Nijssen zoekt naar nieuwe gretigheid' Halve winst voor BC Leiden en Veglo Foreholte stelt teleur Donar kansloos SPORTTRIBUNE Sterke start Verhoeven Strandloop weer succes GOEDE DAG VOOR OASE PARKER DAMES BEHALEN MONSTERZEGE LEIDEN Nijssen Trotters heeft in Zaandam de imponerende reeks over winningen met een nieuwe zege aange vuld. Maar net als in het vorig weekein de, toen de ploeg van Ben van Cleef haar eerste nederlaag leed, verkeerden de Trotters ook deze keer niet in grootse vorm. BV Zaandam was in de eerste kompetitiewedstrijd nog een tegenstan der waarvoor de Trotters ontzag hadden. Nu ontbrak dat ontzag. Toen bedroeg de winst 100-76, nu. werd met 84-86 ternau wernood een verlenging vermeden. Kort om: de Trotters zoeken naar de nieuwe gretigheid. De dames van Parker waren in de thuiswedstrijd tegen BC Werken dam wél gretig. Omdat Parker overdui delijk streefde naar een driecijferscore kregen de tegenstandsters in de tweede helft veel ruimte, maar het doel werd be reikt via een 100-49 zege. Het Leidse Luba verloor in Gorinchem van Goba. Luba leverde desalniettemin een goede prestatie door de nederlaag tot 96-85 te beperken. Het Noordwijkse Sedelaar MSV was flink van slag en ging in Rot terdam met 120-83 de boot in tegen AMVJ. De tweedeklassers Blitz (Voor schoten) en BVO (Alphen) wonpen hun thuiswedstrijden. Nijssen Trotters had bij het begin van de wedstrijd moeite met Zaandam. De Noord- Hollanders, die in het vorig seizoen nog een hoofdrol vervulden in de eerste divisie, zetten de Trotters aanvankelijk op een achterstand (24-15 halverwege de eerste helft). Bij rust hadden de Trotters weer orde op zaken gesteld: met 38-44 ging men aan de thee. Het herstel bleek niet door te zetten. Langzaam maar zeker kwam Zaandam terug. Met nog vijf minu ten te gaan leidde de ploeg zelfs met 74- 71. En toen de Trotters in de voorlaatste minuut alsnog zeker leken van de winst (79-86) kon Zaandam nogmaals terugko men. De Leidse ploeg mocht opgelucht ademhalen toen bij het laatste fluitsignaal nog een minimale voorsprong resteerde: 84-86. Coach Ben van Cleef: "De jongens spelen alsof ze al kampioen zijn. We had den met twintig punten moeten winnen!" Dit moet veranderen. En dat zal ook op de trainingen te merken zijn." Wil Moerer, gekscherend: ulk heb misschien niet veel. gescoord, maar die 27 assists, dat zijn in feite ook punten." Scores. Nijssen: Peter Paul Maassen 18, Petfr Kop 16, Peter Paülides 15, Erik Jan Berendsen 14. Zaandam: McLeon 29, Stam 16. De dames van Parker zijn titelkandidaat in de eerste divisie. Met de nieuwe coach Rob de Vries kwamen een drietal speel sters over uit Amsterdam (Ria de Wit, Ro salie van der Laan en Miriam van Schaik), die een welkome aanvulling betekenep voor de Leidse formatie. Tot nu toe werd één maal verloren (van Juventus) en acht maal gewonnen. In de eerste divisie be staan overigens enorme krachtverschrllen. BC Werkendam (puntloos onderaan de ranglijst) 'had niets in te brengen tegen Parker getuige de 45-19 ruststand. Dat de bezoekende ploeg in de tweede helft wat meer aan scoren toekwam was alleen te danken aan Parker dat een 100-punten- score aantrekkelijker vond dan een geslo ten verdediging. En waarom ook niet? De 100-49 eindstand betekende immers toch een ruime overwinning voor Parker èn de 100 punten. Coach Rob de Vries merkte op dat zijn team kampioensambities mag hebben: "De patronen die we instuderen komen