Van Dam-eenheden in Voorschoten wellicht ook voor niet-jongeren Ook pastorale raad Rotterdam protesteert tegen onderzoeksprocedure Schillebeeckx Zoeterwoude geeft volgend jaar ruim 17 miljoen uit kerk wereld Kardinalen besprekei benarde financiële situatie Vaticaan Korte metten REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 PAGII i STICHTING JONGERENHUIS VESTING TELEURGESTELD VOORSCHOTEN - De Stichting Jongerenhuisves ting Voorschoten voelt zich in de kou gezet door de ge meente. In een brief aan de Stichting heeft het gemeen tebestuur laten weten dat de in Bijdorp 1 te bouwen Van Dam-eenheden wellicht ook aan niet-jongeren wor den toegewezen. De gemeen te schrijft in haar brief dat „ook andere alleenstaanden en tweepersoonshuishou dens in aanmerking kun nen komen voor toewijzing van een dergelijke woning". De Stichting Jongerenhuis vesting blijft echter bij haar standpunt dat de 23 Van Dam-eenheden in Bij dorp bedoeld zijn voor jon geren en voor niemand an ders, hetgeen zij het ge meentebestuur al in een eer dere brief had laten weten. Wanneer de gemeente haar voornemens niet laat varen denkt de Stichting aan ak- ties: „er staan nog genoeg huizen leeg in Voorscho ten". aldus één van de be stuursleden. De Stichting vraagt zich overigens af of het ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening de bouw van de Van Dam-eenheden wel wil subsidiëren als deze huizen ook aan niet-jongeren wor den toegewezen. Zij heeft inmiddels contact gezocht met Het Landelijk Overleg Belangengroeperingen Huishoudens om te zien wat voor verdere stappen zij kan ondernemen. „Als wij er. niet geweest wa ren dan was er nu nog niets voor de Voorschotense jonge ren op gang gekomen; het is dan toch te gek dat de huizen waar wij voor gevochten heb ben ook aan niet jongeren kunnen worden toegewezen. Wij hebben met de gemeente onderhandeld als Stichting Jongerenhuisvesting. Die naam zegt toch genoeg", aldus Paul van der Burg, secretaris van de stichting. Penning meester Piet den Hartog voegt daar nog aan toe:„het lijkt wel of de gemeente Voorschoten haar falend huis vestingsbeleid op ons af wil wentelen". De beide bestuurs leden vinden het voornemen van de gemeente ook tegen strijdig met wat de gemeente schrijft in haar eigen huisves tingsnota. Uit deze nota: „ter voorziening in de huidige woonbehoeften van jongeren zijn ongeveer 50 wooneenhe den nodig. Bij een goed op gang komen van de doorstro ming zou in deze behoefte voorzien kunnen worden door middel van de ombouw van ongeveer 25 vierkamer-flats. Streven naar de bouw van zo genaamde Van Dam-eenhe den lijkt voorhands realisti scher". In haar beleidsplan voor 1980 zegt het gemeente bestuur bovendien: „op korte termijn wordt gedacht aan de realisering van enige kleinere wooneenheden in het cen trum en in Bijdorp 1 met name voor jongeren". In het hoofdstuk over de plannen met betrekking tot Bijdorp 1 wordt daaraan toegevoegd in aansluiting op de bouw van 270 woningen zijn tevens voorbereidingen gestart voor de bouw van 22 wooneenhe den voor jongeren". Het be leidsplan spreekt overigens afwisselend over 22 en 23 wooneenheden voor jongeren in Bijdorp 1. Van Dam-eenheden De regeling „Van Dam-een heden" is op initiatief van de toenmalige staatsecreta ris voor Volkshuisvesting, Marcel van Dam, in 1976 als een verlengde van de be staande huurwoningenrege ling tot stand gekomen. De huurwoningenregeling gold voornamelijk voor de wo ningwetwoningen. De rege ling van Dam-eenheden handelde over de verbouw en/of nieuwbouw van hui zen voor één- en tweeper soonshuishoudens. De kos ten voor deze verbouw en/of nieuwbouw worden voor 100% door de rijkso verheid gedragen. De subsi die wordt via de gemeente toegekend. Met één- en tweepersoonshuishoudens wordt niet alleen jongeren- huisvesting bedoeld alhoe wel deze groep wel met name genoemd wordt. Over de toepassing van de rege ling