Koers effecten omhoog [Kleine aandeelhouder moet vuist raan maken reineken wil Hennekens overnemen CONOMIE Europeanen in de leer bij Japanse bedrijven Beurs van Amsterdam LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 Dollar duurder; goud goedkoper AMSTERDAM (ANP) Na aanvanke lijk duidelijk afwachtende handel is gis termorgen herstel opgetreden voor de Amerikaanse dollar. Voor het goud bracht dit een prijsdaling met zich mee. In Londen opende de dollar op 1,7527 mark en 1,5765 Zwitserse frank om te stijgen tot respectievelijk 1,7640 en 1,5850. In Frankfurt werd de officiële middenkoers bepaald op 1,7653 mark, zonder dat de Duitse Centrale Bank hoefde in te grijpen. Handelaren schre ven de verbetering toe aan de verwachting van nieuwe Amerikaanse maatregelen, zoals een verhoging van het bankdisconto van elf tot bijvoorbeeld dertien procent. Op de too naangevende Londense markt werd de goud notering gistermorgen officieel vastgesteld op 394,50 dollar per ounce (31,1 gram) Winkelhuur binnen steden fors duurder AMSTERDAM (ANP) De huurprijs van winkels op eerste stand in binnenste den van ons land, is in de periode 1969 1979 gemiddeld circa 40 per jaar geste gen, uitgaande van het basisjaar 1969. Over de gehele periode komt dit neer op een vervijfvoudiging, zo blijkt uit een overzicht dat is opgesteld door de internationale onroe rend goed adviseurs Jones, Lang, Wotteen. Zij hebben het overzicht gepubliceerd ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van hun Nederlandse vestiging. JLW brengt de krach tige stijging van de huren in verband met een inhaaleffect. Er vond een aanpassing plaats aan meer internationale normen, zo wordt gesteld. De gemiddelde huurprijsstijging is het geringst gebleken in de Kalverstraat in Amsterdam: 25 per jaar. Het grootst waren de stijgingen in de binnensteden van Gronin gen en Breda: 50 Vakbonden in geweer tegen btw op kranten UTRECHT (ANP) De grafische bond van de FNV, „Druk en Papier" en de Ne derlandse Vereniging van Journalisten zijn fel tegen het regeringsplan om een btw-tarief van vier procent voor de dag bladen in te stellen. De regering heeft dit plan aangekondigd in de jongste miljoenennota. Vorig jaar opperde zij dit voornemen ook al. De Tweede Kamer maakte dit toen onmogelijk. De grafici en de journalisten wijzen de btw-heffing van de hand omdat zij dit zien als een beperking van het recht op vrije informatie-verstrekking. Ook het loutere feit dat de kranten duurder zouden worden, achten zij onaanvaardbaar. In eendrachtige samenwerking met hun werkgevers zullen zij andermaal proberen in voering van de btw via parlementaire weg te verijdelen. Staking dreigt bij Van Nelle ROTTERDAM (ANP) Bij Van Nelle in Rotterdam dreigen stakingsacties nu de CAO-onderhandelingen tussen de directie en de vakbonden definitief zijn vastgelo pen. Volgende week zullen de leden hiero ver een beslissing nemen. Volgens de betrokken bonden, de industrie- en de voedingsbond FNV, weigert de directie tegemoet te komen aan de belangrijkste eisen van de werknemers. De behelzen meer vrije tijd voor de werknemers in ploegendienst aanpassing van de VUT-regeling, verhoging van de vloer in de prijscompensatie en wijzi ging van de ploegentoeslagen. Tijdens de on derhandelingen is gistermiddag bij de Rotter damse vestiging van Van Nelle een werkon derbreking