Rente tot maarliefst O j Oj/ Oegstgeest verheugd over snelle benoeming burgemeester Scheenstra Mallegat gaat in beroep tegen subsidie-weigering Aanleg Kabeltelevisienet Rijnstreek begint volgend jaar in Ter Aar BELEGGINGSBEWIJZEN SPAARDEPOSITO'S. MEER INFORMATIE? postgiro en rijkspostspaarbank Botenloods Zijlpoort illegaal bouwwerk TAD/REGIO LEIDSE COURANT ZATERDAG 6 OKTOBER 1979 PAGINA 3 TOCH LIEVER ANDERE POLITIEKE SIGNATUUR co-burgemeester Thorn instaleert de nieuwe burge- ester van Oegstgeest: mr. Sj. H. Scheenstra OEGSTGEEST Met het omhangen van de ambtsketting heeft loco-burge meester Thorn de heer Mr. Sj.H- .Scheenstra vanmiddag officiéél be noemd tot burgemeester van Oegst geest. De 45-jarige gloednieuwe burge meester zei erg blij te zijn met zijn be noeming. „Waneer de raad mij zou willen helpen een geschikte woning te vinden zal ik mij zo snel mogelijk in Oegstgeest vestigen", aldus de heer Scheenstra. Na de pensionering van oud-burgemeester Ey- singa werden de inwoners van Oegstgeest ge vraagd wat zij van een nieuwe burgemeester verwachtten. De kersverse burgemeester sprak in zijn openingstoespraak van een unieke situa tie, en noemde zijn benoeming ontspannend. „Als na zes maanden intensieve voorbereiding plotsklaps de benoeming daar is, kan ik mij voorstellen dat zo'n bericht ontspant", aldus de burgemeester. In zijn benoeming zag de heer Scheenstra een stuk erkenning voor zijn werk als burgemeester gedurende twee ambtstermij nen in Asperen en Heukelem. Hij verklaarde blij te zijn dat de Oegstgeestse raad overeen stemming had bereikt over een beleidspro gramma in hoofdpunten. „Bovendien was ik verheugd te vernemen dat op basis van dat programma het college van burgemeester en wethouders als een afspiege lingscollege is samengesteld; als rechtgeaard CDA-er ben ik daar blij mee", aldus de heer Scheenstra. In zijn toespraak sprak Mr. Scheen stra over de voorwaarden waaraan bestuur te genwoordig aan moet voldoen: bereikbaarheid, openbaarheid en aanspreekbaarheid. Alle politieke partijen waren het er over eeens dat de benoeming van de heer Scheenstra zeer snel tot stand was gekomen en spraken hier voor hun dank uit. De heer van Hazel, fractie voorzitter van het CDA herinnerde de burge meester aan twee onderwerpen uit de profiel schets: openheid en inspraak. Hij sprak de hoop uit dat de burgemeester in zijn beleid de onder werpen voldoende aandacht zou geven. „Wij hechten er veel waarde aan dat de bevolking bij het bestuur van de gemeente wordt betrok ken", aldus de heer Van Hazel. Hij heette de nieuwe burgemeester en zijn gezin hartelijk welkom en bedankte de aanwezige oud-burge meester Eysinga. De heer Reyling, fractievoor zitter van de VVD, sprak de verwachting uit dat de burgemeester „in het geschetste plaatje" zou passen. Niettemin betreurde hij het dat er geen burgemeester uit VVD-kringen was be noemd. Kleur Ook PvdA-fractievoorzitter Kohlbe'ck had lie ver een burgemeester met een andere politieke kleur gezien. Bovendien zei hij Oegstgeest rijp te vinden voor een vrouwelijke burgemeester. De hoop uitsprekend óp een goede samenwer king bood hij de heer Scheenstra het boekje „socialistische gemeentepolitiek" aan. De een mansfractie van D'66 in de persoon van de heer Ruisman sprak van een verouderde benoe mingsprocedure. „De direct betrokkenen, zoals bijvoorbeeld de gemeenteraad, worden bij de nu gehanteerde procedure buitenspel gezet", al dus de heer Ruisman. jon