EG l hh British Petroleum: verdubbelde winst Nederlandse Antillen krijgen invasie koopgrage Venezolanen Geldmarkt grote concurrent aandelenmarkt Beurs uan Amsterdam -CONOMIE LEIDSE COURANT VRIJDAG 30 NOVEMBER 1979 PAGiNA 11 Nederlands protest tegen diefstal vrachtwagens Italië DEN HAAG De Nederlandse regering zal opnieuw bij de Italiaanse regering de bezorgdheid over de diefstal van Neder landse vrachtwagens in dat land ter ken nis overbrengen. Sinds 1973 zijn deze dief stallen steeds toegenomen. De diefstallen door georganiseerde bendes uitgevoerd' worden ook steeds aggressiever. Dit hebben de staatssecretarissen Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) en van der Mei (Bui tenlandse Zaken) de Tweede Kamer laten weten in antwoord op vragen van het PvdA- Kamerlid Frits Castricum. Intussen is ook Interpol bij de zaak betrok ken. Staatssecretaris van der Mei zegde de Kamer toe een gesprek met de Italiaanse am bassadeur in Den Haag over de zaak te hou den. Staatssecretaris Smit-Kroes beloofde de Kamer de zaak ook in de EG-Vervoersraad de ore te stellen. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De Nederlandse Antillen worden op het ogenblik overspoeld door koopgrage Venezola nen die op deze eilanden voor oliedollars grote par tijen goederen belastingvrij opkopen. Volgens oog getuigen kopen de Venezolanen zonder te kijken do zijnen dure overhemden, Franse jurken, linnengoed uit de Verenigde Staten, electronica, drank en Delftsblauw aardewerk. Deze zaken, die in eigen land minstens tienmaal zo duur kosten, worden dan in Venezuela ingevoerd middels omkoping van de douaneambtenaren, aldus geïnformeerde bron nen op de Nederlandse Antillen. In dit verband wijst men op de behandeling die Surina- mers en veel Nederlanders krijgen bij een bezoek aan de Antillen. Door de douane worden deze mensen prac- tisch uitgekleed, worden koffers overhoopgehaald e- venals de inhoud van jassen en tassen. Tevens moeten de bezoekers vele papieren invullen en wordt bij een verblijf van enkele dagen of weken het paspoort afge nomen. Diegenen moeten zich vervolgens elke paar da gen bij de immigratiedienst melden. Volgens insiders is de angst die de Antillianen hebben voor drugsmokkel naar de eilanden, de reden van deze behandeling. Behalve Venezolaanse burgers komen ook vliegtuigla dingen vol Venezolaanse militairen tezamen met offi cieren naar de eilanden voor inkopen. Zij worden bij terugkeer in hun land niet gecontroleerd. Ook het aan tal vlootbezoeken van Venezolaanse marine-eenheden neemt hand over hand toe waarbij de indruk bestaat dat hiervan tevens de belastingvrije inkopen op de An tillen de reden zijn. De omzetten van winkeliers en ho- telliers op de Antillen zijn door alle bezoeken van Ve nezolanen de laatste tijd sterk opgelopen. Meer belastingvrij invoeren binnen EEG BRUSSEL - Reizigers bin nen de landen van de Euro pese Gemeenschappen mo gen vanaf 1 januari 1980 voor ongeveer 570 gulden aan goederen vrij van in voerrechten mee over de grens nemen, zo luidt een voorstel van de Europese Commissie. Op het ogenblik bedraagt die belastingvrije waarde 488 gulden. De hoeveelheden drank, siga retten en parfum blijven de zelfde. De commissie stelt ver der voor de limiet voor Dene marken te verhogen van 190 tot 225 dollar (ongeveer 445 gulden) en die voor Ierland van 110 op 140 dollar (onge veer 270 gulden) te brengen. Voor deze twee landen gelden andere dan de EEG-bepalin- gen. ADVERTENTIE Goeie hint van de Sint: maak uw adressenlijstje nu compleet. Dus mèt postcodes erbij. Makkelijk als u pakjes gaat versturen. pttpost Koppeling vliegtarieven nodig aan olieprijzen MANILLA - De grote inter nationale luchtvaartmaat- schappijen hebben gisteren aangedrongen