mededelingen gemeentebestuur m leiden 8tim12okt.79 Mk i goed idee kforestier leiden Gemeente Katwijk telefoontjes! ad sanctos ïq champignons LEIDSE COURANT Familieberichten Enige en algemene kennisgeving Gelijk zich een vader ontfermt over zijn kinderen, ontfermt zich de Here over wie hem vre zen Want Hij weet. wat maak sel wij zijn. gedachtig, dat wij stof zijn. De sterveling - zijn da gen zijn als het gras. als een bloem des velds, zo bloeit hij; wanneer de wind daarover is gegaan, is zij niet meer. en haar plaats kent haar niet meer. Maar de goedertierenheid des Heren is van eeuwigheid tot eeuwigheid over wie Hem vre zen". Psalm 103 vers 13:17 NIKO C. T. DE VRIES huidarts geboren 11 oktober 1934 Hij heeft zijn eigen beslissing aangedurfd Daar moeten wij respect voor hebben Wij zullen hem missen. Louk de Vries-Locher Annelou, Lieneke. Adriaan. Nikolaas Alphen aan den Rijn, 30 september 1979 Edelsteensingel 37 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 2 oktober op de Ned. Herv. begraafplaats het „Groene Kerkje'' aan de Haarlemmerstraatweg te Oegstgeest. FATHER THEODORUS Wilhelmus Lefeber missionaris van Mill Hill Hij is 87 jaar geworden en heeft zijn hele leven in gezet voor missiewerk thuis, onder meer door op richting van het St. Bonifatiusmissiehuis in Hoorn. Op maandag 8 oktober om 11.00 uur zullen we een Eucharistie van Requiem vieren in het Missie huis Vrijland te Oosterbeek, waarna begrafenis op het eigen kerkhof aldaar. Mede namens de familie: D. van Lammeren J van Mill Hill. De burgemeester van Katwijk maakt ingevolge het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat het door de gemeenteraad d.d. 25 november 1976 vastgestelde bestemmingsplan met voorschriften alsmede de op 19 december 1977 door het college vastgestel de herziening van deze voorschriften, regelende de bestemming van de gronden, gelegen in het centrum van Katwijk aan Zee, gedeelte Badstraat- Voorstraat, goedgekeurd door gedeputeerde staten van Zuid-Holland bij besluit van 24 januari 1978, nr. B 19411/1 (leafdeling), onherroepelijk is geworden. Het bestemmingsplan ligt ter gemeentesecretarie (kamer 108/109) voor een ieder ter inzage. Katwijk, 4 oktober 1979. -Wh -W 4.46 per plaatsing (voor de eerste 30 woorden niet groter dan 12 letters) leder woord méér 27 ct E exclusief 4% BTW s 071-122244 8U PLAATSING VAN E DEZELFDE TEKST op 3 achtereenvolgende dagen E slechts 2> betalen op 6 achtereenvolgende dagen slechts 3i betalen regeHeleloontjej te plaatsen over een of 2 kolom met grotere letter- korpsen 31 ct. per mm Opdrachten worden teiefo- msch en schrifteii|k aange- nomen tot de dag voor s piaatsmg 13 00 uur Kleding en kapsel Goed idee voor bont eerst kij ken bij De Bontkoning! Enorme sortering korte en lange BONT MANTELS. nu nog lage prijzen! Met garantie. Desgew zeer soe pele kredietservice De Bontko- ning. Hoogstraat 97, Rotter dam-C. tel. 010-117117. Parke ren v zaak. Bij koop reisgeld geh. Ned v. 2 pers. terug. Koo- pavond tot 21 uur geopend. UNIEKE BONT-AANBIEDING!! Het Bontpaleis gaat ook in ok tober nog door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20% a 25% beneden de normale waar de!! Volle garantie. Credietser- vice mogelijk Het_ Bontpaleis. Hoogstraat 153 (voetgangers gebied). Rotterdam-C Tel. 010- 143337. Reisgeld v. 2 pers. van uit geh. Ned. bij koop terug. Donderdags tot 21 uur geo- Te koop moderne TROUWJA PON maat 42. extra lang met hoed 01713-4516 na 16.30 uur. ANTIEKBOERDERIJ de Noote- dop. Dr. van Noortstraat 19. Stompwijk Tel 01715-2303, ruime sortering op 500 m2. iiiiii begrafenissen crematies kantoor en aula lange mare 69 leiden 071-126618 ^Winkel/kappers 7 pers, gevr. Verkeers maatregelen Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 8 ok tober a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming lid van het bestuur van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswo ningen. Benoeming van vier leden uit de Raad