Prijzen in Israël stijgen de pan uit Gratis portvrije enveloppen voor uw betalingsopdrachten. ABN Bank 139- GOEDKOPER KAN HET NIET! KOM SNEL KIJKEN EN KOPEN BIJ MS PAGINA 8 LEIDSE COURANT WOENSDAG 17 OKTOBER 19 Als u deze maand bij uw ABN-kantoor binnen loopt, vraag dan even om een setje portvrije enveloppen voor uw betalingsopdrachten aan de bank* Ze zijn beschikbaar voor houders van een ABN Privé-rekening met een periodiek rekening afschrift. U hoeft voortaan dus geen postzegel meer te plakken - die neemt de ABN voor haar rekening. Dat scheelt u iedere keer 55 cent als u gebruik maakt van de PTT brievenbus. Voordelig. En gemakkelijk. Als uw enveloppen op zijn, kunt u weer nieuwe krijgen bij uw ABN-kantoor. U gebruikt de enveloppen uitsluitend voor betalingsopdrachten (maximaal 8 per envelop), zoals bankgiro's en acceptgiro kaarten. Wilt u meer weten over de ABN Privé- rekening, vraag dan op één van de ABN- kantoren naar de brochure. ♦De bevoorrading van de ABN-kantoren is in volle gang. Het kan zijn dat de voorraad bij uw kantoor korte tijd is uitgeput. Oterha handig gebruik vanuwABN fijvérekening. Den Haag - Schoolstraat 24, Leyweg 954, Spulstraat 32. eldsehage - Jasmi/nhof 8. Ehrlich zelf is niet van plan om zich zonder me over te geven. Hij staat erop dat hem een ande belangrijke functie wordt aangeboden, maar mi weet niet welke. Als leider van de liberalen hou hij macht, maar het ontbreekt hem ten enenmi aan een energieke werkwijze. Bovendien heeft 1 geen enkele ervaring buiten de economische st tor. De zinspeling alleen dat hij misschien tot vice-pi mier benoemd zou worden in plaats van of san* met professor Yigael Yadin, lokte een woedeni reactie uit van de Nationaal Religieuze Partij. De partij eiste meer ingrijpende veranderingen. 1 NRP, na de Likoed de grootste partij in de re§ ringscoaiitie, wil dat er minder ministers vani Democratische Beweging van Yadin in de regerj zitten. Opiniepeilingen hebben uitgewezen dati partij aan aanhang heeft verloren en nog maan ven zetels zou krijgen in het parlement. De Nl vindt dat de Democratische Beweging één van ii drie ministersposten moet inleveren. De Religieuze Partij meent dat de 12 parlementsi tels die zij bezet, hun recht geeft om meer dan di ministers te leveren in een kabinet van 17 ma Volgens de opiniepeilingen zou alleen de NRPl vervroegde verkiezingen goed uit de bus komt Een aantal Israeli's stemt trouw voor de religiei wereldlijke status quo die de NRP voorstaat, en totaal niet geïnteresseerd in andere regeringspi blemen. Zowel premier Begin als de NRP konden vor week even c'° adem inhouden. Er is een nieuwe tra-nationalistische partij opgericht die fel gek: .s tegen het vredesakkoord met Egypte. De nieui partij heeft zichzelf Tehiya wedergeboorte) g noemd; voorzitter is professor Yuval Ne'eman. I de oprichtingsvergadering in Jeruzalem waren 3000 enthousiaste toehoorders aanwezig. Tehi wil vooral dat Israël het hele „Land van Israë ten westen van de Jordaanoever behoudt. Tehiya krijgt veel steun van de Gush Emunim Blok van Gelovigen), een beweging die ovei steun probeert te verkrijgen voor een uitbreidi van de nederzettingspolitiek. Bij de oprichting v Tehiya waren drie topfiguren van Gush Emuni aanwezig. Het is nog te vroeg om vast te kunnl stellen hoeveel aanhangers van de Gush Emuni zich zullen afkeren van hun eigen partijen, de I koed en de NRP, als het op verkiezingen aankon Bij de volgende verkiezingen zullen sociale en eo nomische vraagstukken een grotere rol spelen d de buitenlandse politiek. Zowel de Likoed en i NRP hebben al een zwaai naar rechts gemaakt c aan de expansiedrift van de Gush Emunim tej moet te komen. Maar de situatie binnen de coali is zo hachelijk dat geen van beide groeperingen 2 hebben in