Werkgroep Kind en Ziekenhuis wil subsidie •Fifty-one club'wil vereenzaamden sen dieren bij elkaar brengen Pamela Kirk op zoek naar contact Oegstgeest rondt busbanenplan af ^ad/regio - igemeente alphen aan den rijn BEZOEK BURGEMEESTER AAN AARLANDERVEEN Nu in voorraad bij Het Motorhuis: [MlHet Motorhuis LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 OKTOBER 1979 PAGINA 5 giEUWE SERVICE CLUB VAN VRIENDEN GAAT IN LEIDEN OPEREREN a id wolf en het lam, jeedzaam naast lkander neerliggend een grazige weide, ?b ik altijd een sterk insprekelijk lWpocalyptisch doch niet io verwerkelijken beeld Avonden. Wat nu de ïidse dierenarts Frits uurling zich voorstelt kt me haalbaarder, !g{ schoon ook zijn lïriswijze in realistisch aajzicht de openbaring an Johannes benadert. Ie heer Muurling dan is dienst aan de jmeenschap" nauw trokken geweest bij opzet van „Fifty - ie Club International Ejjeiden". Deze service eijub van eerzame, r tfealistische heren die wé een vriendenkring "Jrzameld zijn, gaat iterdagavond officieel jeIngeren met een tijtcademische zitting", galadiner en een n bal van de jouverneur" in g^eeuwenhorst, akjoordwijkerhout. actie van de club. - »der het motto: „Tot heil t, Ln mens en dier", valt in na80. Laten we de oziorgestelde uitwerking van tfct plan - waaraan vjedewerking is verleend n kor de Leidse dierenartsen Helder en Roest - even Onder de loep ecjmen en ons vervolgens in wat „51 service .5(bb international" beoogt. Ie nieuwe service club heeft bh, na rijp beraad, ten doel de ouder wordende, èreenzaamde mens in |||)ntact te brengen met het !er. Een duurzaam contact, ju het moeten zijn. "ierenarts Frits Muurling jrtelt er iets over. „Het gaat om een belangrijk probleem in onze samenleving. De vereenzaamden en ouder wordende mensen eindigen vaak in een onwillekeurig isolement en anderzijds zijn er de jaarlijkse moeilijkheden om pensionruimte te krijgen voor gezelschapsdieren tijdens de vakanties. Onze club gelooft, dat het mogelijk is, beide problemen te verlichten door de oudere mens de gelegenheid te bieden tijdens de afwezigheid van de eigenaren op te treden als verzorger van de dieren. Daarbij moet het tot stand komen van een blijvend contact tussen ouderen en eigenaren voorop staan. Op deze manier krijgt de nog gezonde bejaarde de gelegenheid uit zijn of haar isolement te komen met als bijkomend voordeel, dat men zich voor een ander nuttig kan maken". Het aantal dierenpensions in de Leidse streek is - nog steeds volgens de heer Muurling - veel te klein om de jaarlijkse stroom „vakantiedieren" te kunnen opvangen. De verzorger zou (zo ziet 51 Club Leiden" het) het dier bij hem of haar thuis kunnen opnemen of het verzorgen in de voor het dier vertrouwde omgeving. „In dat laatste geval kan de verzorgen evetueel ook zorgen voor bloemen en planten en „passen op" het huis van de eigenaar. De verzorger krijgt alleen kostenvergoeding op basis van een vooraf vastgesteld tarief. Hij aanvaardt geen verantwoordelijkheid voor het te verzorgen dier. De Leidse dierenartsen hebben zich bereid verklaard om dieren die tijdens de vakantie ziek worden gratis te behandelen. Veel artsen en maatschappelijk werkers hebben al positief op dit plan gereageerd", vertelt dierendokter Frits Muurling. Een mooi object, voor deze service club, om mee te beginnen. Over „Fifty - one International Leiden" nu de plaatselijke voorzitter, de Leiderdorpse rijksambtenaar Fedde van Haersma Buma. „Service clubs bestaan al heel lang. Ze willen allemaal vrindenbanden kweken onder mensen van verschillende beroepen en anderen helpen in hun sociale activiteiten. Zo zijn er in deze omgeving al clubs zoals Rotary, Lions, Soroptimisten. Dat