vollevbaidames ^SSSaSsMSSm Tom Okker verdient 20.000 gulden in Tel Aviv IESDE PLAATS OP EK NA NEDERLAAG EGEN ROEMENIE Selecties zaalhandbal Nederlands duo verspeelt zege in Tulpenrally jan lammers eric bessem Batavieren te sterk voor Jong Oranje LAREN Jong Oranje heeft te Laren met 74 verloren van de Batavieren. Het duel vond plaats ter opluistering van het in gebruik nemen van Larens kunstgrasveld. Cabaretier Paul van Vliet, een oud-HGC-er, speelde bij wijze van grap een minuut mee. Om dezelfde reden mocht hij ook het eerste doelpunt maken, dat echter werd afgekeurd we gens gevaarlijk spel. Van Vliet werd daarop vervangen door Paul Leopold. De strijd werd eigenlijk al In de eerste helft (4—1) beslist. Het scoreverloop was: 9. Ties Krulze 1—0. 18. Maarten van Grimbergen 1 1, 29. Geert van Eijk 2—1. 30. Ties Kruize 3—1. 33. Theodoor Doyer 4—1. 36. Wouter Kan 5—1. 47. Rutger Boterenbrood 5—2. 49. Jan-Karei Jinneskens 5—3 (strafbal). 61. Ties Kruize 6—3, 64. Jan-Karei Jinneskens 6—4, 70. Evert van den Bosch 7—4. Twee zeges Gerd Meier in Leeuwarden LEEUWARDEN Het afslui tende springnummer van In- door Friesland te Leeuwarden is zaterdagavond in een over winning geëindigd voor Gerd Meier. Hij won de Grote Prijs van Leeuwarden door in de barrage foutloos rond te gaan in de snelste tijd: 43,4 secon den. Het was de tweede overwin ning voor Meier zaterdag. Eer der op de dag won hij het pro gressief springconcours. De Wqstduitse Gerd Wiltfang won na barrage met Doemitz een internationaal springcon cours, tabel A. Pieter Rayma- kers werd tweede. Bridgekampioen ABC in degradatiezone AMSTERDAM/UTRECHT In de meesterklasse van de vier tallencompetitie hebben Star en Bridgekring dit weekeinde ondanks matige resultaten hun kopposities versterkt. Beide teams scoorden 23 pun ten uit een maximum van veer tig. Grote winnaars van de in Amsterdam en Utrecht ge speelde competitieronde wa ren de Amsterdamse teams HOK en USS II, die respectie velijk 28 en 26 punten verza melden. Verliezer was lands kampioen ABC, dat slechts tien punten scoorde en daar mee zelfs in de degradatiezone belandde. Verwacht verlies van rugbyploeg HILVERSUM De Neder landse rugbyploeg heeft de eerste interlandwedstrijd van het seizoen, zoals verwacht, ruim verloren. In Hilversum wees Ierland onder 23 zaterdag de nationale ploeg op zijn plaats in de rugbyge- meenschap: 3—31. Het zag er aanvankelijk naar uit dat het vijftiental van bondscoach Denis Power fi naal van het veld zou worden gespeeld. Door gebrek aan conditie van de leren en door het herstel van de Nederlan ders na een slechte eerste helft bleef de „schande" ech ter nog enigszins beperkt. Handbalwinst Sittardia SITTARD Landskampioen Sittardia heeft zaterdag in Sit- tard de eerste wedstrijd voor de eerste ronde van het zaal- handbaltoernooi om de Europa Cup tegen Eschois Fola uit Lu xemburg met 24—15 gewon nen. Bij de rust was de stand 14—7. Er waren 1200 toe schouwers. Voor Sittardia scoorden Reijn- ders (10 x), Busio (7 x), Hank- man (3 x), Thissen, Schmeitz, Helwegen en Jaspers. Spijker Europees kampioen Hoby Cat MURCIA De Amsterdam mers Spijker en Visser zijn met overmacht winnaar ge worden van het achtste Euro pese kampioenschap Cata maran Hobiecat-16. Het Ne derlandse duo won zaterdag zowel de vijfde als de zesde wedstrijd voor La Manga del Mar Menor in Spanje. Het was overigens een Nederlandse aangelegenheid met vier Hol- landero bij de eerste vijf. Eindstand: 1. Spijker (Ned) 0 pnt; 2. Haak (Ned) 25.7 pnt; 3. Heilbron (Ned) 44,7; 4. Beriou (Fra) 53,7 pnt; 5. Kok (Ned) 56,7 pnt. chietrecords leuvelen ARBRUCKEN Tijdens vierlandentoernooi zijn slopen weekeinde een jjntal Nederlandse schietre- Jrds gesneuveld. Op het on- e rdeel liggend geweer werd Nederlandse ploeg tweede tt 2347 punten, hetgeen een ;ord bleek. het individuele klassement idigde Bart van Hul als twee met 372 punten. Dick Ke- ir werd derde met 