Haarlem buit verrassende start niet ui Feyenoord heeft voor twee strafschoppen nodig 9% Alleen FC Amsterdam haalt een ploeg uit eredivisie onderuit Het NMB spaarpapie aan toonder. SPORTTRIBUNE Van Deinsen derde gele kaart LEIDSE COURANT MAANDAG 15 OKTOBER 1979 PAGI HAARLEM Ajax heeft tegen Haarlem, dat de laatste tijd een goede vorm had gedemonstreerd, aangetoond weer redelijk op de goede weg te zijn. De titelverdediger behoefde zich in de twee de ronde van de strijd om de KNVB-beker niet eens erg in te spannen. Het publiek in Haarlem vergat domweg om de thuisclub, die in de eerste minuut van de wedstrijd voor een lichte sensatie zorgde door een voorsprong te nemen, de steun te geven die nodig is om een club als Ajax te ver slaan. Toen Haarlem tenslotte met 4—2 had ver loren, grapte Barry Hughes alsof hij namens een topclub sprak: „Nu zeggen de mensen natuurlijk weer dat ons eerste doelpunt tegen Ajax te vroeg is gekomen. Flauwekul, met liefst drie doelpun ten waren we te laat, anders hadden wij in de derde ronde gezeten. Ajax heeft zeer verdiend gewonnen. Een afgang zoals vorig jaar tegen de amateurclub Noordwijk was nu gelukkig niet mo gelijk". De ware bekerstemming ontbrak in de derby Haar lem—Ajax maar daardoor was er evenmin sprake van vijandelijkheden in het veld en op de tribunes. Slechts doelman Piet Schrijvers van Ajax hoorde één keer een rotje in zijn doelgebied ontploffen. Scheidsrechter Van Ettekoven zag zelfs nog minder overtredingen dan er waren en dat scheelde Ajax een strafschop toen Frank Arnesen bij de stand 1—3 onderuit werd gehaald. Dat geschenk aan Haarlem werd in de 88e minuut nog groter toen Wim Balm, terwijl hijzelf en Frank Kramer duidelijk buitenspel stonden, rustig mocht aanleggen voor een prachtige lob over Schrijvers heen. Geen Aja- cied die dacht aan protesteren, de zege was al lang binnen. ,,Ajax wordt weggetikt", schreeuwden de weinige fanatici onder de supporters van Haarlem in de eerste minuut toen Haarlem de bal inderdaad keu rig van schoen tot schoen liet gaan. Ze leken direct gelijk te krijgen, want Martin Haar tikte de bal van af het centrum naar de op rechts sprintende Keith Masefield, die schitterend voorzette en warempel, daar was Martin Haar al weer, die hard inkopte: 1—0. De Ajacieden waren totaal niet aangeslagen, ook niet toen Haarlem nog een paar keer sterk oprukte. Uitblinker Simon Tahamata, weer liepen de meeste aanvallen via hem, trok steeds twee, drie verdedi gers naar zich toe en bediende vervolgens Lerby, Arnesen, Jensen of de enigszins tegenvallende Tscheu-la Ling, die last had van een lichte enkel blessure, reden ook waarom hij in de tweede helft werd vervangen door Karei Bonsink. Gevaarlijk In de 16e minuut bleek hoe gevaarlijk Ajax kan zijn. Jensen en Tahamata doken vlak na elkaar koppend onder de bal door waarna Jensen met een omhaal bijna scoorde. De verdediging van Haarlem trof eigenlijk weinig blaam bij de eerste twee doelpunten van de Amsterdammers. Een kwartier voor de rust zorgden Jensen en Arnesen voor 12, maar uit de vloeiende combinaties (met respectievelijk Arnesen en Ling) die daar aan voorafgingen bleek al dat de doelpunten niet te voorkomen waren. Er ontstond in de rust enige hilariteit toen de num mers van de programmaloterij bekend werden ge maakt. Uit de luidsprekers schalde het: nummer 550403, vijf l.p.'s, nummer 670098, een (naaimachi ne, nummer 34-45-FD, een Taunus met brandende lichten. Graag doven. De tweede helft, waarin Ajax dank zij Arnesen al snel op 1—3 kwam, betekende niet minder dan een ontgoocheling. Bij de gratie van de rust die Ajax zich gunde mochten de Haarlemmers aanval- P len opzetten. Alleen Böckling en Krame i daarvan een beetje te profiteren, maar h re' geen naam hebben. Frank Kramer worara trager en het Haarlemse publiek lacht vake ei vreemde looptechniek dan dat men hem als hij onverwacht vier man omzeilt. Zelfs punten van Huyg en Böckling, die nle dat er juist gefloten was, konden niet Haarlem met een inzinking te kampen h punten van Sören Lerby (Ajax) en Wim Ba lem) bepaalden de eindstand op 2—4. HERMAN Scoreverloop: 1. Haar 1—0; 30. Jensen 1 1; 32. 