Quichot LAK- ieater 1IDEN Het Lak theater OI meer ruimte geven aan bepaalde categorie thea- tgroepen die net gevormd en groepen die nog ielrevaring moeten op- :n. In dit kader versche- gisteravond Guido Lau- ert en Griet Devos op de ujdse planken met hun in- pretatie van Don Quichot Sancho Panza. spelers maakten miniem '(>ruik van theatermiddelen; :hts enkele stoelen vorm- het decor. Ook de belich- z'g was sober, zo minimaal de spelers soms buiten de ïtkring traden. Guido en iet zetten de figuren Sancho en Don Quichot neer als uiterlijk verschillende nsen die echter grote ver- ntschap en vriendschap to- Guido stal de show met ïcho Panza, een spontane, mhartige boerenkerel met eigen aardse filosofie. ofdzakelijk zichzelf spelend, "eide Guido met de tekst en twees daarbij herhaaldelijk het LAK-theater, Leiden '3ihet publiek. Soms kwam hij onverwachts uit de hoek zijn tegenspeelster, Don |ichot, daarmee niet uit de kon en uit haar rol viel. rol die haar veel zwaarder in de eerste plaats omdat als vrouw een man speelde i de tweede plaats omdat personage een wereld einde,idealistische figuur Griet verviel in de gedra ai speelstijl die zo zwaar en overkomt en maaide Wat de armen. Ook was haar st geconstrueerd en inge- - :keld. gr ie, tegenstelling Don Qui- itit- Sancho Panza was opzet- 'l,jk, maar daar de actrice werkelijk in de huid van Quichot had kunnen lipen, bleef het personage icht. ren Griet en Guido voor de ,ze tevreden geeweest met 1 simpele decor, na de pau- werd plotseling en ontoe- selijk met balonnen en stel- gewerkt; een jammerlijke rbreking van de gestileerde igheid aan decor. Griet en ido hebben wel een en an- in hun mars, het zal iend zijn ze te volgen in gezamenlijke ontwikke4- iCQUELINE MAHIEU oedkope oningen Alphen iPHEN AAN DEN RIJN In Alphen zal nog deze begonnen worden de bouw van 26 woning- twoningen en 7 woningen de 'premie-A-sfeer'. Wet- ider J.W. Haanstra maak- dit gisteren op èen pers eenkomst bekend. woningwetwoningen len gebouwd worden aan Nassaukade. Door de ver- rijkssubsidie hoeft de ir niet meer dan 450 gulden maand te gaan bedragen. 1 koopwoningen in de 'pre- A-sfeer' (de vroegere 'be- utte sfeer') komen in de Al- 7ense Mauritsstraat en gaan 130.000 gulden kosten. !!0r deze huizen zullen in e ste instantie Alphenaren in l imerking komen met een 1 astbaar jaarinkomen van ximaal 30.000 gulden. Voor woningtoewijzing van beide nplexen is de 'Woning- iiwvereniging Alphen aan Rijn' verantwoordelijk. Burgemeester van der Have reikt penning uit aan voorzitter oranjevereniging LEIDERDORP Burgemeester M.A. van der Have heeft gisteravond de ere-penning van de gemeente Leiderdorp uitgereikt aan de voorzitter van de oranjevereniging, de heer Willem van den Wijngaard, plaat selijk bekend als Willem van Oranje. Als waardering voor hun bijdrage aan het sla gen van de feesten in het kader van het 1200-jarig bestaan kregen de overige leden van het bestuur een herrinnerings-gravure aangeboden. Het gemeentebestuur van Leiderdorp had gisteravond iedereen die heeft meegewerkt aan de organisatie van de feesten in het dorp shuis uitgenodigd. Het eerste gedeelte van de bijeenkomst werd verzorgd door film- en fo toclub „Daguerre" die dia's van de feesten en De Leiderdorpse erepenning voor 'Willem van Oranje' (r) van de opening van het gemeentehuis ver toonde. De kleurrijke dia's, begeleid door achtergrondmuziek, vielen zeer in de smaak van de naar schatting 