Yeldennood blijft verenigingen teisteren Glascontainers in de K wakel Rekrea tiep bij het Meijepad L uitrecital mist boeiend gehalte V „SV ALKMANIA KRIJGT 'ZWARTE PIET' DOORGESCHOVEN' Alphen stapt naar rechter Parkeren in de Ridderhof" kost Alphen geen geld Alphens water wordt duurder Rijndijk 33 blijft bewoonbaar 800 dieren op Alphense show REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 PAGIN/ OUDE WETERING Het bestuur van de voetbalclub sv Alkmania wijst unaniem het voorgestelde sportcom plex tussen de Floraweg en de Rijksweg 4 van de hand. De tweede secretaris van Alkmania, Peter Deen, over deze zeer gevoelige zaak: „Er wordt gesuggereerd dat wij degenen zijn die de aanleg van een nieuw veldencom-i plex tegenhouden. Maar de 'zwarte Piet' is gewoon door geschoven naar ons. Van de drie verenigingen die op het oude complex zitten, D.O.S.R., de tennisvereni ging Alkemade en Alkma nia, moeten wij uitgerekend; verdwijnen, ondanks het feit dat wij de minste ruim tenood hebben. Wij zitten daar prima en willen ons niet opofferen voor de ande re twee verenigingen. Onze vereniging bestaat voor het grootste gedeelte uit jeugd. Die mogen niet van de ou ders naar de Veen fietsen; veel te gevaarlijk. De jeugd en daarmee onze vereniging moet worden behouden. Lo gisch toch!". Het college heeft een defintief besluit genomen ten aanzien van de plaats van een nieuw sportveldencomplex. Tijdens de algemene beschouwingen heeft wethouder H.M.L. van Duijkeren zich nog eens na drukkelijk over het standpunt van het college uitgesproken en sv Alkmania aangewezen als- de vereniging die zou ver huizen. Sv Alkmania zou bij de Floraweg drie velden kun nen betrekken. Meer dan drie velden zullen er voorlopig niet kunnen komen. De tennisve reniging zou dan op de eigen, oude plaats kunnen blijven en eveneens uitbreidingsmoge lijkheden hebben. D.O.S.R. zou vier velden krijgen, zoals volgens de behoefteplanning noodzakelijk is op dit ogen blik, aldus de wethouder. Voorzitter J. Haazebroek van sv -Alkmania betreurt de wijze waarop het college tot dit be sluit is gekomen. De wethouder heeft in het af gelopen jaar enkele gesprek ken gehad met de voetbalver eniging. Het laatste voorstel van het college, werd in de be stuursvergadering van 26 ok tober door Alkmania bespro ken. 'Sjaak' Haazebroek: „De wethouder heeft toen aan ons Een van de velden van Alkmania met de kantine op de achtergrond. gevraagd om zo snel mogelijk een bericht te sturen met de uitslag van de vergadering over de nieuwe locatie. Dat hebben wij toen meteen ge daan. De besturen van de dames- en heren-afde- L.igfc,' besloten unaniem om viar het nieuwe complex luizen. Nu wordt er ge ste,'! door de wethouder dat er genoeg met de clubbelangen rekening is gehouden. Eén van de belangrijkste redenen van het afwijzen was, dat het niet verantwoord is om de jeugd te laten fietsen van Oude Wete ring naar het andere eind van Roelofarendsveen. Het is wel haast zeker dat de jeugd ver trekt naar D.O.S.R.. Te begrij pen, want als ik een voetbal club voor de deur heb, dan laat ik mijn kind niet fietsen langs dat gevaarlijke Westein de naar de andere kant van het dorp". Alternatief De situatie die nu is ontstaan wordt door menigeen aange duid als 'patstelling'. Een schaakterm voor de situatie dat de 'koning' (in dit geval de sportverenigingen) geen zet meer kan doen zonder zichzelf mat te zetten (dan komen er geen nieuwe