Spannend binnen kerk DPR van Utrecht vraagt kardinaal om vertrouwen in dialoog Peek Cloppenburg HEEL SPANNEND ZON SUPERWIJDE BROEK MET JOU ERIN. Ontsnapping uit Alcatraz en een griezelige Alien trekken publiek Korte Metten kunst en kunstenaars werkdocument dat de synode-agenda bege leidt, zo spoedig mogelijk openbaar gemaakt wordt. Kardinaal Willebrands heeft gezegd, dat de twee thema's van dialoog en collegialiteit, die overigens in veel ingezonden reacties naar voren komen, hem als zeer belangrijk aan spreken. Hij is nog bezig met het samenstellen van zijn notities voor het synodesecretariaat in Rome en heeft goede hoop op een goed verloop van de synode. In de rondvraag heeft kardinaal Willebrands daartoe uitgenodigd door de vergadering als zijn mening te kennen gegeven dat het niet juist is te spreken van een proces-Schille- beeckx. Er is geen aanklacht, geen aange klaagde en geen veroordeling. Aan prof. Schillebeeckx is gevraagd om voor een com missie van drie theologen, waarvan de namen nog niet bekend zijn. enkele passages uit zijn boek „Jezus, het verhaal van een levende" in onderling overleg toe te lichten, in relatie tot het geloof. Het is een kwestie van ophelde ring zegt kardinaal Willebrands en hij heeft hoop op een positieve oplossing. Frans Gort, leerling orgel van Johann Th. Lemckert aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag geeft vrijdag 11 ok tober (11.00 u.) een 1/2 C-reci- tal in de Grote Kerk te 's-Gra- venhage. QNSF, een dit jaar opgericht gezelschap voor vrijetijdsto- neel, geeft op vrijdag 12 okto ber zijn eerste voorstelling in Diligentia. Opgevoerd wordt het blijspel Ik zie, ik zie wat jij niet ziet (Blithe Spirit) van Noel Coward in de regie van Leo van der Deyl. Het Eerste Vrijzinnig-Chris telijk Lyceum aan de Van Stolkweg te Den Haag viert het 50-jarig bestaan op vrijdag 12 oktober met een voorstel ling van 'Het dievenbal' van Jean Anouilh. Het wordt opge voerd door leerlingen onder regie van mevrouw Sylvia Os- ten met medewerking van vele anderen. Tijdens de vergadering van de Diocesane Pastorale Raad van Utrecht is aan kardi naal Willebrands, als aartsbisschop van Utrecht, een gezamenlijke brief van alle dekens en van de Diocesane Pastorale Raad aangeboden in verband met de parti culiere synode van januari in Rome. De brief wijst er op dat de bisschoppen in de tijd van het Vaticaans concilie leiding hebben gegeven in dialoog met hun gelovigen, ook met hen met wie zij het niet eens konden zijn. In de jaren zeventig blijkt, dat deze wijze van gelovig samen spreken van bisschoppen en gelovigen tot een onoplosbaar conflict tus sen de Nederlandse bisschoppen heeft geleid. Uitdrukkelijk vraagt de brief dat opnieuw het vertrouwen wordt uitgesproken in de dia loog binnen de rooms-katholieke kerk in de geest van het tweede Vaticaans concilie. De brief wijst ook op de noodzaak van colle gialiteit onder de Nederlandse bisschoppen en wel zo. dat zij als één college weer leiding kunnen geven aan de kerkgemeenschap. Als een heel concreet punt wordt aan kardinaal Willebrands gevraagd te bevorderen, dat het Badstof streei sweater. In o.i paars/fuchsia zwarte kleurei kombinatie. Wijde flannel broek met rondom band plooien, diepe steekzakken e kontrasterend biezen. In o.a. paars, bordea blauw, zwart grijs. Mt. 34 t/m 40 Filmweek Arnhem 1979 Filmweek Arnhem heeft nog geen toppers Elliot Gould en lan Carmichael op de lokomotief in Anthony Page's bewerking van Hitchcocks 'The lady vanishes'. Bouclé streep- pullover met V-hals. In dive: kleurkombinat zoals paars/ fuchsia/zwart. Ruimvallende flannel ruitjes- broek met diej steekzakken. De broek heefl bandplooien rondom en en banden. In o.a zwart/paars, zwart/bordeai en zwart/cycla Mt. 34 t/m 40 malen verfilmd gegeven, dat van Siegel door zijn bijna do cumentaire benadering toch een extra duwtje krijgt. Alien was in trek vanwege ARNHEM Het is maar goed dat de Filmweek Arnhem geen prijzen toekent, ywant in dat ge val had de jury het bij zonder moeilijk gehad. Er zijn tot nu toe alleen maar films vertoond, die meestal redelijk goed konden worden ge noemd, maar geen echte uitspringers waardoor het publiek helemaal ontdaan uit de zaal kwam. Toch is er een duidelijke voorkeur van de zijde van het publiek. Don Siegel 's Escape from Alcatraz wekte het Arn hemse publiek in groten getale uit zijn apathie en de science-fiction thriller Alien liet ook veel niet- professioneel kijkende Arnhemmers op straat. Escape from Alcatraz is het relaas van drie gevangenen, die van het rotsachtige eiland voor de kust van San Fran cisco ontsnapten uit de ge vangenis, en op hun vlucht naar de vrijheid, in twee uur film zorgvuldig voorbereid in 1960, in tegenstelling tot hun voorgangers, de reis wel haalden. Met Clint Eastwood als grote animator. Regisseur Don Siegel heeft de