Rijkspolitie te water verwacht snelle ontknoping hasj-smokkel Goederenveiling brengt meer dan 18 mille op voor Arti et Religioni Torenspits van Zwaantjeskerk gelicht Slappe veilin van dravers op Duindigt Zilveren jubilea Pit en Effect TAMBOERANIA GROOT SUCCES Veiling voor Bernardus brengt negen mille op G. Taal verlaat raad Woubrugge Boekenboom'' in Hoogmade Zilveren feest voor pater Max Bezorgdheid om overbewinkeling in Alphei REGIÖI LEIDSE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1979 PAG LEMMER/SASSENHEIM De Amsterdamse Rijkspolitie te water verwacht op korte termijn een be slissende arrestatie te kunnen ver richten die leidt tot de ontrafeling van een kolossale hasj-vangst in de brandstoftank van een motorkruiser in augustus van dit jaar. De politie laat zich nog niet uit over wie de hoofdverdachte is in deze roemruch te hasj-smokkel. Zeker is dat de Sas- senheimse jachtbouwer S. Groon- heim BV een antwoord zal moeten geven op de vraag waarom hij een extra brandstoftank liet aanbrengen onder het snelle jacht 'Beauty' dat „Waarom een snel jacht bouwen om hem met die brandstoftank weer traag te maken", zo luidt de vraag die aan het begin van dit jaar al gesteld werd naar aanleiding van de tewaterlating van het jacht in Lemmer op de werf van Groonheim's dochteronderneming „Lemsterwerf Tjeukemeer". Door pu- blikaties hierover werd de Rijkspolitie te water attent gemaakt op een in hun ogen verdachte situatie. Het schip werd door politiemensen vanaf de tewaterla ting geschaduwd. In augustus sloeg de Amsterdamse wa- terpolitie toe. Toen de „Beauty" vanuit Spanje in de sluizen van IJmuiden arri veerde, werd er een onderzoek inge steld en vond de politie een partij van 2000 kilo hasj ter waarde van ruim 4 miljoen gulden. De partij verdovende middelen was verborgen in de brand stoftank onder het schip. Twee opva renden van het jacht, een inwoner van Lisse en een Noordwijker werden gear resteerd. De Noordwijker, technisch medewerker van Groonheim BV, is deze week om 'juridische redenen' op vrije voeten gesteld. De Amsterdamse politie zag aanvanke lijk geen kans de eigenaar van het luxe plezierjacht te achterhalen. De directie van de jachtwerf 'Tjeukemeer' ver klaarde destijds de 'Beauty' gebouwd te hebben voor een jacht-charterbedrijf. Nu is vast komen te staan dat het schip eigendom is van S. Groonheim. Het is evenwel nog niet duidelijk welke rol de Sassenheimse jachtbouwer speelt in deze affaire. De Rijkspolitie te water denkt het onderzoek naar de organisa tie achter de hasj-smokkel nu snel af te kunnen sluiten. LANGERAAR De Goe derenveiling ten bate van de muziekvereniging 'Arti et Religioni' bracht zater dagavond het record-be drag van 18.439,00 gulden op. De heer C.N.G.M. van der Vlugt, secretaris van de muziekvereniging, ver klaarde: „Het bestuur van 'Arti' is zeer onder de in druk. Wij dachten dat met de erg hoge opbrengst van vorig jaar, van 13.278,00 gulden, de grens was be reikt, maar dit jaar slaat alles". De opkomst was zeer goed zaterdagavond. Alle 344 aan geboden 'kopen' gingen van de hand. Enkele voorbeel den: een bezoek van Sint en Piet voor 110 gulden; een gouden tientje (een echte) voor 550 gulden; een optre den van Arti voor 370 gulden enzovoort. „De mensen wa ren razend enthousiast" aldus de secretaris. Typisch voor een dergelijke veiling is de grote hilariteit die op zo'n avond heerst. Slager Van der Pijl had aan de muziekvere niging een half geslacht var ken als premie aangeboden. De grens waarop het varken weggeven zou worden was bij 10.000 gulden. Het toeval wilde echter dat de slager zijn eigen varken weer terug