Stompwijk krijgt kabeltelevisie De Engelneem t vernieuwd orgel feestelijk in gebruik Waarom u voor een geldlening beter naar een bank zoals de NMB kunt gaan. Voorschoten gaat vakleerkrachten beter begeleiden Leidse studenten in zusterhuis Schakenbosch VOORSCHOTEN De com missie welzijn en onderwijs maakt zich zorgen over de hoeveelheid van beleidscom missies ten behoeve van het onderwijs. Wethouder Mar selis verzekerde de commis sie dat alle hulpcommissies voor onderwijs in het leven geroepen zijn op verzoek van het onderwijsteam. Aanleiding voor die opmer kingen was de instelling van een commissie die de vakleerkrachten gaat bege leiden. De commissie wel zijn is bevreesd voor een uit holling van de functie van de hoofdonderwijzer. De scholennota komt eind van dit jaar uit. De scholennota was al gereed, maar uit de cij fers bleek dat vele scholen een „overwijkse" aantrekkings kracht uitoefenen. Uit dezelf de cijfers blijkt ook dat een school zeer afhankelijk is van het onderwijsteam. Een goed team van leerkrachten zorgt voor een zuigingskracht en dan hebben de ouders het on gemak van een langere route er graag voor over. Door het afnemen van het leerlinge naantal is er een concurrentie KORTWEG KOUDEKERK AAN DEN RIJN De heer L. Buitelaar heeft vorige week het 25-jarig jubileum gevierd bij de LTB in Koudekerk. Hem werd onder meer een gouden erespeld aangeboden. De receptie werd gehouden in hotel 's Mole- naarsbrug. ï-stijljazz hebben afgelopen zaterdagavond in het Deylercentrum hun hart kunnen ophalen aan een zin derend optreden van de En gelse jazzmusicus van wereld naam Sammy Rimington. De Wassenaarse Jazz Club heeft voor zondagmiddag 16 decem ber weer eens wat anders op het programma staan. Voor le den en hun familieleden en kinderen treedt in een speciaal concert het Wassenaarse oude- stijlorkest „The Workshop Oldtimers" op. KATWIJK De heer C. Baalbergen heeft zaterdagmid dag de 50-ste expositie die in zijn meubeltoonzaal wordt ge houden, geopend. Exposant is de heer Hasenoot uit Rijnsburg met zeefdrukken. Gedurende de vierenhalf jaar dat er expo sities bij Baalbergen worden gehouden, is de organisatie hiervan in handen van de heer Hasenoot. Deze kreeg als dank voor het werk dat hij heeft verricht, een reisje naar Parijs aangeboden. De exposi tie duurt tot 23 december en is tijdens winkeluren te bezichti gen. De toonzaal is gevestigd in het Heen, het industrieter rein van Katwijk. HAZERSWOUDE Sint Ni- colaas is zaterdag in Hazers- woude gearriveerd. Met zo'n zes Zwarte Pieten deed hij zijn intrede in het dorp. Op het bordes van het gemeentehuis werd de Goedheiligman ver welkomd door burgemeester J. ten Heuvelhof. HAZERSWOUDE Tijdens springwedstrijden in sporthal De Vliethorst in Voorschoten heeft de Koudekerkse vereni ging Aspasia in de categorie B- jeugdturnsters de eerste prijs gehaald. De club onderscheid de zich met name bij het lange mat-springen. Bij de B-wed strijden voor meisjes tot en met twaalf jaar werden door drie Aspasiaantjes, die bij de eerste tien eindigden, goede prestaties geleverd bij de on derdelen brug ongelijke leg gers, balk. mat- en kastsprin- gen ontstaan tussen de verschillen de scholen. Iedere school (27 stuks) kan een beroep doen op de algemene hulpdiensten, in de praktijk blijkt dat de ene school meer behoefte heeft aan „bijzondere leerkrachten" dan de andere. Het verkeer speelt een rol bij het onderwijs. Er is een specia le verkeerscommissie voor het onderwijs. Die commissie tracht te zorgen voor een goe de mogelijkheid voor het kind om naar een school te gaan. In