Raad Alphen unaniem akkoord met asfalteren Prins Hendrikstraat Ter Aar werktaan nieuw gezondheidscentrum Afgewezen minnaar hakt met bijl in op meisje Ghanese drugshandelaar in de kraag gepakt „Borrelbus" door het Hazerswoudse „zottenrijk" Parkeermeter gestolen Inbraken ZINKDIEFSTAL Record opbrengst fancy fair Oud Ade REGIO LEIDSË COURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 PAGINA 4 ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarig in Suriname geboren Alphens meisje is in de nacht van zaterdag op zondag met een vlees bijl zwaar toegetakeld door een man die haar ten huwe lijk had gevraagd. De man, vermoedelijk woonachtig in Den Haag „eboren in Suriname, heeft in blinde woede met de bijl op het meisje ingehakt na-' dat zij zijn aanzoek had af gewezen. De man is nog voortvluchtig. Het meisje liep behalve snijwonden over het hele lichaam ook een schedel fractuur en een gebroken arm op. Een nog onbekend gebleven vrouw heeft het slachtoffer in een perso nenauto naar het Rijnoord- ziekenhuis gebracht. De toestand van het meisje is inmiddels bevredigend te noeme. De poging tot moord die de man tenlaste zal worden gelegd vond plaats om 2 uur 's nachts op de Boterbloemweg ter hoogte van de telefooncel. Een aantal familieleden is van de aanslag getuige ge weest. De juiste toedracht staat nog niet vast, mede omdat het slachtoffer nog niet voldoende gehoord kon worden. De politie roept dan ook getuigen op. Ook wordt de vrouw die het meisje naar het zieken huis vervoerde, verzocht kontakt op te nemen. Het telefoonnummer van de po litie is (01720-93941. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 37-jari- ge handelaar in verdovende middelen is door de politie van Alphen aan den Rijn afgelopen vrijdag in zijn woning aange houden. Hij was in het bezit van 4.5 kg. marihuana. De man, afkomstig uit Ghana, is gisteren voorgeleid aan de officier van justitie die hem in verzekerde bewaring heeft gesteld. De politie kwam de man via een tip op het spoor. Een levensmiddelenpakket uit Gha na dat bij hem thuis werd bezorgd, bleek ook 2.5 kilo marihuana te bevatten. Deze zat verborgen in een dubbele bodem. In de woning vond de politie nog eens 2 kilo. Het onderzoek is nog niet afgerond. ALPHEN AAN DEN RIJN Unaniem heeft de Alphense gemeenteraad gistera vond tijdens een ingelaste vergadering inge stemd met een collegevoorstel om de Prins Hendrikstraat, het Hazeveld en een gedeelte van de Conradstraat te asfalteren. Ook de wethouder voor Openbare Werken, D. van Leeuwen, ging zonder blikken of blozen ak koord met het voorstel. En dat nadat hij een jaar lang bij hoog en bij laag had volgehou den dat het asfalteren om uiteenlopende re denen, eigenlijk een onhaalbare zaak was. Het asfalteren beoogt het terugdringen van de verkeershinder. Met de operatie is een be drag gemoeid van zeven ton. De werkzaam heden zullen in maart van het volgend jaar worden aangevangen. Aan de raadsvergadering van gisteravond ging een „informatieve bijeenkomst" vooraf. Daar belichtten zowel de direkteur van Openbare Werken, Bos, en de direkteur van het gemeen telijk energiebedrijf, een aantal consequenties. Bos („het is mijn plicht u te wijzen op alle con sequenties") deed nog een poging om de raad alsnog „om" te krijgen en herhaalde zijn be zwaren tegen het asfalteren. Een nieuw aspect droeg hij aan. De klinkers van de Prins Hen drikstraat zouden bij asfaltering verloren zijn. En dat kwam neer op een verlies van twee ton. Verder legde Bos het zwaarste accent op de problemen rond een nieuwe riolering. De mees ten daarvan waren evenwel niet relevant. Nieuwland vertelde de raad dat het aanpassen en