wonen in bestemmings plan Dorpskern I Aandacht voor Crescendogeeft Taptoe op velden NicBoys Vuilstortverbod voor twee bedrijven uit regio Alphen Jaardag van Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf G. VANDEVEEN MAG GARAGE BOUWEN Klinklare onzin LEIMUIDEN Het noordelijk gedeel te van het poldergebied nabij de Raad huislaan krijgt een woonbestemming. Hiertoe besloot de gemeenteraad van Leimuiden gisteravond. Ter tafel lag het bestemmingsplan „Dorpskern I-eer ste herziening. De aanvankelijk in het plan opgenomen horecabestemming is komen te vervallen. Hier worden in de toekomst zes zomerwoningen gebouwd. Voor de sport is in de herziening een uitbreiding van de sportveld-accommo datie opgenomen waardoor het moge lijk is geworden om het aantal tennis banen te vermeerderen en de kantine van de voetbalvereniging te vergroten. Tegen het bestemmingsplan waren zes be zwaren ingediend. De heer G. Vandeveen had bezwaar aangetekend tegen de maxi male erfbebouwing van veertig vierkante meter nabij de Weidelaan, waar hij woont. Hij had berekend dat hij voor de bouw van een garage met hobbyruimte van een entwintig vierkante meter elf vierkante meter tekortkwam. Het erf van de heer Vandeveen is namelijk al voor dertig vierkante meter bebouwd. Het voorstel van het college was dan ook om niet aan het bezwaar tegemoet te komen want 'dan komen ze straks allemaal' oftewel het col lege wilde geen precedent voor de toe komst scheppen. De raad, en met name de heer A.J.R. van Zon (CDA) dacht er an ders over en stelde voor om alsnog de heer G. Vandeveen zijn garage te laten bouwen, gezien het feit dat de indiener van het bezwaarschrift veel kosten heeft gemaakt bij een technisch bureau in 1977 en dat nog geen week later (1 maart 1977), het bestemmingsplan er was zonder dat LEIMUIDEN Wethouder J. den Haan heeft gisteravond tijdens de gemeenteraad gereageerd op de brief van mevrouw B.J. van Puffelen-Vos, van Leimuiden 2000, aan het college over de door haar geconstateerde 'wantoestand omtrent de woningtoe wijzing in Leimuiden'. In zijn re<je bracht Wethouder J. den Haan naar voren: „Dat dorpspolitiek bij wo ningverdeling ter sprake zou komen, is klinklare onzin" Leimuiden 2000 wees er in de brief op dat de wethouder onder meer 's avonds op een verjaardag kwam binnenwande len om één der woningzoekenden te verrassen met een woning'. Wethouder J. den Haan verkondigde dat hij slechts bezoeken aflegt op verzoek van het col lege en dat hij niet bepaalt wie voor de eerst vrijkomende woning geselecteerd wordt. aan de heer G. Vandeveen duidelijk was gemaakt dat zijn garage niet in het be stemmingsplan gehonoreerd kon worden. iDe raad bezorgde de heer Vandeveen uit eindelijk een goede nachtrust door met negen stemmen voor en twee stemmen te gen te kiezen voor ontheffing van de be paling in het bestemmingsplan voor zover het de bouw van een garage door de heer Vandeveen betreft. „Maar", stelde burge meester G.J. van der Kroft, „het mag niet in de toekomst leiden tot een precedent". Tuin De gemeente Leimuiden is een tuin van 1105 vierkante meter rijker. Met de aan koop van de achtertuin van de maatschap van de heren R.M. van Hal en J.G. Larde- noye aan de Dokter Stapenseastraat is volgens burgemeester G.J. van der Kroft „De kans gegrepen om de toekomst van het bestemmingsplan 'Dorpskern II' veilig te stellen. Een dergelijke kans wordt ons geen tweede keer geboden. De tuin is van evident belang voor de plannen die wij in dat gebied hebben. Het is nu afwachten