op wat een (li automatische verhoging van 1 de vliegtarieven lijkt te zijn om de toekomstige stijgin gen van de brandstofprijzen te compenseren. Op de jaar vergadering van de IATA (International Air Trans it port Association)in Manilla gaven zij hun fiat aan een resolutie die een formule be vat over aanpassing van de vliegtarieven aan de brand stofprijzen. Indiener van de resolutie, pre sident-directeur Adam Thompson van British Caledo nian, vindt dat het op het ogenblik te lang duurt voordat de tarieven mogen worden verhoogd om exploitatieverlie zen te compenseren die ont staan doordat de brandstofprij zen omhoog gaan. „Mijn reso lutie beoogt meer gewicht toe te kennen aan de instructies van het bestuur van de IATA aan algemeen directeur Knut Hammerskjold om van de di verse regeringen goedkeuring te krijgen voor een geschikte formule over de tarieven en brandstofprijzen", zo verklaar de Thompson. Devaluatie Deense kroon met vijf procent KOPENHAGEN - De Deen se kroon is met vijf procent devalueerd. Dit heeft de tense minister van econo mische zaken, Ivar Norgard, gisteravond tijdens een bij zondere persconferentie in Kopenhagen bekendge maakt. Op 23 september j.l. werd de Deense munt al met drie procent gedevalueerd. IBB-KONDOR - De IBB- -Kondor Groep NV heeft met Socol NV in Brussel overeen stemming bereikt over de ver vroegde aflossing van de door het Belgische bedrijf aan de IBB-Kondor Groep verstrekte achtergestelde converteerbare geldlening. Deze lening be droeg oorspronkelijk f 4 min en is pro resto groot f 2,6 min. De aflossing zal op 30 novem ber geschieden. Voorts is met Socol overeenstemming be reikt over de verkoop door So col aan de IBB-Kondor Groep van de aandelen in IBB-Kon- dor Groep, die Socol uit con versie heeft verkregen. Deze aandelen hebben een nomina le waarde van f 1,4 min (25 pet van het geplaatste kapitaal van de IBB-Kondor Groep). LONDEN - De winst van British Petroleum voor be lastingen is in de eerste ne gen maanden van dit jaar vergeleken met die over het zelfde tijdvak van 1978 ver dubbeld. Dit jaar werd 3,20 miljard pond geboekt, verle den jaar 1,66 miljard pond. De omzet en het exploitatie resultaat stegen van 12,91 miljard tot 16,25 miljard pond sterling, zo heeft de maatschappij gisteren be kendgemaakt. Het voor douanerechten en omzetbelastingen benodigde bedrag steeg van 2,35 tot 3,24 miljard pond en belastingen vergden verder 1,71 (1,26) mil jard pond. Er resteerde 1,49 miljard pond over de eerste drie kwartalen van dit jaar, vergeleken met 395,7 miljoen pond over dezelfde periode van verleden jaar. BP heeft in de verslagperiode per dag 1,16 miljoen vaten ruwe olie van 159 liter en 2,59 miljoen vaten olieprodukten verkocht tegen respectievelijk 1,87 miljoen en 2,35 miljoen in de overeenkomstige tijd van vorig jaar. Hierbij zijn de ver kopen van Standard Oil Ohio inbegrepen. De verkopen van chemische produkten stegen van 2,7 tot 3,2 miljoen ton en de kolenverkopen van 4,9 tot 13,4 miljoen ton, terwijl de aardgasverkopen van 11,1 tot 10,0 miljoen kubieke meter per dag verminderden. BP deelde mee dat de prijzen van ruwe olie die het concern heeft gewonnen of aangekocht in de eerste negen maanden ongeveer zestig procent zijn gestegen en in de daarop vol gende tijd nog verder omhoog zijn gegaan. BP heeft door de kwestie-Iran en het verlies van Nigeriaanse olie nu voor derden maar heel weinig olie beschikbaar. BP produceerde in de Noord zee gedurende de eerste negen maanden van dit jaar dagelijks 490.000 vaten olie tegen 457.000 vorig jaar. Deze cijfers geven het aandeel van BP in de velden Forties en Ninian weer. RENTEFRONT IN BEWEGING AMSTERDAM Het rentefront was deze week goed in beweging: de hypotheekrente