andbaldames toch tevreden Gebrek aan ervaring ontsiert titelstrijd taekwondo Slecht weekeinde voor Bouwhuis ISSSS'S!!!11"! NIIII! Marcel Verstraten opnieuw beste trampolinespringer SPORTWERELD jSPORTTRlBUME OUTER NEDERUGEN IN GESLAAGD HOLLAND-TOERNOOI 3s Jba unst- iwemduoDSZ nttroond ieplaatstvoor afelfenniscups NOORD-TILBURG NEDERLANDS KAMPIOEN Judoschool Boersma in eindstrijd Europa Cup John McEnroe wintin Londen Turners sterk in verplichte oefenstof Rolhockeyers tweemaal zege ZIJDELINGS LEIDSE COURANT MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 PAGINA 13 i ,Uk i de •raprc 1 liewi 24 Rod i-l an, i een Tsjec .Mi £>len in ffeJ echti op d !en mpia ri LIS lebbe van loetir erd J1 luel teger in g(', :heen^ liet ir oe ti ik vo 1—0 Ie hel OORBURG Zes wedstrij- >n, evenzovele nederlagen; irmee nul punten en uit- rd een laatste plaats, grond van deze kale cij- zou gemakkelijk de in- kunnen ontstaan dat eerste Holland-toernooi ir de Nederlandse hand- jlldames op een ontluiste- nde catastrofe is uitge- aaid. Inderdaad kon Oran- niet eenmaal op tegen de erke selecties uit Honga- Tsjecho-Slowakije en (respectievelijk als tot en met derde ge- idigd), maar dat was te- iren bekend en bepaald m schande. De verschil- in opvatting met de 8]osteuropese grootmachten n ook in deze tak van ort nu eenmaal onaf- indbare feiten. Vergelij- ngen zoeken zou oneerlijk ilfbedrog worden. jch stelde de formatie van indscoach llona Venema-lg- de afgelopen week enszins teleur. Vooral in de rste drie wedstrijden was n duidelijke vooruitgang te in. Dat het spel in de tweede van het zware toernooi te- gliep, mag aan de logische rmoeidheidsfactor worden weten. Zo heerste er dan het klinkt paradoxaal ge- e de resultaten, wel dege- tevredenheid in het Neder- dse kamp waar men boven- trots kon constateren dat ook op organisatorisch gebied alles uitstekend was verlopen. Met de wedstrijden tegen Hon garije, Tsjecho-Slowakije en Polen heeft het Nederlands team een belangrijke brok er varing op kunnen doen. Juist in deze periode van harte wel kom. De speelsters kunnen llo na Venema-lgnacz leren ken nen en de Hongaarse, sinds kort in haar voorlopig nog part-time functie actief, went aan de zo nu en dan nogal las tige groep. De kennismaking kan geslaagd worden ge noemd. Eerder begeleidde llo na Venema het nationale team naar een dubbelinterland te gen Noorwegen en een toer nooi in het haar vertrouwde Boedapest. De eenheid is al leen maar hechter geworden. Positief llona Venema, zaterdagavond in de Voorburgse Vliegermo len kort nadat Nederland met 1915 had verloren van de latere toemooiwinnaar Hon garije: „De resultaten zijn op het ogenblik niet de hoofd zaak. We moeten rust in de ploeg zien te krijgen. Ik heb in dit toernooi heel wat posi tieve aanknopingspunten kunnen ontdekken. We zijn eenvoudig niet opgewassen tegen de sterke Oosteurope- se ploegen. Voorlopig staat ons geen belangrijk evene ment te wachten. Dat komt mooi van pas. We kunnen nu in alle rust aan een nieuw concept gaan werken". Voor de interland tegen Hongarije werd Hannie de Kok gekroond als beste Nederlandse handbalster van het seizoen 1978/79. Rechts Loek Kielhorn, voorzitter van de beleidsgroep wedstrijdwezen. Dat er in dit nieuwe concept een belangrijke plaats voor Hannie de Kok zal zijn wegge legd, is geen geheim. De blon de aanvoerster werd zaterdag avond gehuldigd omdat ze was uitgeroepen tot de beste Ne derlandse speelster van het handbalseizoen 1978/79. Ook in de daaropvolgende wed strijd was de Haagse met ze ven treffers ongenaakbaar. De Kok werd uiteindelijk tops- coorster van het toernooi. Dat Hongarije het Holland- toernooi winnend zou afsluiten, was evenmin een verrassing. De technisch zeer