Sassenheimse watersporters willen haven in oud zwembad Wethouder Van Leeuwen sprak niet de waarheid V erkeersmaatregelen voor Boerenburg Vlaggen in top en halfstok in Alphense Prins Hendrikstraat REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 22 OKTOBER 1979 PAGINA SASSENHEIM „De boot is aan. Sas- senheim wil een eigen verenigingsjach thaven". Spandoeken met dit soort tek sten werden gistermiddag meegevoerd in wellicht de meest strijdbare vloot die ooit de wateren van de Sassenheimse Oosthaven doorkliefde. Inzet van de ac tie was het oude zwembad aan het eind van de Willem Warnaarlaan. Enkele jar- ne geleden was er sprake van dat in dit zwembad vier luxe paalwoningen zouden verrijzen. Toen deze plannen niet door konden gaan was de bestemming van het zwembad weer onzeker. De waterspor ters vinden nu dat in het zwembad een verenigingsjachthaven moet worden aan gelegd. De bedoeling was aanvankelijk dat om twaalf uur een vloot van vijfentwintig luxe plezierjachten vanaf de Oosthaven door de Sassenheimer vaart naar het zwembad zou varen. Om te bekijken of hel zwembad diep genoeg voor de boten was, waren 's och tends enkele actievoerders de diepte van het bad gaan peilen. Een activiteit die werd op gemerkt door enkele buurtbewoners en die buurtbewoners meldden onmiddellijk aan de politie dat er „iets" ging gebeuren .Actie voerder Beijk vertelt: „Die buurtbewoners zijn het niet met de jachthaven eens. Ze zijn bartg dat het overlast gaat geven en dat het groen wordt aangetast. Het is echter onze bedoeling om alle groenvoorzieningen volle dig in tact te laten. Er komen in het bad al leen maar steigers waaraan de boten zouden kunnen liggen. We begrijpen ook niet waar om de buurtbewoners onmiddellijk zo gere ageerd hebben. Het was niet onze bedoeling om het bad te „kraken". We wilden slechts met de boten naar binnen varen, wat foto's maken en daarna het bad weer verlaten. Er was geen enkele reden voor die paniekerige reactie." Politie Toch had de actie van de buurtbewoners tot gevolg dat de booteigenaren niet het oude zwembad invoeren. Feit is dat het niet is toegestaan om met motorvaartuigen in het oude zwembad te varen en dat degene die dit toch doet een behoorlijke bekeuring ris keert. In een geïmproviseerde vergadering op het terrein van de Oosthaven werd ge stemd over het uitvoeren van de actie. Het oude zwembad invaren en een bekeuring riskeren, of het bad niet invaren en demon stratief stil gaan liggen voor de brug naar het oude zwembad toe. Met een schuin oog naar de inmiddels door het water van de Oosthaven ronkenden politieboot werd toen maar voor het laatste besloten. In gesloten rijen voeren de jachten naar de betreffen- den brug onder de Van Pallandtlaan toe en bleven daar toeterend en met spandoeken zwaaiend liggen. De politie hield de zaak zorgvuldig in het oog en toen één van de agenten van de kant in de politieboot wilde stappen en daarbij twee natte sokken haal de, ging er een luid gejuich op. Na ongeveer een half uur was aldus de gehele actie ge ëindigd. Vereniging De aldus protesterende watersporters zijn BURGEMEESTER KRET: Ze bereiken niets met actie' 99' SASSENHEIM „Die watersporters zou den echt beter moeten weten. Zc moeten goed begrijpen dat ze met dit soort acties niets bereiken of vervroegen." Dit zei bur- geeester Kret gisteren als reactie op de ac ties van de watersporters bij het oude zwembad. „In het bestemmigsplan Noord, zoals dat door de raad is vastgesteld waren vier vrije sectorwoningen in het bad opgeno men. Daar is gedeputeerde staten toen niet accoord mee gegaan. We hebben besloten dat we tegen deze beslissing van gedepu teerde stalen niet in beroep gingen. Vier vrije sectorwoningen hebben we zeker niet nodig voor de huisvesting; ze dienden ge woon om geld in het laatje te brengen. Ge deputeerde staten hebben nu gezegd dat het oude