Nieuwbouw Fleeschmeesters llikvanger leiderdorp Progressief Zoeterwoude wil minder verkeer op Miening Kans op voetpad langs Haarlemmerstraatweg AANLEG FIETSPADEN VERLOOPT STROEF Katwijk heeft reusachtige ladderwagen eer Kamervragen er huren van renflats Katwijk Dorpshuis de Zilk 2 november open John van Vliet kweekt pompoen van 31 kilo lodelijk ngeval 1Q Ernstige overlast door Rijnsburgse sehaats- plankbaan Auto in brand KORTWEG IÜSGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 9 OKTOBER 1979 TOMMISSIE AARZELEND AKKOORD !;$ET ONTWERP taai yooi A ~m [DERDORP De imissie Ruimtelijke lening en Openbare j-ken heeft gistera- id erg moeilijk ge- p over het kantoor- |d en congresruimte de Vleeschmeesters L (Teekens) wil bou- i op de hoek van de .Persant Snoepweg en de Simon Smitweg, naast het medisch-kleuterdag- verblijf „Margriet". Het was het tweede ontwerp van architect Dam waar over de commissie zich boog. Het eerste had eni ge tijd geleden vanwege zijn massaliteit geen ge- 'WIJK Hans Kombrink, PvdA volkshuisvestings- alist in de Tweede Kamer, heeft voor de tweede maal jftelijke vragen gesteld aan staatssecretaris Brokx, in el iand met het niet terug geven, of verminderen, van de F aan de bewoners van de drie torenflats in Katwijk. ncj|brink heeft via deze weg de staatssecretaris verzocht >n jotieven, die achter dit besluit liggen, bekend te maken, '"leer Brokx besloot begin van dit jaar de bewoners van de n ^straat teruggave van huur te geven in verband met een ndnnen beroepsprocedure van een van de flatbewoners. De i.a. taling zou geschieden via de eigenaar, de Katwijkse Bouw- eajiiging, maar dat is nooit gebeurd. Op nadere aandrang in Voorjaar van de flatraad in Katwijk en na Kamervragen ]Hans Kombrink, verklaarde de Katwijkse Bouwvereniging Joch bereid, het bedrag uit te betalen. Inmiddels startte de 40ente Katwijk, en haar beide woningbouwverenigingen, een rek met het ministerie van Volkshuisvesting, om voor twee jieke flats ook huurverlaging te krijgen. Tot ieders verras- iechter kwam de Katwijkse onderhandelingsdelegatie met handen van staatssecretaris Brokx terug, zelfs de toegezeg- cmentie voor de Colijnstraat werd teruggenomen. ng en orgel in Rijnsburgse kranathakerk tfSBURG In de Rijnsburgse Maranathakerk wordt ivond een concert gegeven door organist Dirk Schone- I en het Rijnstreekkoor onder leiding van dirigent Jac- I Colijn. Het koor zal worden begeleid door organist l Wiesmeyer en pianist Peter Kavelaar. Zangsoliste is jtte Barnhoorn. programma bestaat gedeeltelijk uit orgelwerken die door Schoneveld ten gehore zullen worden gebracht. Deze orga- [ïeeft gekozen voor werken van Bach, Walond, Buxtehude, dpi, Andriessen en Loeillet. Rijnstreekkoor zal het orgelspel steeds afwisselen met het Inde koraal uit de cantate 147 van Bach en het eveneens be- |e „Largo" van Handel. De rest van het programma bestaat perken van Schubert, Verdi en Léhar. Het concert begint (ialf negen. De kerk is vanaf 19.45 uur geopend. nade kunnen vinden in de ogen van de commis sie. De meningen bleken verdeeld te zijn over het nieuwe ont werp, dat simpelweg bleek te bestaan uit het oude plan waarvan twee lagen waren af gehaald. Ook vond men het een bezwaar dat het kleuter dagverblijf „Margriet" in de knel zou komen. Alleen het raadslid Th. Stuivenberg bleef tenslotte in zijn bezwaren vol harden. De rest van de com missie kon zich met de opvat ting van wethouder A. H. Meerburg (CDA) verenigen, dat het nieuwe plan