Storm in Boerenburg geluwd 't Mallegat" toch kans op subsidie Ministerie niet eens met lohatie van woonwagenkamp in Voorschoten Bezwaren tegen doorgetrokken Mauritssingel alle ongegrond Rijnsburg heeft aandacht voor welzijn Noordwijk koopt apotheek 3 REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 PAGINA 7 NOORDWIJKS COLLEGE WIL BEPERKTE VERKEERSMAATREGELEN NOORDWIJK Het gemeentebe stuur overweegt een beperkt aan tal maatregelen om de veiligheid van de schoolkinderen in Boeren burg te bevorderen. De belang rijkste is de vorming van door de politie te begeleiden verkeersbri- gades. Verder denkt men aan een stopverbod bij de scholen, het aanbrengen van borden met een verzoek aan de automobilisten om te denken aan de kinderen van de wijkbewoners, een regel matige controle en observatie door de politie en eventueel het aangeven van een schoolroute door middel van pijlen (als in Tilburg). In Boerenburg is de stoom duidelijk van de ketel. Dit bleek gistermiddag op een door b. en w. belegde bijeenkomst met de bewoners, de hoofden van scholen, het onderwijzend personeel, de schoolbestu ren en de oudercommissies. Men had een raadzaal vol Boerenburgers verwacht, maar in totaal kwamen er niet meer dan circa vijfentwintig opdagen. Opvallend was ook het volkomen gebrek aan een stemmigheid. Om de problematiek van de verkeersveiligheid in de woonwijk op te lossen, waren er evenveel meningen als bezoekers. De opinies varieerden van niets doen tot alles. Als positief element was uit de vergadering naar voren geko men, dat in de kring van het onderwijs bereidheid bestond mee te werken aan het plan om verkeerbrigadiers in te zet ten. Kritiek was er bij de Boerenburgbe- woners op het harde rijden door de ouders van schoolkinderen zelf. Anderen bleken van mening dat het tot de taak van de ou ders behoort de kinderen weg te brengen, terwijl weer anderen een stopverbod bij de scholen bepleitten of de aanleg van een Burgemeester mr. Bonnike releveerde e en ander in de gisteravond gehouden vi gadering van de raadscommissie voor vi keerszaken. Kritische kanttekeningen maakte de burgemeester bij de enquête, die door de werkgroep in Boerenburg was gehouden. De begeleidende brief was nog al tenditieus gesteld en bij de ingeleverde formulieren zaten doublures. Aan sugges ties was er weinig uitgekomen. Ten on rechte had de werkgroep de Duinwete ring in de discussie betrokken. Aangezien gangersoversteek ten behoeve van kinde ren en andere voetgangers van en naar de Grashoek. Een door b. en w. ingewonnen advies van de A.N.W.B. hield in dat er in Boerenburg niets moest gebeuren of iets geweldigs (de inrichting van de woonwijk tot woonerf), aldus mr. Bonnike. Een en ander was voor het college aanleiding om zich op het standpunt te stellen, dat er niets moest ge beuren, maar niet absoluut niets. Een standpunt dat door de commissie werd overgenomen. NOORDWIJK Uit gister avond in de verkeerscom- missie gemaakte opmerkin gen bleek dat het gemeente bestuur besloten heeft over te gaan tot aankoop van de Duinrand-Apotheek op de hoek van de Lijnbaanweg- Nieuwe Zeeweg. De prijs werd niet genoemd. Over een dergelijke transactie is in diverse commissies al heel wat te doen geweest. De grond waarop de apotheek staat heeft de gemeente drin gend nodig voor verbetering van het kruispunt Lijnbaan- weg-Nieuwe Zeeweg, dat een belangrijk knooppunt vormt in de busroute van de NZH. Verder kan een betere aan sluiting van de Weteringkade op de Lijnbaanweg worden ge realiseerd. Kermis mogelijk naar boulevard NOORDWIJK Het Noord- wijkse gemeentebestuur gaat onderzoeken of de jaar lijkse kermis niet op de Ko ningin Wilhelmina Boule vard gehouden kan worden op het gedeelte tussen het Schuitgat en de vuurtoren. Bewoners van het Wantveld en de Golfbaan die al jaren achtereen de kermis voor de deur hebben, hadden hierom gevraagd. Een beslissing over verplaat sing van de kermis zal overi gens de nodige voeten in de aarde hebben