rC Twente brengt panning terug Jury doet Astrid Jansen in de Wal te kort Punch hersteld van nederlaag NTERNATIONALS AJAX STELLEN TELEUR andbaldames blijven ij tegen Poolse ploeg utteloze zege Joegoslavië THIJSSEN EN SCHOENAKER IN SELECTIE ORANJETEAM Mercurius breekt been op Nootdorp I >ORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 15 NOVEMBER 1979 PAGINA 17 SCHEDE Twee erva- spelers, de één met een merkelijk grotere repu- dan de ander, hebben Nederlandse voetbal gis- tn een uitstekende dienst rezen. Ruud Krol name- de veel gelauwerde in- lational van Ajax en Ab tter, de regelmatig ver- sde. maar o zo vaak on- baar gebleken aanval- der van FC Twente. Zij {den er in het met 18.000 «houwers, een seizoen-re- goed bezette Diekman- iion voor, dat de span- in de eredivisie weer volopterug is. FC Twente won met 1-0 van Ajax, waar door de Amsterdammers niet in een vroegtijdig stadi um van de competitie al een fikse kloof ten opzichte van de naaste belagers Feye- noord, AZ'67, PSV, FC Utrecht en, nu ook, FC Twente zelf sloegen. Allereerst echter de „wapen feiten" van de twee spelers in chronologische volgorde. Al in de vijfde minuut kreeg lijst aanvoerder Ajax een sublieme kans om een voorsprong te ne men. Ton Blanker mocht on gehinderd oprukken en op doelman André van Gerven afstevenen, die niets anders kon doen dan de aanvalsleider bij de benen pakken. Scheids rechter Egbert Mulder, die gis teravond warrig leidde en de spelregelsfte vaak in het voor deel van de Amsterdammers 'interpreteerde, kon maar één beslissing nemen: hij legde de bal terecht op de stip. Aan voerder Ruud Krol zou dat karweitje wel even voor z'n rekening nemen, maar de •man, die volgende week woensdag in Leipzig het Ne derlands elftal naar de eind ronde van het toernooi om het Blanker wordt door doelman Van Gerven vast gepakt, waarvoor Ajax een strafschop zal gen. Europese kampioenschap moet zien te loodsen, mikte vanaf elf meter royaal naast. Negen minuten na de pauze was er ineens een soepel lo pende combinatie van de thuisclub, besloten met een gave voorzet van Heini Otto. Ab Gritter liet Dick Schoena ker en Ruud Krol staan en versloeg vervolgens doelman Piet Schrijvers met een ge richte kopstoot: 1-0. Door die wapenfeiten en gezien ook het' spelbeeld was het volkomen terecht dat oefenmeester Hen- nie Hollink van de oostelijke brigade opmerkte: „Ajax had voor de rust moeten winnen, wij erna. Ajax heeft dat ver zuimd, wij niet, zodat ik wel mag stellen dat de zege ver diend was". Ajax kon gisteravond weer in zijn sterkste samenstel ling aantreden. Dus met So- :ren Lerby, die in de eerste, slechts 48 minuten durende confrontatie tussen beide ploegen op 20 oktober voor de derde keer het geel te zien had gekregen en een schorsing van drie wedstrij den kreeg. Het daardoor weer complete Deense middenveldtrio van Ajax moest het echter afleggen tegen absolute uitblinker Hall- var Thoresen, Noors internati onal, en Heini Otto, die hun tegenstanders met grote regel maat de baas bleven. Maar niet alleen het middenveld van Ajax bleef beneden de maat, ook op