Koudekerk kan nog niet beslissen over verdere Dorpsstraat reconstructie Zonnecollectoren op Alphens zwembad Woubrugge heeft sluitende begroting Zevenhoven begint bouw nieuw winkelcentrum KORTWEG Vijf maanden cel voor Alphense fraudeur C. Wahle en J. Verkleij winnen op 'kaasdag' Gouden jubileum voor het echtpaar Keijzer REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 23 OKTOBER 1979 PAGII Hazerswoude „Take it like a man, madam" is de titel van de speelfilm, die donderdag avond om half negen begint te draaien in het vrouwencafé te Hazerswoude-dorp. De verto ning vindt plaats in het ge bouw van jeugdsociëteit Ons Stekkie aan de Vincent van Goghstraat. Gezien het karak ter van de film zijn niet alleen vrouwen, maar ook mannen welkom. (Tegen betaling van de entreeprijs van 3,-.) Hazerswoude Het miniret- tenkorps van het jeugdcircus Capriole uit Hazerswoude heeft een zeer verdienstelijke prestatie geleverd op een in- door-concours dat werd ge houden in Alblasserdam. Het ruim twintig meisjes tellende gezelschap behaalde in een „veld" van vijf korpsen de eerste prijs. De beloning voor het opzienbarende optreden, een fraaie beker, werd in ont vangst genomen door Angeli- que van der Zwaan. Het majorettenkorps van Ca priole werd op het concours in dezelfde plaats zevende. De Hazerswoudse tieners werden dit in een poule van negen korpsen. Een vaantje kon mee huiswaarts worden genomen. Porcelein gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit het souvenirwinkeltje van Avifauna te Alphen aan den Rijn is in de nacht van zondag op maandag voor een nog on bekende hoeveelheid aan por celein gestolen. De kassa werd ongemoeid gelaten. Men kwam binnen door een ruit aan diggelen te gooien. ALPHEN/DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft 33-jarige onder-aannemer uit Alphen aan den Rijn ver deeld tot acht maanden gevangenisstraf waarvan maanden voorwaardelijk met proeftijd van 2 jaar, wegj verduistering van een cheque en door een vervalsing, hete casseren van 19.750 gulden. ir De officier van justitie had negen maanden waarvan drie m< c den voorwaardelijk geëist. Verdachte raakte in financiële m|; lijkheden als gevolg van het gokken in casino's. Op het kan |j van één van zijn werkgevers ontving hij een cheque, vermot e lijk bleef een blanco cheque vastkleven zonder dat de werll: ver het bemerkte. 0 Daarna vervalste de onder-annemer die blanco cheque en in seerde in Nieuw-Vennep het bedrag middels een eveneens e valst rijbewijs. Verdachte zou ook zijn personeel bij doen ;i uitbetalingen tekort hebben gedaan en de officier van jusiN deelde de rechtbank mee dat nog een strafzaak wegens verc tering van tienduizend gulden in onderzoek is. Chauffeur vrachtwagen zwaar gewond ALPHEN AAN DEN RIJN De 32-jarige H. M. Gei laar uit Woerden is gistermorgen levensgevaarlijk gewi geraakt bij een verkeersongeluk in Alphen aan den R De Woerdenaar werd ijlings overgebracht naar het AS Leiden. Het levensgevaar was gisteravond geweken. i Het ongeluk gebeurde omstreeks 11 uur op de Steekterweg. hoogte van het dorp Zwammerdam kreeg de Woerdenaat J met een vrachtwagencombinatie richting Bodegraven reed, stalen pijp in zijn buik nadat deze dwars door de voorruit zijn cabine was geslagen. De pijp was afkomstig van een lo j slagen dekzeil van een andere combinatie die hem tegel 1 reed. Volgens de chauffeur van deze combinatie, de 50 jarig! d. M. uit Leiden, zou het mechanisme defect zijn geraakt dal i dekzeil op zijn plaats moest houden. f ij De Alphense politie verzoekt getuigen van het ongeluk zich haar in verbinding te stellen onder telefoonnummer (01 93941. Met name wil de politie in kontakt komen met de ch feur van een blauwe DAF-vrachtwagencombinatie die acht! wagen reed Waarvan de pijpL-afkomstig was. I ALPHEN AAN DEN RIJN Ondanks een aantal onze kere factoren gaat de ge meente Alphen aan den Rijn toch zonnecollectoren aan brengen op het in aanbouw zijnde