Parker wint al te economisch... verpletter^ Erido Dames Gemini/Kangeroes wijzen sterk Polaris snel teru Nijssen Trotters nog altijd ongeslagen Sterke „zaalstart" van Foreholte Bv L@8a@n I Mentaal zwak DIOK verliest J SPORTTRIBUNE ZEGE OP WWV: 5-10 LEIDSE COURANT MAANDAG 8 OKTOBER 1979 PAGII LEIDEN Het is niet te hopen dat het Leidse basketbalpuöliek zaterdaga vond een voorproefje heelt gekregen van de wijze waarop Parker dit seizoen de vele „verplichte nummers" wil gaan afwerken. Dan namelijk lijkt het geen voorbarige conclusie nu al te stellen dat de Vijf Meihal in dat soort weekein den akelig leeg zal zijn. En niet onte recht. Een tegenstander die het ge woon niet in zich heeft collectief top- basketbal te spelen is op zich al geen publiekstrekker. En als Parker daar dan ook nog eens op inhaakt met een al te economisch spelletje, blijft er nog maar weinig te genieten over. Een der gelijk spelbeeld was zaterdagavond in het treffen met Stars (het oude Buito ni) dan ook te aanschouwen. Een trei len dat overigens wel door Parker werd gewonnen. Via 91-84 werd de vierde competitie-zege een feit. TT Een overwinning die de Leidenaars in de begin fase van de tweede helft veilig stelden. Toen be sloot Parker even op tempo én op niveau te spelen. De schamele 42-39 ruststand werd bin nen vier minuten omgetoverd in een ruime 55- 40 voorsprong en even kwam er sfeer in de Vijf Meihal. Heel even maar helaas. Parker vond het genoeg, rommelde weer gewoon door en be sloot tot het freewheelend uitspelen van de ge lopen partij. Roy Leysner kwam in de ploeg (en na een zwakke start zelfs redelijk in zijn spel) en ook bankzitter Joost Cornelissens mocht opdra ven om wat routine op te doen en een puntje aan de score toe te voegen. Een en ander met een tweeledig gevolg. De 20-punten-marge ver dween als sneeuw voor de zon en - wat erger mag worden genoemd - van enig aantrekkelijk basketbal was geen sprake meer. Want, daar kwam ook Stars niet aan toe. De Flamingo's kennen weliswaar in Hagens, Arm strong en vooral Parker goede spelers, als ge heel bereikt het team niet het niveau dat toch noodzakelijk is om bij de top-vier van Neder land enige indruk te maken. Des te kwalijker derhalve dat Parker (met een wel draaiende Sid Parkers nieuwste Amerikaanse aanwinst, Ervin Giddings, kijkt nog wat benauwd. Ei genlijk was daar geen reden toe. Freewheelend werd Stars geklopt. Bruinsma) in die eerste periode niet al ruim af- ruststand besloten. En na die rust even tot stand nam. Zelfs mocht Stars via genoemde ..normaal basketbal... Amerikanen Armstrong en Parker regelmatig ®c°'®8 'ker: Brumsma 21, Woudstra 19, een voorsprong nemen (18-20, 22-26, 28-30), K/Uldh0' 18' GJddl"9SJ1" Sco/®8 S,ar8: Arm" voordat de Leidenaars tot een positieve 42-39- strong 30, Parker 26, Hagens 10. LEIDEN In de bad- mintoncompetitie maakte BC Leiden korte metten met Er ido. De Leidenaars gaven geen enkele partij uit handen en wonnen dan ook met 8-0. Veglo kwam te gen DKC 4 niet ver der dan een 4-4 ge lijkspel. In deze wed strijd speelde Sylvia Frederiks van Veglo een grote rol. BC Leiden verpletterde het Zoetermeerse Erido. De Leide naars wonnen alle acht par tijen. Interessant was het duel Jan Slingeland - San Hartwijk (Erido). Laatstgenoemde speel de vorig jaar nog bij BC leiden. Het werd een spannende wed