andere sleutelpo sities lieten de Amsterdam mers het afweten. Helaas voor bondscoach Jan Zwartkruis waren daar ook vier van de vijf potentiële Oranje-klanten bij, namelijk Ruud Krol, Dick Schoenaker en vooral Simon Stand eredivisie Ruud Krol richt bij de strafschop niet zuiver genoeg en de bal gaaf naast. Tahamata en Tscheu la Ling. De beide vleugelspitsen had den weinig in te brengen te gen Tjalling Dilling en Romeo Zondervan en ook door her haaldelijke positiewisselingen slaagden zij er niet hun direk- te tegenstanders in verwarring te brengen. Daarom ook constateerde Hennie Hollink vergenoegd: „We hadden afgesproken dat Tjalling en Romeo niet moesten happen, niet te gre tig moesten zijn. Gewoon rustig afwachten en als Ta hamata en Ling er dan langs wilden moesten die knapen zeker twee meter extra af leggen". Het lukte allemaal wonderwel al had FC Twente de fortuin dat Ruud Krol in de vijfde mi nuut die strafschop miste. Hoewel veel toeschouwers ge loofden aan buitenspel van Blanker, zwichtte scheidsrech ter Mulder niet en ook in het Twentse kamp werd later toe gegeven dat er eigenlijk niets aan de hand was geweest. Hol link weer: „Sommige spelers van ons geloofden ook dat Ro meo Zondervan iets was blij ven hangen, vandaar". Het verzuim van Krol bete kende in ieder geval wel dat FC Twente - Ajax niet in een te vroege fase was beslist. De strijd bleef daardoor open, hoewel de bezoekers door hun surplus aan kwaliteit voor de meeste dreiging bleven zorgen. Henning Jensen, So:ren Lerby en nogmaals Henning Jensen slaagden er evenwel niet in om André van Gerven boven matig te verontrusten. Aan de andere kant had Ruud Krol een overtreding nodig om Hallvar Thoresen af te stop pen, schoof Heini Otto de bal een keer rakelings voorlangs en moest Piet Schrijvers ge strekt naar de hoek om een schot van, alweer, Hallvar Thoresen onschadelijk te ma ken. In de laatste minuut voor de pauze moest Epi Drost, als vanouds op dreef, zijn poging om Henning Jensen de weg te versperren, bekopen met een gele kaart, zijn tweede, maar evenals vorige week bij Vites se was deze arbitrale beslissing aanvechtbaar. Direkt na de pauze wenste FC Twente duidelijk te ma ken dat het wel degelijk op meer aaste dan op een ge lijkspel. Hallvar Thoresen en Jaap Bos moesten nog even op succes wachten, maar in de 54ste minuut was het wel raak. Heini Otto leverde de puntga ve voorzet af, waaruit Ab Gritter zijn vijfde competitie- doelpunt kon laten registre ren. Dit trof Ajax als een dolk stoot, want wat de equipe van Leo Beenhakker daarna liet zien, had weinig te maken met hetgeen van de lijstaanvoerder met zoveel kwaliteit in de ge lederen verwacht, misschien wel geëist, mag worden. Chao tisch gingen de Amsterdam mers op jacht naar de gelijk maker, maar veel leverde het allemaal niet op. Veel gevaar lijker waren de acties die FC Twente in de richting van Piet Schrijvers ondernam. Ab Grit ter stelde Hallvar Thoresen in staat een schot te lossen, dat via Schrijvers nog net op de paal eindigde, en Jaap Bos, die zich knap herstelde van een matige eerste helft, bracht