de praktijk blijkt dat de moe ders veelal de grote verkeers- zondaressen zijn bij de scholen. Moeders zetten hun eigen kin deren af precies voor een schoolgebouw. Zij houden geen rekening met verkeers borden of andere kinderen. Wethouder Marselis, die thans tevens loco-burgemeester is, deed de toezegging de politie opdracht te geven om nu ein delijk eens te gaan optreden tegen de vele moeders, die door hun onverantwoord ge drag andere kinderen naar het leven staan. Vooral bij de Nutsschool en de Rudolf Stei- nerschool is het steeds een chaos bij het begin en het ein de van de schooltijd. De wet houder deed de suggestie dat een motie van de gemeente raad in die zin hem welkom zou zijn. Moeders rijden met hun auto rustig tot voor de toegang van de school en be lemmeren andere kinderen een normale toegang. De commissie is overtuigd van het nut van de vakantiebezig heden, maar wil wel graag een specificatie van de noodzake lijke kosten. De vakantiebezig heden worden door de ge meente georganiseerd speciaal voor die kinderen waarvan de ouders niet op vakantie gaan. Vogelvrienden-voorzitter H. Recourt rechts met twee prijswinnaars, G. Blikman (links), die de prijs voor de kampioen stammen kreeg en E. de Koning (midden), die de prijs voor de meesterzanger in de wacht sleepte. Geslaagde expositie Vogel vrienden In Voorschoten had dit weekeinde voor de 29ste keer een vogeltentoonstel ling plaats. Deze expositie,' die in het Cultureel Cen trum werd gehouden, werd door de 'Vogelvrien den' georganiseerd. De tentoonstelling, die drie dagen duurde, werd goed bezocht. Vele vogelvrien den konden hier de qua kleur en zang bekroonde vogels bewonderen. LEIDSCHENDAM Het Leidschendamse gemeentebestuur pleegt op het ogenblik, voor de aanleg van kabeltelevisie naar Stompwijk, overleg met de provincie over het recht van onderstal op de twee provinci ale wegen Oostvlietweg en Kniplaan. Als deze zaak geregeld is wordt in Stompwijk een enquête gehouden over het aantal even tuele aansluitingen. Dit heeft wethouder J. J. Meijer de Dorpsraad meegedeeld met de toevoeging dat als bijvoor beeld slechts de helft van de bewoners aanslui ting wil de hele zaak niet doorgaat. De Stomp- wijkers zullen de aansluiting moeten betalen maar hebben het geluk dat Leidschendam, vol gens de wethouder, zowat het laagste abonne mentstarief van Nederland heeft. De wethouder had voor de buurtschap nog een vervroegd sinterklaascadeautje door de mede deling dat Stompwijk zo goed als zeker in de volgende telefoongids weer apart wordt ver meld. De contacten met de PTT, zo de wethouder vast uit het antwoord op de mene beschouwingen van de gemeenteraac ven goede hoop dat het voor Stompwijk rijke probleem snel zal worden opgelost. De Dorpsraad ging verder akkoord met de wi ziging van het bestemmingsplan. A. W. Granneman-Zits betreurde het dat geen ruimte is gevonden voor een reintje voor de kinderen, bewonertjes van van Raephorststraat en van Santhorststraat langs de Meerlaan altijd speelgelegenheid den. De keuze van twee straatnamen waar wethouder Meijer een viertal en -vrouwen van Stompwijk vóór 1610 voorgesteld is uitgesteld tot een volgende eenkomst. Ook door de wethouder op de dering voorgestelde weidebloemen-namen den geen genade. De Dorpsraad zal in de eenkomst van donderdag 24 januari zelf een viertal namen komen. In voetbalwedstrijd voor Ulcinj Raad Rijnsburg verslaat raad Katwijk met 20 De gemeenteraden van Katwijk en Rijnsburg hebben zaterdag middag voor de wedstrijd tussen Quick Boys en Rijnsburgse Boys gevoetbald in het kader van de actie „Katijk helpt Ulcinj". De aftrap voor de wedstrijd werd verricht door een Yoegoslavi- sche. Het werd een gezellige wedstrijd waar ^o'n 700 toeschou wers bij aanwezig waren. In de Katwijkse gelederen speelde burgemeester Bos mee. De punten werden gescoord door J. van der Meij, de wethouder van welzijn in Rijnsburg en de directeur gemeentewerken J. Zwiep uit dezelfde plaats, zodat de eind stand 20 voor de Rijnsburgers werd. Ulcinj is een plaatsje in Yoegoslavië dat door een aardbeving is getroffen, Katwijk wil geld bijeen brengen om de school in het plaatsje te herbouwen. Vooral het mannenkoor „Jubilate" heeft zich de laatste tijd voor de actie ingezet. Op de foto: De aftrap. In het midden wethouder J. Bergman van Katwijk. Geld lenen lijkt zo makkelijk. Toch is het beslist geen eenvoudige zaak. Zo'n lening moet passen binnen de financiële mogelijkheden die u heeft. En een té zware verplichting mag 't natuurlijk nooit worden. Kies daarom voor een vertrouwde bank zoals de NMB. De mensen denken er daadwerkelijk met u mee en probe ren in overleg met u de meest ideale regeling te treffen voor het geld dat u tijdelijk nodig heeft. Overigens: ook als u geen NMB- privérekening heeft bent u welkom. Maar dat spreekt vanzelf. Persoonlijke lening. Meestal gebruikt voor duurzame aan schaffingen zoals nieuw meubilair, een boot, een caravan of een auto. U betaalt vaste maandtermijnen (bijvoorbeeld 24,36 of 48), zodat u precies weet waar u aan toe bent U kunt het zo uitrekenen dat de lening is afgelost op het moment dat uw auto aan vervanging toe is. Woningkrediet Bestemd voor verbouwing, verbetering en onderhoud van uw woning: nieuwe keuken of badkamer, centrale verwarming, of bij voorbeeld isolatie. Meestal gaat het hier om nogal grote bedragen. Daarom kunt u ook wat langer doen over het aflossen: bijvoorbeeld 96 maanden. Bij een bank zoals de NMB bail u altijd verzekerd van een vertrouwd advies', van een verantwoorde lening. Doorlopend krediet Handig als geldvoorraadje voor onver wachte uitgaven of als alles tegelijk komt, zoals tandartsrekeningen, belastingaansla gen en de kosten van een 'tussendoor" vakantie. In overleg met de NMB bepaalt u de hoogte van het krediet U kunt er dan elk moment over beschikken. Steeds opnieuw. Ook over het bedrag dat u al hebt afgelost U betaalt alleen rente over het opgenomen bedrag. Folders bij elk NMB kantoor. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De NMB denkt metu mee. LEIDSCHENDAM In het zusterhuis van het psychia trisch centrum „Schaken bosch" aan de Veursestraat- weg in Leidschendam zijn sinds enkele maanden 24 studenten van de Leidse uni versiteit gehuisvest. Het hoofd persooneelszaken van Schakenbosch, de heer de Haan, deelde ons mee dat in eerste aanleg enkele studen ten naar een mogelijkheid tot huisvesting hadden geïn formeerd. „Gezien de enor me kamernood in Leiden hebben wij toen 16 studen ten geholpen. Daarna heeft de Stichting Studentenhuis vesting Leiden contact met ons opgenomen en is de huisvesting door een over eenkomst vastgelegd. Via de stichting zjjn er nog acht bijgekomen. Volgens het contract, dat voor onbepaal de tijd geldt maar uiteraard opzegbaar is als we zelf weer kamers nodig hebben, bieden wij de stichting ook in de toekomst leegkomende kamers aan." Schakenbosch herbergt ook nog een aantal leerling-zie- kenverzorgsters van het Leid schendamse Verpleeghuis Prinsenhof. Het zusterhuis van Prinsenhof blijkt over te weinig kamers voor verple gend personeel te beschikken. Dit in tegenstelling met ge ruchten dat daar, evenals in het