zwembad deel zou moeten uitma ken van een openbaar park. Daar verzet ten we ons wel tegen want het is veel te duur. Om het zwembad als openbaar park open te houden zou tonnen per jaar kosten en dat is onzin in een wijk die toch al bij zonder rijk is gezegend met allerlei groen. Nóg een park in Sassenheim-Noord is wa ter naar de zee dragen. We zullen dus een andere bestemming voor het park moeten vinden en het is aan het college om daaromtrent voorstellen aan de raad te doen. Een jachthaven zou een mogelijkheid zijn, maar daar zijn Ge deputeerde Staten waarschijnlijk tegen. Ze willen het varen in dat stuk water zoveel mogelijk beperken. Een aantal mensen die daar al een boot had liggen, mocht er blij ven met een vergunning op naam. Dat zijn de boten die onder meer bij Van Biezen Palenhandel liggen. Maar verder mag er niemand varen. Ik denk daarom niet dat Gedeputeerde Staten erg voor een jachtha ven geporteerd zullen zijn", aldus burge meester Kret. verenigd in de pas opgerichte Watersportve reniging Sassenheirn. Ruim tachtig booteige naren zijn momenteel lid van deze club en vele daarvan liggen momenteel aan de kade van de Oosthaven of zo maar hier en daar in een sloot. Volgens de vereniging is er duidelijk behoefte aan een niet commerciële verenigingshaven met plezierboten. De meeste jachthavens zijn vol en volgens de vereniging kunnen veel mensen de dure lig plaatsen niet betalen. De watersporters wij zen erop dat rondom Sassenheirn ook vere nigingshavens zijn gemaakt, zoals in Lisse, Noordwijk en Vennemeer. Voor het plan om van het zwembad een verenigingshaven te maken, heeft men geen subsidie, maar wel toestemming van de gemeente Sassen heirn nodig. Men verwacht ongeveer 60 aan legplaatsen in het oude zwembad te kunnen creëren. Uitdrukkelijk wordt er verder nog op gewe zen dat men geen bar of iets dergelijks bij het zwembad wil vestigen, het gaat uitlui- tend om een ligplaats. Boze visser Dat niet alle Sassenheimers het met de plannen van de vereniging eens zijn bleek overigens gisteren duidelijk toen de boten voor de brug naar het oude zwembad lagen. Vanuit het struikgewas bij het zwembad kwam een sportvisser aangebeend die de mensen in de boten onomwonden vertelde dat ze beter weg konden gaan. Hij stelde dat het zwembad belangrijker is voor vissers dan voor watersporters en dat de waterspor-* ters met hun boten toch de sloten maar ver vuilen. De duidelijk geëmotioneerde man liet bij het weglopen nog weten dat hij wel raad met die boten zou weten als ze eenmaal in het zwembad lagen en mompelde iets over „een paar blikken benzine". Hoe het ook zij, het zwembad dat er nu al vijftien jaar bijligt zoals het nu is, zal in de toekomst een bestemming moeten krijgen. Hetzij als verenigingshaven, hetzij voor wo ningbouw, hetzij als visvijver. En over deze verschillende afwegingen is het laatste woord duidelijk nog niet gesproken. FRITS BEUTICK. Vlaggen in top gezien de vreugde om de asfaltlaag die is aangebracht op het klinkerwegdek ALPHEN AAN DEN RIJN Be woners van de Prins Hendrikstraat in Alphen aan den Rijn hebben af gelopen zaterdag stilgestaan bij een gebeurtenis van precies een jaar geleden toen het Rietveldse- pad door hen werd geblokkeerd als protest tegen de geluidsoverlast van het verkeer. De „herdenking" ging gepaard met gemengde gevoelens. Bij een deel van de bewoners gingen de vlaggen in top om uiting te geven aan hun vreugde omdat inmiddels een asfaltlaag is aan gebracht op het klinkerwegdek vanaf het Rietveldsepad waardoor de ge luidsoverlast van het verkeer een stuk is teruggedrongen. Bij het andere deel van de Prins Hendrikstraat, het grootste, hingen de vlaggen halfstok. Op deze manier gaven deze bewoners andermaal blijk van hun ongenoegen over het uitblijven van het asfalteren van de rest van de Prins Hendrik straat. Voor hun deur liggen nog steeds de klinkers