verleggen van de straatverlichting en de lei dingen van gas, electriciteit en water zo'n f 80.000,- zou kosten. Allemaal informatie waarom de raad al in juni had gevraagd en pas was toegezegd na een dreigende motie. Een kantje papier was toen de beloning van het col lege. Pas nadat in de laatste raadsvergadering een merendeel van de raad onder aanvoering van Hopman, via een CDA-PCA-voorstel het asfalteren wilde afdwingen werd de raad se rieus genomen en stelde het college de gisteren gehouden bijeenkomst voor. Waagmeester (PCA) stelde dan ook terecht, dat het college de mening van de raad al die tijd onvoldoende had „gerespecteerd". Hij zei verder „verheugd" te zijn met het voorstel. Dat was ook Hopman (CDA). „We kunnen de mensen nu verlichten van de lasten", zei hij. Over het bedrag zei Hopman: „Dat is het ons waard". Van der Vlies (PvdA) stelde het opmerkelijk te vinden dat wethouder Goedhart ook nu weer de financiën te voorschijn had weten te tove ren. „Hij slaagt er steeds weer in om potjes te vinden als het water tot de lippen is gestegen. Ik hoop dat de wethouder ook geld weet te vin den als er accommodatieproblemen aan de orde komen", zei Van der Vlies. Hij stelde ook dat asfalteren niet mocht leiden tot uitstel van het doortrekken van de Conradstraat. VVD'er Den Daas sloot zich hierbij aan. Den Daas memo reerde verder dat er steeds was gesteld dat as falteren een „twijfelachtige zaak" zou zijn. „Als we bij het besluit om de Conradstraat door te trekken hadden geweten wat we nu weten, wa ren wij daarnaast met een voorstel tot asfalte ren gekomen. Zeker nu blijkt dat het geen mil joenenzaak betreft", aldus Den Daas. Het voorstel zal nog nader worden uitgewerkt in een gecombineerde vergadering van de com missies van Financiën en Openbare Werken. Dan ook zal bekend worden wie het werk gaat uitvoeren. Volgens Goedhart zal de goedkeu ring van G.S. geen problemen met zich meeb rengen. Deze wordt over maximaal vijf maan den verwacht. Dat is deels de reden dat de as faltering pas in maart zal worden aangebracht. De andere reden is, dat asfalteren in de winter maanden nagenoeg onmogelijk is. Als het colle ge evenwel de wensen van de raad in een eer der stadium wat serieuzer tegemoet was getre-* den dan had de asfaltering er al gelegen. En dan hadden de bewoners, zoals gisteren werd opgemerkt, nu al op een oor liggend van wat meer nachtrust kunnen genieten. NEDERLANDS HERVORMDE KERK Aangenomen naar Heukelum, R. J. de Vries, kandidaat te Driebergen, die onder meer bedankte voor Leimuiden. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Boskoop, drs. A. Vergunst te Veen, die bedank te voor Kalamazoo (V.S.). Be roepen te Katwijk aan Zee, C. Wisse te Kootwijkerbroek. KORTWEG HOOGMADE Vrijdaga vond om half negen wordt in „De Stal" een lezing gehouden over de molens rondom het dorp. Medewerking wordt ver leend door de plaatselijke mo lenmaker H. J. Verbij en de amateur-fotograaf A. van Mil. Het geheel wordt georgani seerd door de oudheidkundige vereniging „Otto Cornelis van Hemessen". ALPHEN AAN DEN RIJN De 23e Sint Nicolaas wan deltocht wordt aanstaande za terdag 10 november georgani seerd door de Wandelkring Leiden en omstreken van de KNBLO. De afstanden zijn 5-, 10-, 15-, 20-, en 30 kilometer. De start vindt plaats bij de St. Jozefzaal aan de Paradijslaan te Alphen aan den Rijn. Het inschrijfgeld bedraagt 2,50 gul den per persoon. De starttijden zijn voor de dertig kilometer van 9.00- tot 11.00 uur en voor de overige afstanden van 9.00- tot 14.00 uur. De inschrijving voor de wandeltocht kan bij de vertrekplaats geschieden'. 