orpsstraat 63 wordt iteindelijk gesloopt G.S. verbiedt subsidie 'Adoptieplan Zevenhoven' Jeugdraad en Culturele Raad kunnen opgeheven worden Feestprogramma van jarige Eendenkooi Bloemenloop trok 650 deelnemers KORTWEG OUDEKERK KAN RECONSTRUCTIE U VOLTOOIEN W aarschu wing voor Midas' Meer afmeerplaatsen in Rijnhaven Iusici ntwijken azerswoude izerswoude Twee iraanstaande vader- idse musici, de orga- ;t Feike Asma en de mist Marinus Flipse, ibben nogal wat noten hun zang wat betreft optreden in Hazers- mde. Sterker nog: voelt feitelijk [ets voor een concert in gereformeerde kerk idat, zoals hij de kos- van dit gebouw heeft gedeeld, er enkele [langrijke registers op orgel ontbreken, a aardoor voor hem het instrument minder inter- sant is, Flipse op zijn lurt vindt de vleugel in :t centrum Het Anker, aar een recital door gepland, niet vol lende, zodat er een an- instrument gehuurd :t worden. 1 Culturele Raad Hazers- pude hoort Feike Asma in april van het ko- Inde jaar concerteren in gereformeerde kerk. In fkringen van deze raad jfftnt het vreemd over dat organist uit Maassluis orgel in dit gebouw ginder interessant" lndt. Immers, Asma heeft leens eerder hierop ge- jeeld en was toen vol lof Ter het instrument. Zijn Jgelspel in de kerk werd ren zelfs via de NCRV- jdio uitgezonden. irinus Flipse vindt de leugel in Het Anker „niet Mdoeride". Om het op het jgramma staande con- jrt te kunnen laten door- lan moet er een ander jStrument worden ge- ïurd. Iets dat volgens de porzitter van de Culture- Raad, J. Dekker, bij de 'volking vreemd zal /erkomen. Want zij tastte de beurs voor de inschaf van het instru- lent tijdens, de „Vliegens- Vleugel-actie". De :cretaris van de raad, N. lokker, heeft intussen al diepere achtergrond an de beslissing omtrent huur naar voren ge- racht: de vleugel in Het inker wordt verwaar- losd. Hij: „Het beheer en nderhoud zijn slecht", loe een en ander nu zal orden opgelost, is, wan- n de notulen van e Culturele Raad leest, niet duidelijk. Im- voorzitter Dekker lijft bezwaren koesteren :gen de huur van een leugel. De redenen daar- aè zullen wel goed duide- jk gemaakt moeten wor- |Jen, is zijn mening, >e minder goede conditie an de vleugel van Het Inker schijnt te zijn gele- II en in het feit dat deze ogal eens in de hal van et gebouw staat. Volgens levrouw Boon, lid van de ulturele Raad, is het in- trument daar onderhevig lan vocht en tocht. ZEVENHOVEN Het pro vinciaal bestuur van Zuid- Holland heeft de Adoptiecom missie Zevenhoven schrifte lijk meegedeeld, dat zij geen goedkeuring geeft aan het raadsbesluit van de gemeente Zevenhoven omtrent verle ning van subsidie aan het De raad had tijdens de verga dering van 15 mei 1979 beslo ten per jaar 2000 gulden subsi die beschikbaar te stellen ge durende de haar resterende zittingsperiode van nog drie ZOETERYVOUDE Het multifunktionele gebouw „de Een denkooi" bestaat zaterdag 20 oktober één jaar. Het gebouw is het centrale punt in het sportieve-, het gezelligheids- en het verenigingsleven aan de Hoge Rijndijk. Voor de viering van deze gebeurtenis is een uitgebreid programma van festi viteiten voor kinderen, sportieve mensen, cultuurminnaars en .feestgangers samengesteld. Woensdag 17 oktober is,er om 14.00 uur een filmmiddag voor de jeugd met „de gekke tekkel". Om 20.00 uur begint de klaverjasa- vond voor de ouderen. Donderdag 18 oktober begint om 10.00 uur een opdrachtenspel voor kinderen van 6 t/m 13 jaar. Niet de prestatie staat voorop, maar het uitvoeren van allerlei opdrach ten. Van 19.45 tot 20.15 uur geeft drumband ,,de Rijntamboers" een muzikale show weg. Zij die nog nooit de sfeer van een wijn en kaasavond hebben geproefd moeten zorgen dat ze om 21.00 uur in de Eendenkooi zijn. Er kunnen diverse soorten wijn ge proefd en tegen gereduceerde prijs gekocht worden. Een goede voorlichting over wijn