371 pun- Bij het pistoolschieten rd Rob Jansen eeiste op het pistool met 54t punten, derland won tever.s de te- iprijs op het sportpistool aar met 2305 punten. erard Rond lint in emert JüLTON PARK De Ameri- iaan Kenny Roberts, wereld- mpioen in de 500 cc-klasse, •ft gisteren de motorrace n het jaar gewonnen. Als isede eindigde Barry Shee- i uit Engeland en derde erd Jeff, Sayle uit Austraiië. Zuidafrikaan Kork Balling- n won zowel de race in de •0 cc als in de 350 cc-klasse. erard Rond uit Ede heeft gls- ren te Gemert een moto- in de 500 cc-klasse ge- onnen. Rond, de nationale impioen, won op Suzuki zo el de eerste als de tweede anche. Toon Karsmakers ein- igde voor 4000 toeschouwers de tweede plaats. /eer mis EN BOSCH Wederom ne- atieve berichten over de aan- ang van FC Utrecht, die zich aterdagavond in Den Bosch evond waar hun club het be- erduel speelde. Voor, tijdens na de wedstrijd misdroegen Utrechters zich. De politie reep niet in, althans, er wer en geen arrestaties verricht. TEL AVIV Tom Okker heeft het internationale tennistoernooi in Tel Aviv, gedoteerd met 50.000 dollar, gewonnen. Hij versloeg in de finale de Zweed Per Hjertqvist in twee sets: 6—4, 6—3. De wedstrijd duur de 70 minuten. Okker zegevierde later ook in de fina le van het herendubbelspel. Met zijn Roemeense partner llie Nastase won Okker van de Amerikaan Mike Cahill en de Australiër Colin Dibley. De set standen waren: 75 64. De 35-ja- rige Okker veroverde door zijn twee overwinningen ruim 20.000 gulden. De Chileen Hans Gildemeister won het internationale tennistoernooi in Barcelona. In de eindstrijd versloeg Gildemeister op eenvoudige wijze de Amerikaan Eddie Dibbs: 6—4, 6—3, 6—1. Marc Albert is winnaar geworden van het eerste satelliettennistoer nooi, dat in Ede werd gehouden. In de eindstrijd versloeg de negentien jarig Limburger zijn één jaar oudere Hongaarse tegenstander Zoltan Ku- harsky in drie sets. De setstanden waren 5—7, 64, 108. Geen van beide finalisten was ge plaatst. In de bijna drie uur durende eindstrijd haalde Kuharsky, die voor de eerste keer aan een dergelijk toer nooi deelnam, de eerste set met 75 binnen. Albert, die dit seizoen niet aan de verwachtingen voldeed en ze ker geen opvallende prestaties lever de, kwam echter sterk terug. De in Tilburg economie studerende Neder lander pakte de set met 6—4. fn de derde en beslissende reeks ging de strijd lange tijd gelijk op. Uiteindelijk maakte Albert de beslissende game op 9—8: 10—8. De Tesquahal in Ede was gevuld met ruim 400 toeschouwers. Die zagen Gonzalez en Segal, een Amerikaans- /Canadese combinatie, de winst in het dubbelspel binnenhalen. In de eindstrijd versloegen zij Bussert/Ku- harsky (Nzl/Hon) met 7—6, 6—4. Uitslagen halve finales: Albert—David Lloyd (Eng) 7—6, 3—6, Lloyd geeft op; Kuharsky—Hak 7—6, 6—7, 6—2. De non-playing captain van het Itali aanse Davis Cupteam, Bitti Bergamo, is vrijdag nabij Montecatini bij een verkeersongeluk om het leven geko men. Bergamo kwam met zijn wagen op de „autostrada del sole" in bot sing met een vrachtwagen, die in de verkeerde richting reed. De bestuur der van de truck, die werd geïdentifi ceerd, nam de benen. De politie heeft een zoekactie ondernomen, maar tot nu toe zonder succes. DEN HAAG De Nederlandse dameszaai- handbalploeg neemt van 25 tot en met 29 ok tober deel aan een zeslandentoernooi in Boe dapest. Oranje zal aantreden tegen Frankrijk, Joegoslavië, Tsjecho-Slowakije, Hongarije en West-Duitsland. Trainster llona Venema-lgnacz heeft zestien speelsters gekozen: Jenny Rogge (Sittardia), Carla ten Velde (Swift A), Mieke Kuiten (DVO), Marijke Barth (Ancora), Hannie de Kok (Hellas),' Ingrid Doorgeest (AMC/Niloc), Els Boesten (Swift R), Marlies Wauben (Sittardia), Coby van Muiken (Sittardia), Miep t/an Beek (AMC/Niloc), Nel Martens (DVO).