Arie van Staveren alleen voor Schrijvers, die redde zoals van een doelman van het Neder lands elftal verwacht mag worden. Mede daardoor bleef de Twentse zege tot 1-0 be perkt. KYO TEUSINK Scoreverloop: 54. Gritter, scheids rechter Mulder; toeschouwers: 18.000. FC Twente: Van Gerven; Dilling, Drost, Overweg, Zondervan; Otto, Kila, Thoresen; Bos, Gritter, Var. Staveren. Ajax: Schrijvers; Meutstege, Krol, Schoenaker, Everse<Bonsink); Ame- sen, Lerby, Jensen; Ling, Blanker(Z- wamborn), Tahamata. !N HAAG De Neder- idse kampioene Astrid ïsen in de Wal is gistera- id het internationale kun- ijtoernooi om de Ennia allenge Cup op de over- kte baan van het Haagse latscentrum De Uithof slecht van start gegaan, pupil van trainster Joan nappel had de pech dat in het veld van zestien sters als tweede aan korte verplichte kür est beginnen. Alles lukte maar in de ogen van inster Joan Haanappel en handje insiders was de y niet erg royaal met de aten. was onbegrijpelijk hoe het itserse jurylid Karl Ender- het in zijn hoofd kon halen slechts 4,3 te geven. Ter- de overige bijna allemaal fers van 4,9 en 4,8 op het irebord brachten. Voor de esentatie ging Bpjan Lipovs- uit Joegoslavië zelfs tot Astrid Jansen in de Wal at met 33.92 punten en itscijfer 69 op de zevende lats. Het is mogelijk dat As- morgenavond bij haar Op eerste dag kunstrijtoernooi om Challenge Cup vrije kür nog enkele plaatsen op de ranglijst zal klimmen. Renate Baierova uit Tsjecho Slowakije staat met een kleine voorsprong op de Amerikaan se Elaine Zayak op de eerste plaats. Renate Baierova, die vorig jaar bij de Challenge Cup tweede werd achter De- nisse Bielman, staat op de eer ste plaats met plaatscijfer 13 en 39.68 punten. Elaine Zayak heeft plaatscijfer 17 en 39.48 punten. Evenals vorig jaar zijn ver plichte figuren bij deze wed strijden taboe. Voor Astrid Jansen in de Wal zijn die ver plichte elementen in deze sport op Europese- en wereld kampioenschappen meestal een te groot struikelblok. De tweede Nederlandse die mee doet, Rudina Pasveer, is gerui me tijd geblesseerd geweest. Met plaatscijfer 133 en een puntentotaal van 27.48 punten staat ze op de vijftiende en voorlaatste plaats. Alleen Vivi- ane Gillard uit Belgie staat on der haar. Rudina Pasveer zit met het kunstrijden duidelijk niet meer in de lift. Bij het paarrijden, samen met het ijsdansen dat vanavond wordt verreden altijd één van de mooiste onderdelen van de Challenge Cup, maakte Rus land volledig de dienst uit. Toch is het verrassend dat het wereldkampioenspaar 1978 Veronika Pershina en Marat Akbarov op de tweede plaats staat met 37.80 punten. Ze moeten hun landgenoten Irina Vorobieva en Igor Lisovski met 39.20 voor laten gaan. Vanavond komen de paren voor hun vrije kür in actie en de verwachting is dat er in de top van het klassement van deze tien paren niet veel zal veranderen. Voor zaterdagavond en voor zondagmiddag is het schaats- centrum rond de 4000 plaat sen) al volledig uitverkocht. ARTHUR VAN RIJSWIJK Astrid Jansen in de Wal midden) met enkele rijdsters van de Challenge Cup op De Uithof. 