die goed zijn voor een aantal extra decibellen waardoor het leefklimaat tot ver voorbij het nulpunt is gedaald. Maar misschen dat over nog een jaar in de Prins Hen drikstraat alle vlaggen in top kunnen. Berichten willen dat wanneer het col lege van B. en W. niet spoedig met een voorstel zal komen om de Prins Hendrikstraat „af" te asfalteren, de CDA-fraktie een initiatief zal nemen in deze richting. Vlag halfstok omdat het asfalteren daar nog steeds niet is gebeurd ALPHENS ACTIECOMITÉ: ALPHEN AAN DEN RIJN Het actieco mité „Van Rotonde tot Rotonde" dat zich be ijvert om het doorgaande verkeer uit Al phen-Zuid weg te krijgen, heeft de Alphense wethouder voor Openbare Werken, D. van Leeuwen, beschuldigt. Volgens het comité is' na een gesprek met het hoogheemraadschap „Rijnland" gebleken „dat wethouder van Leeuwen in de commissievergadering van 3 oktober, niet de waarheid heeft gesproken", toen het asfalteren van de Prins Hendrik straat aan de orde werd gesteld, het comité schrijft dit in een brief die zij aan de ge meenteraad heeft gezonden. I.i die bewuste commissievergadering hield Van Leeuwen de leden voor, dat wanneer de - gemeenteraad zou besluiten de Prins Hendrik straat verder te asfalteren, het best denkbaar was dat het hoogheemraadschap de gemeente dan zou verplichten om meteen ook een zeer kostbaar rioolstelsel in deze straat aan te leg gen. Het was volgens Van Leeuwen dan ook beter om geen slapende honden wakker te ma- i ken en dus af te zien van het asfalteren dat vol gens hem zo'n drie ton zou gaan kosten en weer afgeschreven zou moeten worden in een perio de van 3 japr, de tijd dat het asfalt volgens hem nee zou gaan. Het actiecomité laat nu in de brief weten dat net hoogheemraadschap in het bewuste gesprek met het comité heeft gesteld dat niet zij bepaalt wanneer de riolering wordt aangelegd maar de gemeente zelf. „De gemeente is en blijft auto noom en Rijnland kan niet dwingen. Openbare Werken verschuilt zich dus ten onrechte achter Rijnland", concludeert het comité. Het actieco mité verwijst in de brief verder naar de, „wen senlijst" van het college. Daarin werd voorge steld om de riolering pas aan te leggen in 1984. „Hoe kan wethouder Van Leeuwen dat in overeenstemming brengen met zijn uitspraken in de commissievergadering?", zo vraagt het co mité zich af. „Uit het feit dat het verkeer, hoe dan ook, nog een aantal jaren de huidige route moet gebruiken, volgt, dat u niet om asfaltering heen kunt", schrijft het comité verder en laat meteen weten dat ook het Hazeveld en de Con- radstraat-oud geasfalteerd zullen moeten wor den. Het comité meent dat ook Alphen niet voldoet aan haar verplichtingen „om de wegen onder haar beheer te onderhouden en in goede staat te laten verkeren". Het comité vraagt zich af „waar de subsidiegelden zijn gebleven die door de rijksoverheid zijn betaald voor onderhoud aan de huidige route". Het comité zegt in haar brief aan de gemeente raad tot slot: „Wij blijven op een waardige en eerlijke wijze strijden voor de oplossing van de verkeersproblemen in zuid-west-Alphen. U dient te bedenken, dat een belangrijk deel van de leden van B. en W. en gemeenteraad „boter op het hoofd" hebben omdat zij hebben nagela ten de juiste beslissingen te nemen in verband met de verkeersproblematiek. Bedenk: „Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald", al dus de brief van het actiecomité. Uitstekend jubileumconcert „Excelsior' Lisse In het jubileumcon cert van vrijdagavond in de St. Agathakerk, heeft het Chr. Gemengd koor „Excelsior" haar naam (vert. „Steeds ho-' ger"), weer alle eer aangedaan. Het was voor de vele bezoe kers een aantrekkelijke avond,' Bijzondere medewerkers wa ren Simon C. Jansen, de vocal- group „The Gospeltrain" uit Haarlem, en strijkers van het Symfonie-orkest Bollenstreek. De koorzang werd op eminen te wijze afgewisseld