'Apparaat wordt geteisterd door verzuim en niet vervulde vacatures' t I Reconstructie van W.P. Speelmanweg blijft zeker nog een jaar uit brieuen El Bar co9 is te laa t HONDENTOILET IN OPMARS VVD-folder afgekraakt COLLEGE ALKEMADE OVER WERK OP HET GEMEENTEHUIS: I Burgemeester Woubrugge vraagt naar gasrekeningen Woubrugge subsidieert ophalen oud papier Ashramcollege heeft eindelijk oudervereniging r rr REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 20 NOVEMBER 1979 PAGINA rff OUDE WETERING Het café 'EI Barco' is volgens de raad te laat open. In duidelijke be woording werd door het CDA en de PA ge steld, dat het maar eens afgelopen moet zijn met de nachtelijke onrust Vooral het CDA in de bewoordingen van de heer Van der Meer loog er niet om. „Je mag die tent van mij slui ten" was het onomwonden oordeel. De gehele raad had trouwens moeite met de zaak. Letter lijk en figuurlijk wel te verstaan. Want de grootste zorg van de gemeente bleek bij een eventueel sluiten van de zaak, de mogelijkheid voor de exploitanten om een schadevergoeding te eisen. De heer H. van Tol bracht naar voren dat het zeer moeilijk was om te bewijzen dat de luidruchtige gasten inderdaad van het café afkwamen en een schadeloosstelling kon dan ook zonder meer wor den gevorderd door de caféhouders. De belofte van één der exploitanten, de heer Krispijn, om de excessen proberen tegen te houden werd hem door de raad in dank afgenomen met de uitspraak dat met de eerstvolgende reeële melding artikel 73 (in dit artikel kan de burgemeester maatregelen treffen) zal worden toegepast. Burgemeester Bol- ten wilde echter nog wat voorzichtiger zijn door de kans op een schadevergoeding te verkleinen voor cafébazen. Het is nu zo geregeld dat in over leg met de fractievoorzitters 'onverwijld" door de burgemeester kan worden opgetreden. Overigens heeft de heer Krispijn opnieuw een onderhoud met de burgemeester aangevraagd. De burgemees ter heeft op zijn beurt weer een gesprek aange vraagd met de Officier van Justitie over de de strafrechtelijke kanten van de zaak. ALKEMADE De heer Hoogenboom had het moeilijk met het uitblijven van een honden toi let Vooral nu de mogelijkheid van het uitla ten van de honden nabij het noodterrein van D.O.S.R. niet meer mogelijk is. De kwestie kwam in de raad na een brief van verontruste inwoners over de overlast door hon- denvuil. Het college had in de aan raad voorgeleg de conceptbrief beloofd dat er "verscherpt toezicht gehouden zal worden". Dit vond echter weinig voldoening bij de raadsleden en er werd gevraagd naar een uitlaatterreintje. Burgemeester Bolten beloofde dat er een dergelijk terrein zal worden aangewezen. ALKEMADE Een tamelijk emotioneel de bat ontstond naar aanleiding van de door de VVD verspreide folder inzake de verkoop van huurwoningen. De PA had een extra agenda punt toegevoegd over deze naar hun zin niet te rijmen zaak. De gehele raad, exclusief de VVD natuurlijk en de VVD-wethouder Van Duijke- ren, stelde zich na afloop achter een motie van de heer J.W. Kret (VGA). De motie had als conclusie "Besluit, de door de VVD uitgevoer de handeling en de inhoud van de verspreide circulaire af te keuren". In de folder werd naar de mening van de raadsle den te eenzijdige informatie gegeven. De heer Van der Meer (CDA) „De VVD gaat over de rug gen van andere partijen" en „Het overleg CDA VVD is op de tocht komen te staan. Dat is jam mer. De VVD vond de benadering van de raad nogal wat vreemd en had eerder "een pluim op de hoed verwacht" aldus mevrouw van Aken-Rens. De pluim kwam gisteravond niet. Het tegendeel is eerder waar. Had het publiek nog de mogelijkheid om kwart voor twaalf kennis te nemen van de VVD-folder (waarin werd opgeroepen om de en quête-formulieren op te sturen en naar de verga dering van de woningbouwvereniging te gaan), klokslag twaalf uur kreeg het publiek en de raadsleden een uitleg van mevrouw