HocineTaferde Apollo van de ring Hockeycompetitie mogelijk gewijzigd f49?0 f69?0 f46?0 f 39?V UITDAGER KOOPMANS: „IK MOET DEZE KANS GRIJPEN Henk Nooren krijgt sponsor Timman begint weer slecht r_j SPORT LEIDSE COURAN" ZATERDAG 3 NOVEMBER 1979 PAGINA 13 ROTTERDAM Hij zegt het niet met zoveel woorden maar het gebaar is duidelijk: de siga ret moet uit. Even later wordt de spijskaart nauwkeurig bestu deerd. Dat gerecht met rozijnen mag hij niet hebben, in olie ge bakken vis evenmin, ansjovis is niet gezond en als de spijzen vol op in boter worden gebakken haakt hij ook liever af. Het wordt iets met olijven, maar wel een fles Beaujolais erbij. Hocine Taf er, Frans kampioen half- zwaargewicht en uitdager van de Europese titelhouder Rudie Koopmans, is zojuist gearriveerd in het Rijnhotel in Rotterdam waar hij verblijft tot dinsdag, de dag nadat hij in Sportpaleis „Ahoy" een gooi naar de titel heeft gedaan. ,Ik ben moe", zegt Hocine Tafer. „Het vliegtuig ging erg vroeg". Zijn manager en trainer Jacques Dufre- ney (47), ooit een amateur van for maat aan wiens loopbaan een einde kwam toen hij in de Algerijnse oor log gewond raakte aan de lever, voegt er ijlings aan toe: „Maar hij slaapt ook graag. Het klokje rond is niets uitzonderlijks voor hem". Het is Hocine Tafer aan te zien dat hij een gezond leven leidt. Een af getraind lichaam, heldere ogen, het vel op het gezicht strak over de jukbeenderen. Hocine Tafer, 1.86 m, en dus iets groter dan Rudie Koopmans, oogst bewonderende blikken. Zijn modieuze donker blauwe kostuum zit gegoten en de witte laarsjes die onder de broek spijpen gluren wekken een glim lach op. Hocine Tafer wil eerst wat slapen, wat hij uitrusten noemt. Als hij terugkomt, glimt zijn gezicht en zijn de ravenzwarte haren nog nat. Een Fransman met een andere achtergrond? „Ik ben geboren in Constantine, in Algerije, vierentwintig jaar gele den. Maar ik heb een Frans pas poort en boks op een Franse licen tie". Zijn hele leven bestond en be staat uit boksen. Hocine Tafer somt niet zonder welgevallen op dat hij tachtig wedstrijden als amateur bokste en daarvan zevenenzeventig won. Als professional kwam hij op 30 oktober 1976 voor het eerst in de ring en dat heeft zijn tegenstander, ene Dupuy, geweten. Het duurde maar twee ronden. Het startboekje van Hocine Tafer meldt negentien partijen, alle gewonnen, veertien ervan voor de limiet. Jacques Dufreney acht de tijd ge komen de kwaliteiten van zijn pou- lain breed uit te meten. „Hocine koos voor boksen maar in elke an dere sport zou hij een uitblinker zijn geworden. Hij zwemt enorm goed, tennist sterk, skiet als de beste. Tijdens de Tour de France ging hij eens op een fiets zitten en beklom zonder moeite een col. Hij is voor de sport geboren. De Heer heeft hem ook nog gezegend met een perfect figuur. Hij is een Apol lo", en Dufreney laat bedachtzaam wat adem door zijn tanden sissen om zijn bewondering meer body te geven. Inderdaad, Hocine Tafer is het pro totype van een perfect geboetseer de atleet. Toen hij als jongetje van zeven jaar in de ring klom, was hij al weltergewicht. Zeventien jaar geleden was dat en al die tijd vor men Tafer en Dufreney een onver breekbare eenheid. Via zwaar wei ter en middengewicht kwam Hoci ne Tafer in het halfzwaargewicht terecht, in welke categorie hij maandagavond tot Europees kam pioen hoopt te worden gekroond. WINNEN Aan zelfvertrouwen ontbreekt het hem niet. „Ik kom om te win nen, anders had ik wel in Greno ble kunnen blijven". Daar vult Hocine Tafer zijn dagen, behalve met trainen - en slapen - met Halfzwaargewicht Hocine Tafer blinkt uit in alle sporten. werkzaamheden in de public re- lationsfeer. Als getrouwd man, die met trots meldt dat hij een dochtertje van vier jaar en een zoontje van tweeëneenhalf