Eervolle nederlaag van handbaldames Karpov ondanks minder sterk spel koploper Grote belangstelling voor kunstrijden om de Challenge Cup in>. Vii AZC vernedert De Meeuwen (13-2) WINTER, ELEGANTE JAPONNEN, MODIEUZE KLEUREN EN BETAALBAAR BOVENDIEN. 79.- 98- SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 14 NOVEMBER 1979 PAGINA 15 UTRECHT De nederlaag deed It, feen pijn. Het Nederlandse da les-zaalhandbalteam is tegen [ongarije altijd de mindere ge- eest De ouverture van het Hol- idtoernooi, gisteravond in Itrecht vormde daarop geen uit- ndering. De cijfers waarmee de iranjeploeg ten onder ging waren :hter opmerkelijk mild: 1914. lat was voornamelijk te danken aan de ;waliteit van de Nederlandse verdedi ging. Binnen een maand heeft de Hon gaarse interim-trainster Ilona Venema-Ig- nacz het team geleerd dat voor succes niet alleen door het maken van doelpunten wordt bereikt. Dank zij die lessen van de irainster zelf 60-voudig international voor Hongarije werd een resultaat ver wezenlijk, dat als eervol moet worden aangemerkt. In de verdedigende taktiek ani van Ilona Venema-Ignacz was een belang rijke taak weggelegd voor Miep van Beek. Zij moest Amalia Sterbinszky in de gaten houden. Geen moment week de Niloc- speelster van de zijde van de Hongaarse topper. Op het kritieke moment wist Ster binszky zich echter steeds aan de bewa king te onttrekken. De 175-voudige inter national scoorde vijf maal. Aanvallend viel Nederland iets tegen. Paal en lat stonden een hoge oranje-score in de weg. De altijd zo schotvaardige Han- nie de Kok had weinig geluk. Pas in de slotfase kreeg zij ruimte om haar persoon lijke score op vijf te brengen. Nederland en Hongarije hebben eigenlijk slechts tien minuten op voet van gelijkheid gestaan. De voorsprong van 31 werd door de Hongaarsen snel weggewerkt. Via 49 kwam de rust bij een stand van 710. Met Carla ten Velde in plaats van Jenny Rog ge onder de lat begon Nederland aan de tweede helft. Toen Hongarije het tempo verhoogde dreigde de Nederlandse ploec aanvankelijk ineen te storten. Dat gebeur de echter niet. Snelle uitvallen, die doel punten van Diana Niemantsverdriet en Hannie de Kok opleverden, brachten de spanning weer in de wedstrijd. Het pu bliek tot dat moment nogal tam veerde op. In de enkele minuten die nog resten verving Ilona Venema de gebles seerde Els Boesten door Ingrid Doorgeest en toonden de Hongaarse dames in de verdediging hun superioriteit. Het Hon gaarse dameszaalhandbal behoort tot de wereldtop. Onlangs nog versloeg Honga rije de ploeg van de Sovjet-Unie met 19— 16. Daarom mag de Nederlandse start'van dit zesdaagse Holland-toernooi veelbelo vend heten. Voor Nederland scoorden: Hannie de Kok (5x), Diana Niemantsverdriet (3x), Marjo Smeets (2), Marijke Barth (2 maal, waar van een maal uit een strafworp), Els Boes ten en Marjan Ottens. Het team van Tsjecho-Slowakije won de openingswedstrijd tegen Polen met 21-14. Hannie de Kokis door de Hongaarse defensie geglipt en scoort één van haar vijf doelpunten. Ronnenbergh ^jbesfe werper )EN HAAG De inmiddels laar Amerika vertrokken Aartin Ronnenbergh van de lonkbalvereniging Giants is litgeroepen tot de beste wer- ler in het seizoen 1979. Char es Urbanus van Amstel Tij- crs was de beste slagman, lis Koks van Terrasvogels /erd bij de dames (softbal) ge- als beste werpster. Ludy Mourik (Terrasvogels) lanteerde dit seizoen het slag- lout het beste. 