P. van Aken- Rens over het woord 'regeergeilheid' dat was op gepikt uit het partijblad van de PA. H. van Tol (PA) in de tweede gespreksronde „Ik walg ervan ALKEMADE Burgemeester Bolten drong gisteravond in zijn openingswoord van de raadsver gadering aan op tolerantie van de raadsleden. Het ziekteverzuim onder de ambtenaren en de nog niet vervulde vacatures zijn er de oorzaak van dat het gemeente huis zich slechts tot de hoofdza ken kan richten. „Het werk wordt verricht door een geredu ceerd aantal mensen" aldus voor zitter P.J. Bolten, die in dit ver band sprak over een „geteisterd gemeentelijk apparaat". In de gisteravond gehouden gemeente raad. die uitliep tot ver na het midder nachtelijk uur. werd door het college ant woord gegeven op de in de vorige raads vergadering gestelde vragen over de be groting 1980. Belangrijke mededeling van het college was ondermeer het verlagen van de reinigingsrechten van veertien procent tot tien procent. Wethouder N.J. Verhaar kondigde aan dat de resultaten van de enquête die gehouden is op het Kaageiland (onder andere naar een vaste oeververbinding in plaats van het veer) binnen is. De verhoging van de veerta- rieven met tien procent blijft echter ge handhaafd door het college. „De kosten zijn de pan uitgerezen" aldus wethouder H.M.L. van Duijkeren De kwestie rond het pontveer kwam gis teravond ruimschoots aan de orde door de gestelde vragen over de vorstelijke stijging van tien procent van de veerta- rieven. Wethouder Van Duijkeren over het herinvoeren van een veertarief voor voetgangers: „Wij hebben indertijd be wust gekozen voor het afschaffen van een tarief voor voetgangers. De redenen die wij toen genoemd hebben doen van daag de dag nog steeds opgang. Wij heb ben toen als redenen aangevoerd het ont breken van controle, de administratieve rompslomp de uitbreiding van het veer- personeel met een derde man in het hoogseizoen en in verband met de contro le een lange overvaart. Redenen genoeg om van een tarief voor voetgangers af te zien". Het bestemmingsplan van de Kaag is overigens bijna afgerond. Binnen af zienbare tijd wordt het ontwerp aan de bewoners van de Kaag aangeboden. Van de zijde van het CDA is er gevraagd, naar de mogelijkheid van een plaatsing van een brandweerkazerne op Kaagei land. Burgemeester Bolten liet de moge lijkheid voor een dergelijke voorziening open. Hij vertelde hierover: „In het op korte termijn ter inzage liggende bestem mingsplan Kaag is op de Prins Willem Alexanderlaan een stukje grond met de bestemming 'openbare doeleinden' ge plaatst. Inmiddels wordt in overleg met de brandweer een plan uitgewerkt om te komen tot de bouw van een garage op dit stukje grond". Het bouwen van een gara ge staat echter niet op de meerjarenbe groting. Schoonmaakactie De heer J.G. Duivenvoorden (CDA) had in zijn beschouwing over de begroting 1980 vragen gesteld naar het illegaal af meren van pleziervaartuigen. Burge meester Bolten over deze problematiek: „Wij hebben een beroep op de provincie gedaan om meer aandacht te besteden aan het klandistien, voor langere duur, aanmeren aan de Oude Wetering. Wij willen een snelle eenmalige schoonmaa kactie. Dit geldt niet voor de Koppoel want dat water is niet van de provincie. Er worden op het ogenblik door ons maatregelen bestudeerd en denken daar bij aan een wijziging van de politieveror dening". Eveneens kwam aan de orde de centrale ^apotheek die zich in Oude Wetering gaat vestigen. Burgemeester Bolten stelde nogmaals vast dat de gemeente neutraal blijft in deze kwestie. Wel is er in de be gin periode een gesprek geweest tussen het college en een drietal geïnteresseer den voor de vestiging van een gezond- sheidscentrum in de gemeente. Onder de drie was de zich nu vestigende apotheka- res mevrouw Vink. Burgemeester Bolten over het gesprek: „Onze opvattingen en die van de gespreksparners liepen te veel uiteen om tot resultaat te