wat de beslissing is van Centraal Neder land over de uitbreiding van de,huisves ting, met de komst van de meerdere mid delen die het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft aangekondigd. De tuin is hiervoor van groot belang". De aankoop van 'de mooiste tuin' in het hartje van Leimuiden voor honderdduizend gulden, gaat gepaard met de verkoop van twee percelen bouwgrond van ieder 700 vier kante meter aan de Raadhuislaan aan de maatschap, voor de prijs van 224.000 gul den per perceel. De prijzen zijn exclusief BTW. De belastingen voor het jaar 1980 werden gisteravond behandeld. De plaatselijke rechten en belastingen worden trendma tig verhoogd met drieeneenhalf procent. REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 De achtertuin van de dokters Van Hal en Lardenoije. De komst van de Vietnamese vluchtelin gen brengt ook de gemeente Leimuiden in beroering. De stichting Comité Hulpverle ning Zuid-Oost-Azië heeft de gemeente verzocht om een aantal woningen be schikbaar te stellen. De heer E. Tijselink (CDA) bracht in dat „De opvang van mensen uit het buitenland moeilijkheden geeft voor een kleine gemeente als Lei muiden. Wij kunnen niet die opvang bie den die deze mensen nodig hebben. Ik stel dan ook voor om dit eerst in IGOR-ver- band te bekijken om samen een locatie te zoeken waar wij vele van deze mensen bij elkaar kunnen plaatsen, zoals ook met an dere buitenlanders in het verleden het ge val is geweest". Wethouder J. den Haan antwoordde dat ook hij moeilijkheden ziet komen met het plaatsen van één of twee gezinnen daar de gemeente Leimuiden daar te klein voor is. Tevens werd het ge luid gehoord dat de gemeenschap van Lei muiden niet al te welwillend staat tegen over nieuwkomers. Zelf tuinder in hart en nieren verkondig de wethouder J. den Haan dat hij zeer goed het afwijzende standpunt van de ge meente naar voren kan brengen in het komende overleg over de vestiging van tuinders in de Vriezekoopse Polder. „Ik ben wel tuinder, maar democratisch ge noeg" aldus de wethouder. Energiebesparing In het kader van de isolatie is gisteravond naar voren gekomen dat de bewoners van Het bedrijf heeft echter als voorwaar gesteld dat de uitvoering van het werk g lijktijdig of direkt aansluitend aan h werk voor de gemeentewoningen m plaatsvinden. Rest nog het feit dat de r novatie van het zwembad 'De kleine binnen het krediet van 550.000 gulden g realiseerd kan worden, door een plaatse* lijke aannemer. Aan het werk wordt ovej drie weken begonnen. de Oostban de dubbele beglazing krijge waar zij om gevraagd hebben. Waa schijnlijk wordt er in februari meebego nen. Voor de particulieren is het mogelij geworden om gebruik te maken van contractprijzen die de gemeente met firma Ubbink te Doesburg heeft afgespr ken met betrekking tot dubbele beglazin ALPHEN AAN DEN RIJN Twee bedrijven die niet met name zijn genoemd zul len hun vuil niet meer mo gen storten in de Coupépol der te Alphen aan den Rijn. Verder zal het voor andere bedrijven nog slechts zijn toegestaan om bouwafval op deze provinciale vuilstort plaats te deponeren. Dat deelde de Alphense wethou der D. van Leeuwen, deze week mede in de raadscom missie openbare werken. Volgens Van Leeuwen was uit een onderzoek van het minis terie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne nagenoeg ge bleken dat het vuil van de twee bedrijven verantwoorde lijk was geweest voor de stan koverlast die enige weken ge leden vrij plotseling de kop opstak in de buurt van de