3ulgaarse urner breekt di iek bij val OFIA De Bulgaarse top- 2tlurner Toetsjo Todorov is nd jgjen zware val tijdens de trai- ing overleden. Todorov, die i mei tijdens de strijd om de luropese titels in Essen als 28e indigde, probeerde de door /ereldkampioen vrije oefe- ing Kurt Thomas (VSt) voor et eerst getoonde anderhalve Jalto met anderhalve schroef lit en kwam zo ongelukkig te- echt dat hij zijn nek brak. >rie dagen later overleed To- lorov. Amateur oetballers >roduktief gen ostduitse zam JEEK In een sportieve aantrekkelijke wedstrijd eft de inzet van het Neder- ids amateurelftal gistera- >nd in Sneek gezegevierd 'er de technische superiori- it van Oost-Duitsland. De ndstand was 43, nadat anje bij de rust de leiding ld met 21. g^jïide ploegen speelden aan- llend voetbal, de verdedi ging vertoonde aan beide zij- n echter de nodige gaten, dat er fiks kon worden ge oord. In de eerse helft was eijerink van Emmen de gro- man bij Nederland. Hij lende na drie minuten de ore en nadat Terletzki uit n vrije trap de stand gelijk d getrokken zorgde Meije- ïk met een kopbal voor de ststand van 21. Na' rust p oranje een achterstand op —3), maar met hulp van üller (inzet in eigen doel) en n schitterende vrije trap van ikkers vier minuten voor d werd de volle winst bin- ngehaald. •stelling Nederland: Drost' ennekom); Ouderland (FC nsterdam), Knoppert (RVC), ot-DWS), De Haan (Gel- op). Koenen (Hubert Sneek), akkerts-Hapert); Blanken C Amsterdam), Toet (Rijns- rgse Boys), Veneboer CV); Struik (Stakenburg), eijerink (Emmen), Schuur- ïns (Hubert Sneek). 1STELVEEN - Voor de bas- Ibalcompetitie dames eredi- ie verloor de ploeg van BV orburg eèn duel tegen Blue irs. De uitslag was 74-45 er de Amstelveense dames. ADVERTENTIE Oubbelzachtejonge- li/*, i WH,*,. Wfrtl//..,,,. TILBURG - Van Karpov is tijdens het internationale schaaktoernooi in Tilburg wel eens opgemerkt, dat hij dit maal wat minder gemakke lijk speelt dan hij normaal doet. Zo heeft de wereldkam pioen een paar maal de winst laten glippen. Na de tiende ronde heeft hij toch weer de beste kansen op de eindzege, want Genna Sosonko viel wat terug door een nederlaag te gen Hort. Karpov verdedigde zich tegen Timman met een klassiek ge sloten Spanjaard, zoals hij bij na altijd doet in belangrijke partijen. Timman leek enig voordeel te krijgen, maar veel was dat niet. Karpov had goe de mogelijkheden om zich te verdedigen. Hij bood remise aan in een stelling, waarin zijn nadeel slechts symbolisch was. In de partij van Karpov tegen Hort uit de negende ronde, boekte Karpov tenslotte winst en hij is nu lijstaanvoerder. Sosonko heeft in dit toernooi met zijn favoriete drakenver- dediging niet al te veel succes. Gisteren verloor hij van Hort, die de opening kennelijk goed had voorbereid en een betere stelling bereikte. De aanval van Hort op