Metzijn vlo eg zin t Johnny Rep op wraak HENRI BUITENZORG GISTEREN OVERLEDEN Wijnstekers: „We hebben tegen Malmö nog wat achter de hand" St.Etienne al tien jaar op eigen veld onverslaanbaar VanDuuren verrast EKL: 4-5 Winst Punch in rommelig duel SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 PAGINA Vroeg erbij Stafleu voor Van Til Malmö Vaclav Jezek heeft een wijziging in zijn team aangebracht voor de wedstrijd tegen Malmö FF. Van Til heeft plaats moeten ma ken voor Stafleu. De opstelling is: Van En gelen, Wijnstekers, Niel sen, Van de Korput, Van Deinsen; Stafleu, Jansen, Notten, Van der Lem, Peters, Petursson. De kans bestaat dat Pe ters niet kan spelen. Te gen Haarlem heeft hij een lichte kuitblessure opgelopen. Jezek gaat echter van de veronder stelling uit dat Peters morgenavond weer ge heel fit zal zijn. Ajax zonder Krol en Arnesen AMSTERDAM Ajax is gisteren zonder Krol en Arnesen naar Cyprus vertrokken voor de Eu ropa Cupwedstrijd van morgen tegen Omonia. Aanvoerder Krol heeft zich zaterdag na de wed strijd tegen NEC ziek ge meld. Arnesens dochtertje is ziek. De Deen wil liever in Nederland blijven. De leiding van Ajax acht dat gezien de zege van 10-C in de eerste ontmoeting geen bezwaar. De selectie is aangevuld met Holshuy- sen en Wijnberg. Voor het eerst sinds lange tijd reist ook Pim van Dord weer mee. De voorstopper is wegens een beenblessure bijna een jaar uit de roula tie geweest. WK (Van sportredactie) Aan het eind van het seizoen 1976 nam Henri Buitenzorg met Jan Wagenaar afscheid van de koersbaan. DEN HAAG De dertienjarige Henri Buitenzorg is gisteren in de diergenees kundige kliniek van de universiteit van Utrecht gestorven. Sinds 1976 deed deze be kende Nederlandse draver dienst in de fokkerij. Henri Buitenzorg, het eigendom van Piet Meinardi uit Bemmel, verdiende in zijn koer- sloopbaan 551.046,-. Van de 144 starts zege vierde de hengst maar liefst 83 maal, werd bovendien 30 keer tweede en acht keer der de. Slechts 24 maal viel Henri Buitenzorg buiten de prijzen. Veel belangrijke draverijen in Nederland en daar buiten wist Henri Bui tenzorg te Als driejarige won Henri Buitenzorg Derby en de Sweepstakes en als vierjarige belangrijke draverij om De Gouden Zwee| Bovendien won hij als driejarige de Grey houdrennen in Duitsland en als vijfjarig werd hij Europees kampioen in het Deens Aarbus. Drie keer werd hij kampioen Nederlandse paarden en twee keer internat onaal kampioen vhn Nederland. Henri Bui tenzorg kwam vijf keer aan de start in drafinterland tussen Nederland en Belgie won evenzoveel keren. Hij won ook eens Prijs der Giganten in Hilversum en werd dri keer uitgeroepen tot Paard van het Jaar. Ja Wagenaar boekte al die succesen met Hem Buitenzorg. ST.ETIENNE Een plaatsje op de eretribune bij St.Etienne-PSV kost morgenavond kost 300 Fran se franken, oftewel rnim 150 gul den. Voor het goedkoopste kaar tje wordt 100 frank gevraagd, nog altijd meer dan 50 gulden. Het en thousiasme voor de Franse club is door die hoge toegangsprijzen - verdubbeld ten opzichte van com petitiewedstrijden - echter in geen enkel opzicht verflauwd. St.Etienne mag nog altijd rekenen op loy ale steun van zijn fans die bovendien niet schromen een eventuele luilak op het veld naar de al lang gesloten mijnen van de Franse industriestad (230.000 inwoners) te verwensen. De successen uit de mid-ze- ventiger jaren hebben St.Etienne aan ma teloze populariteit geholpen, die zich uit strekt over heel Frankrijk. Terwijl voor PSV, dat morgenavond in de returnwed strijd van de tweede UEFA Cupronde een voorsprong van 2-0 verdedigt, daarente gen slechts in het Brabantse land begrip en bewondering zijn weggelegd. Niet voor niets rekent Robert Herbin, de coach van St.Etienne, dan ook op de on voorwaardelijke steun van de met 38.000 toeschouwers bevolkte tribunes