overdekte zwembad in Ridderveld. Daardoor hoopt men per jaar zo'n 22.000 m3 aan gas te kunnen besparen. In de gisteren in gelaste vergadering van de commissies Openbare Wer ken en Financiën bleek, dat alle raadsleden zich in het voorstel van B. en W. kon den vinden. In de raadsver gadering van donderdag wordt het voorstel nog for meel a<tn de orde gesteld. De zonnecollectoren gaan on geveer 400.000,kósten, Al phen is nagenoeg zeker van een rijkssubsidie van f 100.000,Van het rijk kan men ook nog eens eenzelfde bedrag lenen tegen een aan trekkelijke rentevoet. Pogin gen zullen ook nog in het werk worden gesteld om van de EG een subsidie van 49% in de wacht te slepen. Dan zou de rijkssubsidie weer ingeleverd moeten worden. Van de ton subsidie zo bleek gisteren, blijft over een periode van 15 jaar uiteindelijk slechts 15.000,over gezien diverse investeringen. Ook als de ge meente onverhoopt helemaal geen subsidie zou vangen dan zullen de collectoren toch wor den aangebracht. De commis sieleden drongen gisteren aan op een afschrijvingsperiode van 10 jaar, een termijn die dan gelijk zou zijn aan de ga rantieperiode. Het college had een termijn van 15 jaar voor gesteld. Het overgrote deel van de commissieleden stelde gisteren vooral vragen over de finan ciële consequenties. Veel wij zer werden ze niet uit de be antwoording van de wethou der gezien de vele onzekere factoren, zoals de toekomstige gasprijzen. Wethouder Van Leeuwen zei dat er ook niet zo zwaar getild moest worden aan de financiën. Hij stelde dat „de stap" vooral gezet zou moeten worden uit „ideële en psychologische overwegin gen". „Het is de taak van de oyerhefd om een voorbeeld te stellen als het om energiebes paring gaat", aldus Van Leeu wen. Van Baaien van de PCA was dat met Van Leeuwen eens. Hij stelde dat de bespa ring van gas naast het milieu vriendelijke van de zonnecol lectoren veel belangrijker wa ren dan de financiële aspecten. WOUBRUGGE Heel wat eerder vorig jaar komt Woubrugge met haar begroting voor volgend jaar. Vorig seizoen kwam Woubrugge met een begroting van een jaar, dat al een tijdje aan de gang was. Dit keer ligt de begroting al in oktober ter ta fel. Het resultaat van de extra inspannin gen op de secretarie toont een begroting voor 1980, die sluitend is. Over het tijdig verschijnen van de begroting toonden de raadsleden zich zeer tevreden. De begroting van „de gewone dienst" van Woubrug ge is met een totaal van 11.816.535,86 sluitend. Voor onvoorziene uitgaven is 56.000,- opgenomen. In vergelijking met '79 is dit een daling van 38.741,-, zodat de speelruimte voor de gemeente verkleind lijkt. Batig en nadelig saldo houden elkaar met een bedrag van 3.349.571,10 keurig in even wicht. Vergelijking met de begroting van '79 levert verder nog enige aardige gegevens op. In tegenstel ling tot de algemene stijging van de kosten zijn enke le posten voor '80 toch niet gestegen. Vijf posten ver tonen een daling. Dit zijn openbare veiligheid, volks gezondheid, volkshuisvesting, kasvoorzieningen en onvoorzien. Het grootste deel van de Woubrugse fi nanciële koek gaat naar de volgende posten: alge meen beheer, openbare werken, onderwijs, cultuur, recreatie, sociale zorg en maatschappelijk werk. Te zamen consumeren zij maar liefst het aardige som metje van 5.913.248,-. Batige saldi leveren de ge meente Woubrugge slechts een vijftal posten op. Volkshuisvesting, eigendommen, economische aan gelegenheden, belastingen en vooral de algemene uitkeringen en bijdragen vormen het tegenwicht van alle andere posten. TER AAR/ALPEN AAN DEN RIJN C. P. W. Wa hle uit Noorden en J. J. J. Verkley uit Alphen aan den Rijn zijn gisteren winnaar geworden van de „kaasdag" in Alphen. De kaasdag werd voor het eerst gehouden in combinatie met de gemeente Ter Aar. Er werden gisteren achttien stuks jonge kaas ingezonden door de „zelf-kazers". Vorig jaar waren dat er nog zeven entwintig. Het gemiddelde aantal punten