strijd tussen de oud-teamge noten. Slingeland won uitein delijk met 15-4, 12-15 en Nora de Koning had geei aan Kee Winkelman: 1HLj De derde interessante onr ting was die in het gei dubbel. Nora de Koning/J es Laman wonnen vai echtpaar Van der Aar, sefT:j den 17-15, 10-15, 15-7. Sylvia Frederiks was de iVp, opvallende speelster bt.e wedstrijd DKC 4 - Veglor* deriks won drie partijen. Il dames-enkel versloeg zijL, lant 12-9, 9-12 en 5-11.L haar partner Wim de RoojL Frederiks het gemengd dij, van het duo Bereboom; ward 16-17, 5-15. En de laatste winstpartij Frederiks was die in hel mes-dubbel. Bereboomj lant - Frederiks/Jaquelii Rooy 5-15, 6-15. Hansljj. Harteveld zorgde in het Ij enkel voor het vierde V| winstpunt, 3-15, 11-15 het tegen Den Otter. l t iel LEIDEN De dames van Ge mini/Kangeroes zijn dit weekeinde bijzonder sterk voor de dag gekomen. VC Po laris werd binnen drie kwar tier met 3-0 aan de kant ge zet. De Voorschotense heren waren weinig succevol in Hoorn, waar zij met 3-0 van HSV Sport verloren. De da mesreserves van Gemini be haalden een moeizame zege op AV'40 (3-2), de herenreser ves waren kansloos tegen Van Santen/Leyland: 3-0. In de promotieklasse heren was er winst voor LUSV (op Ley- thon), Donar en Novo, bij de De hoop op een succesvol sei zoen is in Voorschoten in ieder geval voor wat de dames be treft iets groter geworden. Re den hiervoor is, dat de afgelo pen zaterdag verslagen tegen stander VC Polaris vorig jaar in de eerste divisie bijzonder hoge ogen gooide. Onder de naam Dynamiek miste de ploeg op het nippertje de pro motie naar de eredivisie. Ge- mini zette de tegenstander van het begin af aan onder grote druk. Sterk serverend, verde digend en aanvallend wonnen de Voorschotense dames over tuigend met 3-0: 15-2, 15-12, 15-8. Uitblinksters bij Gemini waren Anneke Kras en Lia Koppens. De Gemini-heren toonden in Hoorn vooral te weinig inzet. Hierdoor had het plaatselijke HSV Sport bijzon der weinig moeite met de Voorschotense ploeg. Binnen een uur werd het 3-0: 15-12, 15-12, 15-10. De heren van Gemini 2 missen een coach. Deze jonge ploeg - de gemid delde leeftijd ligt rond de 19 jaar - kwam er tegen Van San ten niet aan te pas. De eerste set ging het nog redelijk gelijk op, maar toen de Voorschote- Volleybal naren in de tweede set aan voerder en hoofdaanvaller Hans Hullegie door een blessu re verloren was het snel beke ken. Setstanden: I5-II, 15-12, 15-8. De damesreserves van Gemini zegevierden over AV'40. De Voorschotense ploeg kon het grote technisch overwicht niet in de stand tot uitdrukking brengen en kwam niet verder dan 3-2. Setstan den: 15-11, 11-15, 12-15, 15-4, 16-14. De dames van Leython heb ben de winst bij het Goudse Jodan Boys laten liggen. Door sterk aanvalspel van Boukje Wiebes en Ariane Renaud kon een 2-1 voorsprong genomen worden. Knap verdedigend werk aan de Goudse zijde deed de balans uiteindelijk toch naar die kant overslaan. Setstanden: 11-15, 15-10, 6-15 15-11 15-8. Ook in de derde divisie versloeg Novo op een voudige wijze Volendam. Laatstgenoemde ploeg kwam vooral aanvalskracht tekort om het de Noordwijkers moeilijk te maken. Door de setstanden 15-7,15-10 en 15-6 werd het 3- 0. In de promotieklasse heren ging alle aandacht naar het duel tussen Leython en LUSV. Omdat bij de studenten de spelverdeling faalde (Marten Kingmans en Willem Spierdijk) en aanvallend alleen Roy de Roo een vuist kon maken won Leython vrij gemakkelijk de eerste en tweede set. Een ster ke servicebeurt in de vierde set (van 2-10 naar 12-10) en het goede spel van Rob Mudde en Frans Klumper brachten de winst toch nog bij LUSV. Set standen: 8-15, 11-15, 16-14, 15-13, 15-5. Novo behaalde een overwinning op Tornado 2. Donar kwam goed weg bij Jo dan Boys. De eerste set ging met duidelijke cijfers naar Jo dan Boys, waarna de Goudse ploeg in de vierde set kansen liet liggen om minimaal één punt binnen te halen: 15-5, 9- 15, 5-15, 13-15. Bij de dames won Leython 2 verrassend van Thor. Alleen in de eerste set hadden de leider- dorpse dames het lastig. Toen echter de 9-0 achterstand in een 15-17 setwinst was omge zet, won Leython simpel met 15-4 en 15-11. Annet de Zwart onderscheidde zich door sterk te serveren. Debutant verloor thuis van DAC. sterke service van de Alpli formatie plaatste RVV vool overkomelijke problemen! 15, 8-15, 17-15, 8-15. D<=f mes van LUSV deden het nieuw goed. Wanneer de dentes deze vorm vasthoiP' zullen zij ver van de hen tq dachte degradatieplaats €jn gen. Nu werd Tornado mefe, aan de zegekar gebonden; e 16, 12-15, 15-12, 15-6, Uitblinkster aan LUSV Lj was invalster Ineke Havir Gemini 3 tenslotte won tuigend van Zovoc: 3-1. Leiden Het altijd zo gezel lige pilsje na afloop van de rugbywedstrijd DIOK-RCC nam de Leidenaars de nare smaak van de geleden neder laag (7-11) niet weg. Het na praten was zeer tegen het ge bruik in eigenlijk maar kort en ging voornamelijk over de onverwachte afgang van de Kikkerpolderbrigade. De af gelopen jaren werd het team van de Commando's telkens met grote nederlagen naar Roosendaal teruggestuurd, maar ditmaal ging DIOK plat. Wel namen de geelblauwen met een goede penalty-kick van Albert Huisman in de der tigste minuut nog de leiding: 3- 0. Maar het kleurloze spel van de Leidenaars kwam hoofdza kelijk door de onderlinge kri tiek niet uit de verf, terwijl men toch voldoende talent in huis heeft. De gaten die in de eer ste speelhelft nogal eens vielen tussen de Roosendaalse voor- waartsen en hun driekwartlijn werden door de DIOK-halfspe- lers totaal niet uitgebuit. Inter national Piet Paul trok direct na rust de score recht door een kick tussen de palen: 3-3. Enkele minuten later nam RCC zelfs de leiding toen flanker Paul Pereboom de bal direct zijn op snelheid liggende win ger Jos Hooimeyer toespeelde en deze de try kon drukken: 3- 7. Terwijl de Commando's bleven buffelen, én steeds sterker in hun lijnspel werden, werd DIOK onnauwkeuriger en raak te geheel van slag. De Leidse driekwartlijn kreeg weinig steun van zijn derde rij-spelers en daardoor kon de snelle Gi deon van der Born maar een maal uitbreken en scoren: 7-7. Roosendaal rook zijn kans en bleef karaktervol werken, ge brand als de ploeg was op een revanche waarop reeds enige jaren werd gehoopt. En die kans kwam in de 75ste minuut toen wederom Paul Pereboom langs de blinde speelkant een uitstekende aanval opzette. Een onattent en krachteloos spelend DIOK reageerde te laat en Bert Thyssen kon de zege voor RCC binnenhalen: 7- 11. Bob del Prado kwam nog tweemaal in de buurt van de vijandelijke goallijn maar kreeg te weinig support om effectief te kunnen zijn. Het collectieve spel van DIOK