André Stafleu üvan Eintracht •r rankf urt wel tiittekenen Als u nu naar de bank gaat, kunt u in uw wintervakantie al betalen met Eurocheques. WINST NOOREN Donar ontslaat coach Campioni ^Europese schaakbeker 1naar Boerevestnik het handige en veilige EUROPEES VOETBAL IS EEN BELEVENIS" Bent u al een van de bezitters van het handige en veilige betaalmiddel? Zo niet, dan verdient 't echt aanbeveling om bij uw bank Eurocheques aan te vragen. Want daarmee kunt u op vertoon van uw pasje overal in Nederland tot f300,- per cheque betalen. In winkels, restaurants, benzinestations of waar dan ook. En datzelfde is ook mogelijk in bijvoorbeeld Duitsland, België en Zwitserland. Bovendien kunt u er bij banken in geheel Europa en nog een paar andere landen geld mee opnemen. En... een extra-voordeel is: Eurocheques zijn verzekerd tegen verlies en diefstal. Dus: op naar uw bank voor Eurocheques! En vergeet u dan niet om het boekje met tips mee te nemen, waarin u alles vindt over het hoe en waar uw cheques te gebruiken. De Gezamenlijke Banken en Spaarbanken. "ïJPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 27 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 imi Feyenoord wil af van za terdaga von d FRANKFORT In de komende weken zal Fey enoord ijverig gaan pra ten met de andere clubs uit de eredivisie om de zaterdagavond als vaste tijd om de competitie wedstrijden te spelen, geschrapt te krijgen. Het sectiebestuur betaald voetbal heeft besloten dat met ingang van vol gend seizoen alle clubs die de beschikking heb ben over een lichtinstal latie hun wedstrijden za terdagavond aanvang 19.30 uur moeten spe len. De clubs die niet over een dergelijke in stallatie beschikken mo gen uitwijken naar zon dagmiddag. Volgens Peter Stephan ziet Feyenoord er geen heil in: „Een onderzoek heeft uitgewezen dat we zeker tienduizenden toe schouwers minder trekken dan op zondag. Rugges praak met enige andere eredivisieclubs heeft onze mening verstevigd om af te stappen van de zater dagavond. Het bewijs is geleverd dat in de winter maanden de mensen niet van heinde en verre ko men om een wedstrijd te bezoeken. Laten we dan gebruik maken van de loze uren op zaterdag, zoals momenteel in West- Duitsland. Tussen vier en zes uur in de middag be ginnen is acceptabel. Niet Geen hoger beroep FRANKFORT Feye noord zal niet in hoger beroep gaan tegen de schorsing van vier wed strijden, die André Sta fleu van de strafcommis- sie van de KNVB kreeg voor zijn „vergrijp" in de wedstrijd tegen AZ '67. Peter Stephan, directeur van Feyenoord, ziet daar geen heil in. „We willen niet tornen aan de be voegdheden en de recht spraak van de KNVB. Daarom zien we af van hoger beroep. We hebben Stafleu wel geadviseerd zijn vakbond de vere niging van contractspe lers in te schakelen. Wij op onze beurt gaan praten met de werkge versorganisatie, de FBO. We willen deze zaak op enbreken. De tuchtrecht spraak van de KNVB dreigt nu ten onder te gaan aan willekeur". Stephan meent dat vele betaalde voetballers, die in lagergeplaatste vere nigingen spelen, onge straft blijven, omdat de televisiecamera's bij die wedstrijden ontbreken. walificatie [arcella [esker WEST-BERLIJN Henk Nooren heeft gistera vond in West-Berlijn met Pluco de Prijs van Duitsland gewonnen, het laatste nummer van het internationale springconcours. Als tweede ein digde de Braziliaan Nelson Pessoa met Fils d'Ar- gent. Johan Heins werd met