ging naar boven, de spaarrenten werden opgekrikt, de geldmarkt-tarieven vlogen omhoog, de prolongatierente werd naar bo ven aangepast, de banken verhoog den de opslagrenten en tot slot ging de Nederlandse Bank donderdag met haar tarieven één procent naar boven als aanpassing aan de hoge rentetarieven op de binnenlandse markt, welke tarieven de weerslag hebben ondervonden van de sterke internationale rentestijging. Dit had natuurlijk zijn weerslag op de effectenbeurs. Het promesse-disconto is nu 11 procent. Rekening houdende met een normale opslag door de banken van plusminus 2 procent, en een extra opslag van ook 2 procent, dan komen we aan 15 procent rente voor krediet verlening aan het bedrijfsleven. De rentekosten zijn dus behoorlijk opgelo pen, hetgeen een druk op de winsten uitoefent. Als de banken nu haar extra opslagrente weer gaan verlagen, zullen wij dat wel merken. Maar directer op de beurs werkt nog de tot 13,5 procent opgelopen prolongatie rente. Dit betekent in feite dat de ban ken hun cliënten die geld willen opne men om hiermee effecten te kopen, zo'n 15 a 15,5 procent rente berekenen. En als we daar dan de aan- en ver koopkosten van een goede 2 procent bijtellen, dan worden effectentransac ties met geleend geld wel erg kostbaar. Dit remt natuurlijk de kooplust van de mensen, die gewend zijn met geleend geld effecten te kopen, om nog maar niet te spreken van de mensen die nu hun dure posities gaan afbouwen. Een stevige concurrent voor de aande lenmarkt werd deze week ook de ge ldmarkt. Kort lopend geld is erg krap geworden, .enerzijds door grote belas tingbetalingen en anderzijds door koop lust voor de Duitse mark. Midden in de week konden beleggers die over geld beschikten, een 14 tot 15 procent ma ken op bedragen boven de 25.000 gul den, die zij voor een paar maanden aan de bank willen uitlenen. Zo'n rende ment is op goede aandelen nooit te ma ken, en dus ging er nogal wat naar de geldmarkt. De aandelenmarkt stond echter niet al leen vanuit het binnenland, maar ook vanuit het buitenland onder druk. En hier was het natuurlijk andermaal Iran. Vrees voor een gewapend conflict, voor een beperking van de olieproduktie, verhoogde olieprijzen en voor het niet meer willen accepteren van de dollar. Volgens niet-officiële berichten uit Iran bestudeert men aldaar de betaling van een pakket (men spreekt ook van cent. Nogal erg hoog voor het bedrijfs leven, maar het feit van de daling werd tot een koopstimulans op de beurs. Ook in Frankfurt, Londen en Tokio kon het koerspeil aantrekken, alleen Zürich stond enigszins onder druk. Het Damrak kon zich aan de hogere beurzen in het buitenland niet optrek ken. Wel was de stemming dinsdag een tikkeltje beter, maar woensdag ging het koerspeil opnieuw naar beneden, waar door het algemene ANP-indexcijfer op 84,4 belandde, waarmee we andermaal op het laagste niveau van dit jaar te- een mandje) dat uit verschillende valu ta's bestaat, waaronder de Duitse mark en de Zwitserse frank. De koersen van deze valuta zouden hierdoor zeker gaan oplopen, wat weer de huidige kooplust voor onder meer Duitse marken ver klaart. De gulden zou hierdoor onder druk kunnen komen te staan. De door de Nederlandse Bank ingevoerde ren teverhoging maakt het beleggen in gul- dehs aantrekkelijker, waardoor er een tegenwicht tegen de druk op de gulden kan komen. De buitenlandse beurzen reageerden nogal verschillend op het internationa le nieuws. Wall Street ging met ups en downs naar boven, waardoor het Dow Jones gemiddelde voor industrie-aan delen van woensdag op woensdag 23 fiunten omhoog ging tot 830. De zorge- ijke berichten uit Iran moesten het na melijk afleggen tegen de in de Verenig de Staten op gang gekomen daling van de