van een uur gehouden z< J. P. Korthals Altes TRECHT „De tijd is rijp voor een aatschappelijke herwaardering van thans te lang gebagatelliseerde rol functie van de aandeelhouder in ize samenleving. Die rol en functie oet bespreekbaar worden gemaakt en in van de doelstellingen van deze dag dan ook daarmee een nieuw begin te aken". Dat zei de heer A. van Emden, lorzitter van de Vereniging Effecten- scherming (VEB) en van de Neder- ndse Centrale Vereniging van Beleg- ngsstudieclubs, donderdag op de eer- e Nationale Dag en het Aandeel (Ef- ct '79) in Utrecht. joral de kleinere beleggers waren in oten getale (ruim 1100 mensen) uit het id opgekomen om zich te laten oppep- n en bemoedigen, waarbij de contacten dens de koffie en de lunch tussen de elnemers onderling een zeer geani- eerd verloop hadden. Verscheidene rekers kregen tijdens hun redevoerin- n herhaaldelijk open doekjes van hun thousiaste gehoor. Volgens de heer Van Emden zal de VEB nu en in de. toekomst een maatschappelij ke discussie over de rol van de aandeel houder zeker niet uit de weg gaan. De VEB die thans nog van het bedrijfsleven financiële bijdragen ontvangt streeft er naar binnen enkele jaren volledig onaf hankelijk te zijn. De VEB-voorzitter zei verder dat de vere niging ook in offensief opzicht wat meer aan de weg wil gaan timmeren. Als voor beeld noemde hij het medesignaleren en initiatieven ontwikkelen ten aanzien van de onbillijkheden en onwenselijkheden van de huidige dubbele dividendbelasting. 'Ook de heer J. Ph. Korthals Altes, voor zitter van de Vereniging voor de Effec tenhandel, brak een lans voor het afschaf fen van de dubbele dividendbelasting. Hij wees in dit verband op maatregelen die in onze grote buurlanden zijn genomen om deze dubbele heffing op door beleggers te ontvangen dividenden te voorkomen. Hij zei te geloven dat bij een steeds verdere integratie van de landen van de EEG de JLü Nederlandse uitzonderingspositie ten na dele van de particuliere beleggers niet lang meer kan worden volgehouden. Drs. P. Stek, Directeur Binnenlandse Ge ldwezen, die namens minister van Finan ciën Andriessen het woord voerde, zei dat het geen slechte zaak zou zijn, ook niet voor de banken, als het bedrijfsleven in verhouding tot zijn balanstotaal een gerin gere behoefte zou hebben aan bankkrediet en het zich meer intern zou kunnen fi nancieren door een hogere winstvoet. Dan zou het bedrijfsleven zich ook meer ex tern kunnen financieren met aandelene missies. Prof. dr. A. I. Diepenhorst van de Eras- musuniversiteit in Rotterdam die sprak over efficient beleggen in een efficiënte markt zei dat de belegger „noch de nutte loze parasiet noch de ellendige verschop peling mag vormen van de gemengde eco nomie waarvan hij deel uitmaakt." Een gezonde activiteit op de emissiemarkt voor aandelen achtte hij het levensteken waarnaar de Nederlandse volkshuishou ding zal moeten uitzien. TOKIO (AP) In de hoop te ontdekken wat de Japanners in. het zakenleven zoveel succes heeft gebracht, zijn 23 jonge Euro pese zakenlieden een anderhalf jaar durende cursus begonnen om de Japanse economie en bedrijfsmethode te bestuderen. Eerst zullen zij de voor buitenlanders moeilijkste hindernis - de Japanse taal - moeten overwinnen. Na een jaar taalonderwijs in Tokio zullen zij zes maanden in Japanse bedrijven werken. ,,Het levert niets op