in de evalu atiecommissie voor de reorganisatie. Verdere behandeling van de nota Energiebeleid Leiden. Vaststelling van het bestemmingsplan Maredorp Vaststelling onteigeningsplan Haver- en Gortbuurt. Uitwerking van de schetsontwerpen voor een voet gangersbrug over de Nieuwe Rijn nabij de Beschuit steeg en over de Oude Vest nabij de Lijsbethsteeg en de uitvoering van deze bruggen. Bouwen van een nieuwe trap in de zuidelijke hoek van het Stadhuisplein. Wijziging van de begroting van de gemeente, als mede wijziging van de begrotingen van de takken van dienst voor het dienstjaar 1977. Verlenen van eervol ontslag aan de hoofdleidster van de openbare kleuterschool "De Goudsbloem". Vervangen van een dataplaatsponser. Aanvullend krediet in rekening-courant ad f 100.000, - aan de Stichting Werkgemeenschap Kindercentra te Leiden. Aanvullend gemeentelijk subsidie voor de restaura tie van de Hooglandse of Sint Pancraskerk. Gemeentelijke subsidie voor de restauratie van de Zijlpoort (1e fase). Voorbereiding van de restauratie van het pand Breestraat 119. Het slopen van de bedrijfsbebouwing achter het perceel Haarlemmerweg 32. Aankoop van grond in de Meerburgerpolder. Wijzigen van de Verordening op de commissie voor de scholen "De Ducdalf" en "De Loopplank". Vaststellen van de herziene Verordering op het be heer van de gemeentelijke Kredietbank. Vernieuwing riolering en verbetering van de verhar ding in de Koninginnelaan en in een deel van de Herenstraat tussen de Koninginnelaan en Kastanje kade alsmede aanpassing kruispunt Lammen- schansweg-Koninginnelaan-Zeemanlaan en ver betering civieltechnische infrastructuur in Pancras- west (1e fase). Wijziging van de verordering op de commissie voor de beroepschriften. Voeren van een rechtsgeding. Brief van 12 september jl. van B. en W. aan Ge meenteraad over Regeling Woonruimteverdeling 1978 en het Collegebesluit over de planningnota uitgangspunten woonruimteverdeling. Brief inzake bezwaar tegen huisvesting van bewo ners vreemdelingenpensions in de Beukenschans. Goedkeuring jaarrekeningen 1974/1975 tot en met 1976/1977 van 'Werkmanswoningen'. Commissie voor Onderwijs, Sport. Recreatie en Samenlevingsopbouw. Donderdag oktober a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Geld voorbereiding Vlietpark. Sauna Vijf Mei-bad Subsidie huisvesting Vrouwenorganisaties. Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder- Benoeming Curatoren Stedelijk Gymnasium. Wijziging verordening Bedrijfstechnische School. Vaststelling getal wekelijkse lesuren vakonderwijs Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie vergaderingen 10.45 uur in kamer Speciaalslagerij Overdevest. Herenstr 65, Leiden vraagt een WINKELMEISJE Afwisselend werk Als je er iets voor voelt bel dan 071-123535 I Diversen 1 pers, gevr. Gevraagd: BESCHAAFDE EN THOUSIASTE DAME. die free lance op commerciële basis 2 avonden per week les wil geven in huidverzorging en make-up aan ca. 8 dames. Gratis oplei ding, dus ervaring is niet ver eist Leeftijd boven 21 jaar, liefst in bezit van auto. Verdien sten: 100. 150.— per week. Inlichtingen Evolution Cosmetics BV. Utrecht. Tele foon 030-944086. 's avonds 03402-31477 Ref. no 205. Gevraagd JONGEMAN die geld gebruiken kan. Werk voor 1 of 2 dagen per week Aanmelden: Slaapzakkenatelier Broekhui zen, Witte Singel 14. Roelofa- rendsveen. Gevraagd MEDEWERKSTER, niet jonger dan 18 jaar, bekend heid met naaimachines trekt tot aanbeveling, werktijden van 9 tot 15 uur op ma., di., wo. en don. Aanmelden: Slaapzakke natelier Broekhuizen. Witte Sin gel ,4. Roelofarendsveen Commissie voor de beroepschriften, eerste af deling. Maandag 8 oktober a.s. 263 van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van de heer C. Blansjaar tegen het verlenen van een bouwvergunning voor het pand Vestestraat 51-53. Commissie voor het Psychiatrisch Ziekenhuis Endegeest ca. Dinsdag 9 oktober a.s. om 17.30 uur in het recrea tiegebouw van het Psychiatrisch Ziekenhuis En degeest te Oegstgeest. Agenda: Voorlopig beleidsplan Aangepast voorstel nieuwbouw mortarium Dekkingsvoorstel m.b.t. agogisch geschoold per soneel. Commissie voor Volkshuisvesting Dinsdag 9 oktober a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Brief van 31 augustus jl. van bestuur en bewoners commissie "Ons Belang" over uitstel hernieuw- bouw plan 2 Ons Belang (Molenstraat/Bronck horststraat e.o.). Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat het volgende verzoek om een vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend: De Vergulde Turk B.V., alhier. Oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de bereiding van maaltijden annex café-restau rant in het perceel Steenstraat 2. ledereen kan tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schriftelijk bezwaren inbrengen bij het College van Burgemeester en Wethouders, Stadhuis Leiden. Deze gelegenheid bestaat gedurende vier weken na dagtekening van de openbare kennisge ving, te weten: 5 oktober 1979 Men kan mondeling bezwaren indienen en wel per soonlijk of bij gemachtigde op een openbare hoorzit ting, die zal worden gehouden op: Het verzoek om vergunning met de bijlagen en de eventueel ingediende bezwaarschriften liggen ter in zage op het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, afdeling V.O.W., kamer 104 (1e verdieping). De aandacht wordt erop gevestigd, dat beroep tegen een beschikking daarna alleen kan worden ingesteld door degenen, die: a. in persoon of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen; b. niet op de openbare zitting zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heb ben ingediend, maar niet woonachtig zijn in Leiden of een aangrenzende gemeente, waar de aanvraag om vergunning is openbaar gemaakt. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeers maatregelen vast te stellen: Vreewijk: Intrekking van het eenrichtingverkeer voor alle motor voertuigen op meer dan twee wielen op de Rijn- en Schiekade, tussen de Haagweg en de Telderskade, in de richting van de Haagweg (in verband met de gewij zigde situatie door verplaatsing van paaltjes); Levendaal-west: In het voorjaar van 1980 zal het gedeelte van de Garen- markt tussen de Hoefstraat en de Raamsteeg heringe richt worden. Daarbij zal voor het rijverkeer één rij baan overblijven en wel aan de zijde der even huis nummers. Op deze rijbaan zal eenrichtingverkeer worden ingesteld in de richting van de Hoefstraat voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en brom fietsers; Zuid-west: Intrekking van het verbod stil te staan aan de zuidwes telijke zijde van de Ter Haarkade, tussen de Haagweg en de Ten Katestraat (in verband met de aanwezigheid van een fietsstrook); Aanleg van een voetgangersoversteekplaats op de Vijf Meilaan ter hoogte van de Obrechtstraat; Noordvest-west: Wijziging van de voorrangsregeling op de kruising 2de Binnenvestgracht/ Molenwerf Lammermarkt/ Nieu we Beestenmarkt; in het vervolg moet voorrang wor den verleend aan het verkeer komend van de Nieuwe Beestenmarkt; tirw Instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Maredijk, tussen de Maresingel en de Aloélaan, in de richting van de Aloélaan; Noorderkwartier: Aanwijzing als woonerf van de Dillenburgerstraat (in combinatie met het reeds eerder vastgestelde een richtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgan gers, fietsers en bromfietsers, in de richting van de Sophiastraat). De op deze maatregelen betrekking hebbende tekeningen liggen, voorzien van een bijbehoren de toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de gelegenheid 'tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de Verkeerscom- missie. die zal worden gehouden op woensdag 24 oktober aanstaande te 15.30 uur in de Raad zaal van het Stadhuis. Diversen Grofvuilop- haaldienst Asfaltering Prinsessekade op 8, 9 en 10 oktober noodzaakt tot omleiding busroutes Maandagochtend 8 oktober