Bewoners van Heerburg woedend >ver 'inspraak' bij anleg wielerbaan Horecabedrijf in Koetshuis ^TAD" ^innenvestgracht -fordt gedeeltelijk $eer gjengegraven Diamanten huwelijk echtpaar Snoek Vechtpartijen in binnenstad Scheluwbrug bevindt zich in erbarmelijke toestand 3ELANGRIJK MOTORHUIS ADVIES: Het Motorhuis Mevrouw Vis opent Pasar Gambir in Groenoordhallen LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 PAGINA 3 IDEN Het Koetshuis t Heerenlogement jjgt een horecabestem- ng- Volgens een extern des dat de gemeente Lei- heeft ingewonnen, zijn mogelijkheden aanwezig iche om in het Koetshuis een „ta- veerne-achtige" gelegenheid te exploiteren. Bovendien leent het Burchtplein zich uitstekend voor inrichting van een terras, aldus het ad vies. De voortgang met de restaura tie van het Heerenlogement kwam gisteravond ter sprake in de vergadering van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening. 'Een architect, heeft tekeningen gemaakt om het Koetshuis zodanig af te werken dat er een horeca-on- derneming in kan worden ge vestigd. De toekomstige explo itant dient dan alleen nog de inrichting voor zijn rekening te nemen. De raadscommissie kon het gisteravond nog niet helemaal eens worden over de vraag welk soort horeca nu het best in het Koetshuis kan worden gevestigd. De af- werkers houden rekening met een restaurant voor zeventig personen. Enkele raadscom missieleden herinnerden er evenwel aan dat zij zich in het verleden hebben uitgesproken voor een „koffie-achtige" gele genheid. CD A-fractievoorzit ter H. Driessen opperde de mogelijkheid in het Koetshuis een dancing te vestigen. Wet houder C. Waal sloot de dis cussie af met .de mededeling dat de pachtovereenkomst in ieder geval nog in de raads commissie zal worden bespro ken. Ti IDEN De bewoners van de Meerburg zijn verontwaar- omdat b en w zonder vooraf- ind overleg met de wijkbewo- tot het aanleggen van een ilerbaan is overgegaan. Vana- id overhandigt wethouder D.J. •elaar het 'wielerplan' aan de lerende wielervereniging t. De baan komt, ten behoeve de wielervereniging, op de ts van de voormalige vuil- tplaats. Een en ander bleek ravond tijdens een gesprek, 3.3if de buurtbewoners met een af- diging van de Leidse sport- ting en de wielervereniging iden. Jan Duivesteyn, direc- van de sportstichting, stelde dat de niet geheel vlekkeloos ver lopen inspraakprocedure niet op zijn terrein lag, maar dat de be woners aan hem wel hun wensen kenbaar konden maken. Volgens het vyijkcomité had het laatste ge sprek met de gemeentelijke plantsoenen dienst over de invulling van de vuilnisbelt 13 april 1977 plaats. Er zou een glijbaan, indianendorp, kinderboerderij en meer van dergelijke faciliteiten worden ge plaatst. Tijdens dat gesprek werd het co mité tevens verzekerd, dat het van verde re ontwikkelingen op de hoogte zou wor den gebracht. Maar toen de bewoners on langs vérnamen, dat hun kinderen aan een wielrencursus op de 'Swiftbaan' kon den deelnemen, voelden zij zich gepas seerd; van enige inspraak bleek geen sprake. Over het feit, dat zij voer een vol dongen feit worden geplaatst en dat van een feitelijke inspraakprocedure geen sprake is geweest, gaat de wijk bij het col lege dan ook protest aantekenen. Tijdens de vergadering bleken de bewo ners en Swift redelijk aan eikaars wensen tegemoet te willen komen. De wijk bleek bang voor geluidsoverlast, waarop de voorzitter van Swift, J. Riethoven, de ver zekering gaf, dat niet meer dan vier maal per jaar van een geluidsinstallatie gebruik gemaakt zal worden. Voorts kregen de be woners de toezegging, dat zij altijd, ook tij dens de trainingen van Swift, van de re creatiemogelijkheden binnen het tracé ge bruik kunnen maken. Tenslotte werd be sloten, dat het contract tussen de Sport stichting en Swift vóór ondertekening aan de buurtbewoners ter inzage wordt ge legd. Aan hun eventuele wensen kan dan nog tegemoet gekomen worden. (DEN Er bestaan vergevorderde plannen om acpinnenvestgracht aan de oostzijde van de Leidse P°nenstad weer open te graven. Deze mogelijkheid nfit