prime rate, de rente die de banken haar beste klanten in rekening bren gen. Deze week daalde die rente met een half procent tot 15 eenkwart pro- recht kwamen. Donderdag ging het weer iets naar boven tot 84,6, waaraan de lichte stijging in Wall Street woens dag niet vreemd was. Maar alles bij el kaar genomen blijft het kwakkelen. Het vaak sterk schommelen van de koers wordt ook in de hand gewerkt als er geen koop- en verkoop-limieten worden opgegeven. Voor de meeste fondsen is de markt maar klein, en door verkooporders zonder koerslimiet kan er flink gehakt worden, zoals om gekeerd de koers bij een aankoop zon der limiet sterk kan oplopen. De internationale fondsen stonden alle enigszins onder druk. Van Philips is in middels bekend dat de directie het ren dement wil verbeteren. Zo wil men on der meer een selectief personeelsbeleid voeren, wat betekent dat niet alle open komende plaatsen bezet zullen worden. In de bankhoek had Algemene Bank Nederland het wat moeilijk (min vier gulden), wat wel verband zal houden met de onzekerheid over de terugbeta ling van de leningen die aan Iran zijn verleend. De overige banken hielden zich goed, hetgeen ook van de Hypo theekbanken gezegd kan worden. Bij de lucht- en scheepvaart was er een opvallende koersverbetering voor KNSM (plus acht gulden tot 95,50 op donderdag), wat mogelijk verband hield met een koopadvies op een ge houden symposium. Nederlandse Lloyd kon 2,20 aantrekken, en Van Omme ren 5,-. Zelfs KLM werd 2,50 beter. In die hoek ging het dus wel goed. In de uitgeverswereld brokkelde de Tele graaf één gulden af tot 81,- op don derdag. Op 5 oktober was het nog 103,-, dus een aderlating van een goe de 20 procent in amper twee maanden. Gegokt is er in Amsterdamse Droog dokmaatschappij, waarvan een och tendblad deze week berichtte dat er nog 45 hectare grond voor verkoop be schikbaar is. Er werd de mogelijkheid geopperd dat dit 90 miljoen gulden kan opleveren. Eind vorige week was de koers nog 175 gulden, maandag werd er 200 gulden geboden, dinsdag was er geen notering, woensdag was er sprake van een biedkoers van 260 gulden. In middels had het bedrijf medegedeeld, dat er van een verkoop nog beslist niet gesproken kon worden. Donderdag werd het in de eerste periode officiëel 258 gulden, maar in de tweede periode 245 gulden laten, dus wel verkopers, maar geen kopers. Wat zo'n krantenbe richt al niet kan uitwerken. Op de obligatiemarkt waren de koersen over het algemeen iets beter, wat niet bepaald op een verdere stijging van de rente wijst, eerder op het tegendeel. Daarom dat niet ieder op de geldmarkt de verhoging van de rente gegeven door de Nederlandse Bank kon waar deren. Van Duitse zijde blijkt belangstelling voor onze hoog-renderende obligaties te bestaan, omdat de rente op kort lo pend papier in Duitsland zeker 1 pro cent lager ligt De 9,75 procent Ennia werd deze week tegen 100 uitgegeven. Hier bovenuit gaat nog de 10 procent op de pandbrieven van de Westland Utrecht Hypotheekbank, die deze week werden aangeboden. BASF - Het Westduitse che mische concern verwacht de jaren zeventig af te sluiten met een wereldomzet van 26 a 27 miljard mark en een gunstig resultaat over 1979. Met een stijging van de winst met 76,8 procent ten opzichte van de overeenkomstige periode van verleden jaar tot 1,34 miljard mark voor belastingen voor het concern en een stijging van 52,3 procent tot 731 mil jard mark voor belastingen voor de moedermaatschappij werd in de eerste negen maan den van dit jaar al het resul taat over geheel 1978 overtrof fen. zo heeft de maatschappij donderdag meegedeeld. De ge consolideerde wereldomzet steeg met 20,4 procent van 17,12 tot 20,62 miljard mark. President-directeur prof. dr. Matthias Seefelder zei dat aan deelhouders met vertrouwen het dividendvoorstel voor 1979 tegemoet kunnen zien. Over 1978 werd 8,50 mark per aan deel uitgekeerd. Hij verwacht te dat het vierde kwartaal voor BASF goede resultaten zal opleveren, al zullen die als gevolg van seizoensfactoren iets lager uitvallen dan over inden. Maat- jr NV .