vuilstortplaats. De bedrijven zouden zich wel aan de voor schriften hebben gehouden maar het vuil dat ze gestort hadden zou een chemisch pro ces hebben veroorzaakt wat de stank tot gevolg had. Om de stank de kop in te drukken werd er een laag gips over ge spoten. Opmerkelijk was dat het onderzoek van het minis terie was gehouden zonder dat de gemeente er van op de hoogte was gesteld. Van Leeuwen moest ook be kennen dat de toegezegde uit komsten van een onderzoek dat het hoogheemraadschap voor zijn rekening had geno men, nog niet binnen waren. „Mijn bange verwachting is bewaarheid geworden. Wij De vuilstort in de Coupépolder. hebben nog geen uitsluitsel", aldus Van Leeuwen. De kans is volgens de wethouder groot dat ook in de verre toekomst geen ander vuil dan bouwaf val meer in de Coupépolder terecht zal komen. En dat bou wafval is welkom omdat Al phen dat gebruikt om een glooiing aan te brengen in deze polder die straks deel gaat uitmaken van het recrea tiegebied Zegersloot. Op de vraag van Van As (VVD) wie voor de kosten van het gips zou moeten opdraaien zei Van Leeuwen, dat hier het laatste woord nog niet over was gesproken. „We zullen aan de desbetreffende gedepu teerde vertellen hoe de stand van zaken is", aldus Van Leeuwen die tot slot zei dat hij van de vuilstortplaats zijn buik meer dan genoeg vol had. Vol gens de directeur van Openba re Werken, A. Bos, heeft het afvallen van de twee bedrij ven geen financiële conse quenties. Bos stelde dat er „le gio containerbedrijven zijn" die gaarne van de Coupépol der gebruik willen maken. NIEUWVEEN Muziekvereniging Crescendo houdt morgenmiddag, ter ere van het ruim 40-jarig bestaan, een taptoe. De plaatselijke voetbalvereniging Nicolaas Boys heeft voor dat evene ment belangeloos haar terreinen ter beschikking gesteld. Vanaf verschil lende punten in het dorp zullen die middag muziekkorpsen door het dorp trekken, om dan om twee uur het terrein van de Nicolaas Boys op te marcheren. Ieder korps zal daar een eigen show geven. De volgende muziekverenigingen doen aan deze taptoe mee: Arti et Religioni uit Ter Aar; Eensgezind uit Nieuwkoop; Wilhelmina uit Zwammerdam; Triomph uit Bode graven; Mavileo uit Leimuiden, en natuurlijk Crescendo uit Nieuw- veen. Crescendo werd in juli 1938 opgericht. De muzikale leiding werd in handen gelegd van de heer C. van Dam uit Ter Aar. Het ging Crescendo voor de wind, maar tijdens de oorlogsjaren moest er op een gegeven moment toch worden gestopt met spelen. Direkt na de oorlog werd het spelen weer voortgezet, maar al spoedig bleek dat het verloop van de leden erg groot was. Dit was vooral het gevolg van het wegtrekken van veel jonge leden die elders een baan pro beerden te bemachtigen. In 1946 nam Crescendo nog deel aan een concours in Utrecht met als resultaat een 2e prijs in de 3e afdeling fanfare. Tenslotte was het niet meer mogelijk de vereniging in stand te houden; teveel leden hadden opgezegd. In februari 1951 werd beslo ten de verenigingsactiviteiten te sta ken. In 1955 probeerde de heer Chr. de Graaf uit Zevenhoven nog om weer een spelende muziekvereniging in Nieuwveen op te richten. Er waren toen slechts 13 aanmeldingen, zodat het onmogelijk was weer een korps te vor men. Door enige enthousiastelingen werd in 1959 een vergadering georgani seerd met de bedoeling om weer samen muziek te gaan maken. Het bestuur be stond uit de heren G. Spijker, A. van Dam, P. Vossepoel, R. Keijzer, H. Groe nendijk en de heer Hoeksema. Er wa ren echter geen instrumenten; dit pro