Sassenheim gaat doorgaand verkeer uit Hoofdstraat weren Aandacht voor onveiligheid op Leiderdorpse Voorhof laan Voor schoten iritiseert •ijkspolitie Johan Zwemmer nieuw hoofd Julianaschool VVD DRINGT VERGEEFS AAN OP SPOED Honderdduizend voor Ulcin j Geen maatregelen voor afgevallen kopers in Voorschotens Bijdorp N.S.-station Sassenheim ter discussie ïlEGÏO LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 Nog even uitstel voor muziektent ASSENHEIM De mu- ïiektent op het sportcom plex aan de Sassenheimse 'arklaan kon gisteren nog juist door de CDA- ractie gered worden uit handen van de fracties PS en VVD. Deze twee par tijen wilden de benodigde 10.000 gulden voor het op knappen van de muziek tent liever beschikbaar stellen voor de sloop van het hele bouwwerk. Het CDA wil evenwel in Sassenheim het nut van deze openlucht-muziektent aan de orde stellen en vere ngingen uitnodigen de mu ziektent te gaan gebruiken voor allerhande creatieve doeleinden. Als er geen belangstelling mocht blijken te bestaan, vindt de confessionele frac tie het nog vroeg genoeg om over sloop te praten. Een compromis-voorstel levert nog wat uitstel van executie op voor de vervallen mu ziektent. De beschikbare 10.000 gulden wordt voorlo pig gereserveerd voor sloop of herstel van de zaak. Af hankelijk van de Sassen heimse behoefte aan een muzikale pleisterplaats aan de Parklaan zal dan in een later stadium door de raad nog een beslissing genomen worden over de muziektent. VOORSCHOTEN De com missie voor Algemene Zaken wil het beleid van de rijkspo litie bijsturen. De groep Voor schoten van de rijkspolitie is thans vrijwel op de organieke sterkte. Dit jaar kwamen zes nieuwe wachtmeesters in de groep zodat er thans een groep 4 is van 25 mannen en vrouwen. - Alle fracties waren echter on- over het funktione- van de rijkspolitie. De po- J litie houdt zich niet aan de maximum snelheid en rijdt met de auto over voetpaden. I Er ontbreekt toezicht tijdens de spitsuren. Loco-burgemeester Marselis kreeg een verlanglijstje mee om met de groepscommandant te gaan bespreken. Langdurig werd ook ditmaal gepraat over I de verkeerschaos bij het begin Ien einde van een schooldag. Vooral bij de Nutsschool en de Rudolf Steinerschool worden verkeersregels met voeten ge treden. Beide scholen krijgen veel leerlingen, die per auto gebracht worden. De moeders staan de kinderen naar het le- - ven door rustig de auto vlak voor de school te plaatsen of zelfs op het zebrapad. Wethou der Marselis vond deze laatste klachten zeer gegrond. Gemeente- De heer J.Zwemmer (rechts met arm in het verband) is door het Leiderdorpse gemeentebestuur aangesteld als schoolhoofd van de openbare koningin Juliana school. De heer Zwemmer, momenteel hoofd van 'de Meerpaal' in Lei den, hoopt zo spoedig mogelijk met zijn werkzaamheden te kunnen beginnen. Tijdens de installatie-bijeenkomst vestigde wethouder Verdier van onderwijs er nog eens de aandacht op dat het Leider- dorpse gemeentebestuur erg veel waarde hecht aan het voortbestaan van de school. Hij was van mening dat de ko ningin Juliana school in het 'oude' Leiderdorp zeker be staansrecht had, temeer daar de school ook een zekere streekfunktie heeft. De toekomst van het onderwijs in Leider dorp Oost zag hij dan ook met vertrouwen tegemoet. De in Leiden wonende Johan Zwemmer, 32 jaar, zei er veel vertrou wen in te hebben goed samen te kunnen werken met de ove rige 4 leerkrachten die de school telt. Hoewel over de koers van het onderwijs op de koningin Julianaschool nog gesprek ken zullen volgen toonde het nieuwe hoofd zich voorstander van klassikaal onderwijs doch zei daarbij veel waarde te hechten aan de zogenaamde individualisering. SASSENHEIM Het college van B en W van Sassenheim zal