Cara vanh o uders De Drie Eenen9 zijn bevreesd voor gem een telijke actie Alphense politie neemt proef om ongelukken terug te dringen PCA wil Molukker bij sociale dienst RUZIE TUSSEN EXPLOITANT EN GEMEENTE OVER TOILETGEBOUW ,Arti" slaat vleugels uit PvdA-Alphen wil kinderspreekuur KORTWEG Centimeterslag in Koudekerk is ten einde Muziekkorps Noméro brengt tien jaar leven in Ripse brouwerij REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 PAGIN/ 'Ome' Piet bij de omstreden toiletlokatie op zijn recreatieterrein. ROELOFARENDSVEEN De twaalf bezitters van een caravan op het terrein van 'ome' Piet Rodewijk aan het Roelofarendveense Zuideinde dreigen hun bezit te moeten ontrui men. Het gemeentebestuur heeft hen al laten weten, dat ze hun standplaats kwijt raken, mits de eigenaar van het terrein voor 31 december een toiletge- bouw heeft geplaatst. Eigenaar Rode- wijk ziet het toiletgebouw helemaal niet zitten. Hij noemt het een nuttelo ze investering, omdat vrijwel alle ca ravanhouders een eigen toilet in hun mobiele huisje hebben, aangesloten op de riolering. Op 4 december zou de Kroon uitspraak doen over het toilet gebouw op basis van een advies van de Raad van State, die zich op 23 okto ber over deze problematiek boog. 'Ome' Piet Rodewijk kan het de laatste tijd helemaal niet vinden met het ge meentebestuur. Hij exploiteert het be drijf 'De Drie Eenen' aan het Zuideinde 111. Dit bedrijf omvat botenverhuur, een café en het caravanterrein. De brief aan de caravan houders heeft tot grote onrust geleid. Vooral omdat zij al sinds de op richting van het terrein (zo'n zestien jaar geleden) hier een veilige en plezierige standplaats hebben gevonden. Zijn de to iletten (een dames- en een herentoilet plus een douche) nu werkelijk zo hard nodig als de gemeente beweerd. Ome Piet: „De meeste mensen staan hier sinds het begin. Al die jaren heb ik op tijd een vergunning gehad voor het runnen van het terrein. Sinds een paar jaar heb ik echter niets anders dan narigheid met de gemeente. Wel betaal ik de achttienhon derd gulden maar een vergunning, ho maar. Dan is de ruimte tussen de cara vans te klein, dan weer moeten de elec- triciteitsdraden vernieuwd worden. Af ijn, noem maar op. Het laatste is nu weer de toilettengroep. Alle mensen die hier staan hebben een eigen toilet, aangeslo ten op de riolering; op één na, maar die komt hier alleen overdag en kan gebruik maken van de volledig gemoderniseerde toiletten in mijn café. Nu moet ik van de gemeente toiletten gaan plaatsen op het terrein omdat het op een dergelijk ter rein verplicht zou zijn. Wie maakt nu in hemelsnaam gebruik van die toiletten. Niemand, want voor die ene caravan die niet is aangesloten op de riolering, is het toilet van het café dichter bij huis. Maar nee, er moeten toiletten worden ge plaatst. Ik heb vroeger ook een dergelij ke voorziening gehad, maar daar werd alleen door de 'stuffierokers' uit het dorp gebruik van gemaakt. Bij nacht en ontij zaten ze hier en kon je de troep oprui men. Eén ding moet echter even goed naar voren komen; ik ben niet te be roerd om een toilettengroep te plaatsen. Ik snap alleen het nut er niet van. Kijk, investeren doe ik m'n hele leven al sinds ik vijftien oude visboten kocht voor de verhuur. Die vijftienduizend gulden die voor het gebouwtje nodig zijn, kan ik ook wel ophoesten. Hoewel de eigenaars van de stacaravans zelfs naar mij toe kwamen om te zeggen dat ze best willen meebetalen aan het het gebouwtje. Een fijn gebaar. Maar daar gaat het mij niet om. Het is alleen de nutteloosheid van het plaatsen van een dergelijk gebouw tje. Over de eventuele plek waar de toilet tengroep geplaatst zou moeten worden, verschilt de heer Rodewijk ook al vcan mening met de gemeente. Als het dan al lemaal toch nodig is wil 'ome' Piet het gebouwtje plaatsen