de koningsvleugel was steeds gevaarlijker dan die van Sosonko op de dame vleugel. Ook zonder een mis plaatste roof van een pion in de 28e zet zou Sosonko het heel moeilijk hebben gehad. In het grote gevecht in de tiende ronde werd aanvanke lijk de partij tussen Hübner en Portisch afgebroken. In de af gebroken stelling stond Por tisch beter, maar bij uitspelen werd het alsnog remise. Uitslagen tiende ronde. Smyslov (SOV)Larsen (Den) 10 Hubner (Wdl)—Portisch (Hon) 1/2 1/2 Kavalek (VST)Romanisjin (SOV) 1/2—1/2 Spasski (SOV)—Sax (Hon) 1/2—1/2 Hort (Tsj)Sosonko (Ned) 10 Timman (Ned)Karpov (SOV) 1/2—1/2 Afgebroken partijen: Achtste ronde: Hubner—Sax 1/21/2 Negende ronde: Karpov—Hort 1—0 Stand: 1. Karpov 6 1/2 pnt. 2. Ronianisjin 6 pnt. 3. Spasski, Sosonko, Sax en Portisch allen 5 1/2 pnt. 7 Larsen 5 pnt. 8. Hort. Timman, Kavalek en Hub ner allen 4 1/2 pnt. 12. Smyslov 3 1/2 pnt. Het verloop van de partij HortSo sonko uit de tiende ronde was: wit: Hort zwart: Sosonko I. e2—e4 c7—c5. 2. Pgl— f3 d7—d6; 3. d2d4 c5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8—f6; 5. Pbl—c3 g7—g6; 6. f2—f3 Lf8—g7; 7. Lele3 Pb8c6; 8. Ddld2 00; 9. 000 Pc6xd4; 10. Le3xd4 Lc8e6; II. Kcl—bl Dd8—c7, 12. g2—g4 Tf8—c8; 13. g4—g5 Pf6—h5; 14. Pc3b5 Dc7d8; 15. Ld4xg7 Ph5xg7; 16. Pb5—d4 Tc8—c5; 17. h2—h4 Ta8—c8. 18. Tdl—cl Dd8—b6; 19. Pd4xe6 f7xe6; 20. Lfl—h3 Db6—a5; 21. c2—c3 Tc5—c6; 22 Lh3—g4 Tc6— a6; 23. a2—a3 Da5—b5; 24. Kbl—al Tc8—c4; 25 h4—h5 Tc4—a4; 26. Tel—c2 g6xh5; 27. Lg4xh5 Ta6—a5; 28. Dd2—h2 Db6xg5; 29. Lh5—e8 Pg7xe8; 30. Tc2—g2 Pe8—f6; 31. Thlgl zwart geeft het op. STOCKHOLM - Voor de strijd om de wereldbeker handbal heren werden de volgende wedstrijden gespeeld: Zweden- West-Duitsland 14-15; Oost- Duitsland-Polen 16-19; Joego- slavie-Denemarken 12-17; Rusland-Hongarije 24-19. LONDEN - Voor de Engelse voetballeague won Everton met 5-1 van Leeds United. SPORTWERELD DUSSELDORF-De Roemeen se basketbalscheidsrechter Ni kolai Iliesco heeft politiek asiel gevraagd in West-Duits- land, nadat hij bij de wedstrijd Joegoslavie-Hongarije was achtergebleven en naar West- Duitsland was gevlucht. PARIJS - Op 52-jarige leeftijd overleed in Parijs de oud-Eu- ropese bokskampioen Charles Humez. die tussen 1943. en 1960 300 gevechten leverde in het middengewicht. WOERDEN - Peter Damen is toegevoegd aan de Olympische wielerselectie van amateurs. Hij is kandidaat voor de indi viduele wegwedstrijd. DEN HAAG De strijd om de Ennia Challenge Cup, het internationale kunstrijeve- nement op het Haagse schaatscentrum De Uithof, gaat vanavond van start. Zo wel van de kant van het pu bliek als van de rijdsters en rijders is voor deze vierde editie een grote belangstel ling. In totaal doen er 83 deelnemers mee. Voor de de monstraties van zondag is het ijsstadion al uitver kocht, terwijl ook voor za terdagavond nog maar een beperkt aantal kaarten in voorraad is. Met zeventien landen is het aantal deelnemende landen dit jaar groter dan ooit. Bij de da mes zijn er zeventien kandia ten voor de eerste plaats en bij de heren zestien. Voorts be draagt het aantal ijsdansparen vijftien, terwijl er door tien