OASE nipt langs lastig Snelwlek: 7—i E Dames Scylla verpletteren Avanti Parker vestigt nieuw rekord: 149-61 RO L F P helpt u kiezen! Ohl keukens bal Nollie Bennink succesvol op districts kampioenschappen ggjsjfö.®-. SPÜt NORTHA STELT TELEUR i=y-i=».=n=!iijij- BV GRONINGEN HET SLACHTOFFER MAANDAG 29 OKTOBER 1979 PAGINA LEIDEN Nollie Be nnink van vereniging Vlietwijk was zeer suc cesvol op de district skampioenschappen badminton die het afge lopen weekeinde in Rot terdam werden gehou den. In de B-klasse veroverde Be nnink de titel in het damesen kel en met Liz Weare werd zij eerste in het damesdubbel. In de finale van dat dames-enkel won Bennink met 11-4, 11-3 van Fiona de Wilde. De finale in het dames dubbel, tegen het koppel Helga van Balgooy (Veglo) en Wens, werd gewon nen in de cijfers 15-11, 15-8. Helga van Balgooy werd met haar partner Edwin Tamasale eerste in het gemengd dubbel. Met 2-15, 15-3, 15-10 werd het duo Joke Hendriks/Hogendorp verslagen. Henk Westerbeek leverde een opvallende presta tie in de A-klasse. Westerbeek werd in de halve finale van het heren-enkel uitgeschakeld door de uiteindelijke winnaar Hans Reit: 16-18, 15-6, 15-9. TIP VAN HET REISBU lN „d.S-.f*" sport)»1" HEl-E ^^^Geldigt/rii 10-11 j (prijs per bungalow, all-in feil"*"* BEI 020-966 866 Leiden De dames van OASE kwamen ook in hun tweede zaalwedstrijd tot winst. In Rotterdam werd het lastige Snelwiek een nipte 78 nederlaag toegebracht. Ook het Hoogmade8e MMO boekte in de landelijke derde divisie een zege. In eigen huis werd het Haagse Kwiek Sport met 17—7 afgetroefd, Northa stelde ietwat teleur door AHC '28 een 9—9-puntende- iing toe te staan. Bij de heren bleef Olga/Saturnus in het goede spoor middels een ver diende 13—18 overwinning op de reserves van Hermes. OASE heeft het altijd moeilijk wanneer tegen Rotterdamse ploegen moet worden aange treden. Ook in het duel tegen Snelwiek moesten de Alkema- dese dames weer alles uit de - kast halen om niet onderuit te gaan. De Rotterdamsen kon- den dankzij een forse aanpak lange tijd stand houden. Eigen- lijk pas in de laatste vijftien mi nuten van de wedstrijd kon OASE zich enigszins losspelen. Eerst was het Helma van der Geest (in dit duel goed voor zes treffers) die OASE op gelij ke hoogte bracht (6—6), daar na loodsten Lydia van de Poel en Riet Broesterhuizen de Al- kemadese formatie via 67 en 7—7 in veilige haven, 7—8. In de slotfase heeft OASE het evenwel nog knap Denauwd gehad, toen zowel in de 21e als 25e minuut aan Snelwiek strafworpen werden toege kend. Doelverdedigster Moni que van der Meer, de hele wedstrijd al goed op dreef, keerde echter op grandioze wijze de wat te nonchalant ge nomen 7-meter-worpen. In een aantrekkelijk duel bleef MMO ruim in de meerderheid tegen Kwiek Sport, 177. De Haagse dames moesten het op alle fronten duidelijk afleggen tegen een snel en geconcen treerd spelend MMO. Vooral op het gebied van de break-, out waren de Hoogmadesen een klasse apart. Kwiek Sport trachtte het aanvallend gevaar van MMO nog wel in te dam men via eerst een 5—1 defen sie en later een 4-^-2 verdedi- aing, doch José Elstgeest c.s. hadden daarop steeds een passend antwoord. In het bij zonder Leidy Vink manifesteer de zich daarbij, getuige haar tien treffers. Aan de andere kant liet de