dertien jaar geleden in België „51 International" ontstond lag in de omstandigheid dat sommige leden van de Ronde Tafel de ouderdomsgrens hadden bereikt: 40 jaar geworden, moest je er uit. Daarom ontstond de nieuwe club. „Fifty - one", omdat bij ons de gemiddelde leeftijd van de leden niet hoger mag zijn dan 51 jaar. Daarmee wordt duidelijk een vergrijzing binnen de club tegen Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Een nieuwe service club dus, die net zomin als de overige niet „laag bij de grond" is. „Andere clubs vergrijzen", zegt ook secretaris Nico van der Hoogt uit Leiden; „wij houden van „jeugd" erin en levendigheid. Fifty - one International is ook de enige service club die in Europa is ontstaan en niet, zoals de voorgaande, in Amerika. De club had al snel een sneeuwbaleffect en is nu over 18 landen verspreid, „all over the world". In Nederland begon het in Rotterdam, tweede was Breda, nu Leiden (district 112), en over een paar maanden wordt Maastricht nummer vier. Er zijn voorbereidingen aan de gang om ook Utrecht en Den Vier van de twintig „stichtende leden" van de „Fifty one Internationaal CLub Leiden, district 112": v.l.n.r. secretaris Nico van der Hoogt, clubvóorzitter Fedde van Haersma Buma, dierenarts Frits Muurling en vicevoorzitter Jaap van Steijn. Klaar v Haag service clubs te gaan beginnen". Fedde van Haersma Buma: „Per beroep willen we twee leden toelaten, met een maximum van 51 leden. Zijn het er meer, dan moet er gesplitst worden, in principe. Voorlopig zijn we in de Leidse club met 20 man, een team dat in '80 uitgebouwd zal zijn tot 30. Wat we, volgens het doel, te doen hebben Wel, het bevorderen van vrindschap, achting en verdraagzaamheid, bijeenkomsten beleggen om wederzijds begrip te ontwikkelen, de gemeenschap dienen door initiatieven te begeleiden en te steunen, zoals nu „Tot heil van mens en dier" wil". „51 International,, een club voor mannen (die geen hekel aan vrouwen hebben), werd in 1966 gesticht op een plek waar eens een regiem onder ging: Waterloo. Dat vriendschap geen grenzen kent is intussen aangetoond: vanuit Waterloo is wereldwijd een oproep tot „verdraagzaamheid en broederlijkheid" uitgegaan. De „stichtende leden" wensen ook „een boodschap van vrede en menselijke solidariteit". Stichtend lid Jaap C. van Steijn, planner, stimulator en vice - voorzitter: „We vertellen elkaar over ons beroep, er is van kennisoverdracht sprake; de ideeën worden geconfronteerd. Anderen worden uitgenodigd om bij ons lezingen te komen geven. De waardigheid van de bijeenkomsten, zo wil de geest van het club, gaat gepaard met een hartelijke vriendschap". De club staat open voor alle beroepen. Kunnen ook, laten we zeggen, vorkheftruckchauffeurs lid worden Fedde van Haersma Buma: „Principieel staan we voor ieder beroep open, maar het lidmaatschap brengt wel kosten mee. Bovendien - en dat is wel heel belangrijk - moet men zich thuis voelen in de groep, anders functioneert de club niet meer". Trouwens, ergens staat over het aannemen van leden, dat de club haar leden recruteert „binnen bepaalde professionele classificaties". Morgen wordt de Fifty - one club Leiden met ceremonieel geïnstalleerd in de organisatie. Burgemeester Vis van Leiden, de gouverneur - generaal van het totaal (een Belg), vertègenwoordigers van andere service clubs en bijna 150 leden uit binnen - en buitenland zullen de „keuroverhand iging" en het galafeest met hun aanwezigheid opluisteren. Dan is de derde „gecharterde" club van „51" een feit. Dan kan de „club van Fedde", zoals de be proefde vrinden onder elkaar ook wel zeggen, zich aan de vereenzaamden en gezelligheidsdieren gaan wijden. BURGERLIJKE STAND Geboren: Nicolaas Jaco- v. N. Mooijekind en M. C. van lohn Gerardus, zn. v. R. J. van n A. H. Gommans; Marieke, C. J. Ouwehand en C. A. M. Berg; Margaretha Maria, dr. j. j. Berbee en C. H. J. M. Teus- „„Hendrikus Petrus, zn. v. H. B. ,iade en H. A. M. Janson; Mar iannes, zn. v. A. J. Verhaar en Clere; James Gaston, zn. v. C. k)l en P. H. de Leeuw; Daniëlle Elizabeth, dr. v. C. J. van I-aay en C. M. E. Nonkes; Maar- 11n. v. J. Guijt en I. Messemaker; Anne Florence, dr. v. T. Witte- A. Ouwehand; Nicole Jolan- v. H. R. Roodenburg en V. J. jisen; Klara Louise, dr. v. C. de en G. Bos; René Martijn, zn. v. der Mark en C. H. M. Ouds- Ojj Andrea, dr. v. C. van Beelen r |W. Barnhoorn; Cater, zn. v. E. e »z en W. Gijsman; Gerard, zn. v. a Duijn en A. van de Ven; Cor- m|zn. v. N. van der Nagel en J. t fer Meij; Vincent Remmert, zn. v. it Eveleigh en P. C. Houtman; He- dr. v. J. van Rijn en D. njvisser; Sembèna Eleanor, dr. v. .Jeroe en G. E. Markus; Bartho- "Ss Wilhelmus Maria, zn. v. W. C. tlOfi Dam en B. M. J. M. van Kam- dr. v. P. J. G. van Rijn en bar; Pieter Adrianus, zn. v. D. jen Oever en A. van Beekum; jjohan, zn. v. G. J. Klinkenberg IHIIC. van Duijvenbode; Hendrik Fi- I Jan. zn. v. E. Koster en J. El- tornelia Helena Gijsberta, dr. v. 0 Duijvenvoorde en A. van Bee- jimitri, zn. v. O. van der Neut en M. Koelewijn; Huai Yuan, zn. v. H. L. Chou; Murat, zn. v. mirbad en A. Ortak; Anne-Rose Sophie, dr. v. J. R. Korswagen en M. L. van der Wilt; Caroline Jacoba, dr. v. G. J. de Graaf en H. G. van Buizen; Daniëlle Adriënne, dr. v. R. van Beek en M. C. P. Knoester; Bianca Violet, dr. v. T. C. M. den Hollander en M. E. Belt; Gerard Cornelis, zn. v. J. Kra mer en A. Heemskerk; Pieter, zn. v. F. van Koetsveld en G. J. van Staaldui nen; Wleke Marie-Anne, dr. v. B. E. P. Mijjer en M. F. Rijnders; Neeltje, dr. v. W. van Duijvenbode en N. Kuijt; Cor nelia Johanna, dr. v. C. M. Zuijder- duijn en B. J. Meijvogel; Merijn, zn. v. G. D. Molema en M. C. de Graas; Jerry, zn. v. D. Florijn en J. J. Jacobs; William Paul, zn. v. P. T. M. de Vree- de en J. van Dusseldorp; André Mi chel, zn. v. A. A. van der Zee en N. B. Rietbroek; Dennis, zn. v. A. van Dijk en N. H. M. van Zijp. Overleden: J. C. Drinhuijsen geb. 20 nov. 1898 man; A. Briër geb. 20 feb. 1932 man; J. Bonte geb. 21 okt. 1891 man; J. H. Paardekooper geb. 17 feb. 1908 man; J. J. M. van Spaandonk geb. 16 jul. 1896 man; L. Rombaut geb. 14 jun. 1891 man; G. S. H. Her schel geb. 26 okt. 1918 echtgenote van B. F. W. M. Raats; H. M. de Rui ter geb. 8 feb. 1907 man; J. van Duij venvoorde geb. 10 feb. 1932 man; P. J. F. van Horss'en geb. 14 nov. 1904 man; C. H. van den Bosch geb. 30 maart 1917 vrouw; C. Hannaart geb. 17 april 1895 gehuwd geweest met A. van der Zeeuw; C. Rietveld geb. 19 aug. 1912 man; J. A. de Brouwer geb. 25 sept. 1890 gehuwd geweest met A. J. van den Berg; J. J. Dekker geb. 5 juli 1930 echtgenote van W. J. P. Verhoog; A. J. van Putten geb. 31 mei 1884 gehuwd gewest met J. Ver meer; A. Goudkuil geb. 22 april 1913 echtgenote van: R. Handgraaf; J. de Jong geb. 28 nov. 1911 gehuwd ge weest met Z. van Duijn; S. M. Hanzel geb. 1 okt. 1913 echtegenote van D. van Zuilekom; D. van der Bent geb. 30 dec. 1905 gehuwd geweest met l-j. L. Jansen. advertentie LEIDEN De werkgroep Kind en Ziekenhuis, voortgekomen uit de lan delijke vereniging Kind en Zieken huis, die zich ten doel stelt het welzijn van het kind voor,' tijdens en na het verblijf in een ziekenhuis te bevorde ren, heeft bij de gemeente Leiden sub sidie aangevraagd voor haar aktivitei- ten. Het gaat voorlopig om een bedrag 4400 gulden dat de werkgroep in 1980 denkt nodig te hebben. Om voor subsi die in aanmerking te komen