paren wordt deelgenomen aan het paarrijden. De grote trek pleister is zonder twijfel de 20- jarige Engelsman Robin Cou sins, die zowel bij de Europese- als bij de wereldkampioen schappen op de tweede plaats eindigde en de beste vrije rij der van de wereld is. Volgens Joan Haanappel die hem on langs in Engeland aan het werk heeft gezien tijdens zijn training, is hij enorm vooruit gegaan met zijn verplichte fi guren en kandidaat nummer 1 voor het goud op de Olym pische Spelen. Ook voor de deelnemers die aan het begin van hun carriè re staan biedt de Challenge Cup geweldige mogelijkheden zich internationaal in de kij ker te rijden. Dat wordt dan ook verwacht van de Pool Grzegor Filipowski. Deze vier- tienjarige jongeman heeft in zijn kür maar liefst tien drie voudige sprongen. Zijn trainer is de bekende Carlo Fasco. Verdere kanshebbers zijn bij de dames de Tsjechische Rena- te Baierova, bij het paarrijden Vorobieva en Lisovski (Rus land) en bij het ijsdansen Re- hahove en Dratisch. Tijdens het toernooi zullen de technische commissie van de ISU met het bestuur van de KNSB overleg plegen om de mogelijkheden te laten onder zoeken om voor 1980 van de Challenge Cup een strijd te maken om de wereld beker. Jan Klok, direkteur van De Uithof kreeg gisteren van de KNSB een vlag aangeboden voor zijn ijsstadion. Het is de bedoeling dat de schaatsbond aan elke kunstijsbaan waar evementen onder de supervise van de KNSB worden gehou den zo'n vlag zal uitreiken. De deelnemers aan de Chal lenge Cup komen uit de vol gende landen: Oostenrijk, Aus tralië, West-Duitsland, Cana da, Tq'echo- Slowakije, Frank rijk, Engeland, Hongarije. Ita lië, Japan, Polen, Zwitserland, Amerika, Rusland, Joegoslavië .Belgie en Nederland. Het wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit; Hedenavond 17.30 uur korte kür paren, 20.00 uur: korte kür dames. Morgen 16.30 uur: korte kür heren en 20.30 uur: finale pa ren. Vrijdag 17.00 uur kort programma ijsdansen en 19.30 uur kür dames. Zaterdag 14.30 uur: kür heren en 20.00 uur kür dames. Zondagmiddag 14.00 uur: demonstraties der kampioenen. ARTHUR VAN RIJSWIJK (Van onze waterpolomedewerkster) ALPHEN AZC/Unique heeft in het competitieduel tegen het Amsterdamse De Meeuwen flink uitgehaald. De Alphenaren versloegen de Amsterdammers met 13-2. Aan de vooravond van het vertrek naar Belgrado waar AZC deelneemt aan de halve finale van het toernooi om de Europa cup I, bleek Gijze Stroboer goed op schot en nam vijf treffers voor zijn rekening. Na een aarzelend begin, in de eerste periode werd slechts een 2-0 marge bereikt, kwam AZC via 5-1 in de tweede periode en 9-1 bij de laatste rust uit op een 13-2 overwin ning. Links: Bouclé japon in asymme trische belijning. Kleuren: paars/ zwart en zwart/ paars. Mt. 36 t/m 42 Midden, Deux-pieces met smockver- werking in spun-crepe. Kleuren: /WÊ fuchsia, lila en Elegante japon |gf i in micky- 5 velours. Kleuren: zwart, paars, bordeaux en rijs. 7. 