er nu aardig ujt, waardoor er een basis is voor een wat vrijer speltype. Het draait goed." Scores Parker Ria de Wit 22, Ineke van de Laken 20, Miriam van Schaik 15, Mieke Zandbergen 12 en Rosalie van der Laan 11. Eerste Klasse In Gorinchem trad het Leidse Luba aan te gen koploper Goba. Een uitstekend draaiend Luba met uitblinker Jaap de Waard nam een kleine voorsprong en be hield die tot de rust: 42-46. Kort na de pauze werden de rollen omgedraaid en moest Luba een kleine voorsprong van Goba toestaan. Tegen het eind stelde Goba de zegen pas echt veilig en won (voor 400 betalend? toeschouwers!) met 96-85. Sedelaar MSV ging' in Rotterdam op bezoek bij het laag genoteerde AMVJ. De Rotterdammers kwamen verrassend goed voor de dag en de Noordwijkers ver rassend slecht. Via een 57-32 ruststand werd MSV naar een enorme nederlaag ge speeld: 120-83. Tweede Klasse Het Voorschoténse Blitz behaalde een rui me zege op het Hé overwicht op het Haagse Argus. Het lengte- t (Peter de Wijs, Hans Koenen en Jacques Westrate) en het goede guards- spel (Heini Hakker en Jan de Ridder) was Argus veel te veel. Argus haalde door een enorme foutenlast maar met drie man het einde dat viel bij 112-80. Topscorers Blitz: Peter de Wijs 36, Heini Hakker 18. BVO won in Alphen van Van der Jagt BVC uit Rotterdam. Een uitstekende eerste helft (de voorsprong liep op tot 20 punten) werd gevolgd door een wat mindere tweede. Hierdoor viel de winst vrij bescheiden uit: 75-67. De jeugdige Jan Rombouts speelde een opvallende partij. Topscorers BVO: Arno Philippo 23, Ton van der Werff 14. LEJO BUCK LEIDEN De Bataaf Koos Verhoeven is het wintersei zoen goed van start ge gaan. Na een goede uur- loop vorige week eindigde hij nu in de voorste gelede ren in de wegwedstrijd van Zoetermeer. Voor de vijf tien kilometer had hij 50.19.2 npdig, hetgeen goed was voor de zevende plaats in deze loop, die werd gewonnen door Amando Houtveen. In Zoetermeer ging een groot aantal atleten van De Bataven en AV Leiden van start. Na Koos Verhoeven ging Arie van Tol als zes tiende over de eindstreep 52.06. Jan Hendriks deecj niet veel voor hem onder 52.20. Kees van Beelpn had precies 54 minuten nodig, waarmee hij twee seconden sneller was dan Bertus Kerkvliet. Kees van Manen bleef ook nog onder de 55 minuten 54.57. NOORDWIJKERHOUT De internationale strand loop. welke aan de Lange- velderslag gehouden werd, heeft een record aantal deelnemers (ca. 520) opge leverd. De uitstekende weersomstandigheden ble ken voor vele aanleiding om aan deze door De Zijl/LGB en Leidse Courant georgani seerde loop deel te nemen. Ook deze keer was er eep grote verscheidenheid aan deelnemers. Zo was de jongste deelneemster 4 jaar (4 km.), terwijl de oudste deelnèmer, 60 jaar, de 12 km. tot een goed einde bracht. P. v. Bohemen uit Stompwijk kwam als eerste binnen op de 4 km. De 8 km. werd als eerste beëin digd door W. v. Rossum uit Vlaardingen. P. v.d. Luyt bleek de snelste op de lang ste afstand, de 12 km. Deze Noordwijker bleef daarmee zijn streekgenoten J. v.d. Berg en T. v.d. Burg, beiden uit Noordwijkerhout, knap voor. Opnieuw waren er geen v«r rassingen in do basketbal competitie. EBBC Den Boscl versloeg in de „topper" v« het weekeinde Nationale ty derlanden/Donar met 67-7U ln# Delft verloor Punch duel der middenmoters tegJ Adam and Eve/Stars me slechts één punt verschil: 95. Donar wist tegen EBBC aan vallend geen vuist te maken was