Parker laat niets heel van Rotterdam Zuid: 128-45 Philidor houdt verwachte nederlaag beperkt D0C0S en Avanti samen aan kop Verrassende zege Veglo ff?-i=uj=ii=muidi NA EEN RUSTSTAND VAN 67-16. Trotters dwingt ook IVJ: 76-90 OPNIEUW OVERWINNINGEN VOOR LSG Snelle achterstand is Roomburg fataal IU nog geslagen LEIDSE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1979 PAGINA 21 Het absolute hoogtepunt van het „treffen" tussen Par- ker en Rot terdam Zuid in twee de len in beeld. Op de eerste foto is de J „vlucht" van Parkers Er- vin Giddings I halverwege. Op plaat twee is de bal al met een ontzet tende snel heid door de basket ge stuurd. Dave Downey (6) en Kain (8) zijn (alweer) geklopt. LEIDEN - Vorige week nog verraste Rotterdam Zuid de Nederlandse basketbalwereld met een overwinning op play off-kandidaat Nationale Ne derlanden Donar. Een Donar in opbouw weliswaar, maar toch een Groningse formatie die een acceptabel spelletje basketbal op een speelvloer pleegt neer te leggen. Zater dagavond, in de Vijf Meihal, verraste Rotterdam Zuid dat zelfde basketbalwereldje op nieuw. Maar nu in super-ne gatieve zin. Geen enkel mo ment konden de Rotterdam mers ook maar de indruk wekken een eredivisieteam te vormen. Rotterdam Zuid schoot indrukwekkend slecht, bleek over geen enkel combi natievermogen te beschikken en liep daarbij ook nog eens volledig systeemloos rond te hobbelen. Kortom: alleen de 8pon8ornaam op het shirt herinnerde nog aan de suc cesvolle Radio Musette-perio- de, verder niets, helemaal niets... Het duurde even voordat Par ker zaterdag doorhad dat Rot terdam echt niets kon. Maar toen dat besef eenmaal was doorgedrongen, deden de Lei- denaars er ook alles aan om dat zo hinderlijk aanwezige krachtsverschil ook in scores tot uitdrukking te brengen. Zonder John Washington (ge blesseerd aan de enkel, een gelukje voor Rotterdam), maar met een weer soepel scorende Bruinsma, slaagde Parker vol ledig in die opzet. Wist het de wedstrijd die geen wedstrijd was - vooral in de eerste helft - zelfs nog aantrekkelijk te hou den met vloeiende combinaties en spetterende dunks. Met name Ervin Giddings (later toch weer met vijf fouten uit het duel vertrokken) veroverde weer de harten van de Leidse supporters. Werden diverse „gewone" dunks nog met nor maal enthousiasme begroet, zijn unieke actie in de achtste minuut leverde terecht een mi nutenlange ovatie op. Op volle snelheid besloot Giddings op Basketbal vier meter van de vijandelijke basket omhoog te gaan. Dwars door de Rotterdamse defensie heen „vloog" Leidens nieuwste aanwinst op zijn doel af: een éénhandige, knalharde dunk volgde en de Vijf Meihal stond op zijn kop. Het absolute hoogtepunt in deze vermakelijke strijd. Ver makelijk in de zin van „niet vervelend" omdat Parker se rieus aan klantenbinding deed en bleef doen. Maar duidelijk minder vermakelijk als werd bedacht dat er een eredivisie wedstrijd aan de gang was en er echt twee winstpunten aan dat treffen verbonden waren en dat er nog drie wedstrijden tegen deze tegenstander zullen volgen. De winstpunten kwamen uit eindelijk (inderdaad) bij Parker terecht. Na een al imponeren de ruststand van 67-16 (een score die welhaast uniek moet zijn in het vaderlandse eredivi sie-gebeuren) besloot Parker het duel waarin Harrie Kip niet alleen veel speelminuten maakte maar ook weer aardige dingen deed, op 128-45. Een verschil van 83 punten dus. En dat was geen punt teveel voor het Rotterdam Zuid van afgelo pen zaterdag