schrijft het Ministerie van V.R.O.: „Zoals uitdruk kelijk is gesteld in de circu laire van 2 augustus 1976 is in het bijzonder gedacht aan werkende jongeren, stu derenden en anderen, die slechts een bescheiden be drag voor huisvesting kun nen betalen en die aangewe zen zijn op goedkope huis vesting". Corneliahoeve Het werk van de Stichting Jongerenhuisvesting is begon nen met het kraken van een woning aan de Leidseweg in Voorschoten. De Stichting opereerde toen nog onder de naam Werkgroep Jongeren- huisvesting. Op 17 april van dit jaar werd de werkgroep officieel een stichting en ont ving zij van de gemeente een subsidie van 450 gulden. In middels had de werkgroep een symbolisch bod van 1 gul den op de leegkomende „Cor neliahoeve" gedaan. De Stich ting wilde de hoeve verbou wen om er een aantal jonge ren in te kunnen huisvesten. Over de kosten van de ver bouwing verschilden de stich ting en de gemeente echter van mening. De kostenraming van de gemeente was 460.000 gulden hoger dan die van de stichting. Afgelopen vrijdag ontving de stichting een brief van de heer Bedet, directeur Openbare Werken van de ge meente Voorschoten, dat hij met betrekking tot de verbou wing van de Corneliahoeve over te weinig informatie be schikte om aan burgemeester en wethouders een positief advies uit te brengen. Piet den Hartog: „we hebben bij de heer Bedet minstens 12 vellet jes berekeningen en 20 teke ningen achtergelaten. Toen tertijd werd gezegd dat ze daar wel wat mee konden. Ik vind het een vreemde zaak dat we nu opeens zo'n ant woord krijgen. We gaan ons beraden over wat ons nu te doen staat, maar we laten het er zeker niet bij zitten In Juni 1979 stelde het ge meentebestuur voor om ten behoeve van de jongerenhuis vesting een aantal Van Dam eenheden te bouwen. Dit voorstel werd door de Stich ting Jongerenhuisvesting gre tig aanvaard. Er werd een ge meentelijke werkgroep Jon gerenhuisvesting opgericht waar een aantal ambtenaren van de gemeente en twee be stuursleden van de Stichting zitting in namen. Aan de werkgroep werd ook de ar chitect van de Christelijke Woningbouwvereniging Voorschoten toegevoegd. De Van Dam-eenheden zullen namelijk gebouwd worden op de grond die aan deze wo ningbouwvereniging in Bij dorp 1 is toegewezen. Naast de werkgroepvergaderingen vindt een regelmatig overleg plaats met de wethouders. In de werkgroep werd afgespro ken dat er alleen over de bouwplannen zal worden ge praat. De toewijzing van de eenheden wordt later met de betrokken wethouders gere geld. Afspraak In eerste instantie was de Stichting Jongerenhuisvesting blij met de wijze waarop de gemeente aan haar wensen tegemoet kwam. Die vreugde is nu wel een beetje voorbij. „Twee mensen uit ons bestuur hebben een half jaar lang twee-wekelijks met de ge meente vergadert. Zij hebben er zelfs vrije dagen voor opge nomen. Natuurlijk hebben we dat er graag voor over maar dan wil je toch wel zien dat er wat met je ideëen gebeurt. Na de brief van de gemeente vra gen we ons af waar we het ei genlijk voor gedaan hebben", aldus Paul van der Burg. Om de problemen op te lossen was er twee maanden geleden al een afspraak voor een ge sprek met wethouder Marselis gemaakt. De afspraak werd echter op het laatste moment afgezegd, wat de beide be stuursleden doet vermoeden dat er op het gemeentehuis nog druk overleg over de kwestie wordt gevoerd. Piet den Hartog:„het gaat allemaal zo langzaam; op het moment dat we Stichting werden heb ben burgemeester en wethou ders ons een flat beloofd Secretaris Paul van der Burg (links) en penningmeester Piet den Hartog van de Stichting Jongerenhuisvesting. waarin drie jongeren zouden kunnen wonen. De namen van de toekomstige bewoners zijn al bekend maar de flat is er, na zeven maanden, nog niet". Het beleidsplan van Voorschoten voor 1980 spreekt overigens van een in 1979 gestart expiriment met de gezamenlijke bewoning van