RAAKACTIE IN NOORDWIJKSE VOORSTRAAT Akkoord over winkelcentrum n oud raadhuis Leiderdorp Motorclub Noordwijkerhout viert eerste lustrum De Sjelter weer open Buurthuisvereniging in Voorschotense Bloemenbuurt Werk aan de Haarlemmerstraatweg qREGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 13 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 Haastig besluit over bouw muziekschool/bibliotheek „Ik voel me uit de trein gezet" LEIDERDORP „Ik heb de indruk op het voorlaatste station uit de trein gezet te worden, terwijl het college doorgaat naar het eindpunt". Met deze beeldspraak bracht fractievoorzitter J. den Boeft tij dens de gisteravond gehouden extra raads vergadering de ongerustheid van het CDA tot uitdrukking inzake de bouw van de multifunctionele accommodatie voor bi bliotheek en muziekschool. Ook de andere raadsfracties hadden moeite met het tempo van besluitvorming uitsluitend op basis van een schetsplan, terwijl aan het bestekklaarmaken van de plannen nog wordt gewerkt. Niettemin besloot de raad unaniem definitief over te gaan tot de bouw van de ac commodatie in het uitbreidingsplan Buiten hof. Op 1 oktober had de raad al in principe besloten de bouw op te dragen aan H. van der Heyden beheer- en exploitatiemaatschappij te. Woerden. Een in de tussenliggende periode ingesteld onderzoek had uitgewezen dat het bedrijf voldoende gezond werd geacht om het werk aan te kunnen. Daarmee was een belet sel weggenomen. Wethouder Irma Gehner- Ellenberger (VVD) verzekerde de raadsleden voor de zoveelste maal dat alles op zijn poot jes terecht zou komen. Zij verklaarde nog eens de haast die in verband met het door CRM toegezegde subsidie van 400.000 gebo den. „De eerste paal kan niet wachten tot al les klaar is", zo hield zij de ongeruste raadsle den voor. Mevr. Gehner zegde voorts toe de raad bij de verdere uitwerking van de plan nen op de hoogte te houden. a Zelfs de stembussen kregen beurt VOOR DMJK Mevrouw Hen Brederode-Van de We- eld. hoofd van de huishoude- ijke dienst op het raadhuis, herdacht gisteren het feit, dat ij vijf en twintig jaar gele- In in gemeentedienst trad. let dit jubileum werd zij in tt raadzaal op grootse wijze Ithuldigd. WÈvrouw 'rouw Brede rotje begon har gemeentelijke loopbaan »p 12 november 1954 met het Khoonhouden van het ontvan gkantoor aan de Wilhelmi- \astraat en werkte zich in de oop van de jaren op tot haar huidige functie, waarmee zij machtigste vrouw" op het laad huis is geworden. „Zij ziet telfs kans om ons zo maar met een dag verlof te sturen ver- lelde gemeentesecretaris W. van Sprang doelend op de gro- le schoonmaak", burgemeester mr. Bonnike haalde voorbeelden aan van schoonmaakakti viteiten van de jubilaresse met haar helpers. ..De schoonmaak was een schrik voor de ambtena- ren. ..Alle papieren op de bu- reau's gingen dan op één sta- y pel en iedereen moest later f maar zien dat hij z'n paparas- weer terugvond. De burge meester prees de mentaliteit van mevrouw Brederode en haar enorme ijver. Hij had haar eens aangetroffen, weg gedoken in een stembus op de raadhuiszolder. ,Op zijn vraag wat zij nu aan 't doenwas, kwamen er uit de bus onbe stemde geluiden", aldus mr. Bonnike. maar duidelijk werd wel dat mevrouw Brederode was zelfs de stembussen van binnen een grondige beurt te geven. „Dank zij de nauw gezetheid van de jubilaresse kan je in dit raadhuis wel van de grond eten, zo bleek uit de speech van de burgemeester. ..In dit kantoor van de man nen met de witte boorden worden zelfs de manchetten niet vuil". Het laatste woord was aan de jubilaresse. „Voor het eerst van m'n leven ben ik van de kook af". „Dank aan de colle- aan iedereen. Een zoen was er voor de gemeentesecre taris. Die had hij namelijk nog tegoed, want hij was het ge weest. die vele jaren terug haar de sleutel van het huis in Calorama had gegeven. „Toen durfde ik niet, maar nu krijgt u ze toch Vierde bank OEGSTGEEST Het filiaal van de Leidse Spaarbank dat thans is gevestigd aan de Geversstraat gaat verhui zen naar het winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest. Het wordt de vierde bank in dit winkelcentrum. Verwacht wordt, dat de ge meente zeer binnenkort toe stemming verleent voor de nieuwbouw tussen het flatge bouw aan