heeft, kent hij zijn verantwoordelijk heden. Ook in de ring, waar hij vrijwel louter triomfen beleefde. Dufreney kent ze uit zijn hoofd. „Als amateur won hij in ziin laatste seizoen vijf gouden medailles: bij de pre-Olympische Spelen van Mon treal en in grote toernooien in Spanje, Italië, Bangkok en Frank rijk. Hij wilde prof worden. Tafer is een puncher. Hij stoot met beide handen even goed en sterk. Ik her inner me het gevecht met de Itali aan Gino Freo, een jonge knaap voor wie een grote toekomst leek weggelegd. Op 16 april 1977 bokste hij tegen Tafer. Afgelopen met Freo. Hij kwam, werd opgevangen met een rechtse opstoot en zo waar ik hier'zit, hij werd gewoon van de grond getild. Terwijl hij even zweefde, kreeg hij een lineaalrech- te linkse. Nooit meer van gehoord daarna. Tafer stoot constant en bokst niet op zijn Frans, met die hoge dekking. Hij bokst op Ameri kaanse wijze, beweegt zich snel zoals Clay dat in zijn goede tijd deed, en kijkt goed, want risico ne men vermijdt hij te allen tijde". „In het afgelopen seizoen bokste hij vijfmaal, geen enkele partij haalde het vastgestelde aantal ronden. Tweemaal bokste hij tegen Amory. Het was in de zevende en elfde ronde voorbij. De Engelsman Pe- narski ging in de vierde ronde k.o.. Zoiets hoop ik niet meer mee te maken. Penarski was tien minuten bewusteloos en ik was doodsbe nauwd dat hem iets ernstigs was overkomen. De Braziliaan Attivor hield het acht ronden uit en Dyl- baitis elf". „Maar dat wil allemaal niet zeg gen dat Tafer even van Koop mans komt winnen. We hebben zijn gevecht tegen Amory in Am sterdam gezien en gefilmd. Amory was slecht. Het was afge lopen met hem nadat hij twee maal van Tafer had verloren. We hebben gezien dat Koopmans een technisch sterke bokser is die een gevaarlijke stoot op de lever heeft. Hocine Tafer zal moeten oppassen, zoals ook Koopmans, want we hebben bemerkt dat in Nederland Tafer enigszins wordt onderschat. Wat kan nou uit Frankrijk komen in het half zwaargewicht? Welnu. Tafer komt er vandaan, met Algerijns bloed in de aderen en dat bete kent onblusbare vechtlust". De ode van Dufreney aan Tafer wordt door de bokser wat afge zwakt. „Ik heb het nadeel dat het eerder vastgestelde gevecht werd uitgesteld. Ik had me op en top voorbereid en was in grote vorm. Dan krijg je een mentale inzinking als een duel ineens wort afgelast en moet je weer van voren af begin nen. Niettemin voel ik me in prima conditie en wil ik mijn eerste Euro pese titelgevecht als winnaar af sluiten. Ik ben nog jong en heb dus een toekomst als bokser voor me. Dat wil ik uitbuiten. Kunnen er achtduizend toeschouwers in „Ahoy"? Ik hoop dat ze er zullen zijn, dat stimuleert me nóg meer te laten zien dan ik al van plan ben. Dat is geen grootspraak, want ik besef het belang van deze partij voor mij volkomen. Misschien krijg ik niet gauw meer een kans". De fraaie atleet wrijft zijn opval lend grote handen, gesierd met een uitbundige fantasiering en een bre de trouwring. Daarop wijst hij. „Ik boks voor mijn gezin". De Apollo van de boksring neemt nog een olijfje en een slok Beaujolais. HERMAN VAN BERGEM. Open strijd Willem II FC Den Haag (Van onze sportredactie) DEN HAAG De uitwed strijd van FC Den Haag morgen tegen Willem II kan een spannende ontmoeting worden daar beide ploegen slechts door een punt ge scheiden zijn. De Tilburgers staan op de voorlaatste plaats en zullen zeker trach ten die plaats aan de tegen stander over te doen. In het elftal van Piet de Visser zullen opnieuw Dick Advocaat en Harrie Melis ontbreken, hoewel de aan de enkel ge blesseerde spelers al met een lichte looptraining (Advocaat) en baltraining (Melis) zijn be gonnen. Het herstel van Cees Tempelaar laat ook nog even op zich wachten. De liesblessu re van André Wetzel zal voor