dat in Amerika nen Downey (drie mislukte dunks) en Everett nu niet be paald de sterkst mogelijke bui tenlanders lijkt te hebben aan getrokken. En die overwinning van vori ge week op Donar? Het standaardwerk van wijlen Jo ris van der Bergh over „My sterieuze krachten in de sport" zal hier de oplossing moeten brengen... Scores Parker: Bruinsma 36, Kruidhof 23, Woudstra 21, Giddings 20, Kip en Plaat 12, Leysner 4. Rotterdam Zuid: Everett 21. GERT-JAN ONVLEE Het is nog te vroeg om te juichen. Toch ziet het er Js meer naar uit dat de ploeg die in de eerste divisie B Pnaan wil eindigen eerst van Nijssen Trotters moet win- 'i' Het Amsterdamse AMVJ (derde op de kompefitie-rang- W88 dat in de thuiswedstrijd tegen de Leidse ploeg zeker ilan. Maar Nijssen was op de hoogte van die plannen èn Jdo speelwijze van AMVJ. Het hield de wedstrijd van het i af behoorlijk in de hand en trok de winst uiteindelijk Blijk naar zich toe: 76-90. Naar verwachting zullen Tekkels Mrs en SOV Bernisse (het laatstgenoemde team is ook ngeslagen) nu de belangrijkste belagers van de kopposi- m de Trotters worden. Het Leidse Luba won door een ka tweede helft in Schiedam van Juventus. Het team heeft efil punten uit vijf wedstrijden. In dezelfde klasse leed het v dwijkse Sedelaar MSV een trieste nederlaag aangezien loog kort voor tijd instortte na permanent te hebben voor- 9 an. In eigen huis versloeg het Hilversumse Dunckers de t dwijkers met 90-79. d|en Trotters kwam tegen AMVJ in het veld zonder captain Paulides. Paulides mist twee kompetitiewedstrijden omdat 3t het Nederlands militair team in Libië speelt. De Leidse wil een hoog tempo spelen en slaagt daar Zonder haar lerder wat moeilijker in. Dat AMVJ toch het "normale" Nijs- pel kreeg voorgeschoteld was een verdienste van de hele maar met name van Tony Lamping. Deze onderscheidde 3|n aanvallend opzicht door voortdurend vrij op te duiken in MVJ-bucket en vervolgens te scoren. De Trotters bouwden neet af aan gestaag een voorsprong op en hadden de Am- ammers bij rust al duidelijk achter zich: 30-42. J - zo is bekend - geeft zich niet zo gauw gewonnen. Tegen ix had het in de tweede helft onlangs nog een achterstand 20 punten weggewerkt. En ondanks het feit dat de Trotters an door coach Ben van Cleef op de hoogte waren gebracht n AMVJ al in de vierde minuut na de hervatting gevaarlijk bij: 44-46. Toen stelde de Leidse ploeg definitief Orde op za- Benjamin Ruijsenaars verdedigde de AMVJ-Amerikaan Bru- cNealy zodanig dat deze ver verwijderd bleef van zijn nor score en de Nijssen- voorsprong groeide langzaam maar tot het laatste fluitsignaal. Dat kwam bij 76-90. fes. Nijssen: Tony Lamping 20, Erik Jan Berendsen 15, Peter 14, Benjamin Ruijsenaars 11, Hans Pley 10. AMVJ: Bruinen- 22, McNealy 18. had in.Schiedam één helft moeite met Juventus. Bij rust n de Leidenaars tegen een lichte achterstand aan: 42-40. Na kwam Luba op-toeren en was vooral in de kombinatie te voor de Schiedammers. Eindstand: 78-93. Scores Luba: Kallenberg 28, Lodewijk Devilee 21, Geert van Zandwijk 10. «n serie nederlagen leek het Noordwijkse Sedelaar MSV het genoegen van een overwinning te mogen smaken. De |keer van spelverdeler Evert van der Plas (ziek geweest) gaf earn van coach Frans Hendriks het nodige zelfvertrouwen te- Van der Plas eiste persoonlijk de hoofdrol op en wist MSV zijn stuwende spel èn zijn treffers steeds aan de gunstl- ant van de score te houden. Ruststand 39-40. Het Hilver- Dunckers hield uiteindelijk toch de