De avond van de mislukte titelgevechten Hocine Tafer te laat om Koopmans titel te ontfutselen Marian Benes: ''Ik ben te sterk voor Adrie Huussen ROYSOMERDE BESTE IN BIJPROGRAMMA Halve finales en eindstrijden in De Houtzagerij SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 PAGINA V "Knieval" van Koopmans voor een tamme uitdager ROTTERDAM Een boksprogramma kan nog zo uitgebreid zijn, zoals gistera vond in het Rotterdamse Sportpaleis Ahoy, het mag meer dan vijf uren duren, als de hoofdpartijen niet boeiend zijn gaat het publiek - en er waren liefst ze venduizend toeschouwers wat na de partij van Rudi Lubbers (waar blijft de tijd) te gen de Italiaan Piero del Papa niet meer was voorgekomen in ons land - toch onbe vredigd naar huis. Nederland behield een Europese kampioen, Rudie Koopmans, die door een onbeslist tegen de Franse uit dager Hocine Tafer, in het bezit bleef van zijn kampioenschap in het halfzwaarge- wicht maar dat gebeurde na een partij die pas in de achtste ronde tot enig leven kwam. Daarvoor had het publiek zich de lippen blauw gefloten van ergernis. En dan was er nog de dramatische partij van zwaarwelterkampioen Adrie Huussen die een gooi deed naar de Europese titel waarvan de Joegoslaaf Marjan Benes de houder is. In de derde ronde wierp de hel per van Huussen de handdoek in de ring ten teken van opgave. Zelfs het uitsteken de bijprogramma heeft de boksavond niet kunnen redden, omdat de hoofdschotels regelrechte tegenvallers waren. Het begin van het eind van Adrie Huussen. De intensieve voorbereiding op zijn titelgevecht heeft voor Rudie Koop mans wellicht tot overtraining ge leid. Geen moment kon hij het aarze lende, slordige optreden van zich af schudden. Alle twaalf ronden lang wist hij geen raad met de langere Fransman, die zeven ronden niets deed dan achteruit boksen en af en toe zijn linkse stopstoot naar voren prikken. En dat voor een uitdager,, van wie verwacht mag worden dat hij er alles op zal zetten zijn doel te bereiken. Het leek er niet op. Hocine Tafer, de fraai gebouwde atleet, wekte de indruk alleen voor het in nen van zijn gage naar Rotterdam te zijn gekomen. Rudie Koopmans kon evenmin imponeren, al was hij de aanvallende bokser, noodgedwon gen overigens want Tafer was een notoire af- wachter. Het gevecht was zo saai en er ge beurde zo weinig dat de Belgische scheids rechter Desmet in de vijfde ronde de boksers zelfs tot enige actie moest manen. Het hielp geen zier, ook niet het helse gefluit vanaf de tribunes van hen die van 30 tot 175 gulden hadden neergeteld. De Nederlander hoefde niet zo nodig. Hij moest de partij niet maken, maar zoals hij zijn vorige uitdager, de Fransman Amory, had aangepakt waardoor deze voor de limiet het duel moest beeindigen, zo bedeesd bijna trad hij Tafer tegemoet, van wie hij inder daad weinig wist. Maar Koopmans deed ook geen moeite er achter te komen wat de Fransman kon. Dat ondervond hij wel in de achtste ronde toen Tafer eindelijk zijn sterke rechtse en zijn linkse hoek in het geding bracht. Zijn rechterarm hield de Fransman overigens zorgvuldig voor zijn lever, want hij wist dat Koopmans' stoot van links gevaarlijk is. Een spoortje van agressiviteit demon streerde Tafer in de negende ronde. En hoe sterk zijn rechtse is liet hij zien in de tiende. Koopmans ging neer, stond onmiddellijk op maar moest toch acht tellen rust nemen. Ta fer kon dus wel iets, maar hij had te lang ge wacht dat tot uiting te brengen. Er restten hem nog slechts twee ronden, waarin hij weliswaar tot de aanval overging maar