'HIEDAM De Nederlandse dames zaalhandbalploeg eft ook de tweede wedstrijd in het Hollandtoernooi verlo- In Schiedam bleef de verrassing uit. Tegen Polen werd aanvaardbaar resultaat geboekt: 1517. Nederland eft niet de kans gegrepen die de Poolse dames - vorig jaar sde bij de strijd om de wereldtitel - boden. Na een rust- ind van 88 kon de formatie van trainster Ilona Venema- nacz niet profiteren van een lichte terugslag waaraan Po li ten prooi was, nadat Urszula Zurawska drie keer ach- reen een strafworp tegen dezelfde paal smeet, annend was het wel. Het verschil bedroeg nimmer meer dan ee punten. Een vanuit een gesloten verdediging spelend Ne- rlands team gaf de tegenstandster aanvankelijk weinig kan- n. De straffe dekking van de veldspeelsters werd goed aange- ld door het weerwerk van Jenny Rogge in het doel. Dat 'am goed van pas. Polen wilde namelijk na de nederlaag van isdag tegen Tsjecho Slowakije per sé winnen. Keer op keer acht spelverdeelster Ewa Wlodarczyk Barbar Krefft en Urszu- Zurawski in stelling. De Nederlandse defensie hield voorals- stand. invallend zat het voor Oranje evenmin tegen. Met Miep van ek aan de cirkel werd de uitblinkende Poolse keepster Ga- iela Deda geen minuut rust gegund. Maar na 65 en 1110 or Nederland kwam het einde toch met 1517. de tweede wedstrijd van de avond verloor Tsjecho Slowakije i Hongarije met 1311. Nederlandse doelpunten kwamen op naam van: Hannie de k 9 (waarvan twee strafworpen), Miep van Beek 4, Diana emandsverdriet 1, Marijke Barth 1. )VI SAD - Joegoslavië heeft gisteren een waarschijnlijk nut- oze zege behaald in de voorronden van de strijd om het Euro- se landenkampioenschap voetbal. In Novi Sad versloegen de egoslaven Cyprus met 5-0, maar in deze poule drie plaatst ijwel zeker Spanje zich, dat nog één wedstrijd moet spelen, u. tegen Cyprus, waarmee plaatsing voor Italië kan worden 'erkstelligd. Voor Joegoslavië scoorden Kranjcar(2), Petrovic, 'ic en Vujovic. De stand in groep 3 is: 1. Joegoslavië 6 4 0 2 8 6; 2. Spanje 5 3 117 10.-4; 3. Roemenie 5 1 2 2 4 7-8; 4. Cyprus )1 3 1-14; de voorronden van het Olympisch toernooi versloeg Honga- t gisteren in Diosgyor Polen met 2-0. Kiss en Tatar, scoorden, ind: 1. Tsjecho-Slowakije 3-4; 2. Hongarije 2-2; 3. Polen 3-2. hetzelfde evenement(groep 4) plaatste Noorwegen zich voor Olympische eindronde door West-Duitsland in Baunatal met 'te verslaan. Larsen Okland scoorde de winnende treffer, de Roemeense, competitie bleven de koplopers Steau en Crai- in de race. De eerste won met 6-0 van Tirgoviste en de eede met 2-0 van Viitorul. De stand 1. Steau 15-21; 2. Craiova "21; 3. Dinamo 15-19; 4. Baia Mare 15-17; 5. Asa 15-17. ZEIST Bondscoach Jan Zwartkruis heeft Frans Thijssen (Ipswich Town) en Dick Schoe naker (Ajax) geselecteerd voor dé interland te gen Oost-Duitsland, die op 21 november in Leip zig wordt gespeeld. Thijssen speelde vier jaar ge leden in Rome zijn laatste interland. Schoenaker fungeerde tijdens de finaleronde van het wereld kampioenschap voetbal in Argentinië een keer als invaller. Tegen Oostenrijk mocht hij twintig minuten spelen. De