een flat door drie jonge ren. Deze tekst doet vermoe den dat de flat nog dit jaar zal worden toegewezen. De Stichting is erg blij met het plan van de gemeente om de bovenste verdiepingen van een aantal flatgebouwen om te bouwen en geschikt te ma ken voor jongerenhuisvesting. De gemeenteraad heeft in middels voor dit plan een voorbereidingskrediet van 20.000 gulden vastgesteld. De mogelijkheden om het plan te verwezenlijken worden mo menteel onderzocht door het Landelijk Overleg Belangen groeperingen Huishoudens. Algemene Woning bouwvereniging Kort geleden heeft de Stich ting Jongerenhuisvesting met de Algemene Woningbouwve reniging de afspraak gemaakt om in de toekomst samen te gaan werken. De Algemene Woningbouwvereniging gaat de woonruimten van de stich ting beheren en exploiteren. Paul van der Burg: ;,de Alge mene Woningbouwvereniging heeft kort nadat de stichting werd opgericht al kontakten met ons gelegd omdat zij onze doelstelling steunde. Er zit ook iemand van hun bestuur in ons bestuur. De woning bouwvereniging heeft ook ge constateerd dat jongeren slechts bij zeer hoge uitzonde ring door de gemeente aan woonruimte geholpen wor den. Zij is het dan ook met ons eens dat de van Dam-één- heden alleen voor jongeren bestemd moeten worden. Deze samenwerking is voor beide partijen positief en we verwachten er veel van. Over enkele maanden gaat de eerste paal voor Bijdorp 1 de grond in. Binnen niet al te lange tijd zullen dan de Van- Dam éénheden gerealiseerd zijn. Wie er nu precies in ko men wonen blijft vooralsnog onduidelijk maar ook al wor den alle 22 éénheden aan jon geren toegewezen dan is de Stichting Jongerenhuisvesting nog niet tevreden. Piet den Hartog: „wij hebben grootse plannen. Het liefst zouden we zien dat er 22 appartementen zowel in Bijdorp 1 als in Bij dorp 2 worden gebouwd en dat in plan Starrenburg 44 ap partementen, in de Cornelia hoeve 12 appartementen en in 15 reeds bestaande flats 30 ap partementen voor jongeren gerealiseerd worden. Bij el kaar levert voor 130 jongeren een woning op. Hiermee ho pen we in 1990 het jongeren- huisvestings-probleem opge lost te hebben" GERT VISSER ZOETERWOUDE De ge meentebegroting voor 1980 sluit met een bedrag voor on voorziene uitgaven van 53.680 .gulden. Zoeterwoude zal in 1980 17.231.330 gulden uitge ven, een forse verhoging met ruim 2 miljoen ten opzichte van het afgelopen jaar. Al met al betekent het dat er per inwoner een bedrag van 2.320 gulden uitgegeven zal worden. Sociale zorg en maatschappe lijk werk nemen met een be drag van 4.4 miljoen gulden al ruim een kwart van het totaal voor hun rekening. Uitkerin gen in het kader van werk loosheidsvoorziening (6 ton) en aan personen die bijstand be hoeven (voor mensen in be jaardenoorden alleen al ruim een miljoen) slokken het grootste gedeelte van dit be drag op. Aan openbare wer ken, wegenonderhoud. ge meentereiniging en salariskos ten van het betreffende perso neel zijnde belangrijkste uitga venposten, zal 3.8 miljoen gul den ofwel 22% van het totaal besteed worden. Andere grote uitgaven zijn algemeen beheer (w.o. salariskosten) met ruim twee miljoen gulden, en on derwijs. Per inwoner zal 288 gulden, ofwel totaal 2 miljoen gulden aan onderwijs uitgege ven worden. Per leerling bete kent dit een vergoedingsbe drag van 444.75 gulden. Volks huisvesting vergt 7.5% van de begroting 1.294.190) en cul tuur en recreatie 6.4% (ruim 1 miljoen). Voor de post kas- voorzieningen is een bedrag van 831.000 gulden opgenomen en de zorg voor de volksge zondheid zal volgend jaar een half miljoen kosten. Voor „on voorziene uitgaven en reserve ringen" is 335.000 gulden (2%) en voor openbare veiligheid 285.000 gulden (1.66%) uitge trokken. Verder zijn er nog wat kleinere posten als „Ei gendommen. niet voor de o- penbare dienst bestemd", „Dekkingsmiddelen van alge mene aard", „overige uitga ven" en „Economische aange