Quick Boys Rijnsburgse Boys een half uur een echte derby RCLi uiterst matig... Koudekerk doeltreffender dan mat spelend Katwijk 2 Noordwijk punten in Barendrecht Oegstgeest weei op goede pad Dames Alkmania verliezen Ter Leede alleen aan kop SPDRTTRIBUNE EERSTE KLASSE EERSTE KLASSE /KLASSE LEIDSE COURANT MAANDAG 26 NOVEMBER 1979 PAGII^ T KEES VAN ROOYEN REALISEERT KATWIJKSE OVERWINNING :1-0 Kees van Rooyen op weg naar het (zeer fraaie) beslissen de doelpunt in de wedstrijd Quick Boys - Rijnsburgse Boys. Rijnsbur gers Lijs van Eg- mond en Gerrit van Egmond (5) verdedigen te vergeefs. KATWIJK Het leek wel of Quick Boys het kampioenschap had behaald, zo enthousiast werd er gereageerd na de ont moeting met aartsrivaal Rijnsburgse Boys. Oe Katwijkse spe lers staken juichend de armen in de lucht, uitgelaten Quick Boys-supporters, vijf en half duizend mensen aanschouwden deze derby, stormden het speelveld op en met gebogen hoofd sjokten de Rijnsburgse voetballers richting kleedkamer. Voor de spelers van Quick Boys kon het na die 1-0 overwinning niet meer stuk. In navolging op het Nederlands elftal klonk ook in de Katwijkse catacomben de hit 'We got the whole world in Dolle vreugde na een wedstrijd die pas na een kwartier spelen in de tweede helft. Quick Boys had toen via Kees van Rooyen een 1-0 voorsprong genomen, het predicaat derby verdiende. In dat voorafgaande uur was het duel het aankijken nauwe lijks waard. Dit terwijl de en tourage rondom de wedstrijd optimaal te noemen was. Goed voetbalweer, een uitstekend bespeelbaar veld en ruim vijf duizend toeschouwers die met karrevrachten papier en het in cidenteel afsteken van vuur werk voor een prima ambiance zorgden. Een entourage echter die eer der een verlammende dan een stimulerende invloed op de spelers had. Beide teams wa ren duidelijk bang voor een ne derlaag, hadden angst voor prestigeverlies. Gevolg: twee uiterst voorzichtig operende teams die beslist niet van plan waren enig risico te nemen. Verdedigend zat het bij beide ploegen goed in elkaar. Bij Quick Boys hadden aanvoer der Arie Haasnoot, Joep de Hollander, al na twee minuten spelen in de ploeg voor Wim van der Plas die na een kopdu el met Henk van der Zwan het veld met een snijwond aan het hoofd moest verlaten. Martin Haasnoot (geboekt door scheidsrechter Heijboer na een overtreding op Ruud van der Voort) en Freek Rienks de zaak, spitspelers Henk van der Zwan, Henk Merbis en Gé Per- fors, goed onder controle. Hun drie collega's aan de overkant Lijs van Egmond, Anne Ouwer- sloot en Gerrit van Egmond kenden ook weinig moeilijkhe den met de Katwijkse voor- waartsen Mart van der Plas en Kees van Rooyen. Alleen Cas Zwaan had problemen met het afstoppen van directe tegen stander Teun van der Plas. Vreemd genoeg verloor Rijns burgse Boys de slag op het middenveld. Spelmaker Martin Toet werd door Fred Eijsberg, het was de enige opdracht die Eijsberg meekreeg van trainer Arie Lagendijk, bijna tot toe schouwer gedegradeerd. Mid denvelders Ruud van der Voort, wel zeer actief, en Gert Ouwersloot waren niet in staat de spelmakersrol van Toet over te nemen en in het Rijns burgse voetbal enige rust te brengen. Katwijker Nico Kuyt slaagde er (sporadisch) wel in het spel van Quick Boys rich ting mee te geven. Afgezien van een gevaarlijk voorzet van Henk Merbis die door Freek Rienks bijna tot ei gen doelpunt werd gepromo veerd, kwam Rijnburgse Boys in die eerste helft niet. Quick Boys moest het in die periode van een paar afstandsschoten hebben. Henk Postma rea geerde echter goed na pogin gen van Kees van Rooyen en Nico Kuyt. Na een kwartier spelen in de tweede helft werd de ontmoe ting interessant. Een doelpunt van