Rijnsburgse Boys wint, maar overtuigt niet RCL: pas laat loon naar hard werké 1 Quick Boys op dreef tegen IJmuiden Hazerswoudse Boys houdt leider 's-Gravenzande op 0-0 Leiden gelukkig tegen Valken '68 I Dames SJZ bedwingen DOCOS DOELPUNTRIJKE ZEGE OP NIEUW-ZUID INZET DE SLEUTELS NIET BELOOND ll-.joe uüuhant 12 NOVtMSER Ij/J RIJNSBURG Overtui gend was het allemaal niet wat Rijnsburgse Boys afgelopen zaterdag presteerde in het duel met Huizen. In feite wa ren er maar drie positie ve aspecten aan dit duel. Het resultaat: een 2-0 overwinning. Invaller doelman Henk Postma: hij verrichte in de eerste helft een aantal knappe reddingen en behoedde de Rijnsburgse ploeg voor een op dat moment verdiende achterstand. En als derde positieve aspect Henk van der Zwan: deze spitsspeler toonde weer eens zijn waarde. Hij stond na drukkelijk aan de basis van het eerste doelpunt en nam zelf de tweede treffer voor zijn rekening. Rijnsburgse Boys heeft afgere kend met het puur aanvallende voetbal. In het begin van de competitie paste de ploeg van trainer Herman Wijnands die speelwijze met succes toe. Tot aan het moment echter dat counterploegen als De Zwalu wen en Volendam met grote overwinningen een einde maakten aan dat Rijnsburgse enthousiasme. Wijnands greep in, stuurde Nico Zwaan en Wil Groenedijk, te aanvallend vond Wijnands, naar het tweede elf tal en haalde uit dat reservete am routinier Anne Ouwersloot en Lijs van Egmond terug naar het standaardelftal van de Rijnsburgse vereniging. Vorige week werd met dit experiment begonnen. Met redelijk succes, IJmuiden werd in eigen huis met 2-3 verslagen. Rijnsburgse Boys stond echter wel toe dat EERSTE KLASSE IJmuiden van 0-3 terug kwam tot 2-3. Opnieuw zonder Groenendijk en Nico Zwaan en met Anne Ouwersloot en Lijs van Eg- mond in de ploeg werd begon nen aan het duel met Huizen. Ook deze keer geen pressie voetbal van de Rijnsburgers. Huizen was in die eerste helft de meest aanvallende ploeg. Middels de zeer balvaardige spitsen Dick Honing, Leo Rui ters en Hans Lankreyer werd de Rijnsburgse defensie keer op keer gewogen en vaak te licht gevonden. Spitsen die naar hartelust konden aanval len omdat de aanvoer en rug gesteun vanuit het middenveld prima werd verzorgd. Heel an ders was het gesteld met Rijnsburgse Boys. Het pro bleem In die eerste helft voor de ploeg van Wijnands vormde het middenveld. Wanneer de Rijnsburgers aanvielen dan bleef de achterhoede angstig in de buurt van het eigen straf schopgebied hangen. Gevolg: de aansluiting voorhoede-mid denlinie was volkomen zoek, bij Rijnsburgs balverlies kon Huizen simpel ingrijpen. Aan voerder en halfspeler Ruud van der Voort was niet in de wed strijd en Martin Toet kon door de tactiek van Wijnands zijn spelbepalende rol niet spelen. Die rol was zaterdag wegge legd voor Gert Ouwersloot, voor die functie bepaald niet de aangewezen persoon. De hoofdrol voor rust was voor invaller-doelman Henk Postma. Eerst plukt6 Postma na een schot van Herman Bruinenberg de bal schitterend uit de krui sing van zijn doel en tien minu ten voor rust, bleef Postma op nieuw knap overeind toen hij met een schitterende reflexbe weging het leer na een kopbal van Rob Hesta, de voorzet kwam van Leo Ruiters, uit zijn doei ranselde. Rijnsburgse Boys werd in die eerste helft nauwelijks gevaarlijk. Na rust bleek RBB (met wind mee) opeens wel in staat de verdediging van Huizen onder druk te zetten. Nadat Henk van der Zwan uit een voorzet van Cas Zwaan de bal op de lat had gekopt was het één mi nuut later wel raak. Aan de ba sis van deze treffer stond Henk Merbis. Rechtsbuiten Merbis verrichte zijn enige goede daad in deze wedstrijd door Henk van der Zwan met een knappe opening in schietposi tie te manouvreren. Huizen doelman Jan van de Roest stopte de bal nog wel na het verwoestende schot van Van der Zwan maar tikte het leer voor de voeten van Ruud van Martin Toet (rechts) ontvangt voor Rijnsburgse Boys. Rob Hesta volgt nauwletl der Voort die eenvoudig bin- der Voort misten nog in kans- en vliegwerk en geholpc