Een Pandbrief biljet van f 1.00( groeit naar f 1.556,- Knappe zege Cor Eversteijn ondanks „„gevaarlijke" handicap Frankrijk steunt China Rehabilitatie Koosjardin tegen Huug van Es: 4-9 VAN DER PLAS START ZAALVOETBALSEIZOEN MET ZEGE OP EKL Tips voor Duindigt Vlakke remise Wiersma-Gantwarg Westland/Utrecht Hypotheekbank SPORT LEIDSE COURANT DINSDAG 16 OKTOBER 1979 PAGII LISSE/KATWIJK/WAD- DINXVEEN Koosjardin leverde een knappe prestatie door in Waddinxveen met maar liefst 4-9 te winnen van het sterke Huug van Es. Juffermans de Engel kwam in zijn eerste thuiswedstrijd, tegenstander was het Goud se Sporthuis de Bron, niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Glasbergen de Best. de derde 'Leidse' vertegen woordiger in de interregio nale hoofdklasse zaalvoet bal, haalde fors uit tegen Uitzendbureau Benco. De Rijnsburgers wonnen met 9- 2. EKL Boys en BMW Van der Plas beten de spits af van de Leidse zaalvoetbal hoofdklasse. Na een enerve rende wedstrijd trok Van der Plas tenslotte aan het langste eind: 3-4. Wat Koosjardin twee weken geleden niet lukte, in Wad dinxveen werd van Sporthuis de Bron verloren, gelukte de Leidse zaalvoetbalploeg gister avond wel. Huug van Eis, een betere ploeg dan Sporthuis de Bron, werd in diezelfde sport hal met een onthutsende 4-9 nederlaag geconfronteerd. Een verklaring hiervoor zou kun nen zijn dat Koosjardin zich tisteravond in sporthal de niep uitsluitend bezighield met zaalvoetbal. Werd de wed strijd tegen De Bron geken merkt door talrijke incidenten, in het duel met Huug van Es werd geen enkele wanklank vernomen. Een op volle toeren draaiend Leids team stelde in de eerste helft de zege al na drukkelijk veilig. Cock Slin gerland, Koos Bekooy, Cees de Roode (2) en Bart van der Weyden (2) scoorden voor Koosjardin. Huug van Es stel de daar voor rust slechts twee doelpunten tegenover. Die voorsprong kwam in de twee de helft niet meer in gevaar. Huug van Es kwam nog terug tot 3-6 maar vervolgens waren het Ger Nagtegeller, Bekooy en De Roode die de score naar 3-9 tilden. Vlak voor tijd be paalde de Goudse ploeg de eindstand op 4-9. Juffermans de Engel bleef in zijn eerste thuiswedstrijd tegen Sporthuis de Bron bij 1-1 ste ken. Dat de twee ploegen bei de maar een keer scoorden was voornamelijk te danken aan voortreffelijk keepers werk van Goos van Vliet van de Bron en Leo Dols van Juf fermans. Vooral Van Vliet werd met harde afstandscho ten zwaar op de proef gesteld. Van Vliet capituleerde maar een maal. Na twee minuten spelen bracht Jos Faas Theo Godyla met een schitterende pass in vrije positie voor doel man Van Vliet. Godyla om speelde de goalie en schoof de bal in een leeg doel. Daarna hield De Bron de gelederen goed gesloten en confronteer de Juffermans met een stugge verdediging. Maakte die de fensie een fout dan was Van Vliet op zijn post. Op onna volgbare wijze maakte van Vliet schoten van Johan Baak, Jos Faas en René Griffioen onschadelijk. De Bron kwam voor rust niet verder dan een snoeihard schot van Kees Bo nefaas. De bal raakte de lat. In de tweede helft kwam Spor thuis de Bron al snel op gelijke hoogte. Jan van Rijn scoorde. Juffermans joeg in de reste rende vijftien minuten op de winnende treffer maar het was De Bron dat via counters de beste mogelijkheden kreeg. Johan Baak kopte de bal van de eigen doellijn en Jan van Rijn trof de lat Glasbergen de Best had to taal geen moeite met het zwakke Uitzendbureau Benco. Een ideale gelegenheid