van het stadion „Geoffroy-Guichard". „Alsjeblieft, vraag het publiek woensdag één te zijn met de spelers. Hun steun hebben wij 90 en misschien wel 120 minuten lang nodig. Laat ze alles, toeters, ratels, bellen en cla xons meenemen en met een schorre keel weer vertrekken. Als ze dan donderdag niet naar school of naar hun werk kun nen gaan is dat jammer, maar die pijn is vergeten als St.Etienne zich heeft gekwa- De trainer van St. Etiénne deed niet alleen een hartstochtelijk beroep op de suppor ters maar lijkt ook tegen zijn doelman Cur- kovic te zeggen: „Dit is een bal en die mag er tegen PSV niet in, geen enkele keer". lificeqrd voor de derde ronde", smeekte hij gisteren Franse journalisten Kopvoetbal Gisteren zag het al „groen" van de sup porters op „Geoffroy-Guichard". St.E tienne werkte in een hal naast het sta dion op kunstgras een plichtmatige training van een uur af. Coach Herbin nam daarvoor onbewogen plaats op een stoel langs de kant, terwijl de se- lectiegroep zich met een „partijtje kop voetbal" bezig moest houden. Méér de den „Les Verts" (de groenen) er niet Morgenavond zijn ze, bij het beginsignaal van de Italiaan Michelotti, luidruchtiger en kleurrijker gekleed terug, doordrongen van hun noodzakelijke aanwezigheid. Het is meer dan tien jaar geleden dat St.Etien ne, dat morgenavond zijn 49ste Europa Cupduel speelt, in twaalf „Europese" sei zoenen, op eigen veld werd uitgeschakeld. In de successenreeks waarin ook PSV twee keer opzij werd gezet, bedwongen de groenen zelfs hindernissen als Hajduk Split(4-1) en Dynamo Kiev (2-0). Zelden echter keek St.Etienne zo bezorgd uit naar een returnduel als nu, voornamelijk omdat het zich bij voorbaat gehandicapt weet door het niet meespelen van rechter spits Rocheteau, wiens knie voorlopig zes weken is gegipst, en de onzekerheid rond Platini. Achter een naar buiten ontspannen aan doend sfeertje verbergt St.Etienne de vrees te worden utgeschakeld. Na afloop van de training stond de kleedkamer gis termorgen uitbundig open. Johnny Rep (volgens de persoonlijke garderobekast Nicolas Rep geheten) poetste vrolijk zijn schoenen, maat 39, Michel Platini strekte zich languit in een luxe fauteuil, terwijl alleen posters en spelersportretten aan PSV herinnerden. Een bandage om het dijbeen van Rep („een trap van Brandts"), het overdreven gebruik door PSV van fysieke kracht in de thuiswedstrijd, het onbehagen over de arbitrage in Eindhoven en de hunkering naar nieuwe Europa Cupsuccessen hebben de revanchegevoelens van St.Etienne ste vig gevoed. Meer dan twintig jaar geleden vervul de Rijvers jarenlang een hoofdrol bij St.Etienne. Uit die tijd, toen hij als ou derwetse linksbinnen met zijn korte beentjes razendsnelle draaibewegingen uitvoerde, stamt zijn troetelnaampje „Trottinette". Waarmee men de 1.62 me ter kleine Rijvers met een autoped ver gelijkt. Intussen is Rijvers (53) zijn flinke kuif kwijt geraakt, draagt hij voortaan een me talen bril, maar heeft hij aan prestatie drang nog niets ingeboet. Daarom nam Rijvers twee weken geleden bewust risi co's, koos hij toch voor geroutineerde, zij het geblesseerde, spelers. Robert Herbin gaat identiek te werk. Spelbepaler Platini, vijf maanden geleden met Rep aangetrokken, was sinds zijn vier weken geleden opgelopen knieblessure nog niet eens reserve. Maar morgenavond is hij er bij. Platini: „Ik weet zelf niet of ik kan spelen, maar als de trainer zegt dat het moet dan doe ik mee". Het meespelen van Frankrijks grootste talent is noodza kelijk geworden door het uitvallen van Rocheteau. De terugkeer van Platini op het midden veld brengt tevens de defensie weer in het gareel. Die lijn functioneerde de laat ste weken uiterst gebrekkig. Scores op ei gen veld als 2-2 (Nancy) en 3-3 (Angers) zeggen meer dan genoeg. Tegen PSv kan Santini vanaf het middenveld weer terug zakken