planolo gisch gezien beter tot zijn recht kwam. Een opvatting die werd onderstreept door het burgercömmissielid. v.d. Beek, met zijn opmerking dat het ge bouw van Teekens, (drie kan toorvleugels met een ronde zaal aan de kant van de Per sant Snoepweg) de nieuwe blikvanger van Leiderdorp gaat worden. De vijfde en laatste fase van het park „De Houtkamp" wordt op 29 oktober in de ge meenteraad behandeld. De commissie had geen proble men met enkele wijzigingen, onder andere van de vijver, waardoor een aanzienlijke be sparing wordt bereikt. Ook zette de commissie een eerste stap in de richting van de bouw van een studentenflat (voor echtparen) in combinatie met een werkplaats voor de dienst sociale werkvoorziening Leiden, op de plaats van de voormalige boerderij Van der Meij, nabij de brug over de Zijl tegenover de LOI. De Leidse gemeentelijke dienst zoekt naar een ander onderkomen vanwege de hoge huur van het huidige complex op het indu strieterrein de Waard. De Stichting Leidse Studenten huisvesting heeft behoefte aan de bouw van een studentenflat voor tweepersoonshuishou dens. Voordat deze gecombi neerde bouw realiteit zal wor den, moet eerst zowel het streekplan Zuid-Holland West als het bestemmingsplan wor den gewijzigd. Op het terrein rust thans de bestemming re creatieve doeleinden. Trots toonde gisteravond de Katwijkse brandweer haar nieuwe, voor de regio unieke, ladderwagen. Ook burgemeester Bos nam even vergenoegd plaats in de bak zie foto). De reus overbrugt in enkele seconden ongeveer 30 meter, met of zonder brandslang. In het bijzijn van veel gemeenteraadsleden en nogal wat technische ambtenaren van de gemeente Katwijk, demonstreerde de brandweer haar bijna een half miljoen gulden kostende ladderwagen. Het hoogtebereik van deze auto is ongeveer 32 meter. Dat is hoog genoeg voor de meeste flats (alleen de torenflats in Katwijk niet) uit de omgeving. Vier automatisch uitschuifbare ladders, in eikaars verlengde, kunnen alle richtngen uitzwenken en zowel van boven als beneden bestuurd worden. Boven aan het laddergedeelte bevindt zich een kleine cabine, die aan ongeveer drie mensen plaats kan verlenen. Rondom deze cabine, en aan de ladder zelf, zijn schijnwerpers bevestigd, die in het donker voor het nodige licht kunnen zorgen. De ladderwagen staat voorlopig in de oude militaire loodsen aan de Cantineweg. Waar hij te zijner tijd zal komen te staan, met andere woorden, waar de nieuwe brandweerkazerne gebouwd wordt, was na deze demonstratie het agendapunt van de besloten vergadering in het Katwijkse gemeentehuis. INTERPELLATIE IN GEMEENTERAAD ZOETERWOUDE De dreigende verkeersdruk te op de Miening nu deze straat binnenkort weer voor het verkeer openge steld gaat worden, is voor de raadsfractie van Progressief Zoeterwoude aanleiding voor een in terpellatie aan burge meester en wethouders van Zoeterwoude. De Miening is vanaf juni gesloten geweest omdat de beschoeïng en het wegdek van de Noord- buurtseweg een flinke opknapbeurt behoefden. Ook is er een hoofdriole ring aangelegd. Progres sief Zoeterwoude heeft inmiddels b. en w. ver schillende malen gewe zen op de gevaarlijke verkeerssituatie zoals die op de Miening be stond en bij de openstel ling weer zal ontstaan. Momenteel maakt al het ver keer gebruik van de Keer- weer. In de laatste raadsverga dering heeft PZ gevraagd of het mogelijk was ook in de toekomst de Keerweer open te houden en via het instellen van éénrichtingverkeer op Miening en Keerweer