Rudie Koopmans, met een blauw lin keroog, niet in ernstig gevaar kon brengen. Met hangen en wurgen doorstond Koopmans de twaalfde en laatste ronde, maar hij had zijn titel door een onbeslist behouden, na een slecht gevecht, zeker ook van de kant van de kampioen in wie zijn Amerikaanse trainer Henry Davies in deze vorm ten onrechte een potentiële uitdager voor een wereldtitel ziet. Tafer droeg de schande mee naar Frankrijk dat hij, als uitdager, tien ronden nodig had om eindelijk een stoot te plaatsen die effectief was, waarmee hij echter wel bewees - en dat is eerder ook al gebeurd door Traversaro - dat Rudie Koopmans incasseringsvermogen niet al te groot is. Maar dat kan hem niet veel deren, want in dit incourante gewicht heeft hij slechts bitter weinig tegenstanders te duchten in Europa. De Brit Bunny Johnson zou er een van kunnen zijn. Met de bepaald niet hoogvliegende Italianen Cometti en Freo en de onderhand „stokoude" Peralta uit Spanje is de koek wat betreft de halfzwaarge- wichten in Europa helemaal op. Rudie Koop mans kan, als hij niet in Frankrijk tegen Ta fer moet uitkomen, zijn titel nog wel even vasthouden. Maar een kampioen van allure was hij gisteravond bepaald niet. HERMAN VAN BERGEM Onzorgvuldig en zonder overtuiging bokste Rudie Koopmans, die op de foto met een linkse hoek mist waarop Hocine Tafer reageert met een rechtse. Titelverdediger Marian Benes treft zijn tegenstander en kijkt erbij alsof hij wil zeggen: "Wat wil je nou eigenlijk" Adrie Huussen mompelde: „Ik heb last van een bloedneus, die ik in de eerste ronde opliep en ik ben wat verkouden". Maar in zijn stem klon ken meer de ingehouden snikken na zijn ruineuze, maar toch verwachte vergeefse greep naar de Europese ti tel in het zwaarweltergewicht. Wat gevreesd werd, was gebeurd. Adrie Huussen, de Nederlandse kampioen, had geen kans gezien uit de handen te blijven van de Europese titelhou der, de Joegoslaaf Marian Benes. Dat was Huussens enige kans ge weest, vier of vijf ronden „wegblij ven", de Joegoslaaf afstoppen met linksen en dan zelf in de aanval gaan. Maar zo ver kwam het niet. De breedgeschouderde Benes, gevreesd om zijn grote kracht maar ook be kend om zijn gebrekkige dekking die hem al eens opbrak in een ge vecht met Tiger Quay die hem in de eerste ronde k.o. sloeg, hanteerde weer zijn typische verdediging: de linkerhand langs het lichaam om zijn formidabele linkse hoek alle kracht te kunnen meegeven en de rechterhand pal onder de kin. Er gebeurde niets in de eerste ronde en in de tweede kwam Huussen knap door met een linkse hoek. In de derde echter explodeerde Benes en dan is hij levensgevaarlijk. Maaiend met beide armen kwam hij op Huussen af, wiens jongenskopje in-wit was. Vergeefs pro beerde de Utrechter nog wat* linkse stopsto ten te plaatsen, maar Benes leek een gepro grammeerde bokser die niet te stoppen was Met een linkse hoek joeg hij Huussen omver hoewel hij bleef staan. Huussen later: „Ik had door kunnen en willen gaan, hoewel ik er na-, tuurlijk last van had, maar de scheidsrechter begon te tellen". De Italiaanse scheidsrechter Bertini telde tot acht, Huussen hervatte het gevecht, slipte nog tegen de grond en stond op zonder dat hij geraakt was en moest een bombardement van stoten over zich heen laten gaan. Tien minu ten nadat zijn gooi naar de Europese kroon was begonnen, wierp helper Wim Snoek de handdoek in de ring ten teken van overgave in de derde ronde. JUIST „Een juiste beslissing", zei Ben Zwezerij- nen, de trainer van Huussen. En Huussen zelf: „Ach, anders was