de Lijtweg en de winkelpassage. Het winkelcen trum is verheugd over de bouwplannen, omdat tevens een flink 'tochtgat' verdwijnt. Goedgemutst poseert de jarige club op de Brink in Noordwijkerhout. NOORDWIJKERHOUT De Mo torclub Noordwijkerhout viert deze week haar eerste lustrum. Dit feit zal aanstaande zaterdag een hoog tepunt vinden in een feest voor de leden. Behalve aan een paar inge wijden is het echter niet bekend hoe dat feest eruit gaat zien. De club. die bij de start 25 leden telde, heeft nu ongeveer 45 leden. Het aan tal motoren binnen de club is 30. Se dert de oprichting heeft men steeds een groei gekend, alhoewel deze zeer traag verloopt. De hoofdoorzaak van deze trage groei is het ontbreken van een eigen clubhuis. Momenteel zoekt de club haar toevlucht in café „De Zonnehoek" (Geweldig zoals we daar worden opgevangen."), maar dit zorgt er wel voor dat de club in hoofdzaak een gezelligheidsvereniging is. Het echt op de praktijk gericht werken met de motoren in clubverband is niet mogelijk. Verder wil men de club uit de sfeer van het café halen, daar ook dit als een rem op de groei wordt ge zien. Op dit moment ziet men echter nog geen mogelijkheden voor een ei gen clubhuis. De bouw van de evene mentenhal in Noordwijkerhout is voor deze club ook geen oplossing. Het ideetje van het college van Burge meester en Wethouders van Noord wijkerhout om de te sluiten vuilnis stortplaats voor het motorgebeuren te reserveren heeft volgensde club veel haken en ogen. Het terrein zou moe ten worden afgesloten, zodat niet ie dereen er zo maar op kan crossen (veiligheidsaspect). Verder ligt het terrein vrij hoog, zodat men toch ge luidsoverlast voor het dorp voorziet als de wind ongunstig staat. Ook zet men nog vraagtekens bij de plannen tot sluiting. „Er wordt al zo lang ge praat over sluiten, maar het wordt steeds weer uitgesteld", zo stelt de Motorclub. Toch gaat de club welgemoed verder met het organiseren van filmavonden (vooral motorgericht), informatie avonden, het bezoeken van motor wedstrijden en de tourcompetitie voor haar leden met als motto: Toeren in eigen land. Verder besteedt men veel zorg aan de verbetering van het beeld dat bestaat over de motor en de mo torrijder. De motorliefhebbers probe ren dit te bereiken door als club me dewerking te verlenen bij verschillen de festiviteiten, zoals de intocht van Sinterklaas (motorpieten) en het orga niseren van de motorcross tijdens de kermis. De club constateert al een verbetering van het image en wil er alles aan blijven doen om de motorrij ders uit de sfeer van de snelheidsdui vels te halen. LEIDERDORP De „Sjel- vember de wekelijkse disco ter" gaat weer open. Het avonden. Aanleiding voor de jeugd- en jongerencentrum sluiting was, zoals bekend, aan de Heemraadlaan, dat een ernstige ongeregeldheden zestal weken de deuren voor waarbij een groep herrie- de dansende jeugd gesloten schoppende jongeren slaags hield, hervat op vrijdag 16 no- met de-politie raakte. De periode van rust heeft de leiding en het bestuur van „Sjelter" gebruikt voor bezin ning, en overleg met de ge meente en politie. Men wil herhaling van de gebeurtenis sen zien te voorkomen door „Sjelter" een besloten karakter te geven. Ingevoerd wordt een pasjesregeling. Verder is er huisreglement voor bezoekers ingesteld. Ook probeert men de rust te bevorderen door in- troducées voorlopig niet toe te staan. De toegangsleeftijd voor de vrijdagavond is gewijzigd in 12 t/m 14 jaar. De 15-jarigen mogen voortaan naar de zater dagavonddisco. VOORSCHOTEN De op richtingsvergadering van de buurthuisvereniging „Bloe- menbuurt/Boschgeest" is vol ledig geslaagd. In de ontmoe tingsruimte van de Moeder Godskerk kwamen vijftig buurtbewoners bijeen cn zij vertegenwoordigden tweehon derd gezinnen, die bereid zijn financieel en aktief mee te werken om het buurtvereni gingsleven uit te breiden. Twee maanden geleden kreeg de commissie welzijn een ver zoek van burgemeester en wethouders om medewerking te verlenen om te komen tot de oprichting van een buurt huis in de Bloemenwijk. Om dat binnen de Bloemenwijk geen ruimte gevonden kon worden, zou het buurthuis ko men in Boschgeest. Die mede werking zou de gemeente een bedrag van ruim 18.000.