de ver keersstroom over beide wegen te verdelen. Wethouder Van der Heijden vertelde toen dat dit een provinciale aangele genheid was en dat de Provin cie de Keerweer dicht wilde hebben omdat dat nodig was voor de voortgang aan de om- leidingsweg,/ provinciale weg nr. 17. Daarop heeft PZ zelf contact gezocht met Provinciale Wa terstaat en hier bleek men toch bereid tot een gesprek. Volgens PZ zelfs in die mate dat als de gemeente Zoeter woude een verzoek indiend om de Keerweer open te hou den, de provincie dit wellicht inwilligt. De interpellatie heeft niet alleen de bedoeling om zo snel mogelijk tot indiening van dit verzoek te komen, bo vendien wil PZ een verklaring hebben waarom b. en w. niet in een eerder stadium zelf een dergelijk verzoek heeft willen doen. De fractie van PZ vraagt zich zelfs af of door toezeggin gen aan derden of andere overwegingen het college van b. en w. weigert haar mede werking te verlenen. De be handeling van de interpellatie zal tijdens de eerstvolgende raadsvergadering op 25 okto ber, plaats vinden. Paul Heijse koninklijk onderscheiden WASSENAAR Paul Heijse uit Wassenaar is bij zijn af scheid als leraar aan de mid delbare technische school voor fotografie en fototechniek be noemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Op de re ceptie, die het echtpaar Heijse door het Schoolbestuur werd aangeboden, bood de burge meester van Wassenaar mr. K.Staab, de bij de koninklijke onderscheiding behorende versierselen aan. DE ZILK De bouw van het nieuwe dorpshuis in de Zilk vordert gestaag en rond half oktober wordt dan ook de op levering verwacht. De aannemer „Veenman en Vink" is er ondanks de strenge vorstperiode in geslaagd het gebouw binnen de gestelde termijn te voltooien. De opening van het nieuwe dorpshuis is vastgesteld op 2 novem ber om drie uur. Dan zal de burgemeester van Noordwijkerhout het gebouw openen en de naam bekend maken. De winnaar van de naamwedstrijd zal dan tijdens de receptie, die na de opening plaats vindt, een cadeau ontvangen. Zowel op vrijdag- als op za terdagavond wordt in het dorpshuis een feestelijke bijeenkomst georganiseerd die voor alle Zilkers gratis toegankelijk is. De aanvang van deze feestavonden is 20.30 uur. In het dorpshuis ziin drie zalen gebouwd. Een grote zaal voor 250 personen, een kleine zaal voor 75 personen en een vergader ruimte voor 15 personen. Verenigingen en organisaties die in de toekomst van één van de ruimten gebruik willen maken kun nen zich melden bij het bestuur van de Stichting „Wassenaar". VOORSCHOTEN Met een pompoen van 31 kilo heeft John van Vliet de Voorschotense pompoenenkweekwed- strijd voor kinderen tot 16 jaar gewonnen. De vrucht had een omtrek van 174 centimeter. De tweede prijs is gewonnen door de eveneens uit Voorschoten afkomstige Knud Jansen met een pompoen van 26 kilo en de derde prijs door Marcel Kriek uit Leiden met zijn pompoen van 23 kilo. De drie winnaars hebben uit handen van wethouder Marselis een beker met inscriptie ontvangen. Aan de overige 52 deelne mers werden kleinere prijsjes uitgereikt. John van Vliet neemt volgende week deel aan de landelijke pompoenkweekwedstrijd. p-Irlemmermeer t ^9-jarige L. van Ruiten /ei Hillegom is in de Latjit van zondag op Indag overleden aan rt. verwondingen die hij e uren eerder had op pen bij een verkeer- teval in zijn woon- e |ts. Het slachtoffer. >-Jte op de Lisserdijk, enr hij werd aangereden r een auto, toen hij sftp voorrang verleende. ^nderdag jste