150 aanwezigen. De be stuursleden van de oranjevereniging ontvin gen daarop een gravure uit handen van de burgemeester. Aan de voorzitter van de vere niging, Willem van den Wijngaard werd een penning met de tekst „voor zijn bijzondere verdienste als voorzitter van de oranjevereni ging aan onze gemeenschap bewezen" uitge reikt. De heer van den Wijngaard, oud ge meenteraadslid, zei verrast te zijn door het krijgen van deze penning en bedankte op zijn beurt de burgemeester voor zijn geweldige steun tijdens de feesten. Met deze feestavond is een einde gekomen aan de viering van het 1200-jarig bestaan van Leiderdorp. KATWIJK De raad van het Open Jongeren Centrum het Mallegat heeft een AROB-procedure ingesteld tegen het Katwijkse gemeentebestuur. Zij wil daarmee bereiken dat, in tegenstelling tot de beslissing van de gemeenteraad een maand geleden, de aktiviteitskostcn alsnog worden gesubsi dieerd. De Mallegatraad is van mening dat de beslissing van de gemeente niet op de juiste wijze gemotiveerd is, het geen, zo stellen zij, in zo'n belangrijke zaak als het al dan niet toekennen van subsidies van een overheidsorgaan toch wel verwacht mag worden. Op 30 augustus besloot de Katwijkse gemeenteraad niet langer meer de aktiviteiten van het Mallegat te subsidiëren. Het vreemde van de zaak hierbij was, dat er verwachtingen voor 1979 gewekt zijn die niet ineens nadat tweederde van het jaar verstreken is teruggedraaid kunnen worden. Daarbij stelt de Mallegatraad, dat bij het kiezen van de argumeneten die geleid hebben tot de weigering van subsidie blijk gegeven is van grote willekeur in de Katwijkse raad. Om in dit steekspel goed voor gelicht en ingelicht te worden heeft het Mallegat een jurist inge schakeld. Mag de gemeenteraad, waar de AROBprocedure inge diend wordt negatief besluiten,dan zullen er door het Mallegat stappen bij de Raad van State worden genomen Deken Buil geïnstalleerd ZOETERWOUDE Pater F.A.W.P. Bull is gisteravond geïnstal leerd als Deken van het Dekenaat Zoeterwoude. Mgr dr A.J. Si- monis die oorspronkelijk als celebrant op zou treden, maar we gens ziekte verhinderd was, werd vervangen door Vikaris Bar. Deze werd bijgestaan door scheidend Deken Lamot en pastores de Jong, Paap en Heemskerk van de omliggende parochies. In de verkondiging van bisschop Simonis die werd voorgelezen als vervanging van de preek, door Vikaris Bar, werd Deken La- mot geroemd voor het twaalf jaar lang uitstekend uitvoeren van zijn taak in de parochie, daarbij geschetst als een man van wei nig woorden en veel daden. Pater Bull die 25 jaar als moderator aan het Eemland college in Amersfoort werkzaam is geweest, verklaarde in zijn slotwoord, het volste vertrouwen te hebben in een goede en prettige samen werking met parochie en pastores. Na afloop van de Eucharistie viering was er gelegenheid tot feliciteren en kennismaken met de nieuwe Deken. NIEUWKOOP Na de Bol lenstreek kan nu oek het Plassengebied/ Rijnstreek op korte termijrt gaan begin nen aan de aanleg van een Centraal Antenne Systeem (CAS). Dit komt naar voren in het gisteren vrijgegeven eindrapport van een onder zoek naar de mogelijkheden van aanleg van een centraal antenne systeem in het Plas- sengebied/Rijnstreek. De heer G.J. van der Kroft, voorzitter van de voor dit doel opgerichtte bestuurlij ke- en technische werkgroep, deelde gistermorgen mede dat de aanleg van cas in april gaat beginnen in Ter Aar. Het plaatsen van een centrale