2; 54. Arnesen 1—3; 84. Lerby 1—4; 88. Balm 2- rechter: Van Ettekoven (Ede). Toeschouwers: lO.Ot Haarlem - Boersma; Masefield, George, Huyg, (Kleton), Reuser (Melgers), v.d. Ban; Böckling. V< Spelers van Fortuna protesteerden niet bij scheidsrechter Van Swieten tegen het toekennen van de (tweede) strafschop. Petursson is zeer duidelijk tegen de grond gewerkt. Zij protesteer den omdat Petursson buitenspel stond toen hij wilde gaan scoren. De strafschop bleef gehand haafd en Feyenoord kwam op 3—2. V.l.n.r. Peters, Hutting, Budding en op het gras doelman Geilman en Petursson. ROTTERDAM De winst voor Feye noord in de bekerwestrijd tegen For tuna Sittard bestond alleen uit het be reiken van de volgende ronde. Het verlies zal zwaarder wegen: Van Dein sen kreeg zijn derde gele kaart (weg trappen van de bal na het fluitsignaal) en Michel van de Korput wierp de bal weg en zei bovendien wat tegen Igna- ce van Swieten en incasseerde in dit seizoen voor de tweede keer de gele kaart. Dat betekent dus een forse schorsing voor Van Deinsen na een duel waaraan de Limburgse formatie de kleur gaf en Feyenoord geen mo ment de indruk wekte tot Neerlands top te behoren. Een trainer, in dit geval Vaclav Jezek, kan de hele week erop hameren en dat was ook gebeurd dat de tegen stander niet onderschat mag worden, het geschiedde toch. Feyenoord meen de het varkentje even te kunnen was sen. Fortuna daarentegen was onbe vangen naar de Kuip gekomen. „Wat hadden we te verliezen?", aldus coach Joop Castenmiller. „Het ging er voor ons om het publiek zo goed mogelijk voetbal te laten zien en we hebben toch nog minder gespeeld dan we kunnen. We deden te weinig bij balbezit, een kwestie van angst voor de Kuip." Cas tenmiller kreeg steun van Jezek, die ronduit sprak van een slecht spelend Feyenoord en Fortuna prees. „Als ze zo spelen, halen ze dit seizoen de eredivi sie". Fortuna speelde Inderdaad aangenaam om te aanschouwen, al werd er soms wat fors opgetreden wat v.d. Berg op de gele kaart kwam te staan van de niet consequent optredende Van Swieten. De uitslag 3—2 was discutabel. Fortuna had even goed kunnen winnen maar aan de andere kant had Feyenoord (Van Til), na de rust ingevallen voor aan zijn knie gebleseerd geraakte Notten, zijn ploeg een voorsprong moeten ge ven bij de stand 1 1, die met de rust was bereikt. Koevermans, pas gecon tracteerd en afkomstig van FC Vlaardin- gen, had Fortuna op 1—0 gebracht toen hij uit een hoekschop inkopte. Castenmiller: „We kwamen lengte te kort in de ploeg en die hebben we nu met Koevermans". Het duurde niet lang of Feyenoord had na een haarzuivere pass van Stafleu, die wel goed speelde, door Wim Jansen gelijk gemaakt. Het gezapige duel werd wat vuriger na de rust waarin Petursson opdracht had ge kregen het maar eens alleen te probe ren omdat de rest het liet afweten. Maar hij had strafschoppen nodig om Feyenoord te doen zegevieren nadat Fortuna een snelle uitval door Zuider- sma bekroond had gezien. Ton van En- gelelen blunderde daarbij afschuwelijk. Hij kreeg de bal weer niet vast en via zijn handen sprong het leer in het doel: 1—2. Doordat een slalom van Petursson on reglementair