38 t/m 48 Leiden - Haarlemmerstraat 163a. 7// /A, MAAKT MODE BETAALBAAR Woodcock voor recordbedrag naar FC Köln NOTTINGHAM Tony Woodcock, de 24-jarige Engel se international van Notting ham Forest tekende gisteren een contract dat hem voor twee jaar bindt aan de Bunde- sligaclub FC Köln. Met deze transfer van Woodcock is een bedrag gemoeid van 2,6 mil joen gulden. Deze som is de hoogste die in de Bundesliga ooit voor een speler is neerge teld. Twee jaar geleden be taalde HSV iets meer dan twee miljoen gulden voor Keegan aan ^Liverpool. Wood cock is een jaarsalaris van ruim 500.000 gulden gegaran deerd. Hennes Weisweiler, trainer van FC Köln, was zeer ver heugd dat de transfer rond was. „Sinds de Europa Cupfi nale tussen Nottingham Forest en Malmö heb ik Woodcock willen hebben. De toekomst van Köln hangt van hem af". Met het aantrekken van Woodcock is Köln in het bezit gekomen van een derde bui tenlander. Weisweiler kan ook beschikken over de Japanner Okudera en de Belg Van Gooi. Van deze drie mogen per wed strijd slechts twee in de Bun desliga uitkomen. Weisweiler ziet dit niet als een probleem „Ik heb liever sterke reserves achter de hand dan minder ge talenteerden. Dat is de wens van iedere trainer". Erie Heiden snelle mijl DEVENTER Tijdens de schaatswedstrijden op de Deventer kunstijsbaan heeft wereldkampi oen Eric Heiden uit de Verenigde Staten een uitstekende prestatie geleverd op de 1500 meter. Heiden kwam tot een tijd van 2 minuten van 3,1 seconden. Daarmee was hij bijna twee seconden sneller dan Joop Pasman (2.05,0). die als twee de eindigde. Op de 500 meter waren de rollen om gedraaid. Pasman werd eerste in 40.1 seconden en Heiden kon op deze af stand geen goede indruk achterlaten Bij de dames won Annie Borekink zowel de 500 meter (45,1) als de 1500 meter (2.17.4). Deze laatste prestatie betekende een evenaring van het baanrecord, dat reeds op haar naam stond. De uitslagen zijn: dames, 500 mtr.: 1 Annie Borekink 45,1 sec.; 2. Ineke Pepping 45,3; 3. Beth Heiden (VSt) 46,0. 1500 mtr.: 1. Annie Borekink 2.17, 4 (evenaring baanrecord); 2. Henny Top 2.20,6; 3. Ineke Pepping 2.21,8; 7 Beth Heiden. Heren, 500 mtr.: 1. Joop Pasman 40.1 2. Tom Plant (VSt) 41,9; 3. Wini Brink 42,3. 1500 mtr.: 1 Eric Heiden (VSt) 2.03.1 2. Joop Pasman 2.05,0; 3. Marcel Scheperkamp 2.07,2. Wim Jansen niet tegen O-Duitsland (Van onze correspondent) ROTTERDAM - Bonds coach Jan Zwartkruis heeft gisteren van de medische staf van Feye- noord het bericht gekre gen, dat Wim Jansen de finitief niet zal kunnen meespelen in de inter land die Oranje aan staande woensdag in Leipzig tegen de DDR speelt. De knieblessure, die de kleine middenvelder afgelopen zater dag in het duel tegen AZ'67 opliep, lijkt ernstiger dan aan vankelijk werd aangenomen. Het kapsel van de linkerknie is flink beschadigd, hetgeen inhoudt dan Jansen pas vol gende week weer aan de trai ning zal kunnen beginnen. Zijn totale herstel zal zeker anderhalf a twee weken gaan vergen. ADVERTENTIE Postcodeboek uit de kast en voor eens en altijd de postcodes van fa milie, vrienden en kennissen noteren bij hun adressen. Adreslijst op een vast plekje opber gen, nooit meer hoeven zoeken. Zo simpel is dat! Gebruik'm goed. pttpost

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15