antennemast in deze gemeente is evenwel de finitief van de baan. G.J. van der Kroft: „Het plaat sen van een mast in Ter Aar is niet de ideale oplossing geble ken. Ook in het Streekplan wordt er de aandacht aan ge schonken dat een dergelijke mast een vorm van horizon vervuiling is. Verder is geble ken dat de beste beeldkwali teit geleverd kan worden via de PTT-toren in Alphen. Het uitvoerig overleg met de „Stichting voor het Ontvangen en Doorgeven van Ethersigna len Alphen aan den Rijn (So- dea) is gestopt nadat Sodea niet bereid bleek in regionaal verband een nieuwe antenne inrichting op de PTT-toren in te richten. Tevens wil de Stichting het eigen ontvangst station in Ridderveld niet in de gemeenschappelijke rege ling onderbrengen. De bespre kingen met Sodea zijn dan ook nu definitief van de baan". De gemeenten die deelnemen aan het gemeenschappelijk project zijn de Gemeente Al kemade, Leimuiden, Nieuw koop, Nieuwveen, Rijnsater- woude. Ter Aar, Woubrugge, Zevenhoven en misschien Ha- zerswoude. Met de laatste ge meente zijn onderhandelingen gaande. Stemt de gemeente Hazerswoude met de gemeen schappelijke antenne in dan betekent dat voor de voor de kosten per aansluiting een vermindering van een kwartje per maand. Een belangrijke overweging buiten het feit dat de PTT-to ren een betere ontvangst ga randeert, is dat de regio beter gediend is met de outillage van de PTT als in da toekomst televisiebeelden via 'de sate- liet' ontvangen kunnen wor den. De gebieden die worden aan gesloten zijn de 'rendabele ge bieden' en de 'minder renda bele gebieden'. Onder renda bele gebieden verstaat de regio een bebouwingsdichtheid van meer dan 18 aangeslotenen per hectare. Minder rendabel zijn alleenstaande percelen die niet meer dan vijftig meter zijn verwijderd van de rendabele bebouwing (moeten hier dan ook niet van afgesloten zijn door een natuurlijke of kunst matige afscheiding) en 'lintbe bouwing' die minimaal bestaat uit vijftig percelen. De aanleg van de kabel in alle regio-gemeenten wordt uitge voerd door het installatiebe drijf Baas uit Waddinxveen. De kosten van de aanleg van het kabelnet bedragen 7.5 mil joen gulden. Voor degene die worden aan gesloten is een keuze van wijze van betalen opengelaten. Zon der aanbetaling, 16 gulden per maand; met 100 gulden aanbe- taling (eenmalig) 14,75 per maand; met 250 gulden aanbe taling (eenmalig) 13,50 gulden per maand. Voor alle prijzen geldt dat de bedragen inclusief BTW zijn. Voor dit geld kun nen de aangeslotenen zeven televisie-kanalen ontvangen, waaronder drie Duitse zenders en twee Belgische zenders. Medio 1981 wordt verwacht dat de laatste aansluiting, in de gemeente Alkemade, tot stand ADVERTENTIE Beleggingsbewijzen zijn waardepapieren, die u voor f 1000,- o^ f 5000,- per stuk kunt kopen. Om vervolgens te kunnen profiteren van wat wordt genoemd 'rente op rente'. Het rente-percentage dat geldt op 't moment van aankoop, blijft gedurende de hele looptijd van kracht. Zowel het gestorte bedrag als de totale rente komen aan het eind van de looptijd vrij. Spaardeposito's zijn rekeningen met dagaf schriften, waarop u bedragen vanaf f 1000,- voor één of meer jaren kunt vastzetten tegen hoge rente. Het gestorte bedrag komt vrij zodra de looptijd is verstreken, maar over de jaarlijks bijgeschreven rente kunt u steeds direkt beschikken. Ook in dit geval geldt dat de op 't moment van aankoop geldende rente niet meer verandert tijdens de