voor de Rijnsburgers het doelsaldo eens flink op te vijzelen. Lijs van Egmond en Cor Vreug- denhil (2) waren in de eerste helft verantwoordelijk voor de Glasbergen-doelpunten. Leo Schouten scoorde tegen. Na rust draaide de Rijnsburgse doelpuntenmachine op volle toeren. Alleen Leo Schouten zorgde voor een korte onder breking in de produktielijn, hij scoorde 6-2. Gé Perfors was in die tweede helft met drie doel punten de meest produktieve Rijnsburgse speler. Manuputty, Anne Ouwersloot en Nico Zwaan scoorden elk een keer. Hadden de Rijnsburgers wat zorgvuldiger met de vele kan- Stand interregionale hoofdklasse: 1 Voetbal International 2 De Rozet Poelshop 3 Koosjardin 4 Juffermans de Engel 5 Huug van Es 6 Glasbergen de Best 7 Sporthuis de Bron 8 Rotterdamse Studenten 9 Uitzendbureau Benco 10 FV Snoekie 11 Concordia 12 Chess Z'75 (R) 7 7 0 0 14 73-10 (R) 7 6 1 0 13 46-19 (L) 7 5 0 2 10 39-30 (L) 7 4 1 2 9 24-16 (G) 7 3 3 1 9 28-26 (L) 6 4 0 2 8 39-33 (G) 7 2 2 3 6 24-29 (R) 7 2 2 3 6 19-27 (G) 7 1 0 6 2 23-49 (H) 7 1 0 6 2 13-40 (H) 5 0 1 4 1 11-30 (H) 6 0 0 6 0 20-50 sen omgesprongen dan had die 9-2 stand heel wat hoger kum nen zijn. EKL Boys en Van der Plas BMW zorgden voor een schit terende ouverture van de Leidse zaalvoetbalhoofdklasse- competitie. Zoals gewoonlijk startte Van der Plas BMW het seizoen met een overwinning. In deze in een hoog tempo ge speelde wedstrijd was het EKL Boys dat via Ronald van der Pot de leiding nam. Nadat Martin van der Plas en Adrie Pluimgraaf voor Van der Plas het houtwerk hadden geraakt kwam de Katwijkse ploeg op gelijke hoogte. Martin van der Plas zorgde voor een 1-1 rust stand. Jan van der Plas bracht Van der Plas voor het eerst in deze ontmoeting aan de lei ding maar niet lang daarna scoorde Van der Pot zijn en EKL's tweede doelpunt. Deze aantrekkelijke partij bleef tot aan het eind toe spannend. George Moesman moest drie minuten voor tijd naar de strafbank en Van der Plas buitte die man- meer situatie goed uit, Wim van der Plas was succesvol. Met nog een minuut te spelen kreeg EKL dé kans op de gelijkmaker. Doelman Jaap Guyt bracht Gijs Collé ten val en Pim van der Meer mocht een strfschop nemen. Van der Meer miste. EKL was definitief verslagen toen Adrie Pluimgraaf met een fraaie lob 2-4 aantekende. Pim van der Meer kreeg ten slotte toch zijn doelpunt. Eind stand 3-4. KEES VAN HERPEN Programma voor morgen: Van Gerven de Jong - MJBS, 20.25 uur, THB-hal Lisse; Roo- ienburg - Fer van Duuren, negen uur en De Taverne - Oegstgeest, acht uur. Groe- noordhal; Landwer JMB - Van Rooyen Kaas, half negen, Wasbeekhal Sassenheim. Uitslagen interregionale hoofdklasse: Juffermans de Engel -Sporthuis de Bron 1-1; Huug van Els - Koosjardin 4-9; De Rozet - Rotterdamse Stu denten 5-1; Voetbal Internatio nal - FV Snoekie 12-1; Glas bergen de Best - Uitzendbure- Benco 9-2; Chess Z oi Concordia wordt morge it speeld ei Uitslagen Leidse Hooft L se: EKL Boys - Van der il BMW 3-4 P DEN HAAG Cor Ever steijn heeft altijd graag ge bokst en doet dat nog. Toen hij als amateur geen tegen stander van formaat meer kon vinden in eigen land, werd hij prof. Gisteravond bokste hij in „Amicitia" in Den Haag zijn tweede prof- partij, omdat hij zo graag in de ring staat. Want de Marok kaan Ben Mimou, die overi gens in België woont, was een risico voor Eversteijn. Mimou was zwaarder en had al een dikke dertig profpartijen ach ter de rug. Eversteijn nam de handicap, leverde een voor