zal de werkgroep de status van vereniging of stichting moeten aannemen. De werkgroep probeert een optimale communi- catië tussen ouders en werkers in het zieken huis tot stand te brengen, een verruiming van de bezoektijden waarbij gestreeft wordt naar open bezoektijden voor ouders, het mogelijk maken van overnachtingen van ouders in.het ziekenhuis en een opheffing van de leeftijds grens voor bezoek. Behalve deze bezoekkwes- ties wil de werkgroep dat de ouders gaan mee helpen in de verpleging van hun kind, wil te- amverpleging bevorderen, grotere aandacht voor de specifieke begeleiding van het kind in het ziekenhuis bij de verpleegkundige opleidin gen en een continuering van het onderwijs voor langdurige zieke kinderen. De werkgroep Kind en Ziekenhuis Leiden probeert door mid del van voorlichting aan ouders en van contac ten met de ziekenhuizen in Leiden te werken aan de totstandkoming van genoemde doelstel lingen. Van de subsidie wil de werkgroep voor lichtingsmateriaal laten maken. Tevens wil zij een onderzoek doen naar de situatie van het kind in het ziekenhuis. LEIDEN Het is geen ge makkelijke opgave een show te brengen die geheel geïmpro viseerd is. Pamela Kirk on dernam het waagstuk gistera vond in het LAK en moest tot de ontdekking komen dat haar techniek voor verbete ring vatbaar is. Pamela's filosofie is, dat men het leven positief moet bena deren en niet bang moet zijn uit de schulp te komen; men moet loskomen van zichzelf en de aardse werkelijkheid. Om dit weer te geven, beeldde Pa mela eerst een ontdekkingsrei zigster uit op zoek naar „The re", dat overal kan liggen. Vervolgens liet zij mensen het toneel opkomen om te spelen hoe een regenboog ontstaat. Na de pauze verbond zij de toeschouwers met serpentine in de kleuren van de regen boog, mimede zij het verhaal van Baloo's geboorte uit de Chaos en zijn leergang. Tot slot zong Pamela een liedje met moraal en deelde zij bal lonnen uit aan de zaal met de opwekking de eigen clown te zijn. Echter, Pamela bleek zelf nog niet in staat geheel los te ko men. Haar improvisaties volg den de algemene lijn die door velen vóór haar gevolgd is en voegde er niets aan toe. Zo is het niets nieuws meer dat ie mand al in de foyer met spe len begint; het onverwachte is weg, en iets anders, zal deze wijze van beginnen interessant moeten maken. Pamela stond niet echt, geprononceerd op het toneel. Haar handelingen leken langzaam weg te lopen en te verdwijnen; overgangen van de ene stemming in de an dere waren nauwelijks aange geven. Pamela gleed over alles heen en drong niet dieper door in wat zij deed. Vele mogelijk heden liet ze liggen en had ze waarschijnlijk niet eens ge zien. Het opstaan en zitten van de mensen in het publiek had ze prachtig kunnen uitwerken, waardoor ze meteen de band met het publiek zou hebben gelegd, die ze zo wanhopig zocht. Het publiek lachte wel gedurende de voorstelling, maar deed niet echt mee op de momenten dat Pamela dat vroeg. Zo sterk was dit, dat Pamela vroeg of het publiek haar Engels wel verstond. Pamela was erg verbaal en legde onder het spelen haar handelingen uit; daardoor werd ook haar spel minder sterk. Haar stukje mime was weer mooi, maar had tot 1/3 teruggebracht kunnen wor den. Het liedje, haar opwek king aan het publiek tot crea tiviteit in het leven en het lief devol uitreiken van ballonnen vond ik zeer zwak. Hierin her kende ik die Amerikaanse uit drukkelijkheid, die angst dat de dingen in hum impliciet heid niet duidelijk zijn ge weest, en nog eens expliciet gezegd moeten. Pamela zal nog wat moeten sleutelen aan haar optreden, voordat ze haar overtuiging volledig op het pu bliek zal weten over te bren gen. JACQUELINE MAHIEN Burgemeester en wethouders van Alphen aan den Rijn brengen ter algemene kennis, dat met ingang van 16 oktober 1979 Hare Majesteit de Koningin heefl benoemd tot burgemeester dezer gemeente de edelachtbare heer M. Paats te De Lier. Teneinde de ingezetenen van Aarlanderveen gelegenheid te bieden met de burgemeester en mevrouw Paats kennis te maken, zal op donderdag 18 oktober 1979 van 18.30 tot 19.30 uur een receptie worden gehouden in het Dorpshuis, Dorpsstraat 53. Alphen aan den Rijn, 10 oktober 1979. Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, H. Minekus. J.J. Goedhart (1b). OEGSTGEEST Gistera vond werd in de commissie van verkeer en vervoer te Oegstgeest een schetsplan ge presenteerd dat de reconstruc tie van het tweede gedeelte Geversstraat en Leidse Straat weg inhoudt. Te zijner tijd zal dit plan de raad passeren die er krediet voor moet verlenen. In feite is de uitvoering ervan een afronding van het busba nenplan en ook dit gedeelte van de genoemde wegen zal' worden geasfalteerd. De bo men op de Leidse Straatweg zullen behouden blijven en de rijweg zal iets smaller wor den. Ten aanzien van het kruispunt met de Warmonderweg wor den er een aantal alternatie ven genoemd. Het laatste ge deelte van de Terweeweg dat uitmondt op de Geversstraat zal eenrichtingsverkeer blij ven in het plan zoals het ge reed ligt. De direkteur ge meentewerken de heer Van Gorkom vestigde er de aan dacht op dat van de zijde der middenstanders, zoals dezer dagen tijdens een bijeenkomst van „Oegstgeest Actief", er voor gepleit wordt de Tewer- weeweg open te stellen voor verkeer in beide richtingen. Als het huidige plan niet ge wijzigd wordt, zal uitvoering dit tweerichtingsverkeer on mogelijk maken. Men zal dan alleen nog maar vanaf de Ge versstraat de Terweeweg in kunnen rijden. Meer niet. Aangezien de maatregel niet voor fietsers geldt pleitte de heer Kakebeeke (CDA) ervoor in het laatste gedeelte Terwee weg een stukje fietspad op te doen nemen. Na reconstructie zal de Leidse Straatweg par keergelegenheid bieden aan vijftien auto's. Tevens zal de riolering onder handen wor den genomen. Overigens zegde wethouder J. J. Thorn toe dat er nog ter visie legging zal plaatsvinden. Op het tweede deel van het verkeersplan van DHV, dat gepresenteerd is in opdracht van de gemeente, werd gister avond nog wat kommentaar' geleverd door de commissiele den en aanwezigen. Men is thans bezig met het verwer ken van de vele honderden re- akties die hierop gekomen zijn. Op 29 november zal men kennis kunnen nemen van de conclusie van DHV en in janu ari zal hierover een hoorzit ting worden gehouden. Als het definitieve verkeersrapport verschenen is zal de raad uit eindelijk beslissen over té ne men stappen. Uit antwoorden op vragen van de commissieleden viel op te maken dat DHV rekening zal houden met de reacties van Oegstgeestenaren. De bijeen komst werd o.m. bijgewoond door de heer De Jager van DHV die bereid was kommen taar te leveren. N.a.v. vragen van aanwezigen deelde, de heer Thorn mede dat er geen sprake is van zo maar de aanleg van een woon wagenkampje nabij de Groene Kerk. In de thans aan de gang zijnde reconstructie van de Haarlemmerstraatweg worden, wel voorzieningen aange bracht voor het geval dat ooit met de aanleg van genoemd realisatie zal plaatsvinden. Dit woonwagenkampje. Hierover staat echter niet in verband komen aparte voorstellen. Chevrolet Citation Malibu 4-deurs Malibu Coupé - Chevrolet Monza Pontiac Lemans enz. enz. Al deze auto's zijn te bezichtigen op ons voorterrein. Vanwege de lage dollarkoers nu extra voordelig! Vondellaan 80, Leiden telefoon 071-769313

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5