Nu honderden guldens voordeel bi j uw Austin/Morris dealer Ga even langs bij uw Austin/ Morris dealer. hnï ham BL Nederland RA Gouda, 01820-11)22. Ziekte ex-Sjah vereist langdurige behandeling Eis van 9 jaar cel na politiek getinte moord op Turk PLO-man praat met Khadoemi EG-top Huurders verenigt in „De Lift" Honderden guldens voordeel op Innocenti 90 Len 120 L. Honderden guldens voordeel op Allegro 1304 Special en Estate Nog spectaculairder voordeel op compleet ingebouwde gas-installatie (Allegro en Morris 1300typen) De Jong's Autobedrijf B.V. B.V. Automobielbedrijf L.A.G. Garage Poot B.V. Garage Poot B.V. BINNENLAND LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 OKTOBER 1979 PAGIi IA KHOMEINI BLOEDDORSTIG NEW YORK Volgens één van de behandelende artsen van de afgèzette sjah van Iran leidt de ex-monarch al zes jaar aan lymfeklierkan ker, die zich uitbreidt. Bij een langdurige en intensieve medische behandeling is de kans op herstel ongeveer vijftig procent. De patiënt zal hiervoor een jaar tot achttien maanden in New York moeten blijven. Een woordvoerder van de sjah vertelde dat de patiënt „helder en' levendig" was na de opera tie waarbij woensdag zijn gal blaas werd verwijderd. Hij heeft al meer dan 2000 tele grammen ontvangen met wen sen voor een spoedig hertel, o.a. van de Spaanse koning Juan Carlos en Henry Kissin ger. Ayatollah Khomeini gaf giste ren in een toespraak voor een grote menigte in de heilige stad Qom zijn eerste reactie op. de ziekte van de sjah. Hij zei te hopen dat de sjah kanker heeft, „zo geve God". Khomei ni deed een beroep op ieder een om informatie te verzame- len over het geld dat de sjah naar het buitenland heeft ge bracht. Een speciale rechtbank zou dan moeten onderzoeken wat daarmee na de dood van de ex-heerser moet gebeuren. De ayatolla riep ook op tot nieuwe solidariteitsdemonstra- ties met zijn bewind, om de kritiek die er de afgelopen tijd op gekomen is teniet te doen. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT (ANP) De of ficier van justitie bij de Utrechtse rechtbank mr. A.Herstel heeft gisteren we gens moord en poging tot doodslag negen jaar gevage- nisstraf geëist tegen de 19-ja- rige Turk Ramazan G. Verbeterde ac commodatie voor SJZ ZOETERWOUDE Voetbal- vereniging SJZ zal er twee nieuwe, royale kleedkamers plus een scheidsrechterska- mer en een ballenhok bij krij gen. Dit besluit hebben de le den tijdens de 33e algemene ledenvergadering genomen. Voorwaarde is wel dat er uit eigen gelederen een bouw- ploeg geformeerd zal worden opdat de kosten niet meer dan 60.006 gulden zullen bedragen. Alle vergunningen zijn al rond zodat in het voorjaar met de bouw. die ongeveer 3 maanden in beslag zal nemen, begonnen kan worden. Deze uitbreiding is noodzakelijk geworden nu ook de a-junioren op zaterdag zijn gaan voetballen.Boven dien moet aan de norm van de KNVB (minimaal 2 kleedka mers per veld) voldaan wor den. De realisatie van deze kleedaccommodatie, die op de plaats waar nu de caravan van de beheerder staat plaats zal vinden, heeft bovendien nog als positieve kanten dat het andere gedeelte van het com plex in de week gesloten en schoon kan blijven. Ook hoeft dit gedeelte dan niet meer ver warmd te worden. KLM en El Al uit problemen SCHIPHOL De lucht vaartproblemen tussen de KLM en de Israëlische maatschappij El Al zijn op gelost. De KLM heeft van El Al toe stemming gekregen om als dat echt noodzakelijk is, meer pas sagiers met grotere toestellen per week naar Israël te vlie gen en datzelfde geldt voor El Ai. Dit is het resultaat van twee dagen besprekingen tus sen de twee maatschappijen in Israël. De directeur van El Al in Nederland heeft dat giste ren bij aankomst op Schiphol meegedeeld. De regeringen van de twee landen zullen nog hun goedkeuring aan de over eenkomst moeten geven. Turken spiegelen zich aan kerk- Marokkanen DEN HAAG (ANP) De Raad van State zal 6 decem ber een uitspraak doen over het wel of niet verlenen van een verblijfsvergunning aan drie in Medemblik wonende Turken, op grond van de re- gularisatie-regeling. De