als je alleen maar zegt dat Japan een moei lijke markt is. De Europeanen moeten hun houding verande ren", aldus Solonge Baudoin, attaché van de Banque Nationale de Paris en een van de 23. Wij willen de sleutel vinden en de deur openen". Het project wordt gesteund door de Europese Gemeenschap, die in 1978 een tekort van 6,4 miljard dollar boekte in de handel met Japan en verwacht dat het nadelig saldo dit jaar tot 8 mil jard dollar zal oplopen. „De handelsbetrekkingen (met Japan) worden slechter, niet beter", verklaarde een EG-functionaris, die verzocht zijn naam onvermeld te laten. Europese diplomaten in Tokio verklaren dat de Japanners hun belofte om de handelsbetrekkingen te verbeteren niet nakomen. De Japanners ergeren zich aan dergelijke uitspraken en bewe ren dat de buitenlanders niet hun best doen om een aandeel op de Japanse markt te verwerven. Naast de cursus wil de EG in Japan Europese goederen aanprij zen en in Tokio een „exportinformatiecentrum" inrichten, om Europese bedrijven gegevens te verstrekken over de Japanse markt. Soortgelijke seminars zullen in Europa worden georgani seerd en speciale missies zullen in Japan proberen de uitvoer van Europese goederen te bevorderen. De eerste twee die wor den verwacht zijn die van de voedselverwerkende industrie en machine!'abrikan ten. „Japan is potentieel de op één na grootste markt van de wereld. Het is alleen maar natuurlijk dat de Europeanen hierop afko men zei Jean Gourdol, een van de tien Fransen die aan de cur sus deelnemen. Endymion Wilkinson, de EG-functionaris die in 1974 in Tokio een kantoor vestigde, verklaarde dat de Europea nen „onbekend" zijn met Japan en „zichzelf altijd hebben be schouwd als leraren en de Japanners als imitators en leerlin gen". SSTERDAM De grote oom van bedrijfsnieuws iogt langzaam maar zeker De kleinere beursfond- laten thans nog iets van :h horen en al met de re- iltaten drukt dat een stem- t(l op de koers. Maar het al- gfmene koersbeeld noch dat ein de afzonderlijke rubrie- iibn wordt hierdoor beïn- i|oed, omdat in die rubrie- Oên alleen de grotere beurs- ajndsen zijn opgenomen. act algemene koersniveau ?ifcte maandag wat in maar in e dagen daarna werd de '.pmming beter, met het resul- pt dat we afgelopen donder- alg een algemeen ANP-index- icjfer hadden dat met 92,5 een punt hoger lag dan vori- hj week donderdag. verschillende rubrieken jven niet hetzelfde beeld te :n. De internationale fond- en de sektor handel her- ilden zich na een kleine te- Igslag. Bij de banken en ver- eringsfondsen was er geen Jns sprake van een terugslag, tjordat er hier alleen maar ruitgang was, vooral bij de iljnken. Daarentegen konden niet van een herstel in de •rieken industrie en scheep- irt spreken. beurs stond deze week be id onder de invloed van iitenlandse krachten. In de |rste plaats natuurlijk van de (twikkeling op de buiten landse beurzen (in het bijzon der Wall Street) en van de schommelingen in de dollar. Wall Street heeft maandag de daling van vorige week vrij dag voortgezet, maar dinsdag zat er een duidelijk herstel in dat woensdag werd gestabili seerd. De rentestijging (thans al 13,5 pet voor eerste klas kredietnemers) schrikt kenne lijk de Amerikaanse beurs niet meer af. Doorslaggevend is hoe de dollar zich houdt (in ons land steeg hij iets tot f 1,958 op donderdag) en welke steunmaatregelen