Argonaut zesde. Nooren ging in de barrage foutloos rond in een tijd van 33,4 seconden. Het was een parkoers van 280 meter met zes hindernissen. In de tweede ronde viel de Britse favoriet David Broome al uit. evenals Jo han Heins. Heins eindigde nog als zesde, omdat hij sneller was dan Broome. Nooren ging van de vijf ruiters, die in de barrage waren gekomen als laatste van start. Met zijn tienja rige schimmel Pluco bleef hij Pessoa 2,6 seconden voor, de in Frankrijk wonende Braziliaan, vorig jaar winnaar van de Prijs van Duitsland, werd hierdoor naar de tweede plaats verwezen. De derde plaats was verrassend voor de Westduitser Heinrich-Wilhelm Johannsmann met Sarto, die slechts tweetiende se conde langzamer was dan Pessoa. Jasjtsjenko traint weer MOSKOU Twee maanden na zijn knie-operatie heeft de wereldrecordhouder hoog springen Vladimir Jasjtsjen ko in Saporos (Oekraine) de training weer hervat. De 20-jarige atleet bezit met 2 meter 34 het open lucht- en met 2 meter 35 het indoor-we- reldrecord. Daarnaast werd hij met 2 meter 30 Europees kam pioen. Jasjtsjenko's trainings schema bestaat voorlopig uit gymnastische oefeningen en duurlopen. Begin 1980 zal hij de springtraining hervatten om eerst eind mei/begin juni in wedstrijdverband uit te ko men. Naar zijn mening moet hij over 2 meter 35 springen om aanspraak te kunnen ma ken op de gouden medaille tij dens de Olympische Spelen van Moskou. Ling geschorst voor wedstrij den voor het Europees kam pioenschap, maar niet voor het toernooi om de wereldtitel en dat acht ik de enig juiste rege ling. Het is toch al moeilijk ge noeg. In het toernooi om de UEFA Cup hebben bij ons Van Deinsen, die hoogstwaar schijnlijk niet speelt, Wim Jansen, Van de Korput en Pe- tursson een gele kaart. Nog één en ze staan ernaast. En als het een beetje fel wil worden en de scheidsrechter trekt gauw de kaart, dan is dat zo gebeurd". „Hoewel, hard. AZ-Feyenoord was hard, maar er wordt in het veld toch vrij amicaal met elkaar omgegaan, al lijkt dat wel eens anders. Daarom vind ik het zo fijn, dat ik op de trai nerscursus voor profs zit. Ook al een grandioze belevenis. Je bent bezig met je toekomst: ik wil trainer worden en ook daar zo ver mogelijk komen, hoewel dat niet per sé het trai nen van een betaald-voetbal club inhoudt - en je leert je collega's goed kennen. Dat is bevorderlijk voor het spel, het voetbal. Je maakt vrienden en leert mensen in een andere hoedanigheid doorgronden". André Stafleu denkt over veel zaken dieper na dan zijn „geinponem" doet ver moeden. „Ja, ik kan goed stappen, pilsje pakken, si garetje roken, maar ik weet ook waar ik mee bezig ben. Ze hoeven mij niet te vertel len dat ik twee dagen nodig heb om bij te komen als ik het te bont maak. Daar ben ik dus zelf bij. En voor de rest: ik heb het enorm naar mijn zin. Ook bij Feyenoord. De sfeer is uitste kend, accepteren van nieuwe spelers is geen probleem, evenmin als hen opvangen. Hoe snel zijn Ton van Engelen en Ivan Nielsen niet in ons team gegroeid. Ze worden nog steeds beter, al moet ik toege ven dat het dit seizoen met Feyenoord wat moeizamer gaat. In het vorige speelden we constanter, nu is het meer „vlagenvoetbal", maar we hebben een ploeg die er kan zijn als het erop aankomt. En we kunnen er toch wel een beetje trots op zijn, dat we in twee jaar nooit met meer dan een doelpunt verschil hebben verloren. Dat was tegen Go Ahead (2-1) en tegen Sparta (1-0). En we zijn nu al veertig competitiewedstrijden achter elkaar ongeslagen". HERMAN VAN BERGEM ■LBOURNE Marcella ;ker heeft zich in Melbour- geplaatst voor het met J.OOO dollar gedoteerde ofdtoernooi. de kwalificatieronde ver- ■g zij achtereenvolgens iristiane Jolissaint uit Zwit- rland met 6-1, 4-6 en 6-4, de iistralische Freeman met 6-2, en diens landgenote Karyn 't kïalt 7-5. In de eerste 5 ide ontmoet zij Ilana Kloss *ao» Zuid-Afrika, nummer 39 de wereldranglijst. Marcella Mesker. :rug 1SJ jAD LAUTERBERG De Europese 2 chaakbeker voor clubteams is gewonnen goor Boerevestnik uit de Sovjet-Unie. De >ussen versloegen het Rotterdamse Volmac esiLi finale pas na drie wedstrijden. Boere- e tstnik won het tweede duel met dezelfde ijfers waarmee Volmac het eerste had ge- 00,-. tonnen: 3,5-2,5. In de daardoor noodzakelij- ie tot te derde beslissingsronde werd de score 4-2. t (a de eerste zitting van de tweede ronde lagen °r. ie kansen voor het Rotterdamse team nog vrij DalK unstig. Het duel tussen Van der Vliet en Kots- 'ev kreeg echter een onverwachte, dramatische 'ending. Van der Vliet had in een dame-eind- Pel een gevaarlijke vrij-pion die zijn remise- fcnsen overeind hielden. In df, nachtelijke nalyse bleken de Russen echter een scherpe In de derde beslissingsronde heeft Volmac nog lang uitzichten gehad op het veroveren van de beker, waarvoor een gelijkspel genoeg was, om dat de score aan de hoogste borden in het voor deel van de Rotterdamse club zou uitvallen. Bij de kansberekening zat echter ook een vermoe de winst van Jan Timman tegen ex-wereld kampioen Vassili Smyslov. Die partij eindigde evenwel in remise. Daarnaast werd jeugdkam pioen Van der Wiel door Georgadze van het bord gespeeld en verloor ook Van Dop (door een onnauwkeurigheid tegen Dolmatov). Van Baarle wendde een nederlaag tegen Bagirov maar net af, Kortsinoj. remiseerde met Balasjov, evenals Böhm en Razoevajev. GRONINGEN De Groningse eredivisie club Donar heeft zijn coach Chuck Campio ni ontslagen. Hij was de laatste Ameri kaanse coach in dienst van een Nederland se vereniging. Campioni kwam drie maanden geleden naar Nederland vanuit Zweden, waar hij de club Alvik landskampioen had gemaakt. Dat stre ven lukte bij Donar niet zo erg. Er ontstonden meningsverschillen met spelers over het tech nisch beleid en na de nogal dik verloren wed strijd tegen Leiden van het afgelopen weekein de (104—82) voelde het bestuur van Donar zich genoopt in te grijpen. Campioni, die voor één seizoen was ingehuurd, werd ontslagen. In het verdere verloop van het seizoen zal technisch leider Jan Kamman optreden als interim- coach. Het bestuur van Donar gaat intussen op zoek naar een Nederlander, die de plaats van Campioni kan innemen. Chuck Campione, de ontslagen trainer van Donar. OTTERDAM André Stafleu, 24 jaar, altijd pret- ton chtjes in de ogen en wellicht voor de buitenstaan- er iemand die het er lekker.van neemt. Dat doet ook, maar achter de fullprof uit Leidschendam, ie een aardig onderkomen in Ridderkerk op het og heeft en daar dan ook met zijn vrouw wel zal .bh elanden, schuilt meer ernst dan menigeen denkt, ndré Stafleu is intens bezig met zijn vak, waarin üf j ij door wil gaan als trainer. Hij gaat de problemen ls voorzitter van de spelersraad niet uit de weg. én van de zestien afgevaardigden van de spelers- JJer%J aden die de vergadering betaald voetbal onlangs jezocht, was André Stafleu. En met