gebeurt o.a. met een film. Muziek op de achtergrond zorgt voor een gezellig sfeertje. Vrijdag 19 oktober is er om 14.30 uur een poppenkastspel „Dolle Betje in vogelvlucht" voor de jeugd. Om 8 uur wordt de exposi tie geopend. Dit is alleen voor genodigden. Om 20.30 uur ver zorgt „Mioritza" uit Leiden voor een flonkerend optreden met Roemeense en Hongaarse volksmuziek. Zaterdag 20 oktober is er om half elf een sprookjesfilm „De Bremer Stadsmuzikanten" voor kinderen t/m 9 jaar. Om 11 uur gaan de ouders allerlei oud-Hollandse spelletjes doen. Jongens en meisjes vormen de jury. Dit belooft te gek te worden. Schaakliefhebbers kunnen het vanaf 2 uur tegen de jeugdkampioen van Nederland en diens vader opnemen in een schaaksimultaan. Om 5 uur is er een prestatieloop. De feestelijkheden worden afgesloten met het „Eendenkooibal", dat om 21.00 uur begint. ROELOFARENDSVEEN De 'Bloemenloop' die afgelo pen zondag voor de negende keer werd gehouden was on danks het slechte weer een groot succes. Rond de zeshon derdvijftig deelnemers/sters uit het gehele land, hadden zich voor het evenement ingeschreven. Winnaar van de hal ve marathon werd uiteindelijk Ed van Tilburg uit Lisse met een tijd van 74 minuten. Op de halve marathon werd M. Diks uit Amsterdam eerste bij de dames met een tijd van 96.05 minuten. Op de drie te lopen af standen bleek vooral op de negen- en de vijf kilometer de supre matie van de Roelofarendsveners. Op de negen kilometer bij de heren, nam C. van Loon de eerste plaats in met een tijd van 29 minuten gevolgd door P. van Niel die een tijd van 29.30 minuten plaatste. Bij de dames streek Corry van Heemskerk uit Roelofa- rendsveen met de eer. Zij zette een tijd 34.30 minuten met op tien seconden Ellen van Dam uit Leiden als tweede. Op de vijf kilometer voerde ook de deelnemers uit Alkemade de boven toon. R. Castelein bezette bij de dames de eerste plaats met een tijd van 22.50 minuten. Tweede werd op deze afstand bij de da mes Anja van der Berg uit Noordwijk met 24.10 seconden. Bij de vijf kilometer voor heren, werden ook de eerste twee plaatsen bezet door Roelofarendsveners, te weten B. Kerkvliet met 18.10 minuten met op vijf seconden achterstand R. Hogenboom. De vijf kilometer leverde ook een strijd op bij de meisjes. Hier pakte Astrid van Velden uit Voorschoten de eerste plaats met een tijd van 27 minuten rond, gevolgd door Carla de Ridder uit Noordwijkerhout die een tijd van 31.30 minuten liep. Bij de jon gens werd de uiteindelijke stand Jeroen van der Hof met 18.55 minuten eerste en Leon de Jeu met 19.07 minuten tweede. Beide zijn afkomstig uit Roelofarendsveen. Voor alle deelnemers waren er behalve de prijzen een bosjes bloemen, geschonken door de veiling 'Eendracht Maakt Macht' phen aan den rijn Buurtcentrum Ridderveld eft in samenwerking met e Bron' een groots her- o tfeest georganiseerd op vrij- o g 19 oktober in de grote zaal el n het centrum 'De Bron'. De luestavond begint om 21.00 r. Eén van de onderdelen n deze avond is een loterij, muzikale omlijsting wordt rzorgd door het kwartet mny Langeveld' uit Leider- rP azerswoude De kun- naar Wim van der Meij ex- 5eert van vandaag tot en et 4 november voornamelijk etsen in het centrum 'Het An ker'. Wim van der Meij is sinds 1972 woonachtig in Ha- zerswoude en kreeg met name bekendheid door zijn bar 'The Piper Bag'. Zijn werk is in rui me mate aanwezig in de 'Kunstuitleen' te Alphen aan den Rijn. RIJNSATERWOUDE De toneelvereniging 'NuVo' voert aanstaande vrijdag en volgen- >de week vrijdag, het blijspel 'Oscar' op in het Nutsgebouw te Rijnsaterwoude. De ingre diënten van het toneelstuk zijn geld, liefde en geheimen. De "-regie van het stuk is in han den van Niek Edelenbos. De zaal is open om 19.30 uur. Het toneelstuk begint om 20.00 uur. roelofarendsveen De Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde-af- deling