de spits van FC Den Haag geen beletsel zijn in het veld te verschijnen. Daar Willem II ook enkele basisspelers moet missen kan er toch van een open strijd worden gesproken- Jong FC Den Haag speelt reeds vanmiddag. Het ont vangt om 14.30 Telstar. Rechterspits St. Etiënne uitgeschakeld SAINT ETIENNE De rechter spits van Saint Etiënne. Domini que Rocheteau, heeft tijdens de competitiewedstrijd gisteravond tegen Angers (3-3) zijn linkerknie verdraaid. Rocheteau is zes tot acht weken uitgeschakeld. Uitslagen 13e ronde: Laval-Lille 2-0; Monaco-Bastia 1-0; Brest-Bordeaux 0-1; Paris Saint-Ge- rmain-Strasbourg 1-0; Lens-Nimes 1- 0; Nancy-Valenciennes 1-0; Marseil- le-Lyon 3-1; Nanies-Nice 5-0. De stand: 1. Monaco 23 punten; 2. Nantes 21; 3. Saint Etienne 20. AMSTERDAM Wanneer de „Bij zondere Commissie Competitiestruc- tuur" vandaag steun krijgt van de buitengewone ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Hoc- keybond, bereikt de hockeysport in 1981 via een omweg alsnog zijn con centratie aan de top. In Amsterdam staat een rapport ter discussie dat in zijn essentie antwoord geeft op twee vragen: waar ligt tophockey en wat moet onder recreatief hockey wor den verstaan? Een goed jaar is de commissie bezig ge weest met het rapport dat even lijvig als doordacht is. De conclusies daaruit nam het bondsbestuur in grote lijnen over en deze komen op de voornaamste punten op het volgende neer: - gelijkschakeling van de competities-' tructuur voor dames en heren; - verruiming van het veldhockeysei- zoen in augustus en juli waardoor meer ruimte ontstaat voor interlands; - het begin van het zaalhockeyseizoen na de laatste zondag van november en het einde op de laatste zondag van fe bruari; - volwaardige zaalcompetitie met een landelijke hoofdklasse. In 1973 beleefde Nederland de pre mière van de hoofdklasse. Intussen telt de eerste klasse niet meer mee en hebben ook op hoofdklasseniveau de verhoudingen zich scherp afgete kend. Een greep uit het rijtje uitsla gen van afgelopen zondag (Laren- HDM 6-1, HGC-Tilburg 10-0, Venlo- Kiein Zwitserland 2-6) zegt genoeg over de krachtsverschillen zoals die zich binnen de hoofdklasse manifes teren. Met ingang van het volgend seizoen wordt de klok weer terug gedraaid. Dan zijn er twee hoofdklasse-afdelin gen van elk tien teams, een uitbreiding aan de top van acht. Daaronder huizen in 1980 veertig eersteklassers (nu der tig) en tachtig tweedeklassers (nu zes tig). Drukt de commissie haar plannen er door, dan komen er in 1981 na de hoofdklasse van twaalf teams twee lan delijke overgangsklasse-afdelingen van twaalf teams en vier geografisch inge deelde eeysteklasse-afdelingen van tien teams. Met het rapport van de „Bijzon dere Commissie Competitiestructuur" waarvan de Eindhovenaar Harry van Hout voorzitter is en bondsdirecteur Piet Duinker als secretaris optreedt, wordt niet alleen de hoofdklasse in ere hersteld. Er wordt eveneens geprobeerd de ach terhaalde structuur van het dameshoc-' key te verbeteren. Daarin is de top mo menteel versplinterd in vier districts eerste klassen met acht teams. Volgens het rapport moet nu worden gestreefd naar een zo spoedig mogelijke invoe ring van de volgende structuur: twee landelijke hoofdklassen van tien elftal len en vier geografisch ingedeelde eer ste klasse-afdelingen. HENK MEES Uitzending naar Moskou in gevaar AMSTERDAM De 22e uitvoering van Jumping Amster dam lijkt de show te worden van één paard en één ruiter: Argonaut en Johan Heins. De Europese kampioen 1977 boekte gisteren zijn tweede achtereenvolgende overwin ning. Heins en Argonaut vormden in het progressief spring concours een perfecte combinatie. Het is zeker dat Nederland met een ploeg springruiters zal deel nemen aan de Olympische Spelen in Moskou. In 1977 werd het