er voor de dollar in petto worden gehou den als het weer mis gaat. Wall Street kreeg ook steun van het weer iets terugzakken van de goudprijs tot net boven de 400 dollar per troy ounce (31,1 gram).op woensdagmid dag, een reactie op het lichte herstel van de dollar. Van de andere beurzen waren midden van de week Londen en Ziirich duidelijk hoger, ter wijl Frankfurt pas op de plaats maakte. Ije uit het buitenland komen de krachten waren dus wel - positief, waarbij dan boven dien nog komt dat er ook kooplust voor bepaalde effec ten werd getoond (o.a. de ban ken en de verzekeringsfond sen). In eigen land is het economi sche klimaat nog altijd wissel vallig. Tegenover de gunstige exportcijfers en een sterke verbetering van de betalings balans moeten we de onzeker heid van het loonfront stellen. Het FNV heeft al gedreigd met een extra looneis (boven de toegzegde half procent en de looncompensatie) bij de ko mende cao-onderhandelingen omdat deze organisatie er geen enkel vertrouwen in heeft, dat de regering de koopkracht van de economisch-zwakkeren batten in de Tweede Kamer over de nieuwe begroting zul len verlopen. Er is nogal wat kritiek geuit over het achter wegen blijven van maatrege len tot herstel van de rende menten bij het bedrijfsleven. De beleggers zitten tussen al deze vuren in. Zij voelen zich als aandeelhouder in de hoek zitten waar de slagen vallen. volgend jaar kan handhaven. Tekenend in dit verband is dat ook deze week de voorzitter van de Raad voor het Filiaal- en Grootwinkelbedrijf gewe zen heeft op de nadelen van de loonmatiging. Hij vreest on der meer dat de bestedingen van de klanten in de winkels te weinig zullen groeien of zelfs nog zullen teruglopen, omdat in het bestedingspa troon de vakantie en de auto zo'n belangrijke plaats is gaan innemen. Onduidelijk is ook hoe de de- Op de aandelen maken zij bo vendien een rendement, dat op zijn minst enkele procenten beneden het obligatierende ment ligt. Het is dan ook niet zó onbegrijpelijk dat de be langstelling voor belegging in obligaties gegroeid is en die voor aandelen is afgenomen. En de zeer aktieven blijven dan ook nog met een oog naar de tarieven op de geldmarkt kijken, waar zij vrijkomende gelden van f 25.000,- tot f 100.000,- voor korte tijd te gen een aantrekkelijke rente (thans 9,75 a 10 pet) kunnen uitzetten. Bij de internationale fondsen waren er lichte koersstijgingen voor AKZO (plus 0,20), Uni lever (plus 1,20) en Konink lijke Olie (plus 1,10), waarbij het toch wel vermelding ver dient dat Koninklijke Olie donderdag op 155,50 terecht kwam. Opvallender ging het bij de banken toe. Algemene Bank Nederland (aandeel van f 100,-) schoot 7,50 omhoog tot 148,-, Amro (aandeel van f 20,-) verbeterde 1,40 tot f 73,- en Nederlandsche Mid- denstandsbank (aandeel van f 50,-) steeg/ 7,70 tot 246,50. Maar ook bij de verzekering swaarden waren er koersstij gingen. In de scheepvaarthoek kon er praktisch van een stilstand ge sproken worden met zelfs een daling van 2,- voor Van Om meren en van 1,50 voor onze KLM. Dat laatste bedrijf lijdt nog steeds onder het bericht dat de inkomsten minder sterk stijgen dan de bezettingsgraad in de vliegmachines en dat de uitgaven oplopen. De tegenstellingen kwamen vooral op de lokale markt op. Scheepsbouwer Rijn-Schelde- Verolme zake 2,- tot 43,-, maar collega Giessen steeg