sportvelden). Het spel eindigt dan officieel in re mise. Toegespitst op de vel- dennood in Alkemade moet er dan toch worden gezocht naar een alternatief. Een oplossing waar alle partijen zich in kun nen vinden en waar niet één vereniging de dupe van wordt. De heer J. Haazebroek: „Wij willen best verhuizen maar dan naar het stuk Googerpol der tegen de Rijksweg. Dat is nog te doen voor onze vereni ging. Het is logisch, dat als wij weg zouden gaan, wij tevens vooruitgang willen zien. Dit betekent drie velden en een betere accommodatie. Maar deze weg is door de gemeente afgesloten door het feit dat de tuinders dit stuk polder opei sen. Bovendien is volgens de gemeente de grond te duur om er voetbalvelden aan te leg gen. Dit is ons alternatief en het is nu aan de andere vere nigingen om met andere oplos singen op tafel te komen. Wij blijven van goede wil maar niet ten koste van de vereni- nieuwe kleedkamers w met douches enzevoort. Dat hebben wij niet gedaan om met een jaar weer te vertrek ken. Voor ons is de ruimte nood niet zo groot". Sv Alkmania, het vroegere 'Weteringse Boys', dat volgend jaar alweer vijfendertig jaar bestaat, blijft dus zitten waar het zit en laat de 'zwarte Piet' voor wat hij is. HUIB HIKKE ALPHEN AAN DEN RIJN B. en W. van Alphen aan den Rijn zijn van plan een rechtsgeding aan te spannen tegen twee inwoners van deze plaats en een inwoner van Benthuizen om grond te onteigenen die nodig is voor de aanleg van de Zegerbaan. Het voorstel van B. en W. wordt vanavond in de raadsvergadering aan de orde gesteld. B. en W. laten in het voorstel weten dat onderhandelingen met de betrokkenen niet tot resultaat hebben geleid. „Der halve dienen de schadeloosstellingen met inachtneming van het in de onteigeningswet bepaalde, bindend te wor den vastgesteld door de bevoegde rechter", aldus B. en W. Het college zegt verder het gewenst te achten dat de ontei gening vervroegd wordt uitgesproken, vooruitlopend op de vast te stellen schadeloosstelling, waardoor de aanleg van de Zegerbaan niet behoeft te worden vertraagd. De gemeente Alphen staat nog een rechtsgeding te wach ten. De bewoners van een huis aan de J. W. C. Bloemstraat hebben de gemeente voor de rechter gedaagd met de eis, dat deze gemeentewoning naar hun wens zal worden opge knapt. B. en W. menen evenwel dat de woning onbewoon baar moet worden verklaard. Andere woonruimte die „en kele malen" aan de bewoners is aangeboden hebben zij ge weigerd. B. en W. stellen de raad nu voor om, indien no dig, hoger beroep aan te tekenen. T>T> ALPHEN AAN DEN RIJN De opbrengst van het betaald parkeren onder het winkel centrum „De Ridderhof" te Alphen aan den Rijn, blijkt te kloppen met' de begroting hiervoor. In de periode van half november 1978 tot half september van dit jaar werd aan parkeergelden 56.874.50 geïcasseerd. Naar verwach ting is dit bedrag inmiddels opgelopen tot zo'n 68.500.-. Daartegenover staat een uitga ve van f 68.330.- die nodig zijn voor afschrijving, de parkeer wachters en onderhoud. Hier uit blijkt dat de exploitatie na genoeg sluitend zal zijn. Dit deelt het college van B. en W. mede naar aanleiding van vra gen die raadsleden hierover stelden in de commissie Finan ciën. ALPHEN AAN DEN RIJN Als de gemeenteraad vana vond in de raadsvergadering akkoord gaat meteen voorstel van B. en W., zullen de water- tarieven in Alphen aan den Rijn worden verhoogd. Deze verhoging is volgens B. en W. nodig om een nadelig exploi tatieresultaat van bijna 140.000.