nen kon schuiven. In de zes tiende minuut betekende een; kopbal van Van der Zwan 2-0. De Rijnsburgse spits had voor dat doelpunt wel de lat en het achterhoofd van doelman Van de Roest nodig. Halverwege de tweede helft, Gert Ouwersloot en Ruud van rijke posities, was het gedaan met het Rijnsburgse pressie voetbal. Huizen gehandicapt door het uitvallen een van de stuwende krachten op het mid denveld, Herman Bruinenberg, ondernam nog verwoede po gingen wat aan die 2-0 achter stand te doen. Met veel kunst de paal, kopbal van L< ters, hield Postma zij schoon. De winst was de manier waarop datt? taat tot stand kwam do ter vermoeden dat train tg nands het juiste concep niet heeft gevonden. KEES VAN H(C k EERSTE KLASSE NUNSPEET Wederom lukte het Racing Club Leiderdorp een wed strijd, waarin enkele malen tegen een achterstand werd aangekeken, om te zetten in een zege. Ditmaal boekte de elf van oefenmeester John Huguenin een 2-3 winst tegen Nunspeet. Terwijl Lammert Boone en Dick Holstege de thuisclub tweemaal op voordeel zette waren het voor de Leiderdorpse club Fred Pleyter, Bennie Heemskerk en Rob van der Zwan, die de volle puntenbuit binnenhaalden. Vanaf het eerste fluitsignaal was het RCL, dat door veel jagen en werken het initiatief pakte en Nunspeet onder druk zette. Na tuurlijk was het derhalve een tegenvaller, dat toen Jan van Duin op het middenveld balverlies leed, Lammert Boone daaruit na een kwartier scoorde. Men bleef echter hard werken en twee minuten later nam Fred Pleyter een pass van Hans Braat goed aan en verwerkte de voorzet tot de gelijkmaker. De fase, die daarop volgde was een totale overklassing van de thuis club door de Racing. Dick van der Bijl wist echter zijn kansen niet in doëlpunten om te zetten. Wederom een kwartier na de aanvang, nu van de tweede periode, kwamen de gas theren voor. Riny Vedder soleerde van maar liefst 25 meter en omspeelde de to tale Leiderdorpse verdediging. Zijn goal was niet minder fraai: 2-1. Tien minuten la ter kwam Bennie Heemskerk in de ploeg. De amateur-international, die aanvankelijk door een medische behandeling aan de kant was gebleven, vierde zijn binnen komst met een goal. Uit een scrimmage kon hij de bal in het net knallen: 2-2. Vier minuten voor tijd kreeg de Huguenin-ploeg loon naar werken. Rob van der Zwan schoof het leer uit de rebound diagonaal en hard in. Hiermee boekte Leit een fraaie winst in een harde pai bal. Begeleid door Nunspeetfuncl sen werden de gasten naar de bi voerd, omdat een groep supporter: plannen bleek te hebben met hel Zowel de scheidsrechter als RCL zf9 ter veilig thuis gekomen. H:- KATWIJK Eindelijk toon de Quick Boys ook produc tief te kunnen zijn. In het treffen met IJmuiden werd de vijandelijke defensie meerdere malen via goede combinaties uitgespeeld. Een en ander resulteerde in een fraaie 4-1-overwinning. Martin van der Plas nam twee doelpunten voor zijn rekening, terwijl Wim van der Plas de openingstreffer scoorde. Hans van Duyn was de maker van de vierde goal (nummer drie in de rij). Een blunder van doelman Benno Wiggers redde de eer voor de gastploeg. Theo Guyt, waarvoor Wiggers la ter inviel (blessure), stopte knap een strafschop in een belangrijke fase van het duel. Terecht merkte Boys-oefen- meester Arie Lagendijk na de wedstrijd op, dat in de eerste 20 minuten zijn ploeg vergeten was de strijd te controleren. In deze periode waren de kansen - beide teams wilden aanvallen EERSTE KLASSE - niet alleen voor de thuis ploeg. Naast enkele mogelijk heden voor Martin van der Plas hadden Hans Verwoerd en Ab de Vlucht IJmuiden op voorsprong kunnen zetten. Het duurde tot de 27e minuut, voordat Wim van der Plas op rechts goed doorging en in schoot. Een ogenschijnlijk makkelijk te stoppen inzet bleek voor de IJmuiden-doel- man Koert de Groote, vorig jaar nog speelde hij negen wedstrijden in het eerste elftal van Telstar, een probleem. De bal rolde tussen zijn benen door het doel in. Tweehonderd seconden later was het weer raak. Aanvoerder Arie Haas noot speelde Martin van der