kreeg bij de aankoop van een fondue-pan. Bij het wederom ter beschikking stellen van het varken ging het voor de prijs van 370 gulden weg. Door de opbrengst wordt 'Arti et Religioni' in staat ge steld om extra uniformen en vervangende instrumenten aan te schaffen. Feest bij Zang en Vriendschap HAZERSWOUDE Hoewel de zestigste verjaardag feite lijk op 19 oktober kan worden gevierd, heeft het christelijk gemengd koor „Zang en Vriendschap" uit Hazerswou- de-dorp het tiende lustrum al herdacht. Vrijdagavond im mers concerteerde het gezel schap in een overvolle gere formeerde kerk onder directie van Ger Hovius. Geestelijke zowel als profane muziek klonk in het gebouw, waar de Rijnlandse Orkestve reniging en enkele solisten eveneens van de partij waren. Zang en Vriendschap neemt in de kringen van de Koninklij ke Bond van Christelijke Zang- en Oratorium verenigin gen een vooraanstaande plaats in. Op concoursen heeft „Zang en Vriendschap" al menige er eplaats in de wacht gesleept. ZOETERWOUDE Een ge zellige receptie vormde de af sluiting van de feestelijkhe den rond het 25-jarig bestaan van de tafeltennisverenigin gen Pit en Effect Zeer veel oud- leden, vertegenwoordi gers van de tafeltennisbond en andere verenigingen en verdere genodigden waren za terdagmiddag naar het Ons Huis gekomen om de receptie bij te wonen. In het officiële gedeelte van de receptie tra den diverse sprekers op. De burgemeester, die als eerste een toespraak hield, vond de toekomstige fusie van beide verenigingen een zeer verheu gende stap, zodat de Zoeter- woudse krachten samengebun deld worden in één vereni ging. Nu er echter nog sprake is van twee verenigingen, die beide jubileren, dan ook voor beide een gemeentelijke bij drage, aldus de heer Detmers. Ook de heer Paulussen van het hoofdbestuur van de Ne derlandse tafeltennisbond, de stelling van samengaan, gezien de snel groeiende animo voor de tafeltennissport. Zoals bijna alle sprekers, bracht hij het ac commodatieprobleem naar vo ren en sprak daarbij de hoop uit.dat een verenigingsgebouw zo snel mogelijk gerealiseerd wordt. Als bondsgeschenk de bondswimpel voor beide vere nigingen. Onder de sprekers ook de heer Vink, oud-voorzitter van Pit, die een wisselbeker aanbood, welke door de besturen ge doopt werd als de Meester Vink Trofee. Een onverwachte verrassing vormde de serenade door de St. Jans Fanfare, 's Avonds was er in het Ons Huis een feest voor leden en oud-leden, waarbij de trekking van de lo terij verricht werd. De eerste prijs, een reis ter waarde van 700 gulden, werd gewonnen door de fam. V. Vliet uit de Dorpstraat. Ook op de dansa vond een huldiging van twee nestors. De heer v.d. Berg van Effect mocht een gouden pen met inscriptie in ontvangst ne men, en de heer v.d. Helm van Pit een cassette tafelbestek. NIEUWVEEN Het jaar lijks terugkerend feest van de openbare lagere school „De Tamboerijn" en de kleu terschool „Pippeloentje" is weer een groot succes gewor den. Het feest „Tamboera- nia" genaamd, stond in het teken van reizen. De musical, opgevoerd door de leerlingen van de laagste klas sen en de kleuterschool oogstte veel succes. De kinderen van de hoogste klassen hebben dit jaar een reis per vlot over de Dommel gemaakt van België naar Nederland. Tijdens deze reis zijn dia's gemaakt, die za terdag, voorzien van commen taar van de leerlingen, werden vertoond. Er waren vele andere activi teiten. Zo waren er op het schoolplein kraampjes inge richt waar pannekoeken en buitenlandse etenswaren kon den worden gekocht. In de school waren onder meer ten toonstellingen door de kinde ren ingericht over het reizen per