aan de achterkant van zijn café. Dat mag echter niet van de gemeente. Volgens de heer Rodewijk wil de gemeente de toiletten midden op het parkeerterrein. „Het is te gek om los te lopen, dat ze aan een dergelijke plek denken,„zegt hij. „Levensgevaarlijk zelfs. Als de Raad van State beslist, dat ik de toiletten moet plaatsen, dan zet ik het gebouw aan de Braassem; desnoods erin. HUIB HIKKE ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen aan den Rijn is door het Open baar Ministerie aangezocht om mee te wer ken aan een proef, die moet leiden tot het te rugdringen van het aantal verkeersongeluk ken. De proef zal ook op een aantal andere plaatsen in Nederland, waaronder de rijks weg Den Haag-Amsterdam, worden gehou den. Om het aantal verkeersongelukken terug te dringen, in Alphen waren er dat verleden jaar 1.059, zal de politie met name de aandacht gaan richten op de verkeersfouten, die aan een ver-/ keersongeluk voorafgaan. De Alphense politie heeft inmiddels vastgësteld, dat er 32 verschil lende oorzaken zijn. Daarvan zijn er voor het eerste jaar, dertien uitgelicht. 1/3 van alle ver keersongelukken in Alphen gebeurt, volgens de politie, omdat men geen voorrang verleent of onvoldoende afstand bewaart. Drie man van het Alphense korps zijn voor de gerichte sur veillance aangewezen. Zij zullen verbaliserend gaan optreden tegen verkeersovertreders. Door het afstoten van bepaalde administratieve ta ken, meent men de benodigde mankracht bin nen het korps op te kunnen vangen. Elk kwartaal zal er aan de hoofdofficier van justitie gerapporteerd worden. Na een jaar zal worden bekeken of de werkwijze van de politie vruchten heeft afgeworpen. Daarna zal worden bepaald of het gerichte optreden ook ingevoerd zal worden in de andere korpsen. Langeraar - Het bestuur van „Arti" kreeg een verzoek van de KRO-radio om zijn kunnen te komen laten horen. De ge plande radio-uitzending is in een vergevorderd stadium en op korte termijn zal het vere nigingsbestuur een datum gaan vaststellen waarop de opnamen gemaakt zullen gaan worden. Het ziet ernaar- uit dat dat aanstaand voor jaar zal gaan worden. Ook van andere zijden heeft Arti enkele interessante uitno digingen ontvangen. Zo is* er een platenmaatschappij geïnte resseerd in een langspeler van het Langeraarse korps. Hier aan zijn voor de vereniging wel enkele financiële konsek- wenties verbonden, maar die zouden opgevangen kunnen worden door de verkoop van de plaat. Het Arti-bestuur zou de verschijning van de plaat graag zien samenvallen met het zestigjarig bestaan. tenslotte is er een uitnodiging uit Frankrijk bij het bestuur binnengekomen, en wel voor optredens in Parijs, Lyon en Bordeaux. Het verenigingsbes tuur heeft op dit moment nog niet zo veel inzicht in hoever re aan deze Franse uitnodiging gevolg kan worden gegeven, vanwege werkzaamheden van de musici en ook weet men nog niet of er überhaupt wel belangstelling bestaat voor dergelijke buitenlandse reizen. ALPHEN AAN DEN RIJN De PCA (D'66-PPR) heeft bij het Alphense college van B. en W. aangedrongen om haast te maken met het beleid voor de etnische minderheden in deze plaats. De PCA is van mening dat er nu lang genoeg is gewacht met het ontwikkelen V2n initiatieven in deze rich ting. De PCA meent dat er niet teveel tijd verloren mag gaan met het maken van nota's. Volgens de PCA zou B. en W. op korte ter mijn al gestalte kunnen geven aan het beleid door een Moluk ker, die maatschappelijk werker is, één van de vacatures te la ten opvullen bij de gemeentelijke sociale dienst. De aanstelling zou dan in overleg moeten gebeuren met de overige Molukkers die in Alphen wonen. „Er is daar veel sociale problematiek", al dus de PCA. De progressieven vragen zich verder af wanneer de instelling van een raad voor culturele minderheden tegemoet