Plas aan. Van der Plas om speelde fraai enkele verdedi gers en schoof het leer onder de Groote door. Pas na de thee ging IJmuiden aandringen. Theo Guyt toonde zijn goede vorm door enkele schoten goed te keren. Vooral het 25-meter-schot van Johan Krab haalde hij knap uit de kruising. Bijna een half uur was gespeeld in de tweede helft, toen Arie Haasnoot Hans Ver woerd middels zijn shirt af stopte. De goedleidende arbi ter Bob Dammers legde de bal op de stip. Weer vond IJmui den, ditmaal Ton Postma, Guyt op zijn weg. De op links inge schoten bal werd schitterend uit de hoek getikt. Toen was het gebeurd voor de gastclub. Vijf minuten later vergrootte Cees van Rooyen de voor sprong door de voorzet van Nico Kuyt magnifiek in één keer op de slof te nemen en hard in te knallen: 3-0. Martin van der Plas omspeelde zeven minuten voor tijd nog een keer de keeper, waarna even later de eindstand op 4-1 werd be paald door Benno Wiggers. Hij stompte de bal in eigen doel na een voorzet van aanvaller Gerben van Leeuwen. TJEERD SCHEFFER - 5 v Hans van Duyn van Quick Boys (rechts) kopt net over na een vrije schop van invaller Martin Haasnoot, later zal nummer drie in het duel met IJmuiden overigens wel een feit zijn. Even LEIDEN Dit weekeinde was Pluvius algemeen overwin naar bij de dames. Slechts twee wedstrijden werden ge speeld. SJZ 1 won met 2-0 van DOCOS 1, terwijl het tweede elftal van SJZ de bal zeven keer in het net zag vlie gen tegen WSB. Zelfs met tien vrouw is het mo gelijk een overwinning te beha len. Dat bewezen de dames van SJZ 1 tegen Docos 1 in de eerste klasse zondag. Reeds vanaf het beginsignaal waren de SJZ-dames voortdurend in de aanval, wat snel resulteerde In een 1-0 voorsprong door de Immer scorende Yvonne La ken. Ook Wil Duprie wist het Leidse doel goed te vinden, zij scoorde tweemaal. Een afge keurde penalty en veel gemiste kansen bespaarden SJZ van een nog grotere nederlaag. In de tweede klasse tenslotte was SJZ 2 minder gelukkig tegen WSB. Zevenmaal moest de Zoeterwoudse keepster de bal uit het net halen. LEIDEN Uit de vierde klas se zijn niet bepaald veel doel puntrijke duels te melden. In de drie gespeelde wedstrij den - de overige werden afge last - viel slechts één goal. De Sleutels namelijk verloor met 1-0 van KMD. In Wateringen wisten de Leidenaars het gro te veldvoordeel niet in tref fers om te zetten. Hazers woudse Boys hield in 's-Gra- venzande de koploper knap op remise. Doelpuntloos wel-' iswaar, maar niettemin een goede prestatie. Randstad Sport deed hetzelfde tegen Naaldwijk. Eveneens zonder te scoren, maar wel een winstpunt rijker, keerde de ploeg terug naar Voorscho ten. Spelend op het bijveld van KMD - het hoofdterrein was af gekeurd - creëerde De Sleu- VIERDE KLASSE tels een fraai overwicht. Hoe wel de Vlietbewoners ruim een uur domineerden, waren hun doelrijpe mogelijkheden niet in overvloed aanwezig. In de 80e minuut scoorde de thuisclub uit een vrije trap (overtreding van Pim van Iterson) plotseling tegen. Het slotoffensief van de Leidenaars leverde nu wel flin ke kansen op. Jan van de Berg kopte uit een corner van Hans van Eijgen goed in, maar de bal werd door een veldspeler met de hand van de lijn gesla gen. Arbiter Dooyewaard wuif de de mogelijke strafschop echter weg. Even later ging Ger Scheffer alleen op de doelman af, maar werd binnen het 16-metergebied zeer grof afgestopt. Wederom vond Dooyewaard dit geen straf schop waard. Door felle pro testen van Sleutels-zijde gaf de discutabele scheidsrechter Wim Schreuder, Pim van Iter son en Aad Schouten boven dien een boeking, waarmee de malaise voor De Sleutels com pleet was. Dankzij de vreemde beslissingen van Dooyewaard was de Leidse club de punten kwijt, een desillusie en vermoe delijk enkele schorsingen rij ker. In het Westland bleek de de fensie van Hazerswoudse Boys zaterdag goed in vorm te zijn. Onder aanvoering van de magnifiek spelende doelman Cees van Tol werden de vele aanvallende inzetten van leider 's-Gravenzande gestuit. Vooral Cees van de Wereld, de sterk