afhankelijk van moge lijkheden en procedures zich inzetten voor het zo spoedig mogelijk weren van door gaand verkeer uit de Sassenheimse Hoofd straat. Zo luidt de inhoud van een progres sieve motie die gisteren tijdens de afron ding van de begrotingsbehandeling in deze gemeente door de raad werd aangenomen. Een motie, die geen waardering kon krijgen van liberale zijde. De VVD had namelijk zelf lijdzaam moeten toezien hoe een door deze fractie ter tafel gebrachte motie door de raad roemloos richting prullenbak werd gedirigeerd. De VVD-motie beoogt de verkeersproblematiek in Sassenheim op te lossen, en dan om precies te zijn in het volgend jaar. Voor de overlast die winkelend publiek in de Hoofdstraat onder vindt, denkt de VVD allereerst aan een andere bewegwijzering in de richting Leiden/Den Haag. Voorts zal volgens VVD-fractievoorzitter Rotteveel de maximum snelheid in de Hoofd straat moeten worden teruggebracht tot 30 km per uur en stelde hij een drietal beveiligde voetgangers-oversteekplaatsen voor, ter hoogte van Kerklaan, Gouverneurlaan en Parklaan. De liberale voorman beschuldigde het college van B en W niet voor de eerste keer van een „vooruitschuif'beleid in de Hoofdstraat-affaire die al tien jaar voortduurt. Om zijn protest his torisch gezien niet onopgemerkt te laten, dien de de VVD'er een motie in waarin aangedron gen werd op maatregelen in 1980. Ditzelfde deed hij voor een parkeerstation in Sassenheim en de door de VVD gewenste sloop van de mu ziektent aan de Parklaan. Het liberale betoog schoot duidelijk in het ver keerde keelgat bij de fractie van Progressief Sassenheim. Fractievoorzitster Trudy Henstra: ,,Wij kunnen niet langer zo werken. De VVD verwijt de andere fracties voortdurend een vrij blijvende houding in te nemen en doet net alsof de VVD de enige fractie is die zich zorgen maakt over de verkeerssituatie in de Hoofd straat. We hebben er twee jaar verwondering voor nodig gehad om dit te durven zeggen; De VVD doet bewust aan politieke misleiding om in Sassenheim de gunst van de kiezer te ver werven. Weinig traditiegetrouw kon burgemeester Kret het eens zijn met het progressieve raadslid. Ten aanzien van het gesuggereerde „vooruitschuif- beleid" stelde de raadsvoorzitter dat een groot gedeelte van de discussie rond overname van de oude Rijksstraatweg (Hoofdstraat) gevoerd moest worden in een periode dat er met de rijksoverheid als eigenaar van de weg, niet te praten viel over de gewenste overname en ver keersmaatregelen. „We maken nu vorderingen, we mogen de Hoofdstraat overnemen en er is overleg met de provincie, die eigenaar is van het kruispunt Sassenheim-Noord. We kunnen nu niet buiten dat overleg om hals over kop wat verkeersmaa tregelen gaan nemen. Er is een provinciaal we genplan en het is nu zaak om daar in de perio de '80-'84 op te komen," aldus burgemeester A. J. Kret. Het CDA-raadslid Mazee stelde voor om in de Hoofdstraat een aantal tekstborden te plaatsen om automobilisten te bewegen wat voorzichti ger te rijden. Burgemeester Kret vond dit wel een goed idee, maar zag dit soort acties liever in de vorm van particulier--initiatief. Weinig heil verwachtte de raadsvoorzitter van de maximum snelheid en de voetgangerslichten van de VVD. „voor het instellen van een maxi mum snelheid van 30 km per uur in de be bouwde kom ontbreekt elke wettelijke basis. Die stoplichten zullen er in 1980 zeker niet kunnen komen, want de fabrikant van die ap paraten rekent een levertijd van 9 a 10 maan den. Het schijnt dat iedereen tegenwoordig gek is op verkeerslichten, behalve dan de mensen die erachter moeten staan natuurlijk. woningen in Valkenburg krijgen dubbele beglazing VALKENBURG Nadat de Valkenburgse gemeente raad besloot in een 20-tal ge- meentewoningen