drie kwamen gisteren voor de Raad van State in verweer tegen de weigering van staats secretaris Haars van justitie hen zo'n verblijfsvergunning te geven. Zij vinden aanspraak op een vergunning te kunnen maken, omdat zij in dezelfde situatiè zouden verkeren als de 182 kerk-Marokkanen, die oktober vorig jaar van de staatssecretaris toestemming kregen in ons land te blijven. Het is voor het eerst dat de re- gularisatie-slachtoffers voor de Raad van State een beroep doen op het gelijkheidsbegin sel. De uitspraak van de Raad wordt daarom van groot be lang geacht voor alle in ons land verblijvende illegalen die voor regularisatie in aanmer king willen komen. NOS mocht geen „rook- disco" filmen DEN HAAG De Stich- ting Volksgezondheid en Roken gaat een klacht indienen bij de Stichting Sigarettenindustrie over de hand over hand toene mende rookreclame, gé- richt op jong-eren. Aanleiding hiertoe is het feit dat een filmteam van de NOS-t.v. uit een zaal in Zundert is gezet. Het team kwam opnamen maken voor het programma van vandaag, ;,Schooltv-aktu- eel". Niet zomaar, maar vanwege de manier waar op een sigarettenfabrikant, in samenwerking met de dj-'sKlaas Vaak en Krijn Torringa. de promotie voor het sigarettenmerk koppelde aan de entree prijs voor de disco-avond en de totale presentatie. Het team mocht van de zaalhouder filmen, maar de manager van de rook- fabriek maakte bezwaren. De zaalhouder werd voor de keus gesteld: het filmte- atn weg, of geen disco. Het team kon vertrekken. BRUSSEL De PLO heeft vandaag een nieuw succes geboekt in haar diplomatie ke offensief. In Brussel werd vanmorgen voor het eerst een bespreking ge voerd tussen een lid van de Europese Commissie (het dagelijks bestuur van de EG) en de tweede man van de PLO, Faroek Khadoemi. De ontmoeting tussen EG- commissaris Claude Cheys- son en Khadoemi werd bui ten het EG-gebouw gehou den, om zo het „niet officië le" karakter ervan tot uit drukking te brengen. Overi gens was het wel de officiële woordvoerder van de Euro pese Commissie, die de ont moeting aankondigde. Het initiatief lot het contact zou zijn uitgegaan van Kha doemi, die hoofd tè van het po litieke bureau van de PLO. Hij zou de voorkeur hebben gege ven aan een ontmoeting met commissaris Cheysson (belast met ontwikkelingshulp), om dat deze Franse socialist be- Ramazan G. schoot op zondag 18 maart in Utrecht na afloop van een voetbalwedstrijd zijn 27-jarige landgenoot Mu'zaffer Cavusoglu een kogel door het hoofd. Een aanslag op diens jongere broer mislukte. Eén en ander werd door G. gisteren niet bestreden „Straf deert mij niet zoveel, want ik ben al Benadrukt werd gisteren, dat niet de Europese commissie als zodanig, maar commissaris Cheysson persoonlijk, het ver zoek van Khadoemi heeft in- gewilgd, die al sinds woensdag in Brussel is, op uitnodiging van de Belgische regering. Khadoemi had gisteren een twee uur durend onderhoud met de Belgische minister van buitenlandse zaken Simonet. Deze zei na afloop, dat het Pa lestijnse volk moet worden be trokken bij de onderhandelin-, gen over het Midden-Oosten en dat de PLO daarvoor de aangewezen gesprekspartner is. Khadoemi prees op zijn beurt de „vooruitstrevend heid" van de Belgische rege ring. dood. Ik heb geen toekomst meer. Ik ben nou een moorde naar". De officier en de raads man van de verdachte waren het met elkaar eens dat het drama niet los gezien Kan wor den van politieke achtergron den. Het fijne van deze achter gronden is tijdens de zitting niet duidelijk geworden. Raadsman mr. A. Stellart stel de dat de opdracht voor de I moord in feite is gegeven door de inmiddels naar Turkije ge vluchte Mustafa Eskici, een aanhanger van de fascistsiche organisatie Grijze Wolven. Het slachtoffer behoorde tot een politiek links georiënteerde Turkse familie. Dader Rama zan G. zou tot zijn actie zijn overgegaan omdat hem door opdrachtgever Eskici met gro te klem was voorgehouden dat Ramazans oudste broer (even eens een Grijze Wolf) gevaar liep. De raadsman concludeer de: „De moord blijft voor een deel onopgelost. Je mag als