een vervroegde krachtmeting. (Copyright The Guardia (Van onze correspondent Eric Silver) JERUZALEM In Israël valt een groeiende ontevredenheid te bespeuren over de manier waarop het kabinet de economische crisis aan pakt. Desondanks zet premier Begin alles op alles om een portefeuillewisseling te voorko men. Uit alles blijkt dat hij bang is voor een breuk in het kabinet, die hem zou dwingen ver vroegde verkiezingen uit te schrijven. De man die de meeste kritiek te verduren heeft, is Simcha Ehrlich, minister van financiën. Hij kwam vorige week terug van een achttiendaagse werkva kantie in het buitenland. De liberale stroming bin nen de Likoed, waartoe Ehrlich zelf behoort, heeft een motie van wantrouwen tegen hem ingediend, maar bij zijn aankomst op het vliegveld vertelde Ehrlich dat hij geenszins van plan was om af te treden. Hij wilde minister blijven tot het einde vanr deze regeringsperiode in 1981 en zou alleen aftre den als premier Begin dat wenste. Later had Ehrlich een gesprek van een uur met premier Begin. Na afloop zei hij dat zijn mogelijk aftreden nauwelijks onderwerp van gesprek was geweest. Hij had met Begin afgesproken om het hier later nog eens over te hebben. „Ik ging vol goede moed naar binnen", aldus de minister, „en ik ging met nog meer goede moed weg". Mocht Ehrlich tijdens zijn verblijf in het buiten land nieuwe ideeën hebben opgedaan voor de eco nomische problemen, dan wilde hij daar in ieder geval niets over los laten. Men twijfelt er hier ech ter niet aan dat drastische veranderingen dringend noodzakelijk zijn. Volgens een officieel onderzoek zijn de prijzen voor levensonderhoud in september met 7.5 pet. gestegen. In augustus waren de prijzen al met 8 pet. gestegen en alles wijst erop dat de in flatie dit jaar 100 pet. zal zijn. Israël gaat een lange herfst tegemoet. De verdeeld heid onder de verschillende partijen is groot en men verwacht een golf van looneisen. De grootste commerciële bank van Israël, Bank Leumi, be heert ongeveer 47 pet. van al het geld. Onlangs heeft deze bank zijn deuren gesloten. De directie weigerde in te gaan op een looneis van 120 pet., omdat de industrie dan onherroepelijk tot sancties zou overgaan. De officieren van justitie zijn al eni ge tijd in staking en de onderwijskrachten dreigen met een stiptheidsactie als men hun niet minstens 30 pet salarisverhoging geeft. Ambtenaren uit an dere sectoren staan klaar om het voorbeeld te vol gen. Premier Begin wil het wankele evenwicht van zijn coalitie van rechtse, centrum en religieuze partijen niet in gevaar brengen. De moraal van het kabinet is diep gezonken en Begin heeft zelf weinig over wicht. Bij elke poging om een wijziging aan te brengen in het ministersbestand zouden de rege ringspartijen elkaar naar de strot vliegen. De liberalen kunnen het niet eens worden over een opvolger voor Ehrlich. Een ander punt van verhitte discussie is of een buitenstaander nu de scepter moet gaan voeren over lands economie. Hierbij moet men denken aan de vroegere minister van industie, Yigal Hurvitz. Hurvitz legde vorig jaar zijn functie neer omdat hij zich niet kon vere nigen met het Camp David-akkoord. Modieuze corduroy mantel met schouderkappen. Kleuren grijs, olijf en cognac. Mt. 36 Vm 48 Aktuele loden mantel met epauletten, ruitgarnering en geruite shawl. De kleuren zijn camel, grijs, groen en marine. Mt. 36 Vm 48 tóee Poplm regenmantel met aparte mouwinzet, capuchon, leuke 1 T |J_ contrastgarnering en geruite I 4F0 wollen voering. De kleuren zijn groen, mosterd en donkerbruin. Mt. 36 Vm 46 Mantel van wollen tweed met corduroygarnering en leuke ronde schouderbelijning. Hij is er in de kleuren marine, berber, roest en aubergine. Mt. 38 Vm 50

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8