winstpunten thuis. Kort het einde maakte Van der Plas kort na elkaar zijn 4de en persoonlijke fout en moest het veld verlaten. MSV leidde met 70-73 maar kwam er - leeggestreden - niet meer aan te Dunckers won met 90-79. Scores MSV: Van der Plas 19, sema 18. LEJO BUCK LEIDEN De tweede ronde van de KNSB- competitie heeft een weinig verrassend ver loop gehad. Philidor Leiden leed een verwach te nederlaag tegen Volmac/Rotterdam, waar bij het verschil tot 6.5-3.5 beperkt bleef. De beide tientallen van LSG boekten een minima le zege. Het eerste team bleef in Brunssum overeind. LSG 2 versloeg DD 2. Philidor 2 nam tegen DSC revanche voor de grote nederlaag uit de eerste ronde. Voorschoten schoot tegen Paul Keres 2 opnieuw te kort. In de hoofdklasse nemen de professionals al weer afstand van de amateurs. Elsevier-VA- S/ASC verpletterde MEMO met 8-2 en staat nu aan kop. De tweede plaats wordt gedeeld door Desisco/Watergraafsmeer, dat VHS met 7-3 te rugwees, en Volmac/Rotterdam, dat Philidor Leiden versloeg. De vierde prof, Philidor Leeu warden, had wat moeite met Eindhoven, 6-4. Charlois/Europoort - BSG eindigde in een ver rassende 6.5-3.5 uitslag. Philidor Leiden bood Volmac/Rotterdam goed weerstand. Van Maren had bij het vooruit spe len al geremiseerd met John van der Wiel. Dat was niet het enige succes voor de Leidenaren. Peter Wakker en Peter Gelpke speelden een theoretische remise tegen Westerveld en Van der Vliet. Piet Bakker bleef overeind tegen Euwe, waarbij de oud-wereldkampioen wel een kans liet liggen. Daarna pas ging het mis. Theo Piket gaf een stuk weg tegen Leo Kerkhoff, toen hij van de tijdnood van zijn tegenstander wilde profiteren. Van Halderen blunderde tegen Boey. Ad van der Berg heeft vermoedelijk de winst la ten liggen tegen de speciaal uit Engeland over gekomen Micheal Stean, maar kwam toch nog tot een puntendeling. Met de regelmatige ne derlaag van Rinie Kuyf tegen Van Dop was de strijd beslist. Dat Joop Piket zijn eindspel tegen Hans Böhm verkeerd afwikkelde en dat Menno Okkes wederom een fraaie zege boekte op Bru no Carlier was nog nauwelijks van belang. Voor LSG verloopt de strijd in de eerste klasse B gunstig. Ook de tweede wedstrijd werd met een zege afgesloten. Naast LSG zijn Den Haag en HMC nog zonder puntenverlies, waarbij vooral Den Haag als een zware concurrent wordt gezien. LSG heeft het tegen Brunssum niet gemakkelijk gehad. Twee partijen waren al voor de wed strijddag tot een beslissing gekomen. Wim Heemskerk en Charles Kuijpers waren na een matte partij tot een puntendeling gekomen. Geen gunstig uitgangspunt omdat LSG in beide partijen wit had gehad. Na de reis van vier en een half uur ontbrak bij LSG de nodige concen tratie, hetgeen tot blunders en nederlagen van Joan Baart, Leonard Verburg en Hans Wichers leidde. Daar werden vier overwinningen tegen over geplaatst. Dirk Sikkel en Leon Konings hadden weinig moeite met hun opponent. Ruud Dobbelaar en Frans Erwich moesten wachtten op een zwakke zet van hun tegenstanders. Jan Tolenaar stelde tenslotte het tweede matchpunt veilig met een rustige remise. In de tweede klasse C is LSG 2 nog altijd de hoogst geklasseerde Leidse ploeg. Samen met CVI/Utrecht 2 en Paul Keres 2 is dit team nog zonder puntenverlies. Philidor 2 had weinig pro blemen met DSC. Voorschoten wacht na de ne derlaag tegen Paul Keres 2 nog steeds op het. eerste wedstrijdpunt. Zoals verwacht waren LSG 2 en DD 2 aan el kaar gewaagd. In het treffen tussen deze twee