werd gestuit door Bux kon de topscorer uit de strafschop 2 2 maken en toen Hutting daarna het zelfde uithaalde met Petursson, die buitenspel stond wat Van ontging, kon de IJslander uit strafschop voor 32 zorg triest dat Feyenoord twee str pen nodig had om van de eei a sieclub te winnen. Castenmill s dat Feyenoord zo slecht spee^ er voor ons meer in moeten maar vooral de jongeren durl n voldoende. En we hadden R die onze Petursson is. Hij h a blessure aan de achillespeei duurt nog wel even." Nog een Feyenoord. Scoreverloop: 17. Koevermans 0—1, 1 1, 64. Zuidersma 1—2, 68. Petura schop) 2—2, 75. Petursson (strafsd Scheidsrechter: Van Swieten. Toea 14.735. Feyenoord: Van Engelen; Wijnste kers, Nielsen, v.d. Korput, Van Dein» (Albertsen), Stafleu, Notten (Van Til); Peters, Petursson. Fortuna Sittard: Geilman: Pfennings, Van Oaele, Bux, Colombain; Hutting, Titaley; Zuidersma, Cramer, Koeverm HERMAN VAI DEN HAAG Stuntje van FC Amsterdam, dat als enige ploeg uit de eerste divisie, tenzij er twee clubs uit die af deling tegen elkaar uitkwa men, de derde bekerronde in stapte. Bij NAC werd een zege van 2—1 behaald. Het verschil in divisie was aan NAC—Amsterdam niet af te zien. NAC speelde chaotisch en FC Amsterdam, dat ook niet imponeerde, kon zich zon der moeite staande houden. Bouwmeester scoorde nadat hij Dierickx, de laatste man van NAC, op snelheid had ver slagen. NAC haalde in het bij zijn van 2400 kijkers, weinig in spiratie uit het doelpunt, maar kwam desondanks op gelijke hoogte door Quaars. Jansen (A'dam) kreeg na de rust van Keizer de gele kaart omdat zijn ploeggenoot Bastiani hem was voorgegaan. Vijf minuten voor het einde kopte Stout de bal uit een voorzet van invaller Wiggemansen achter Van Kel- le. FC Den Bosch-FC Utrecht 0-3 Een enigszins twijfelachtige beslissing van de overigens goed leidende scheidsrechter Paul Bosman heeft dit beker duel beslist. Toen een kwartier na de rust voorstopper Cor Adriaanse de bal met een sliding voor de voeten van Utrechts vallende Bert Gozems weghaalde, gaf Bosman een slagschop, die Van Veen uitschoot. Na Bosmans ingreep werd het spelbeeld compleet gewijzigd. FC Den Bosch moest gefor ceerd gaan spelen. Utrecht Kreeg daardoor de ruimte het in royale mate aanwezige sprintvermogen van zijn aan vallers in treffers uit te druk ken. Tervoort, en opnieuw Van Veen buitten dat uit: 03. Toeschouwers: 9.000. D0V0-PEC Zwolle 1-4 He! pittige DOVO hield de score tegen PEC/Zwolle bijna een half uur blank. Daarna moesten de zaterdagama teurs zwichten voor de betere conditie van de Zwollenaars. Ben Hendriks nam een vrije trap, die hij van korte afstand voor de voeten bracht van Van 't Land, die raak schoot (0—1). Doeiman Kranenburg mocht nog zulk fraai werk in het Vee- nendaalse doel afleveren, PEC breidde in de 37e minuut de voorsprong uit (02) doordat Kranenburg de bal na een schot van Hoekstra voor de goed reagerende Jans had ge stompt. Even leek het er in de tweede helft op dat DOVO te rug zou komen. Hielkema schoot uit een strafschop, ver oorzaakt door IJzerman die Wormgoor ten val had ge bracht, raak: 1—2. Het verzet van DOVO brak evenwel toch, waarvan Rasmussen en Jans profiteerden (1—4). Er waren boekingen voor IJzerman (PEC) en Van 't Sas (DOVO). Scheidsrechter: Van Eijk. Toe schouwers: 4.500. Eindhoven-DS'79 1-2 In het veld was Eindhoven niet zwakker dan DS'79 maar het had wel tien kansen nodig om tot een doelpunt te ko men. Dat lag bij DS'79 anders. Huub Smeets deed zijn reputa tie eer aan en verzorgde in zijn eentje de Dordtse produktie. Slechts Mulkens trof voor Eindhoven de roos (1 1), maar daarna trad Smeets als corrector op. Er waren 