bedroeg 86.8. Als eerste soort werden elf ka zen uitgekozen, zes als tweede soort en één als derde soorA Bij de belegen kaas werden er dertien kazen ingezonden (vo rig jaar achttien). Het gemid deld aantal punten bedroeg hier 84.4. Vijf verdienden het predikaat eerste soort, zeven tweede soort en één derde soort. De jury werd gevormd door J. Kranenburg uit Al phen en J. Nusselder uit Gtü- da. Arbiter was H. Oosterhuis uit Ede. C. P. W. Wahle werd met 93 punten uit de A-klasse en 93 punten uit de B-klasse win naar van een nieuwe beker. J. J. J. Verkleij uit Alphen kwam met respectievelijk 92 en 94 punten definitief in het bezit van een wisselbeker. Verdere prijswinnaars: Jonge kaas: A. Verbey, Alphen, 95 punten; C. J. Verhaar, Nieuw- kqop, 92 punten; L. J. M. Koot, Koudekerk, 91 punten. Bele gen kaas: H. J. M. Hartveld» Ter Aar, 90 punten. ZEVENHOVEN Onder flin ke belangstelling heeft de heer P. G. Kooijman, voorzit ter van de bouwcommissie voor het medisch centrum, gistermiddag de eerste paal geslagen voor het nieuwe win kelcentrum aan de Hertog Al- brechtstraat. De vlag wapper de vrolijk bij dit feestelijke gebeuren en de laatste slag van de heipaal viel onder da verend geknal van vuurwerk. Daarna was er in Dorpshuis 't Trefpunt een samenzijn voor genodigden. De heer Kooijman sprak de aanwezigen toe: „lk ben de gemeenteraad zeer erkentelijk voor al het werk dat zij verricht hebben voor de totstandkoming voor dit nieu we centrum, met name het medisch centrum. Ook Inter- kruis van Zevenhoven wil ik graag bedanken en een pluim geven voor het vele werk dat zij belangeloos hebben ver richt". Een blijde burgemees ter Wagenaar zei daarna in zijn toespraak ondermeer het volgende: „De bebouwing van dit terrein is een zaak geweest van jarenlang overleg. De ge bleken noodzaak in de laatste jaren om tot een medisch cen trum te komen was een goede stimulans. Het idee vöor dit medisch centrum werd in 1974 in de Zevenhovense gemeen teraad geopperd door de heer Kooijman, de heibaas van van daag. Ook de Rabobank groei de uit zijn jasje en streefde naar meer definitieve en gro tere ruimte. Tekeningen en maquettes kwamen ter tafel en vanzelfsprekend waren er ook de nodige financiële pro blemen. In dit centrum zullen worden ondergebracht het me disch centrum, de Rabobank, een horecabedrijf(je) en als grootste nieuws van vandaag: de komst van een figaro door het inrichten van een kappers zaak". De heer J. Roestenberg, in Ze venhoven al bekend als „avondkapper", zal.deze her enkapperszaak, annex parfu merie, galerie en antiekver koop, gaan runnen. De heer Wagenaar sprak ver der de hartelijke gelukwensen uit voor het bestuur van Inter- kruis, de firma Wittkamp uit Bussum, die de bouw van het winkelcentrum op zich heeft genomen, en voor de inwoners van Zevenhoven, die dit cen trum ongetwijfeld zullen be groeten als een winstpunt en een versteviging van de Ze venhovense gemeenschap. Hij bedankte de heer en mevrouw Kooijman voor hun medewer king en allen die hun beste krachten gaven voor de reali sering van het centrum. „Verder wil ik de wens van het gemeentebestuur van Ze venhoven vertolken, dat de bouw voorspoedig moge verlo pen en dat dit centrum na de opening over een X-aantal maanden moge beantwoorden aan de verwachtingen van onze gemeenschap", aldus de burgemeester in zijn slot woord. De heer Kooyman heit de eerste paal de grond in RAADSVOORSTELLEN MOETEN WORDEN TERUGGENOMEN Het echtpaar Keijzer, vijftig jaar trouw. LANGERAAR Vijftig jaar geleden, op 23 oktober, gaven Gerard Keijzer en Marie van Lammeren elkaar het ja-woord. Dit heugelijke feit wordt vandaag bekroond met goud. Een gouden jubileum voor vijf tig jaar delen van lief en leed. G. Keijzer: „Ik was eenentwintig toen ik met Marie trouwde. Zij was mijn buurmeisje. Ik hoefde alleen mijn hoofd door de heining te steken om haar te zien. En, ik zie haar nog steeds graag". Het gezin van de fami lie Keijzer bestaat uit