Alkemade houdt vana vond haar eerste avond van het seizoen in het restaurant 'De woelige Baren', Langeweg 16 in Roelofarendsveen. Deze avond wordt verzorgd door de heer Knoll, hij vertelt over de bloembollen. Tevens worden vanavond de jaarlijkse bollen- pakketten uitgereikt voor de Kttuisbroei. LEIDSE COURANT DINSDAG 16 OKTOBER 1979 PAGINA 7 jaar. Gedeputeerde Staten wa ren tegen deze verlening en zij verzochten de gemeente om intrekking van de subsidie. De raad kwam echter tijdens de vergadering van 21 augustus hier niet op terug. Het bericht van de afkeuring is bij de adoptiecommissie zeer teleurstellend ontvangen, te meer daar Gedeputeerde Sta ten stellen dat het hier niet gaat om een plaatselijk initia tief van particuliere zijde, ter wijl dit volgens KV W-adoptie plan zeker wel het geval is. De heer H. Hermann, commis sielid, heeft inmiddels contact ogenomen met Gedeputeerde Staten. Hem werd gezegd, dat G.S. niét op de hoogte zijn van het feit dat het KVW het ini tiatief heeft genomen voor fi nanciële adoptie van kinderen in de Derde Wereld en dat er onder de bevolking een aktie gehouden is. „De adoptiecommissie hééft nu een brief gestuurd naar B en W en de leden van de raad. met het verzoek in beroep te gaan bij de Kroon en een uit voerige motivatie te geven voor de subsidie-aanvrage. Dit beroep moet vóór 8 november zijn aangetekend", aldus H Hermann. Op 6 november moet de raad van Zevenhoven een beslis sing hieromtrent nemen. ALPHENS RAADSLID GIJBELS: ALPHEN AAN DEN RIJN Het Alphense raadslid Fred Gijbeis (PvdA) is van mening dat zowel de Jeugdraad als de Culturele Raad opgeheven kunnen worden. Dat zou vol gens Gijbeis het sociaal-cultu rele beleid in Alphen een stuk duidelijker maken. Gijbeis zei een en ander gisteravond in De Bron in het door zijn par tij georganiseerde politieke café waar werd gediscussieerd over het gemeentelijk wel zijnsbeleid. De Jeugdraad en Culturele Raad konden van Gijbeis beter verdwijnen omdat het toch niet duidelijk was wië deze le den nu vertegenwoordigen. „In wezen zijn ze het verleng stuk van de gemeenteraad maar zo hebben ze zich nooit gedragen. Als vertegenwoordi gers van de instellingen even min". Gijbeis meende dan ook dat deze leden, waarvan er zes straks zitting zullen hebben in de deze maand te installeren Welzijnsraad, daarin niet thuis horen. Deze raad zal als voor naamste taak hebben het col lege van b en w te adviseren in zake het op te stellen wel- zijnsplan. Volgens Gijbeis ho ren ook de 3 leden van de Sportstichting zich van de Welzijnsraad te distantiëren. Gijbeis betitelde de Sportstich ting als „een baasjesclub met een ondoorzichtig en niet o- penbaar besluitvormingspro ces". „Argwaan is dus op zijn plaats. Daarnaast valt de aktie- ve sportbeoefening trouwens niet onder sociaal-culturele aktiviteiten", meende Gijbeis verder. Minder moeite had hij met de 6 vertegenwoordigers van de instellingen die in de Welzijnsraad zitting zullen ne men. Maar volgens hem kon ook dat beter. Gijbeis stelde Opnieuw dat instellingen zich F. Gijbeis zouden moeten gaan organise ren waardoor alle instellingen zich in deze raad vertegen woordigd zouden weten. Over de drie burgers die deel gaan nemen ("de direkt betrokke- nen") zei hij dat er slechts op gehoopt zou kunnen worden dat deze burgers van de hoed en de rand zouden weten. Gij- bels vond het dan ook brood nodig dat er een behoeftenon- derzoek zou komen bij de be volking. „Zonder de mogelijk heid tot afweging van wat we hebben aan aktiviteiten en wat er zou moeten komen is elke planning onjuist", stelde hij. Bevoegdheden Gijbeis stelde verder onder meer ook nog, dat bestem mingsplannen voortaan zo zouden moeten worden opge steld dat de bewoners meer bevoegdheden, zouden krijgen om de buurt naar hun wensen aan te passen. „De gemeente zou best wat terughoudender mogen