treffelijke partij af en won door k.o. in de zesde ronde. De Rotterdammer had er voor gezorgd dat hij enige kilo's was aangekomen en woog 66 kg te gen de Marokkaan 68,5. dus rijkelijk boven het normale gewicht van Eversteijn. Mi mou stootte zwaarder maar werd steeds tijdig gestopt door Eversteijns linksen, terwijl hij ook op de maag het nodige kreeg te verwerken. Ever steijn gaf de Marokkaan geen gelegenheid in de aanval te gaan, op de vierde ronde na toen Mimou eensklaps explo deerde op het moment dat de Rotterdammer aan een zeer sterke ronde bezig was. Even plotseling matigde Mimou zijn explosieve daden en Eversteijn kon het heft weer volledig in handen nemen. In de vijfde ronde kreeg de steeds bukken de Marokkaan een openbare waarschuwing en in de vol gende, en laatste, was het ge beurd met hem. Mimou tracht te nog een beslissing te force ren, ging in de aanval maar liep op een strakke linkse die hem acht tellen rust bezorgde. Eversteijn, die zeer beheerst bleef, roffelde er toen een se rie uit en Mimou werd met slappe benen uitgeteld. Een uitstekende prestatie van Eversteijn, die evenwel gevol gen kan hebben. In België zal zijn zege door k.o. vooral in druk maken en daardoor kan zijn carrière wel eens in eep stroomversnelling raken want zijn meeste tegenstanders zul len uit België of Frankrijk moeten komen. Met Duitsland heeft zijn manager Theo Hui zenaar niet zulke goede con tacten. Eversteijn kan, zoals is gebleken, een zwaardere te genstander in dubbel op zicht aan maar het is de ge- .woonte een neoprof te „bren gen" en dat zou door die knap pe partij wel eens moeilijk kunnen worden. Te sterk Er viel nog een k.o. en nog wel een zeer zware. In de juni oren B-klasse trof Schnater (Bisschop, Amsterdam) in het lichtweltergewicht Woertman (Marciano, Maarssen). De jeugdige Amsterdammer had de week tevoren nog in de ju nioreninterland tegen Zwit serland gebokst. Men kan zich afvragen waarom Woertman daar niet stond want de man uit Maarssen was veel te sterk, liet in de eerste ronde rechtse hoeken achter elkaar los en Schnater ging zwaar k.o. Een fout van scheidsrechter Klijnoot was er oorzaak van dat El Hadi (Bisschop) in de B- klas middengewicht de zege ontging. Tegenstander Peppel (Oorschot, Rotterdam) hoorde het commando „stop" niet, sloeg na en raakte El Hadi vol met een linkse hoek. Hij had dus gediskwalificeerd moeten worden. De partij vond even wel voortgang, El Hadi was nog niet hersteld van de on verwachte en onreglementaire stoot en kon een volgende, aanval niet verwerken, waar op zijn helper de handdoek wierp. Twee partijen in de A-klasse telde het uitgebreide program ma. In het zwaarwelterge- wicht was Van Langeveld (Kristalijh, Den Haag) op geen stukken na opgewassen tegen de veel beter stotende en goed dekkende Bronshof (Bisschop, Amsterdam), die na een aarze lend begin de partij in handen nam en de Hagenaar een re gelrecht pak slaag gaf. Van Langeveld produceerde vrij wel alleen missers en het mag een raadsel heten hoe hij in de A-klasse terecht is gekomen met deze gebrekkige techniek. Datzelfde verwijt gebrekki ge techniek mag pelden voor Ron Wijngaard (Klijssen, Amsterdam) die in het mid dengewicht de technisch be gaafde John Smit (Oorschot) trof. Wijngaard heeft al eens een proflicentie aangevraagd die terecht werd geweigerd. Hij wil dat weer doen. Onge twijfeld zal er weer een weige ring volgen en niet alleen om dat hij op punten verloor. Wijngaard ging als