goed sluitende Hoogmadese defensie haar te genstandster vrijwel geen speelruimte. De uiteindelijke 17—7 zege was dan ook geenszins geflatteerd. Naast Leidy Vink scoorden Gerrie van der Meer 3x, Elly van Leeuwen, José Elstgeest, Coby Wolvers en Conny Elstgeest. Northa kwam in eigen huis. te gen het Haagse AHC '28 niet verder dan een 99 gelijkspel. De Noordwijkerhoutsen start ten sterk en binnen vijf minu ten keek AHC '28 al tegen een 2—0 achterstand aan. Northa verzuimde echter door te gaan. waardoor de Haagse formatie goed kon terugkomen om bij rust zelfs een 34 voorsprong te nemen. Na de veldwisseling werd het eerst nog 35 voor dat Northa iets terug ging doen. Met schijnbaar gemak werd de stand genivelleerd (55), daarna zakte de ploeg van coach Ans Bakker weer ver terug. Het was maar goed dat ook de Haagse dames in de slotfase niet tot grootse da den kwamen, anders was het zelfs geen 9—9 geworden. Olympia trok in het streekduel met het Leidse Saturnus ver diend met 12—8 aan het lang ste eind. In de eerste rondgang dicteerde Saturnus het spel. De Wassenaarse ploeg, die nogal moeizaam uit de start blokken was vertrokken, had alle moeite redelijk bij te blij ven (ruststand 5—6). Na de veldwisseling trok Olympia ge decideerd het spel naar zich toe en nu waren het de Leidse dames die achteruit moesten. Voor de Leidse score zorgden: Marion Blansjaar 3x, Marja de Graaf 3x en Inge Perquin 2x. In een tamme wedstrijd over speelde HVV '70 haar pover voor de dag komende tegen standster CWP 3 met 4—19. Bij rust zaten de Voorschoten- se dames in feite al op rozen, I—8. Ria Looyestein en Corrie Lamboo namen het merendeel van de HVV-treffers.voor hun rekening. Vooral door een sterke eerste helft (ruststand 8—1) bleef Rijnsoever ruim de baas over het vierde team van OASE, II—4. Bij de Katwijksen was doelverdedigster Miriam Mie- ner goed op dreef. Heren Het heeft tot ver in de tweede helft geduurd voor Saturnus definitief kon afrekenen met het op revanche beluste (in de halve finale van de beker competitie gingen de Hage naars onderuit tegen de ploeg van Frank Bonte) Hermes. Weliswaar sloten de Leidena- ren de eerste rondgang met een ruime 5—9 voorsprong af, doch Hermes kwam in de be ginfase van de tweede speel periode, mede door nogal fors spel, sterk tot 12—13 terug. Saturnus hield echter het hoofd koel en ondanks een aantal zwakke momenten van arbiter Vermaat in het nadeel van de Leidenaren (een schan delijke charge van de Haagse defensie tegen de doorgebro ken Hans Blansjaar werd o.m. onbestraft gelaten) werd Her mes overtuigend op definitief verlies gespeeld, 13—18. On danks een gerichte dekking kwamen de Leidse schutters uit de tweede lijn Peter Waal wijk en Anton Klok toch res pectievelijk 7x en 4x tot sco ren. De overige doelpunten van Saturnus kwamen op naam van: Wim van Leeuwen 2x, Hans Blansjaar, Ad Dieben, Henk Verwey, Steven Sqhrader en Jan Wolter IJssel de Schep per. HVV '70 moest het getructe derde team van Hellas in de Voorschotense sporthal de Vliethorst een 7—7 gelijkspel toestaan. Aan beide zijden overheersten de defensies, wat dan ook moge blijken uit bo venstaande uitslag. Bij de rust keek HVV '70 nog tegen een 2—3 achterstand aan. Bij de Voorschotenaren haalde de trefzekere Jan Lamboo een dikke