selectie bestaat uit: Schrijvers, Krol, Schoenaker, Ling en Tahamata. Allen Ajax. Wijnstekers en Van de Korput beiden Feyenoord, Hovenkamp, Metgod en Kist van AZ. Brandts, Stevens, René van de Kerkhof (PSV), Doesburg (Sparta), Thijssen (Ips wich) en Nanninga (Roda JC). Zaterdag komt de se lectie in het sportcentrum van de KNVB in Zeist bijeen. In de middag wordt een oefenwedstrtijd ge speeld tegen de amateurclub SDW uit Amsterdam. Het weekeinde zijn de spelers thuis, waarop maan dag rond het middaguur de selectie op Schiphol op nieuw bijeenkomt. Zoals bekend zou Zwartkruis voor deze beslissende wedstrijd in de voorronden van het Europees kampioenschap voor landenteams niet beschikken over een aantal vaste spelers. Rep krijgt geen vrij van Saint Etienne. Neeskens die met Cosmos een tournee heeft gemaakt is voetbalmoe en de volgende spelers zijn geblesseerd: Poortvliet en Willy van de Kerkhof (PSV), Jansen (Feyenoord) en Peters (AZ). Jong Oranje, dat dinsdag a.s. in Utrecht tegen de Oostduitse jeugd Speelt, zal worden samengesteld uit de volgende spelers: Nederburgh (Telstar), Van der Meulen (PSV), Balkestein (Sparta), Wijnberg (Ajax), Molenaar (Volendam), Wildschut (PSV), Zondervan (Twente), Hofkens (Beveren), Woudsma (Go Ahead Eagles), Valke (PSV), Ophof (NEC), Schouwenaar (AZ), Broeken (Willem II), Vermeulen (Roda JC), Riemens (Roda JC) en Van de Dungen (Den Bosch). 2 20 28-15 0 18 23- 9 3 18 26-U 3 16 26-17 2 16 21-13 4 16 19-19 5 14 20-20 3 14 15-17 5 13 20-16 4 13 21-21 6 11 14-16 5 10 15-18 7 10 16-19 5 10 13-22 7 9 15-25 7 9 17-28 9 8 T5-24 7 7 8-20 Jan Lammers is onder dak ZANDVOORT Jan Lam mers gaat deel uitmaken van de ATS-renstal. De blonde Zandvoorter zal volgend jaar uitkomen in alle achttien grand prix-races die tellen voor het wereldkampioen schap der coureurs. Vermoede lijk zal hij in de eerste twee wedstrijden in de wagen star ten waarin dit seizoen de Westduitser Hans Stock heeft gereden. De Britse renstal ontwikkelt momenteel een nieuwe wagen waarover Lammers zo snel mogelijk de beschikking zaJ krijgen. Hij zal op 13 januari zijn debuut voor ATS maken in de grote prijs van Argenti nië. Teammanager van ATS, waar voor ook de Zwitserse Europe se kampioen formule 2 Mare Surer gaat rijden, wordt Jo Ramirez, diëTïêt afgelopen sei zoen die functie had bij het Shadowteam, waarvan Lam mers deel uitmaakte. De renstal van de Engelse vel- genfabriek beschikt voor het komende jaar over een budget van 7 miljoen gulden. Het team zal over enkele dagen, vermoedelijk in Zuid Europa,' op droge circuits twee wagens gaan testen. Sponsor voor schaatsers (Van onze sportredactie) DEN HAAG De Konink lijke Nederlandse Schaat senrijders Bond heeft een sponsor gevonden voor de jeugdschaatsploegen( Jong Oranje). De bond gaat in zee met Bioform, een firma die bestrijdingsprodukten tegen schadelijke insecten fabri ceert. Schorsing bedreigt groep topatleten DEN HAAG -Er dreigen maatregelen te worden geno men tegen een aantal vooraan staande atleten, die onlangs tij dens wedstrijden in het Schot se Gateshead tenminste grote