legenheden" waar wat geld voor uitgetrokken wordt. De uitgaven hiervoor completeren de 17 miljoen en bedragen res pectievelijk 240.885, 143.620, 7.670 en 2.500 gulden. Al deze uitgaven zijn kritisch bezien en waar mogelijk is be zuinigd. Het college van b en w noemt de ontwerp-begroting dan ook reëel maar ziet de be groting ook als een minimum- begroting. De belangrijkste maatregelen om de begroting sluitend te maken zijn een verhoging van de onroerend- goedbelastingen met 3 1/2% en het aanwenden van een ge deelte van de reserve-winst uitkering van het „Energiebe drijf Rijnland". Uitgangspunt van het college is geweest zo mogelijk de on- roerend-goedbelastingën niet te verhogen. Het totaal aan uitgaven zou echter een ver hoging van 8% tot gevolg moe ten hebben. Dit werd niet ac ceptabel geacht en daaró gekozen voor een tarief hoging die gelijk is aan de hoging van de andere t ven. Deze verhoging 1< een meeropbrengst van 3 gulden, tot een totaal 1.021.495 gulden. De res winstuitkering Rijnland draagt ongeveer 400.000 den. Omdat de winstuitk gen in de toekomst zullen minderen, terwijl men begroting tot alleen structi inkomsten wil opnemen maar een gedeelte van di drag, ter hoogte van 4 gulden, in de begroting i nomen. In september besloot de al de legestarieven, riooli ten en zwembadtaneven 1/2% te verhogen. Ook besloten de reinigingsrec met 15% te verhogen, ho men liever een stijging 17% had gezien. Daarmee bereikt worden dat 60% va werkelijke kosten door d< lastingopbrengst gedekt worden. Het ministerie bej de echter dat 15% het n mum was. De hondenbelasting gaat 10 gulden voor de eerste i gulden voor de tweede hoog. Voor bezitters van hond zal dat betekenen ds volgend jaar 65 gulden betalen. Voor tweede en gende honden is dit 90 gul Een begrotingscommissie zich woensdag 14 novei buigen over deze begro I Donderdag 29 november len de verschillende pai algemene beschouwingen den, waarna donderdag 2 cember de besprekingen de begroting afgerond zi worden en de begroting gesteld zal worden. Deze vergaderingen zijn openba „Partitura in Nieuwveei NIEUWVEEN Het Ot comité van de Streek ziekschool afdeling Nii veen, organiseert op vri i 16 november voor de tw maal een muziekavond, der de naam „Partitura' avond wordt gehouden i aula van Huize Ursula. Evenals vorig jaar zijn (muziek)-partijen weer bii en wel de leerlingen van Streekmuziekschool afde Nieuwveen, de Ursula-B het Mispage-koor, en dit voor het eerst het jeugdoi van de Nieuwveense muz vereniging „Crescendo". D naast treden nog enkele ziekbeoefenaars op die deel uitmaken van deze g pen. De avond begint om 20.00 Kaarten zijn vanaf maand november gratis verkrijg bij: mevr. Alberts, Dorpsst 80, en bij mevr. Lelibeld, C 'Nieuwveenseweg 90. delijke handtekeningenactie ten gunste van de Nijmeegse theoloog prof. dr. E. Schille beeckx in verband met de onderzoeksproce dure, die door de congregatie voor de ge loofsleer te Rome tegen enkele van zijn the ologische opvattingen is ingesteld. In de tekst, behorend bij deze actie, wordt ge protesteerd tegen de gang van zaken en onder meer gesteld, dat „tegenstellingen tussen ont wikkelingen in de katholieke kerk in Neder land en de centrale bestuursorganen te Rome in volle oprechtheid en openbaarheid besproken dienen te worden". En voorts „dat de bestaande tegenstellingen door een adequate en christelij ke dialoog tot een oplossing gebracht moeten worden in plaats van door deze eenzijdige pro cedure". Tijdens de discussie over het voorstel ter teke ning, dat door de sectie Leiden was ingediend kwam naar voren, dat het hier niet ging om de ontkenning van het recht van de kerk een the ologisch werk te beoordelen, maar dat het ging om een duidelijk pleidooi voor een open discus sie, in tegenstelling tot de gehanteerde procedu re. In dit verband vroeg mgr. Simonis, bisschop van Rotterdam, zich af of men wel op de hoogte was van