bedreven ploeg, geformeerd rond de on omstreden vedette Amalia Sterbinskiy, werd dat ook zon der meer gegund. Immers, zo wel Tsjecho-Slowakije als Po len bedienen zich voornamelijk van puur fysiek geweld. Het ra zendsnelle Hongaarse spel is veel mooier om te zien: niet al leen vrouwelijker, tevens slag vaardiger. Amalia Sterbinskiy: ,,We spelen ook niet graag te gen bijvoorbeeld Tsjecho Slo wakije. Daar is echt alles op kracht gebaseerd. Maar als we moeten, dan kunnen we ook wel tekeer gaan. We zullen het echter niet uit onszelf doen". Hetgeen gistermiddag in Arn hem ook genoeg bleek: door een zege van 14—13 op Tsje cho-Slowakije mocht Hongarije zich als toemooiwinnaar laten kronen. Stimulans De organisatoren van dit eer ste, maar zeker niet laatste, Holland-toernooi waren even eens dik tevreden. De zes wedstrijden in Utrecht, Schie dam, Winkel, Amsterdam, Voorburg en Arnhem trokken telkens volle zalen. Reden voor Loek Kielhorn, voorzitter van de beleidsgroep wed strijdwezen van het NHV, om te constateren: „Een prima stimulans om dit initiatief tot een jaarlijks terugkerend ge beuren te verheffen, ledereen heeft genoten. De ploegen hebben geen wanklank laten horen. Bovendien blijven we financieel ook al binnen de gestelde begroting. Niets let ons nog om door te gaan". Tijdens de wedstrijd tegen Hongarije in de met circa tweeduizend toeschouwers vol gepakte Vliegermolen in Voor burg leek Nederland zaterdag- Ondanks het verdedigen van Amalia Sterbinskiy waagt Hannie de Kok toch een schot op het Hongaarse doel. Rechts met rugnummer 7 Marianne Nagy. avond aanvankelijk volledig te worden weggespeeld. Onder leiding van Amalia Sterbinskiy liep Hongarije snel uit naar een ruime voorsprong (82). In verdedigend noch in aanval lend opzicht kon Nederland op dat moment imponeren. Bij de rust was echter reeds iets van de achterstand afgeknabbeld (10—6) en in de tweede helft ging het spel zelfs lange tijd knap gelijk op. In de slotfase leek Nederland bij de stand 18—15 een goede kans te ma ken om langszij te komen. Het schot van Hannie de Kok stuit te echter af op de lat boven doelvrouwe Borbala Peti en de tegenaanval leverde Hongarije een strafworp op die feilloos door Piroska Budai werd be nut. De eindstand kwam daar mee op 19—15, voor Neder land een acceptabel resultaat. DICK KIERS Uitslagen: zaterdag Voorburg: Tsje cho-Slowakije—Polen 13—7; Honga rije—Nederland 19—15. Zondag Arn hem: Nederland—Polen 1117; Hongarije—Tsjecho-Slowakije 14— 13. Eindstand: 1. Hongarije 6—12 (106—80); 2. Tsjecho-Slowakije 6—8 (95—68); 3. Polen 6—4 (82—101); 4. Nederland 6—0 (75—109). Mdr(VRDERWIJK De nationale impioenschappen kunst- rrit temmen, die in Harderwijk orden gehouden hebben in kleine verrassing opgelp- ird bij de duetten. DSZ-formatie Catrien Eij- in en Marianne van den 'oek maakte een einde aan reeds twee jaar durende erschappij van het op- leuw als favoriete gestarte ober Ijmeegse tweetal Marijke En- jio—®len en Judith van den Berg» izo fan NZC'21 uit Nijmegen. Ma ffen )ke Engelen prolongeerde wel i speëar titel bij de soli hoewel zij benf de technische figuren met de '62 punten achterstand twee- is vod* was achter Catrien Eijken. illi. D^n zeer artistiek uitgevoerde halvefit bracht haar wederom het :estiepud. Bij de groepen triom- uurpiperde NZC'51 volgens ver is befechting hoewel het als twee- ïds VP eindigende DSZ een hogere laardering kreeg bij de vrije ^^Jtvoering. I. Sta j :a 3-i obodi 1-1. )inarH dnicifc !enica igrad- 1. Ra r 16- id bij vvi icht, SP Pil EEZE Na de tweede en atste ronde van het winter- rcuit tafeltennis, gisteren in eeze, hebben zich de volgen heren geplaatst voor de mburg Coupe die voor 15 en december in Assen op het 'ogramma staat: Bert van der lm, Nico van Slobbe, Anne lieg, Renè Hijne, Hans Lin- in, Henk van Spanje, Jaap n Spanje, Bert van der Ham, einier Jens, Ron van Spanje, eserve is Jan Vlieg. Bij de da les plaatsten zich voor het lam om de NTTB-cup: Sandra Kruyff, Bettine Vriesekoop, efine van Gennip, Judy Willi ams, Vivian Blankaert, Marjan van der Vliet, Jolanda oordam, Brigitte Kooter, larjan Wagemakers, Wilmie ïn Rijswijk. Ine Willems is re- irve. Veluwe heeft zich ge plaatst voor de derde ronde het tafeltennistoernooi de Europese beker voor skerwinnaars. e Apeldoornse ploeg won za- irdag in eigen zaal met 51 Tyrolia Schwechat uit Oos- irijk. Het enige verliespunt rtoam in de vijfde partij. Rei- er Jens verloor van Peter :4ockner. n lidstars uit Middelstum haal- e de derde ronde van het lopernooi om de Europa Cup II De Groningse ploeg ver- van Ganz-Mavag Boeda- est (Hon) met 5—2. Anne en an Vlieg wonnen ieder een artij. [arateschool lotzebue sterkste ran Nederland GELDHOVEN Sportschool otzebue uit Amsterdam is in Jeldhoven (NB) nationaal te- "Imkampioen karate gewor- en. In de finale werd sport- ichool Roethof in derde in- tantie met een half punt ver lagen. te ploeg van Kotzebue be tond uit: Ludwig Kotzebue, tenè Koningsferander, Rudolf 'averus. John Sas en Roel van ■oon. De scholen Van Dijk uit tempen en Kreijtf uit Arnhem leelden de derde plaats. DEN HAAG Het team van TNT (Taek wondo Noord Tilburg) is zaterdagavond in de nieuwe Haagse sporthal Zuidhage Ne derlands kampioen taekwondo geworden. De titelhouder van 1977 en 1978, Yu-Song- Kwan uit Den Bosch, had door het wegval len van zijn topmensen niet ingeschreven. De vijfmansformatie van TNT, met de in ternationals Henk Horsten en Adriaan van Esch, versloeg in een voor de meeste toe schouwers te late eindstrijd de ploeg van Pardoel uit Oss met 4—1. Opvallend tij dens het kampioenschap was het grote aantal onreglementaire slagen op het hoofd, een gevolg van gebrek aan wedstrij dervaring van sommige deelnemers. De aanwezige arts had handenvol werk door dat de gevraagde verplegers van de EHBO- dienst voor de tweede maal in één maand verstek lieten gaan. Er werd door zestien teams gestreden in vijf gewichtsklassen. Vooral in het lichtste ge wicht zijn weinig taekwondoka's voorradig en daarom hadden veel ploegen in hun wan hoop jongens met slechts een blauwe band opgesteld. Deze waren door hun lage gradu atie verplicht een hoofdbeschermer te dra gen. „Terecht", meende voorzitter Thouten- hoofd van de bijna 3000 leden tellende Ta ekwondo Bond Nederland. „Hoofdletsel komt het meeste voor en helaas zie je dat de mensen zonder wedstrijdervaring te veel hoge stoten produceren. Die leer je op de training, maar tijdens wedstrijden moet je naar beneden slaan. We moeten ons buigen over de mogelijkheid naast gewichtsklassen ook ervaringsklassen in te stellen. Dat zou goed inhaken op ons plan meer jeugd op te leiden". Hoezeer de democratie een plaats vindt in de Taekwondobond moge blijken uit het sy steem van loten. Alle deelnemers wilden een wedstrijdindeling op grond van loting, terwijl de organisatie met het voorstel kwam om fa voriete clubs te plaatsen. Het werd loten, maar het is jammer dat daardoor sommige sterke teams te vroeg afvielen. Een gebles seerde deelnemer mag ook niet meer wor den vervangen en door al die regels is het onmogelijk geworden te voorspellen wie er gaat winnen. Hwarang (Den Bosch) was met wereldkampi oen Sjef Vos en Europees kampioen Reuben Thijs bepaald geen outsider, maar één uit valler en een pechwedstrijd van Thijs bete kende al snel het einde van de ploeg uit Bra bant. De troostprijs, een derde plaats, moest worden gedeeld met instituut Hartman uit Almelo. De uiteindelijke winnaar TNT