zich voor met de herinrichting van het terrein rei de Oosterkerkstraat nadat het gebouw van het Drukkerij Bedrijf is gesloopt, bri raadscommissie voor ruimtelijke ordening gisteravond twee plannen voorgeschoteld. )ei| waarin de oorspronkelijke oeverlijn van de ni*el wordt teruggebracht en waarin de Binnen- tgracht wordt opengegraven. aa{iet stuk terrein daartussen komt speelgelegenheid voor de cJeren uit het Herengracht/Zijlsingelgebied. Het tweede plan piet behalve in een parkachtig geheel ook nog in de bouw iacht woningen op het terrein. In dat plan is geen ruimte het opengraven van de Binnenvestgracht. gaf in meerderheid de voorkeur aan het eer- lan. Men zat echter met een motie-Hoekema (D'66), waarin emeenteraad zich in eerdere instantie heeft uitgesproken f de bouw van enkele woningen op het voormalige terrein Thet NDB. Alsnog zal nu worden bekeken of deze woningen tet eerste plan kunnen worden ingepast. 4°kgens hebben de raadscommissieleden zich in het geheel oo^iet vastgelegd. De plannen zullen nog aan d? omwonenden .jJlen gepresenteerd. Nadat de inspraak is afgerond, zal de ge- Ojjiteraad een definitieve keuze met betrekking tot de bestem- het terrein moeten maken. Het echtpaar Snoek-Kramp wordt gelukgewenst. LEIDEN Het echtpaar C. Snoek-Kramp uit de Leidse Drie Oktoberstraat was gisteren 60 jaar getrouwd. Aanlei ding voor burgemeester Vis en echtgenote om het paar te komen feliciteren. In het postkantoor in Roelofarendsveen waar de heer Snoek sinds 1914 werkzaam was, ontdekte hij juffrouw Kramp die toen bij dokter Van Doorn diende. In 1919 trouwden zij. Een grote hobby van de heer Snoek was de fotografie. Van deze hobby maakte hij in 1922 zijn beroep. In het onlangs verschenen histo rische boekje over Roelofarendsveen zijn dan ook tal van foto's van hem terug te vinden. Naast de Veense landelijke plaatjes stond 'de heer Snoek alom bekend vanwege zijn portretfotogra fie. Ook vertaalde hij in die dagen veel Engelse informatie op land- en tuinbouwgebied voor de boeren in de buurt. Na de Tweede Wereldoorlog werd het, met de opkomst van de ama teurfotografie, voor het echtpaar te moeilijk een boterham te verdienen met het werk van de heer Snoek en hij belandde in 1949 weer bij de posterijen. Het echtpaar dat nu veertig jaar in Leiden woont, heeft geen kinderen. Meneer Snoek is een verwoed puzzelaar en mevrouw Snoek brengt veel tijd door met het lezen van familieromans. leiden In de Leidse binnenstad hebben gis teravond en kele vecht partijen plaatsgevon den. Om streeks elf uur raakten twee Marokkanen om nog onbekende redenen slaags op het Noordeinde. Een 21-jarige Marokkaan werd hierbij aan het hoofd gewond en moest naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. De politie pakte een,uur later de dader, een 34-jarige Marokkaan op. Deze bestuurde een auto onder invloed. Hij is na verhoor ingesloten. Later in de nacht ontstond bij café Pardoeza aan de Doezastraat een vechtpartij Kissen, een groep studenten en leden van de rugby-club DIOK. Aanleiding tot de vechtpartij was een stomp op het oog van een 25-jarige student eerder op de avond in het café. De student heeft bij de politie aangifte van mishandeling gedaan. De deelnemers aan het treffen buiten het café liepen al leen blauwe plekken op. Chileense muurschildering Pelikaanstraat LEIDEN Op een 'blinde' muur van een woonhuis aan de Pelikaanstraat tussen de Haarlemmerstraat en de Oude Rijn wordt morgen een Chileense muur schildering aangebracht. De schildering wordt ver vaardigd door de zogenaamde Chileense muurschil- derbrigade' Ramona Parra, die wordt gevormd door in Nederland verblijvende Chileense ballingen. De kleurrijke schildering heeft de politiek of de samenleving als onderwerp. Hij wordt drie meter hoog en vier meter lang. De muurschilderbrigade wil ermee de hoop en het vertrouwen van het Chileense volk uitdrukken dat de vrijheid eens zal terugke ren in Chili en de andere onderdrukte latijnsamerikaanse lan den. De muurschildering komt in de/plaats van de schildering die tij dens de bouw van het stadskantoor de schutting aan de Lange- gracht opsierde. De kosten worden betaalt door het 'Steunfonds Muurschildering Leiden' (gironr. 