zijn in sommige voor schriften. Dat betekent ook Alphen aan den Rijn De Alphense wethouder voor onder meer Culture le Zaken, mevrouw H. Donker, heeft gisteravond in het publiek café ge steld dat de jongerenso- ciëteit Midas niet op ei gen houtje het nieuwe ge bouw dat in Ridderveld zal verschijnen, zal kun nen beheren. Desgevraagd zei wethouder Donker dat Midas aan de door de gemeente op te stel len voorwaarde zal moeten voldoen om gebruik te kun nen maken van de nieuwe accommodatie. „Als blijkt dat Midas de voorwaarden overtreedt dan zullen we de huur op moeten zeggen. We hebben accommodaties ge noeg nodig", aldus de wet houder. dat een overleefd instituut als de Welstandscommissie maar eens wat minder te vertellen zou moeten hebben. Er be staan meer smaken dan die ene smaak van de Welstands commissie", zei hij. Gijbeis meende ook dat er in Alphen „teveel en te strikt" wordt omgesprongen met bu reaucratische regels. „Dat zou best wat minder kunnen". Gijbeis stelde ook dat het eni ge echte argument dat tot nu toe bij beleidsbeslissingen mee speelt, het financiële argument is. „Als de vraag naar bevor dering van omgang tussen de mensen voorheen gesteld was dan zou de tekenafdeling van de afdeling stedebouw, niet zo ver gegaan zijn dat de huizen in Ridderveld II zo dicht op el kaar staan, dat mensen weer naar een flat terugwillen. Zul ke wijken bouwen is om socia le moeilijkheden vragen. Er zouden ook geen plannen als het „Arenaplan" uitgevoerd worden omdat bepaalde bevol kingsgroepen daardoor wor- c?en uitgesloten van omgang met ander mensen, zoals be jaarden en invaliden terwijl het voor kleine kinderen le vensgevaarlijk spelen is". Hoe wel Gijbels erkende geen pasklare oplossing bij de hand te hebben meende hij wel dat het ontwikkelen van alterna tieve plannen bijvoorbeeld en deze voor te leggen aan de ge meenteraad, een stap in de goede richting, zou zijn. Gijbeis zei ook dat het tijd werd dat er ernst werd ge maakt met de inspraak. „Dan wordt er tenminste gebruik gemaakt van de kennis en er varing van mensen op wie dat besluit straks van toepassing is". Gijbeis merkte ook nog op dat het begrip welzijn niet al leen betrekking mag hebben op gebouwen voor club- en buurthuiswerk. Hij meende wel dat er beleidsbeslissingen genomen zouden moeten wor den die een direkt effect zou den hebben op „deze scheefge groeide, situaties". Gijbeis stel de tot slot dat er hoge priori teit zou moeten worden toege kend aan de achterstand van minderheidsgroeperingen. Première van nieuwste film van Piet Eier HAZERSWOUDE De nieuwste film van de cineast Piet Eier, over de fraaie plekjes in Midden-Holland, gaat donderdag 18 oktober, om 20.00 uur in première in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Ha- zerswoude-^iorp. In de hon derd minuten durende pro- duktie wordt ruim aandacht geschonken aan de Rietveld- se roeikampioenschappen, die op 19 juli van dit jaar werden gehouden. In de pauze van de film wor den de prijzen uitgereikt aan de deelnemers van de foto wedstrijd 'Mooi Hazerswoude'. Deze wedstrijd werd door de onder voorzitterschap van Jan Rietveld staande commissie 'Mooi Hazerswoude', afgelopen voorjaar en zomer georgani seerd. Loos brandalarm Alphen aan den Rijn De brandweer van Alphen aan den Rijn is gistermorgen twee keer voor niets uitgerukt. Bij de brandweer kwam om 8.20 uur en 10.10 uur een brand melding binnen via een auto matisch brandalarm van de ra- diozaak Groen in „De Aa*r- hof". Een onderzoek leerde dat het alarm in werking was getreden omdat er werkzaam heden werden verricht met een stoomapparaat. Dode vissen HAZERSWOUDE Honder den vissen vonden afgelopen weekend een een verstikking sdood in de contreien van het buurtschap 'De Groenendijk'. Het gebrek aan zuurstof in het- water werd de vissen te mach tig en zij lieten massaal het Le ven. Veel dode