verloor in de eerste ronde al een man. Ton van Gils leek een hersenschudding te hebben opgelopen, maar na onderzoek in een ziekenhuis keerde hij op tijd voor de prijsuitreiking weer terug in sporthal Zuidhage. Smaran uit Den Haag had twee teams inge schreven, maar de teakwondoka's Warde naar, Prins, Takens, Andrè van de Meyden (tevens trainer), Kalia, Wener, Jeroen van de Meyden, Kluivert, Dubjé en Bruins moesten het tegen de meeste teams afleggen (Sma ran 2 kwam wel één ronde verder dan het eerste team). HERMAN JANSEN DEN HAAG De westelijke draftrainers hebben het tijdens het afgelopen weekeind uitstekend gedaan. Gerard van Eyke- lenborg zegevierde met veteraan Kees Verkerk in Wolvega za terdagavond tijdens de Grote Boll en Scharpprijs. De ruin sloeg pas in de laatste zestig meter toe en zegevierde met een lengte voorsprong. Mai Regina van de Nootdorper Guus Knij- nenburg kwam op de tweede plaats, altijd nog goed voor 4500 gulden. Guus Knijnenburg had eerder op de avond al gewonnen met Rasch Hanover. Op de Hilversumse baan kon de kampioen van Nederland, Manus Bouwhuis, niet tot succes komen. In de super- triodraverij werd Rik Fortuna uitgeschakeld. Het paard sprong aan de start. Bouwhuis was kwaad op het draverijcomité omdat hij de mening was toegedaan dat zijn paard te snel werd uitge schakeld. De supertriodraverij werd nu verrassend gewonnen door Opel Yell voor Regina Hanover en Octaviana K. In het kampioenschap der tweejarigen zat het de Hilversumse pi keur ook niet mee. Met de grote favoriet Terence Zora kon hij niet verder komen dan een derde plaats. Bovendien kreeg hij van het draverijcomité nog honderd gulden boete, omdat hij in het laatste stuk niet zijn rechte lijn hield. Torpedo Fortuna met Jan van Dooyeweerd zegevierde voor Tina Star. De Duindigttrainer en pikeur Willem van der Pijl won met Pleunie A in de Tyvonne Promiseprijs. Jan van Dooyeweerd met Torpedo Fortuna liet zijn achtervolgers ver achter zich. ASSEN Onder grote publieke belangstel ling zijn zaterdag in sporthal De Spreng te As sen de Nederlandse kampioenschappen tram polinespringen individueel en synchroon af gewerkt. De wedstrijden, waarbij wedstrijdlei der Van Leeuwen uit Aalsmeer na een twintig jarig dienstverband afscheid nam, stonden op een alleszins acceptabel niveau. Bij de heren was regerend kampioen Marcel Verstraten van Pro Patria uit Zoetermeer een klasse apart. Hij sleepte met 2.5 punt voorsprong op Peter Jan Steinfort van Sparta Ermelo de titel in de wacht. Bij de dames was de spanning te snijden. De coryfeeën van Sparta Ermelo, Jacqueline de Ruiter en Marjo van Diermen, gaven elkaar geen duimbreed toe. Marjo van lermen stond tot het laatste onderdeel nog bovenaan, maar maakte toen een klein fataal foutje. Het sync- hroonspringen leverde overwinningen op voor de dames De Ruiter en Van Diermen en de he ren Peter Jan Steinfort en Wim Spijkerman Bij de jeugd wonnen Anka Steinfort, Annemarie Versteeg en Aart Bosch (Sparta Ermelo). De ploeg die de vaderlandse driekleur op de Euro pese kampioenschappen, eind november in Pa rijs, gaat vertegenwoordigen, staat nog niet he lemaal vast. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het team van judoschool Boersma heeft zich zaterdagavond in Lissa bon geplaatst voor de eind strijd van het toernooi om de Europa Cup voor landskam pioenen. De ploeg uit Amers foort versloeg judoclub Portu gal met 5—2. De Nederlandse overwinningen kwamen op naam van Van de Bor, Van Dijken, Geurtsen, Numet en Adelaar. In de finale ontmoet Boersma het Westduitse VFK Wolfsburg in een uit- en thuiswedstrijd die op 15 en 22 december worden gehouden. Het Rotterdams studenten-ju doteam is in Eindhoven win naar geworden van de Samurai