1 ROELOFARENDSVEEN Het koor 'Vox Laeta' geeft aanstaand weekend twee con certen in het dorpshuis de 'Al- keburght'. Zowel zaterdaga vond als zondagavond wordt er een gevarieerd programma aangeboden dat ondermeer be rust op de medewerking van de Belgische klarinettist Hed- wig Swimberghe; een feno meen op zijn vakgebied. Beide avonden beginnen om 20.15 uur en de toegangsprijzen zijn drie gulden voor 65-plussers en 18-minners en zes gulden voor degenen die niet onder deze leeftijdsgroepen vallen. HAZERSWOUDE De ge meenteraad van Hazerswoude start de zittingen over de be groting 1980 op 29 november. De fracties krijgen op deze avond een half uur spreektijd per fractie om algemene be schouwingen te houden. Het college van Burgemeester en Wethouders beantwoorden de gestelde vragen in de bijeen komst van 11 december. De behandeling van de begrotin gen geschiedt op 20- en 21 de cember. l£R AAR Al geruime tijd geleden zijn er door het bestuur van de vereniging „Inter- kruis Ter Aar" besprekingenen gevoerd met het Ter Aarse kollege om te komen tot de stichting van een nieuw wijkgebouw in Aardam-Noord. Overleg tussen de gemeente en Interkruis heeft er inmiddels toe geleid, dat begin dit jaar de plannen wat meer vas te vormen gingen aannemen. Men heeft in middels aan de Essenlaan een perceel grond aangewezen waarop te zijner tijd een derge lijk gezondheidscentrum inpasbaar zou zijn. De voorbereidende werkzaamheden hebben er ook toe geleid dat wanneer de besluit vorming verder is afgerond spoedig met de bouw zal kunnen worden begonnen. De raad moet nu eerst donderdagavond haar oordeel geven over een voorstel van het kollege met betrekking tot de financiële aspekten. De kosten belopen 848.000,- inklusief de grond- kosten. Interkruis wil haar oude gebouw aan de Prinses Beatrixstraat van de hand doen; de ge raamde opbrengst bedraagt 248.000,-. Voor de overige zes ton wil men dan een geldlening van de gemeente Ter Aar aangaan. Burgemeester en wethouders zijn er van over tuigd dat een dergelijk nieuw gezondheidscen trum aan de Essenlaan zeer in een behoefte zal voorzien. Reeds nu al is er een dringende nieu we voorziening gewenst voor de babyzorg, de peuter- en kleuterbureaus, het uitlenen van materiaal ten behoeve van patiënten, de spreekuren van het maatschappelijk werk, de zwangerschapsgymnastiek, cursussen voor moeders met peuters en kleuters, vaccinaties, onderzoeken etc. Het daarvoor thans nog gebezigde gebouw aan de Prinses Beatrixlaan voldoet zonder meer niet aan de eisen, welke vanuit dit werk aan een dergelijke voorziening worden gesteld. Wanneer het gebouw er mogelijk straks zal staan streeft men naar een zo groot mogelijke bezettingsgraad, onder andere ook in relatie tot die onderdelen van de maatschappelijke ge zondheidszorg waarvoor in de welzijnsplanning huisvesting of verbetering daarvan wenselijk blijken. Zo heeft men al vergevorderde plan nen om straks in het nieuwe gebouw een diëtis te en een fysiotherapeute praktijkruimte te ver schaffen. Ook voor de plaatselijke EHBO zou het nieuwe Interkruisgebouw straks een welko me huisvesting kunnen betekenen, terwijl ook andere functies van de maatschappelijke ge zondheidszorg in het nieuwe centrum inpasbaar zullen zijn. Al met al zijn B. en W. van Ter Aar sterk van mening, dat de plannen van „Interkruis" alle steun verdienen en acht men een bijdrage van de gemeente Ter Aar van zo'n twintig procent in de kapitaalslasten van een dergelijk gebouw alleszins redelijk. Temeer, daar het nieuwe ge bouw bepaald een aanwinst voor de Teraarse bevolking zal zijn. Vandaar het voorstel van B. en W. aan de raad om: a. in te stemmen met de haar voorgelegde plannen; b. een door Interkruis Ter Aar aan