vissen werden ge vonden in de omgeving van het bedrijf van Fasson (onder meer langs de Molenvaaft). Een naderend voorjaar? udekerk aan den rijn pand aan de Dorpsstraat 63 dt, indien de raad daartoe in S Isvergadering van aanstaande ■andag besluit, aangekocht en ge- ipt voor het bedrag van 235.000,00 1 den (aankoopprijs voor het pand i en bedraagt 212.717,43 gulden). jemeente is in de loop der jaren 3aak met de wisselende eigenaren het onderhandelen gegaan over ichillende oplossingen voor het d opdat de reconstructie van de psstraat ook in dat gedeelte haar tooiing zou kunnen krijgen. Uit- Üelijk heeft het college het voor aar gekregen om een overeen- ,e ist tot verkoop te sluiten op het ceel met de huidige eigenaar; de Beleggingsmaatschappij Noordam BV. Het pand is een doorn in het oog van de Dorpsstraat door de niet evenwijdige ligging van het perceel met de straat. Met de sloop van de belendende perce len is het huis zelfs iets naar voren ko men te staan. De veiligheid en over zichtelijkheid van het verkeer, inclu sief de voetgangers, is met de sloop van het pand gediend. Na de sloop van de naastgelegen huizen is eerst met de toenmalige eigenaar, de heer P.C.G. Heemskerk, geprobeerd om de noordgevel gedeeltelijk te ver plaatsen. De onderhandelingen, waarbij uiteindelijk één vierkante meter in handen van de gemeente zou overgaan liepen op niets uit. Het huis is toen ver kocht door de heer Heemskerk aan de beleggingsmaatschappij Noordam B.V. die de zaken met de gemeente verder zou afhandelen. De onderhandelingen met de beleg gingsmaatschappij liepen vaak stuk en resultaten werden niet bereikt. Vele malen is de zaak aan de orde geweest in de commissie Openbare Werken en zelfs enkele malen in de raad. Een ge meenschappelijk standpunt kon niet worden gevonden. Het voorstel van het college waar men uiteindelijk ook de beleggingsmaatschappij voor heeft we ten te vinden behelst de aankoop van het pand. Het bedrag van 235.000,00 gulden voor het pand, inclusief het slo pen, vindt het college aanvaardbaar daar nu eindelijk de mogelijkheid Een blijde gebeurtenis valt te melden vanuit een middelgrote boerderij aan de Warmondse Ketelaarstraat. Vrijwel uniek ook; want op de boerderij van de familie Van der Voort schonk een schaap zondagnacht het leven aan twee lammetjes. De tweede gezinsuitbreiding van het schaap voor wat betreft dit jaar. „Moeder en kinderen maken het wel", constateren Laura (9) en Jan (6) van der Voort die niet gerekend hadden op deze wel erg vroege voorbode van het naderend voorjaar. V wordt geboden om een eind aan de 'slo pende' onderhandelingen te maken. Het college voert voor de sloop een drietal argumenten aan. Ten eerste krijgt de Dorpsstraat en gunstiger Straatprofiel met als gevolg dat het mo gelijk wordt om aan de noordzijde van de straat ter hoogte van het pand num mer 61, een trottoir met een verhoogde band te maken. Verder kan de de vrij gekomen ruimte van 165 vierkante me ter worden benut voor het maken van een parkeergelegenheid. De parkeer ruimte is hard nodig temeer daar de parkeerhavens nabij 'De Bever' en ter hoogte van de ambtswoning komen te vervallen. De leden van de commissie Openbare Werken en Planologie heb ben zich voor de aankoop uitgesproken. Het laatste woord is nu aan de raad. Het aantal afmeerplaatsen van de Rijnha ven te Alphen aan den Rijn zal nog in de loop van dit jaar worden uitgebreid. Vol gens het Alphense college van B. en W. is dit noodzakelijk gezien het toenemende gebruik van de haven door de beroeps scheepvaart waardoor de loskaden regel matig geheel bezet zijn voor overslag van goederen. „Daardoor ontbreekt dan een afmeergelegenheid voor schepen die ge bruik moeten maken van de loskaden", aldus B. en W. De uitbreiding is gedacht aan de zuidzijde van de Rijnhaven.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7