trein, per vliegtuig en per vlot. De hoofprijs van de grote loterij is gewonnen door A. Warnaar uit Nieuwveen. HAZERSWOUDE Een bedrag van f 9152,- is de op brengst van de veiling van goederen en diensten, die de Ha- zerswoudse SV Bernardus organiseerde in Het Anker. Het geld zal worden besteed voor de bouw van de nieuwe accom modatie in de wijk Zonneveld. Uitgerekend op de dag na de veiling werd zaterdag het hoogste punt bereikt bij de bouw, die tot nu toe door leden van de vereniging werd uitge voerd. Op zeer geanimeerde wijze verliep de veiling vrijdagavond. Vei lingmeester Van Ruiten uit Lisse wist op zeer welbespraakte wijze het geld uit de portefeuilles of portemonnaies van de hon derden aanwezigen te praten. Onder toezicht van notaris Heenk gingen de meest uiteenlopende goederen en levende have (heel wat kleinvee!) van de hand. De kleuters van Ter Does met links hoofdleidster Jannie Boheemen. HOOGMADE De kleuter school 'Ter Does' heeft afge lopen vrijdag een tentoon stelling gehouden ter afslui ting van het 'Boekenproject'. Het project was naar aanlei ding van de 'Kinderboeken week' georganiseerd. De ten toonstelling gaf een over zicht van de boeken die de kleuters de afgelopen vier weken hebben behandeld. Het zeer geslaagde project be gon met een week over vogels. Vervolgens werden de sprook jes, de prentenboeken, verha len rond de bijbel en de 'lieve- lings'-boeken van de kleuters behandeld. Het idee van de boekenboom, waar een groot deel van het project gestalte in kreeg, kwam door een kleuter die een vogelnestje bij zich had. Gemeentewerken zorgde voor een boom en het nestje kreeg daarin een plaats met de te behandelen onderwerpen. Het overgrote deel van de boe ken werd door de kinderen van thuis meegenomen. De ouders namen vooral bij het afhalen van de kinderen een kijkje naar hetgeen de kleuters bezighield. Voor de hogere klassen van de lagere sc.hool 'Ter Does' hield het project in, dat de leerlin gen bij iedere letter van het al fabet een onderwerp moesten verzinnen (bijvoorbeeld bij de p piratenverhalen). Marloes Borst (vijf jaar) heeft de lagere school vermaakt door haar lie- velings-boek te vertellen. En uiterst leerzaam verhaal over zwarte- en witte oorlogvoeren de olifanten. De olifanten die zich hier niet mee bezighiel den verdwenen in het bos en daar komen de bekende grijze olifanten vandaan. De sloopwerkzaamheden trokken veel bekijks. HAZERSWOUDE-RIJNDIJK De gevaar lijk overhellende torenspits van de 'Zwaan tjeskerk' aan de Rijndijk is zatermorgen van de toren gelicht. Het weghalen van de spits, die veel risico opleverde voor passan ten, vormt het begin van de gehele sloop van de kerk. Het resterende deel van de kerk wordt in de loop van volgend jaar gesloopt. Voorlopig is de spits afgebeten en kan dus met meer vertrou wen de eerste najaarsstorm tegemoet worden. De Michael- of Zwaantjeskerk is sedert fe ri 1977 niet meer in gebruik voor viei Het verwijderen van de torenspits wa noodzakelijk karwei. Door afbrokkeling de toren steeds meer naar het noorden richting van de drukke Rijndijk. Een j wat geleden is al berekend dat de torenspi jaar zo'n tien centimeter verschoof. Joop den Uyl in Voorschoten VOORSCHOTEN Opposi- tieleider Joop den Uyl spreekt donderdag 18 okto ber op een politieke bijeen komst in Voorschoten. De fractievoorzitter van de PvdA zal hierbij nader ingaan op de deze week in de Tweede Kamer gehouden algemene beschouwingen. De heer Den Uyl houdt zijn spreekbeurt op uitnodiging van de PvdA- streekfederatie Leiden in het jongerencentrum „de Linde hoeve" aan de Voorschotense Koninklijke Marinelaan. De