« Marjo Smeets (Swift R), Francien van de Langenberg (BHV), Diana Nie- mantsverdriet (Hellas), Marga Duyvestein (Van de voort/Quintus) en Marjan Ottens (V en K). Het Nederlands juniorenteam (heren) heeft za terdag in Neerpelt het drielandentoernooi met België en Luxemburg gewonnen. In de laatste wedstrijd versloeg Jong Oranje Luxemburg met 23 19. De ruststand was 13—8. België eindig de op de tweede plaats door eveneens van Lu xemburg te winnen: 28—14 (12—11). Voor het toernooi om het wereldkampioen schap voor junioren (heren), dat van 23 okto ber tot en met 2 november in Denemarken wordt gehouden, is Nederland ingedeeld in groep C met de Sovjet-Unie, West-Duitsland, Portugal, IJsland en Saoedie-Arabië. Trainer Maas heeft de volgende spelers in de selectie opgenomen: Jan de Lange (Sittardia), Gerard Groener (Swift A), Jac Josten (Sittardia), John Ettecoven (E en O), Winy Schmeitz (Sittardia), Kees Boomhouwer (Aalsmeer), Richard van Emmerik (Aalsmeer), Martin Vlijm (AHC'31), Jan van der Vorst (V en L), Wil Jacobs (V en L), Sylvio van Gooi (NCR/Blauw Wit), Marcel Mag- delijns (Sittardia), Leo van de Voort (PSV), Cees Meeuwisse (DW/Hermes), Henny Cramers (V en L) en Maurice Schmeitz (Sittardia). Jan Lam mere, die nog geen enkele ze kerheid heeft over een nieuwe sponsor voor volgend sei zoen in hot Grand Prix- gebeuren, deed niet onsuccesvol mee aan de Tulpenrally. De Formule I-coureur wérd vijfde. AMERSFOORT De Tulpenrally, die in het weekeinde in de omgeving van Amersfoort werd gehouden, is gewonnen door de Zweeds/Britse equipe Brör Danielsson met David Booth. Tot aan de laatste klassement sproef hadden Jan van de Marei en Bruno van Traa de leiding. Tijdens de laatste klas sementsproef ging de koppeling kapot. Dit mankement kon niet binnen een uur worden Formule 1-coureur Jan Lammers eindigde met de Belgische navigator Bessem op de gedeelde vijfde plaats. In totaal gingen 77 wagens van start, 49 haalden het einde. Een aantal klasse mentsproeven op militaire oefenterreinen kwam te vervallen, omdat op het laatste mo ment de toestemming werd ingetrokken. Uitslag: 1. Brör Danielsson/Davld Booth (Zwe/GBr) Ford Escort 5393 punten; 2. Henk Vossen/Pie Theuriissen (Ned) Ford Escort 5514; 3. Her.k van der Lee/Reinout Vogt (Ned) Opel Ascona 5602; 4. Paul-Eric Jensen/Hen- drlk Sörensen (Den) Opel Kadett 5613; 5. Gerrlt van pelo/Ab Molkenboer (Ned) Ford Escort en Jan Lammer- s/Eric Bessem (Ned/Bel) Opel Kadett 5619; 7. Morten Spero/EIze Yde (Den) Opel Kadett 5698; 8. Renger Guli- ker/Evert Schuur (Ned) Porsche. Carrera 5705; 9. Björn Johansson/Bob de Jong (Zwe/Ned) Opel Kadett 5732; 10. André Jettén/Jan Meester (Ned) Vauxhall Chevette 5824. n -J» '9 - - iment van de wedstrijd Polen-Joegoslavie uit de finalepoule heren om het Europees kam- tenschap, die door de Polen met 3-0 werd gewonnen. LYON lnterim-bond8Coach Johan van der Haar reageerde voor zijn doen bepaald zie dend na de nederlaag (3-2) van zijn volleybaldames te gen Romenië, waardoor Ne derland als zesde en laatste eindigde in de finalepoule van de Europese kampioenschap pen. „Van dit Roemenië had den we niet hoeven verliezen. Ik vind een nederlaag niet erg, maar op deze manier kan ik er niet tegen. Dit was weer typisch Nederlands. De meis jes waren met hun gedachten al half thuis". De uitval van Van der Haar was niet onbegrijpelijk. In een pover volleybalduel lieten de Oranjedames zich door het zwakke, maar wel geroutineer de Roemenië afbluffen: 15-12, 12-15, 13-15, 15-5 en 15-10. Op zich een knappe uitslag te gen een Oosteuropese forma tie, maar het orthodox spelen de Roemenië was bepaald niet te vergelijken met de Hongaar se dames waartegen Neder land een week eerder de top van het vermogen bereikte. Dat het een matige wedstrijd was, is aan het eind van een slopend toernooi om de Euro pese volleybaltitel niet opmer kelijk. Op de laatste dag be reikten uiteindelijk alleen de Russische dames hun normale niveau tegen het al vrijwel leeggespeelde Oost-Duitsland, dat daardoor