leiden. Onzer zijds dus geen medewerking maar ook geen tegenwerking". Woningbouw De woningbouw in de gemeente Alkema de loopt groot gevaar. Door het uitblijven van bouwgrond dreigt het maken van plannen in het honderd te lopen. Met name wordt op het ogenblik gekeken naar de mogelijkheid om de kleine ker nen wat meer woningen toe te bedelen Een kans echter die niet de oplossing is voor het woningbeleid van Alkemade op de lange duur. De vijfendertig compensa tie woningen voor de kleine kernen schijnen echter nu toch echt definitieve vormen aan te nemen. Wethouder Ver haar over deze woningen na de vraag van de heer J.W. Kret (VGA) over dit onderwerp: „Wij hebben onlangs samer met de plaatselijke aannemer die de hui zen gaat zetten een strak planningssche ma vastgesteld. De aannemer heeft be loofd zoveel mogelijk plaatselijke onder aannemers voor het project te nemen" CDA- Vrouwenberaad ALPHEN AAN DEN KIJN Het CDA-Vrouwenberaad heeft morgenavond in Nabij om het Lauraplein te Al phen aan den Rijn een bij eenkomst belegd om een re gionaal CDA-Vrouwenbe- raad van de grond te tillen. De bijeenkomst begint om 20 uur. Als spreekster is uitgenodigd Eske Sleijser-Tegelaar, direc teur van het wetenschappelijk bureau van de CHU, de Savor- nin Lohmanstichting. Zij zal onder meer ingaan op het ge zinsrapport van het Vrouwen- beraad, „Het Gezin". Het boekje is af te halen of te be stellen bij het secretariaat, Anna van Saksenstraat 16. Al phen aan den Rijn, telefoon: (017201-91497 of bij het raads lid. Alice Haak-Besseling, Hof- zichtstraat 27, Alphen aan den Rijn, telefoon (01720)-94577. Inbraken in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de Alphense politie is gis teren een aantal inbraken ge meld die zijn gepleegd tijdens het afgelopen weekend. Bij twee bedrijven op het in dustrieterrein-West werd een kantineruit kapotgeslagen om binnen te komen. Er wordt niets vermist. Uit een woning aan de Da Costastraat werd een gouden horloge gestolen. Hier werd een raam van de achtergevel geforceerd. Uit een woning aan de Van Boet- zelaerstraat werden een kleine twintig girobetaalkaarten ge stolen. Men kwam binnen via de achterdeur waarvan de haak werd afgetrokken. R.K. basisonderwijs te Hazerswoude op Scholeneiland HAZERSWOUDE Het standpunt van burgemeester en wethouders van Hazers woude ten aanzien van de ves tiging van een nieuwe school ten behoeve van het r.k. basi sonderwijs is nog ongewij zigd. Het college is er voor stander van om het gebouw, dat de oude school naast de kerk van de H.H. Engelbe waarders moet vervangen, te laten verrijzen op het zoge naamde „scholeneiland" ach ter de Burgemeester Warnaar- kade. De financiële aspecten van de mogelijke oplossingen, zijn door b. en w. uitvoerig uiteen gezet aan het bestuur van de r.k. school. In deze kringen leefde, zoals bekend, de ge dachte de school te bouwen in de directe omgeving van het oude gebouw. B. en w. wacl»- ten nu op een reactie van het bestuur betreffende de finan ciële aspecten van de mogelij ke oplossingen. NIEUWVEEN BLIJFT VOORZICHTIG MET UITGAVEN NIEUWVEEN De ge meente Nieuwveen handhaaft ook komend jaar haar beleid om voorzichtig te zijn met structurele uitgaven. Verschillende plannen worden dan ook uitge steld tot 1981. Om dezelf de reden wordt ook de door burgemeerster en wethouders hoogst nood zakelijk geachte recon structie van de W.P. Speelmanweg zeker een jaar uitgesteld. De re constructie van de Dorpsstraat gaat het ko mende jaar gewoon ver der. In het hoofdstuk o- penbare werken staan verder de aanleg van di verse fietspaden ge noemd. De brandweer krijgt een nieuw onder komen in een pand aan de Kerkstraat dat de ge meente door een ruil heeft weten te verkrij gen. Met deze gehele transactie is een bedrag van bijna 35.000 gulden gemoeid. Het college spreekt zich in de begroting uit om toch aange sloten te blijven bij de streek- muziekschool. Eerder