Gisteren was de discussie hieromtrent in de verkeerscommissie tenminste al behoorlijk gepeperd. Als na delen kwamen onder meer naar voren, dat de kermisex ploitanten bevreesd zijn voor stormschade en dat op de bou levard tijdelijk eenrichtings verkeer moet worden inge steld. Belangrijk winstpunt is, dat in de drukke zomermaan den het grote parkeerterrein aan het Wantveid beschikbaar blijft Verbouwing raadhuis Oegstgeest kan deze maand nog beginnen OEGSTGEEST De verbouwing van het Oegstgeestse raadhuis kan nog deze maand be ginnen. Dit meldde gise- ravond wethouder J.J. Thorn tijdens een verga dering van de commissie openbare werken. Hij zei te verwachten, dat voor de behandeling van de begroting op 19 no vember een aannemer is aangetrokken. „Dan zou bij wijze van spreken al een dag later kunnen worden begonnen", al dus de heer Thorn. Ver wacht wordt, dat het werk ruim 18 maanden vergt. De commissieleden stemden in met het voorstel om de tarie ven van de sportaccommoda ties met tien procent te verho gen. De tarieven van het zwembad stijgen slechts met 3,5 procent, omdat uit het oog punt van concurrentie een verdere stijging niet gewenst is. Met de gemeenten in de omgeving wordt overleg ge voerd over een gelijkschake ling van de openingstijden en een gezamenlijk standpunt om het badwater in temperatuur te verlagen. Een verlaging van drie graden zou ee besparing opleveren. LEIDERDORPSE COMMISSIE: LEIDERDORP De commis sie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken heeft zich (zie onze krant van gisteren) unaniem voor de doortrek king van de Mauritssingel uit gesproken. De De Achthovenerpolder, straks wellicht doorsneden door de doorgetrokken Mauritssingel. tevens als beroepsinstantie fungeerde, verklaarde de 186 tegen dit onderdeel van het ontwerp-bestemmingsplan „Achthovenerpolder" inge diende bezwaarschriften onge grond. Alleen het raadscom missielid J. A. M. Gordijn (PPR) wilde het tracé op nieuw ter discussie stellen, door terug te grijpen op een alternatief plan voor door trekking via boerderij Lin- denhof met een wijde boog om Achthoven heen. De vergade ring van de commissie is gis teravond in .de overvolle raadszaal uitgemond in felle discussies tussen voorstanders van de als omleidingsroute be doelde weg (de bewoners van de Hoofdstraat die dagelijks met verkeersoverlast te ma ken hebben) en de tegenstan ders (de bewoners van de Achthovenerweg, Ruige Kade, Mauritssingel, Ericalaan en Acacialaan die een toeneming van het verkeer, met name het zware vrachtverkeer, vrezen). Voornaamste woordvoerder van de commissie, het raadslid F Leiinse (PvdA), zag geen aanleiding om op het in 1976 genomen raadsbesluit terug te komen. ,.De stelling dat het sluipverkeer na de doortrek king zal toenemen is niet be wezen En al zou dat zo zijn, dan zou ik nog in het belang van de bewoners van de Hoofdstraat voor de doortrek king kiezen", aldus Leijnse. door te stellen dat de actie groep „Achthoven" in haar verzet tegen de doortrekking van de Mauritssingel tenden tieus had gehandeld. Het was duidelijk dat de indieners van de bezwaarschriften geen schijn van kans hadden. Ook de onthulling van een bewo ner van de Achthovenerweg, die wist te vertellen dat een bedrijf met veel vrachtwagens er wel een ton voor over zou hebben als de weg er kwam. legde geen gewicht in de schaal. De gemeenteraad zal zich binnenkort over de be zwaarschriften uitspreken. KATWIJK Als het aan de Katwijkse commissie voor cultuur en vrijetijd ligt, zal het Open Jongeren Centrum 't Mallegat als nog gesubsidieerd gaan worden in haar akti- viteiten- en organisatiekosten, zoals het Mallegatbestuur dat in haar aanvraag over 1979 had begroot. De commissie, die in op dracht van de Katwijkse gemeenteraad aan gewezen is als hoorcommissie inzake de door het 'Mallegat ingediende AROB-proce- dure, zal in meer- en minderheidsstandpun ten de gemeenteraad in deze strekking advi seren. Volgt de gemeenteraadsvergadering