Kees van Rooyen beteken de de ommekeer in deze partij. Nico Kuyt leidde deze treffer in. Kuyt bereikte de op links staande van Rooyen. Van Rooyen trok naar binnen, pas seerde laatste man Lijs van Egmond en haalde vervolgens uit. Onhoudbaar voor doelman Postma verdween de bal laag in de rechterhoek van het Rijnsburgse doel. Een doelpunt dat Rijnsbursge Boys dwong veel van die voorzichtige speel wijze te laten varen. Piet Haas noot verving de tegenvallende Perfors, later zou Nico Zwaan de plaats van Lijs van Egmond innemen. Bij Quick Boys kwam Jaap van Duyn, na een ge slaagde solo verscheen hij oog in oog met doelman Postma maar miste, voor de gebles seerde Nico Kuyt in de ploeg. Rijnsburgse Boys trachtte te redden wat er te redden was. Quick Boys gaf echter geen krimp. Een van de oorzaken daarvan was dat de Rijnsburg se ploeg spitsspelers Van der Zwan en Haasnoot niet goed benutte. Geen enkele maal werd de bal hoog voor het Kat wijkse doel gegooid. Twee mi nuten voor tijd kreeg van der Zwan toch nog een kans. Na een pass van Merbis kwam Van der Zwan vrij in het straf schopgebied van Quick Boys. Doelman Guyt reageerde ech ter goed en voorkwam door goed uitlopen de gelijkmaker. Feest dus in Katwijk waar de overwinning werd gekoesterd als was het een binnengehaald kampioenschap. Een beetje voorbarig. Een ding is wel ze ker. Quick Boys blijft door dit resultaat in de de kopgroep van de eerste klasse B. Rijns burgse Boys is nu op afstand gezet. Maar -waarschijnlijk heeft afgelopen zaterdag op sportpark Nieuw Zuid geen mens aan die competitie-peri kelen gedacht. KEES VAN HERPEN zondagdames ieden de Alk- mania-dames hun tweede verlies. KFC 71 won met 1-0. UDO 1 walste over de dames van SJZ 2 heen. Dertien maal kwam het leder in het net te recht. Bij de regionale zaterdagda mes verloor Alphia met 2-1 van Lyra. Ine van der Elshout scoorde uit een penalty de eni ge tegengoal. Ook Lugdunum moest beide punten inleveren. Er werd met 3-0 verloren bij LMO. In de eerste klasse was Pluvius overwinnaar van de wedstrijd Siveo '60 tegen Ter Leede. SVLV en Valken '68 deelden de punten. Petra van Engelen maakte het doelpunt van eerstgenoemde club. In de tweede klasse won Hazers- woudsG Boys 1 met 4-1 van het tweede elftal. Voor het eer ste scoorden Loes den Boer (tweemaal). Clementine van Vliet en Petra van der Lip. Hannneke Tonkelaar maakte de tegengoal. De regionale zondagdames van Alkmania 1 moesten hun tweede verlies in casseren. KFC 71 won met 1- 0. Randstad Sport haalde flink uit tegen Alkmania 2, het werd 5-0. Bettina van Klaveren maakte een hattrick, Hennie Steensma en Bertlen de Jong scoorden ieder eenmaal. SC Li88e pakte één punt bij Iduna 1. José Kortekaas maakte de enige goal. Docos 1 keerde met lege handen terug van Kickers '69 dat met 1-0 won. Emmie van Stein maakte het doelpunt. Unitas Leiden kende geen medelijden bij LFC: 0-5. Lonneke Trouwerbach scoorde tweemaal, Carla Slagbein, Marlou Hanaker en Margo van Heiningen maakten leder één doelpunt. UDO 1 haalde der tienmaal doeltreffend uit tegen SJZ 2. Yvonne Zoutenbier en Jacqueline Zandbergen maak ten ieder vier doelpunten. Do nate Verver, Jolanda de Hol lander, Hennie de Vries en Ada Juffermans allen één. Een ei gen doelpunt maakte het der tiental compleet. UDO 2 pas seerde de keepster van WSB tweemaal. Cora van der Hei den knalde de doelpunten in het net. Fred Pleyter van RCL werkt zich langs Altena-middenvelder Ad de Ruiter. Ook deze actie zou overigens geen succes worden. LEIDERDORP Even, heel even zag het er naar uit dat een uiterst matig opererend RCL het stuk opnieuw zou redden. De Leiderdorpers, lijstaanvoerder in de zater dagse eerste klasse a, kregen in