bijeenkomst begint om acht uur. OUD ADE Pater Maximilianus Van Leeuwen vie de gisteren zijn zilveren priesterfeest in zijn geboorl dorp Oud Ade. De jubilaris werkt al vele jaren als zie zorger en godsdienstleraar in België, maar zijn zilv ren feest wilde hij ook met zijn oud-dorpsgenoten vi ren. Pastoor Schrama had niets nagelaten om het voor pate Max, zoals hij in België wordt genoemd, een onvergetelijk dag te maken. De parochiekerk was feestelijk versierd e het koor zette zijn beste beentje voor tijdens de Eucharis tie-viering. Na afloop sprak de heer P. van Seggelen na mens de parochie de jubilaris toe.. Hij overhandigde pate Max een cadeau onder couvert. Vervolgens kregen vel parochianen de gelegenheid de jubilaris de hand te druk Voor 5750,- gulden werd Thea S op Duindigt verkocht. WASSENAAR De veiling van dravers op de Wasse- naarse renbaan Duindigt af gelopen zaterdag is een ge deeltelijk succes geworden. Alleen voor de twaalf jaar lingen van eigenaar A.H.L. Spoelder uit Laren was be hoorlijke belangstelling en kwam ook veel geld op ta fel. De donderbruine merrie United Laren bracht maar liefst achtendertig duizend gulden op. Erg matig ging de veiling rond de klok van elf uur van start in de afzadelplaats van Duin digt. Er waren erg veel kij kers, maar erg weinig kopers. De driejarige Santa Monica van de Leidschendamse i vrouw Hoogwerff Eikel boom bracht 2300 gulden Nummer twee van de caï gus kreeg de heer Verlaan de Boerenpartij als nieuwe genaar. Ulbanie W' ging de hand voor 4100 gulden. Een klein incident had pl< rond Ulan d'Aster, een bril ruin van de heer Van Veen uit Paterswolde. Veili meester Polly Kamphuis Groningen was de meningI gedaan dat er iemand was zestienhonderd gulden had boden op het paard. Toen onder toezicht van de de waarders Haisma uit post en Korving uit Den I de hamer liet vallen bleek klant er niet meer te zijn. WOUBRUGGE/HOOGMA- DE Het raadslid G. Taal die voor het CDA deel uit maakt van de gemeenteraad van Woubrugge/Hoogmade zal zijn raadslidmaatschap per 1 januari beëindigen. De heer Taal kon deze be stuursfunctie niet meer combi neren met zijn drukke werk zaamheden. De heer Taal wordt opgevolgd door de heer H v.d Nagel Politie ontmoet burgerij ROELOFARENDSVEEN De bewoners van Alkemade krijgen de gelegenheid om zich op de hoogte te stellen van de werkwijze van de Rijkspolitie. Hiertoe vindt morgen een ontmoetingsa vond plaats in het dorpshuis 'De Alkeburcht', Noordhoek 3 te Roelofarendsveen. De ontmoetingsavond begint om acht uur. Het staat deze avond een ieder vrij om vragen te stellen over de werkwijze, mogelijkheden en onmogelijkheden van de Rijkspolitie in Alkemade. Op de ontmoetingsavond is er een deskundig forum aanwezig dat de gevraagde informatie geeft. ALPHEN AAN DE Rijn Het Al- phense midden- en kleinbedrijf maakt zich zorgen over een mogelijke overbe winkeling. Dit heeft raadslid A. Slot het college van b en w schriftelijk mee gedeeld. De heer Slot vraagt het college of er verband bestaat tussen de heer send#» nnriiit en do Vrifiseh#» VantteVe- ningen, die door het college zijn ge maakt omtrent de uitkomsten van het distributie-planologisch onderzoek. In verband daarmee vraagt het raadslid of het college bekend wil maken hoeveel verkoopvloeroppervlakte ter beschikking tal bouwprojecten. De heer Slot merkt vens op, dat door de uitbreiding van' winkelareaal een deel van de detailhafl klanten dreigt te verliezen. Tensk vraagt de heer Slot of er naar het oord van het college voldoende grondshj zijn voor een verantwoord distributief nolnrnseh heleid

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4