een woes teling te keer, onderscheidde zich nauwelijks van een straat vechter en werd door Smit met stopstoten en counters ge remd in zijn onbeheerste aan vallen. De fysiek sterke Am sterdammer had echter in de derde ronde meer over en toen kreeg Smit het nog moeilijk met o.m. een rechtse en twee stoten op de lever. Toen hij de gong had gehaald, stond zijn puntenzege vast. Overige uitslagen: N-klasse: lichtwelter Kok (Kristalijn) w.o.p. van Klein (Huizenaar, Rotterdam), zwaarwelter Bar- tes (Oorschot) w.o.p. van Ben Omar (Kristalijn), halfzwaar- gewicht Bals (Huizenaar) w.o.p. van v.d. Hulst (Krista lijn); C-klasse: zwaarwelter Tjon Sien Fat (Oorschot) w.o.p. van De Koning (Kristalijn), zwaargewicht Lissenberg (Verbon, Utrecht) w.o.p. van v.d. Louw (Huizenaar), mid dengewicht Rolvink (Krista lijn) wint door r.s.c. eerste ron de van Schellink (Verbon), middengewicht *Schrader (Kristalijn) w.o.p. van Hagen doorn (De Ring, Hilversum). Herman van Bergem. Verpozing voor een zwaarge wicht De spieren kun nen niet altijd ge spannen zijn, om het met een klei ne variatie te zeggen. Dat vindt de Amerikaanse John Tate ook, die zich al gerui me tijd in Johan nesburg voorbe reidt op het ge vecht om de va cante wereldtitel (in het zwaarge wicht tegen de Zuidafrikaan Ger- rie Coetzee in de nacht van zater dag op zondag, te beginnen tien over twaalf, ook op het Neder landse t.v.- scherm). Tussen het touwtje sprin gen, boksen op de zandzak, sparren, masse ren en films van zijn tegenstander bekijken, zoekt Tate verpozing aan het biljart, zo een met veel ga ten. Hij houdt er ook een speciale manier op na om de keu over zijn vingers te laten glijden. Maar hij is dan ook geen biljarter. Tate ge bruikt zijn vin gers om er vuis ten van te maken en hoopt dat Coetzee dat zal merken. PARIJS Op een receptie in Parijs ter ere van komst van twee leden van de Rood-Chinese sportfe ratie (secretaris-generaal Ho Zheng Lian en public lations-man Lo Pa Deng) heeft de Franse minister v sport Jean-Pierre Soisson gisteren gezegd dat Frai rijk in de toekomst de kandidatuur van de Volksre] bliek voor deelneming aan de Olympische Spelen ondersteunen. Ook zal Frankrijk deelneming aan andere internation evenementen van Rood-China ondersteunen. Dit in kader van de betrekkingen die de Franse regering menteel aanknoopt met de leiding in de Volksrepubliel 1 Op sportief gebied zullen beide landen intensiever uitw selingen houden bij een groot aantal sporten zoals handb. gewichtheffen, atletiek en handboogschieten. Ook op gebied van medische begeleiding in de sport en het bruik van sportmaterialen zullen Frankrijk en China co tacten onderhouden. Lord Killanin, voorzitter van het Internationaal Oly pisch Comité zal aan het eind van de week naar Tai-P< de hoofdstad van Nationalistisch China gaan voor besp j kingen met sportofficials. Killanin zal met hen praten oi de terugkeer van de volksrepubliek China in de Oly pische beweging zonder dat Taiwan wordt uitgesloten. De Ierse lord maakt door dit bezoek een omweg op zijn naar Nagoya in Japan, waar het bestuur van het IOC v 23 tot en met'25 oktober zal vergaderen. Een van de hoo punten van die vergadering zal de problematiek rond beide China's zijn. (Van onze sportredactie) WASSENAAR De eerste start van in totaal vier re en zeven draverijen op de Wassenaarse renbaan Duind morgenmiddag om 13.00 uur. Onze tips voor deze me luiden: ZEISTPRIJS: Schermer, Serge Buitenzorg en Stella