Feyenoord stelt rol van waarnemer ter discussie Rolhockeyteam overleeft protest BO Terugkeer Sepp Maier Rob Ouwehand terug in het Zuiderpark Nieuwe actie Taiwan Lihretitel naar H of Koos de Koning Met de showboat naar Engeland Zeven miljoen voor Borg ÜZ PORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 24 NOVEMBER 1979 PAGINA 11 OODGRA VER SPONSORT BERHAUSEN JNCHEN Volgens artsen staat niets een terugkeer van >p Maier meer in de weg. Na een laatste onderzoek door Georg Heberer kreeg de doelman van Bayern München het Westduitse elftal het groene licht: maandag mag ip Maier de training weer hervatten. Als gevolg van een o-ongeluk is Maier ruim vier maanden uitgeschakeld ge est. in de laagste regionen van het Westduitse voetbal spelende b "Sportfreunde Oberhausen" heeft een opmerkelijke spon- gevonden: een begrafenisonderneming. De shirtjes van de Iers zijn aan de voorkant voorzien van het woord "Pax", de an de onderneming. De rugzijde van het shirt toont een lis met aren. de Bundesliga won Bayer Leverkusen gisteravond de thuis- dstrijd tegen VFL Bochum met 3—1. FC Kaiserslautern be- ite op eigen veld dezelfde score tegen Werder Bremen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Na een weekeind stilstand gaat de competitietrein voor de eredivisie weer rijden. FC Den Haag heeft voorlopig afgezien van het spelen van wedstrijden op zaterdag en treedt zodoende morgenmiddag in de voetbalarena. Dit gaat gebeuren in het Zuiderpark tegen het Rotterdamse Excelsi or, aanvang 14.30 uur. De trainer van FC Den Haag, Piet de Visser, kan ditmaal weer beschikken over Dick Advo caat en Cees Tempelaar die van hun blessures genezen zijn. Of beiden van het begin af in de basis staan dient afgewacht te worden, ofschoon Piet de Visser zeker van plan is Dick Advocaat direct in te passen. Daarentegen is Aad van Be- rgenhenegouwen lichtelijk ziek en blijft buiten de selectie, evenals de nog niet geheel fitte Fred Goemans. De trainer van Excelsior, Thijs Libregts. kent evenmin problemen van ernstige aard. Excelsi or huist momenteel met dertien punten op de ranglijst, derhalve een punt minder dan de Zui- derparkers. Rini Piasmans en Koos Waslander zijn vaak de mannen die voor de doepunten moeten zorgdragen en komen elk met vijf doel punten op de topscorerslijst voor. Een andere bekende speler is Rob Ouwehand, die thans als ausputzer tegen zijn oude club zal aanterden. In het elftal van Excelsior maakt ook Hans Kraay (zoon van de oud-Feyenoorder) furore als mid denvelder, terwijl doelman René Vermunt aan een ijzersterk seizoen bezig is. ;alië bijna ;ker open oor uitenlanders )ME De Italiaanse itbalbond zal op 14 de- nber een beslissing ne- :n over het openen van de :nzen voor buitenlandse •Iers. Sedert dertien jaar ttgen Italiaanse verenigin- uitsluitend voetballers ;t de Italiaanse nationali- onder contract hebben, temio Franchi, de voorzitter de bond, wil alle clubs in eerste en tweede divisie en vertegenwoordigers van verenigingen in de lagere jonen bij de discussie over hete hangijzer betrekken, lgens de meeste waarne- rs zullen de grenzen voor tenlandse voetballers open- n. De vergadering zou hts zijn uitgeschreven om jepalen of een club één dan twee buitenlanders onder itract zou mogen hebben. !ric Swinkels iet in beroep SN HAAG Eric Swin- ls ziet af van hoger beroe- het kort geding, dat hij ree maanden geleden tegen Koninklijke Nederlandse huitersassociatie had aan spannen. Brabantse schutter, die bij Olympische Spelen van een zilveren medaille roverde in het kleiduiven- lieten (skeet), verloor eind itember dit kort geding, larmee hij alsnog deelne- ng aan het toernooi om de ireldtitel in Montecatini (Ita) 1de afdwingen. Swinkels is om disciplinaire redenen liten de Nederlandse ploeg laten. Tijdens een gesprek Swinkels vervolgens met bestuur van de KNSA had, nde moeilijkheden uitge- aat. Swinkels, die bij ver- ïillende wedstrijden dit