nationale team Europees kampioen. Vorig jaar werd Nederland tweede op het wereldkampioenschap achter de profs van Groot- Brittannië. De resultaten van de nationale ruitertop mochten dit jaar dan wat minder zijn, op-grond van de klasse van paarden en ruiters is een plaats bij de beste acht zekerheid. Hetgeen het NOC tot uitzending zal nopen. Henk Nooren maakt vanavond zijn sponsor (1 jaar) bekend, waardoor hij afvalt voor Moskou. NS komt Paralympics tegemoet ARNHEM Het spoorwegstation in Arnhem is volstrekt ongeschikt om grote aantallen rolstoelgebruikers te kunnen ontvangen. Met het oog op de Olympische Spelen voor gehandicapten (Pa ralympics), volgend jaar op het sportcentrum Papendel nabij Arnhem, zijn de spoorwegen dan ook van plan om voor de nodi ge aanpassingen te zorgen. Met een officieel protest bij de Internationale Sportorganisatie voor Gehandicapten (ISOD) en het verzoek om een bijzondere vergadering van de organisatie willen de gehandicapte sportlie den uit Zuid-Afrika zich alsnog verzekeren van deelneming aan de Olympische Spelen voor gehandicapten, die volgend jaar in Arnhem worden gehouden. Palestina erkend SALONIKI De In ternationale Gewich theffederatie heeft gisteren tijdens het congres in Saloniki Palestina als lid-staat aanvaard. Palestina kan thans aanspraak maken op het lid maatschap van het In ternationaal Olym pisch Comitë. Daar voor is nodig dat een land is aangesloten bij tenminste vijf in ternationale federa ties. Palestina is lid van de internationale bonden op het gebied van atletiek, tafelten nis, basketbal, hand bal en nu dan gewich theffen. De Chinese voetbal bond heeft het voorstel van de Internationale V oetbalf ederatie (FIFA) tot toetreding aanvaard. Het bestuur van de FIFA had de weg tot aansluiting voor de Chinese voetbalbond geopend mits Peking akkoord zou gaan met bestendiging van het lidmaatschap van Tai- Louk Sanders in halve finales KEULEN Louk San- ders is er samen met Markus Günthard (Zwit.) in geslaagd de halve finales van het herendubbel van het toernooi om de open Europese indoortitels te Keulen te bereiken. Dit kostte het tweetal ech ter totaal geen moeite, aangezien hun tegen standers Büning en Hayes niet speelden door een koortsaanval van laatstgenoemde. De Amerikaan Jimmy Connors heeft gisteren de halve finales van het internationale tennis toernooi van Tokio be reikt. Hij versloeg zijn langenoot Tim Gullik- son in twee sets: 6-2, 6- 2. Vitas Gerulaitis ver sloeg de Fransman Yannick Noah: 6-3, 6-2. Nederlaag HYS TILBURG Canadian Dry Hys heeft gisteren de uit wedstrijd tegen de Tilburg Trappers met 10—4 verloren. De tussenstanden waren 3 3, 3-0, 4—1. Aanvallend kon HYS de hele wedstrijd goed meekomen, maar in de verdediging ging het een en ander mis. Uitblin ker was Peter Noesek van de Tilburg Trappers. De Haagse doelpunten werden gemaakt door Harry Turk (2), Brian McSheffrey en Roland Meijer. Tijdens de wedstrijd tussen Düsseldorf EG en Berlin SC is Dick Decloe, die voor Neder land wil uitkomen in Lake Placid, na een klap tegen de boarding met ernstig rugletsel naar een ziekenhuis vervoerd. TILBURG De maatregel van het organisa tiecomité van het internationale schaaktoer nooi in Tilburg voor winstpartijen duizend gul den uit te keren lijkt de vechtlust te hebben be vorderd. In de eerste ronde, die gisteren werd gespeeld, kwamen vier grootmeesters tot volle winst: we reldkampioen Karpov, Hübner, Romanishin en Larsen. De Hongaar Sax kan zich bij dit kwartet voegen. Hij brak zijn partij tegen Jan Timman in bijzonder rooskleurige positie af. De uitslagen: Robert Hübner (Wdl)Wasili Smyslov (Sov) 1 0; Lubomir Kavalek (VS)Bent Larsen (Den) 01; Boris Spasski (Sov)Lajos Portisoh (Hon) 0.50,5; Vlastimil Hort <Tsj)Oleg Romanishin (Sov) 0—1; Anatoli Karpov (Sov)— Genna Sosonko (Ned) 1—0; Jan Timman (Ned>—Gyula Sax (Hon) afgebroken. Zettenverloop: wit: A. Karpov (Sov), zwart: G. Sosonko (Ned) Siciliaanse partij. 