te gane geldlening van zes ton te garanderen overeenkomstig door het kollege te aanvaarden kondities en voorwaarden, o.a. voor wat betreft rentepercentages, aflossingstermijn e.d. en c. de voor de stichting van het gebouw en aanleg van de parkeervoorzieningen benodigde grond te verkopen tegen een prijs van 140,- per vier kante meter. HAZERSWOUDE Bezoekers aan het prinsenbal van de carnavalsvereniging „De Blauwkousen" in het Hazerswoudse cen trum Het Anker, kunnen gebruik maken van de „borrelbus". Zaterdag 10 november, wanneer bekend gemaakt wordt welke prins het komend seizoen zal heersen over het zottenrijk van de Hazerswoudenaren, doet de autobus de Groenendijk (vertrek 20.30 uur) en het dorp (rond de klok van 21.00 uur) aan, voordat naar de f eestburcht wordt gekoerst, 's Nachts om 01.00 uur kun nen de carnavalvierders naar huis worden gereden met de borrelbus. Met onder meer de hofkapel „De Gespleten Klomp", het debuut van de dansmariekes, het dansorkest „The Arrows", een carnavalsvereni ging uit Rijnsburg en de van het Eurovisie Songfestival van anderhalf jaar geleden beken de formatie Harmony wordt het prinsenbal ge vierd. Eveneens wordt op deze avond bekend gemaakt welke prinses de prins in het komen de carnavalsseizoen zal begeleiden. 'Een blij gezicht opent alle harten' "Een blij gezicht opent alle harten" is de lijfspreuk van het met goud jubilerende echtpaar Olijerhoek. Leonardus Olijerhoek van 1903 en Petronella Deters van 1908 traden 7 november 1929 in het huwelijk. Het echtpaar heeft vijf kinderen (waaronder één pleegdochter) en 13 kleinkinderen. Voorwaar een vreugdevol bezit. De blijde gezichten van het echtpaar stralen nu in een bejaarden woning van de 'Aarhorst' te Roelof- arendsveen; hun 'oude stede' aan de Plantage te Oude Wetering hebben zij ruim een week geleden verlaten voor de van alle comfort voorziene bejaarden woning. Hier hopen zij nog vele jaren in vreugde te kunnen leven. „Diamanten jubileum..., het kan nog best", aldus het vitale echtpaar Olijerhoek. LEIDEN De Leidse politie weet dat er soms de meest vreem de dingen worden gestolen. Toch keek men gisteren even vreemd op toen een Leidse ambtenaar aangifte kwam doen van diefstal van een parkeermeter. De parkeermeter stond onlangs nog op de Hooigracht, maar bleek na het afgelopen weekeinde te zijn verdwenen. De meter vertegenwoordigd een waarde van 650 gulden. Levens gevaarlijke inhaal- manoevre VOORHOUT Door het te veel uitwijken naar links tijdens een inhaalmanoevre, is gisteravond een automobi list in de berm van de Leid se Vaart gereden en sloeg ten gevolge hiervan enkele malen over de kop. De man, een 33-jarige Noordwijker, raakte hierbij levensgevaar lijk gewond en is met zwaar lichamelijk letsel overge bracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Het ongeluk gebeurde tussen het Postviaduct en de Nagel- brug. De man verkeert nog steeds in levensgevaar. De auto is total loss. ALPHEN AAN DEN RIJN Twee in aanbouw zijnde wo ningen in de Alphense wijk Ridderveld II hebben het af gelopen weekend bezoek ge had van inbrekers. Uit de toe komstige woning van een huisarts, werd een boormachi ne gestolen. Uit een keet die er bij stond verdween een koffie zetapparaat. Uit de andere wo ning, van een tandarts, ver dween een boormachine, la- sapparatuur, een elektrische schaaf, een boortol en ander gereedschap. De apparatuur was eigendom van de twee aannemers. LEIDEN De Leidse politie heeft gistermiddag een 16-ja rige jongen op heterdaad betrapt bij diefstal van 240 kilo zink. De jongen was omstreeks vijf uur gistermiddag druk doende op het terrein van Kranz aan de Langegracht de 240 kilo te verga