ploegen speelde de vlag een belangrijke rol. Vier partijen werden door tijdsoverschrij-ding beslist. Folkert Jan Geertsma, Leendert Pols en Tjaco Ossewaarde profiteerden voor LSG. Struikmans was een van de slachtoffers. Terwijl Wiebe Wiebes en Arno Egberts regelmatige ne derlagen leden, maakte Ruud Mieremet een blunder. Joop Bakker en Rob Brunia boekten fraaie overwinningen. Ik Oei bracht het besli- sende halfje binnen. Een geladen Philidor 2 heeft tegen DSC zijn kracht getoond. Vooral aan de topborden, waar Hans Kuyf, Wim Vriend en Henk van Loon al snel een vol punt scoorden, was het krachtsver schil aanzienlijk. Alleen Jeroen Selier, Chris Ge rritsen en Wiifried Binnendijk werden tot over gave gedwongen. Bert Jongsma, Van Ofwegen en Smit bleven aan de positieve kant van de score. De Graaff moest zich tevreden stellen met remise. Voorschoten heeft een goede kans op winst te gen Paul Keres 2 laten liggen. De start van de wedstrijd was weinig belovend. Al snel werd een 3-0 achterstand opgelopen, maar met ovewin- ningen van Wise en J.Thierry en remises van Lindeboom en Brouwer werd goed terugge vochten. Een blunder in gewonnen stand van Both betekende uiteindelijk de genadeklap. Houweling bracht de voorlopige eindstand op 5.5-3.5, de afgebroken partij van Thieme zal nog een extra punt opleveren. LEIDEN Do Leidse badmin tonclubs kwamen in het afge lopen weekeinde alledrie tot een positief resultaat. Veglo behaalde een knappe 5-3 overwinning op kampioens kandidaat Dropshot 2. Vliet- wijk kende weinig problemen met SIO: 2-9. BC Leiden ten slotte won met 2-6 bij Delft. Veglo zorgde voor een verras sing door de gedoodverfde fa vorieten, de reserves van Dropshot, met 5-3 te verslaan. Winstpartijen: HE: Wim de Rooy - Francis Gill 11-15, 15- 13, 18-13; DE: Sylvia Frederiks - Sondergaard 7-11, 11-6, 11- 7; HD: Wim de Rooy/Hans van Harteveld - Gill/Quentin 15-4, 15-13: GD: Sylvia Frederiks- /Wim de Rooy - Van Driel/Gill 15-11, 12-15, 15-12; GD: Jaqu- eline de Rooy/Hans van Harte veld - Sondergaard/Quentin 15-4, 15-10. Vlietwijk haalde fors uit in de wedstrijd tegen SIO.. Eindstand 2-9. Winstpartijen: HE: Bob Trisnadi - Dick Oostergo 10- 15, 0-15; HE: Bisanto - Henk Westerbeek 12-15, 6-15; HE: Ron Witteman - Alphons van de Berg 10-15, 8-15; HE: Soedjadi - Ron Lapré 10-15, 11-15; DE: Lien - Irene de Vrind 11-4, 3-11, 3-11; GD: Ca rol Lien/Trisnadi - Irene De Vrind/Oostergo 6-15, 11-15; GD: Lien/Witteman - Liz Wea- re/Wim Westerbeek 3-15, 5- 15; HD: Witteman/Bisanto - Badminton Westerbeek/Oostergo 2-15, 3- 15; HD: Trisnadi/Soedjadi - Van de Berg/Lapré 18-15, 9- 15, 4-15. Ook BC Leiden had een ge makkelijke dag. In en tegen Delft werd het 2-6 voor de Leidse badmintonners. Winst partijen: HE: Kees Knijenburg - Van der Lingen 15-1, 15-5; DE: Dorie Koelemij - Sihombing 11-7, 11-2; GD: Nora de Ko- ning/Sjaak Laman - Sihom- bing/Theuvenet 15-7, 15-8; GD: Koelemij/Knijenburg Stelpen/Van der Lingen 15-3, 15-2; HD: Laman/Knijenburg - Theuvenet/van der Lingen 15- 5, 7-15,15-7; DD: Koelemij/De Koning - Sihombing/Stelpen 15-3, 15-13. LEIDEN Alleen de heren van Roomburg kwamen afge lopen weekeinde in aktie. Te gen het Schiedamse Asvion werd een 3-1 nederlaag gele den. De wedstrijden van de elf andere standaardteams uit de regio werden allen in ver band met de slechte toestand van de velden afgelast. Roomburg startte zijn wed strijd tegen Asvion erg slecht, al na een kwartier keek de Leidse ploeg tegen een 2-0 achterstand aan. Deze doel