kan worden gezien. Daarbij refereert de PCA aan het beleidsplan dat een ge structureerd overleg voorstaat. Verder vraagt de PCA nog of het mogelijk is om aan de in Alphen gevestigde culturele minderhe den bijvoorbeeld een half uur zendtijd per maand te geven via het kabelnet van SODEA. ALPHEN AAN DEN RIJN De fraktie van de PvdA te Alphen aan den Rijn wil in deze plaats een „kinder spreekuur" instellen. Daarmee zou Alphen het voor beeld volgen van een aantal andere gemeenten in Ne derland. De fraktie heeft aan het college van B. en W. laten weten dat „kinderen ook op hun terrein de nodige verlangens hebben en daarover wel eens met de gemeente van ge dachten willen wisselen." De PvdA wil verder ook een sociaal-demografisch bureau instellen. „Zeker voor een stad die zo snel groeit is een der gelijk bureau van groot belang", zo meent de fraktie. Vol gens de PvdA is voor beleidsevaluatie en prognoses meer nodig dan een statisch jaaroverzicht waar Alphen het nu mee moet doen. „Daar wij grote waarde hechten aan een goede beleidsonderbouwing vinden wij de oprichting van zo'n bureau noodzakelijk", aldus de fraktie van de PvdA. 'Wonderland' in handen va Hazerswoude HAZERSWOUDE Het bouw waarin de peutersp zaal 'Wonderland' is gehil vest wordt, indien de r daartoe morgen in de ra; vergadering besluit, per januari in handen van de J meente overgedragen, kosten die aan de overnai verbonden zijn bedrag 2700 gulden. Aan hersT werkzaamheden moet er e bedrag van 17.000 gulq worden uitgegeven, om gebouwtje weer voor enk jaren geschikt te mahj voor gebruik door de ters. Al tijdens de behandeling de subsidieverordening p terspeelzalen, eerder in jaar, deelden de het collegel raad mee dat er naar gestreJ zou worden om het gebol van de 'Wonderland' aan J.P. Heijestraat in de \vi Rhynenburch van de nieu\ fw J stichting 'Peuterspeelzalf over te nemen. ALPHEN AAN DEN RIJN I In de gemeente Alphen a den Rijn wordt vandaag eerste koopavond gehoud van een reeks die verba houdt met Sint Nicolaas j Kerstmis. Op de koopavond mogen de winkels open z tot 21 uur. De overige koop vonden zijn gepland op do rTj derdag 29 november, vrijd 30 november, maandag 3 £eP cember, dinsdag 4 decemb woensdag 19 december, do derdag 20 december en vrijd mUi 21 december. Y,an WOUBRUGGE De IJsv reniging 'Woubrugge' he« aanstaande vrijdag haar jaa vergaderinging in het clubhi we,6 van de tennisvereniging. Al leden en nog niet-leden wo §l den uitgenodigd voor de, na traditie, gezellige jaarvergad ring. Ondermeer staat er eff,01 verloting op het programm e De IJsvereniging zoekt vana. nog vier nieuwe bestuursl Ul e den. "§r; WASSENAAR De Haag Q1' band 'Out Cast' speelt vrijd: 30 November in het Wass naarse jongerencentra Nieuw Nijevelt. Hoewel naam van deze band doet vtfi moeden dat er van enig i kaal geweld sprake zal zijn I het tegendeel waar. Out G biedt onschuldig vermaak a f teenagers en twens van de L zeventiger jaren. Het conc begint om 21.00 uur. Het j gerencentrum is gelegen de van Zuylen van Nijeve f straat 206 in Wassenaar. NOORDWIJKERHOUT Burgemeester Bosma opei ff vrijdag 30 november een exp sitie van vijf amateur-kunsti naars in de Landbouwzaal aa het Landbouwplein in Noon wijkerhout. Op de tentoonsü ling zijn werken te zien va Arlette Zwaagstra, Wil Schuurman, Aad Woudsti Jan Golsteyn en Jaap Smi Alle vijf de kunstenaars zij afkomstig uit Noordwijk Katwijk en hebben reeds ee der in andere ruimten geëxp seerd. De tentoonstelling is bezichtigen op 30 novembi van 20.00 tot 22.00 uur, op december van 14.00 tot 17.