opkomende voorstopper van de gastheren, was vaak ge vaarlijk. Al vroeg in de wed strijd moest Dick Smits naar de dokter worden afgevoerd, toen zijn knie was opengereten door een actie van de thuis- doelman. De blessure viel ge lukkig mee. Ondertussen coun terde Hazerswoude goed. Rob de Roo schoot uit een hoek schop net naast, terwijl het af standschot van Sjaak van Dorp maar juist over ging. Geen van beide ploegen was echter in staat de aanvallen af te ron den. Deze puntenverdeling was slechts een verdienste voor de bezoekers. In Naaldwijk speelden de club van die naam en Randstad Sport in een slechte wedstrijd tegen elkaar. De thuisspelers vonden elkaar wat beter dan de jongens uit Voorschoten. Al in het begin van het duel werk te Hans Toor tenauwernood de bal van de doellijn. Het meeste gevaar kwam van Naaldwijkse linksbuiten Jaap van Staaldui nen. Herman Keizer, de Voor- schotense goalie, hield zijn doel goed schoon. Bij de Sport was Aad Keizer een lichtpunt. Door weinig afdekking kon hij dikwijls gevaarlijke situaties voor het Naaldwijk-hout schep pen. Hans Koonings en Paul Politiek zagen hun pogingen niet verzilverd, zodat er ook hier geen doelpunten vielen te aanschouwen. LEIDEN Slechts drie wedstrijden in de afde ling zaterdag dit week einde. GWS kwam gelijk met Abbenes door over tuigend van Woubrugge te winnen. Leiden kon niet zonder geluk een punt pakken van Val-» ken'68. In de tweede klasse hielden HVZ en LSVV'70 elkaar in even wicht: 0-0. Het treffen tussen GWS en Woubrugge was slechts de eerste helft het aankijken waard. Wim Kesting rondde een doorkopbal van Hans van Dijk na een vrije trap van Hen- nie de Klerk met het hoofd af. GWS kwam echter sterk terug. De ploeg maakte gretig ge bruik van de geboden ruimte op het middenveld en Fokke van der Reyd bracht de par tijen op gelijke hoogte. Jan Cu perus en opnieuw Fokke van der Reyd tilden de stand naar 3-1. Woubrugge was echter niet geslagen. Wim Kesting liet een goede mogelijkheid onbe nut, waarna Hans van Dijk na een duwpartij in het GWS- strafschopgebied een penalty mocht nemen. Evenals vorige week tegen Kagia faalde hij echter. Na rust leek het of de Inspanningen van voor de pau ze te veel geweest waren voor beide ploegen. Fokke van der Reyd zorgde voor het enig hoogtepunt door na het omzei len van drie tackles 4-1 aan te tekenen. Valken'68 liet tegen Leiden de mogelijkheid op een grote overwinning voorbijgaan door vele kansen te missen. Teun Harteveld benutte na rust wel één van de vele mogelijkheden en net toen iedereen dacht dat de punten naar Valkenburg zouden gaan, maakte Ger Le- feber gelijk. MARKEN Ter leed de eerste ned van het seizoen. Ins gen Marken verlof roodgelen met 2-11 wel het aan werkluL ontbrak, toonde dj senheimse club we niet makkelijk te I doelpunten. Keejj Groot en Wim (eigen doel) bepfl de stand op 2-0, dezelfde Wim Kosj de laatste minuut redde. Het verliep» toen echter niet m< gedaan gemaakt i ril Marken vertoonde eeifj scala van prima op** vaak snelle aanvallen, Ter Leede-defensie de 'P vol aan had. Al na zev< ten schoof Kees Zc 81 (ex-Volendamprofessio bal fraai voor de voe Kees de Groot. De"'® schoot hard In de hoek: 1-0. Een desilus |JS Ter Leede, maar er bl geknokt worden door f van trainer Henk Spa£' schillende malen team een strafschop den. Toen Nico van def In kansrijke positie werd gehaald, wuifde van Beek uit Amster penalty-gedachte m<t"; weg. Later in de weds beurde dit nog een 'n een overtreding tege 30 van de Zwart. Achttien minuten na sei trok Klaas Schipperst£ voor het doel van Vfce Harskamp. Kees Zonnf^r Wim Kosters kwamen op de bal af. Kosters de natte grasmat niet remmen, waardoor oc; over de doellijn rolde: n van der Heyden, Jan vrm kamp en Claus Godé 9€ de slotfase nog dicht 'be treffer, maar het duur< J9< laatste 60 seconden, aP werd gescoord. Op J N van Jan van Harskam Wim Kosters hard in dv hoek. De punten wart ™)l reeds verdeeld. Ter Le rtJt de puntenloos en e& w stelling rijker af. 0ru (te

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18