punten kwamen op indentieke wijze tot stand, beide keren soleerde de Schiedamse rech terspits door de verdediging om vervolgens anderen in staat te stellen te scoren. Door deze snelle tegentreffers was Roomburg niet meer in staat zijn geplande countertactiek toe te passen, zelf het spel ma kend kwam de ploeg maar langzaam in zijn ritme. Toch scoorden de Leidenaars nog voor rust tegen, uit een diepte pass van Kees Wendt schoot rechtsbuiten Paul van der Logt de bal beheerst langs de Asvi- on-doelman. Ondanks dat Roomburg de laatste vijf minu ten van de eerste helft zonder keeper moest spelen gingen de ploegen toch met 2-1 de rust in. Het eerste kwartier na de her vatting bleef Roomburg aardig tegenstand bieden, maar de Leidse aanval, die van het mid denveld, dat teveel moest meeverdedigen, te weinig hulp kreeg, was niet in staat ope ningen te forceren. Halverwege de tweede helft was het weder om de rechterspits van Asvion die de zwakke plek van Room burg, de linkerverdedigings- fiank, bloot legde. Hij speelde deze verdedigers weer uit en liet zijn mldvoor de eer 3-1 aan te tekenen. Hierna heeft de Leidse ploeg geen vuist meer kunnen maken en moest zij met een nederlaag huiswaarts keren. Door dit derde verlies in zeven wedstrijden zullen de Room burg-spelers er toch hard aan moeten gaan trekken willen zij de derde plaats van vorig jaar evenaren. Een positie die met de promotie regeling van dit jaar wel een ticket voor de eer ste klasse vormt. i onze tafeltennisme- dewerker) JEN De zaken in promotie-ereklasse Wikkelden zich zeer tressant: Doordat Do- won en Avanti haar tie nederlaag leedy amen beide teams sa- op de eerste plaats. flla 1 werd weer op zwakte gewezen en >m niet verder dan de Bij de dames heeft mti de leiding overge- nen, doordat Tempo m gelijk speelde te- Scylla en deze teams beiden een punt ach- f «taan. p® ereklas kwam het grote tussen de tafeltennistop I Nederland en Scylla het Mlljkst tot uiting in de sco- p-B. Tempo Team, en met name Bert van der Helm, was veel te sterk voor Sjoerd Meyer, Frits Kantebeen en Pa trick Swier, die traditie ge trouw de eer redde tegen in ternational Han Gootzen. Docos mag allerminst klagen over pech. Tegen Shot kwa men de Leidenaars met maar liefst 2—4 achter. Ed van der Berg moest toen echter nog twee wedstrijden spelen, en is nog steeds goed voor drie maal. Met het dubbel dat al gewonnen was, stond het dus 4—4. Laddy Prorok stuntte te gen Henk van Spanje. Met 21 17 in de verlenging bleef hij knap deze jeugd-internatio-' nal de baas. Ed Fallaux kreeg dus de eer de partij en de wedstrijd te winnen. Gezien zijn 40 graden koorts, kweet hij zich goed van zijn taak, en bracht hij Docos op de eerste plaats in de promotie-ereklas se, omdat concurrent Avanti niet opgewassen was tegen JCV. Theo Louwers was uit vorm, iets wat onmiddellijk nare ge volgen had. John van Strien was ook niet in staat hem op te vangen; hij kwam alleen te gen Wim van de Sande aan de positieve zijde van de score. Triest was het eigenlijk voor Bettine Vriesekoop. Ze won al haar partijen namelijk zo ruim, dat ze weer eens bewees dat haar dispensatie bij de heren volledig terecht is. De volgen de week te spelen derby Do cos—Avanti is beslissend. Vo rige keer wonnen de Hazers- woudenaren met speels gemak met 9—1. Scylla 2 was deze week te sterk voor Evro Salamanders, wat betekent dat Wibo van Gennip, Peter van Schie, die beiden tweemaal de slimste waren, en Rob van der Zeeuw (die samen met het dubbel