( uur en van 19.00 tot 22.00 uu op 2 december van 14.00 ti 17.00 uur en op 3 decembe van 19.00 tot 22.00 uur. PROVINCIE GAAT OVERSTAG KOUDEKERK AAN DEN RIJN De centimetersslag in de Koudekerkse Dorps straat is ten einde. De pro vincie heeft water in de wijn gedaan en heeft het ge meentebestuur laten weten, niet onvoorwaardelijk vast te houden aan een rijbaan van zes meter. Bij de garage van de heer Wille zal de rij baan daarom 35 centimeter smaller mogen worden, zon der dat Koudekerk daardoor de tonnen aan subsidie mis zal lopen. Het ging in feite maar om een paar decimeter. De eigenaar van de benzinepomp aan de Dorpsstraat zag zich in zijn be drijfsvoering beknot, als de ge meente het reepje grond zou onteigenen. De gemeente zag zich hiertoe echter wel ge dwongen, omdat men anders een belangrijk déél van de subsidie voor het opknappen van de Dorpsstraat dreigde te gaan missen. In overleg met de provincie is het probleem nu opgelost. Dit deelde burge meester G. Swaan maandag avond mee tijdens de gemeen teraadsvergadering. Verwacht wordt, dat de asfaltering van de Dorpsstraat nu met spoed kan worden voortgezet. Op 10 december hoopt men het weg dek tot aan de brug van een nieuwe laag te hebben voor zien. College helpt garagebedrijf HAZERSWOUDE Het gara gebedrijf Bos uit de Hazers- woudse Dorpsstraat heeft bur gemeester en wethouders la ten weten dat het dringend be hoefte aan uitbreiding heeft. Om bedrijfstechnische rede nen acht de garagehouder het minder gewenst om voor de uitbreiding, de bestemmings planmogelijkheid daarvoor aan de oostzijde van zijn be drijf te benutten. De garage houder prefereert namelijk een uitbreiding naar het zui den. De aangevraagde bouwver gunning kan, gegeven de gel dende voorschriften, niet wor den verstrekt. Maar b. en w. zijn bereid om de garagehou der de helpende hand te bie den, door de gemeenteraad te adviseren een voorbereidings- besluit voor het gebied tussen Oostvaart, Gerelaan en Dorps straat te nemen en via de weg van artikel 19 Wet Ruimtelijke Ordening medewerking te .verlenen. RIJPWETERING Noméro, de Tamboer en Fanfarevere niging Rijpwetering/Oud Ade, bestaat vijftien decem ber tien jaar. Het zeer goed florerende muziekkorps heeft de afgelopen tien jaar bewezen van grote waarde voor de gemeenten te zijn. Bij tal van festiviteiten draagt Noméro bij in de feestvreugde. Sprekende voorbeelden hiervan zijn de Oranjefeesten en het jaar lijkse concert van de vereni ging, dat het hoogtepunt vormt van het muzikale jaar. Voorzitter van de vereniging, die tien jaar geleden uit het initiatief van pastoor Van Diepe is ontstaan, is sinds vijf jaar Bert Bouwmeester. Met zijn drieendertig jaar één van Noméro Ten voeten uit. Links en rechts staan de instructeurs J. Klein en H. Schol laardt de oudste leden. Dit is teke nend voor de lage gemiddel de leeftijd van de vereniging. De jongste van de vereniging is zeven jaar. Bert Bouw meester: „Het gaat erg goed met de vereniging. Financieel hebben wij ook niet te kla gen. De mensen dragen No méro een goed hart toe. Ook in Oud Ade. Alleen vinden wij het jammer dat wij in Oud Ade zo weinig worden be trokken bij de festiviteiten. Wij wilen ook graag in Oud Ade aan de bak komen. Maar overal moeten wij zelf achteraan. Het komt waar schijnlijk doordat de mensen in Oud Ade moeten wennen aan de muziekvereniging. De laatste drie jaar proberen wij er aan de weg te timmeren en hebben wij tien Oud Ade- se leden". De muziekvereni ging Noméro werkt veel sa men met de muziekkorpsen uit de buurt; voornamelijk de korpsen uit Hoogmade, Wou brugge en Leimuiden. Het tienjarig bestaan wordt gevierd op zaterdagavond 15 december met het jaarlijkse concert in het Ripse dorp shuis. Voor de leden en ere leden is er 's middags een re ceptie waar ook enkele tien jarige leden in de bloemetjes worden gezet. De afsluitii" van het tienjarig bestaan vormt een groot festival mei medewerking van tal korpsen. Dit festijn vin( wordt 10 mei 1980 gehoud» op het Hertogspark. 'au orp, idt urg,

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4