de 82ste minuut van het thuistreffen met Altena een hoekschop te nemen. Fred Plyter belastte zich met de opdracht en bracht de bal hoog voor de Altena-veste. Het leer leek probleemloos weggewerkt t6 worden, totdat RCL's sterke voorstopper Daaf Brandt ingreep. Met een verwoestende uithaal stuurde Brandt de bal opnieuw rich ting vijandelijk doel. Via de onderkant van de lat achter de kansloze doelman Arie Hoeke, stuitte het leer voor het hoofd van invaller Cees Ruis. De lange nummer veer tien van RCL slaagde er ech ter niet in de bal goed op het hoofd te nemen en kaatste het leer centimeters over de Altena-lat. De enige echte mogelijkheid van RCL was voltooid verleden tijd. De 0-0 score was intact gebleven en zou ook na negentig minuten van erg matig voetbal nog op het Leiderdorpse scorebord „prijken". En ook met dat doelpuntloze gelijkspel mocht RCL zaterdag uiteindelijk nog erg tevreden zijn. De Leiderdorpse formatie, die in deze competitie op vaak grillige wijze knap wat winst punten veroverde, imponeerde geen moment. Probeerde in de beginfase via risicovol voetbal nog wel even pressie uit te oe fenen op het doel van Altena, maar slaagde er ook in die pe riode niet in echt gevaarlijk te worden. Solistische vleugel spitsen Pierre van Gemerden en Fred Plyter werden vrij een voudig afgestopt, terwijl ook Bennie Heemskerk „kansloos" was tegen voorstopper/aan voerder Cees de Rooy. Kwa men de RCL-voorwaartsen nauwelijks In de wedstrijd, het Leiderdorpse middenveld kwam dat helemaal niet. Dick van der Bijl. Hans Braat en Jan van Duyn (nog in de eerste helft nijdig ingewisseld voor. bijna-naamgenoot Johan van Duin) bereikten een niveau dat voor een gemiddelde vierdek lasser „redelijk", maar voor een koploper van de hoogste afdeling „volstrekt onvoldoen de" kon worden genoemd. RCL moest het zaterdag dan ook volledig van de achterhoe de hebben. En hoewel de laat- zestal goede scoringsmoge- lijkheden moest toestaan, kon den in de defensie nog wel vol doendes worden uitgereikt. Aan „genietende" doelverdedi- ger Bram Brandtt bijvoorbeeld, maar ook aan nijver werkende Hugo Minderhout en het cen trale verdedigingsblok Brand- t/Haneveld. Met het uiteindelijk bereikte winstpunt én de reeds geme moreerde missers van Alte- na-spits Verschoor, waren dat echter wel de enige positieve punten van het RCL van afge lopen zaterdag.... GERT-JAN ONVLEE KATWIJK - Onder kille om standigheden en bijna zonder publiek traden Katwijk en Koudekerk tegen elkaar aan. De bezoekers bleken bedui dend meer efficiency in huis te hebben dan het mat voet ballende thui8team. De 0-2 uitslag was derhalve bepaald niet onverdiend te noemen. Jan PLatteel zorgde voor bei de doelpunten, terwijl Cees Deemoed op het middenveld de beste partij van allemaal speelde. SIZO verloor op ei gen veld van KMVZ uit Am sterdam. Hoewel de Hille- gomse ploeg gehavend begon (twee schorsingen en drie blessures) mag dit verder niet als excuus Voor de 1-2 nederlaag worden aange voerd. De gastclub had meer greep op het spel en won ver diend- door doelpunten van Wim Garretsen en Gerard Be- zuyen. Ed Dooleman scoorde hot tegendoelpunt. ARC hield het hooggeplaatste Xerxes op remise. Ondanks de doel puntloze 90 minuten werd er goed voetbal gespeeld. Beide ploegen bezaten een goede conditie, waardoor het inge zette hoge tempo tot het ein de kon worden volgehouden. Al meteen na het eerste fluit signaal toonde Koudekerk te gen Katwijk meer te willen hebben dan een mogelijk ge lijkspel. Furieus startend creëerde de Rijnploeg direct enige aardige mogelijkheden. Na een kwartier was het een voorzet van Janus Zweerls, die rechtervleugelspeler Jan Plat- teel goed met het hoofd ver werkte: 