looptijd. Via onderstaande bon kunt u nadere informatie thuisgestuurd krijgen. U kunt ook bellen: 020-5912173 (afd. Beleggingsbewijzen), 020-5912138 (afd. Spaardeposito's). ri I Beleggingsbewijzen Spaardeposito's B 1 Naam:I LOOPTIJD AANKOOPBEDRAG 0PBRENGST VASTE RENTE 3 JR. f 1.000,- f 1.268,48 8V4% 5.000- 6.342,40 8V„% 4 JR. 1.000- 1.398,68 8%% 5.000,- 6.993,38 83/„% 5 JR. 1.000,- 1.556,35 9V4% 5.000,- 7.781,75 9>/„% Postkode/Plaats: ll-SP-40 I Kruis uw wens(en) aan en stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Administratiekantoor postgiro en rijkspost- I spaarbank, Weesperzijde 190,1097 DZ Amsterdam. Knutselaar betaalde twee jaar belasting LEIDEN Een fervent knutselaar en bezitter van een ple ziervaartuig in Leiden heeft twee jaar achtereen belasting betaald voor een klein model botenloods in de Herensingel, terwijl de gemeente betwist of de man uiteindelijk wel ver gunning voor een dergelijke loods mag worden verleend. De doe-het-zelver H. van Egmond, heeft medio '77 bij de ge meente een vergunning gevraagd om in de singel nabij de Zijl poort een loodsje in te richten voor zijn kruiser. Pas na twee jaar kreeg de Leidenaar te verstaan, dat hem de vergunning voor de loods was geweigerd op grond van het feit, dat sinds 1971 derge lijke vergunningen door de gemeente niet meer worden ver strekt. Uitzonderingen konden derhalve niet werden gemaakt, omdat dit rechtsongelijkheid in de hand zou werken. Het feit wil echter dat de aanvrager de enige bezitter van een botenloods in de wijde omtrek van het Leidse waternet is. Volgens de com missie voor de beroepschriften bij wie deze zaak gistermiddag diende was er derhalve geen sprake van het maken van uitzon deringen. Hoogstens zou de Leidenaar de vergunning eventueel ontzegd kunnen worden vanwege het feit dat de loods een beetje dient te worden opgeknapt, meende de commissie. Omdat de botenloods de enige loods binnen de singels is waar vergunning voor is aangevraagd, kan er volgens de commissiele den geen sprake zijn van een precedentwerking als de vergun ning toch aan de waterliefhebber zou worden verleend. Er zijn namelijk geen andere gegadigden voor een loodsenvergunning. Van Egmond heeft de loods twee jaar geleden van $en kennis gekocht in de veronderstelling dat de gemeente de vergunning voor dit bouwwerk aan hem zou overdragen. Eerst deze zomer mocht hij van het stadhuis vernemen dat dit niet was toege staan. De loods diende zo spoedig mogelijk te worden gesloopt, deelde men hem van ambtelijke zijde mede: „Alleen ligplaats- vergunningen die vóór 1971 zijn uitgegeven blijven van kracht. Wanneer er in een nieuwe situatie sprake is van de overschrij ving van een bestaande vergunning (wat hier het geval is) dan kan de gemeente deze vergunning intrekken", zo luiden de voorschriften. Tussen een vergunning weigeren en intrekken zit een groot ver schil. De gemeente is ook op grond van het feit dat deze twee begrippen door elkaar zijn gehaalde nogal onnauwkeurig te werk gegaan, zo was de beroepschriftencommissie van oordeel. Alles bijelkaar opgeteld (het lange wachten op antwoord en het innen van belastinggeld voor iets wat in de ogen van de ge meente er niet behoort te zijn) is het een nogal verwarrende af faire geworden, waarvan meneer Van Egmond uiteindelijk de dupe werd, vond men gisteren ten stadhuize. De commissie zal trachten zo snel mogelijk een uitspraak over deze kwestie te

Leidse Courant | 1979 | | pagina 3