door or gelsolo's van Simon C. Jansen, die ook het koor begeleidde. De avond werd geopend met twee hymnes van de Engelse componist H. R. Shelley, direct een harmonieus gebeuren en goed vertolkt. Na „Sonatina" van Christian Ritter op het or gel, werd door beide koren Psalm 100 van Heinrich Schütz uitgevoerd op sublieme wijze. Hierna werd het „Ky rie" uit de „Messa di Gloria" van Puccini door „Excelsior"' mooi gezongen, maar wellicht een wat zware opgaaf voor het koor. Het jubileum-concert werd magistraal besloten met de cantate van Buxtehude „Alles was ihr tut", gebracht door beide koren, strijkers en orga nist. Een slot dat met Psalm 100 en de sonate van Quil- mant, tot de hoogtepunten van de avond gerekend mag wor den. Dirigent Pieter de Jong, die het koor circa 15 jaar lei ding geeft, kreeg na afloop bloemen, welverdiend want ook deze avond gaf hij weer meesterlijk leiding, waarbij het samenspel met „The Gos peltrain" prima tot z'n recht kwam. LISSE In het Poelhuys aan de Ruishoornlaan vindt zater dag 27 oktober een ruilbeurs van postzegels en munten plaats. De ruilbeurs wordt ge organiseerd door de Lissese re- kreatiekommissie, en wordt gehouden van 10.00 uur tot 16.00 uur. De toegangsprijs is voor kinderen 25 cent en voor volwassenen 1 gulden. NOORDWIJK Om tege moet te komen aan de be zwaren van een aantal be woners van Boerenburg, die hun wijk onveilig vinden voor schoolgaande kinderen, zijn B en W van plan zoge naamde verkeersdruppcls aan te brengen in het mid den van de betrokken stra ten. De auto's moeten daar door naar de buitenkant van de weg afbuigen en dit zou een snelheidsbeperkend ef fect hebben. Verder is het college van mening, dat het aanbeveling verdient om in de omgeving van het scho lencomplex met verkeersbri- gades te gaan werken. In verband daarmede zal maandag 5 november in het raadhuis een bespreking worden gehouden van B en W met de betrokken school besturen, de oudercommis sies en het personeel van de scholen. Overigens heeft de aktie in Boerenburg een zekere irrita tie gewekt bij bewoners van andere woongebieden in Noordwijk. Dat de Boerenbur- Dorpskern veel gevaarlijker gers opkomen voor de veilig heid van hun kinderen, vindt iedereen terecht, maar de voorstelling van zaken alsof de straten in Boerenburg onveili ger zouden zijn dan elders in het dorp, acht men schrome lijk overdreven. Veel meer ri sico lopen de kinderen, die vanuit het Beeklaankwartier en het centrum van het dorp dagelijks de Zeestraat moeten oversteken of op de schoolrou- te gebruik moeten maken van de Bronckhorststraat, Linden- hofstraat, Boekersloot en Van Limburg Stirumstraat. Het gaat hier om de onderden kin deren van de Maria-school. de Sint Jeroenschool, de Wilhel- minaschool en enkele kleuter scholen in die omgeving. De Zeestraat is de belangrijkste verbinding met het centrum en de verkeersintensiteit daar is vele malen groter dan die op de Stakman Bossetstraat en de Clusiusweg, waar bij een tel ling niet meer dan zestien au to's in een uur werden geregi streerd. Bovendien maakt de Zeestraat deel uit van de bus route van de NZH en wordt veel extra verkeer aangetrok ken door de aanwezigheid van de Digros. VlOS-fair: 7,5 mille De fancy fair die de Zoeter- woudse drumband VIOS afge lopen weekeinde organiseerde (zie foto) heeft 7.500 gulden opgebracht. Een resultaat waar de organisatoren best te vreden over waren, vooral om dat het beide dagen konstant erg druk was. Aan het eind van de fancy fair overhandigde voorzitter Siem Blijleven aan Willem van Bohemen een elec- tronische aansteker als blijk van dank voor zijn activiteiten voor de fancy fair en vanwege het feit dat hij dit jaar 25 jaar actief in de muziek is. Prijzen van de loterij kunnen bij me vrouw Noordermeer, Burge meester Brandtstraat 13, op gehaald worden. De uitslag is als volgt: blauw 923 fietspomp, oranje 