Pomona. MONTIGNACPRIJS: Souplesse,.Boxberger OLymp en Enemy. ZELHEMPRIJS: Talon Beroona, Tamara D en Tom Hagheweyde. ZEERIJPPRIJS: Souvemer. Peggy Hanover en Pebles Axworthy. MONTMIRAILPRIJS: Frisky Mary, King Emperor en Anahita. ZWEELOPRIJS: Super Star Laren, Rallanl Way en Rina Pluto. MONTAUBOMPRIJS: Polonaise, Magyar en Big HAnneloe. ZEVENAARPRIJS: Ros Performer, Pleunie A en Reine de Pomme. ZETTENPRIJS: Reinier, Nozem D en Paranoh. MONTAUBONPRIJS: Margot. Rilana en Sir Ishan. ZIERIKZEEPRIJS: Spirit Fez, Sainte Nitouche en Susan Spencer. UTRECHT De elfde par tij in de tweekamp om de damwereldtitel tussen Gant warg en Wiersma eindigde na 37 zetten en drie en een half uur speeltijd in remise. De stand kwam daardoor op 1210 in het voordeel van Wiersma. In tegenstelling tot de voor gaande, enerverende duels, waarin beiden hard moesten werken, hielden de spelers het gisteren na de vrije zondag bij een opmerkelijk rustige partij. Deze keer geen voer voor damliefhebbers, die in een ne gen om negen-positie de pun- tendeling zagen aangetekend na een duel waarin geen van beide spelers ondernemings lust toonde. Hierdoor werd het geheel een vlakke vertoning. Het zettenverloop is als volgt: 1 31-27 17-21; 2. 33-28 21-26; 3. 39-33 11-17; 4. 44-39 17-22; 5. 28x17 12x21; 6. 33-28 19-23; 7. 28x19 14x23; 8 38- 33 6-11; 9. 50-44 11-17; 10. 32-28 21X32; 11. 28x19 13x24; 12. 37x28 10- 14; 13. 36-31 26x37; 14. 41-32 9-13; 15. 43-38 4-9; 16. 42-37 7-12; 17. 46-41 5- 10; 18. 41-36 14-19; 19. 49-43 10-14; 20. 36-31 17-22; 21. 28x17 12x21; 22. 31- 26 2-7; 23. 26x17 7-12; 24. 17-11 16x7; 25 47-42 7-11; 26. 33-29 24x33; 27. 39x28 12-17; 28. 44-39 20-24; 29. 38-32 11-16; 30. 42-38 18-22; 31. 34-29 1-7; 32. 29x20 15x24; 33. 39-34 7-12; 34. 34-29 16-21; 35. 29x20 14x25; 36. 35- 30. 25x34; 37. 40x29 21-27, remise In de Lier is gisteren de vierde ronde gespeeld in het Neder lands damkampioenschap voor Na de vierde ronde kwamen vier spelers met zes punten aan de leiding in het klassement. Jansen 11; Elgersma—Harmsma 02; PoulisseOkken 02; Brem- mer—Mever 02. Stand na vier ronden: 1. Harmsma, Stokkel, Meyer en Ver min 6 punten; 5. Okken en Tangelder 4; 7. Jansen 3; 8. Bremmer en Poulis se 2; 10. Elgersma 1. Met Pandbriefbiljetten van de Westland/Utrecht Hypotheekbank spaart u v( een behoorlijk kapitaai bij elkaar. Het hoge rentepercentage staat namelijk vanaf he moment van aankoop tot het einde van de looptijd vast, de rente wordt ieder jaar herb U krijgt zo de hoogste-rente-van-de-hoogste-rente-etc. Bij het huidige rente percentage van. 9'/% groeit uw f 1000,- in 5 jaar naar f 1556,- (effectief rendement 9.2 Verzilveren is na 2 jaar al mogelijk, u moet dan wel rekening houden met ren te aan passing. Voor mensen die liever op korte termijn sparen zijn er Pandbriefbiljetten met looptijd van 2 jaar; in deze relatiefKorte looptijd krijgt u toch het hoge rentepercentag van 8'/% (effectief rendement 8.50%). In geld betekent dit, dat een Pandbriefbiljet van f 1000,- in slechts 2 jaar groeit naar f 1177,-. Pandbriefbiljetten zijn ook verkrijgbaar in coupures van f 10.000,-. Pandbriefbiljetten zijn aan toonder, u kunt du: der formaliteiten uw geld beleggen. Meer informatie over deze profijtelijke spaarvorm kunt u inwinnen bij een van de kantoren van de Westland/Ut Hypotheekbank of bij uw makelaar of assurantieadviseur. Leiden, Botermarkt 28/hoek 't Gangetje, 071-132645

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18