daardoor kansloos tege de landskampioen. EBBC lie na de gelijke score van 16-1 vrij makkelijk van zijn tegen stander weg en bij rust leidd men al met 42-35. Uiteindelij werd het 79-67 voor de BoiU schenaren. Akerboom we met negentien punten topsco rer bij EBBC, Dan Cramer He achttien punten noteren. Mik Schultz, zestien punten e i twaalf rebounds, was de best man van Donar. Punch en Stars werkten uiterst matig duel af. De tenaren speelden zonder steun van zieke coach Luui Lubeek, terwijl Lace Stron kampt met een enkelblessurt De koningsschutter van Punc kwam dan ook niet verder da] een persoonlijke score tien. De wedstrijd kendo sterk wisselend verloop: he] ene moment werd er niet ge scoord, twee tellen later vielei de ballen als rijpe appele door de basket. Frisol/Rowic kende weinln 1 problemen met BV Groninge en won met 97-87. Amstelvee won met ruim verschil van terdam-Zuid (107-90), tern BOB verloor van Delta Llo) /Landlust met 74-70. Parki /Leiden was vrij. Standen Eredivisie heren: Leiden 13-2 S EBBC 14-24; Amstelveen 13-18; Ro Vi wie 13-14; Donar 14-14; Punch 14-1 Stars 14-14; Delta Lloyd 13-8; Rott# j. dam-Zuid 13-6; BOB 13-6; Gronings 13-4. 2- Eerste divisie heren: Bernisse 9-1 Trotters 9-16; Jumpers 9-14; AMI 8-12; Zaandam 8-8; Utrecht 8-8; Pai lus 9-8; Sphinx 8-6; Kimbria 8- BSW 9-6; Germaan 9-6; Hertogbl Iers 7-4; Boxtel 8-4; Arrows 9-4. LEIDEN Zowel BC Leiden als Veglo behaalden in de bamintoncompetitie een 4-4 gelijkspel. Lei den deed dat tegen Aristo, Veglo tegen Eridos. Bij rust stond het 2-2 in het duel Veglo-Eridos. Wim de Rooy (15-4, 15-4 tegen Hans van de Aar) en Sylvia Frederiks (7-11, 11-1, 11-0 tegen Ria van de Aar) zorgden voor de Leidse winstpunten. Hans van Harteveld en Jaqueline de Rooy gingen onder uit in hun enkelspelen. Na rust won Veglo wederom twee partijen. Wim de Rooy en Hans van Harteveld wonnen in het herendubbel van het duo Fred Pa ling en Sam Hartwijk 15-5, 15-7. Winst was er eveneens voor het gemengd- dubbel Sylvia Frede riks en Wim de Rooy. 15-11, 15-12 werd het tegen Ria de Graaf en Sam Hartwijk. Wim de Rooy bles seerde in deze wedstrijd zijn enkel en is zeker voor ning rekende af met opponents Oppermann: 11-3, 11-4. Het duo Kees Knljenburg/Jaques Laman wees Van Woerden/Spitters terug: 10-15, 15-5, 15- 8. De laaste overwinning werd behaald in het ge- een maand uitgeschakeld. mengd-dubbel. Nora de Koning en partner Jaques BC leiden bleef tegen Aristo op 4-4 steken. Kees Laman wonnen met 15-3, 15-9 van het tweetal Re- Knijenburg bleek in het heren-enkel te sterk voor tel/Spitters. De laatste partij, die in het damesdub- zijn tegenstander Spitters: 15-1, 15-7. Nora de Ko- bel was ongemeen spannend. Bij de stand van 4-3. st in het voordeel van BC Leiden speelden Nora di Jc Koning en Dorie Koelemij tegen Retel en Oppei Sl mann van Aristo. De eerste set was een prooi vou sli Aristo: 3-15. De Koning en Koelemij vochten echte m goed terug en brachten de tweede set op hu va naam: 15-6. De beslissing viel tenslotte uit in IW D< voordeel van de bezoeksters: 14-18. Door dit resul) Le taat bezet Veglo de tweede plaats. 