f 5,- tot 151,-. Aanneming smaatschappij Bos Kalis daalde goed 8,- tot 97,-, waarmee het bericht van vorige week doorwerkte dat op de winst een zwaar liquiditeitsverlies ir mindering was gebracht. Tex tielonderneming Schutten die over de toekomst wel optimis tisch is, steeg 5,- tot 228,- terwijl Gelatine Delft zelfs f 48,- opliep tot 307,-. Het gokken op aandelen Arn hemse Scheepsbouw gaat on verminderd door. Afgelopen donderdag werd al 2.700,- voor een aandeel neergeteld, tegen vorige week nog 1.795,-. Maar ook bij Amster damse Droogdok Maatschappij gokt men - zij het in veel min dere mate - op hoge opbreng sten van onroerend goed. Deze week steeg de koers f 33,- tot f 221,-. Op de obligatiemarkt was het rustig. De 8,75 pet Staatslening is een behoorlijk succes gewor den voor de minister van Fi nanciën. Er werd 500 mil joen geplaatst tegen een koers van 100,5. Afgelopen donder dag was de eerste beurskoers 100,3. Zij, die er naast gegrepen heb ben doordat zij voor lager dan 100,5 inschrijven, kunnen nu bij de Nederlandsche Midden- standsbank terecht, die don derdag een 10-jarige 9 pets obligatielening van f 150 mil joen (zo mogelijk te verhogen tot 200 miljoen) aankondig de. Op 8 oktober wordt de koers bekend gemaakt en we ten wij het rendement. Het ligt voor de hand dat het hoger zal liggen dan op de Staatslening. ET HEINEKEN CON- ERN voert met Distilleerde- Jacques Hennekens (Lim- ijlrgs Elske) onderhandelin- en over een belangenoverne- «ing door Heineken van Hen- kens. Deze zullen zeer aarschijnlijk tot overeen- imming leiden, aldus Heine- n. Limburgse distilleerderij is der meer producent van sbitter onder het merk Hen- ikens Els La Vera. De even- ele transactie zal geen nade le invloed hebben op de erkgelegenheid in Beek. lar werken tien mensen, die dienst kunnen treden van iineken. De bonden zijn ac- ord, evenals de centrale on- rnemingsraad van Heine- n. De fusie is aangemeld bij SER en bij het ministerie n economische zaken. AN BEEK - Bij A.L. van eek is de dochteronderne- ing in de VJ5. Hofor in de laatste maanden gesaneerd. Verschillende activiteiten die met de tabakshandel geen ver band hielden werden beëin digd en het aantal mede werkers werd verminderd. Niettemin drukt alles wat zich sinds eind 1978 heeft afge speeld nog een zwaar stempel op het resultaat 1979. De ta bakszaken zullen in deze peri ode van reorganisatie nog een aanzienlijk verlies opleveren. Mede als gevolg van de extra kosten van Hofor bedraagt het verlies van van Beek over het eerste halfjaar f. 1,9 min. Dit verlies zal over heel 1979 stij gen tot f. 3 tot 3,5 min. In 1978 leed van Beek een verlies van bijna f. 2,7 min. ADRIAAN VOLKER Cicvil Engineering International BV te Beverwijk, deel uitmakend van de Beton- en Waterbouw- divisie van Koninklijke Vol- ker Stevin NV, heeft van de Federal Executive Council van Nigeria opdracht ontvangen voor het Project New Ocean Terminal te Onne, nabij Port Harcourt in Nigeria. Het project, waarvan de waarde ruim 450 miljoen gulden be draagt, omvat het ontwerp en de bouw van een compleet ha vencomplex met een opper vlakte van circa 12 vierkante kilometer, alsmede de levering en installatie van de benodig de havenuitrusting. ESTEL (Hoesch en Hoogo vens) en het Amerikaanse Ca pitol Metals voeren op het ogenblik onderhandelingen over een belangrijke meerder