1 e2-e4 c7—c5; 2. Pgl-f3 d7-d6; 3. d2-d4 c5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8-f6; 5. Pbl-e3 g7-g6; 6. Lcl-e3 Lf8-g7; 7 f2—f3 Pb8c6; 8. Ddl-d2 0-0; 9. Lfl-c4 Lc8-d7; 10. h2- h4 h7—h5; 11. 0—0—0 Pc6—e5; 12. Lc4—b3 Ta8—c8; 13. Le3—g5 Tc8—e5; 14.Thl—el b7—b5; 15, f3—f4 Pe5—c4 16 Lb3xC4 b5xC4; 17. Lg5xf6 Lg7xf6; 18. e4—e5 Lf6—g7 19 e5—e6 Ld7—c8; 20. e6xf7+ Tf8xf7; 21. Pd4—e6 Lc8xe6; 22. Telxe6 Dd8—a5; 23. Dd2—e3 Lg7xc3; 24. b2xc3 Da5xa2; 25 Te6xg6+ Kg8— f8; 26. De3—e4 Da2—a6; 27. Tdl—d5 Tf7—f6 28. Td5xC5 Tf6xg6; 29. Tc5xh5 d6—d5, 30. Th5xd5 zwart geeft het op. Sportwereld ZURICH De zestigjarige Stefan Ko- vacs, de oud-trainer van Ajax, heeft om gezondheidsredenen ontslag geno men als coach van het Roemeense voetbalelftal. Hij blijft wel vice-voor- zitter van de Roemeense voetbalbond. HELMOND De 27-jarige midden velder Jos Lacroix van MVV heeft tot juli 1981 getekend voor Helmond Sport. MADRID De Argentijnse voetballer Dario Felman van Valencia is gisteren door de Spaanse voetbalbond geschorst omdat gebleken is dat hij toch in de categorie vreemdelingen valt in plaats van genaturaliseerden. ZURICH AZC Alphen zal het in de halve finales van het toernooi om de Europese waterpolobeker in Belgrado (Joe) moeten opnemen tegen Odense (Den), Spandau (Wdl) en Partizan Bel grado. OOST-BERLIJN Het bestuur van de Europese Atletiek Federatie heeft gisteren in Oost-Berlijn de aanbeveling gedaan om te komen tot de invoering van een Europese Marathon Cup en damesmarathon. KOPENHAGEN Dank zij een zege van 3025 op Joegoslavië is de Rus land juniorenwereldkampioen handbal geworden.Zweden werd derde, Neder land veertiende. EDINBURGH De Nederlandse deelnemers aan de Europese jeugd kampioenschappen judo in Edinburgh hebben nog niet kunnen imponeren. De titels in het super licht-, haifzwaar- en zwaargewicht gingen naar respec tievelijk Ocko (Joe), Senevogoi (Sov) en Korlatanov (Sov). HANS VULTINK BEHOUDT LEIDING MIDDELBURG Hans Vultink is na punten op de 2e en 3e plaats. de vierde ronde van het Nederlands kamioenschap 47/1 in Middelburg als ved. Smi^InTIoS 3*'Arnouts 76; 4. Vet; enige ongeslagen gebleven. Van der 5 Bongere 4 26 03; 6 Sundquest 2 25.91 7 Steu- Smissen en Arnouts volgen met zes res 2 25.51; 8 Havermans 0 21.18. Britse turnsters op achterstand BEVERWIJK De Nederlandse dames hebben gisteravond in de turninterland tegen Groot-Brittan- nië een ruime voor sprong genomen: 182.35 tegen 177.95. De eerste vier plaat sen worden na de verplichte oefenstof ingenomen door res pectievelijk Marijke Aarnoutse (36.85), In- grid Bolleboom (36.70), Marja Huy- ting (36.50) en Bibi Vos (36.25). voor de hondenliefhebber THE INTERNATIONAL ENCYCLOPEDIA OF DOGS 125 kleurenfoto's en ruim 500 zwart-wil illustraties een schitterend boek voor de echte hondenliefhebber KATTEN ENCYCLOPDIE VAN LAROUSE Het eerste complete naslagwerk over katten. Biedt antwoordt op al uw vragen. voor de kattenliefhebber voor gezond leven Mellie Uyldert: LEXICON DER GENEESKRUIDEN een natuurlijke leefwijze geeft de beste bescherming tegen ziekte Uw papieren dokter in huis. voor de slanke lijn Dr. ATKINS DIEETREVOLUTIE zoveel eten als u wilt en toch slank blijven Dr. ATKINS KOOKBOEK verrukkelijke recepten voor lekker eten en toch slank blijven j Stuur mij aanbieding: I 1 1 2 3 1 4 1 d I AANKRUISEN WELK NUMMER U WENST Postcode/woonplaats - I I ^Mniwooranummer 1 f, zzou wt Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart Bon in gesloten envelop (zonder postzegel) sturen naar Sijthoff Pers Extra. Antwoordnummer 17, 2280 WB Rijswijk.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15