3374086). LEIDEN De Leidse afdelingen van de Federatie Nederland se-Vakbeweging en van het Nederlands Verbond van Vakvere nigingen houdt maandag 19 november een najaarsvergadering in het Antonius Clubhuis aan de Lange Mare. Er zal een be stuursverkiezing worden gehouden. Tevens wordt er verslag uitgebracht van de activiteiten van de Leidse FNV en wordt een activiteitenprogramma voor het komende jaar opgesteld. De vergadering begint om acht uur. LEIDEN De Scheluwbrug, die het Havenplein met de Herengracht verbindt, wordt op zeer korte termijn afgesloten. Volgens een onderzoek van de dienst Gemeentewerken bevindt de brug zich in dermate deplorabele staat dat het onverantwoord is er nog langer gemotoriseerd verkeer over te laten rijden. Een onderzoek heeft uitgewezen dat de draaipeiler niet goed is, en, wat nog veel gevaarlijker is, dat de hoofdligger praktisch ge heel is doorgerot. ,,Dat er nog geen ongelukken zijn gebeurd, is een groot raadsel"; aldus de, heer Barendregt van de afdeling Gemeentewerken. „Als het college niet op stel en sprong besluit de zaak af te sluiten, doe ik het zonder de toestemming van b en w. Ik kan die verantwoordelijkheid niet meer op mij nemen", aldus de verklaring van de heer Barendregt tijdens een vergade ring van de raadscommissie voor ruimtelijke ordening gistera vond. Een ander probleem dat door de vertegenwoordiger van Ge meentewerken werd aangesneden, was dat van de Hoogstraat. Telkens worden er paaltjes neergezet om de gewelven onder de Hoogstraat te beschermen tegen erover heen denderend ver keer. Telkens worden deze paaltjes evenwel uit de grond getrok ken en in het water geworpen. De heer Barendregt vroeg de raadscommissie een vrijbrief het nu eens met andere, veel stevi ger in de grond verankerde palen te mogen proberen. „Een na deel is misschien wel dat de eigenaren van de kramen nu moe ten kiezen of ze aan de Hoogstraat blijven staan, of dat zij, voor goed, verdwijnen, maar als deze situatie nog veel langer duurt begeven de gewelven het", aldus de noodkreet van de heer Ba rendregt. Mandus de Voé (links) en Renè Verreth (rechts) in „Het machtige reservoir. Het machtige reservoir Het Mechels Miniatuur Theater brengt morgen het stuk „Het machtige reservoir" in de Leidse Schouw burg. Het toneelstuk bevat het verhaal van twee man nen, de bewaker van een waterreservoir en een kan toorbediende. Ondanks de verschillende milieus waar uit zij voortkomen leren zij elkaar steeds beter ken nen. Die toenemende vriendschap leidt tot een beklem mend slot. In de rollen Mandus de Vos en René Ver reth. De voorstelling begint om kwart over acht. Cantatedienst De christelijke oratoriumvereniging „Exultate deo" ver zorgt zondag 28 oktober een cantatedienst in de Zuider- kerk aan de Lammenschansweg. Uitgevoerd worden delen uit het oratorium „Simson" van G.F. H&ndel. Medewer king aan de uitvoering verlenen het Nederlands barok en semble, de alt Map Baks en de organist Joop Brons. Het ge heel staat onder leiding van Sander van Marion. Dr. A.J. Lamping gaat voor in de dienst, die om vijf uur begint. Hartebrug Zangkoor „Sint Caecilia", het gemengd koor van de Hartebrugkerk, verzorgt zondag 28 oktober een plech tige hoogmis in de kerk aan de Haarlemmerstraat. On der leiding van J. Schmitz wordt de missa brevis in b van W.A. Mozart uitgevoerd. De eucharistieviering, die speciaal in het teken van Allerheiligen staat, begint om kwart voor elf. Fluitconcert in Kapelzaal De fluitiste Froukje Wiebenga en de pianist Ben Hurrel- brinck treden woensdagavond 31 oktober op in de Kapel - zaal van het K O-gebouw aan de Oude Vest 45. Het con cert begint om kwart over acht. Het tweetal brengt werken van Tulou, Liszt, Chopin, Gaubert, Chaminade en Taffa- nel. De toegangskaarten voor dit concert zijn voor drie gul den vijftig 'te krijgen bij het bureau van K&O aan de Oude Vest 45. Plaatsen kunnen ook telefonisch via num mer 141141 worden