in november dit advies, dan zal het Malle gat afzien van verdere stappen. De begroting van het jongerencentrum over 1979, die eind september pas ter behandeling in de gemeenteraad kwam, leverde bij de CDA- en SGP-fractie nogal wat principiële bezwaren op. Zo was de SGP in principe bijvoorbaat te gen, en kantte het CDA zich tegen het subsidië ren van de aktiviteiten, omdat dat tegelijk een soort verantwoording voor de programma's in hield, en die wenste men niet langer te dragen. Gezamenlijk diende het CDA en de SGP toen een voorstel in. wat inhoudt dat het Mallegat gedeeltelijk in de organisatiekosten en niet in de aktiviteitskosten gesubsidieerd v^ordt. Dit voorstel werd, door de numerieke meerderheid van het CDA en de SGP, aangenomen. Het Mallegat voelde zich bekocht, omdat men halverwege het begrotingsjaar was, en omdat er bepaalde verwachtingen gewekt waren. Het be stuur van het jongerencentrum besloot dan ook zich niet bij het raadsbesluit neer te leggen, en opende een AROB-prbcedure tegen de gemeen teraad. RIJNSBURG De Rijnsburgers zijn geïnteres seerd in welzijn. Dat bleek gisteravond wel tijdens een door de gemeente uitgeschreven hoorzitting. Meer dan honderd bestuursleden van verenigingen en instellingen waren komen opdagen om mee te praten over het subsidiebeleid en de sociaal culture le activiteiten die de gemeente wenst te ontplooien. De hoorzitting was in feite uitgeschreven om hoeften van de diverse verenigingen te inventariseren. Het ge meentebestuur moet straks op aandrang van het ministerie van CRM met een plan komen, dat dient ter ondersteuning van de descentralisatie van het welzijnsbeleid. Rijnsburg heeft van oudsher een bloeiend verenigingsleven, doorgaans een particu liere aangelegenheid. Gisteravond werd in elk geval duidelijk, dat door de betrokkenheid van de plaatselijke bevolking bij de véle verenigingen kansen op een stevige rijkssubsidie zijn gemist. Als het gedescentraliseerde beleid een feit is, kan hier verandering in komen. De verenigingen kregen aan het eind van de bijeen komst een enquete-formulier mee. Aan de hand van de ingevulde formulieren gaat een speciaal geformeerde werkgroep een vragen- en wensenlijst samenstellen en een inventarisatie daarvan wordt als beleidsavies aan de gemeente gegeven. „Leefbaar Kat wijk" noemt gemeente onde mocratisch KATWIJK De stichting Leefbaar Katwijk is gebelgd door de weigering van het Katwijkse college van bur gemeester en wethouders om een aparte inspraak en voor lichtingsavond te houden ten aanzien van het nieuwe bestemmingsplan Katwijk aan den Rijn. De stichting organiseert nu op eigen gele genheid een inspraakavond, die maandag 19 november in het Parochiehuis aan de Kerkstraat gehouden wordt. Het Katwijkse college is van mening dat de burgerij vol doende in de gelegenheid ge steld, Zij zien geen noodzaak, om buiten de normale proce dure, nog een avond te beleg de stichting Leefbaar Katwijk is het met deze motivering niet eens, en heeft derhalve besloten om zelf een voorlich tingsavond te organiseren. In verband met dit gebeuren ver zocht de stichting of het be stemmingsplan drie weken lang ter beschikking gesteld kan worden. Het college laat daarop weten dat het bestem mingsplan tegen de somma van 65,- te krijgen is. Hierin ziet de stichting een weigering, om bij het organiseren van in spraakavonden behulpzaam te zijn, van de kant van het colle ge. De stichting vindt dan ook dat de handelswijze van het college ondemocratisch is. HUUR: EEN GULDEN De stichting Kindercentra Leldschendam behoeft slechts één gulden te betalen als jaarhuur van een lokaal van de nood- school in het Prinsenhof. Voor het tweede lokaal dat de stichting van de gemeente huurt wordt wel een 'normale' huurprijs van een paar duizend gulden gevraagd. Raadslid Roovers (PvdA) had indertijd belde lokalen vergeleken met een bouw val. Vandaar dat men wel wat aan de prijs wilde doen. De suggestie voor de symbolische bijdrage, werd