centrale verwarming te plaatsen krijgt zij op haar volgende vergadering een voorstel voorgelegd om deze wonin gen ook van dubbele begla zing te voorzien. Via een en- qüete hebben 43 huurders te kennen gegeven hierin geïn teresseerd te zijn. De kosten van het aanbrengen van deze dubbel isolerende be glazing bedragen 60.000 gul den. Dit bedrag wordt omge slagen in de huur van de hui zen. Daarbij zal getracht wor den subsidie van het ministe rie te verkrijgen. De kosten van het vernieuwen van de kozijnen, ruim 66.000 gulden, wordt betaald* uit de onder- houdspot. De bewoners zijn in middels akkoord gegaan met deze regeling. Leidschendam wil geen project ontwikkelaars voor plan 't Lien LEIDSCHENDAM Behal ve de VVD wil geen van de Leidschendamse gemeente raadsfracties de ontwikke ling van de nieuwe woon wijk 't Lien nabij de Veur- sestraatweg overdragen aan projectontwikkelaars. Dit bleek gisteravond tijdens een commissievergadering. Raadslid F. Ijmkers (PvdA) ging het verst in zijn bezwaren tegen projectontwikkelaars, die hij verdacht van specula tieve doeleinden. Raadslid J.C. van Erp (CDA) zei sceptisch te staan tegenover deze ontwik kelaars, maar vertraging van de bouwstart nog ernstiger te vinden. Dit laatste gevaar werd aangevoerd door direc teur Hogendoorn van de dienst Gemeentewerken. LEIDEN De opbrengst van de actie 'Katwijk helpt Llcinj' heeft 'de honderddui zend' overschreden. Dat voor het dorp in Joegoslavië mo menteel meer dan een ton beschikbaar is, heeft het ac tiecomité te danken aan de fancy-fair van het mannen koor 'Jubilate', dat onver wacht 46.000 gulden oplever de. Wat betreft de actie is de maand november tot nu toe succesvol verlopen. Deze maand werd door de inwoners van Katwijk 62.000 gulden bij eengebracht. Op het program ma staat nog een loterij en te vens kan de opbrengst van een voetbalwedstrijd nog tegemoet gezien worden. De actie wordt rond 5 december afgesloten. VOORSCHOTEN Burgemeester en wet houders van Voorschoten zijn niet van plan speciale maatregelen te nemen om de afge vallen kopers van premiewoningen in Bij dorp alsnog aan een huurhuis te helpen. Zij antwoorden dit op vragen van het D'66 raadslid Aikens. Door de hoge prijsstijgin gen van de woningen in Bijdorp, in sommi ge gevallen 12.000 gulden boven de eerder genoemde koopsom, moesten verschillende aspirant kopers van de koop afzien. Het college zegt wel op de hoogte te zijn van de recente prijsstijgingen van een aantal woningen van de Christelijke Woningbouwvereniging. Zij voert aan dat de verhoging te wijten is aan het feit dat de oorspronkelijk genoemde koopsom was gerelateerd aan peildata in 1978 en begin 1979. De prijsstijging van de bouwmaterialen en het instellen van een afkoopsom van het risico van bouwkostenstijgingen zijn er in belangrijke mate de oorzaak van dat de prijs van de wonin gen hoger is uitgevallen dan voorzien. De prijs stijging werd op 25 september aan de aspirant kopers meegedeeld. Het college zegt bekend te zijn met het feit dat er hierdoor enkele mensen van de koop hebben moeten afzien. Burgemees ter en wethouders willen de bestaande preoce- dure echter handhaven wat er op neer komt dat de huurwoningen worden toegewezen aan hen die zich hiervoor hebben ingeschreven. Vervolgens zullen de zogenaamde A-lijst kandi daten absolute voorrang krijgen. Diegenen die van de aankoop van een premiewoning af moe ten zien zijn wel kandidaat voor een huurwo ning maar van geval tot geval wordt bekeken of toewijzing ook redelijk is. LEIDERDORP De commissie Verkeer en Vervoer heeft zich gisteravond, onder vrij grote belangstelling op de pu blieke tribune, bezig gehouden met de verkeerssituatie op de Voorhoflaan. Door de bewoners van de Voorhoflaan en omgeving is door