Cadeaus uit het noviteitenwinkeltje van de Sint VOOR HAAR Hoogbekwame vakmensen VOOR OMA aan de pollepel VOOR TIENER OF TWEN VOOR HEM VOOR DE KINDEREN •BINNENLAND LEIDSE COURANT MAANDAG 5 NOVEMBER 1979 PAGINA 8 Een strooptocht langs beurzen en boetieks leverde een aantal nieuwtjes op, waarmee u tegen 5 december misschien uw voordeel kunt doen: Toilet-nietigheidjes in de vorm van beugeltasjes, knipjes, maar ook beursjes in stof. waarover geap- pliqueerde vlinders in verfijnde kleuren dartelen op zwart, blauw of bordeaux fond. Prijs van 5,95 tot 7,95. Bij alle lederzaken. (Leveran cier: Treffina BV Eindhoven). Voor skisters: hangers, in de vorm van een mini atuur ski'tje in zilver of edelstaal; stockpins met skifiguurtje erop, maar ook ski-broches. (Edelam- bachtshuis Gouda: Achter de Kerk 16. Tel. 01820- 12696. Edelsmid: Menno Meyer). Prijs ca. 35,- tot 60,- (of meer). Acti-masseur van Biotherm, een soort borstel met golfprofiel samen met een flacon massagecrème in coffret. (Parfumeriezaken 28,95). Tristan, afgebeeld op allerlei vrouwelijke zaken, maar ook als zelfstandige Pierrot anno 1930. (Houdijk Uppelschoten BV, Gouda, tel. 01820- 13385). De kleinste prismakijker „Farlux" ter wereld voor in een polstasje. De minikijker is inschuu- baar (van links naar rechts duwen) en vergroot zes maal; maat 6x16. (Cadeautje voor het luxueu ze mevrouwtje 437,-). Ook voor op reis: neemt nauwelijks plaats in. Kakikleurige nylon wintersportkoffer met aparte ruimtes voor overhemden, hangert jes en kwetsbaar spul. Ca. 200,-. Ook ver krijgbaar in de kleur blauw met dezelfde in deling. Lichtgewicht, ook ideaal voor vlugge zakenreizen. Katoenen keuken schort met smoking print (Litra BV, Zarïd- voort) Ontbijtkom uit de serie His and Her Pottery. „Solitaire", een een- manspuzzeltje om in de trein in je eentje de tijd mee te verdrijven. „Play Boy"-reistas (lu xueus geschenk voor 500,-). Andere „Play Boy"-cadeautjes, ver sierd met „bunny-kop je" als embleem: mok (ook met „Play Boy"- label); aansteker; ont- bijtkop met embleem; kurketrekker „Bar man", met ingebouwd klein scherp mesje; barglazen; onderzet ters; ijsemmertje. Tel. 02507-7624. Barset, speciaal voor hem: op een rond gla zen blad twee whiskey- glazen plus goede fles van deze drank... (Litra BV, Zandvoort). Non-stop-stifthouder Faber-Castell TKmatic (tekenen en schrijven) met nieuw toevoersys teem. Door de gedeel telijk inzinkbare stift- geleiding worden poly- meerstiften geheel te gen breuk beschermd. Geribbeld metalen voorstuk voor betere greep,., startknop met lijnbreedtecodering en aanduiding van de hardtegraad. Daaron der radeertip met rei nigingsnaald. (Imp. Dorco BV Den Bosch, tel. 073-219031). Prijs ca. 25,- in metaal. Bobbin artikelen, gemaakt van oude houten En gelse katoenspoelen en klossen. In diverse vor men en afmetingen, waaronder zandlopers, gekke nobtalgische popjes, mokkenstandaards, sieraden, sleutelstandaards, kegelspel. Secan Handelsonder neming te Leersum heeft er de exclusieve rech ten van veroverd. De ,,bobbins"-spoelen komen uit oude molens, van zolders en opruimingen. In Engeland zijn er zelfs liedjes op gemaakt: „Bob bins Girls Bobbins Boys" en „Up and down". Men heeft er een hele industrie van gemaakt. Di verse prijzen; meest rond ƒ.10,-. Dompelkaarsen, verpakt in jute met satijn-zijden sticker (Gerard Dubois, De Meern). VOOR DE LIEFSTE De goud- en zilversme den hebben zich dit jaar geconcentreerd op de mens zelf. Vandaar de „Mens in goud", te koop als sierlijk han gertje. Figuurtje van ca. 6 cm lengte, in ele gante bewegingen, die doen denken koorddansers of trape zewerkers in gouden pakken. Kleine „Gold- fingers", welke niet te betalen zouden zijn als hun bestanddeel uit louter goud bestond. Het materiaal is echter goud-op-zilver, w; door de prijs rond de 200,- ligt. Een exclu sief presentje, te koop bij de juwelier. Vraag naar gemakkelijke dracht steeds groter Voor voorjaar 1980 liet Blue Bell Europe (Wrang- Ier) de nieuwe collectie jeans en vrijetijdskleding i zien in hotel Sofiltel te Brussel-Zaventem. In het modewereldje is men al druk bezig met het nieu- zomerseizoen, terwijl we nog niet eens aan de iter begonnen zijn. Volgens mr. Connel, presi-' dent- van het concern, ziet het er voor komende ïer niet slecht uit voor de (soms vertaalde) spijkerbroek. „Er is geen Europees land waar wij een daling in de verkoop hebben kunnen vast- I stellen. In het algemeen laten wij ons door het J sportieve beeld beïnvloeden zowel voor de snit, de keuze van de stoffen, als de kleuren. Wat de jeans zelf betreft, wordt de vraag naar gemakke lijke dracht steeds groter. Tot einde september 1979 werd door de fa. Blue Bell voor meer dan I een miljard dollar omgezet. Katoenen jeans staan nog boven aan de markt, fluweel (ribcord, ook j voor de kleintjes) is ook geliefd, maar helemaal in de picture komen de glinsterende jogging-pakken i felle kleuren. De normalisatie van het voedingsgebeuren in ziekenhuizen en instellingen (o.a. bejaarden tehuizen) bracht een aantal beroepsverenigin gen in actie om een culinaire show te geven in het Haagse Congresgebouw. De gastheren wa ren: de Nederlandse Vereniging van Diëtisten, de Nederlandse Vereniging van Voedings- en Keukendeskundigen, de Nederlandse Vereni ging van Dieetkoks en de Nederlandse Vereni ging van Hoofden van Civiele Diensten. Drie honderd koks en leerlingkoks getuigden van hun kunnen. De talloze genodigden uit de horecasector konden een aantal schitterende schotels bewonderen, die de heren koks hadden gemaakt om te laten zien dat men in hospitalen en inrichtingen ook wel iets goeds kan en mag verwachten. Hiermee is hoop gewekt! Nog lang niet alle ziekenhuizen ge ven hun patiënten een smakelijk maal. Soms wordt een saaie hap op het bedtafeltje gezet, wel iswaar keurig toegedekt door een hoge alumini um deksel om het voedsel warm te houden. De goede ziekenhuizen, instellingen en bejaar denhuizen niet te na gesproken: aan de behoeften van speciale patiënten mag best eens wat meer aandacht worden besteed. In een bepaald Haags ziekenhuis kreeg een der pas geopereerde patiën ten als eerste warme maaltijd: rode kool met ge hakt. Niet bepaald een makkelijk verteerbaar kostje als de spijsvertering nog niet optimaal functioneert door de narcose (of wat dan ook). Er is verbetering op til: sommige instellingen serve ren zelfs een hap, die een duur restaurant geen oneer zou aandoen. Ziekenhuis- en instellingskoks zijn echter altijd een beetje de underdogs geweest in het culinaire wereldje. Op deze culinaire show echter lieten ze met recht eens eventjes zien wat ze in hun mars hebben! En dat is niet gering. Schitterende paté-; schotels met bakjes uitheemse vruchten gerang schikt op een schaakbord, waarvan de „stukken" waren geboetseerd uit eetbare substanties; een visschotel naar de vorm van een octopus; schilde rijen van kaas, waarbij een schotel in de vorm van een vlinder onder de prijswinnaars viel. De vleugels waren geheel gevuld met kaasblokjes en omrand met kiwivruchten. Het is begrijpelijk dat dergelijke .showschotels niet dagelijks aan de zieken kunnen worden aan geboden (er zijn verschillende patiënten, voor wie de gebruikte ingrediënten zelfs sterk verboden waar zouden betekenen), maar dat tal van hore- cakoks naar de „instellingswereld" zijn overge gaan draagt bij tot een kwaliteitsverhoging, waar voor menige langdurige verpleegde dankbaar zal zijn. Er zijn in ons land zo'n 3600 ziekenhuizen en in stellingen (met inbegrip van kleintjes met minder dan 50 bedden), zodat de normalisatie van de zie-" kenhuiskeuken een goede zaak mag heten. Zon der aan de top van het culinaire gebeuren te hoe ven staan is het niettemin voor elk ziekenhuis van belang hoogbekwame vakmensen aan de pol lepel te zetten. Voor de zieke mens is de eterij vaak een (klein) hoogtepunt. Dit alles natuurlijk met inachtneming van de voorschriften van zijn behandelend arts. Terecht een onderscheiding voor deze creatie op de tentoonstelling van de instellingskoks. Een der vele die bewondering afdwongen. Het goede, oude waxi nelichtje voor als de kleinkinderen komen theedrinken. Royal Leerdam brengt een set van 4 glaasjes met 4 lichtjes onder de naam „Twinklestars". Veili ger dan gewone kaar sen, mede doordat de vlam laag in het glas ligt en de vorm van het glaasje er voor zorgt dat het niet omvalt. (Warenhuizen, vak- handel voor glas, por selein en aardewerk). Window Bird Feeder, ofwel raam-vogel- voerbakje met zuignap 4,95). Het kan zon der meer buiten aan het venster worden „gekleefd" en gevuld met lekkernijen voor