jaar stekende prestaties behaal- geldt als eén van de kandi- ten voor de Olympische elen in Moskou ilveren 'chaats voor )en Haag (Van onze sportredactie) IN HAAG Wethouder ït Vink zal vanmiddag in aardingen namens de ge ënte Den Haag de „Zilve- Schaats" in ontvangst men. De schaatsbond NSB) wil met deze onder- ïeiding zijn waardering spreken voor alles wat en Haag voor de schaats- ort heeft gedaan, jgemeester Berends van sse, de plaats die vorig jaar ze eer te beurt viel, zal de 14.00 uur uitreiken in bouw „De Lijndraaier". De tiviteiten vinden niet plaats Den Haag maar in Vlaar- igen omdat daar het hoofd- reau gevestigd is van het ge- st 's-Gravenhage van de ÏSB. ieuwe stichting eit voor komst uidafrikanen «STERDAM In Am- trdam is een stichting in leven geroepen die zich doel stelt te bevorderen Zuid-Afrika aan de ympische Spelen voor ge- ndicapten kan deelnemen, i stichting heet "Wij horen bij" en is ontstaan uit het rige week in Hilversum tot ind gekomen actiecomité, t zich inzet voor het verkrij- i van een multiraciale Zuid- ikaanse afvaardiging naar Spelen, die medio volgend r in Arnhem worden ge- uden. >t stichtingsbestuur bestaat (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Feyenoord heeft de FBO, naar aanleiding van de schorsing die middenvelder André Stafleu deze week werd opgelegd, verzocht de rol van de waarnemer bij eredivisiewed strijden nader te onderzoeken. Stafleu zelf heeft de WCS, de spelersvakbond, met hetzelfde verzoek benaderd. Zowel Feyenoord als Stafleu is van mening dat door het optreden van de waarne mer willekeur in de strafrechtspraak van de KNVB kan ontstaan. Feyenoord-directeur Peter Stephan: „Er moet duidelijk omschreven worden welke rol de waarnemer heeft. Wat rapporteert hij wel en wat rapporteert hij niet. In de wedstrijd tussen AZ '67 en Feyenoord zijn er allerlei overtredingen begaan, die scheidsrechter Thomas niet heeft gezien, maar die toch niet door de rapporteur zijn vermeld. Dit geval van Stafleu is echter wel in zijn rapport gekomen en prompt wordt zo'n speler gestraft. De rechtspraak moet uniform zijn en daarom willen wij de rol van de rapporteur nu ter discussie stellen". Tevens wil Feyenoord dat de in vloed van tv-beelden, die vaak vele malen herhaald op het scherm komen, wordt on derzocht. Martin Ronnen- bergh (rechts) is uit geroepen tot beste werper van het af gelopen seizoen. Gisteren ontving hij de jaarlijkse prijs uit handen van Hamil ton Richardson, een ontmoeting van twee toppers. Van uit een bescheiden positie slaat de heer Van der Heijden (midden), voorzitter van de honk- en softbalbond, het ge beuren gade. Björn Borg is door de knieën gegaan voor een nieuw contract. De Zweed verdient nu meer geld dóór zijn racket dan mét zijn racket. BRUSSEL Björn Borg heeft gisteren in Brussel een contract getekend met de Belgi sche sportartikelenfirma Donnay. De ver bintenis, die een looptijd heeft van vijf jaar,- levert de Zweedse tennisspeler ruim zeven miljoen gulden op. Borg heeft zich verplicht in alle toernooien te spelen met een racket van de Belgische firma. Een dag eerder had Björn Borg in Toulouse minder succes door in twee sets (7-6, 6r2) te verliezen van de Italiaan Adriano Panatta. In het viermanstoernooi versloeg hij wel de Ame rikaan Harold Solomon met 6-1, 6-3. Diens landgenoot Vitas Gerulaitis won de hoofdpot na een moeizame zege op Panatta: 7-5, 4-6, 6-4. Sanders Louk Sanders bereikte gisteren de halve eind strijd van het met 150.000 gulden gedoteerde grand-prixtoernooi van Bombay. De Nederlan der versloeg de Amerikaan Tony Graham met 6-3, 7-6. De andere halve finalisten zijn Vijay Amritraj, Peter Elter en Wolfgang Popp. San ders komt vandaag uit tegen Elter. BARCELONA Het Neder landse rolhockeyteam heeft tijdens het toernooi om het Europees kampioenschap, dat in Barcelona wordt gehouden, twee overwinningen geboekt. Frankrijk werd verslagen met 7-2 na een ruststand