steen fa(C-Voorhout DRHOUT De eerste b voor het Sociaal Edu* lef Centrum (SEC) dat bt gebouwd vóór de tthal aan de Jacoba van penweg, zal komende iderdag om drie uur wor- I gelegd door burgemees- IK. Th. van de Wouw. et centrum zullen worden pisvest de VolksuniversU Voorhout en de Jongeren pteit „Kontakt". Boven- I zal het centrum open- li voor vele andere activi- |n in Voorhout zoals bij- fbeeld bijeenkomsten van Vrouwentrefpunt waarbij Tal gedacht wordt aan de ha-avonden, oijeenkom- van bejaarden en andere beringen. r. Brink opent uize Agnes IRHOUT De officiële o- ng van het nieuwe bejaar- 'erzorgingshuis aan de enstraat, Huize Agnes, zal vrijdag worden verricht mr. N. W. A. Brink, lid Gedeputeerde Staten van I-Holland. Het tijdstip fop de opening zal plaats en is bepaald op 14.30 uur. Ie openingsplechtigheid zal nieuwe huis worden be- n tigd door de genodigden. OEGSTGEEST De reconstructie van de Haarlemmerstraatweg en aanleg van een fietspad aan de westzijde daarvan is in volle gang. Nu al is er enige ongerust heid bij Haarlemmerstraatwegbewoners over het niet voorkomen van een voet pad op de tekeningen. Gisteravond bracht een bewoner naar voren dat het fietspad roqd de Groene Kerk, dat mede als voetpad gebruikt wordt, bijzonder ge vaarlijk is. Vooral tijdens de weekeinden loopt men daar met angst en beven, omdat talrijke toer-racefietsers vaak in koppeltjes met gro te snelheden over dit fietspad snellen zon der acht te slaan op eventuele voetgan gersEen euvel dat zich in toenemende mate ook op andere fietspaden, die tevens als voetpaden moeten worden gebruikt, voordoet. Wethouder Thorn, voorzitter van de commissie voor openbare werken, kon zich de ongerustheid begrijpen. Ook de aan wezige commissieleden bogen zich nog eens over de reconstructietekening. „Is er nog een mogelijkheid om door middel van een geringe versmalling van het fietspad een veilige voetgangersstrook te krijgen", zo werd er gevraagd. De meningen waren ver deeld. Niettemin beloofde wethouder Thorn deze vraag mee te zullen nemen ter nadere overweging. Overigens zal in het toekomstige Haaswijk een voet- en fietspad achter de Groene Kerk om gerealiseerd worden. In de loop van de oktobermaand zal er een speciale voorlichtingsavond komen over het totale voet- en fietspadenplan Haaswijk. De huidi ge ontsluitingsweg die vanaf de Haarlem merstraatweg door Haaswijk naar de nieu we brug over het Oegstgeester Kanaal voert zal in de toekomst de functie van voet- en rijwielpad krijgen. RIJNSBURG De zo goed als nieu we baan voor liefhebbers van het schaatsplankrijden in Rijnsburg blijkt een bron van tomeloze ergernis voor omwonenden te zijn geworden. De toestand bij de baan lijkt onhoud baar te worden. Tot deze copnclusie kwam in elk geval gisteravond het raadslid Brul (WD) tijdens een ver gadering van de commissie Welzijn. Hij vreesde, dat omwonenden weieens eigen rechter konden gaan spelen om de lastige jongeren te verwijderen en vroeg om maatregelen van de politie. Nu zijn het niet de liefhebbers van de schaats- plank, die voor de overlast zorgen. In de avon den worden de baan misbruikt door luidruchti ge jongeren op (brom)fietsen. De klachten zijn ai zo hevig geweest, dat de burgemeester en de gemeentesecretaris het afgelopen weekeinde een kijkje zijn gaan nemen. Gistermiddag was er tussen de betrokkenen een gesprek op het politiebureau. De commissie stemde gisteravond in met de uit breiding van het speelterrein van de ooi De W i 46.000 