aanvliegende (tuin)vo- gels. In alle kadoshops, en DA drogist (eventu eel tel. 02940-16847 en 16848). Het kleinst mogelijke, bordeauxkleurige her entasje met inschuifba re polsriem. Aan de buitenkant twee rits vakken en aan de bin nenkant zes vakken, waarvan twee afsluit baar met drukknop. (Lederexpress, Soest). In vele goede lederwa- renzaken verkrijgbaar. Wijnthermometer. (Mavalo, Badhoeve dorp). Oriënt muziek-alarm3* horloge L.C.D. uit Ja pan met insleutelbare wekker. tijdfunctie. aangeving van dag en maand. Loopt vijf jaar op batterijen, f 310,-. Voor de man. die van een grapje houdt... (Ca- rel Teulings BV Hedik- nuizerweg 7, 5222 BC Den Bosch). Op de alarmtijd speelt de me lodie acht seconden...; om zoetjes wakker te worden... Jaarabonnement op „Wijn en Wijngaard", gloednieuw blad voor genieters, met wijnin formatie uit Duitsland. Frankrijk, Joegoslavië, Camera Obscura of moderne kijkdoos (speelgoed winkels), door opzetstuk tevens te gebruiken als bureautje. Family Tennis, Pelikanspel (alle speelgoedwin kels). Cirkelzaag, die precies het geluid maakt als een echte zaag maar geen gevaar oplevert. Trek aan het touwtje en de motor start. Beweegt zich als een heuse zaag voort over plank, tafel etc. Haal de zaag terug en het geluid stopt; 24,50. Toddel Tiepmasjien; druk op de gele toetsen en de ogen gaan draaien, piept bij druk op een grote rode toets en brief gaat op en neer terwijl de bel klingelt; 24,50. (Inlichtingen tel. 08886-1817. Kesteren) Garage van Fisher Price met zoveel mogelijk be weegbare delen. De lift gaat op ën neer en heeft een bel. De parkeergarage beschikt over een draaiende parkeerschijf, terwijl er ook een smeerbrug en een benzinepomp aanwezig zijn. Nadere inlichtingen Caroline v.d. Flier, Singel 540, Amsterdam, tel. 020-227734 en 224237. Brievenbus kaleidoskoop, compleet met acht ge kleurde brieven en postpakketten. Draai het wiel aan de voorkant en er ontstaat steeds een andere leuke figuur (J 19,50). Inlichtingen 08886-1817. Tafelloep, met veelzij dige mogelijkheden en toepassingen als de ogen niet meer zo best zijn. Hij kan in alle standen worden gezet, beschenen door een TL-lamp. Oma kan nu ook een boek op schoot lezen (ook voor, „staar"-patiënten die „op hun beurt moeten wachten" totdat de staar operabel is). De loep kost 397,-. Wan neer de oogarts die voorschrijft vergoedt het ziekenfonds echter voor 90 procent. Hockeytas in oranje skai-dur met zwarte biezen en hoes voor een stick. (ca. 45,-; Havro Sporttassenin- dustrie, Loon op Zand). Lipstickhouder voor vijf of meer stiften. (Alle parfumerieza ken). Prijs: een habbe- krats, maar wel afhan kelijk van materiaal en uitvoering- Inklapbare ledige but ton. verkrijgbaar in strings, waarin kran tenknipsels, goede wensen, of dierbare boodschappen: „I love you"... Alle mogelijk heden voorhanden, maar geen foto's van „beschermde perso nen" als bepaalde film sterren, die onder de auteurswet vallen er in zetten. Per knoop (but ton) 0,95. Snijapparaat om vor men te snijden uit planken of rubber. Voor de meest ver scheiden doeleinden (applicaties, wandver siering). Niet gevaar lijk, een kind van vier doet de was; 25.-. (Maecenas-Tairnbaeher BV. Peperstraat 7-17, Amsterdam. Brooddoos voor twee persoons-studenten- huishouding. Twee identieke helften kun nen meteen als display op tafel worden gezet; 10,-. (Seno Plastic BV, Industrieweg 11- 24, Maartensdijk). Sarah Kay-doos met 24 kerstkaarten; 12,50. (Warenhuizen, boek handels). Portugal en Spanje. Veel praat over het Goede Glas. Twaalf maanden abonnement 35,-. Losse nummers 5,95. (Uitgeverij Persbureau Koolho- ven-Luyk, Dedems- vaart tel. 052-31-2228). Bruin leren bureauk- lok met goudkleurige wijzers. Groot hangmo- del 254,-, maar ook in kleinere staande uit voeringen. (Lederza ken). Borrelglaasjes gevat in lederen etuitje (ca. 30.-). Kapiteinsfles in borde- auxkleurig leer (vanaf 20.-). Nylon-kofferriem met dubbele functie. Past op elke maat koffer en maakt het op de rollen de band zoeken van de bagage bij aankomst op een vliegveld of op het station makkelijk. Tus sen alle bruine, blauwe en Samsonite koffers valt de felle multico lour combinatie van de' riem direct op. (f 12,95; lederzaken en -afdelin gen in warenhuizen)

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8