(koolzuur, mineraalwater) ver wacht, bij een normale ont wikkeling in het vierde kwar taal, 1979 af te sluiten met een winst, die ongeveer 10 pet ho ger zal liggen dan de winst over 1978, nadat uit de winst over dat jaar de buitengewone posten zijn geëlimineerd. De winst over 1978 bedroeg 5,82 min, inclusief een positief saldo van buitengewone pos ten van 1,6 min. In de eerste drie kwartalen van dit jaar steeg de koolzuu- rafzet van de groep vergele ken met dezelfde periode van 1978 met bijna 5 pet. De ge- ldomzet lag ruim 6 pet hoger daar de markt een beperkte doorberekening van de kos tenstijging toeliet. NIJvERDAL - Koninklijke Textielfabrieken Nijverdal-ten Cate NV gaat zich begeven op het gebied van produktie en marketing van kunststofver pakking en -isolatie. In ver band hiermee heeft het con cern met H.J. Regtuit BV te Enschede in principe overeen stemming bereikt over een zeer nauwe samenwerking, al dus een mededeling van Nij- verdal. Regtuit met vestigingen te En schede en Oldenzaal en een personeelsbestand van 40 man neeft op het gebied van kunst stofisolatie en -verpakking smateriaal een goede naam en is een der grotere producenten op dit gebied. Het streven naar energiebesparing dat door de overheid zeer wordt gestimu leerd schept vooral voor isola tiemateriaal een groeimarkt. CHAMOTTE Chamotte Unie NV (vuurvaste produk ten, oven- en jachtbouw) re kent voor 1979 opnieuw met een aanzienlijk verlies (1978: verlies ƒ811.000). De belang rijkste oorzaak is volgens de directie de slechte gan vang van zaken in de jachtbouw. Daar werd een groot verlies geleden door een stagnerende verkoop. Bij de andere activi teiten is er sprake van een lichte verbetering, maar ook hier zijn de resultaten nog ne gatief. ES TEL Eisen und Metall in Gelsenkirchen, een belang van het Estel-concern (Hoogovens- -Hoesch), neemt deel in een scheepssloopbedrijf op Cura cao. Partner is de Antilliaanse regering. De afzet van het nieuwe bedrijf zal zich richten op de Caraibische en Zuid-A merikaanse schrootmarkt, zo blijkt uit "Estel News". Ook bij de voorbereidingen was Estel betrokken via de Technisch Economische Afdeling in Nij megen. Eisen und Metall is een maatschappij die werkt op het gebied van metaalhandel en dienstverlening en heeft een jaaromzet van meer dan 800 min mark. Estel heeft een belang van een derde. De acti viteiten van E und M waren vroeger vooral geconcentreerd in Duitsland. Daar is later ver andering in gekomen door ac tiviteiten in het buitenland. E und M is daardoor ook uitge groeid tot een van de grote handelsondernemingen op het gebied van non-ferro-produk- ten in de Bondsrepubliek. DAGGELD - Het officiële ta rief voor daggeld is donderdag in verband met de disconto- verhoging verhoogd van 9,25 naar 10,25 pet Volgens ge ldmarktkringen bewoog het in de markt geldende tarief, waartegen transacties worden afgesloten, zich donderdag morgen rond de 14 pet DESSEAUX - In de eerste vier maanden van het lopende boekjaar (juli t.m. oktober) heeft Tapijtfabriek H. Desse- aux NV circa 4 pet meer omzet geboekt dan in dezelfde perio de van 1978-79. De directie spreekt in het jaarverslag posi tieve toekomstverwachtingen uit die zijn gebaseerd op een toenemende vraag naar kwali- teitsprodukten in Nederland en in de belangrijkste buiten landse afzetmarkten. Het be leid blijft gericht op de ont wikkeling van kwaliteitsprok- ten Zonder voorbij