0-1. Pas tegen het ein de van de eerste speelhelft be gon de équipe van oefenmees- ter Frans van der Zeeuw wat meer gevaarlijk op te komen. Wim Guyt 2 knalde hard, maar net naast het doel van Teun Vergunst. Een gruwelijk mis verstand tussen laatste Koude kerkman en doelman Vergunst gaf Wim Guyt 1 een unieke scoringskans. Hij schoot ech ter te zacht, waardoor Hakke- brak op de lijn kon redden. De onzekere Vergunst maakte overigens de meest vreemde capriolen om zijn doel leeg te houden, hetgeen hem wel luk te. Na de thee ging wederom Jan Platteel goed tussen twee oranje-zwarte verdedigers door, waarna hij beheerst de bal in het net deponeerde: 0-2. Katwijk kwam nog wel terug. maar de naar voren geschoven Arnold Boers werd steeds goed gestuit door de sterke centrumdefensie (Hakkebrak en Jan van Heusden). KMVZ speelde een beduidend betere pot dan het thuisspe- lende SIZO. Vooral in de eer ste helft hield de defensie uit Hillegom goed stand bij de vele aanvallen van de Amster dammers. Wim Garretsen schoot in deze fase (21 minu ten) de bezoekers evenwel ver diend op voorsprong. Pas na rust was SIZO in staat een te genoffensief in te zetten. Na een kwartier kopte Ed Doete- man tussen de handen van de KMVZ-keeper door de stand gelijk. SIZO ging weer in de versukkeling en terecht scoor de Gerard Bezuyen voor de gastploeg 1-2. Co Berrevoets, de Hillegomse doelman, ver werkte de als voorzet bedoel de inzet verkeerd. De overwin ning was echter volkomen ver diend. In een leuke wedstrijd snoepte ARC een punt af van het bove nin verkerende Xerxes. Vooral In de eerste 45 minuten moest de Alphense verdediging alle zeilen bijzetten. Wim de Jong en Peter van der Neut keerden de bal op de doellijn, terwijl Jan Leunk in het laatste deel van de wedstrijd nog enkele lu cratieve mogelijkheden kreeg. De Xerxes-doelman bleek ech ter net iets sneller dan Leunk. EERSTE KLASSE ,|ir '9 eindfase wierp de kustploeg geen vruchten af. Sterker )e Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gescoord do^&! thuisclub na 65 minuten. De Eelman-équipe liet hierdoor dure punten liggen in Barendrecht. Een energieke start van de Noordwijkers gaf slechts een«t overwicht te zien. Tijdens deze eerste twintig minuten hajj Noordwijkse frontlinie echter de grootste moeite met het neren van de bal in het Barendrechtse net. Geleidelijk nami gastheren het initiatief over en creëerden zij de beste mog heden. Na rust werd dit beeld doorgezet, hetgeen na 20 mir i resulteerde in een fraaie diagonale schuiver vanaf de ree flank. De bal verdween achter goalie Dick Dortmundt in hel ie 1-0. Pas toen werd de Noordwijk-aanval weer wakker en reeks van offensieve daden was het gevolg. De kansen we i echter door Kees Karstens, Jan Willem Bogers en Albert Sp derman (werd tegen het einde veel naar voren gestuurd) meer benut. Het afronden van de soms goed opgebouwde vallen bleek niet de sterkste kant van de pupillen van oi meester John Eelman. Vandaar dat de Barendrecht-zege z v; dag een terechte overwinning was. LEIDEN Zowel Ter Leede als Lisser Boys presteerden goed in de tweede klasse. Ter Leede pakte zelfs de koppo sitie door de overwinning op NSC van 3-1. Onder aanvoe ring van captain Nico van der Fange werkte de Sassen- heimse ploeg als vanouds en zorgden Jan van Harskamp, Pieter van der Plas en van der Fange voor de completerende treffers. Lisser Boys vond de vorm weer terug tegen DOTO. De negatief voetballende ploeg uit Pernis werd door doelpunten van Ed Langereis teruggewezen met 2-0. On danks het niet meespelen van de belangrijke spits Gerard Nijkamp bewees Lisser Boys te kunnen scoren. Bij de te genstander werd Rein de Vos wegens grof spel uit het veld