4.000 toeschouwers. Scheidsrechter Severein toonde Bijl DS'79 de gele kaart. NEC-Volendam amateurs 4-1 Pas in het laatste half uur heeft NEC afstand kunnen nemen van de fel tegenstand biedende amateurs van Vo- lendam. De stand was bij de rust nog gelijk (1—1), maar tenslotte moesten de Oranje hemden met 1—1 het hoofd buigen. Jan Plat zette al na drie minu ten de gasten op voorsprong (0—1), maar de vorige week van Lokeren overgekomen Jan Lohman maakte zeven minuten later gelijk. Pas een half uur voor tijd zette weer Lohman voor duizend kijkers NEC op 2—1 en even later stelde hij Ophof in de gelegenheid het derde doelpunt te maken. De Lat stond daarna diverse ma len meer treffers In de weg, totdat Marijnissen de eind stand vlak voor het eindsignaal op 4—1 bepaalde. Gele kaart: Schilder (Volen- dam). Scheidsrechter: Boss. Toeschouwers: 1.000. Telstar-Go Ahead 0-4 Het verschil tussen een goed genoteerde eredivisieclub en een matige eerste divisie- ploeg is bij Go Ahead—Tel star zeer duidelijk geworden. De Deventerploeg beheerste de wedstrijd volledig. Telstar kon slechts tot kort na de rust enige tegenstand van beteke nis bieden, maar ondanks goe de mogelijkheden slaagden Van der Meer en vooral Stam (voor open doel tikte hij in het zijnet) er niet in Telstar naast de Eagles te brengen. Hans Engbersen gaf de Deventer- naars de leiding (1—0). Het doelpunt van Schneider (vrije trap via de muur) besliste de wedstrijd ruim twintig minuten na de rust. De doelpunten van Van Kooten en Lodeweges wa ren alleen voor de statistiek van belang. Scheidsrechter: Bec. Toeschouwers: 2.000. Vitesse-MW 3-1 Een magistrale solo van rech- terverdediger De Leeuw, waaraan Bursac de laatste hand legde, brak in de slotfa se van Vitesse—MVV het ver zet van de Maastrichtenaars. Na de openingstreffer van Schapendonk (MVV) verhoog de Vitesse het tempo. Nog voor de rust kwamen de Arn hemmers aan de verdiende ge lijkmaker door Mulderij. Het tweede doelpunt van Vitesse was onderwerp van langdurige discussie. Scheidsrechter Ma nuel had geconstateerd dat een Maastrichtse verdediger de bal met de hand had be roerd en wees prompt naar de stip. Nadat het rumoer was verstomd, voltrok Gerdsen, die eerder met een gele kaart was bestraft, in tweede instantie het vonnis. Bursac scoorde 3—1. Toeschouwers: 3.500. Doelman Tukker en verdediger Roosenburg bevinden zich op de grond als Michel Valke de score voor PSV opent Ron Jans brengt PEC Zwolle op 2—0. Tjalling Hylkema komt te laat om dat te voorkomen. Roda JC-Heerenveen 3-0 Erg gemakkelijk heeft Roda JC zich tegen Heerenveen (30) geplaatst voor de der de ronde. Roda had alleen moeite de eerste treffer ach ter de uitstekende Friese doelman Guido Reijs te plaat sen. Toen dat eenmaal gebeurd was leverde het duel geen pro blemen meer op. Nanninga, De Jong en weer Nanninga scoor den. Scheidsrechter: De Hond. Toeschouwers: 2.500. SW-AZ'67 0-6 Al kreeg SVV twee kansen - Zoetmulder en Steenbergen faalden - het klasseverschil met AZ was veel te groot. Dat werd uitgedrukt in zes tref fers, waarvan twee voor de rust (Hovenkamp en Kist). In de tweede helft voerden Ho venkamp, Talan, Nygaard en Kist de produktie op. Scheids rechter: Draaisma. Toeschou wers: 3.800. De Graafschap- SC Amersfoort 2-2 SC Amersfoort zorgde voor een verrassing door koploper en eerste periodekampioen De Graafschap de weg naar de laatste zestien te versper ren. De beslissing viel na het ne men van strafschoppen. De Amersfoorters scoorden drie maal en De Graafschap twee keer. Toen het fanatiek spelend Amersfoort er kort na de her vatting in slaagde door Van der Meer de score te openen, was dit het sein voor