om 5 uur begint in alle vroegte de asfaltering van de Prinsessekade (tussen Blauwpoortsbrug en Bostelbrug). De hele dag zal worden doorgewerkt tot twee lagen asfalt zijn aange bracht. Dinsdag 9 oktober wordt de derde laag ge legd en de toplaag in een "busbaanrode" kleur. Woensdag 10 oktober worden de wegmarkeringen aangebracht. Maarde volgende lijnen worden omgeleid: Vanaf de Korevaarstraat naar het Station: N.Z.H.: 15 -16 - 31 - 40 - 41 - 42 - 45 46 48 - 60 West/Ned.: 4-6-7-8-9 NAL: 101 langs de route: Korevaarstraat - rechtsaf Levendaal - linksaf St. Jorissteeg - Hooigracht - Pelikaanstraat - Langegracht - Lammermarkt enz. Er zijn tijdens de omleidingsroute dus geen haltes Breestraat en Nieuwe Beestenmarkt voor de boven genoemde lijnen. Wel wordt er gestopt op de Lam mermarkt bij molen De Valk. Vanaf de Haagweg naar het Station: N.Z.H.: 13 en 30 langs de route: Haagweg - Rijnzichtbrug - Morsweg - Morssingel - Stationsplein. De haltes Noordeinde en Nieuwe Beestenmarkt ko men tijdens de omleiding dus te vervallen. Gemeenterekening 1977 ter inzage Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat vanaf 8 oktober 1979 a.s. in kamer 314 van het stad huis, de rekening van inkomsten en uitgaven over het jaar 1977 gedurende veertien dagen ter inzage is ge legd alsmede de rekeningen over dat jaar van de ver schillende takken van dienst met uitzondering van de rekening 1977 van het psychiatrisch ziekenhuis "En degeest" ca., ten aanzien van welk artikel 252 van de gemeentewet is toegepast. Afschriften van deze stukken zijn tegen betaling verkrijgbaar. Vakaturebank niet alleen op Banenmarkt, maar het hele jaar door Op de Leidse banenmarkt bestond bijzonder veel be langstelling voor de vakaturebank. Men stond soms tijden te wachten om in de boekjes met vakatures te kunnen kijken. Wist U dat U elke dag, van maandag tot en met vrij dag, op Uw gemak in de vakaturebank kunt snuffe len? Zowel op het Gewestelijk Arbeidsbureau, Oosterkerk straat 1, als in het gemeentelijk Informatiecentrum naast de hal van het Stadhuis bevinden zich zeer regelmatig bijgehouden vakaturebanken. Daar kunt U tijdens kantooruren de gehele dag te recht, zonder in de rij te hoeven staan. Bovendien bevindt zich een zelfde vakaturebank in de openbare bibliotheek te Katwijk, te raadplegen tij dens de openingsuren van de bibliotheek. Onteigeningsplan Ververstraat Op 24 september 1979 besloot de gemeenteraad tot onteigening van een tweetal percelen tussen de Ver verstraat en de Haven. Deze onteigening is bedoeld om de bouw mogelijk te maken van bergingen achter de gerenoveerde woningen aan de Ververstraat 39 t/m 59. De onteigening vindt plaats in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting, namelijk tbv de uitvoering van een bouwplan in het belang van de volkshuisvesting. Zij geschiedt ten na me van de gemeente Leiden. Het raadsbesluit ligt met ingang van 8 oktober 1979 gedurende een en twintig dagen voor een ieder ter inzage in kamer 214 van het Stadsbouwkantoor, Lan gegracht 72. Leiden, 5 oktober 1979 Het hoofd van het gemeentebestuur. Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 8 oktober Wijk 10 en 12woensdag 10 oktober Wijk 13 en 15 donderdag 11 oktober Wijk 14 en 16 vrijdag 12 oktober i Woonruimte te huur aangeb. FEEST-, TONEEL- en CABARE TAVONDEN. Nu ook in nieuwe zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels. lunches. Inl. dagelijks An- tonius Clubhuis, Lange fufare 41-43. tel. 131626 I Woningruil Aangeboden 3-KAMERFLAT met zolder in Leiden Z.W. Ge vraagd 3-kamerflat, bovenste etage. Brieven onder nr. 6447 het bureau v.d. blad. i Woonruimte te huur gevr. Leerling verpleegkundige zoekt KAMER met kookgelegenheid Leiden of Oegstgeest. Tel. 02290-17382. KAMER(S) gezocht voor slechts enkele maanden, prijs tot 400,- p.mnd., liefst omg. Lei den. G. Velthuizen, Raadhuisstr 26. 