bleem werd toen opgelost door instru menten te lenen van een eveneens slui merende vereniging wit Hoogmade. In 1962 gaf Crescendo weer een con cert. De heer Spijker (later is hij tot ere-voorzitter benoemd) verontschul digde zich voor het wrakke instrumen tarium. Er kwamen 375 belangstellen den naar dit concert; destijds voor Nieuwveen een unicum. Van de gemeente kreeg Crescendo in 1962 nieuwe instrumenten aangeboden. Vandaag de dag speelt Crescendo nog op dezelfde instrumenten, zodat het huidige bestuur dezelfde excuses maakt voor de klank van de fanfare als de heer Spijker in 1962. De instrumenten zijn werkelijk „total-loss". In 1964 werden uniformen aangeschaft, en onder leiding van de heer Mark, di rigent te Leiden, ging het steeds beter. De drumband en de pijpers (inmiddels opgericht) stonden onder leiding van de heer M. v.d. Ent uit Woerden. Er werd in 1964 deelgenomen aan het Naarder-Taptoe-Concours in Naarden, waar een 2e prijs werd behaald. Ook organiseerde Crescendo in dat jaar zelf een taptoe in Nieuwveen, terwijl er ook nog een keer in Zwammerdam werd opgetreden. Vanaf 1965 ging het onder meer wegens interne moeilijkheden bergafwaarts met Crescendo, hoewel er in dat jaar in-Harderwijk op een con cours nog een eèrste prijs werd be haald. De drumband floreerde daaren tegen. Zij behaalde in '66, '72, '75 en '78 allerlei prijzen. Sinds ongeveer een jaar heeft Crescen do ook een eigen opleiding voor jeugd leden. Deze kunnen worden opgeleid tot blazer, tamboer of mini/majorette. Zo zal in de toekomst het verloop van leden kunnen worden opgevangen. De fanfare staat onder leiding van de heer Danny Oosterman, en de mini- en ma jorettes worden opgeleid door mejuf frouw Mary Jansen. Ten behoeve van het instrumenten- fonds (er is heel veel geld nodig voor gehele vernieuwing van het instrumen tarium) wordt tegelijk met de taptoe een grote potloaenloterij gehouden. De afgelopen week zijn er door de le den van de vereniging huis-aan-huis potloden verkocht. Deze potloden kos ten 1.per stuk en moeten be schouwd worden als lot. In een aantal van die potloden zit een stukje ijzer verstopt, en tijdens de taptoe kan iede re koper van die potloden zijn potlood onder een magneet komen houden die op het feest-terrein staat opgesteld. De bezitters van een „prijspotlood" kunnen daar dan hun prijs in ontvangst nemen. ALPHEN De Stichting Vako pleiding Bouwbe drijf heeft giste ren in het Vogel park van Avifau na haar Jaardag 1979 gehouden. De .Jaardag had als thema 'De beroep sopleiding als so ciaal aspect in Nederland en in de Europese Ge meenschappen'. Tijdens de Jaar dag werd aan de heer F.Snoeyen en aan de heer J.IVJ- Goedemondt, de Ir. J.J. van der Wal-penning uit gereikt door de voorzitter van de Stichting Vako pleiding Bouwbe drijf, de heer Ing. C. Slingerland. In zijn jaarrede keek de heer ing. C. Slingerland te rug op het jaar aan de hand van de in 1976 gepubliceerde nota inzake het be leid op middenlan ge termijn en con cludeerde dat „een aantal voornemens wel en een aantal voornemens niet of slechts gedeeltelijk is gerealiseerd". Tot de punten die niet gerealiseerd konden worden in de achterliggende periode behoort ondermeer het feit dat de nascholing van volwassenen tot op heden slechts regionaal en in verschillende vormen plaats vond. Verheugen de feiten waren de vooruitgang op het gebied van de me dische keuringen, dat de Stichting nu de beschikking heeft over meer dan vijfhonderd gediplomeerde leermeesters en de realisatie van