gisteravond gedaan door de VVD. Overigens had het college voorgesteld voor elk der lokalen 4.400 gulden te vragen. VOORSCHOTEN Het ministe rie van CRM heeft het gemeentebe stuur van Voorschoten laten weten het niet eens te zijn met de plan nen van de gemeente nabij Alle- mansgeest een woonwagenkamp in te richten. De bezwaren van het ministerie betreffen vooral de te grote afstand tot winkelvoorzie ningen en het te geisoleerd liggen van het kampje. Het kampje zou ruimte moeten bieden aan drie woonwagens. Eén en ander werd gisteravond dui delijk op het politiek café in Voor schoten waarin het woonwagenbeleid in Voorschoten centraal stond. Het ministerie, dat een beleid voert dat vooral gericht is op integratie van de woonwagenbewoners met de plaatse lijke bevolking, schrijft Voorschoten voor één of meerdere kampen in te richten voor 9 woonwagens. Het kampje bij Allemansgeest was één van de drie geplande kampjes. De Voorschotense wethouder van Wel zijn. de heer Marselis. had echter goe de hoop om in gesprekken met het ministerie alsnog een oplossing te vinden. Mocht dat niet lukken dan rest Voorschoten nog twee mogelijk heden. Of. de inrichting van het kampje zelf te financiëren, of een an dere lokatie te zoeken. Dit laatste zal, mede gezien de opmerkingen van het gemeentebestuur tijdens de onlangs gehouden hoorzitting, echter geen eenvoudige zaak zijn. Van politiek vuurwerk was, op het voor de eerste keer in Voorschoten georganiseerde politiek café, nauwe lijks sprake, daar alle politieke par tijen het er over eens waren dat er drie woonwagenkampjes dienden te komen. Ook van de kant van het pu bliek waren de reacties vriendelijk. Duidelijk was dat er tegenover de woonwagenbewoners nogal wat voor oordelen bestonden. De opmerkingen van de heer Menzij, coördinator van het Leidse woonwagenkamp, droegen er in belangrijke mate toe bij dat ver schillende vooroordelen uit de we reld geholpen werden zodat er een intensieve discussie gevoerd kon worden over hoe om te gaan met het gegeven van twee culturen in één sa menleving. Dat niet alle problemen werden opgelost lijkt duidelijk, maar dat het politiek café Voorschoten be staansrecht heeft werd gisteravond wel bewezen. VVD Kamerlid de Korte in Warmond WARMOND Het VVD tweede kamerlid dr. Rudolf W. de Korte spreekt op woensdag 7 november op een door de Leidse VVV-on- dercentrale georganiseerde openbare ledenvergadering. De heer de Korte zal in zijn spreekbeurt ingaan op de vraag „komt de VVD terug op haar verkiezingspro gramma". Rudolf de Korte is de sociaal- economische fraktiespecialist van de VVD. Dit voorjaar pu bliceerde hij zijn boek „Naar een vrije samenleving". De bij eenkomst van de VVD vindt plaats in restaurant Meerrust in de Dorpsstraat in Warmond «n begint om 20.00 uur Noordwijkse wordt directeur bij ministerie O. en W. NOORDWIJK Mevr. dr. E. M. Blok-van der Voort (48) uit Noordwijk is benoemd tot di recteur van de Centrale Direc tie Personeelszaken van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. De nieuwe directeur personeelszaken stu deerde sociologie, werkte bij de nv v/h Nederlandse Stich ting voof Statistiek en bij het Sociologisch Instituut van de Rijksuniversiteit in Leiden. Zij promoveerde in '77 op „Va kantie nader bekeken". Als lid ciaal-economische raad bege- •leidt en ondersteunt zij voorts onderzoekingen naar de pro blematiek van oudere werkne- Wie zag dief met stofzuiger? NOORDWIJK Op dinsdag 9 oktober blijkt er te zijn inge broken in een woning aan de Anemoonstraat. Men kwam binnen door het forceren van de achterdeur. Bij thuiskomst van de bewoners werd onder meer een Philipsstofzuiger vermist. Deze diefstal moet ge pleegd zijn tussen 's middags één uur en 's avonds tien uur. Er zijn redenen om aan te ne men dat de dader(s) open en bloot met het gestolen appa raat over straat hebben gelo pen. De recherche zou graag willen weten of iemand dat

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7