voor 6—4 zorgde) vrijwel zeker kampioen zullen worden, maar niet mogen promoveren, om dat het eerste degradeert. Het Tafeltennis derde deed het minder goed. Tegen Wilno werd een 3—7 nederlaag geleden. In de promotie-hoofdklasse haalde het vierde van Scylla een zege op TSO, zodat de kans op handhaving gestegen is. Klaas Pieter Vlieg, Johan Wessels en Karei van Schie namen ieder een evenredig deel van de 6—4 score voor hun rekening. In dezelfde poule maakte Paul van Wetten voor de Avanti-reserves het enige foutje tegen Radio Molenaar. Robert de Groot en zijn 'grote' broer Peter, bleven ongesla gen. Ook MIZU won. Daarmee handhaafden de Oegstgeeste- naren Friso Reitsma, Jaap Po lak en Thomas de ongeslagen status van het team tegen AMVJ. leder hoefde de tegen stander maar eenmaal te felici teren, zodat het dubbel de eindstand op 7—3 bepaalde. In dezelfde poule overtuigde Erik Noest als enige in de wed strijd Scylla 5—Noad met tweemaal winst. Ook hier be paalde het dubbel de stand op 3—7, alleen dan in het nadeel van de Leidenaars. Bij de overgangsklassers was het derde van Avanti nipt de baas over UBTV. Aljé Kamp huis, Renè van Wetten en Ri chard Stolwijk zorgden voor een opmerkelijke prestatie door een 1—4 achterstand om te buigen in 6—4 winst. MIZU 2 behaalde een gelijk resultaat en wel tegen ZTTV. Naast rou tinier Chiel Kuiper, die de helft van de produktie voor zijn re kening nam, was Bill van Al phen op dreef. Na enige weken slecht spel, verraste hij vriend en vijand met een hattrick. Rob Mey bleef op nul. Overige uitslagen: Iduna—Do cos 2 8—2; 't Hooge Huys 2— Treffers 7—3; TYBB 2—Avan ti 4 5—5; 21 up 2-MIZU 3 2—8; PIT—Victory 3 9—1; TRS—Docos 3 6—4. DAMES De dames ereklasse kompeti tie wordt aanmerkelijk interes santer door het feit dat Jolan- da Noordam bij Avanti speelt. Wel, deze voorspelling is tot zo verre volledig uitgekomen. Avanti, gepromoveerd uit de hoofdklasse, bezet op het ogenblik zelfs de eerste plaats, alhoewel de ploeg dit niet al leen aan zichzelf heeft te dan ken. Deze week staken Scylla en Tempo Team beiden een helpende hand toe door met elkaar de punten te delen. Ze ker vanuit het perspectief van Scylla moet dit een verlies van een punt genoemd worden, omdat de Leidse dames onno dig enkele partijen uit handen gaven. Zo dolf Sandra de Kruiff, op wie de druk iedere week driemaal te presteren, wellicht iets te groot is gewor den, in drie games van Marjan van Vliet, een speelster waar- Oud-Voorzitter Vinke feliciteert het huidige bestuur van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging PIT '54 met hot 25-jarig jubileum. mee zij anders geen noemens waardige problemen heeft. Ook Stephien van Gennip moest Van Vliet voor laten gaan, met de minimale cijfers 19—21, 20—22. Beiden won nen overigens wel van Ellen Klatt en Postuma, terwijl ook het dubbel een Leidse over winning opleverde. Het groot ste drama speelde zich wellicht af rond Sophia Vaalburg. In de laatste partij, bij een stand van 5—4, kon zij een voorsprong van 17—12 niet vasthouden, en verloor. Eveneens In Amsterdam was Brigitte Kooter weer matchwin nares. Door ongeslagen te blij ven, legde zij de basis voor de 7—3 tegen Amsterdam'78. Jo- ianda Noordam en Monique Kooter deden het ieder res pectievelijk eenmaal slechter, zodat uit de optelsom blijkt dat ook het dubbel een Hazers- woudse aangelegenheid was. Overige uitslagen: Gispen 1 Scylla 2 5—5; Avanti 2—Irene 1 9—1.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 21