bet misschien in de vierde ronde gebeurd". In de gang bij de kleedkamers van Ahoy stond de helblonde zuster van Benes, gekleed in een glimmend witte robe. Ze was dol van vreugde. Benes zelf, zonder enige bescheiden heid: „Ik ben veel te sterk voor hem, maar hij is wel een goede bokser. Ik had gedacht dat het twaalf ronden zou duren, want ik kende Huussen niet. Ik had hem wel eens in Ahoy zien boksen maar ik was alweer verge ten hoe hij dat deed. Ik ga nu, na dit vrijwil lig op het spel zetten van mijn titel, in Italië boksen tegen Lassandro, mijn officiële uitda ger en dan zien we wel weer". Onderwijl stak Adrie Huussen in zijn dood stille kleedkamer een schijfje sinaasappel in, zijn mond. Zijn verloofde trachtte hem te troosten, zijn ouders stonden met wit vertrok ken gezichten bij hem. De oude maestro Theo Huizenaar sprak toen de juiste woorden: „Huussen is nog te groen voor zo'n groot ge vecht". (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Niet minder dan vijf profpartijen telde het bijprogramma van de boksgala in „Ahoy" met voor het eerst in Nederland twee Europese titelge vechten. Vedergewicht Roy Somer maakte de meeste indruk met een fraaie zege door k.o. in de vijfde ronde op Jean-Jacques Souris, de Fransman die hoog geno teerd staat in zijn land. Roy Somer bokst te weinig. Met zijn spectaculaire stijl, zijn techniek en werklust is hij, zoals hij gisteravond bokste, een sieraad in de ring. Ondanks een pijnlijke linkerhand, die hij in hët begin zorgvuldig ongebruikt liet, toonde hij zuiverder te stoten en vooral sneller dan zijn opponent, die als vervanger optrad voor de Belg Roberto Blanco die als derde seriebokser van zijn bond geen toestemming had ge kregen voor de tweede maal (verlies in Den Haag) een duel met Somer aan te gaan. dat heeft hij geweten. Nadat Somer in i in de verdediging was geweest, plaat- en haarzuivere stoot, met zijn linker- ran de Fransman die werd uitgeteld. „Altijd heb ik gedacht dat mijn rechtse mijn sterkste stoot was maar ik heb nu tot mijn eigen verwondering gemerkt, dat ik links misschien nog sterker ben", aldus Somer die zijn eerste k.o.-zege in zijn korte (negen partijen waarvan zeven gewonnen) profloopbaan behaalde. In het lichtgewicht was de partij Ozakalim (Turkije) Schantz (W.Dld) gauw bekeken. In de derde ronde van dit in hoofdzaak uit clinchen bestaande duel kregen beide boksers een oogwond. Die van Schantz was het ergst en op medisch advies werd de strijd gestaakt en was de Turk Souris mocht wel ei de vierde ronde eve ste hij in de vijfde hand, op de lever Clown Langer deden de Turk Clonn Yilderin, kampioen mid dengewicht van zijn land, en de Chileen Garrido die eveneens kampioen is, er over. Het duurde de tien vol le ronden, waarin Garrido constant de clown uithing maar van boksen weinig terecht bracht. Hij kreeg het publiek op zijn hand door Yilderin steeds dat deed hij bekwaam te laten missen maar verder deed Garrido niet veel. Dat Yilderin dit saaie duel won, was lo gisch. Weltergewicht Cor Eversteijn bleef ongeslagen want ook de Belg Bousziani leed een puntennederlaag na in de eerste ronde op een rechtse hoek te zijn neergegaan. Eversteijn wilde echter te graag gauw winnen en werd slordig zodat hij alle zes ronden nodig had om ook zijn derde profge vecht winnend af te sluiten. Dat deed eveneens de mid dengewicht Alex Blanchard, maar sneller. Hij was veel te sterk voor de Fransman Bayidikilla die in de tweede en derde ronde al acht tellen rust had moeten nemen en in de vierde zoveel slaag kreeg dat de