was deze mid dag totaal zoek en het zou goed zijn als vele spelers zich eens aan een stukje zelfkritiek zouden onderwerpen. Smaakt de volgende maal het pilsje weer lekker. LSRG De Leidse Studenten hebben het in hun ontmoeting met As- crum in Amsterdam niet ge makkelijk gehad. Niet alleen speelden de Amsterdammers zeer fanatiek, maar overal moesten de Leidenaars tegen zichzelf vechten. Na 4 overwin ningen voelde men het als een grote last ook nu weer te moe ten winnen. Men wil het ge woon goed doen dat lukt niet altijd. Mentaal was de Leidse verdediging het sterkst en van daar uit konden Hans Siemens en Harry van Dommelen LSRG met sterk pressiespel naar een 6-12 overwinning leiden. The Bassets The Bassets uit Sassenheim blijven zegevierend op de rugbyvelden doorgaan. Nu werd het technisch sterke HRC 4 met 42-6 weggespeeld. Hoe wel de Hagenaars veef rugby ervaring in huis hebben moes ten zij het ditmaal tegen de zeer enthgusiast spelende Sas- senheimers duidelijk afleggen. The Bassets blijven als home geen team sterk groeien en lei den in hun afdeling. Gideon van der Born van DIOK (op archief) in actie. Zijn score in het treffen met Commando's vormde, een van de weinige hoogtepunten in het spel van DIOK. LEIDEN Ook in de vierde kompetitiewedstrijd is Nijs sen Trotters er in geslaagd de opvallende reeks winstpar tijen voort te zetten. De aan voerders van de ranglijst in de eerste divisie B versloegen in Wageningen Sphinx met 79-86. Hetzelfde Sphinx won zondagavond van één van de -grootste konkurrenten, het Amsterdamse AMVJ. Dit voor Nijssen ijjterst gunstige kom petitieverloop neemt niet weg dat het voor de Trotters in uitwedstrijden heel wat lasti ger spelen is dan in de Leidse Vijf Mei Hal. En zaterdag wordt het in Amsterdam dus een zware test voor de Trot ters als zij aantreden tegen AMVJ, in Amsterdam! Het Leidse Luba herstelde zich van de eerste onnodige ne derlaag en won in Baren- drecht met 62-68 van Binnen land. MSV inkasseerde in. Noordwijk haar derde neder- Basketbal laag. De ploeg moest ook deze week een topploeg be strijden en wist daar geen raad mee. Het Goudse Goba ging met een monsterzege naar huis: 66-121. Nijssen Trotters ging vrijdag in Wageningen goed van start. In Breda tegen Paulus had het team ervaren dat onderschat ting van de tegenstander tot grote problemen kan leiden. Toch bleek het lesje nog niet voldoende geleerd. Want toen halverwege de tweede helft een voorsprong van zes pun ten was verworven was het zelfvertrouwen weer wat al ts groot. Ondanks het bekeken spel van Erik Jan Berendsen, die mede door een aantal hookshots weer puur produk- tief was, keek de Leidse ploeg bij rust tegen een -zij het mini male- achterstand aan: 41-40. Ook in de tweede speelhelft was het gebrek aan concentra tie, niet op de laatste plaats veroorzaakt door de naweeën van 3 oktober, oorzaak van het moeizaam opereren van de Trotters. Tot de 13de minuut ging de strijd vrijwel gelijk op, zij het dat Sphinx de voor sprong licht wist uit te bouwen: 65-60. Daarna was het evenwel gebeurd met de Wageningse ploeg. In twee minuten bogen de Trotters de vijf-punts-ach- terstand om in een even grote voorsprong. Beide ploegen wa ren vervolgens leeggespeeld. Alleen de in de vorige wed strijd gepasseerde Rein Pauli- des bleek middels een fikse score-inbreng tot grote