i WASSENAAR De aanleg van diverse fietspaden in Was senaar vlot niet zo erg. Voor diverse plannen moet nog goedkeuring van de overheid verkregen worden, in andere gevallen verlopen de onderhandelingen met de grondeige naren moeilijk. Het tracé van het fietspad Raaphorstlaan-Kerkehout-Mariahoe- ve is momenteel in studie bij de provinciale overheid. In de eer ste helft van 1980 worden hierover nadere mededelingen ver wacht. Ook de toekomst van het geprojecteerde fietspad Waals- dorperlaan-Meijendell is nog onzeker. Het overleg tussen de pro vincie en de Haagse Duinwaterleiding Maatschappij verloopt stroef. Verwacht mag worden dat Rijkswaterstaat een voorstel zal doen voor de aanleg van een fietstunnel onder de Rijks straatweg nabij de Rust en Vreugdlaan. Voor de aanleg van een toeristisch fietspad langs de Zijl-wate ring tussen Wassenaar en Valkenburg is van deze laatste ge meente nog geen positieve reactie ontvangen. Burgemeester en wethouders van Wassenaar stellen zich voor al vast plannen te laten uitwerken voor een fietspad tussen de Hogeboomseweg en het fietspad Ter Weer. Hierbij behoort een aansluiting naar de Oostdorperweg door het plan Ter Weer tot de mogelijkheden. Voor het fietspad langs de Rijkstraatweg tussen de Paauw en de Zijdeweg moet nog subsidie van het rijk worden afgewacht. De provincie heeft inmiddels positief gereageerd. De plannen voor de aanleg van een fietspad langs de Kokshoornlaan tenslotte, wachten nog op de vaststelling van het bestemmingsplan Hoge Klei. Fietspad no. 89, parallel aan de Rijkstraatweg in de richting Lei den, is inmiddels voltooid en in gebruik genomen. r t Wassenaar telt nog te weinig fraaie LEIDERDORP Een personenauto aan de Houtschans in Leiderdorp is gisteren door brand verwoest. De eigenaar van de auto was zelf de oorzaak van het uitbreken van de brand. De man was bezig met draaiende moter enkele onderdelen van zijn auto schoon te maken. Het schoonmaakmiddel vatte vlam en de auto stond binnen korte tijd in lichter laaie. De uitgerukte brandweer kon weinig meer uitrichten. LISSE De Lissese EHBO-afdeling houdt morgen een jaarvergadering in gebouw Salva- tori aan de Wagenstraat. Op de agenda staat on der meer een bestuursverkiezing. De vergade ring begint om 20.00 uur. OEGSTGEEST De Stichting Welzijn Oude ren Oegstgeest organiseert op donderdag 11 ok tober haar jaarlijkse verkoopdag. Op deze ver koopdag zullen de resultaten van de handwerk- clubs, waaronder wandkleden, merklappen en poppewiegjes verkocht worden. Samen met de verkoopdag vindt ook een expositie van de te ken-, schilder- en hobbyclubs plaats. Tenslotte wordt er een mand met poezen en een Hardan- ger tafelkleed verloot. De verkoopdag wordt gehouden in het gebouw van de stichting, Lijt- weg 9 in Oegstgeest. De opening, muzikaal om lijst door ensemble „Reprise" en het zangkoor „Viva la Musica", vindt plaats om 10.00 uur. LEIDERDORP Ter ere van haar twee-jarig bestaan organiseert de Leiderdorpse Carnavals vereniging „de Rijnschuimers" een groots bal. Aan deze feestavond wordt meegewerkt door het trio „de Treffers" alsmede door een Hol landse Boerenkapel. Diverse raden van elf zoals de Blauwkousen en de Cascarvieten zul len op deze avond aanwezig zijn. Het bal wordt gehouden op zaterdag 13 oktober in het Zijlk wartier aan de van de Marckstraat in Leider dorp, en begint om 20.30 uur. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de zaal.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 7