Diaconessenhuis in Voor burg, leegstand zou zijn. In Voorburg heeft het PvdA- raadslid mevrouw J. W. H. Yellekoop-Weijtze bij de alge mene beschouwingen vorige week hiernaar gevraagd. Zij vroeg leegkomende beschikbaar te stellen werkende jongeren en gen van verpleegstersscholei De heer De Haan van kenbosch zegt dat aan de Leidschendamse stersscholen aan de meeuwlaan en de enige tijd geleden kamers aangeboden maar dat niet is geantwoord. Wat ruimte voor werkende jor ren betreft zegt de heer Haan: „van de gemeente ik nooit een verzoek gehad zelf heb ik er nooit aan dacht." Burgemeester en houders van Voorburg a.s. woensdag antwoorden de algemene en daarbij ongetwijfeld ook lichtingen verschaffen over leegstand in het zusterhuis het Diaconessenhuis. Emancipatie in Noordwijk NOORDWIJK De plaatse lijke afdeling van de Partij van de Arbeid houdt vana vond een bijeenkomst in ho tel-restaurant De Beurs aao de Noordwijkse Voorstraat. Het Tweede Kamerlid me vrouw Wijnie Jabaay spreek! over vrouwenemancipatie. D* PvdA wil dan tevens een werkgroep samenstellen die zich in Noordwijk met dit on derwerp gaat bezighouden. De vergadering begint om acht REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 PAGINA] Geslaagde uitvoering ZEVENHOVEN Toni" vereniging St. Janscl heeft vrijdag- en zaterda vond in het dorpshuis tv geslaagde toneelvoostell gen gegeven van het blijs „Groeten uit Nice" van D» van Maasland. Onder re van de heer F. Mesman Nieuwkoop werd goed an teurtoneelspel op de pl: ken gezet. Het stuk, dat zich afspeelt n een villa aan de Franse Riv ra, heeft in het eerste bediN nogal wat verwikkeling* tr omdat vijf verschillende p or sonen dezelfde villa voor tv it weken gehuurd blijken te h( b< ben. Dit heeft nogal wat kor h sche situaties tot gevolg. r Van de spelers kunnen voo d' mevrouw T. van der Meer >o\ Tante Mien en mevrouw van der Meer als de verg* tc tachtige vrouw Clara als vallend worden genoemd. d« heer G. Domburg, als de jon 1 kunstschilder Vincent Pu li- viel op door zijn zeer onj ir dwongen spel. ir< le LISSE Met de overdracht van het vernieuwde orgel is zaterdagavond op waardige wijze het gouden jubileum van de Engel-parochie afgesloten. Acht maanden geleden is een beroep gedaan op de parochianen om geld bijeen te brengen voor de restauratie van het or gel. Zaterdagavond kon het orgel reeds door de voorzitter van de financiële commissie worden overgedragen aan pastoor Spronk. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kerk van de H. Engelbewaarder dankte pastoor Spronk de parochianen voor dit reusachtige jubileumgeschenk. Het orgel is onder handen genomen door orgelbou wer Bik en zijn assistent Rijsdam, die hun werkplaats in Leiden hebben. Hij dankte voor het eensgezinde werk van parochie, bouwers en orgeladviseur Van der Harst. Na een gebed waarin het orgel werd geze gend, zongen koor en parochianen een psalm, waarna de Eucharistieviering plaatshad. Ter afsluiting van de viering gaf de heer J. van der Harst een concert op het geres taureerde orgel. In zijn programma, waar in werken van Walther, Ceij, Homilius, Kirnberger, Stanley en Davide di Berga- ma ten gehore werden gebracht, gaf hij_ een fraaie demonstratie van de klankmo gelijkheden van het orgel. In vier koralen kwamen de stemmen mooi tot uitdruk king, terwijl in het slotstuk de klankrijk- Van links naar rechts: organist Boerakker, pastoor Spronk en koor-dirigent Van Dijk dom ten volle tot zijn recht kwam. voor het gerestaureerde orgel In de kerk van de H. Engelbewaarder.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4