middel van een handtekeningenactie de aandacht gevestigd op de verkeersdrukte en de onveilige verkeerssituatie op deze laan. Namens de werkgroep die de actie heeft voorbereid overhandigde H. Nuiver een lijst met een groot aantal suggesties aan wethouder Jaap Bezemer (PvdA). De woelige stal Dit is 'De woelige stal', het nieuwe troephuis van Scou ting Voorhout. Het afgelopen weekeinde werd het onder komen met enig feestelijk vertoon officieel geopend. De padvinders in deze gemeente zochten al jaren naar een ge schikte ruimte. Het meeste werk aan 'De woelige stal' werd door vrijwilligers ver richt. In de onstane 160 vier kante meter kan nu ook een jes van twaalf jaar en ouder padvindersvendel voor meis- opgericht worden. Tot een gericht advies van de commissie aan het college van B en W is het niet gekomen. Een standpunt zal pas worden be paald aan de hand van de uitkomsten van het overleg dat wet houder Bezemer binnenkort zoals hij gisteravond toezegde, met de omwonenden zal hebben. Bij dat overleg zullen ook de bewo ners van Voorhof-Noord die intensief van de Voorhoflaan ge bruik maken worden betrokken. De commissie behandelde ook de klachten die bewoners van de Van der Marckstraat en het Zijlkwartier, onafhankelijk van elkaar, hebben geuit inzake de overlast die het vrachtverkeer veroorzaakt in woonstraten fond het industrieterrein „De Baanderij". Wethouder Bezemer zag pas een oplossing van het probleem wanneer de Lijnbaan wordt geasfalteerd en van een keerlus voor de vrachtwagens wordt voorzien. De gemeenteraad zal dan wel het beleidsplan moeten aanpassen omdat dit project pas voor 1982 staat genoteerd. De commissie zag niets in de korte termij noplossing van afsluiting van de Marckstraat, omdat dit weer de nodige problemen zou geven voor de scholen aan de Korte Lijn baan in de vorm van extra verkeersdrukte. Wel zal een mogelij ke afsluiting van de Steenbakkerslaan voor het vrachtverkeer op zijn haalbaarheid worden onderzocht. Ondanks het protest van de bewoners, dat de nog niet zo lang geleden door de ge meente aangebrachte vernauwingen in de woonstraten niet het beoogde effect sorteren en volgens de bewoners zelfs een ave rechtse uitwerking hebben, zullen deze het wegprofiel blijven bepalen. Eerste paal voor nieuwe school in Valkenburg Het hoofd van de openbare lagere school in Valkenburg W. F. J. de Looze heeft gistermiddag de eerste paal gesla gen voor de nieuwe openbare lagere school achter het Frankenburg. Hij deed dit onder het toeziend oog van burge meester en wethouders, raadsleden en leerlingen en leerkrachten van de school. De openbare lagere school staat in Val kenburg op het Dorpsplein. Deze school is eerder van het Christelijk onderwijs geweest, maar toen het bijzonder on derwijs een nieuwe school kreeg trok het openbaar onderwijs er in. De inspec- trice van het onderwijs keurde deze school echter enige tijd geleden af, en er ontstond het plan een nieuw openba re school te bouwen. In Valkenburg heeft deze school drie leerkrachten. De oude openbare school kwam verschil lende keren in het nieuws doordat de gemeente Valkenburg op deze plaats een sportzaal wilde bouwen. Dit werd door G.S. afgekeurd, omdat de grond eronder onder monumentenzorg valt. Onder dit gebouw zitten resten van een Romeins castellum. De school mag naar alle waarschijnlijkheid niet eens afge broken worden, omdat men bang is de onderliggende grond te beschadigen. Het gemeentebestuur van Valkenburg zoekt naarstig naar een andere oplos sing om de sportzaal te realiseren. SASSENHEIM De gemeen teraad van Sassenheim heeft tijdens de begrotingsdebatten langs een ruime omweg haar college van b en w gevraagd de mogelijkheden voor een spoorweg station in de Schip- hollijn te onderzoeken. Moties