met 3-0 verras send verloor. De Europese titel bij de dames (evenals bij de heren) was verdiend voor Rus land. Bulgarije werd derde door Hongarij na een achter stand van 2-0 met 3-2 te klop pen. Nederland had zich achter deze gerenommeerde voiley- balnaties als enige Westeuro- pese deelnemer op de vijfde plaats moeten nestelen. De voorgaande duels was geble ken dat de concurrent voor die positie, Roemenië, met een meense dames helemaal bo ven drijven, want iedere ande re Oosteuropese formatie had het Nederlandse team in deze vorm een afstraffing gegeven. Dat vermogen bezat Roemenië niet. Vandaar dat Oranje er meer en meer in ging geloven. Met Eveline van der Laag, hal verwege de tweede set voor Els Mulder, en Monique Rem men terug op de plaats van Saskia Manschot, draaide het aan Nederlandse zijde beter. Het leverde setwinst op (12- 15), en toen na een rommelige derde set met veel wissels aan beide kanten en zonodig nog meer misverstanden, ook van het arbitrale duo, Nederland weer mocht juichen (13-15) leek het doel toch bereikt te kunnen worden. Modderen De vierde set sloeg Neder land echter weer zo aan het modderen, dat Roemenië on danks doorlopend zwak stop pen van Enescu een dit keer niet te dichten gat sloeg: 15-5. Fransje Murphy, halverwege de derde set ingezet, maakte het eind van die afgang niet meer mee. De 30-jarige routi nier, die al in 1967 haar inter landcarrière startte, zal zich een ander afscheid gedacht hebben van het nationale team. Zij kwam weer op de bank vanwaar zij de onder gang van haar teamgenotes moest aanschouwen. In de vijfde set werkte Nederland bij vlagen zelfs knap aanval lend een achterstand van 10-5 geheel weg. Maar net zo sim pel als het goed ging, liep het door persoonlijke fouten en tot slot een misverstand tus sen Els Mulder en Martje de Vries totaal uit de hand: 15- 10. „Jammer, maar we hebben onze piek al in Evreux gehad. Een Nederlands team kan ken nelijk niet een geheel toernooi gemotiveerd spelen. Ik begin me na al die jaren ook af te vragen of dat wel mogelijk is en of er een coach bestaat, die de meisjes tot de laatste wed strijd toe kan motiveren", al dus een, net zoals het hele team, erg teleurgestelde Johan van der Haar. BOB OFFERS Einstanden: Heren: 1. Rusland, 2. Po len, 3. Joegoslavië, 4. Frankrijk, 5. Italië, 6. Tsjecho-Slowakije, 7. Roe menië. 8. Hongarije, 9. Oost-Duits- land. 10. Bulgarije, 11. België, 12. Griekenland. Dames: 1. Rusland, 2. Oost-Duitsland, 3. Bulgarije, 4. Hon garije. 5. Roemenië. 6. Nederland, 7. Tsjecho-Slowakije. 8. Polen, 9. West- Duitsland, 10. Frankrijk, 11. Joegosla vië, 12. België. Johan van der Haar(op archieffoto) zag zijn team niet verder reiken dan de zesde en laatste plaats in de finalepoule. door coach Nicu Roibescu bij eengeraapte selectie zonder al te veel ambities naar Frankrijk was gekomen. Het enige doel was het bereiken van de finale poule. Daarin werd dit door de geroutineerde Mariana Tonos- cu steeds weer gestimuleerde samenraapsel zonodig nog harder afgedroogd dan Neder land. Maar tegen Roemenië kon de ploeg van coach Van der Haar de concentratie en de vechtlust niet opbrengen. „Onder grote druk zijn we ken nelijk niet in staat om te spelen zoals het moet", zei Van der Haar. „Martje de Vries was niet in vorm. Ze maakte vooral veel fouten met blokkeren en dat is normaal een van haar sterkste punten. Dat ze niet draaide, is haar echter niet te verwijten. Ze had last van haar arm. Maar wat erger was, ze werd onvoldoende gelanceerd door de speelverdeelsters. Els Mulder en Loeki Raterink hiel den zich niet de opdrachten die ik ze gegeven had. Daarom heb ik die twee later ook ge wisseld. Ik had ze nog zo op het hart gedrukt veel door het midden aan te vallen. En als je dan zag hoe Els Mulder steeds om Martje de Vries heen speelde." In de tweede en derde set kwam de zwakte van de Roe

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19