van 3-0. Later op de avond won Oranje met 5-3 van Zwitser land. Bij de rust leidde Neder land met 2-0. Tegen Zwitser land kwamen de doelpunten op naam van Peer van Ge- mert (2), Johnny Grijseels (2) en Jan van Daal. Vannacht won Nederland met 4-0 van Portugal. In de wed strijd tegen de Zwitsers moes ten de Nederlanders het stel len zonder aanvoerder Theo Habraken, die evenals coach Van de Heuvel was geschorst. Na afloop van het duel Frank rijk-Nederland tekenden de Fransen protest aan bij het or ganisatiecomité, omdat de rol schaatsen van doelverdediger Tom Sorensen niet aan de ei sen zouden voldoen. Het pro test werd goedgekeurd en Frankrijk won de wedstrijd reglementair met 1-0. Boven dien werden Habraken en Van de Heuvel gediskwalifi ceerd voor twee duels. Door interventie van Joop Bruijn, de voorzitter van het Europees Rolhockey Comité, werd de beslissing later op de avond herzien. De schorsing van Habraken en Van de Heu vel werd echter niet ongedaan gemaakt. De stand: 1. Spanje 6-12; 2. Portugal 7-11; 3. Italië 6-7; 4. Nederland 7-8; 5. West-Duits- land 6-6; 6. Zwitserland 6-5; 7. Frankrijk 7-5; 8. België 7-2; 9. Engeland 6-0. ADVERTENTIE In een verloren uurtje alle adressen van vrienden, familie en bekenden noteren mèt postcodes. Daar heb je jaren later nog gemak van. Gebruik'm goed. pttpost PARIJS De openingswed strijden alpine skiën in het Franse Montgenèvre worden uitgesteld. Er ligt onvoldoende sneeuw voor de wedstrijden die op 1 en 2 december zouden worden gehouden. Sportwereld DEN HAAG Canadian Club HYS heeft gisteravond uit met 55 gelijkgespeeld tegen Nij megen: periodestanden: 02, 12, 41. Dezelfde eindstand (55) werd bereikt bij Til burgHeerenveen. Olympia verloor thuis met 85 van Amsterdam. WEST-BERLIJN De Rus Nikolaj Korolkov heeft giste ren met het paard Reis verras send het openingsnummer van het concours hippique in West-Berlijn gewonnen. In af deling twee zegevierde we reldkampioen Gert Wiltfang met Pandur. TAIPEH Drie dagen voor de publicatie van de met spanning verwachte uitslag van de schriftelijke stemming van de leden van het I.O.C., is de mogelijkheid ontstaan dat uiteindelijk een Zwitserse burgerrechter de beslissing neemt over de vraag of de Volk srepubliek China dan wel Taiwan aan de Olympische Spelen van 1980 in Lake Placid en Moskou zal deelnemen. Naar gisteren in Taipeh, de hoofdstad van Tai wan, bekend werd, heeft het Nationaal Olym pisch Comité van deat land via een Zwitsers advocatenbureau een gerechtelijke procedure op gang gebracht om de uitslag van de schrifte lijke stemming, die naar het zich laat aanzien in het voordeel van de Volksrepubliek zal uitval len, ongeldig te laten verklaren. De 89 leden van het I.O.C. stemmen over een compromis voorstel, waarbij de volksrepubliek China in de Olympische beweging kan terugkeren en Tai wan het gebruik van het nationale volkslied en de vlag wordt ontnomen. Het besluit om dit voorstel aan een schriftelijke stemming te onderwerpen, is volgen Li Yen, de secretaris - generaal van het Taiwanese Olym pisch Comité, in strijd met het Olympisch handvest en met de resolutie van Montevideo, waarin wordt gevraagd het probleem van het lidmaatschap door beide betrokken landen te laten oplossen. (Van onze biljartmedewerker) DEN HAAG Van de deelnemers aan het Haags kampioenschap libre-klein vierde klasse mogen geen wonderbare prestaties worden verwacht, doch wat hogere moyennes in deze finale zouden toch niet misstaan. Er wordt op het uit stekende materiaal van de spoorwegen in de uiterst sfeervolle localiteit achter het eerste perron Hollands Spoor niet sterk gespeeld. Tot nog toe scoorde Arend Bloembergen de hoogste serie met een productie van 19 in de derde ronde tegen Rob Scholten. Bedenkende dat het Haagse record voor deze klasse op 29 staat valt dat dus nogal tegen. Ook de kortste partij van Koos de Koning, welke 23 beurten vergde, bleef ver achter op het