voldoende. Olympia leverde een knappe prestatie door in Zoetermeer DSO een gevoelige 126 ne derlaag toe te brengen. Ook bij rust hadden de Wassenaar- ders een voorsprong, 7—8. Opmerkelijk was de goede lei- dina van arbiter Schriek. Northa behaalde een verdien de 12—20 zege op het Haagse Athene. De basis voor deze overwinning werd in de eerste helft gelegd. De Noordwijker- houters startten daarin sterk en voor de Hagenaars, die het vooral defensief lelijk lieten lig gen, er in feite erg in hadden had Northa een beslissende 4 12 voorsprong opgebouwd. In de tweede speelperiode pakte Athene de zaken wat re soluter aan. Northa moest nu wel wat stappen terugdoen, doch de overwinning kwam geen moment in gevaar. Scheidsrechter Raap floot niet overtuigend. In het streekduel tegen OASE boekte het Hoogmadese MMO, dat een homogene indruk ach terliet, een verdiende 1913 zege. Ondanks een persoonlij ke dekking kwam de Hoogma dese topscorer Gerard Els tgeest toch zes maal tot sco ren. De overige MMO-treffers werdén gescoord door: Hans Elstgeest 6x, Leon Elstgeest 2x, Joop Volwater 3.x, Cor de Jong en Frans van der Meer. Voor de Alkemadese score wa ren verantwoordelijk: Hans Bayens 5x, Jos Stigter 3x, Kees Halvemaan 3x, Kees Wassenaar en Wim de Haan. In een spannende en geli gaande wedstrijd bleef soever de erserves van met 19.18 voor. Bij rus ken de Katwijkers nog een 810 achterstand Grote man bij Hijnsoever ontegenzeggelijk Henk Sirr die met 9 treffers een bel rijk aandeel in de winni score had. Het Stompw' HVS overklaste het zwak o erende Duinoord met 27 Bij rust was het al 10—5 de wit-groenen. i AUVtHIhNTIE. l. r, Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rjjndijk Tel. 071-8991 bv Gebr. Rolff s Handelmij. 3 I Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070 - 85 13 08 LEIDSE COURANT Het Avanti-dubbel Theo Louwers/Bettine Vriesekoop verloor van het Quick-duo. Avanti won nog wel: 64. Leiden Opvallend was het gemak waarmee Scylla in de dames ereklasse onder streepte hoe terecht haar koppositie is. Avanti, dat op een gedeelde tweede plaats met Tempo Team stond, werd, in eigen huis nog wel, stevig met de neus op de fei ten gedrukt. Bij de heren ver liep het gunstiger voor de Ha- zerswoudenaren. Ook Docos hield gelijke tred, terwijl in de ereklasse Scylla met 100 de boot in ging tegen 't Hooge Huys. MIZU kon het huzaren stukje van vorige keer niet herhalen en verloor in de kampioenswedstrijd van Noad. In de ereklasse was Scylla deze week speelbal voor 't Hooge Huys. Aan de uitslag met dubbele cijfers viel niets toe of af te doep. Teveel ral- leys waren te snel beslist in het voordeel van de geroutineerde spelers Trevor Taylor, Nico van Slobbe en lan Kenyon. Eén klasse lager duurt onder tussen de strijd voort wie de ereklasse plaats van Scylla zal overnemen. Docos kwam ge makkelijk aan een 8—2 zege tegen het zwakke Tafeltennis- huis. Laddy Prorok was de eni ge die zich, overigens net als vorige keer, verstapte tegen Van Dijk en Sang Ajang. Ed van der Berg en Ed Fallaux de den niet voor elkaar onder. Ook Avanti voegde twee pun ten aan het totaal toe, en wel door Quick '32 terug te wijzen. Een magere 64 was het ein dresultaat, waarbij opgemerkt dient te worden dat de wed strijd bij 62 al beslist was. Bettine Vriesekoop was