besloot zij samen met de gemeenten Ter Aar en Zevenhoven uit de gemeenschappelijke regeling te stappen. Oorzaak hiervan was het ontbreken van finan- ciëele middelen en de geringe geldelijke steun van de pro vincie. Nu het erop lijkt dat de firovinciale overheid haar be- eid in deze wil veranderen stelt het college de raad voor het uitredingsbesluit weer in te trekken. Voor de bijdrage aan de streekmuziekschool is een bedrag van ruim 25.000 gulden opgenomen. De biblio bus wordt vervangen door een bibliotrailer. De behoefte aan' een uitbreiding van het aantal sta-uren van de bus maakt dit noodzakelijk. Het gemeentebestuur hoopt De W.P. Speelman- g&f weg. het volgend jaar 49 huizen te realiseren. In 1981 hoopt men daar nog eens 30 woningen, waaronder 6 Van Dameenhe den, bij te bouwen. Momenteel staan 89 woningzoekenden op de wachtlijst. Voor 1980 staat ook de stichting van een woonwagen kampje op het pro gramma. Dit project wordt in samenwerking met de ge meente Zevenhoven uitge voerd. Met een onderzoek naar de behoefte aan sociaal culturele aktiviteiten hoopt Nieuwveen een begin te ma ken met een subsidieverorde ning zoals dat in het kader van de Rijks Bijdrage Regeling door de landelijke overheid geeist wordt. Nieuwveen valt hierbij in de catagorie gemeen ten die geen welzijnsplan hoe ven te maken omdat zij min der dan 75.000 gulden aan rijksbijdrage ontvangen. Al met al heeft Nieuwveen weer een sluitende begroting. Daar moet wel bij gezegd wor den dat de gemeente zich ze ker geen financiëele uitspat tingen kan permiteren en voorzichtigheid in de uitga- vensector geboden blijft. De begroting wordt op de verga dering van 18 december door de gemeenteraad behandeld. WOUBRUGGE In een brief aan het beheer van het Energiebedrijf Rijn land zet burgemeester Brouwer de Koning vraagtekens bij de berekenin gen die geleid hebben tot het bedrag van de voorschotnota van het gas- en elektriciteitsverbruik. Burgemeester Brouwer de Koning is lid van De Algemene Raad van hèt Energiebedrijf Rijn land. In de vergadering van 12 september bracht de burgemeester ter tafel, dat bij de be rekeningen van de bedragen van de voorschot nota's diende te wórden uitgegaan van een nor male winter en dus niet van de strenge winter van '78/'79. Over het al dan niet honoreren van dit punt zijn in elk geval vragen gerezen. De burgemeester vraagt aan het college van be heer, „of het juist is, dat bij de berekening van het bedrag van de voorschotnota's voor novem ber '79 is uitgegaan van het gas- en elektrici teitsverbruik over de betaalperioden 1 t/m 4 van exploitatiejaar. 1979. Tevens vraagt hij waarom zijn voorstel dan niet is gehonoreerd, dit in tegenstelling tot het antwoord van het college in genoemde vergadering en of de voor schotbedragen nu op zo kort mogelijke termijn kunnen worden herzien. Al met al een situatie, die kennelijk wat wrevel heeft opgewekt, want burgemeester Brouwer de Koning dringt in zijn schrijven aan op be antwoording op korte termijn. KORTWEG ALPHEN AAN DEN RIJN De „herverdeling van de ar beid" is het thema dat centraal zal staan in het door de PvdA- Alphen te organiseren politiek café van donderdag. Het café is geopend vanaf 20 uur en wordt gehouden in „De Bron" aan de Troubadourweg. Sprekers zijn: Lous Ouweneel van „Man-Vrouw-Maatschap pij", Jan de Jong van de In dustriebond FNV en het raadslid Leo Kleingeld. De vij- furige werkdag zal onderdeel vormen van de discussie die niet alleen iedereen kan vol gen, maar waar ook aan deel genomen kan worden. WOUBRUGGE De Commissie Financiën van deze ge meente had gisteravond twee belangwekkende zaken op de agenda. Een garantiebedrag voor oud papier en kabeltelevi sie vroegen de aandacht. Twee verenigingen hadden subsidie aangevraagd om het opha len van oud papier in stand te houden. De sterk gezakte prijzen in het verleden maakten dat wel nodig om het ophalen nog enigszins aantrekkelijk