gereserveerd. Discussie De Leidse afdeling van de Socialistische Partij houdt vanavond een discussiebijeenkomst in het eigen onder komen van de partij aan de Groenesteeg 33. Gesproken zal worden over de gevolgen van de sleepbootstakin gen. Er wordt een diaserie vertoond. De discussie bijeenkomst begint om acht uur. Petra - jeugdkoor Het interkerkelijkPetra-jeugdkoor voert dit weekeinde tweemaal de reli-musical „Gods Plan" op. Vanavond is het koor vanaf acht uur in zaal Het Anker in Koudekerk tij dens een interkerkelijke evangelisatie-avond. Morgen avond brengt het koor de reli-musical tijdens een jongeren mis in de Menswordingskerk in Leiderdorp. De mis begint om zeven uur. Afgesloten De Gooimeerlaan is maandag 29 oktober tussen negen en twaalf uur 's morgens voor het verkeer afgesloten. Dit is noodzakelijk voor een ongeveer drie uur duren de reparatie aan het wegdek. Niet zo lang geleden is er namelijk een duiker onder het wegdek aangelegd. Door het zware wegverkeer is de bestrating aldaar te zeer verzakt. Terplaatse worden tijdelijke verkeersom- leidingsborden geplaatst. Stationsplein De voorbereidende werkzaamheden ten behoeve van de reconstructie van het Stationsplein gaan maandag van start. De rijbaan-bestrating aan de zijde van de busstations wordt verwijderd. Het verkeer wordt over een rijbaan ge leid. Het langzame verkeer wordt tussen de busstations en het spoor Leiden-Alphen geleid. ADVERTENTIE. Wij verwachten de volgende prijsstijgingen: 2% bijzondere verbruiksbelasting op auto's met een aanschafwaarde van meer dan 10.000.-. 5% bijzondere verbruiksbelasting op auto's met een aanschafwaarde van meer dan 22.000.-. i Het is dus raadzaam nu reeds met Het Motorhuis e,te praten over uw eventuele nieuwe Opel. "Praktisch alle modellen uit voorraad leverbaar, p Wanneer een type niet voorradig is treffen wij 10 met u een speciale regeling. Welke? Kom morgen maar eens vrijblijvend praten met een auto-adviseur van Het Motorhuis. l Leiden, Vondellaan 80 J telefoon 071-769313 Katwijk, Ambachtweg 1 telefoon 01718-29203 i Voorschoten, Kon. Julianalaan 46 ij telefoon 01717-2559 Leidschendam, Oude Raadhuisstraat 1 telefoon 070-200004 OOK SCHIETTENTEN, BOTSAUTOOTJES EN OLIEBOLLEN LEIDEN „Sekarang saja buka ini Pasar Gambir". Met deze woorden heeft gistera vond de in Indonesië geboren mevrouw G. L. Vis-Hommes, echtgenote van de burge meester, de Pasar Gambir officieel geopend. De Pasar Gambir herinnerde haar aan haar kinderjaren in het toenmalige Batavia,, waar zij ook altijd de Pasar (markt) Gam bir (festijn) bezocht. „Het feest werd daar natuurlijk in de open lucht gehouden, op een groot open terrein. Overal rook je heer lijke luchtjes en was er muziek, de koop mannen die hun waren uitstalden en de vele kermisattracties. Het was een soort tropisch 3-oktober-feest. En nu is er voor de tweede maal zo'n exotisch feest in Leiden", aldus mevrouw Vis. Mevrouw Vis meende dat de Pasar Gambir ge zien het succes van vorig jaar aan een verlan gen tegenmoet komt en in een behoefte voor ziet. Dit vooral omdat ook in Leiden veel Indi sche Nederlanders wonen en misschien nog wél meer Nederlanders, die voor kortere of langere tijd in de tropen gewoond en gewerkt hebben. Zij geloofde dat deze mensen ongetwijfeld de Pasar Gambir gaan bezoeken om zich weer eventjes, met een beetje fantasie, in dat zonriige land terug te kunnen wanen. Tot en met zondagavond half tien kunnen de Leidenaars zich in die zonniger sferen wanen in de Groenoordhallen. Voor de toegangsprijs van zes gulden per volwassene kan men zich er uitgebreid tegoed doen aan de Indische keuken (satés te kust en te keur). Een handvol kramen met Indische handvaardigheidsprodukten, kle ding, sieraden en kookgerei maken de Groe noordhallen tot een Pasar Gambir. Maar ook een ritje in de botsautootjes is mogelijk, de olie- bollenkraam ontbreekt niet, evenals de flipper kasten, schietautomaten, computer-tekenstands en kramen waar encyclopedieën worden aan geboden. Een cadeau voor mevrouw Vis.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3