gezonden. NSC uit Nijkerk nam na een ruim kwartier een 0-1 voor sprong. Henk van de Akker frommelde uit een scrimmage het leer in het doel van Wim van Harskamp. Ter Leede her vond zich goed in de organisa- te na een half uur een fraaie voorzet van Jan van Harskamp: 1-1. Na de onder breking was het van Harskamp zelf, die uit een corner de bal op maat aangegeven kreeg door Claus Godó en goi stootte. De uitvallen waren in deze fase al gevaarlijk meer. Piet Plas besliste het duel d> de 37e minuut uit een id ke scrimmage als het doelpunt te scoren. Ver<f pakte de Spaan-équipe de eerste plaats. Lisser Boys moest met vallers spelers. Tegen de wachting in wist de ploe; der leiding van uitblinkt Langereis een goede prefel op de mat te leggen. Na e open eerste helft, plaatsti e legenheids-linksbuiten Jan van der Valk na ru: leer voor de voeten van La reis, die ongelooflijk hard haalde: 1-0. Vier minuten speelde dezelfde Langereii een vrije trap van Wim mer, zijn tegenstander v< men uit en plaatste de bal heerst in het Pernis-doel. i dat Ben Barten werd gel zonder dat de bal maar i buurt was stuurde de ul kende arbiter Brekelmans DOTO-speler Rein de Vos de kleedkamer. nÉ LEIDEN Tijdens een sen sationeel en technisch hoog staand treffen tussen Oegst- geest en KMD uit Waterin gen bleek de thuisclub de beste. Met 4-1 wonnen de roodgelen, terwijl Arie Kop- penhol nog twee strafschop pen onbenut liet. De Sleutels herstelden zich tactisch enigszins, hoewel koploper Monster toch nog veel te sterk bleek voor de Leide- naars: 1-3. Een matig geheel werd door Randstad Sport en Loosduinen op de gras mat gelegd. Niet vreemd was daarom ook de 0-0 eind stand. Scoren bleek ook voor Hazerswoudse Boys nog steeds moeilijk te zijn.1 Sportclub Lisse won met 0-1 van de ploeg uit Hazerswou- de. Spectaculair was de wedstrijd van Oegstgeest zonder meer. Nadat Ron van der Kolk, Ton Werner en Arie Koppenhol in een fraai duel de thuisploeg op 3-0 hadden gezet, mocht Arie Koppenhol twee strafschoppen nemen. Beide buitenkansen bleven echter onverzilverd, omdat hij twee keer naast schoot. Hans van de Wetering scoorde in deze fase zelfs te gen, maar de overmacht van Oegstgeest werd door Peter Hogewoning nog in een vierde treffer omgezet. Jan de Wek ker ontlokte hilariteit bij het publiek, toen hij goed was doorgebroken en alleen op een leeg doel afging. Hij struikelde en liet het leer net naast het doel rollen. Het hoge tempo werd tot de laatste minuut vol gehouden. lijstaanvoerder Monster ging op bezoek bij De Sleutels. Het conditioneel en technisch bete- re Westland-team had veel moeite met de Vlietbe ners (1-3 eindstand). Bij thuisclub was echter in tisch opzicht een herstel ra baar. Er werd wat frisser voetbald, hetgeen voorals tegen Monster geen direct sultaat had. De enige tre van de roodwitten werd Bert Montagne gescoord. Vooral aan de opbouw ontl nogal het een en ander Randstad Sport. De L duinse doelverdediger Fi Clasener had niet de mil moeite met de moeizaam g briceerde aanvallen van Voorschotenaren. Jaap Eer, de 37-jarige laatste n ield de kustveste goed gt ten. Slechts Gerrit van Loe had een kansje. Hij brak d< maar wederom Clasener de spelbreker. Bij Randt Sport kreeg de jarige aanvi der Aad Keizer als enige voldoende. Een voordelig doelpuntensi van twee in zes wedstrijde wel erg sober. Het geeft zwakke plek van Hal woudse Boys in deze peri van de competitie duide weer. Ook tegen Sportc Lisse werd niet gescoord. 35 minuten kreeg Peter Slol de bal aangespeeld van Get van Beek en doelpuntte heerst: 0-1. De Boys kwan daarna niet meer door de g opgetrokken zóneverdedigi van Lisse heen.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16