in Leiden, die op stadskabei aangesloten zijn, hebben sinds eni ge tijd last van een dubbel beeld op Nederland 1 kanaal 4. Dat komt door een sto ring, die men "Instraling" noemt, veroorzaakt door de zendmast Lopik. Deze storing is door u zelf te verhelpen, door de kanaalkiezer van uw toestel op kanaal 59 te draaien. Op het hier afgedrukte kaartje kunt u zien welke wijken last hebben van deze "In straling". (gekleurd) Tevens kunt u op het kaartje zien, welke wijken momenteel aan de beurt zijn voor aanleg van de Stadskabelnet. 20, 23, 25, 26, 28, 30, 32,43 4e kwartaal 1979 27,29,31,35,44,45 4e kwartaal 1979 7,17,19,21,22,24,33,34 1e kwartaal 1980 37, 38 2e kwartaal 1980

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18