de procedure, die al dateert van 1971. Tot en met de beantwoording van een aantal vragen gaat het om een zuiver informatieve aangelegenheid, waarbij het juist de bedoeling is de betrokkene zolang mogelijk te beveiligen. Nu de antwoorden van prof. Schillebeeckx niet tot tevredenheid stemden is een tweede fase in werking getreden, die van het colloqium, waar bij twee personen de moeilijkheden naar voren brengen en er een derde optreedt als verdedi ger van de auteur. Zover hem bekend waren deze drie personen nog niet aangewezen. De namen kunnen worden bekend gemaakt, tenzij de betrokkenen fundamentele bezwaren daar tegen inbrengen. Dit heeft tot doel hen zo vrij mogelijk te laten in hun oordeel en pressie van buiten uit te sluiten. Hiertegen werd uit de vergadering aangevoerd, dat het een dubieuze zaak is als de aangeklaag de niet weet wie zijn verdediger is, dat naast de uitleg van mgr. Simonis er de reacties zijn van andere gezaghebbende personen en dat in elk geval de geheimhouding, die dan bescherming ten doel heeft, nu juist schade gaat berokkenen, hetgeen een reden is óm de procedure onge daan te maken. In verband met het feit, dat in reacties wordt gesteld, dat de Vaticaanse procedure in strijd is met de rechten van de mens, was de vraag van de heer P. Juurlink uit Alphen aan de Rijn in teressant naar de toetsing van de kerkrechter lijke procesgang aan de universele verklaring van de rechten van de mens. Hij achtte het ver standig als er vanuit de Nederlandse kerkpro vincie in deze een verklaring zou kunnen ko men ter wille van de geloofwaardigheid en ter voorkoming van veel verwarring en geredeka vel. De raad kon zich daarin wel vinden. Het dage lijks bestuur gaat nu onderzoeken of een derge lijke toetsing wellicht al is verricht. Zo niet, dan zal het dagelijks bestuur deze toetsing als nog uitvoeren en eventueel voorleggen aan kerkelijke instanties. Behalve het ingelaste agendapunt „Schil lebeeckx", stond ook de bijzondere synode van de Nederlandse kerkprovincie op de agenda van de DPR. Het ging hier om een min of meer formele kwestie, namelijk om het voor kennis geving aannemen van een stuk, waarin de (der tig) reacties van de leden waren samengevat met betrekking tot deze synode. Mgr. Simonis had de leden in september om dergelijke sug gesties gevraagd. Hij zei in totaal zesenvijftig brieven uit het bis dom te hebben gehad. Hij had alle onderwer pen gerubriceerd en in een apart hoofdstuk on dergebracht in de stukken, die hij naar de se cretaris-generaal van de bisschoppensynode had gezonden. Hij had de indruk, dat men zich een Vaticaans concilie voorstelde. „Als alles be handeld moest worden konden de bisschoppen wel een half jaar in Rome blijven". Publiciteit over een en ander zou niet van zijn kant komen en hij meende, dat ook de paus daar geen prijs op zou stellen. Hij achtte dit ook wel verstandig, omdat anders het vertrouwelijk karakter verbroken zou worden en wees onder meer op het concilie, waarvan de bijeenkom sten ook besloten waren en waarbij volstaan werd met communiqué's na afloop. Hij zei op dit moment ook niet te weten wat er ter sprake zou komen. In elk geval heeft de Diocesane Pastorale Raad toch de datum van 3 december pro memorie in de agenda gereserveerd. Mocht het zo zijn, dat de „lineamenta" (agendastukken) voor de bij zondere synode vóór die datum alsnog worden vrijgegeven, dan zal de raad op die dag een ge hele bijeenkomst aan de synode wijden. In Nijmegen is het Han- Fortmanncentrum geopend, genoemd naar de bekende Nijmeegse cultuur- en gods dienstpsycholoog. Door on der meer zijn gedachten- gang geïnspireerd wil dit centrum voor menselijke bewustwording en religieu ze groei hulp bieden aan al len. die daarin als persoon of vanuit hun werkterrein zijn geïnteresseerd. De op richting op initiatief van enkele leken - is mogelijk gemaakt door de financiële steun van de stichting