onkostenvergoedingen heben kontvangen. Het gaat om Ed win Moses, Sebastian Coe, Rod Dixon, Don Quarrie en nog enige anderen. Moses zou niet minder dan 6000 gulden heb ben ontvangen om aan de start te komen in Gateshead, terwijl aan de van zijn vakantie-adres in Italië komende Coe 800 gul den zou zijn betaald. Commen taar van Ad Paulen, voorzitter van de internationale atletiek- federatie: „Als ik de beschik king krijg over de bewijzen volgen er sancties". Paulen vergelijkt de zaak met de af faire van Guy Drut, die toegaf te zijn betaald en vervolgens werd geroyeerd. (Van onze basketbalmedewerker) GRONINGEN In het midweekse programma, dat de basketballers gisteren afwerkten, heeft Punch zich hersteld van de nederlaag tegen Stars. In Groningen werd de basketbalvereniging met die naam ruimschoots verslagen (104-91). De topper tussen Parker/Leiden en Amstelveen eindigde in een Leidse zege (92-84), waardoor de formatie van Henny Blom aan de leiding bleef. BV Groningen - Punch was een uitermate wisselvallige wed strijd. Concentratie en schotzuiverheid wilden wel eens verelap pen en mede daardoor wist het laag geplaatste Groningen Punch lang bij te houden. In de zesde minuut van de tweede helft wis ten de Delftenaren dan toch afstand te nemen en een voor sprong van negentien punten op te bouwen. Bij het eindsignaal waren daar nog dertien punten van over. Lace Strong had wei nig last van zijn enkelblessure en scoorde 28 punten. Toon van Helfteren was met een bijdrage van 23 (79%) eveneens goed op dreef. EBBC Den Bosch kende weinig problemen tegen Adam and Eve/Stars en won met 109-87. BOB versloeg Rotterdam-Zuid met 108-88, terwijl het duel tussen Delta Lloyd/Landlust en Fri- sol/Rowic eindigde in een overwinning voor Landlust. Alvorens de overwinning van 106-102 een feit was, moest er tweemaal verlengd worden. Stand eredivisie: Leiden 14-26; EBBC 16-26; Amstelveen 15-20; Punch 15-16; Donar 14-14; Rowic 14-14; Stars 15-14; Landlust 14- 10; BOB 14-8; Rotterdam-Zuid 14-6', BV Groningen 14-4. (Van onze sportredactie) NOOTDORP Het koer- sprogramma gisteren op de baan in Nootdorp liep maar liefst 35 minuten uit. De oor zaak was dat in de achtste koers het paard Mercurius zijn been brak. In de boven- bocht kreeg pikeur Cees de Leeuw leidselbreuk. Het paard viel daardoor over de reling heen. Op de baan moest Mercurius uit zijn lij den worden genomen. Een gevoelig verlies voor eige naar Tijms. Pikeur Cees de Leeuw mocht een klein uur later een ereron dje maken met Parodie, nadat hij de tweede afdeling van de Schagenprijs had gewonnen voor Lukie B en Ombre Atta- queur. Uitslagen: GORREDIJKPRIJS 2000 meter 1. Samba Judson (B. Barendregt) 2.58.5 129.3, 2. Sainte Nitouche, 3. Stan Fries Toto: Winn 2,60 pl 2,30 2,50 8,80 kopp 18,10 trio 642,90. Niet ge start: Sir Hollandia en Ria Valk. T ZANDPRIJS 2000 m: 1. Reginald (L. de Ruiter) 2.58.3 1.29.2, 2. Sandy Buitenzorg, 3. Perene Majo. Toto: Winn 7,90 pl 2.70 2,30 2,20 kopp 25,70 trio 514,20. VENHUIZENPRIJS 2380 m: 1. Sten Vitesse (J. Wagenaar) 3.36.0 1.30.8, 2. Sonja Quinio, 3. Scylla Hage. Toto: Winn 1,40 pl 1,20 1,40 1,20 kopp 6,30, Niet gestart: Shirley Baker. HEEMSKERKPRIJS le afd. 1680 m: 1. Petra Bronstee (S. Diab) 2.22.4 1.24.8, 2. Right Speed. 