heidsdeelneming van Estel in Capitol Metals. De twee par tijen verwachten daarover binnenkort tot overeenstem ming te zullen komen, aldus Estel. Capitol Metals uit Californie heeft staalverwerkingscentra voor platte produkten in Tor rance bij Los Angeles en Li- vermore bij San Francisco. Bo vendien heeft Capitol Metals een distributiecentrum in Denver in Colorado. In de centra ondergaat plaat materiaal verdere bewerkin gen zoals knippen en afkan ten. Zij spelen een belangrijke rol in het staalhandelsverkeer in de VS. DE HOLLANDSE BETON- GROEP (HBG) heeft met Ne- derhorst Beheer BV, moeder maatschappij van Koninklijke Nederhorst Bouw, thans een definitief akkoord gesloten wat betreft de overneming door HBG van de bouwsector van Nederhorst Beheer. In au gustus was al een beginselove reenkomst bereikt. Bij de overneming zijn betrokken Koninklijke Nederhorst Bouw BV, Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Havenwer ken BV, Internationale Fun- derings Groep (International Foundation Group) BV, Bouw maatschappij Nederhorst BV, Materieel Maatschappij Neder horst BV, Overzeese Aanne- mings Maatschappij (Overseas Construction Company) BV en Nederhorst Grondtechniel BV. Naast deze in Nederland ge- vestige ondernemingen zijn te vens de buitenlandse vestigin gen in de transactie begrepen. HBG zal de Nederhorst-onder- nemingen op dezelfde voet en onder dezelfde naam voortzet ten. Bijde ondernemingen zijn ca. 4.500 mensen werkzaam. Van hen werken er ongeveer 1.000 in Nederland en 3.500 in het buitenland. VEEMARKT UTRECHT Aanvoer: 4989, weekaanvoer 5358. runde ren 1071, graskalveren 60. nuchtere kalve ren 515, schapen 2530, varkens boven 100 kg 439. biggen 346, bokken en geiten 28. slachtrunderen ca. 780. Prijzen (in f per kg): slachtkoeien extra kw. gesl. gew. 7.20-8.05. 1e kw. 6.00-6.70, 2e kw. 4.90-6.00, 3e kw. 4,25-4.90. stieren, gesl. gew 6.05-7.40, worstkoeien, gesl. gew. 4.50-5.20, nuchtere kalveren, lev. gew. 1.45- 1.80. slachtzeugen extra lev. gew. 2.55-2.60. 1e kw. 2.50-2.55. 1e kw. 2.45-2.50. 3e kw. 2.35-2.40. Prijzen (in t per stuk): melk- en kalfkoelen 1600-2500. kaltvaarzen 1500-2400. vare koeien 1300-2075, pinken 1100-1600, stie ren 1475-2750, graskalveren 525-1025. nuchtere kalveren 45-75. idem voor tok en mesterij zwartb. 380-475, roodb. 480-555, vette schapen 170-210, vette lammeren 160-210, weide lammeren 110-145, schram- 15-125, biggen 100-105, geiten 25- 100. Overzicht (re handel en prijzen): slach- ijk - prijshoudend, melk- en -.prijshoudend, jongvee ma- prl|shoudend, nuchtere kal- sizaam prijshoudend, schapen en rustig - prijshoudend, varkens 3 - even lager, schrammen en biggen 3 - prijshoudend, geiten redelijk - even actieve aandelen -SA AKZO 20 ABN 100 Amro 20 Deli-MIj f 750 Heineken H. 25 Hoogov. 20 HVA-MIJen eert KNSM eert 100 KLM 100 Kon. Olie 20 Nat. Ned. 10 Nedlloyd 50 Philips 10 30.20 53,30 92.00 83.50 206.00 23.40 204,00 23,40 173,50 194,20 193,00 85,00 77,70 31,00 204,50 23,40 173,50 147.00 110,30 binnenlandse obligaties BLOK2 )d. 74 10.50 N 9.75 ld 7 9.50 ld 76-1 9.50 ld 76-2 9.00 id 75 9.00 ld 79-94 8.75 ld 75 8.75 id 75-2 8.75 id 76-96 8.75 id 79-94 8.50 Id 75 - 8.50 id 75-2 8.00 id 71-96 8.00 Id 70 I 8.00 id 70 II 8.00 id 70 III 8.00 Id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 7.75 Id 71-96 7.75 Id 73-98 7.75 Id 77-97 7.75 ic 