- gaan kosten. De commissiele den wilden eerst nadere gege vens. Na die vergadering, zijn enige dames de wijk gaan af stropen en het resultaat was 200 gezinnen die aktief iets willen doen en daarnaast vele gezinnen die bereid zijn de hele zaak te steunen. De nieuw opgerichte buur thuisvereniging valt of staat met een eigen onderkomen. In de wijk zelf is geen enkele ge legenheid om bijeen te komen. Tot nu toe waren de aktivitei- ten beperkt tot huiskamer bijeenkomsten. De Nederland se en Engelse cursus draait al enige jaren, maar is thans zo dat uitgebreid met deelnemers, waardoor vrijwel geen enkele huiskamer meer groot genoeg is. Naast die talencursussen zijn nu diverse andere cursus sen en ontspanningsontmoe tingen vastgesteld. Alles valt of staat met de bouw van het buurthuis. De vereniging heeft optie op een houten bouwkeet. Volgens toezeggingen van wethouder Marselis zal de ge meenteraad in de december- vergadering een definitieve beslissing nemen. De twee ak- tieve dames uit de buurt, die vele gezinnen bezocht hebben, de dames Van der Peet en De Zwart zien het buurthuis er wel komen. „Het is te gek om los te lopen Particulier mag geen huurwoningen bouwen STOMPWIJK De heren A. en C. Overdevest aan de Stompwijkseweg mogen geen drie nieuwe woningen neerzet ten op de plaats van de huidi ge twee woningen omdat het nieuwe bestemmingsplan „Landelijk gebied" dit niet toestaat. Een van de doelstel lingen van dit plan. zo hebben burgemeester en wethouders hen laten weten is het tegen gaan van een verdere uitbrei ding van de burgerbebouwing in dit gebied. De heer C Overdevest was gisteravond in de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening aanwezig om zijn bezwaarschrift tegen de beslissing toe te lichten. Hij voerde aan dat de totale breedte van het oude pand groter is dan de drie nieuwe woningen en dat de diepte eveneens groter is. Bovendien wees hij er op dat het huurwo ningen betreft wat van belang moest zijn gezien de huisves tingssituatie in Leidschendam. De bestaande woningen ver keren bovendien in een der mate slechte staat dat zeker een van de woningen binnen vijf jaar onbewoonbaar zou moeten worden verklaard. Twee woningen bouwen zou volgens hem financieel on haalbaar zijn. De zeven commissieleden ble ken de bouwer graag te willen helpen maar zagen gezien de voorschriften daartoe geen kans. „Er is geen vinger tussen te krijgenaldus de heer J. C. van Ërp (CDA), „maar mense lijk gezien is het te gek om los te lopen". De heer IJmkers (PvdA) zei alle begrip te heb ben voor het bewaren van het dorpse karakter van Stomp- wijk maar de zaken zouden hier anders liggen omdat het bestaande aantal vierkante meters bebouwing niet zou worden overschreden. De eni ge oplossing zou zijn een her ziening van het plan als de de finitieve goedkeuring is ver leend. Leidschendam heeft echter bezwaren bij- de Kroon ingediend tegen het afkeuren op een groot aantal onderdelen van het plan door de provin cie. Met een herziening zou dus nog jaren heen gaan. De heer Overdevest begreep er niets van. „Waar vindt je nog iemand die drie huurwonir- gen wil bouwen", vroeg hij de commissie. OORDWIJK In het afge lopen weekeinde zijn een troepje jongeren 's nachts het leegstaande pand Voorstraat jjll binnengedrongen. De voor- ialige woning is vorig jaar aam en met de aangrenzende edrijfspanden van de firma onijnenburg Mark aange kocht door het bouwbedrijf De Raad. Zoals bekend is De Raad van plan om op het ter rein van Konijnenburg Mark een nieuw woonwijkje te gaan bouwen onder de naam „Florahof". Aanvanke lijk zouden dit alle kooppan den worden, maar thans zijn onderhandelingen gaande om daar ook in de sociale sector te bouwen. Na de aankoop van het bedrijf van Konijnenburg Mark en enkele herenhuizen aan de Voorstraat, bestond bij enkele omwonenden de vrees, dat deze laatste huizen onder slo- peréhanden zouden vallen en dat de Voorstraat haar karak teristieke aanzien zou verlie zen. Aannemer De Raad heeft nadien meer dan eens verze kerd. dat er aan de Voorstraat geen steen zou worden ge sloopt. Dit gegeven woord heeft hij niet verbroken. Het eveneens door hem aange kochte patriciërshuis van dok ter Kruyt wordt thans inge richt tot dépendance van het gemeentehuis. Uiterlijk onder