aanlei ding daartoe en de uit werking daarvan met een zeer knappe montage goed uitgebuit. Of het hier nu om een levensgevaarlijke gevan gene gaat, de sympathie van de kijker ligt geheel bij de uitbrekers. Een al meerdere de griezeleffecten, veroor zaakt door een ei, dat van een andere planeet is ge plukt, maar op de terugweg in het ruimteschip naar de aarde uitgroeit tot een dode lijk monster, dat via luchtko kers in de vorm van een krab en later in veel giganti- scher vormen de bemanning van het ruimteschip uit moordt. Vriendelijker was ongetwijfeld Anthony Page's remake van Alfred Hitch cock's The Lady vanishes. Regisseur Anthony Page ver klaarde onmiddellijk dat hij de film voor zijn plezier had gemaakt. „Toen ze mij vroe gen de film te regisseren, had ik al een rolbezetting. Elliott Gould, Cybill Sheperd, Ange la Lansbury en Herbert Lom. Ik heb toen ja gezegd en erg prettig met hen gewerkt. Ik kon, wat Hitchcock nog niet had, werken in Cinemascoop, Technicolor en op locatie Ik hoop dat het publiek de film leuk vindt, want dat was m'n bedoeling vooral. Cybill is natuurlijk heel anders dan de preutse Margaret Lockwood destijds, maar het is meer een comedie dan een thriller. Want als je een thriller wil maken, moet je tegenwoordig een hoop geweld vertonen. En wat de cricket-fanaten betreft, dit keer gespeeld door Arthur Low en Ian Car michael: Al ben ik Engels man ik weet niks van cricket af. Ik heb het even gespeeld, maar de bal was me te hard". OTTO MILO- Bouclé V-hals pullover. In o.a. zwart paars en fuchsia. In de maten smallmedium en large. Komfortabele ruitjesbroek met 'Kenzo' zakken en smocktaille. In o.a. paars. Mt. 34 t/m 40. PEEK CLOPPENBURG. GEWELDIGE MODE,GEZELLIGE SFEER. Cybill Shepherd als de warrige miljonairsdochter in 'The lady vanishes'. BINNENLAND LEIDSE COURANT DINSDAG 9 OKTOBER 1979 PAGINA Paus Johannes Paulus II heeft als thema voor de der tiende werelddag van de vrede (1 januari 1980) geko zen: „Waarheid, de kracht van de vrede". De waarheid, aldus een toelichting, brengt een terugkeer met zich mee van de morele orde, de eisen van de ge rechtigheid en de sociale liefde en tenslotte de priori teit van het „zijn" over het „hebben". Op de tiende ontmoetingsdag van Open Kerk. die in Roer mond is gehouden, is een voorstel uit de kringen van de Citykerk in Maastricht aange nomen om te proberen een manier te vinden waarop de doorsnee-gelovige uiting zou kunnen geven aan zijn onge noegen. Men was van mening. dat er in een brede laag van de bevolking onvrede heerst over het beleid van bisschop Gijsen van Roermond. Een initiatiefgroep gaat zich bera den over de uitwerking van het plan. De raad van kerken in Ber gen (NH) organiseert een trits lezingen over de kerne nergie. Op 23 oktober zal prof. dr. E. Schillebeeckx een voordracht houden over de bijbel en kernenergie, onder de titel „kernenergie en scheppingstheologie". Op 27 november spreekt de plaatsvervangend directeur- generaal van het ministerie van Economische Zaken, be last met de energievoorzie ning in Nederland, over de situatie in Nederland van uit internationaal perspec- tief. Op 15 januari zal drs. M. Bustraan van het reac torcentrum Petten, spreken over kernenergie in de praktijk. De Raad van Kerken in Ne derland zal morgen zijn maandelijkse vergadering houden. Gesproken zal wor den over de uitnodiging van Gabriel Habib, secretaris-ge neraal van de raad van ker ken van het Midden-Oosten, een officiële kerkelijke dele gatie te sturen naar deze raad om de betrokkenheid van de Nederlandse kerken bij de si tuatie van de christenen in Libanon tot uitdrukking te brengen. Voorts zal de raad moeten beslissen over een mogelijke verkennende ont moeting met het Humanis tisch Verbond. Ook zal de eindtekst moeten worden vastgesteld van een brief aan pastores, kerkeraden en paro chieraden, waarbij het vooral zal gaan om de betrokkenheid bij het proces van de kerken- conferentie. De „Actie 40.000", waartoe katholieken in Limburg het initiatief hebben genomen om gelden in te zamelen voor instituten waaraan de bisschop van Roermond geen subsidie meer wil ge ven en waarmee een be drag van veertigduizend gulden was gemoeid heeft in totaal zestigdijr zend gulden opgeleverd, il heeft het actiecomité meegt-l deeld. De Nationale Raa voor de Katechese kret 24.500 gulden, de Raad vak Kerken 16.000 gulden, hA Landelijk Pastoraal Ovet leg 9.300 gulden en het Cen traal Adviesbureau voo< Priesters en Religieuzei 5.000 gulden. De actie, b< doeld om de leden van di kerk in Limburg zich hL wust te doen worden van df eigen verantwoordelijkheid en isolatie tegen te gaan zal worden voortgezet. Ei kwamen 1036 stortingei binnen, waarbij honder bijdragen van groeperii gen, zoals kerkbesturen kloostergemeenschappen er actiecomité's.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 6