6- LEIDSE COURANT MAANDAG 12 NOVEMBER 1979 PAGINA (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN In de eerste divisie leden zowel de dames van Plantenhoek/Foreholte, als die van HVS een nederlaag. De Voorhout- se formatie ging in eigen huls teleurstel lend met 12—13 onderuit tegen het Arn hemse Swift, terwijl de ploeg van Jan Mac- kaay tegen koploopster Loreal met een 11—14 nederlaag genoegen moest ne men. Voor OASE was het een goede dag. Niet alleen wonnen de Alkemadese dames zelfs met 5—12 van Oliveo, maar ook ging medekoploopster Ancora 2 met .12—10 ten onder tegen Westlandia. Door een 5— 4 zege op de Hollandiaan nestelde het Hoogmadese MMO zich op de tweede plaats in dezelfde (derde divisie) klasse. Bij de heren boekte Olga/Saturnus zijn vierde zege in successie. In de Vijf Meihal bleven de Leldenaren de reserves van AHC'28 ruim voor, 25—8. Met nog vier minuten te spelen en een stand 12—9 in het voordeel van Foreholte leken de Voorhoutse dames op rozen te zitten. Swift gaf zich echter niet zomaar gewonnen. Met een furieus slotoffensief, waarbij aan Arnhemse kant Ineens alles lukte, kwam Swift knap terug tot 12—12 om In de laatste minuut na een afgrijselij ke blunder in de Voorhoutse defensie, zelfs met 12—13 te zegevieren. Daarmee kreeg het Arnhemse team meer dan het verdiende. Foreholte had namelijk na een gelijkopgaande eerste rondgang (rust stand 6—6) in de tweede helft (met uitzon dering uiteraard van de laatste vier minu ten) het spel vólkomen gemaakt. Met snel en attractief spel werd Swift verdiend op bijna beslissende achterstand gespeeld. Het was jammer <fat de Voorhoutse ma chine in de slotminuten stokte, waardoor de zege in „verkeerde" handen terech tkwam. Voor de Voorhoutse treffers zorg den: Nel Geerlings 5x, Marian Mens 3x, Karin Zonneveld, Hannie Boskamp, Mar- greet van Velsen en Marietta Siera Tegen titelpretendente Loreal speelde HVS een goede partij. De Stompwijkse da mes hebben zelfs kansen gehad op een meer eervoller eindresultaat. Na een 4—5 achterstand bij rust, kwam HVS na de veldwisseling namelijk na een periode van pressie-spel terug tot 10—10. HVS ver zuimde echter door te drukken, waardoor de ploeg uit Venlo het spel weer naar zich toe kon trekken en beheerst afstand nam, 11—14. Bij HVS lijkt Ank van de Bosch weer haar oude vorm te pakken te heb ben, getuige haar vijf gave treffers. Verder werd de Stompwijkse score verzorgd door: Sjanie Waayer 3x, Leny van de Bosch 2x en Marijke Luiten. In Pijnacker ondervond OASE weinig te genstand van Oliveo. Na een reeds duide lijke 2—6 ruststand werd het een ruime 512 overwinning voor de ploeg uit Alke made. Ondanks de winstpunten was coach Wil van der Geest bepaald niet tevreden over het spel van OASE. „De ploeg heeft nog steeds niét het juiste ritme te pakken, tegen zo'n zwakke tegenstandster moet toch met grotere cijfers worden gewon nen. Volgende week in het streekduel te gen MMO zal OASE uit een ander vaatje moeten stappen, anders zie ik de zege naar de Hoogmadese dames gaan". Voor Wil van der Geest overigens nog wel een geruststellende gedachte, dat keepster Monique van der Meer thans In een goede vorm steekt. Ook in het duel tegen Oliveo was zij een klasse apart. Het dozijn Alke madese treffers kwam op naam van: Hei- ma van der Geest 4x, Corrie Weenink 2x, Riet Broesterhuizen 2x, Gerrie Hoogen- boom, Loes van der Geest, Lydia van de Poel en Margret Brugman. MMO behaalde een zwaarbevochten zege op het verrassend sterk voor de dag ko mende De Hollandiaan, 5—4. Vooral in defensief opzicht liet de ploeg uit Vlaardin gen een uitstekende indruk achter. MMO had dan ook alle moeite het aanwezige klasseverschil in doelpunten uit te druk ken. Na een 2—2 ruststand zag