scheidsrechter de strijd staakte. Toen was het inmiddels al wel ver na midder nacht. Het programma als totaal was dan ook te overladen. BOKSKAMPIOENSCHAP 1980 DEN HAAG In sporthal De Houtzagerij zullen van de Nederlandse bokskampioenschappen 1980 de halve finales en eindstrijden worden gehouden. Op zaterdag 22 maart worden in de Philips Jubileumhal in Eindhoven de voorronden gebokst, op maandag 24 maart in Den Haag de halve eindstrijden en op maandag 31 maart, eveneens in Den Haag, de finales. Het maximale aantal deelnemers per gewicht is op acht gesteld. De Houtzagerij krijgt voorts op 17 december de interland Jong Oranje tegen waarschijnlijk Denemarken binnen de muren. Revanche van Betty Stöve Stockholm Billie Jean King heeft gisteravond in Stock holm de open Scandinavische indoortennistitel behaald. De Amerikaanse had in de finale tegen Betty Stöve drie sets nodig: 6-3, 6-7, 7-5. In de finale van het damesdubbelspel nam Betty Stöve revan che. Met haar Australische partner Wandy Turnball versloeg zij Billie Jean King en liana Kloss in twee sets. De Amerikaans- Zuidafrikaanse combinatie verloor met 7-5, 7-6. Tom Okker werd in de eerste ronde van dit toernooi in de eer ste ronde uitgeschakeld door de Amerikaan Tim Gullikson met 7-6. Hartaanval in stadion ROME Een weèk na het „vuurpijl-incident" is er weer een dode gevallen in het Olyropisch stadion van Rome. Het was de zeventienjarige Luigi Agresti, die kort voor het ein de van de wedstrijd LazioJuventus (10) onwel werd en even later aan een hartaanval overleed. Ter nagedachtenis van Vicenzo Paparelli, de man die aan het hoofd werd getroffen door een vuurpijl en ter plekke overleed, werd zondag op alle Italiaanse voetbalvelden een minuut stilte in acht genomen. De verscherpte politiemaatregelen, die als gevolg van het inci dent waren genomen, werkten goed. Er deden zich geen ongere geldheden voor op de tribunes. Alleen al in en rond het Olym pisch stadion van Rome werden zondag drieduizend agenten in gezet. Negen ton voor Willem II Tilburg De Tilburgse gemeenteraad heeft met een krappe meerderheid van negentien stemmen voor en achttien tegen besloten om de plaatselijke eredivisieclub Willem II te steu nen met een subsidie van ruim negen toen. De club moet dit bedrag aanwenden om de totale schuldenlast van ruim acht ton te saneren. De rest van het subsidiebedrag kan door de club worden besteed voor de aankoop van spelers. Nicols leent honkballers aan Hoofddorp HAARLEM De honkbalhoofdklasser Nicols uit Haar lem en eersteklasser Hoofddorp hebben overeenstemming bereikt over een vorm van samenwerking, waarbij Nicols jonge talentvolle spelers zal uitlenen aan Hoofddorp. Dit; gebeurt met toestemming van de bond. Nicols hoopt dat de jonge spelers bij Hoofddorp genoeg ervaring zullen opdoen om naderhand bij de Haarlemse club mee te draaien in de hoofdklasse. Hoofddorp, dat drie jaar geleden naar de eerste klasse promoveerde, verwacht dat het spelpeil bij de club zal stijgen en dat de komst van talenten een stimulans voor de eigen spelers zal zijn. Greenwood blijft LONDEN Ron Greenwood zal manager van het Engelse elftal blijven tot na de wereldkampioenschappen 1982. Greenwood, die aanvankelijk was gecontracteerd tot juli 1980 is akkoord gegaan met het voorstel zijn verbintenis met twee jaar te verlengen. Sinds Greenwood is aangesteld als manager/coach heeft de En gelse nationale ploeg van de 21 gespeelde wedstrijden er 14 ge- vijf gelijkgespeeld en slechts tweemaal verloren.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15