3. Petra Mari anne Toto: Winn 13,70 pl 1,60 1,30 4,50 kopp 19,70 trio 834.40. GOUDEN ARMBANDPRIJS 2380 L Jme.vL M- de R'jk) m: 1. Ricky Moore (C.D. Imming) 2.52.4 1.26.2, 2. Oranjebloesem. 3. Omar Laguna. Toto: Winn 3,50 pl 1,40 1,80 3,50 kopp 19,40 trio 0 198,80. Niet gestart: Polar Star. SCHAGENPRIJS le afd. 2000 m: 1. Olex Kandia (J.G.H. de Jong) 2.51.4 1.25.7, 2. Otrian G, 3. Michael Spen der. Toto: Winn 3,10 pl ,1,40 1,60 2,00 kopp 3,20. Niet gestart: Mare An- 'hony. PURMERENDPRIJS 2e afd. 2000 m: 1. Rosella W (L.A. van Dooye- weerd) 2.55.2 1.27.6, 2. Orson Anjo, 3. Ricardo. Toto: Winn 3,00 pl 2,00 3,60 1.50 kopp 32,40 trio 195,90. Niet ge start: Magnifique. MEDEMBL1KPRIJS 2000 m: 1. Prins Hazelaar (W A J. Velis) 2.50.1 1.25.1, 2. Narvik, 3. Matchless. Toto: Winn 2,90 pl 1,80 1,60 1,50 kopp 6,70. SCHAGENPRIJS 2e afd. 2000 m: 1. Parodie (C.J. de Leeuw) 2.52.9 1.26.5, 2. Lukie B, 3. Ombre Attaqueur. Toto: Winn 12,30 pl 1,90 4,10 2,20 kopp 45,00. HEEMSKERKPRIJS 2e afd 1680 m: 1. Paola d'Aster (R.L. Pools) 2.22.1 1.24.6, 2. Petite Gerda, 3. RabbanL Toto: Winn 5,40 pl 1,60 1,40 1,40 kopp 81,90. Totalisator-omzet f 277.200.-. Sportwereld VENLO-Jan Morsing verleng de zijn contract als trainer van FC VVV met drie jaar. LONDEN-Tom Okker verloor in de eerste ronde in Londen met 3-6,6-4,7-5 van de Brit Chris Lewis. AMSTERDAM-Voor de Am- stel afnateurwielerploeg rijden volgend jaar de volgende ren ners: Harry Akkermans, Jos Alberts, Lucien Gödde, Jack Hanegraaf, Henk Havik, Alex Hoogeveen, Marcel van Leeu wen, Theo Peetere, Arie Has- sink, Gerard van Putten, Ger- rie Takens, Ad Wijnands en Wim Jennen. NIJMEGEN- Het noodlijdende NEC ontvangt van een verze keringsmaatschappij ruim vijf ton als uitkering voor de afge keurde spelers Hans Posthu mus, Nico Veeken en Willy Melchers. LONDEN-Ook in Engeland zullen dopingcontroles in het betaalde voetbal worden ge houden in navolging van Ne derland en West-Duitsland. Het gaat voorlopig om een probeersel zonder een strafsys- KEULEN-Tony Woodcock van Nottingham Forest vroeg enige dagen bedenktijd voor hij het contract bij FC Köln te kent. Komend weekeinde be slist de international. GELSENKIRCHEN-Een 27- jarige voetbalsupporter van Schalke '04 is overleden nadat hij tijdens de wedstrijd tegen Fortuna Dilsseldorf door een andere toeschouwer werd aan gevallen. De dader is in hech tenis genomen. STOCKHOLM-Uitslagen we reldbekertoernooi herenhand bal: West-Duitsland-Polen 11- 15; Oost-Duitsland-Zweden 22- 19; Joegoslavie-Hongarije 21- 22; Denemarken-Rusland 14- 18. EINDHOVEN- PSV versloeg in een jubileumwedstrijd t.g.v. het 70-jarig bestaan van Eind hoven de plaatsgenoot met 3-1. Doelpunten van LUbse. Ste vens, Kristensen. Er waren 6000 toeschouwers, de recette was voor Eindhoven. DEN HAAG - Voor de ijshoc- keycompetitie won Amster dam met 6-3 van Nijmegen. De periodestanden waren 1-0,1- §,'4-0.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17