3214 AR Zuidland. Tel. 01881-2739 Voor onze zoon van goede bur gerhuize eerste jaars student Slavische talen, zoeken wij in Leiden of direkte omgeving met spoed een nette KAMER, ons telefoonnummer luidt: 01140- 3531 (Hulst Zeeland). Lerares zoekt WOONRUIMTE in omgeving Alphen. Leiden, liefst spoedig mogelijk Tel. 01725-11P0 Lerares en verloofde zoeken WOONRUIMTE, spoed! A An- neveldt, tel 144150. i Onroerend goed aangeb. Te koop in Bergambacht: GRO TE WOONBOERDERIJ Lande lijk gelegen met veel privacy. Gelegen op 25000 m2 grond, vlakbij" Schoonhoven. Gouda Prijs/ 425.000 k.k. Direkt te aanvaarden. Inl.: 01722-4201 I Meubelen, huisraad enz. I Onderhoud en reparatie VERBOUWEN, is dat duur??? Frebouw geeft goed advies, werkt voor aantrekkelijke prij zen. Verbouwing en timmerwer ken. Onderhoudswerk, ook de kleine klusjes. Badkamers, dou checellen en keukens. Dakwerk en isolatie. Schoorsteenvegen. Bel voor een vrijblijvend advies: FREBOUW. 071-760059. Radio of tv DEFEKT, bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di rekt. ook voor wasautomaten geisers, ook 's avonds. Timmerbedrijf Pracht gespecialiseerd in het plaat- i van open haarden en het re- ■eren van pannedaken. TIM MERBEDRIJF Pracht van Oos- tel. 071-895466 of 144.574. Bij storingen aan uw WASMA CHINE kunt u voor vervanging sonderdelen altijd goedkoop te recht bij KOK ONDERDELEN, Nieuwe Beestenmarkt 20, Lei den Tel. 071-149M6 GORDIJNEN GRATIS GE MAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MATEBA Haarlemmerstr. 214. Leiden, tel. 071-122614. Te koop BERGMEUBEL, ruimte voor bar en tv, oud-hollands model. Te bevragen W. A. Ver hagen. Langeweg 48, Roelofa rendsveen. Tel. 01713-2883. I Diversen KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 Maand.- en dond.avond van 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. GEBROKEN RUITEN, glas-in- lood reparaties worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring van ventilatoren. Glasrepa ratiebedrijf D Galjaard. de Sit- terlaan 76. tel. 071-132916. Bij ontwikkkelen en afdrukken van uw kleurenfilm (20-24 en 36 opnamefilms) gratis nieuwe KO DAK KLEURENFILM. ASA 400 voor de halve prijs. Foto van Be- mmelen, Kerklaan 2. Zoeter- woude Tel 01715-1353 Sint Nicolaasvoorverkoop. 10% korting op al ons speel goed Koop nu! Oudshoorn. Haarlemmerstraat 160, Leiden. Tegelhandel ..Mastnqt", Oude Vest 111, Leiden. Tel 071- 133893 voor al uw TEGELWERK Wij zijn gespecialiseerd ii leggen van plavuizenvloeren. 5 jaar garantie. HERENKAPSALON. Ernest Langezaal Alleen volgens af spraak. Telefoon: 071-133968, 1ste Binnenvestgracht 29, t/o Morspoort Leiden. NERGENS ZO'N KEUS. VER LICHTING. hang-, wand- en staande lampen. Fa. De Lange. Molenstraat 49. Noordwijk. Tel. 01719-11500. levering door de gehele Bollenstreek. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar. 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 2C tegels Smits Woninginrichting Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel 123913. Te koop SLAAPKAMERAMEU BLEMENT.kinderbadje mei standaard, kinderfietsje, fiets- kinderstoeltje. schoolbord. Vooys. Schaepmanstr. 112, Katwijk. 01718-24863. SCHOOLZETJES slechts 10.-, maandag 8 oktober 7 tot 9 uur, avonds bij het schoolplein, v. Noortstr. 90-92. Stomp- RESIDENTIE-CRKEST Stadsgehoorzaal 20.15 uur zaterdag 13 oktober Dirigent Miklós Erdelyi Piano Zoltan Kocsis Peter van Anrooy Piet Hein Rapsodie Beethoven Pianoconcert 5 Brahms Symfonie 1 Kaatren f 14.- CJP, studenten 10,- bij Bender, Hogewoerd 90, tel. 120097 en op de concertavond aan de zaal ■|H Resident ie \f^B| ^HnOrkest H (Agaricus campcstris) Eetbare paddestoel. Le Forestier maakt er enthousias gebruik van. Trouwens, van alles dat de natuur schenkt. En dat proeft U. Kom maar eens langs. Reserveren gewenst. Voor diners van gezelschappen aparte ruimte beschikbaar. ^5ï restaurant met W frans getinte gerechten Rembrandtstraat 2-4 hoek Noordeinde Tel. 071 122115 Leiden iRrn gruprnd van 18.00 lol 24 00 uur (kruken lol 22.0

Leidse Courant | 1979 | | pagina 8