- weg te werken. Om de begroting sluitend te krijgen is volgens B. en W. een gemiddelde verhoging van de tarieven en vastrechtbedragen nodig van 2,725%. Die stijging betekent dat het tarief voor de verbruikers van minder dan 5.000 m3 zal stijgen van 1.08 naar 1.11 per m3. Het tarief voor de verbruikers boven de 5.000 m3 gaat van 1.04 naar 1,08 per m3. Vol gens B. en W. blijft deze ver hoging binnen het kader van het prijsbeleid van Economi sche Zaken. „Medewerking" van dit ministerie kan volgens B. en W. dan ook worden ver wacht. Nieuwkoop Als alles mee zit, zal Nieuw koop volgend jaar een mooie voorziening aan de plassen rijker worden. Een rekrea- tieparkje in het Zuideinde tussen het Meije pad en de Gemeentevaart, dat vooral ook aan de eigen inwoners van Nieuwkoop de gelegenheid zal bieden tot recreëren aan de Nieuwkoopse Plassen. Het plan voor dit parkje, is in eigen beheer bij de dienst ge meentewerken van Nieuwkoop vervaar digd door Nico de Lange, hoofd van de af deling plantsoenen. Reeds vele jaren leeft bij het gemeentebestuur de gedachte om openbare rekreatie-voorzie- ningen langs de Plassen aan te brengen. Zo heeft men onlangs onderhandelingen met dhr. E. Mosterd kunnen afsluiten in verband met het verkrijgen van toegangsmogelijkheid naar een te treffen rekreatievoorziening achter het café-restaurant ,,'t Vliegend Paard" aan de Dorpsstraat. Maar ook in het Zuideinde van Nieuwkoop heeft men plannen. Nabij het Mei jepad bezit de gemeente een aantal eilandjes, waarvan men ook een recreatieve voorziening wil maken. Eerst is de Ned. Heidemaatschappij opdracht gegeven om daarvoor een plan te ma ken. Vervolgens werd bij de provincie op dit - vrij kostbare - plan subsidie aangevraagd, maar dat bleek onhaalbaar. Daarop is in eigen beheer bij de gemeente - door Nico de Lange, hoofd van de plantsoenendienst - een ander plan vervaardigd, hetwelk wat soberder van opzet is. Via bruggetjes worden de eilanden on derling verbonden. Door middel van het aan brengen van groenvoorzieningen, bankjes e.d. wordt er een aantrekkelijk geheel van ge maakt, met onder meer mogelijkheden tot pick-nicken, vissen en ook een zwemplaats. De verwachting is dat het plan bij de uiteindelijke uitvoering tussen de 60.000.- en 100.000.- zal gaan kosten. In de gemeentebegroting voor 1980 is er rekening mee gehouden dat de ge meente dit parkje eventueel volledig zelf zal moeten bekostigen. Aangezien in januari a.s. een nieuw bestemmingsplan Zuideinde in de inspraak zal worden gebracht ligt het wel in de lijn van de verwachtingen dat ook op deze recreatiemogelijkheid kan worden ingespro ken. Wanneer dat tot resultaat heeft dat de plannen de instemming krijgen mag verwacht worden, dat in 1980 tot de aanleg zal worden overgegaan. Het fraaie Meijepad gezien vanaf het Zuideinde. Leiden - Liefhebbers van een zeer verfijnde vorm van kamermuziek konden gistera vond een luitrecital bezoeken in de Kapel zaal van het K&O gebouw. De Maastrichtse luitspeler Kees Dirkx trad daar op met wer ken uit de Renaissance en na de pauze uit de Barok. De klank van de luit is zeer subtiel en kwets baar en klinkt hét meest geconcentreerd in een absolute stilte. Hiertoe moet natuurlijk het pu bliek bijdragen, maar evenzeer de uitvoerende musicus, die storende bijgeluiden moet vermij den en streven naar een nauwkeurige en tref zekere toonvorming. Zo