Cup. Aan de wedstrijden werd deelgenomen door vier Neder landse teams (Groningen, Rot terdam, Eindhoven en All Stars), vijf Franse, drie Engelse en drie Duitse ploegen. Onder de buitenlandse judoka's be vonden zich diverse internatio nals. Rotterdam, met W. De Vos, B. Nooteboom, A. Goed hart, J. van Noord, P. Priester, J. Rapmund en J. Warnawa, won van Bochum, Parijs en Loughborough, verloor tussen door van Grenoble (25), ver sloeg vervolgens de winnaar van vorig jaar, Münster (51), en zegevierde in de finale met 4—3 over Dijon (Fra). LONDEN John McEn roe heeft het internatio nale tennistoernooi van Londen op zijn naam ge bracht. In de eindstrijd versloeg de Amerikaan gisteren zijn landgenoot Harold Solomon met 6— 3, 6—4 en 75. In het herendubbel won John McEnroe in de finale met zijn partner John Fle ming met 6—2 en 6—3 van de Amerikaans/Tsje chische combinatie Stan Smith/Tomas Smid. De Amerikaan Bob Lutz werd winnaar van het toernooi van Taipeh. In de finale werd land genoot Pat Dupre met 6—3, 6—4, 2—6 en 6—3 geklopt. Victor Pecci uit Paraguay won het internationale toernooi van Bogota door in de finale de Columbiaan Jairo Velasco met 6—3 en 64 te verslaan. Björn Borg, John McEnroe en Jimmy Connors hebben zich geplaatst voor het Masters- toernooi, dat op 9 januari in New York begint. Het drietal is onbereikbaar geworden voor zijn achtervolgers. Aan het Masters-toernooi nemen acht soelers deel. Nakskov De Nederlandse herenturnploeg, bestaande uit Ton Hoencamp, Frans van Elteren en Ron Lamboo heeft in Nakskov de interlandwed strijd tegen Denemarken met bijna twaalf punten verschil gewonnen: 312,70-191,00. Vooral de verplichte oefenstof was een sterk punt van de Ne derlanders. Na de eerste dag hadden zij reeds een voor sprong van tien punten (152.00-142.00). De eerste plaats in het individuele klasse ment was voor de Deen Henrik Berthelsen met 107,00 punten, Ton Hoencamp werd tweede met 105,70 punten en Frans van Elteren derde met 103,25. Ron Lamboo had een totaal van 102,70 punten. Dick Ooy- kaas, de nationale kampioen, kwam wegens een lichte bles sure niet aan de start. BARCELONA Nederland heeft lands team versloeg gisteravond met zaterdag in Barcelona Engeland met 31 Belgie. 21 verslagen in het toernooi om het ItaliëZwitserland 2—0 (10), Por- Europese kampioenschap rolhockey. tugalFrankrijk 8—1 (3—0), Frank- MACAO De Nederlander Huub Rothengatter is gisteren derde geworden in de grote Prijs van Macao. De Britse autocoureur Lees werd eerste. HARDERWIJK Tina Untsma (Bataven) is tweede geworden bij een veldloop over 2500 meter. Betty Hofmeyer werd eerste. OOSTERHOUT Piet Waaning van de Spartaan werd eerste bij een veldloop over 7800 meter in een tijd van 25.53,0 min. AMSTERDAM Monique Heemskerk (Excelsior Wilskracht) heeft gisteren de eerste grote turnprijs van Amsterdam gewon nen. EDINBURGH West—Duitsland, Schotland en Spanje hebben zich geplaatst voor het toernooi om de Europese titel zaalhockey, dat in februari in Zürich zal worden afgewerkt. MALMO De Sovjet—Unie is gisteren winnaar geworden van het toernooi om de wereldbeker zaalhandbal. Polen werd in de finale met 25—17 verslagen. ROTTERDAM Henk Goossen uit Leiden is tweede geworden in een wielerveldrit over achttien kilometer. Van Geenhuizen werd eerste. KEULEN Het koppel Thurau—Pijnen is gisteren winnaar ge worden van de 'nacht van Keulen', een wedstrijd over zes uur. DORTMUND De Westduitser Wilfried Peffgen heeft zijn Euro pese wielertitel bij de stayers geprolongeerd. Martin Venlx werd derde. ZINGEM Een voetbalwedstrijd tussen Belgische en Neder landse wielerprofs is in een overwinning voor de Belgen geëin digd (4-3). HEERLEN Jong Oranje heeft zaterdagavond voor slechts