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 7.50 id 72-97 7.50 id 78-93 7.50 id 78-88 7.50 Id 71-81 7 20 Id 72-97 7.00 id 66 1-91 6.50 id 68 IV 6.25 Id 66-91 6.25 Id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 65 I-90 5.75 Id 65 II 5.25 Id 64 I-89 5.25 Id 64 II 5.00 Id 64-94 100.50 99,40 99,50 99.60 9970 98,00 9840 97,50 94!00 93,40 89,70 89,40 89,70 89,50 89,70 89,00 87,80 88,10 88,50 8770 82,90 105.40 102,40 100,30 100,40 99,10 99,20 99,00 98,40 98,40 4.50 Id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 Id 60 I-85 4.50 id 60 II 4.50 Id 63-93 475 Id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 Id 63 I 4.25 Id 63 II 4.00 Id 61-86 4.00 Id 62-92 3.75 id 53-93 3 50 Id St. 47 BLOK3 3.50 Id 56-86 3.25 Id 48-98 3.25 id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 3.00 Id Grb 90,00 76,30 83,50 79,20 77,60 Id 37-81 Id Grb Ao 89,30 89,60 89,40 89,40 87,00 88,50 87,60 87.70 82.70 11.00 BNG 7 11.00 id 74-84 10.50 Id 1974 9.50 id 74-82 9.50 id 74-99 9.50 Id 75-85 9.50 Id 76-01 9.00 Id 75-00 8.75 Id 70-90 8.75 Id 70-95 8.75 id 75-00 8.75 id 77-02 8.50 Id 70-85 8.50 Id 70-95 8.50 Id 73-98 8,25 Id 70-85 8.25 id 70-96 8.25 id 76-01 8.00 id 69-94 8.00 id 71-96 8.00 Id 72-97 8.00 id 73-79 8.00 Id 75-00 7.75 Id 72-81 7.60 id 73-98 7.50 Id 72-97 7.25 Id 73-98 7 00 Id 661-91 107,10 102,40 100,90 104,50 100,20 100,20 99,70 95.70 95,50 99,20 107.00 102,30 100,80 99,40 92.40 92.00 90,30 binnenlandse aandelen ADM-Beheer Ahold AMAS AMEV Batenburg Bos Kalis BLOK 12 Braat Bouw Buhrm. Tett. Duiker Elsevier-NDU Gel. Delft c Gelder cert Maxwell Petr. 190,0C .4100.00 850,00b 175,60 1370,00 71,00b 191,50 192,50 16,50 23,10 325,50 1120,00 182,00 210,00 305,00e 34,80 506,00 54,50 153,00 57,00 100,80 65,50 329,50 60,00 102.90 590.00 129,50 69,40 237,00 61,70 175,80 41,00 181,50 210,00 23,10 266,00 192,00 150,50 78,00 28,00e 587,00 88,00e 307.00e 35,20 510.00 102io0 53,30 172,00 87,00 21,80 Ned. Crediet NMB Ned. Scheep Palthe Pont Hout Reeuwijk Rommenholl. Rijn-Schelde 34,60 318,00 4100,00 850,00b 6o|o0 246,50 230.00 230.8I 19,70 189,50 410.00 19,50 189.00 60,50 153.70 20.50e 187,50 120.00 232ï00 43,50 104,00 61,80 Schlumberger 822.00 1,53 i. Hyp.bk. Waterl. v.d. Vtlet-W Ver. Glasf. Vmf-Stork 800,00b 125,50 228,00e 239^50 46,70 700,00 243,00 160,50 97,00 640.00b 85,001 367,00 107,00 71,50b 71,50e 12,70 Asd. Belegg. D Blnn. Belf. VG B.O.G. Converto 181.50 498,00 151,60 80,10 105,50 52,00 89,00 100,00 81,10 183,10 96.50 94,00 45,30 46.50 345.00 99,00 100,00 161,00 121,50 133,20 163,80 152,00 708,00 133,50 126,00 500,00 114,20 80,10 105,60 9o!oo 128,50 138,00 119.80 beurs van New York Can. Pac. Chrysler Citicorp Cons. Edison Du Pont Gen. Electric Gen. Motors Goodyear 49 7/8 34 3/8 8 1/4 24 1/8 8 Mc D. Douglas S. Fe Sears R. Shell Oil '52 1/8 19 1/2 27 5/8 28 7/8' 46 3/4 27 1/2 52 7/8 24 1/2 30 5/8 79 3/4 53 3/8 19 3/8 49 7/8 24 3/8 20 5/8 31 1/8 buitenlands geld (Prijs In guldens) Amerikaanse dollar Engelse pond Belgische fr.(100) Duitse mark(100) ltal.llre(10.000) Portugese esc.(100) Zwitserse »r.(100) 122.25 1 Zweedse kroon(100) 45,25 Noorse kroon(IOO) 38,25 Deense kroon(IOO) 36,25 Oostenr.sch.(IOO) 15,28 Spaanse pes.(100) 2,78 Griekse drachme(100) 4.85 Finse mark(100) 50,25 Joegosl. dinar(100) 8.00 Iers pond 4,00

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17