rechtbank niet voor ontslag van rechtsvervolging terug schrikken ook al zou dat in Turkse kringen niet worden begrepen. Uitspraak over veertien dagen. AMSTELVEEN De Zie kenfondsraad heeft er an dermaal bij staatssecretaris Wallis de Vries (CRM) op aangedrongen geen geld be schikbaar te stellen voor 'euwe dépendances bij ge zinsvervangende tehuizen voor geestelijk gehandicap ten. De dépendances zijn kleine huizen, waarin drie tot vijf licht geestelijk gehandicapten wonen. In noodgevallen kun nen ze terugvallen op de bege- Ziekenfondsraat blijft tegen „dépendances' zwakzinnigen leiding van het gezinsvei gende tehuis waar ze spronkelijk woonden, staatssecrataris had een ei advies van de Ziekenfond raad om de geldkraan dichtl draaien, naast zich neergelc OEGSTGEEST De bewoners van het Aert van Nesfl: nog niet zo lang geleden gekonfronteerd met een vermeeni verkoop van AMF-woningen in het Floraplan, zijn gistei vond in het Oegstgeester gemeentecentrum tot oprichtii gekomen van de huurdersbelangenvereniging „De Lif Ook zij wonen najnelijk in een AMF-komplex en zijn tot conclusie gekomen dat de huurders „samen sterk" kunnt zijn. De bijeenkomst in het gemeentecentrum werd zeer druk zocht. De voorzitster mevr. N. Branderhorst wees het vad< schap van de nieuwbakken vereniging toe aan drie heren te w ten Frans Verburgt, Hans Borkent en Peter Barneveld. huurdersbelangenvereniging „De Lift" gaat een stapje verder: zijn namelijk naast het bestuur een drietal commissies wer zaam die zich richten op „büre.nhulp", „ontspanning" en „klac ten en geschillen". Er is duidelijk behoefte aan verbetering van de kommunikat en tijdens de gisteravond gehouden oprichtingsvergaderii kwam dit al aardig uit de verf. Tot bestuursleden werden gek zen: mevr. Branderhorst, Mevr. L. H. Münninghoff-Hulst, de h ren H. van Emburg; J. G. J. Meier, G. J. Schram, F. G. Verbui en mevr. A. Thomas. Uw Austin/Morris dealer geeft een hele beste prijs voor uw auto. Dat is één. U profiteert nu nog van de 1979-prijzen. Dat is twee. En u krijgt tot 15 december a.s. ook nog eens honderden guldens extra voordeel op de typen hier onder vermeld. Dat is drie. Ga eens na wat er nü voor prijzen uit de bus komen. Bel uw Austin/Morris dealer. Of ga er even langs. Hij doet u Austin een aanbod dat nooit meer terugkomt. Moms i Een royaal voordeel op twee bestsellers die notabene nog maar nèt op de weg zijn. De Innocenti 90 L en de lzO L, voor iedereen met heimwee naar de Mini Cooper! Fantastische styling van Bertone. Ongelooflijke wegligging en wendbaarheid. Rappe prestaties. Getint glas en grote derde deur. Maak een proefrit! Allegro: de soepele "ruimte-auto" waar zoveeTrijplezier en zoveel extra's gewoon zijn ingebouwd. Voorwielaandrijving en Hydragasvering geven ongekend comfort en wegvasfheid. Een perfecte installatie van Vialle of Landi den Hartog, compleet ingebouwd en voorzien van aangepaste cilinderkop. Dat kan omdat Austin/Morris een motorisch con cept heeft ontwikkeld dat ideaal is voor gas. En waarmee u blijft profiteren van de fabrieks garantie. Dit aanbod geldt op alle 1300-modellen, dus ook op de Estate. Hierbij geldt als extra voor deel dat de tank onzichtbaar in de 'geheime ruimte' onder de laadvloer verdwijnt! ■■■iH kJ Importeur van Mini, Innocentie, Allegro, Morris, H H Maxi,Princess, Triumph, Rover, Jaguar, Daimler, Land-Rover, Range Rover en Sherpa bedrijfs- m wagens. Prijs inkl. BTW af fabriek. Rijklaarmaakkosten f285,- (Austin/Morris), f 350,-(JRT), inkl. BTW, exkl. benzine. 200 Verkooppunten in Nederland. Aktie-voordelen inclusief btvy. geldig tot 15 december 1979, op voorwaarde dat voor deze datum zowel de aanschaf van de auto als de levering plaatsvinden. Overigens informeert uw BL-dealer u gaame over financiering van uw auto bij L v.d. Mortelstraat 254, Noordwijk. Tel. 01719-19303 Van Oldenbarneveldstraat 35-37 (zijstraat Warmonderweg-Rijnsburgerweg), Leiden. Tel. 071-154909/151683 Hoofdstraat 104-106, Valkenburg. Tel. 01718-16947 Lammenscnansweg 132, Leiden. Tel. 071-764800/764801

Leidse Courant | 1979 | | pagina 10