Haagse record van 6.25. Het Haags record algemeen gemiddelde, sedert het seizoen 1970/71 op naam van A. G. Meere met 3.00, zal zeker stand houden, omdat geen van de acht finalisten zelfs maar aan 2.00 toekomt. Spanning is er echter te over met morgenmiddag, aanvang 13.00 uur, een „echte" finale tussen Koos de Koning en Henk Hoogweg. Beide spelers hebben tien matchpunten verzameld zo dat de winnaar kampioen is. Bij remise zal Hoogweg kampioen zijn door een iets be ter algemeen gemiddelde. Beide spelers verloren op weg naar de finale eenmaal, waarvan Henk Hoogweg reeds in een zeer vroeg stadium. In de eerste ronde bleef Arend Bloembergen hem de baas in 35 beurten met 60-55. Koos de Koning ver loor in de vierde ronde van Cees van Doorn: 43-60 in 35 beurten. Het optreden van De Koning is dermate overtuigend, dat hij favoriet is voor de titel. Met name zijn overwinning in de zesde ronde op Bloembergen was sterk. Steeds had hij een ruime voorsprong en ondanks een se rie van elf van Bloembergen in de slotfase finishte de Entre Nous-speler onbedreigd: 60-49 in 31 beurten. Tot slot nog iets over de 72-jarige invaller Matthijs Tuyt. Met nog een slotpartij te goed tegen Scholten heeft deze veteraan nog uitzicht op een eervolle derde plaats. Na zes ronden is hij vierde met zeven matchpunten. In de zesde ronde kwam hij remise overeen met de zwak presterende Puck de Jong. De laatste, gepromoveerd in de voorwedstrijden met 1.92, is in dit toernooi volkomen van slag. De stand na zes ronden: 1. Henk Hoog weg 10/1.91; 2. Koos de Koning 10/1.83; 3. Arend Bloembergen 8/1.78; 4. Matthijs Tuyt 7/1.47; 5. Puck de Jong 5/1.55; 6. Henk Buschgens 4/1.48; 7. Cees van Doorn 2/1.57; 8. Rob Scholten 2/1.52. Hans van Willegenburg is gastheer op de Alexander Push kin. het grote en luxeuze cruiseschip, dat van woensdag 19 tot en met vrijdag 21 december als een showboat een specia le reis vanuit Rotterdam naar Engeland maakt. Aan boord wordt beide avonden een grandioze show opgevoerd met o.a. Lee Towers. Donna Lynton, Peggy White. Roberto Ro mano. Titiana Aleeva. Vladimir Gumenny en de Bob East Show Band. De tweede avond treedt bovendien het Pushkin Ensemble op, een wervelwind van dansen en show als al leen de Russen dat kunnen. De Alexander Pushkin is een uiterst comfortabel schip met een zwembad, salons, restaurants en zes bars. Culinair zult u verrast worden met exclusieve gerechten, want zowel diners als ontbijten zijn bij de prijs inbegrepen. Woensdag 19 december om 17.00 uur vertrekt de Alexander Pushkin vanuit de Rotterdamse haven. Donderdag 20 de cember meert het in de vroege ochtenduren af in Tilbury aan de monding van de Theems. U kunt zich dan gaan ver pozen in Londen, want de treinreis Tilbury-Londen v.v. is ook inbegrepen. Bovendien kunt u zich opgeven voor een excursie door groot Londen. De kosten hiervan zijn 10,- per persoon. Donderdagavond zet de Alexander Pushkin weer koers naar Rotterdam, waar op vrijdagmorgen 21 december om streeks negen uur wordt gedebarkeerd. Voor deze in samenwerking met Reisbureau Metro uitge voerde en geheel verzorgde reis (excl. de lunch) gelden drie prijsklassen. 4-persoons hut accommodatie ƒ299,- per persoon 3-persoons hut accommodatie ƒ349,- per persoon 2-persoons hut accommodatie ƒ379,- per persoon Verzekeringspakket (annulering en reis-ongevallen) 20,- per persoon. Inlichtingen en boekingen uitsluitend bij Reisbureau Me tro, Noordeinde 5, 's-Gravenhage. Tel. 070-464188. Aan Reisbureau METRO Noordeinde 5 Den Haag Ik/Wij wil(len) deelnemen aan de toch met de showboat Alexander Pushkin van 19 tot en met 21 december 1979. Naam: Geb. datum: M/V M/V .M/V Naam: Geb. datum: Naam: Geb. datum: Adres: Tel.: Postcode: Woonplaats: Ik/Wij wens(en): a. verzekeringspakket ad 20,- per persoon b. deel te nemen met personen aan rondtour door Londen ad 10,- per persoon. Handtekening

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11