zeven kinderen waarvan drie zoons en vier dochters in de leeftijd van 32- lot. 47 jaar. Tevens is het echtpaar negentien kleinkinderen rijk. Bijna vijftig jaar woont het echtpaar Keijzer aan het Kerkepad 23. Een prachtig tuinders- rijk gebied waarin de heer G. Keijzer vroeger als landarbeider de kost verdiende. Hij is dan ook geen onbeken'de in de streek en menig een kent hem als 'Gerrit Keijzer'; de man die vrolijk fluitend door het leven gaat. Hij is in derdaad niet de man die moppert. G. Keijzer: „De mensen zeggen wel eens "die goeie ouwe tijd" maar vergeten dat er in die dagen oo veel armoe werd geleden. Voordat wij votc de wet gingen trouwen moesf ik nog snel eer lading kolen lossen. Daar hoef je tegen 'woo dig niet meer om te komen. Het is tegei woordig allemaal prima geregeld met ee pensioentje en je AOW. Het is nu heel best A F ven en zo wil ik het nog wel vijftig jaar houden. Want, het lijkt een hele tijd maar a je het huwelijk zonder knokken doorbreng l is het best vol te houden en vliegen de jarei KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het college van b. en w. van Koudekerk had het voorstel tot aankoop van diverse stukken grond voor de reconstructie van de Dorpsstraat slecht voorbereid. Dit bleek gisteravond overduidelijk tij dens de vergadering van de gemeenteraad. Het voorstel om vatte twee aankopen. Beide elementen moesten worden te ruggenomen. Het voorstel om het pand Dorpsstraat 63 aan te kopen, kon geen doorgang vinden omdat er nog een raadsbesluit van september '77 lag. dat eveneens met dit pand te maken had. .Mr. Th. O. Vreugdenhil (CDA) maakte hét college hierop attent. Eerst dient het oude raadsbesluit teruggenomen te worden, voordat men op nieuw over dit pand kan spreken. Ook het voorstel tot aankoop van grond van de heer C.C.A. Zuidwijk leverde moeilijkheden op. Een muur op deze grond bleek slechts gedeeltelijk eigendom van de heer Zuidwijk te zijn. De helft was van de heer Wille. Tijdens een schorsing van de vergadering werd het contract van de heer Wille aangevoerd. Het bleek inderdaad zo te zijn. En daarom moest ook dit voorstel worden teruggenomen. Komende maandag zullen beide voorstellen in een extra raadsvergadering opnieuw aan de orde komen. Wellicht heeft het college het huis werk dan beter voor elkaar. Verkeersmaatregelen kwamen gisteren uitgebreid aan de órde. Besloten werd om tweerichtingsverkeer voor tweewielers door Park te Hom alleen toe te staan aan fietsers. Bromfietsen zullen zich aan de eenrichtingsregeling, zoals die ook voor automobilis ten geldt, moeten houden. Het voorstel tot instellen van twee richtingsverkeer op het Achterom wordt eerst opnieuw in de commissies besproken. De Koudekerkse brug krijgt binnenkort een verfbeurt. De raad ging akkoord met het verstrekken van een bedrag van bnijna veertig mille voor dit karwei. De raadsleden J. Wondergem (PvdA) en J.R. Gramsma (CDA) vroegen naar de trage behandeling van een bouwaanvraag van bewoners van de Den Tollstraat. De veertien bewoners hebben last van lekkages via het dakterras en zouden daarom dit terras willen overkappen. In het bestemmingsplan is echter een maxi male goothoogte van zes meter opgenomen, zodat een en ander op problemen stuit. Het college zal de betrokkenen op korte ter mijn nader informeren. Vele bloemstukken sieren het huis en wordt een mand vol felecitatie-kaarten toond waar zelfs een kaart uit Tanzania bijzi Aan de wand hangt een perkament met pa 3 sende tekst van de nonnen Jo en Suze van c J.M.J. uit Den Bosch, die het echtpaar c deze wijze feleciteert met het gouden jub Jeum. Het belangrijkste voor nu is échter d, wij in goede gezondheid leven en dat de kit deren nóg graag bij moeder over de vloer kt men. Dat is een groots geschenk" aldus ee tevreden 'Gerrit' Keijzer met zijn Marie. De Koudekerkse Dorpstraat; al geruime tijd wordt hier gewerkt aan reconstructie.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4