het er in de tweede helft lange tijd naar uit, dat de wedstrijd met een gelijke stand zou eindi gen. Via de tussenstanden 2—3, 3—3 en 4—3 was met nog zo'n twee minuten spe len een 4—4 stand bereikt. In de laatste minuut kreeg MMO echter terecht een strafworp toegewezen, die door Leidy Vink koelbloedig werd verzilverd. Voor de MMO-score tekenden: Leidy Vink 2x, Conny Elstgeest, Patricia Kaptein en José' Elstgeest. Northa stelde teleur door met 11—9 te verliezen van het tweede team van Hercu les. Bij rust keken de Noordwijkerhoutse dames nog tegen een 6—7 voorsprong aan. In de beginfase leek er voor Northa geen vuiltje aan de lucht, sterker nog Nor tha leek op een ruime zege af te stevenen. Binnen 10 minuten had de ploeg van Ans Bakker namelijk een verdiende 1—5 voor sprong genomen. Daarna ging Northa vooral verdedigend in de fout (er werd o.m. niet voldoende uitgestapt), waardoor Hercules eigenlijk gemakkelijk terug kon komen met uiteindelijk bovengenoemd re sultaat. Verantwoordelijk voor de Nórtha- doelpunten waren: Marian van de Berg 3x. Anneke van Rijn 2x, Thea ter Heide 2x, Marjolein Duindam en Mary Heydra. Olga/Saturnus kon het niet bolwerken te gen het geroutineerds tweede team van OASE. Na een 2—5 ruststand werd het een 5—11 zege voor de ploeg uit Alkema de. Noordwijkerhoutse defensie vrijwel grijpbaar .was en er dan ook lustig op k °'e scoorde. Bij Northa nam Jack van Genfl Rijnsoever leverde een goede prestal door het sterke tweede team van Westll dia met een 21—17 nederlaag naar huil sturen. Ook bij rust hadden de Katwijk» t een voorsprong, 10—8. 'c Dankzij een goede tweede helft won MV ricn met 18—13 van Warmunda. Bij rust J Warmunda nog een 6—9 voorsprong, rard Elstgeest was bij de Hoogmadenafl met tien treffers weer goed op schot. Oo n dit resultaat behoudt MMO de koppoij in de afdellngs-derde klasse Forelw tenslotte deklasseerde de reserves Steeds Voorwaarts met 23—9 na ruststand van 11—3. Marian Mens scoon voor i-orenoite. bwitx won echter toch. HW70 behaalde een verdiende 5—10 overwinning op het nogal fors spelende vierde team van Hercules. De Voorscho- tense dames hadden bij rust al een 2—7 voorsprong. Rijnsoever trok in hef duel tegen de reser ves van DSO met 5—8 aan het kortste eind. In de tweede rondgang kwamen de Katwljksen na een 3—4 ruststand goed terug tot 5—4, doch in de slotfase moest Rijnsoever mede door enige defensieve fouten, DSO nog geflatteerd voor laten gaan. Ondanks de nederlaag kan keepster Miriam Minier op een goede wedstrijd te rugzien. MSV had geen kind aan het derde team van SOS. Gemakkelijk spelend kwamen de Noordwijkse dames tot een 8—17 zege. HEREN Olga/Saturnus speelde In feite maar één speelhelft voluit tegen hét zwak voor de dag komende tweede team van AHC. De ruime 13—2 ruststand spreekt daarbij voor zich. Na de veldwisseling mochten de Leidenaren zich van coach Frank Bonte uitleven in het uitproberen van allerlei tries. Dat de score daarbij niet zo hoog opliep als voor rust, was uiteraard duide lijk. Met 25—8 kwam uiteindelijk het ver lossende einde voor de „uitgespeelde" ploeg uit Den Haag. Hans Blansjaar was met zeven treffers topscorer bij Saturnus. MSV bleef met 19—15 in de meerderheid tegen streekgenoot Northa. Bij rust hiel den belde ploegen elkaar nog In even wicht, 8—8. Grote man bij de Noordwij kers was Jaap van der Linden, die voor de

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20