opper machtig, terwijl John van Strien zich meer manifesteerde als tweede man, door slechts eenmaal het hoofd te buigen, en wel voor de sterke Brakkè. Theo Louwers scoorde het be-, slissende punt. In de hoofdklasse stevent het reserveteam van Scylla recht streeks af op de tjtel. Het zwakke Korenbeurs 2 werd ge nadeloos in de pan gehakt met 10—0. Minder succesvol was het derde deze week. Met in valler Hein Chrispijn, voor de voor vier wedstrijden geschor ste Fred van der Zeeuw, die éénmaal aan het langste eind trok, werd het tegen Middel burg Zuid 4—6. Debet hieraan was eigenlijk Sjaak van Veen die toch zeker Hans de Roode (2x) had moeten evenaren. Bij de promotie hoofdklassers van MIZU zijn hoofdklasse- droom voorlopig weer uit het hoofd zetten. Ondanks een rui me 42 voorsprong konden de Oegstgeestenaren zelfs geen puntendeling overhouden in de kampioenswedstrijd te gen Noad. Jaap Polak en Friso -Reitsma kweten zich ieder tweemaal uitstekend van hun taak, doch Thomas van Nes liet het danig afweten. On danks het feit dat hij op winst stond, kon hij zijn teamgeno ten niet helpen bij de produc tie. In dezelfde poule verspeel de het vijfde van Scylla twee kostbare punten tegen llac. Erik Noest en Jaap Azier ver zachtten het leed tot 3—7. Ook Avanti 2 strijdt tegen de gradatie. Shot 2 had punten kunnen opleveren, maar Ro bert de Groot (2x), broer Peter (1x) en Leon van der Werff kwamen niet verder dap een nipte 46. Het vierde van Scylla behaalde in dezelfde poule wel een broodnodige overwinning. Klaas Pieter Vlieg, Johan Wessel en Karei van Schie klaarden tegen Ra dio Molenaar het karwei met een krappe 6—4. In de overgangsklasse deden de MIZU reserves het beter dan hun eerste team. Onder leiding van een ongeslagen Chiel Kuiper Werd Bowling Maassluis met 7—3 naar huis gestuurd. Eenzelfde resul! i behaalde ook Avanti 3 en c tegen Velp. Jan van Wetjpl was hier de ongeslagen rr e terwijl Aljé Kamphuis en R van Wetter, die het ieder nr pectievelijk eenmaal min deden, dezelfde rol hadden Rob Mey en Bill van Alpher MIZU. Het dubbel was in b< gevallen voor het winne team. Bfj de Treffers ma< Hans van der Zwet zijn ren na een langdurige blessure.r stimuleerde blijkbaar zijnB amgenoten want de naarrjn noot uit Bovenkarspel vA met de dubbele cijfers on# oren geslagen: 10—0 dus. I Overige uitslagen: Docos 2U Hoger/TSB 3—7; The Vicll 3-MIZU 3 0—10; Pit-Elan li 4; Treffers 2-Gispen 2 7$i llac 2-Scylla 6 4—6; The fcl tory 2-Docos 3 7—3; Avan^ St. H./TSB 3 3—7. k Dames j In de derby Avanti-Scylla v den de huidige krachtsversr len in de dames ereklasse delijk onderstreept. Sandra1 Kruiff was weer goed voor partijen, maar dat ook j phien van Gennip een derg ke prestatie leverde, bev haar vooruitgang. Brigitte K ter werd door dit jonge Lei talent namelijk voor de ee 1 keer verslagen. Daarnaast gevierde ze ook over de tv de dame van Avanti: Jola Noordam.Hét gevecht tus. de beide nummers drie, M que Kooter en Sophia V burg, was voor de laats noemde (ook van Scylla), wat in zijn totaliteit resultef j in een zeer ruime 82 o winning voor de Leidsen. De reserves deelden zuste* de punten met de Mepp'1 Marjan Zoetemelk won :r knap al haar partijen, juist doende bijgestaan door M f que Blom en Liesbeth vanj; om de remise veilig te steil