ren, toen de politie hem betrapte. De jongen kon na verhoor op het politiebureau weer naar huis. Commissie woonruimte Woubrugge 1 WOUBRUGGE In de Won- brug.se raadsvergadering van aanstaande donderdag komt weer het woonruimtecommis- sieproblecm aan de orde. In de laatstgehouden vergade ring werd een zevental perso nen benoemd tot lid van de woonruimte-adviescommissie, te weten vier voor de kamer- Woubrugge en drie voor die van Hoogmade. Een oproep van gegadigden voor de over blijvende drie plaatsen heeft een achttal „sollicitanten" op geleverd. Drie uit Hoogmade afkomstige kandidaat-leden hebben het kollege meege deeld zich als lid van deze kommissie beschikbaar te stel len en vijf in Woubrugge woo nachtige personen hebben het zelfde laten weten. Burge meester en wethouders stellen de raad nu voor om drie leden te benoemen. Zij tekenen daarbij aan dat het meest voor de hand liggend is daarbij twee Hoogmadese kandidaten te benoemen en één uit Wou brugge. Aanrijdingen in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De 14-jarige Carolien Sassen uit Ter Aar is gistermiddag met een gebroken been en een hersenschudding naar het zie kenhuis Rijnoord vervoerd nadat zij in Alphen aan den Rijn betrokken was geweest bij een verkeersongeluk. Het meisje kwam op de krui sing Burgemeester Bruins SlotsingelPresident Ken- nedylaan op haar fiets in bot sing met een 29-jarige automo bilist uit Alphen. Het meisje zou op de verkeerde rijbaan hebben gefietst. De achtjarige Henk Rietkerk uit Alphen werd gistermiddag op de Prins Hendrikstraat door de auto geschept van een 45-jarige inwoner uit Zeist toen hij plotseling de rijbaan opliep. De jongen werd met een gekneusde knie en een aantal schaafwonden en kneu zingen opgenomen in het Rij- noordziekenhuis. Op de kruising de Hoorn Van Foreestlaan kwam een 19-jarig meisje uit Alphen met haar bromfiets onder een auto die bestuurd werd door een 57-jarige plaatsgenoot. Deze verleende haar geen voorrang. Het meisje moest met een ge broken been opgenomen wor den in het Rijnoordziekenhuis. Geluids apparatuur gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Van een vrachtwagencombi natie die stond geparkeerd op de Rijnhavenkade, is het afge lopen weekeinde geluidsappa ratuur gestolen van nog onbe kende waarde. Dat zal pas be kend worden als het restant van de voorraad in Zwitser land is afgeleverd. Daar is men op de hoogte van het aan tal dozen dat men besteld had. Volgens de politie betreft het wel een fikse hoeveelheid aan geluidsapparatuur. OUD ADE De jaarlijkse fancy-fair, die het afgelo pen weekeinde in Oud Ade werd gehouden heeft niet minder da 31.500 gulden opgebracht. De grote lote rij, die voorafgaande aan de fair plaatsvond leverde 5000 gulden op. De organi satoren verwachten dat het netto-resultaat dusdanig hoog is, dat alle verenigin gen weer een jaar lang zon der financiële inspannin gen gebruik kunnen ma ken van de accommodaties in hei Dorpshuis, terwijl ook de kas van de bejaar denvereniging een injectie krijgt. De organisatoren noemen het 'haast ongelooflijk dat een dorp met krap 900 inwoners een dergelijk bedrag bijeen kan brengen. Men veronder stelt dan ook, dat mensen uit naburige dorpen en oud-inwo ners hun steentje hebben bij gedragen. De uitslagen van de loterij: prijzen van een tot tien op lot nummers 4885, 52, 3250, 4834, 2369, 3959, 4519, 4465, 2807, 2995. De fiets viel op nummer 1938. Het prijsschieten werd gewonnen door W. Stouten uit Leiden, het pokeren door Cora v.d.Poel uit Leiden. De prijzen kunnen worden afgehaald bij C. van der Geest, Leidseweg 30a, Oud Ade.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4