tweehonderd toeschouwers de bokswedstrijd met Mittelrhein met 18—6 gewonnen. Vakschool De werkgroep jeugdcom missie betaald voetbal, die vorig jaar van het betaald voetbal opdracht kreeg om te onderzoeken of de jeugdcompetitie terug zou kunnen keren, is listig te werk gegaan. Er wordt in het rapport niet gesproken van een jeugdcompetitie maar van „een vakoplei ding voor voetballers in de leeftijd van 16—18 jaar". Doel daarvan: aansluitend aan de leerplichtige leeftijd zouden geselecteerde leer lingen van 16—18 jaar zich in het vak voetballen kun nen bekwamen; het aantal deelnemers per school zal zo groot moeten zijn dat het mogelijk is de leerlin gen in onderlinge competi ties van de b.v.o.'s (lande lijk en regionaal) te testen; deze leerscholen, met de daaraan verbonden com petities. dienen door de Rijksoverheid te worden er kend als vakopleiding. Een uiterst listige opzet. Im mers, lang geleden werden de jeugdteams opgeheven omdat zij te grote financië le consequenties vormden voor de betaalde voetbal clubs. Er kleven twee moei lijkheden aan die vak school. Zal de overheid deze school erkennen zoals bijvoorbeeld een vakschool voor hotelpersoneel of kap pers? Ten tweede: zal de amateurvoetbalwereld zich niet heftig verzetten tegen het onttrekken van talenten (geselecteerde leerlingen) aan hun clubs. Het eerste aspect lijkt evenwel het zwaarst te wegen. Het kan best zijn dat de overheid er niets voor voelt deze vako pleiding te bekostigen zoals de werkgroep zich voorstelt „overeenkomstig de normen en regelingen die gelden voor andere be roepsopleidingen in de vrije sector". Maar het is in elk geval te proberen. Non amateurs Behalve (soms dure) aan kopen bij andere clubs wordt door de betaalde voetbalclubs ook uitbrei ding van het spelerspoten- tieel verkregen door het aantrekken van amateurs. Een logische ontwikkeling hoewel het amateurvoetbal daarover niet al te enthou siast is. Het gaat natuurlijk om de beste en talentrijk ste spelers. Indien het tot een klasse van non-ama teurs zou komen, zullen ge hele teams verdwijnen en ook dat zullen topploegen moeten zijn want anders wordt het onaantrekkelijk. Dan verdwijnen er uit de hoofdklasse amateurvoet bal attractieve tegenstan ders die ook nog eens „ge- recruteerd" dienen te wor den uit het gehele land want een competitie waar aan non-amateurs uit een streek of provincie over heersen is ook niet aan trekkelijk. Facetten die ze ker de amateurs terdege in overweging zullen nemen. Kunstrijden In Nederland" doen onge veer 1200 jongens en meis jes aan kunstrijden. Dat is veel meer dan in de tijd van Sjoukje Dijkstra en Joan Haanappel. Ondanks dit aantal komen er weining talentjes te voorschijn. Erg jammer want voor het kun strijden is in Nederland veel publieke belangstel ling. Zaterdagavond en zondagmiddag was De Uit hof bij de wedstrijden om de Ennia Challenge Cup helemaal uitverkocht en dat terwijl er bijna geen Neder lands aspect bij deze wed strijden was. Het toernooi om de Challenge Cup kost meer dan één half miljoen gulden. Weliswaar waar komt er geen stuiver uit de kas van de KNSB, maar misschien kan de bond de sponsorende verzekerings maatschappij eens aan schieten voor steun bij de opleiding van jeugdige kun strijdsters en rijders, omdat aan hem weinig of niets wordt gedaan. De KNSB heeft in deze tak van de schaatssport niet eens een bondstrainster. Het aan trekken een buitenlandse trainster kan misschien uit komst brengen. Met het kunstrijden wil de KNSB via de Challenge Cup aan de weg timmeren en zelfs bui ten de landsgrenzen kijken of er mensen zijn die voor Nederland willen uitkomen. Dat is natuurlijk wel een erg goedkope manier.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 13