het UEFA-cup- uel tegen Eintracht Frankfurt binnen handbereik, an hij vol overtuiging zeggen: „Ik kan die ploeg ittekenen, ik heb Eintracht al zo dikwijls op de te- ivisie gezien" en voetbalfanaat? Meer ie- and die gekozen heeft voor 'n vak en daar, volgens eigen ggen, het hoogste in wil be iken dat voor hem mogelijk Vijf jaar al speelt hij bij syenoord. Afkomstig van de tidschendamse amateurvere- ging RKAVV - „ineens was belangstelling voor me van- t de betaald-voetbalwereld tenslotte kwam Feyenoord" tpeelde hij zich vorig seizoen (finitief in de hoofdmacht, ijn medespelers waarderen :m voor zijn inzet en zijn irmorgen altijd daar te zijn, aar „nog iets moet worden igeknapt". or André Stafleu is een duel Europees niveau iets aparts. Het heeft een speciaal tintje, (heerst een aparte sfeer, er lekker volle stadions, eem Everton, dat was toch belevenis met dat sportie- publiek, dat net zo goed oor ons klapte als voor hun 'gen ploeg, die zelfs een ova- .'ast e kreeg, ondanks de uitscha- lanjj elir-.g. In dergelijke wedstrij- en 'en staan ook grote belangen het spel. Je trekt er met z'n ijpien op uit, je kweekt daar- oor een speciaal sfeertje. In jaai - V e de competitie gaan we zelden een paar dagen met elkaar er uit, ten hoogste één dag. Voor mij, en voor veel anderen, is Europees voetbal een grandio ze belevenis, waarop je je ge makkelijker helemaal kunt in stellen. Ik weet precies wat Eintracht Frankfurt is. Ik zag die ploeg al zo dikwijls op de tv. Het is een technisch team, dat ruimtedekking speelt en niet zo hard is als menige an dere Duitse ploeg. Eintracht heeft een sterke aanval en een prima middenveld, maar ach ter willen ze nog wel eens een steekje laten vallen". „Het zal voor ons zaak zijn om achter een stringente mandek king toe te passen, want Ein tracht is ook individueel sterk. Het is een ploeg die goed kan omschakelen, geen vast sy steem speelt. Eintracht speelt net zo makkelijk met één, twee of drie spitsen. Het mid denveld zal heel belangrijk worden. Dat moeten we goed bezet houden. Achter trou wens ook, want we moeten ons niet laten meeslepen in een hardloopspelletje. We moeten op de counter spelen". Ziezo, André Stafleu heeft het André Sta fleu torent boven zijn ploeggeno ten uit na een treffer voor Feye noord. duel van morgen even uitge- kruist. Hijzelf is een belangrij ke pion van het middenveld, dat voorts - naar aller ver wachting - zal bestaan uit de sterk spelende René Notten en de - naar wordt gehbopt - van zijn knieblessure genezen Wim Jansen. Andere mening Er zullen mensen zijn, die het vreemd vinden dat de Ajacied Ling in Leipzig uit het veld werd gestuurd en zaterdag met zijn ploeg rus tig speelde en dat Stafleu een schorsing van vier wed strijden uitzit maar morgen rustig in een UEFA-cupduel uitkomt. André Stafleu is een andere mening toege daan. „Je moet voor de eigen compe titie, Europees voetbal en in terlands apart gestraft worden. Doe je dat niet, dan benadeel je de clubs, maar trek je die competities en toernooien scheef door ook een straf op te leggen in een wedstrijdenreeks die er niets mee te maken heeft. Piet Keizer is er een voorbeeld van. Hij liet er het Nederlands elftal voor lopen. Neem Napoli met al die ge schorste spelers. Als die ook in de Italiaanse competitie niet meer mochten spelen, moest Napoli ongeveer met een C- elftal uitkomen. Zo wordt

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15