De Graaf schap om het accent meer op de aanval te leggen. Een kwar tier later maakte Jacobs gelijk. Een kwartier voor het einde bezorgde Hulshoff Amersfoort opnieuw een voorsprong. Met nog 120 seconden te spe len, bracht Hiddink de partijen andermaal op gelijke voet. De Graafschap liet vooral in de tweede verlenging talrijke kan sen onbenut. Gele kaart voor Snippe (A'foort). Scheidsrech ter: Van Dijken. Toeschouwers: 3.800. Willem II—FC Twente 2-4 FC Twente heeft zijn herstel voortgezet ten koste van Wil lem II. Zonder al te veel moei te zette de bekerfinalist van vorig jaar de stap naar de derde ronde. Na ruim een uur spelen was de buit binnen want toen leidden de Twentenaars door Thore- sen, Bos (strafschop) en Jol met 3—0. Veel legde Willem II de gasten daarbij niet in de weg. De Tilburgse ploeg bleek door blessures van zijn mid denvelders Van de Ven, Basti- aansen en Swaans in het hart geraakt. Hoyer (1—3), Thore- sen (1—4) en V. Mierlo (2—4) scoorden nog terwijl Jol een strafschop miste. Scheidsrech ter: Corver. Toeschouwers: 7.000. Cambuur-PSV 1-4 De ruime zege die PSV bij Cambuur behaalde, was slechts een zwakke afspiege ling van het ware krachtsver schil. Valke en Lubse scoorden voor de rust. Cambuur viel in de tweede helft fanatiek aan en Peltzer bracht de achterstand tot 2—1 terug. Toen was het afgelopen en Willy v.d. Kerkhof en Willy v.d. Kuijlen brachten de eindstand op 4—1. Er wa ren liefst vijftienduizend toe schouwers. Gele kaart voor Hoekema. Scheidsrechter: Thomas. J ADVERTENTIES] dagelijks van 10.00-17.00 u donderdag en vrijdag van 10.00-17.00 uur en van 19.00-22.00 uur Deijkers pra met Eindho EINDHOVEN De visievereniging E heeft gisteravond ee bespreking gehad m PSV'er Gerrie Deijker De 32-jarige Deijkers eind vorige week zijn contract met het Belgi ringen. Trainer Jac. de Eindhoven wil de trai Deijkers graag aan lersgroep toevoegen, ven is al enige tijd naar een spitsspeler. Spaarwinstbiljet met vaste looptijd. Rente tot Het Spaarwinstbiljet is een spaarvorm, speciaal voor hen die van tevoren weten hoe lang ze hun geld kunnen vastzetten. Dat kan kort zijn, dat kan lang zijn. Twee jaar vast met een rente van 73/4°/o of zes jaar vast met een rente van 9%. Berekend op basis van rente op rente. De vier mogelijkheden in de tabel laten u precies zien wat u betaalt en hoeveel u straks ontvangt U bepaalt uw eigen winst. Premiespaarbiljet met variabele looptijd. Rente tot De flexibele tussenvorm. Vindt u eei looptijd van 2 jaar wat te kort en 6 jaart dan is het Premiespaarbiljet een winstg alternatief. Premiespaarbiljetten kunn melijk na 2, 3,4 of 5 jaar worden uitbi U ontvangt dan bij uitbetaling boven d lijkse basisrente van 5% rente op ren progressief oplopende premie. De tabel geeft de mogelijkheden c rijtje. U stort nü f 1.000,- en wij betalen u u stort spaartermijn rente u ontvangt f 861,32 2 jaar 7 3/4% f 1.000,- f4.306,60 2 jaar 73/4% f5.000,- f 596,27 6 jaar 9 f 1.000, - f2.981,35 6 jaar 9 f5.000,- spaar- termijn hoofdsom basisrente premie waardoor u ontvangt 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar f 1.102,50 f 1.157,63 f 1.215,51 f 1.276,28 f 60,- f 105,- f175,- f265,- f 1.162,50 f 1.262,63 f 1.390,51 f 1.541,28 De NMB denkt metu mee. *De percentages vermeld onder „totale rente" a rond en berekend op basis van samengestelde i Er zijn ook Premiespaarbiljetten van f5 Behalve 5% basisrente krijgt u een prei maximaal f 1.325,-na 5 jaar. Het NMB Spaarpapier aan toonder voor niet-kliënten onmiddellijk aan d« verkrijgbaar. Vraag folder en inlichtingen. Rentewijzigingen voorbehouden.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 16