gaat het echter geen verande ring. Het is niet bekend in hoeverre de nieuwe kraakaktie de plan nen van aannemer De Raad met het pand Voorstraat 111 doorkruist. Van politiezijde is tot nog toe niet tegen de kra kers opgetreden. Er is overleg geweest met de officier van justitie en aangenomen kan worden, dat er geen termen zijn voor een strafrechtelijke aktie. Voor de eigenaar staat nu alleen de mogelijkheid open tot het voeren van een kort geding tegen de krakers. Bij een vorige kraakaktie viel een dergelijk proces in het voordeel van aannemer De Raad uit en moesten de kra kers een appartement van een motel aan de De Ruijterstraat ontruimen. iEIDERDORP - Niets lijkt e bouw van een winkelcen- rum op de plaats van het ude raadhuis aan de Hoofd- Iraat meer in de weg te laan. Gemeente en midden- landers hebben overeenstem- ling bereikt over het inmid- els door projectontwikkelaar noplan tc Oisterwijk gewij- igde bouwplan. Ook de com- lissie Ruimtelijke Ordening n Openbare Werken, die de anvankelijke plannen van wege de massaliteit zonder neer van de hand had gewe en, heeft zich reeds, in een he loten vergadering weliswaar, lositief uitgesproken. Dit yerd duidelijk tijdens de gis- eravond gehouden vergade- ing van de commissie Econo- nische Aangelegenheden, raarin wethouder J. Bezemer PvdA) na een periode van tilte opening van zaken gaf. an de 14 gegadigden voor eze winkelconcentratie zullen 5 a 6 moeten afvallen. De oep geïnteresseerde midden anders heeft dit hete hangij- r aan het CIMK opgedragen, ie ook zal moeten uitmaken elke van de twee aangemel de bakkers een plaats in het centrum zal krijgen. De onzekerheid over de toe komstige winkelsituatie in Leiderdorp, als gevolg van het nieuwe winkelcentrum in Winkelhof bleek tijdens de discussie nog eens overduide lijk. Wethouder Bezemer be nadrukte dat het totale win kelvloeroppervlak na de vesti ging van het centrum in de Hoofdstraat niet groter mag worden. In het oude dorp zag hij nog wel mogelijkheden door middel van wijziging van het bestemmingsplan „Cen trum" en een privaatrechtelij ke overeenkomst met winke liers om hun panden na het verlaten ongeschikt voor win kels te maken. Met betrekking tot het winkelcentrum „San thorst", dat gezien de korte af stand ten opzichte van Win kelhof het meest wordt be dreigd. gaf hij nog eens te ken nen dat hij geheel afhankelijk was van de medewerking van het ABP die de winkels in ei gendom heeft. Wethouder Bezëmer bevestig de ook dat projectontwikke laar Matser in wiens opdracht Winkelhof wordt gebouwd in een vergaand stadium van on derhandeling is met het Ahold Concern (Albert Heijn) over de invulling van de grootste eenheid. Of het een Miro zou worden wist hij niet met ze kerheid te zeggen. Hij liet doorschemeren dat het con cern zelf aan iets anders denkt. Bezemer gaf de com missieleden de verzekering, dat vóór 1 april volgend jaar. een half jaar voor de opening van Winkelhof alle gegadig den bekend zullen zijn. De werkzaamheden aan de Haarlemmerstraat weg in Oegstgeest vorderen bijzonder snel. Reeds enige tijd is een gedeelte van het nieuw aangelegde fietspad in gebruik. De bocht rond de Groene Kerk is geasfalteerd en is iets ruimer komen te liggen dan tot nu toe het geval was. De vangrail die tot voor kort het fietspad aan de oostzijde van de weg markeerde wordt naar de westzijde verplaatst. Provinciale Staten hebben meegedeeld dat de nieuwe oversteekplaats voor fietsers verlicht en met een knipperlicht-in stallatie beveiligd zal worden. Dit is een succes voor de commissie verkeer en vervoer van Oegstgeest die hier op aangedrongen heeft. Nog een „extra" in de plannen is de bouw van een zogenaamde „console", een uitbouw voor fietsers, aan de westzijde van de Oegstgeester kanaalbrug. Hierdoor zal het nieuwe fietspad beter op de brug aansluiten. Wethouder Thorn van openbare werken deelde mede dat er in de bocht rond de groene kerk geen voetpad komt. De bewoners van de Haarlemmerstraatweg hadden om dit pad verzocht doch provinciale staten ging hiermee niet akkoord. Te zijner tijd wordt een voetpad gerealiseerd langs de ach terzijde van de groene kerk in aansluiting op de uitvoering van het plan Haaswijk.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7