te houden. De voetbalvereniging in Woubrugge en de muziekvereniging in Hoogmade halen per jaar zo'n 138 ton op en dat scheelt de gemeente aan huisvuil zo'n acht duizend gulden. Vervoerskosten zijn oveigens in dit bedrag niet opgenomen. De leden van de commissie vonden het verzoek van de verenigingen redelijk; er moest in het ophalen van oud pa pier toch wat muziek blijven zitten. Men gaat B en W nu advise ren een basisbedrag van 6 cent per kilo aan te houden. Duikt de prijs onder dit bedrag dan wil de gemeente de rest bij gaan leg gen. Op dit moment kost een dergelijk besluit niets. De prijs is onlangs opgelopen tot ongeveer acht cent. Ook in Woubrugge komt de kabeltelevisie stapje voor stapje na derbij. In de vergadering van maandagavond bezon de financië le commissie zich over die kant van de zaak. Als alles goed gaat moet in de raadsvergadering van december de beslissende stap genomen worden. Het financiële hoofdstuk van het K.A.I.-rap port ondervond weinig commentaar. Kabeltelevisie gaat de Woubruggenaar begin '81 zestien gulden per maand kosten. Een lager bedrag per maand is mogelijk, maar dan moet een eenma lig bedrag als entréeprijs worden betaald. ALPHEN AAN DEN RIJN Het Ahsram-college heeft een oudervereniging. De 'oudervereniging in oprichting' die al geruime tijd functioneerde in de school, heeft afgelopen vrijdag een compromis bereikt met de groep 'verontruste ouders'. Voorlopig is een tijdelijk bestuur gekozen voor deze vereniging. Op 10 december wordt er een nieuw be stuur gekozen. Op de vergadering zijn verder vier commissies gekozen. De commissies 'overgangsbestuur', 'middenschool', 'statuten' en 'le denwerving en administratie'. Ook de politieke partijen hebben zich in het conflict op het As- hram-college gemengd. De PvdA draagt in de discussie bij, dat eerst de disciplinaire maatregelen tegen de heer Chamuleau en Van Casteren ingetrokken moetèn worden. „Het afdelings be stuur van de PvdA is van mening dat uitsluitend het voeren van een open gesprek met gelijkwaardige partners tot een oplossing kan leiden", zegt men. Met het intrekken van de maatregelen tegen de rector en conrector kan de "gelijkwaardigheid" bereikt worden. Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Alkeburcht De aktiegroep tegen de Alke burcht reageert hierbij op eer artikel in de L.C. van 13-11 Het is op de eerste plaats nie zo dat 'Ranonkel' House' een open brief hebber geschreven; daar is het aktie comité verantwoordelijk voo en verder niemand. Boven dien vertegenwoordigt zij 'Ou House' niet, ze staat er hele maal los van. Ook is het zo dat genoemde vereniginget zo graag terug willen naar di Alkeburcht. Het gebouw is we uitstekend geschikt voor ande re activiteiten van deze vere nigingen waarvoor hun eiger ruimte niet geschikt is. De ac tiegroep vindt wel dat dez< verenigingen min of meer ui noodzaak een andere ruimt< hebben moeten zoeken omda ze rn de Alkeburcht niet zi gastvrij werden ontvangen.lt deze zaak gaat ook de gemeen te niet vrijuit. Zij weigert melijk om ook maar één een in de Alkeburcht te steken daarom is het bestuur van d< Alkeburcht wel eens genood zaakt zogenaamde "branche vreemde" activiteiten in gebouw te halen. De gemeentdl-y heeft zelfs onze 'Open Brief van twee maanden geleden nog steeds niet op de agend; van de raadsvergadering ge plaatst. H. Wesselmai Lid 'aktiegroep Alkeburcht De Van Velde's vieren goud van der Steen (75) uit Hazer. woude vieren morgen hun gou den huwelijksjubileum. Het vijf tigjarig huwelijk wordt gevierd in het restaurant 'Groenendijk' samen met de drie kinderen, negen kleinkinderen en vrien den. W. van Velde kan on danks zijn zeer hoge leeftijd nog steeds plezier hebben in het tuinieren. Veel plezier vin den de jubilerenden in het we kelijks bezoek aan de kinde ren. Het echtpaar woont aan het Hazerswoudse Westeindfl

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4