daden in staat. Het bevrijdende einde kwam bij 79-86 voor Nijssen. Scores Nijssen: Erik Jan Be rendsen 22, Rein Paulides 20, Peter Kop 16. Peter Paulides 14. Sphinx: Van Schaik 24, Bollens 20. Het Leidse Luba heeft in de uitwedstrijd tegen het Baren- drechtse Binnenland geduren de vrijwel de gehele ontmoe ting tegen een achterstand aangekeken. In de eerste 20 minuten werd een achterstand van 8 punten nog weggewerkt (35-35), maar na rust sloeg Binnenland binnen de kortste keren weer eenzelfde gat. Drie minuten voor tijd kwam Luba voor de tweede maal langszij en demarreerde naar de 62-68 winst. Scores Luba: Geert van Zandwijk 25, Ton Kallenberg 21. Het Noordwijkse Sedelaar MSV was tegen het Goudse Goba volledig kansloos. Het team verkeert door de dit sei zoen ingevoerde verjonging nog in de opbouwfase. Boven dien miste het de zieke spel verdeler Evert-Jan van der Plas maar al te zeer. En dan was er nog Goba. Deze ploeg is huizenhoog favoriet voor de titel en liet dat duidelijk zien. Het enige dat MSV-coach Frans Hendriks zijn pupillen kon adviseren was zich niet te laten imponeren en zoveel mo gelijk het eigen spel te spelen. Rust en zelfvertrouwen bleven echter ver te zoeken. Individu ele suksessen waren er zo nu en dan wel. Guus van Hooff, Peter van de Ven en de talent volle Peter Goosen lieten elk wat score-series zien. De Goba-Amerikaan David Jones stelde daar wel 35 punten te genover. Goba won via een 26- 53 ruststand met 66-121. Se delaar MSV zal tegen zwakke re tegenstanders moeten groeien. Het heeft zeker meer mogelijkheden dan het nu kon laten zien. Scores MSV: Peter van de Ven 13, Peter Goosen 10. LEJO BUCK Foreholte is in de regionale eerste klasse van de zaal competitie op veelbelovende wijze van start gegaan. Ter wijl de Voorhoutse ploeg niet zonder enige „bibbers" in de benen in Winterswijk aantrad - cirkelspeelster Elly Hoek ontbreekt dit seizoen - werd na een nerveus begin snel duidelijk dat niet Foreholte maar WWV het zwaar te ver duren zou krijgen. De motor in de Voorhoutse ge lederen was weer eens Nel Ge- erlings. Zij had na het opening sdoelpunt van WWV met een snelle break-out onmiddellijk het antwoord klaar: 1 1. Le- nie van Beek bracht Foreholte met een afstandsschot aan de leiding: 2—1. WWV nivelleer de: 22, eveneens van af stand en moest dat nog eens doen toen Nel Geerlings niet faalde vanaf de zeven meter: 32 voor Foreholte en 33. Vanaf dat moment greep Fore holte, dat sterk verdedigde het initiatief. Jet Verdegaal en Nel Geerlings schoten van afstand raak: 3—5 en het offensief dat WWV inzette om tenminste de rust met een gelijke stand in te gaan leverde niet meer dan een treffer op: 54 voor Fore holte. Lia van Kesteren, na de hervatting Carla van der Zalm in het Voorhoutse doel, hoefde zich maar eenmaal om te draaien om de bal uit het net te vissen. Haar collega aan de overzijde daarentegen moest ervaren dat Foreholte zich be ter op de zaalcompetitie had voorbereid (Foreholte kwam niet met het eerste team uit in de veldcompetitie) en diende zich nog vijfmaal aan de Voor houtse schutterij gewonnen te geven, 105 voor Foreholte. De Foreholte treffers kwamen van Nel Geerlings, zes; Lenie van Beek, Mariette Siera vanaf de cirkel, Jet Verdegaal en de goed debuterende Olga Alme- kinderen. In de veldcompetitie boekten de dames van