naar de positie van voorstopper. Daardoor mag Janvion weer vanaf de rechterflank oprukken. In de aanval komt er een plaats vrij voor Laurent Roussey, een talentvolle 17-jarige junior die vijftien maanden geleden een menis cus scheurde en afgelopen vrijdag terug keerde in het eerste elftal. Roussey geniet onder deze noodomstandigheden zoveel vertrouwen dat hij Johnny Rep naar de rechtervleugel verdrijft. De zucht naar wraak is bij de Nederlandse international daarmee echter niet vermin derd. Grove charges van Stevens en Brandts, gevolgd door vernederingen uit het publiek aan zijn adres, maakten Rep twee weken geleden al nijdig. De Noord hollander zal op slag de populariteit van Rijvers in St.Etienne ook bij de oudere garde overnemen als hij na Widzew Lodz (drie doelpunten, 3-0) ook zorg draagt voor de uitschakeling van PSV. HENK MEES PSV VRIJWEL COMPLEET (Van onze sportredactie) EINDHOVEN PSV is vanochtend met een vrijwel complete A-se lectie naar St. Etienne vertrokken. Alleen Tom Smits en Willy Janssen maken de reis niet mee. Smits is weer geope reerd aan zijn menis cus en komt morgen uit het ziekenhuis. Janssen kreeg gisteren na een lichte training weer last van zijn knieblessure. Trainer Kees Rijvers heeft zijn selectie aangevuld met verdediger Willy Scheepers uit het C- elftal. Willy van de Kerkhof heeft een test gehad, die hij goed doorstond. Huub Stevens, zater dag tegen Excelsior uitgevallen na een kopduel, is weer ge heel hersteld. Adrie van Kraay heeft last van een hardnek kige verkoudheid, waardoor hij moeilijk ademt. Met behulp van penicilline kan Van Kraay zeker spe len, aldus PSV-arts Van de Brekel. Poort vliet en Koster onder vinden nauwelijks nog hinder van hun blessures. Reni van de Kerkhof treedt even als in de eerste wed strijd tegen St Etien ne aan met een man chet om zijn band. KATWIJK/WADDINXVEEN Glasbergen de Best ver keerde gisteravond in een uitstekende vorm. De ploeg uit Rijnsburg veegde gisteravond de vloer aan met tegenstan der Huug van Es: 2-7. De koploper van de interregionale hoofdklasse zaalvoetbal, Voetbal International, moest op nieuw een punt inleveren. Na het 5-5 gelijkspel tegen Juf fermans vorige week werd nu met 2-2 gelijkgespeeld tegen De Rozet. Fer van Duuren zorgde gisteravond voor een ver rassing in de Leidse hoofdklasse zaalvoetbal. De debutant versloeg het geroutineerde EKL Boys met 4-5. Voor rust hield Huug van Es tegenstander Glasbergen de Best nog goed in bedwang. De ploeg uit Waddinxveen bereikte zelfs een 2-1 voorsprong bij rust. Voor de Rijnsburgers scoorde Gé Perfors in die eerste spelperiode. In de tweede helft echter bleek de Glasbergen-formatie goed warmgedraaid. Met uitstekend, snel combinatiespel werd Huug van Es overspeeld. Anne Ou- wersloot zorgde al gauw voor de gelijkmaker en vervolgens wa ren het Nico Zwaan, Cor Vreugdenhil (3) en Wil Groenendijk die de score uitbouwden tot 2-7 in het voordeel van de ploeg van coach Nico Glasbergen. - Glasbergen de Best kreeg deze week ook een tegenslag te ver werken. Voor het niet komen opdagen voor de wedstrijd tegen Concordia (het bestuur van Rijnsburgse Boys is er tegen dat de RBB-spelers twee keer in de week zaalvoetballen) kreeg de Rijnsburgse ploeg twee punten in mindering. Het duel Concor-, dia - Glasbergen de Best wordt alleen ingehaald wanneer de uit slag van belang is voor eventule degradatie of promotie. Fer van Duuren leverde gisteravond in de Katwijkse Cleijn Duin hal een knappe prestatie door EKL Boys een 4-5 neder laag te bezorgen. Pim van der Meer bracht EKL na vijf minuten weliswaar aan de leiding maar twee treffers van Fred van Haar lem bogen die score om in een 1-2 voorsprong bij rust voor Van Duuren. Doelpunten die tot stand kwamen via knap samenspel. Diezelfde van Haarlem vergrootte de voorsprong al snel in de tweede helft tot 