in die richting van de VVD en Progressief Sassenheim haal den het niet door het ontbre ken van confessionele mede werking. Zelfs de PS-motie die werd gesteund door haar eigen meerderheidscollege kon geen genade vinden in CD A-ogen. Wel kwam deze fractie tot de zelfde conclusies als PS en het college van b en w. Toegezegd werd de zaak nog eens in een (besloten) commissievergade ring te zullen bespreken. De VVD kwam aanvankelijk met een motie waarin werd aangedrongen op medewer king aan een parkeerstation aan de Warmonderdam. Uit het betoog van VVD-fractie voorzitter Ben Rotteveel bleek dat de VVD hierover een ge sprek heeft gehad met minis ter Tuijnman van Verkeer en Waterstaat. De minister had in zo'n gesprek toegezegd zich in te willen zetten voor een der gelijk station in de Schiphol- spoorlijn die op het moment wordt aangelegd. Al eerder had burgemeester Kret be kend dit verhaal in z'n archief onder de H van Hersenschim op te willen slaan. Nu bena drukte hij dit nog eens. Hij wees onder meer op de afwij zende instelling van de Neder landse Spoorwegen. De raads voorzitter achtte de kans van Sassenheim op een station in de Schiphollijn bijzonder klein. Dit dan op basis van een eerder gehouden bespreking waarin naar voren kwam dat een station voor Sassenheim een bijzonder ingrijpende, maar vooral een bijzonder kostbare zaak is. „De minister heeft het onderzoek natuurlijk toegezegd om van ons af te ko men. We hebben er nooit meer iets over gehoord", zo vond de burgemeester die meer kansen zag voor een soortgelijk „op- stapstation" in Voorhout op de oude lijn Haarlem-Leiden. Wel kon burgemeester Kret meegaan met het PS-voorstel om de zaak te onderzoeken en daarna aan de orde te stellen in achtereenvolgens de ge meente Sassenheim en het Sa menwerkingsorgaan Bollen streek. Na hoofdelijke stem ming over de beide moties kon worden volstaan met de toe zegging de affaire nog eens in een commissievergadering te zullen bespreken. Jubileumconcert van Crescendo SASSENHEIM De Har- monievereniging 'Crescendo' geeft vrijdag 30 november een concert in de Gerefor meerde Kerk van Sassen heim ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum van de vereniging. Crescendo concerteert in het kerkgebouw aan de Juliana- laan onder leiding van diri gent J. van Ossenbruggen en met medewerking van het jeugd- en kinderkoor 'De Len teklokjes'. Op het programma staan werken van onder meer Offenbach, Von Weber, Dvo rak en Bach. Een selectie uit 'The Sound of music' wordt gezongen door de Lenteklok jes. Het concert wordt geopend en besloten met psalmbewer kingen van Tiemersma. Aan vang 20.00 uur. Waardering voor Pancras' klucht Sassenheim - Met de klucht „De voordeur stond open" van Max Andrea, bracht de toneel vereniging „Pancras" gistera vond weer een prachtig stuk volkstoneel op de planken. Het publiek in de stampvolle zaal bij „Cees Ineke" werd erdoor in verrukking ge bracht. Uitblinkers waren Miep Dofferhof, als lieve maar wat nerveuze huis vrouw, en Wim Prins als haar eigenzinnige vader. Jan Zwetsloot leverde als echtgenoot van Miep Doffer hof goed spel, wat ook gezegd moet worden van Annie Boe kei, die als uitzendkracht fun geerde. Prima werk leverde ook Hein v.d. Meer als Turkse gastarbeider. Leuk gespeelde bijrollen waren er van Jack v.d. Mey en Hans Zwetsloot als pseudo-directeuren, en van Sandra Spijker als privé secre taresse. Een klein bijrolletje was er voor Maija Sluymer, die als invalster moest optre den. Tina van Dam, die naar debuut maakte, bracht een leuke privé secretaresse ten to nele. Het behoeft geen betoog dat de dolkomische, en uiterst gecompliceerde situaties bij het publiek veel hilariteit te weeg bracht

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7