Bankzaken. Ons vak. De ABN en het Midden- en Kleinbedrijf: u hebt het plan5wij hebben het geld. ABN Bank Het gaat steeds meer om het hoe. Steeds minder omhet ja of nee Bijpraten over WIR,SIRenIPR. Behulpzaam vertrek puntvooruwwel- verdiende vakantie. De persoonlijke afspraak. Folders en brochures om mee te nemen. Verdient u wel genoeg aan uw banksaldo? Stel uw kasgeld veilig. En vergeet uzelf niet. Wie volgt u op als u 65 bent? Wanneer u als ondernemer een goed plan hebt en het lijkt financieel haalbaar, dan zorgen wij graag voor het geld. Waarom niet? Het gaat immers om een reële ruil. U krijgt geld. Daarmee financiert u uw investeringen.Wij krijgen erwat voor terug. Namelijk de rente over het geleende bedrag. Een alledaagse affaire met nuttige kanten voor beide partijen. Ondernemers die aarzelen om naar de bank te stappen, moeten het eens van die kant bekijken. En contact opnemen met een vak man van de ABN. De bank die alle deskundigheid in huis heeft. Samen met haar dochter, de Algemene Bedrijfskredietbank (ABKB). Een actieve partner in uw branche met wie u meer kunt doorpraten dan alleen het krediet. Voorbeelden: Vestigingsplaats. Omzetprognose. Doelgroepen en een juiste afstemming daarop. Elk ABN-kantoor is uw entree tot die specifieke service. Neem gerust contact op en leer de ABN- medewerkers kennen als nuchtere en zakelijke mensen. Investeringsaftrek en vervroegde afschrijving zijn vervangen door premii via de Wet Investeringsrekening(WIR), Ook minder winstgevende bedrijven kunnen daarvan profiteren. De IPR (Investeringspremieregeling) geeft ook recht op bijdragen van de overheid, maar dan alleen in economisch zwakke delen van,het land. De SIR (Selectieve Investeringsregeling) legt bedrijven heffingen op voor investeringen in de Randstad en op de Veluwe. In ieder geval zijn het regelingen waarmee u rekening moet houden. Het hoort tot ons vak u wegwijs te maken in deze materie. Een brochure is voor u beschi) baar. Ook in een persoonlijk gesprek geven wij graag alle duidelijkheid die u maar wilt. Een ondernemer is ook maar een mens. En uit is goed voor u. Bij de ABN liggen de gidsen klaar (zomer- en wintervakanties) van de bekende reis organisaties. Ervaren reisadviseurs helpen u graag bij de keuze. En u regelt op hetzelfde adres vreemd geld, reischeques en verzekeringen. Neem eens wat informatie mee als u toch binnenloopt. Wilt u uitvoerig praten over een bepaald probleem? Dan kunt u het best even een afspraak maken met de directeur van het ABN-kantoor in uw buurt. Hij maakt graag tijd voor u vrij. 'n Paar mogelijkheden voor financieel maatwerk bij de ABN: In veel gevallen kunnen wij u adviseren te volstaan met krediet in rekening-courant. U betaalt dan alleen rente over het negatieve saldo. Hoe hoog dat mag oplopen, wordt van tevoren met u afgesproken. Krediet in rekening courant is onder meer geschikt om tijdelijke tekorten te overbruggen, posten als voorraden en debiteuren te financieren. Middellange (2 - 10 jaar, soms zelfs tot 15 jaar) en lange leningen worden veel gebruikt om investeringen op langere termijn te financieren. Denk bij voorbeeld aan interieurvernieuwing, verbouwing of zelfs het openen van een filiaal. Ook hier geldt weer,net als bij veel andere fmancieringsvormen, dat de reputatie van een bedrijf, de persoon van de ondernemer en de perspectieven vaak doorslaggevend zijn! Leasing is een veel voorkomende vorm van financieren. Niet alleen voor auto's. Ook machines en kantoor apparatuur kunt u er 'contant' mee betalen zonder uw liquide middelen aan te spreken. U krijgt in principe 100% financiering. U betaalt terug in termijnen die mooi in de pas lopen met het rendabel-worden van het lease-object. Leasing kan tevens een instrument zijn om uw verkoop te stimuleren. U krijgt dan van ons contant geld, terwijl uw cliënt in termijnen aan ons betaalt. Bij de financiering van onroerend goed denkt u natuurlijk al gauw aan een hypotheek (de looptijd van een derge lijke lening is doorgaans langer dan 15 jaar). Ook daarin levert de ABN maat werk. Met een aflossingsplan dat precies aansluit bij uw mogelijkheden, ook fiscaal gezien. Het komt nog voor dat we 'nee' moeten zeggen omdat we een bepaald risico te groot vinden. Dit kan voor de ondernemer aanleiding zijn om de geplande investering nog eens kritisch te bekijken. Ook gebeurt het dat qen ondernemer tegen ons 'nee' zegt, omdat hij een offerte of procedure niet interes sant genoeg vindt. Toch kunnen we een krediet vaker dan vroeger rondmaken, omdat niet alleen de balans en het te financieren object voor ons tellen, maar ook de vooruitzichten van uw bedrijf. Bovendien kan de overheid zich garant stellen voor een lening. A let ABM-kredict wordl het vcrboiacingsplan gerealiseerd. Het is een kleine moeite beeld een depositorekening, om een bedrag, dat u voor I De ABN kan vaste afspraken enige tijd kunt ibissen, te laten hierover met u maken. Ook overboeken naar een rekening per maand! Wij helpen u graag met veel hogere rente. Bijvoor- JÊr H, JÊ véél procenten te winnen. In alle ABN-kantoren zijn folders er brochures beschikbaar over alle onder werpen uit deze advertentie. Loop eens binnen en pak mee wat u interessant lij! Als u dagelijks met contant geld omgaat, loopt u risico's. Het geld kan Verloren gaan, maar u kunt ook zelf de dupe worden, bijvoorbeeld van een overval. De ABN-kasgeldverzekering dekt uw geld tijdens bewaren en tijdens transport, maar ook als het vals blijkt te zijn. Er is een unieke ongevallendekking voor de mensen die het geld over brengen. Nog een bescherming: de nachtkluis. Voor zo'n zes tientjes per jaar kunt u op uw ABN-kantoor over de nachtkluis beschikken. U krijgt dan meteen een sleutel en een genummerde cassette. U spreekt met de bank af wat er met uw contanten gebeurt wanneer uw cassette de nachtkluis binnenglijdt. De continuïteit van uw zaak is best de moeite waard om eens uitvoerig bij stil te staan. Straks hebt u immers tien tallen jaren aan die zaak gebouwd. En of uw zoon nu in de zaak komt of een ander, of u nu gaat verkopen of ver pachten, er zitten voor uzelf, o.a. fiscale, consequenties aan vast. Er zal op tijd een goed plan moeten komen, waarin van zelfsprekend ook uw persoonlijke inkomen na uw bedrijfsbeëindiging wordt betrokken. Want uw AOW zal niet toereikend zijn. De ABN heeft al veel zelfstandige ondernemers geholpen met zo'n plan. Maak een afspraak met de directeur van het ABN- kantoor in uw buurt. Hij wijst u de weg.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10