1-3. Geholpen door Ted van Berkel kwam EKL terug. Op ongelukkige wijze passeerde Van Berkel eigen doel man Wim Kemping. Oud Swiftspeler Wim de Roo schoot EKL naast Van Duuren. Opnieuw bereikte Van Duuren een voor sprong, Steef Pattiapon was succesvol. Pim van der Meer schoot EKL vanaf de stip weer naar eén gelijke stand. De strafschop werd toegekend wegens een sliding van doelman Kemping. Fred van Haarlem bracht EKL tenslotte de genadeslag toe. Ted van Berkel nam eem hoekschop, Pattiapon stapte handig over de bal heen en Van Haarlem kon in vrije positie aanleggen. Eindstand 4-5. Uitslagen: Leidse hoofdklasse: EKL Boys - Fer van Duuren 4- 5. Interregionale hoofdklasse: Huug van Es - Glasbergen de Best 2-7; De Rozet - Voetbal International 2-2; Sporthuis de Bron - Rotterdamse Studenten 3-2. Programma voor morgen: Interregionaal: Juffermans de En-, "gel - Benco, aanvang 20.25 uur, THB hal Lisse; Concordia - Koosjardin, aanvang acht uur, sporthal Zuidhage Den Haag; Chess Z'75 - FV Snoekie. Leidse hoofdklasse: Groenoordhal: Van Rooyen Kaas - Van der Plas BMW, acht uur; Roodenburg - MJBS, negen uur; De Taverne - Van Gerven de Jong negen uur; Wasbeekhal Sassen- heim, Landwer JMB - Oegstgeest, half negen. FEYENOORD EN DE GROEIENDE ONZEKERHEID ROTTERDAM Ben Wijnstekers, de rechterver- dediger van Feyenoord, heeft altijd nuchter geoor deeld en dat is zo gebleven na zijn „promotie" tot in ternational in het duel met Polen. Net 24 jaar gewor den, riep Jan Zwartkruis hem op, na ingevallen te zijn in de onterende jubi leuminterland tegen Bel gië, voor een volle wed strijd. „Ik speel in Oranje niet anders dan bij Feye noord. Daar heb ik succes met een sobere speelwijze en waarom zou ik dan in het Nederlands elftal an ders spelen. Ik doe niets meer maar ook niet minder dan bij Feyenoord waar ik, mag ik toch wel zeggen, constant speel. Waren ze al lemaal maar zo, dan zou den we ons tegen Malmö helemaal geen zorgen hoe ven te maken. Na de slechte partij tegen Haarlem is er nog meer onze kerheid geslopen in de gele deren van Feyenoord. Het onverwacht succesvolle vori ge seizoen lijkt te worden ge volgd door een moeizaam 1979-1980. Trainer Jezek spreekt van onderschatting als hij de drie gelijke spelen in deze competitie in de kuip -MVV, Eagles en Haarlem- beschouwt maar Ben Wijn stekers is het daarmee niet eens. „We zijn profs en dan, hoort onderschatting er niet bij. Wat het dan is? Als we een doelpunt tegen krijgen, naar buiten maar het vreet aan hen van binnen. De on zekerheid over hun plaats werkt niet bevorderlijk voor hun zelfvertrouwen, zelfs als ze, zoals Notten, in glanzende vorm verkeren. Opleving Ben Wijnstekers weten we het niet meer. Dan gaan we jagen, dingen doen die we anders niet doen, for ceren en dan loopt het mis. Misschien ligt het ook aan de wissels". Hij raakt daarmee een teer punt. Feyenoord heeft te veel middenvelders en er moeten er dus op de bank blijven. Dat overkwam André Sta fleu die door de gehele ploeg wordt beschouwd als een ui terst nuttige „puinruimer", een speler die overal opduikt waar het mis dreigt te gaan of al gegaan is. Dat over kwam Wim van Til en afge lopen zaterdag René Notten die er behoorlijk kwaad over was dat hij werd gewisseld. En dat overkwam Roger Al- bertsen, nota bene aange trokken als „de man die Fey enoord nog miste". Ze lachen Juist tegen zwakker geach te tegenstanders faalt Fey enoord. Ben Wijnstekers: „Wat doen we? Twee pun ten pakken bij Vitesse maar thuis spelen we ge lijk tegen Haarlem. Dat had beter andersom kun nen zijn want hier zit je ei gen publiek. Het is ons ge luk dat er na zo'n slechte wedstrijd meestal een ople ving komt. Die partij tegen Haarlem zou dan ook wel eens morgen in Malmö in ons voordeel kunnen door werken. We hebben met die 4-0 thuis wat achter de hand maar als we snel een doelpunt tegen