het project Herziening Opleiding en Exa- Ing. OSIingerland reikt de penning uit aan de heer J. Goedemondt. mens, waarmee het samenspel tussen de school en de praktijk werd be reikt. De heer Ing. C. Slingerland plaat ste tevens enkele kanttekeningen over hetgeen de Stichting voor het jaar 1980 beoogt. Zo wees hij op het grote belang van samenwerking met andere opleiding sorganen. ;,De eer ste stappen zijn in dit verband al ge nomen door, bij voorbeeld de sa menwerking met de Stichting Bevor dering Wegenbouw tot het geven van één opleiding voor machinist mobiele kranen in Ameron- gen. Ook werd aandacht geschon ken aan de positie ve image van de bouwbedrijfstak. Een goede oplei dingssituatie, waar onder de realisatie van een leerling bouwplaats, kan daar toe bijdra gen". De Ir. J.J. van der Wal-penning werd aan de heer J.M. Goedemondt uit Koudekerk (Zee land) uitgereikt voor zijn activitei ten voor de Stich ting, waaronder het feit dat hij vijf tien jaar voorzitter is geweest van de Plaatselijke Oplei dingscommissie Walcheren. Verder heeft de heer J.M. Goedemondt zich bijzonder ingezet voor de ontwikke ling van het Her ziening Opleiding en Examens. De heer F. Snoeyen uit Asten kreeg de penning voor de bijzondere verdienste voor de vakopleiding waar hij zich sinds 1953, als lid van de exa mencommissie, voor heeft ingezet. Tevens was een van de redenen voor het uitreiken van de penning, de inzet van de heer F. Snoeyen voor de opleidingscommis sie, waar hij tot dit jaar aan toe, als werknemerslid deel van heeft uit gemaakt. Marokkaan steekt Turk neer NIEUWKOOP Bij tel vechtpartij gisterochtend il Nieuwkoop heeft een Ma rokkaan een Turkse collegl neergestoken. I Beide mannen zijn werkzaart in een plasticverwerkende fa briek in Nieuwkoop. Nadat dl uit Woerden afkomstige Tur) enige opmerkingen over hé werk van de Marokkaan ha' gemaakt ontstond een vecht partij waarbij over en weej klappen vielen. Op het md ment dat de door collega] overmande Turk werd weggé voerd stak de 29-jarige MaroH kaan hem met een scheri voorwerp in de rug. De Tur) kon na door een dokter te zijl behandeld weer naar huis. D| uit Alphen aan de Rijn afkom stige Marokkaan werd na ee verhoor door de politie of vrije voeten gesteld. Alphense huisvrouw op dievepad DEN HAAG/ALPHEÏ AAN DEN RIJN I> Haagse politierechter heefl een 46-jarige huisvrouw ur Alphen aan den Rijn verooi} deeld tot 175 gulden boete ej voorwaardelijk een week g^ vangenisstraf met proeftijl van twee jaar. De rechte) veroordeelde conform de er van de officier van justitie] De Alphense stopte in een klej dingmagazijn een herenpanta Ion in haar boodschappend en legde daar een hoofddoel overheen. Zo verliet zij d winkel maar de eigenaar hal de vrouw al in de gaten gé houden en hield haar op straé aan. De vrouw beweerde voo de rechter dat zij de pantaloi aan haar man wilde laten ziel die buiten stond te wachter maar vlak na de arrestatie hal zij bij de politie bekend nie van plan te zijn geweest om d pantalon te betalen. Volgen verdachte berustte een en an der mede door de taal op eel misverstand. HAZERSWOUDE In he Nederlands Hervormd Vereni gingsgebouw te Hazerswoude dorp wordt vanavond vana half acht en morgen vana half drie een bazar georgani seerd. De opbrengst van de ba zar, waarin onder meer eei schiettent, en een Rad val Avontuur zijn opgenomen ei tijdens welke een loterij word gehouden, komt ten goede aai de voetbalvereniging 'HazerS woudse Boys'.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 4