Norths hun der de zege in successie en het begint er op te lijken dat de handbalsters uit Noordwijker- hout erin zijn geslaagd om de door het vertrek van enkele vaste speelsters ontstane man co's in de ploeg afdoende op te vullen. Verrassend goed kwam gisteren tegen EHC de nog maar kort geleden weer met handbal begonnen Corrie Warmerdam-De Haas voor de dag. Zij scoorde de eerste tref fer voor Northa na een 2—0 voorsprong voor EHC. De ploeg uit Leidschendam wist weliswaar de eerste* helft met een 4—2 voorsprong af te slui ten, maar na de hervatting stoomde Northa op volle kracht vooruit. Marjan van der Berg: 3—2, Mary van der Berg: 4—4, weer Corrie War merdam: 5—4, Thea Terheide: 6—4, Marja Weijers: 74, Thea Terheide vanaf de zeven meter: 8—4, Mary van der Berg: 9—4. Pas na die doel- puntenlawine mocht EHC iets terugdoen: 95, al had Northa door Marjan van der Berg wel het laatste woord: 10—5. Bij Northa ontbraken nog Nelleke de Jong en Marjan van der Kerkhof. In de afdelings eerste klasse had MMO geen moeite met CWP. In de eerste helft kon de Haagse ploeg het verschil in technisch kunnen met erg hard werken nog vrij aardig com penseren, maar na de hervat ting was er geen houden meer aan. MMO had zich toen ook beter ingesteld op het spelen op gras en dat resulteerde voor de pupillen van Carel Ca- ron in een onbetwiste 163 zege. Voor MMO scoorden Elly van Leeuwen, 4, Lydy Vink, 3, Adri van der Meer 2 en Gerrie van der Meer uit een straf- worp. In het MMO-doel had Riekie Brunt een uitzonderlijk goede dag. De heren van HVV'70 vonden een slecht verdedigend en veel schietend Northa tegenover zich, dat bovendien nog de handicap had geen wissels in de strijd te kunnen brengen. De ruststand 10—3 gaf de krachtsverhouding juist weer. Pas ver in de tweede helft be- n ill gon Northa met wat ij overleg te handballen dat was toen voor de ui' niet belangrijk meer. HV' met als uitblinkers doeli Paul Adema en Ton Schon) ter won met 2211. Ook MMO moest zonder seis aantreden tegen het routineerde Hellas 2 en de genaars maakten daar d baar gebruik van, rust 13 eindstand 21 13. Topschi bij MMO, ondanks persoon dekking, Gerard Elsgeest acht doelpunten. Bij de dames in de afde tweede klasse kwam HVV1 de tweede helft tegen Fore te 2 sterk terug. Niet in minst door het goede keep werk van Aimee Visser een 0—2 achterstand om zet in een 43 Lamboo was bij HVV'70 toonaangevende speelster. De dames van Olga/Sati^ speelden gelijk tegen Al* 2, rust 6—4, eindstand Paal en lat hielpen de Ha dames aan een fortuinlijk Voor Olga/Saturnus doel^ ten Marion Blansjaar en Honsbeek, ieder twee, Perquin en keepster Paula der Hulst met een fraaief over de te ver voor haar staande Haagse keepster. De heren van Olympia 2 vu kansloos tegen Warmu dat met 24—11 een schut festijn vierde. En dat bren< Warmonders in de vierde se in de positie van kans bers op een kampioensc Kanshebbers zijn in deze se ook de heren van HVS met Hercules 3 korte me maakten:, rust 10—9, stand 29—13. Jim van Berg en Gerard Goemans ren bij de Stompwijkers grote mannen. De dames van Olympia s| den tegen Quintus 2 een de wedstrijd, rust 5—2, stand 94. Keepster Marg Kolman stopte in de twf helft een strafworp en beh de met Vera Smit an Compier tot de beste Wa naarse speelsters.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 20