krijgen, gaan we misschien weer knoeien." „Laten we eerlijk zijn, thuis tegen Malmö wonnen we met flinke cijfers maar ook toen was het niet overtuigend. Onbegrijpelijk dat Malmö met een handvol internatio nals en vertegenwoordigers in het nationale jeugdteam zo zwak speelt. Ook tegen Feye noord dat na de wedstrijden tegen Ajax en Everton is te ruggezakt, dat moeten we nuchter vaststellen. Als Feyenoord in een wed strijd nerveus naar de juiste uitvoering zoekt en door ge haastheid steeds minder gaat spelen, worden slechts wei nig spelers daarin niet mee gesleept. Wijnstekers: „Tegen Haarlem had zelfs Petur Pe tursson er last van. Te veel jongens verliezen de concen tratie en gaan veel minder spelen dan normaal. Ja, dat zegt Jezek ook maar wat doen we eraan". Ben Wijnstekers laat zich niet meesleuren in de ellende omdat hij zichzelf blijft en geen dingen probeert die hij nooit doet. Anderen wel. Ze jagen zonder overleg, geven door nervositeit verkeerde passes, schieten te snel en on zuiver. „Maar tegen Malmö gaat de oude wijsheid op: die ploeg moet wat goed maken en dan krijgen we meer ruimte. Het zou toch een schande zijn als-we met 4-0 in handen nog de boot in gaan. Dat zal ook niet gebeu ren. En dan volgt de compe titiewedstrijd tegen AZ'67„ Het punt dat we tegen Haar lem hier hebben laten liggen, moeten we daar weghalen. En het is een waarheid als een koe, dat we tegen sterke ploegen het best voor de dag komen. Hoewel, met één punt in Alkmaar zijn we best tevreden. Daar denken we al meer aan dan aan Malmö. Niet helemaal juist natuurlijk maar wel begrijpelijk. Het zou sterk zijn als Malmö er vijf maakt en wij helemaal niet tot een doelpunt toeko- HERMAN VAN BERGEM (Van onze basketbalmedewer ker) DEN HAAG In een erbar melijk slecht duel is Punch er opnieuw in geslaagd om twee punten te veroveren. Na de goede wedstrijd tegen Parker- /Leiden had de Delftse forma tie erg veel moeite met het zwakke Rotterdam-Zuid. Punch wist geen afstand te ne men van de Rotterdammers en bij de rust leidden de Delfte naars dan ook met slechts zes punten verschil (50-44). Na de hervatting werd de voor sprong wel uitgebouwd, maar dat gebeurde allerminst op overtuigende wijze. Het einde van de matte vertoning kwam bij 97-88. Punch was duidelijk van schot, hetgeen vooral bleek uit de prestatie van Lace Strong. De Delftse koningsschutter scoorde 21 punten met een percentage van 43%. Topscorer werd Billy Taylor met een bij drage van 32 punten. Coach Luuk Lubeek van Punch hield rekening met een eventuel verrassing en daarom bleve de jongere spelers uit zijn se lectie aan de kant. Hoewel d basis allesbehalve goed draai de, wenste hij kennelijk geei enkel risico te nemen. Overigens verliep de wedstrij in een rommelige sfeer. H« arbitrale duo faalde schromelijk. Dat escaleerd vijf minuten voor het eind van de wedstrijd, toen Rober Zeilstra een persoonlijk fou kreeg. De Nederlandse Amen kaanse van Punch werd doe aanvoerder Jan Sikking volgens naar de kant gestuur om daar wat af te koelen. Sportwereld BOEDAPEST Hanke de Kort bereikte in Boedapest tij dens de open Hongaarse bad mintonkampioenschappen tweemaal de finale. In het en kelspel-verloor zij van de Brit se Paula Kilvington met 11-6, 11-7 en in het gemengd dubbel won zij met partner Herman Leidelmeyer van Erfries en Angela Michalowski (O.Dld) met 6-15, 15-2, 18-13. ZWOLLE Frits Korbach, de trainer van PEC Zwolle, moet half december aan zijn enkelbanden worden geope reerd. Dat is vlak voor de win terstop. LONDEN West Ham Uni ted bereikte de kwartfinales van het toernooi om de Engel se beker door winst van 2-1 op Sunderland. ADVERTENTIE' Kronenbourf Gebrouwen volgens 300 jaren bestaande kwaliteitsnormen Stevig bier met een milde, volle smaak. Grootste biermerk v< Frankrijk.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 14