te willen gaan aan de strukturele en conjunc turele problemen van de ta- pijtmarkt ziet de directie de toekomst met gepast optimist- me tegemoet De omzet daalde in het boek jaar 1978-79 van 141,4 tot 136,1 min. Het exploitatiesal do beliep, zoals eerder gemeld, 15,4 min tegen 15,6 min. Als gevolg van lagere afschrij vingen was de winst voor be lastingen zes ton hoger dan vorig jaar. De nettowinst na belastingen was met ƒ3,9 min 3,75 pet hoger dan vorig jaar. De winst per aandeel steeg van 7,25 tot ƒ7,54. Het voor gestelde dividend is onveran derd ƒ5. actieve aandelen d« Mljen eert KNSM eert 100 KLM 100 Kon. Olio 20 Nedlloyd 50 85.50 190,50 189.00 72.50 67,20 75.00 152.30 114.80 vorig# dog 25.30 318.50 65.80 83.00 190.30 189.00 72.20 67,70 22.80 47.50 143.50 107.00 113.50 191.10 189.80 72,50» 68.00 22.80 48,00 95.50 76.00 152.60 115.40 75,00 210,00 163.Ó0O 143.50e 107,00 binnenlandse obligaties 10.50 Ned 74 9.75 id 74 9.50 id 78-1 9.50 id 76-2 9.00 id 75 9 00 Id 79-94 9.25 id 79-89 8.75 id 75 8.75 id 75-2 8 75 Id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 Id 79-89 8.50 id 75 8.50 Id 75-2 8.50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8.50 id 79-89 8.25 Id 76-96 8.25 Id 77-92 8.25 id 77-93 8.25 Id 79-89 8 00 Id 69 8.00 id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 Id 70 I 8.00 id 70 II 8.00 Id 77-97 8.00 Id 77-87 7 75 id 71-96 7.75 Id 73-98 7 75 id 77-97 7.75 Id 77-92 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 7 50 Id 72-97 7 50 Id 78-93 7.50 id 78-88 7 50 id 71-81 7.20 Id 72-97 7.00 Id 101.10 100.60 99.10 99.20 97.40 97.30 97.20 97.40 97.70 96.40 95,20 95,40 93.60 93,40 92,60 97.10 96.10 95.40 97.70 98.00 96,80 95.30 95.30 95.80 ifioo 96.10 95.70 94.50 93.20 95.60 1-91 7.00 k 7.00 id 69-94 6 25 id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 id 67-92 5 75 Id 65 I-90 5.75 Id 65 II 5.25 id 64 I-89 5.25 Id 64 II 5.00 id 64-94 91.30 91.30 97.70 97.70 87.90 87.90 89.70 90.10 90.10 90.50 89.20 89.50 87.10 86,60 86,20 86.10 85.50 86,30 87.10 87,90 66.40 85,80 86.60 86,00 85.50 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 Id 53-93 3.25 id 54-94 3.25 Id 55-95 3 25 Id 55-85 3 00 id Grb. 3 00 id 37-81 3.00 Id Grb 46 11 00 BNG 74-81 9SO id 74-99 9.50 id 75-85 9 50 id 76-01 9 00 id 75-00 8.75 Id 70-90 8 75 Id 70-95 8 75 Id 75-00 8 75 Id 77-02 8.50 id 70-85 8 50 Id 70-95 8 50 id 73-98 8 25 Id 70-85 8.25 Id 70-96 8.25 Id 76-01 8.00 Id 69-94 8.00 id 71-96 8 00 id 72-97 8.00 Id 73-79 8.00 id 75-00 7 75 Id 72-81 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 7.25 Id 73-98 7.00 Id 661-91 7.00 Id 66-11 92.50 85.80 90.50 81.70 82.10 60.30 79.60 89.00 80.50 79.50 76.40 91,20 89,50 72.80 82.90 79,50 77.80 90,60 93.80 101.40 104.60 101.80 99.80 101.90 97.20 97.00 96,40 97,40 91.10 98.20 87.10 89.90 89.80 92.50 85.80 90.50 83.60 79,70 89.00 80.80 79,80 89.40 72,80 82,90 95.30 96.40 94.70 93.00 93,00 97.50 91.40 98.20 binnenlandse aandelen beurs van New York Du Pool Eastm. Kodak Ford Gen. Electric Gen. Motors Goodyear III. Central IBM 35 3/8 6 7/8 S3 1/2 27 3/4 31 1/8 5 7/8 22 1/4 24 7/8 64 1/2 37 1/4 65 1/4 35 7/8 6 3/4 54 1/8 28 1/2 20 3/8 44 5/8 30 5/8 51 7/8 12 7/8 24 3/4 65 3/4 36 7/8 391/2 31 3/4 51 1/2' 22 3/4 24 78 5/8 S3 1/8 18 1/2 53 7/8 23 3/4 30 3/8 3 3/4 3 5/8 58 3/4 11 1/2 39 18 3/8 18 3/4 261/2 16 3/8 53 7/8 33 3/8 24 1/2 30 1/8 3 7/8 3 5/8 58 3/4 11 1/8 41 17 1/4 18 7/8 25 3/4 buitenlands geld Amerikaanao dollar 1.90 Engelee pond 4.12 Beigiacfte fr (100> 6.58 CMlee marti(lOO) 110.00 ItalUrat 10.000) 22.00 Portugeee •*c^^0O) 3.40 Canadeaa doaar 1.61 Franee Ir/100) 46.50 117.75 120.75 a kroon( 100) 44.75 47.75 a kroont 100) 37.25 40.25

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11