Rei- nier Post. Het is gevestigd aan de Steijn Buysstraat 11a te Nijmegen. De Heilige Stoel en de West- afrikaanse republiek Mali gaan diplomatieke betrekkin gen aan. Mali stuurt een ge zant naar Vaticaanstad en het Vaticaan een nuntius naar Bamako, de hoofdstad van Mali. Daar was tot nu toe een apostolisch delegaat, zonder diplomatieke status. De islam is in Nederland en België de grootste religieu ze minderheid geworden, volgens de Wereldmoslimli- ga in Mekka. Volgens haar wonen er in Nederland op het ogenblik meer dan tweehonderdduizend mos lims. De helft van hen is Turk. Sinds 1976 is het aan tal moslims hier met 49.000 gestegen. In België wonen nu honderdduizend mos lims, zeventigduizend meer dan in 1971. Tien jaar gele den waren er in de gehele Benelux maar honderddui zend belijders van de islam te vinden. De evangelisch-lutherse kerk meent, dat in het moderamen van de Raad van Kerken alle aangesloten kerken vertegen woordigd moeten zijn en bo vendien gelijk vertegen woordigd. Het moderamen is naar zijn structuur niet meer alleen een bestuursorgaan. Het is ook een beleidsorgaan geworden. Daarom zullen de afgevaardigden van de evan gelisch-lutherse kerk er in de Raad van Kerken voor plei ten, dat alle aangesloten ker ken een gelijke stem in het moderamen hebben. De syno de heeft daar in haar laatste vergadering toe besloten. Op de appèldag van het Confessioneel Gerefor meerd beraad in Zwolle, waar ongeveer 2.500 gerefor meerden aanwezig waren, is medegedeeld, dat het be raad op vrijdag 16 novem ber een gesprek zal hebben met het moderamen van de gereformeerde synode. Het beraad heeft om het ge sprek gevraagd naar aanlei ding van vele brieven met indringende vragen over al lerlei kwesties. Uit allerlei reacties blijkt, volgens het beraad, dat vele leden van de gereformeerde kerken zich in een ernstige crisissi tuatie bevinden. VATICAANSTAD Op de bijeenkomst van het college van kardinalen in Rome is vandaag het be langrijke onderwerp van de benarde financiële si tuatie van het centraal be stuur van de kerk aan de orde gekomen. De econo men van het Vaticaan, de kardinalen Vagnozzi en Caprio, gaven een uiteen zetting over de tekorten, die, naar men vermoedt, jaarlijks 12 miljoen dol lar (25 miljoen gulden) bedragen. De bijeenkomst van 120 kardinalen is gisteren door paus Johannes Paulus geo pend met een eucharistie viering in de St. Pieter. De bijeenkomst draagt een strict besloten karakter. Tot dusver zijn alleen de agenda en de namen van de voor zitters bekend gemaakt. Zelfs de openingstoespraak van de paus van gistermid dag is niet vrijgegeven voor publicatie. Alleen werd be kend dat de paus in zijn toe spraak heeft verklaard dat de conferentie is bijeenge komen om te bevorderen dat de hervormingen va i het tweede Vaticaans conc lie ook inderdaad worde doorgevoerd. De toespraak van de pai i werd gisteren gevolgd doe een uiteenzetting door kar dinaal-staatssecretaris Cas t roli over de activiteiten va de curie-departementen ii< Rome. Na de behandelin van de financiële situati l van de kerk zal kardinaa Garonne, prefect van d congregatie voor het onder wijs, vandaag een inleidin houden over „de kerk en d moderne cultuur", waari hij naar verwachting zal in haken op de vraag hoe d kerk zal reageren op de sn« veranderende opvattinge over de sexuele moraal. Morgen vergaderen de kar dinalen in taalgroeper waarna donderdag wee een plenaire vergaderin wordt verwacht. Ook na d - inleidingen gaan de kard nalen in taalgroepen uiteer Volgens de Vaticaanse pen chef Panciroli is het noi' niet zeker dat het overlr I donderdag besloten zal wol den. Het zou nog wel et' dag kunnen uitlopen, omdr naar algemeen gevoelen d tijd van overleg over de bt- langrijke onderwerpen tt - kort is. Voor Nederland nemen d kardinalen Alfrink en Wil lebrands aan het overle deel.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6