693 skate board, oranje 855 schoolbord, oranje 376 kruidenrek, blauw 972 kinder fiets, wit 320 portable TV, orn- je 936 herenfiets, oranje 965 tuinstoel. Woning toewijzing vo „Schutterswei' KATWIJK Het Katwi college van burgemeester wethouders heeft de ri machtiging gevraagd om kopers voor 135 kavels bot grond in Schutterswei aar wijzen. Het college hoopt di door een vlotte afwikkel mogelijk te maken, ing« zich diverse mutaties in de werking van de lijst van ge digden mochten voordoen. Het door de Katwijkse meenteraad in juni 1978 v gestelde bestemmingsp Schutterswei, is in januari I bij besluit van de gedeputee staten goedgekeurd. Norm ter kan na het onherroepe worden van een bestemmii plan de bouw onmiddel starten. In Katwijk is ecl nog geen muur in Schutti wei verrezen. Aan het eind van deze ma kunnen misschien de ka\ bouwgrond aan de gegadig verkocht worden maar i bestaat er nog geen gara dat de bouw snel zal star Zelfs is het voor de gerne* nog niet mogelijk inlichtin te verstrekken omtrent bouwkosten van de woninj daar de aanbesteding nog n plaatsvinden. Een troost bakt het Katwij college bij deze mededeling nl. dat gesteld kan worden, de premiewoningen de st tingskostenlimiet (rond honderdzeventigduizend den) niet te boven zullen g< Of dit voor de mensen die een woninkje van rond honderddertigduizend guli hopen een voldoende ger stelling is, is daarbij de vra Reeks inbrakei ALPHEN AAN DEN R1 Tijdens het afgelo weekend is er in Alphen den Rijn opnieuw een a tal inbraken gepleegd, de fa. Haasbeek aan de H delsweg werden 200,— sloffen sigaretten en 8 settebandjes gestolen, werd een raam van de li ken geforceerd. Uit „de Banaan" van buurtcentrum Ridderv verdween een geldkistje 71,Hier was een dr raam niet afgesloten. Uit kantine van de voetbalver ging Alphia werd 20,- vreemd. Verder werd een s tal vernielingen aangeri De daders kwamen binnen een bovenlicht. Ook de ka ne van Alphense Boys ki bezoek van inbrekers. Er w evenwel niets meegenomei Uit het restaurant van de R streekhal werd een telefo potje met 35,gestolen, een trottoirtegel werd een j te ruit ingegooid. Ongeval op Kennedylaai ALPHEN AAN DEN RIJïJ Op de kruising Burgemeej Bruins Slotsingel-Presia Kennedylaan te Alphen den Rijn is zaterdagmim omstreeks 12 uur een vrij stige aanrijding gebeurd. I Alphense vrouw van 30 j moest met een hersenscb ding opgenomen worden het Rijnoordziekenhuis wijl haar één jaar oude z< tje een zware hersenscl ding opliep en een scheu in zijn schedel. Het ongeluk gebeurde on de vrouw op haar fiets sai met haar zoontje van achtt werd aangereden door een jarige automobilist uit Alpl Zowel fietster als auto r vanaf de Kennedylaan ting Bruins Slotsingel. Hot het vermoeden bestaat da vrouw in plaats van het 1 pad gebruik heeft gem van de rijbaan, is de po niet helemaal zeker van toedracht. Daarom verz deze aan getuigen om ziel melden bij de politie ondei lefoonnummer: (01720)-f~ Twaalf auto's gekraakt ALPHEN AAN RIJN In de omgeving de Rijnstreekhal te Alp aan den Rijn zijn het afj pen weekend 12 auto's ope broken. Van sommige ai werden de ruiten ingesli en bij andere de portieren forceerd. Hoewel de po gisteren nog niet exact o\ hoogte was van wat er was stolen, was het wel duid dat de daders het vooral munt hadden op paperasse geluidsapparatuur. 56 woningen in Warmond WARMOND Burgen ter en wethouders van mond stellen de gemee raad voor om aan de ningstichting „Warmur een lening van ruim 3 joen gulden te verstrek voor de bouw van 56 wo gen. De woningen, die gebo gaan worden aan de Ganzi en de Vlietwei, zijn voor deel bestemd voor het p« neel van het verzorgings Marieënhaven. Het com; zal 52 eenpersoons- en 4 b persoonswoningen gaan be ten. De huurprijs gaat gei deld 214 gulden bedragen gemeenteraad beslist in vergadering van 25 oktob

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4