kan bereikt worden dat melodieën en accoorden gaaf klinken en dat grotere gehelen binnen het muziekstuk evenwichtig en doorzichtig, kortom muzikaal klinken. Helaas wist Kees Dirkx deze gecon centreerdheid niet altijd te bereiken. De toon vorming was op een aantal plaatsen wat onzui ver of onduidelijk. Deze onduidelijkheid werd nog versterkt door onzeker aangehouden rit men, waardoor een passage een muzikaal on duidelijk karakter kreeg. Labiliteit vertoonde ook de dynamiek, die nu eens mooi sterk aan wezig was, dan weer vrijwel wegviel. Dit viel te betreuren want uit de enorme hoe veelheid literatuur, die in de Renaissance en de Barok voor de luit geschreven is, was een aan tal charmante en boeiende stukken gekozen. Vooral die uit de Renaissance onderscheidden zich door prachtige versierende figuren en mo dulaties, die vaak verrassend mooi ten gehore gebracht werden. Van een verransend niveau was ook het toegift, waarin van onevenwichtig heid in klank en ritme weinig sprake was, wel van een levendige expressie. De intimiteit van de Kapelzaal stimuleert tot^ informeel contact met de uitvoerende(n) en na' afloop van het concert luisterde een kring van belangstellenden naar de interessante informa tie die Kees Dirkx over zijn instrument en diens geschiedenis gaf. Dirk Voornen. HAZERSWOUDE Het echtpaar M. Wortman en W. Wortman-van Beek uit de Hazerswoudse wijk Groenendijk kan blijven wonen in het perceel Rijndijk 33. Dit pand werd destijds door de gemeenteraad onbe woonbaar verklaard, te zamen met de twee huis jes ernaast aan de ooste lijke zijde. De heer Wortman ging bij Gedeputeerde Staten in beroep tegen het raads besluit. Het provinciebes tuur heeft het beroep van Wortman gegrond ver klaard. Het echtpaar hoeft dus niet meer van „stek" te veranderen. DE KWAKEL De gemeente Uithoorn gaat met ingang van maandag 3 december een proef nemen met het inzamelen van glas in glascontainers. Voor dit doel worden er in de gemeente Uithoorn drie van derge lijke glasbakken neergezet. In het buurt schap De Kwakel wordt één bak geplaatst bij de winkels aan de Kerklaan. De proef duurt zes maanden. Na afloop van deze periode wordt bekeken of de bakken hun nut hebben bewezen en voortzetting van deze voorziening gewenst is. De inhoud van de glas bakken bedraagt 4400 liter en heeft een totaal van vier inwerp-openingen. De bakken hebben een geluidswerende voorziening. Het is niet no dig om het glas op kleur te selecteren. Onder zoek heeft uitgewezen dat in Nederland per hoofd van de bevolking, gemiddeld 29 kilo glas per jaar wordt weggegooid. Voor de gemeente Uithoorn betekent dit dat er 661 ton glas via het huis- of grofvuil wordt aangeboden. Het ge meentelijk huisvuil gaat naar de vuilverbran ding in Amsterdam en dat kost de gemeente Uithoorn een bedrag van veertig gulden per ton. Behalve uit milieu oogpunt werkt het her gebruiken van glas dus ook kostenbesparend. ALPHEN AAN DEN RI, De kleindieren-sportve nigingen 'Ons Belang* Alphen aan den Rijn 'Rijnland' uit Leiden h( den een landelijke tento« stelling van konijnen, ca a's, grote hoenders, dwei hoenders, sierduiven en u tervogels in het Parkresta rant van Avifauna te phen aan den Rijn. De tt toonstelling, die dit ja voor de achtse maal woi georganiseerd, wordt vat vond om 20.00 uur geopei door de heer Th. O. Vreugt hil, raadslid van de gemee te Koudekerk aan den Rij waarna de tentoonstellii voor het publiek