LEIDEN Dat arme BV Gro ningen. Eerst een verre reis maken naar Leiden, daar wor den "afgedroogd" en vervól gens weer de lange thuisreis aanvaarden met de weten schap dat je nog altijd onder aan staat. Het enige wat de Groningers aan het duel met Parker overhielden, was een vermelding in de basketbal statistieken. Als ploeg aan wie de grootste nederlaag was toegebracht dan wel te verstaan en het valt te betwij felen of het team van coach Bill Pijl daar wel zo blij mee is. Tot zaterdagavond stond deze "prestatie" op het conto van Rotterdam Zuid, dat twee weken geleden met een 128- 45 nederlaag de Leidse Vijf- Meihal moest verlaten. Het verschil van 83 punten werd in het duel met Groningen met 5 punten verbeterd: 149- 61 was de eindstand. Bepaald geen geflatteeerde zege van de pupillen van Hennie Blom overheersten op alle fronten. Het Leidse basisteam. mét Sid Bruinsma en zonder Ervin Gid- dings, liet.blijken geen medelij den met de gasten te hebben. De zoneverdediging werd vol ledig aan flarden gespeeld en ook aanvallend waren de Gro ningers machteloos. Keer op keer verlóren ze knullig de bal en als er geschoten werd, was daar John Washington met een block of een rebound. Ook de Amerikanen Scott en Pipkin werden meegetrokken in dè poel van ellende. Verlegen glimlachend zagen ze de in ktblauwe hemden aan alle kan ten voorbij vliegen. Coach Pijl besloot hen dan ook maar naar de kant te halen om zo z'n bankspelers wat speeltijd te gunnen. Via 12-4 liep Parker uit naar 33-8 en de eerste dunk van de wedstrijd door een uitblinken de Sid Bruinsma betekende 43-14. Snelle break-outs via Plaat en Woudstra schroefden de score op naar 59-16. Inmid dels waren ook Giddings, Kip en Leysner in het veld versche nen, en vooral de laatste voel de zich helemaal in z'n ele ment. Balvaardig als Leysner is, kreeg hij meermalen luide toejuichingen na knappe drib bels en schitterende passes achter z'n rug om. De rust werd met 70-20 ingegaan en men vroeg zich af of Leiden door zou gaan met het knappe en geconcentreerde spel van de eerste helft. Dat bleek inderdaad het geval, want de Leidenaren liepen uit naar 87-24. En al die tijd zaten de Amerikanen Washington en Giddings op de bank. De press van Parker had het beoogde resultaat en spoedig prijkte er een 101-28 voorsprong op het scorebord. Het rekord kwam angstvallig dichterbij en de Groningers besloten alles op alles te zetten om voor die ver nedering bespaard te blijven. L. J. Pipkin kreeg opeens de geest en ook spelverdeler An- cel Alleyne scoorde regelmatig. Groningen kon een tijdje gelij ke tred houden (120-47), maar Mitchell Plaat zette z'n ploeg weer op het juiste spoor. De Leidse guard schoot achter el kaar raak en een lay-up van Leysner bracht Leiden op een voorsprong van 84 punten (137-53). Het eindsignaal klonk bij 149-61 en het nieuwe re kord was een feit: 88 punten verschil en gezien het enorme krachtsverschil had dit ook niet anders mogen zijn. Scores Parker: Bruinsma 36; Plaat 33; Woudstra 27; Kruid hof 20; Giddings 15. PAUL VAN DER BIJL Sid Bruinsma (op archief in actie tegen Al Faber van EBBC) was zaterdag de onbetwiste uitblinker én topscorer. Met zesendertig punten had Bruinsma een groot aandeel in het nieuwe record.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20