is geopei tot 22.00 uur. De tentoonstelling is verd vrijdag te bezichtigen van vi 12.00- tot 22.00 uur en zaterd van 10.00- tot 17.00 uur. toegangsprijs bedraagt 2, gulden voor volwassenen één gulden voor kinderen. Er zijn voor deze tentoonst ling ruim achthonderd dier ingeschreven die vandc door een tiental keurmees zijn gekeurd. Voor de kim ren is er ondermeer de al< bekende caviabaan van het levisie. KORTWEG HAZERSWOUDE De opni men van de aflevering van d serie „De film van Ome Wi lem", waaraan de kinderï van de Hazerswoudse kleutei school De Kleuterwei med werking verlenen, worden zaterdag 8 december via teli visie uitgezonden. Om tw< minuten over half vier preset teert de VARA dit progran ma, dat op 15 november in d NOS-studio op de band wer vastgelegd, via de zender N< derland 1. De jeugdige Hazer woudenaartjes zijn op de bu waarschijnlijk niet zo gemal kelijk te herkennen, wai voordat Ome Willem (Edwi Rutten) hen welkom heett werden ze in de grime-afdi ling „bijgewerkt". HAZERSWOUDE Op vr dag 14 december, om 20 uur, begint in Het Anker Hazerswoude-Rijndijk een a vents-kerstconcert. Solistiscl medewerking verlenen de h boiste Mariette Anceaux en organist Rob de Vogel. Tijder dit concert, dat plaats onder auspiciën van de plaal selijke Culturele Raad, verzor gen tevens het Muziekensem ble Hazerswoude, het koo Zang en Vriendschap en he gezelschap Soli Deo Gloria een optreden. De toegangsprijs be draagt drieëneenhalve gulden ALPHEN AAN DEN RIJN Burgemeester M. Paats vai Alphen aan den Rijn zal mor genavond om 8 uur een expo sitie openen van de Woerdena kunstenaar Nico van Esterik De expositie wordt gehoudei in de kunstuitleen aan de Rijn kade 11. Voor de abonees vai de kunstuitleen heeft Van Es terik een ets vervaardig di voor 15,- te koop is. Na twee december komen daarvoor ook niet-abonnees, eventueel voor in aanmerking. Morgen avond zal ook het 500e lid var de kunstuitleen worden gehul digd die zich recent heeft ir laten schrijven. De openings tijden van de tentoonstelling zijn op maandag tot en mei vrijdag van 9 tot 12 uur, op vrijdagavond van 7 tot 9 uur en op zaterdag van 10 tot 13 uur. ZOETERWOUDE Vana vond organiseert soos de Ruï ne een heuse Rock and Roll- avond in het Spinneweb aan de Zuidbuurtseweg. De rock T and roll, afgewisseld met mu-r ziek uit de hedendaagse hitpa rade, staat garant voor een swingende avond. Om de juis te sfeer te verkrijgen wordt ie der verwacht in de enige echte rock and roll uitrusting. Voor de jongens betekent dit een vetkuif, gymschoenen, strakke broek en leren jasje. De meis jes worden verwacht met paardestaart, open schoentjes met witte sokjes en wijde rok. Van deze roek-avond zal een film gemaakt worden die op 13 december vertoond wordt Aanvang van dit origineel swinggebeuren is half acht. De toegang voor leden is gratis, niet-leden betalen één gulden. HOOGMADE De toneel club van de N.K.J.B. voert vrijdag en zaterdag het toneel stuk "Boemerang' ten tonele in "De Schuur" te Hoogmade. Beide avonden vangt het to neelstuk om 20.15 uur aan. Za terdagavond is er na afloop dansen met medewerking van 'Trio Sprengers'. ZOETERWOUDE De post duivenvereniging 'Leiden' houdt komend weekend haar jaarlijkse tentoonstelling sporthal de Eendekooi in Zoe- terwoude. De expositie wordt zaterdag om 16.00 uur geopend en is ook zondag van 11.00 tot 18.00 uur te bezichtigen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4