Dames-volleybalploeg klaar voor de strijd Leiden in ontspannen trainingspartijtje onderuit tegen Tulsa Roughnecks z Heerenveen en Teunissen uit elkaar NEDERLAND MINITRIP VAKANTIELAND COACH JOHAN VAN DER HAAR VOL OPTIMISME Amateurelftal blundert (3-4) NSF noemt conceptnota minister CRM onduidelijk Borg en Gullikson nog ongeslagen Portisch verslagen Tips voor Duindigt Qü\?tl«lllS S-SPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 5 OKTOBER 1979 PAGINA 15 LEIDEN Tweeduizend toeschouwers, dat was onge veer het aantal dat werd verwacht bij de wedstrijd van de Leidse selectie tegen het Amerikaanse profteam Tulsa Roughnecks. Niets van dat alles, de Leidse be volking had blijkbaar nog last van de gevolgen van de 3-Octoberfeesten. Slechts w tweehonderd Leidenaars I waren benieuwd naar de verrichtingen van het Leid se voetbal-elftal en de Ame rikaanse tegenstander. Een echte wedstrijd werd het niet gisteravond op het LFC-terrein.Tulsa Rough necks maakte zich niet no. druk, maakte er gewoon een ontspannen training spartijtje van en won dat uiterst gemakkelijk met 1-4. In de eerste helft kon de Leidse selectie Tulsa Rough necks nog aardig partij bie- ;den. Er werd toen ook nog erjenigszins met overleg geVoet- bald. Overleg dat in de twee de minuut even ontbrak bij een verdedigende actie van LFC-er Bles Zuma. Zuma le verde de bal in bij Steve Earle die doelman Dick Dortmundt van dichtbij passeerde. Maar afgezien van dat ene foutje liep het toch niet slecht in het Leidse team. Het middenveld (Theo van Seggelen, Ruud van der Voort, vervanger van Martin Toet die gisteren opeens werd opgeroepen voor het Nederlands amateurelftal en Zuma) had in die periode nog een tamelijke vaste greep op de Amerikaanse middenli- Het Leidse aanvalstrio, Frans Sjardijn, Rinus van Es en Henk van der Zwan, stichtte weinig gevaar. Alleen Sjardijn kreeg na goed doorzetten van Ruud van der Voort een goe de kans. Doelman Owcha- ruck, een van de weinig echte Amerikanen in het team van Tulsa, reageerde goed op de inzet van Sjardijn. Ook de Amerikaanse ploeg kreeg voor rust weinig kansen. Al leen Dunn Huber dan, maar de aanvaller presteerde het de bal over een leeg doel heen te schieten. Met nog enkele mi nuten te spelen in de eerste helft moest Roodenburger Aad de Groot geblesseerd uit vallen. Ploeggenoot Peter Ciere nam zijn plaats in. Al vrij snel na rust deed Tulsa Roughnekcks wat het aan zijn stand verplicht was: doelpun ten maken. Binnen vijftien minuten tijd was de stand 0-4. Alan Woodward, speelde voor zijn Amerikaanse avontuur 630 wedstrijden voor het En gelse Sheffield United, liet zien dat hij zijn bijnaam de "Boomer" niet ten onrechte draagt. Met een geweldige uit haal liet hij doelman Theo Guyt, in de tweede helft ver vanger van Dortmundt, vol strekt kansloos. David Nish en Bill Saulter zorgden voor de overige treffers. De Leidse ploeg kwam er niet meer aan te pas, bestookte het doel van de tegenstander met onge coördineerde aanvallen en vergat daarbij gemakshalve de verdediging. Tulsa profi teerde daar niet van, vond 0-4 schijnbaar best en vermaakte zichzelf met wat technische hoogstandjes. Theo van Seg gelen redde vlak voor tijd de eer door na aangeven van Ruud van der Voort de bal langs doelman Owcharuck te tikken. Opnieuw een overwinning voor Tulsa Roughnecks. De ploeg speelde tot nu toe zes wedstrijden. De eerste twee, Wageningen en Groningen, werden verloren. Van Hel mond Sport, Fortuna SC, Tel star en Leiden werd gewon nen. Met een wedstrijd tegen Eindhoven beëindigt Tulsa zaterdag de Nederlandse toe- rnee. Vooral met de zege op Telstar was trainer/speler Charlie Mitchell erg tevreden. Van tegenstander Leiden was Mitchell niet bepaald onder de indruk. Of er Leidse spe lers zijn die een aanbieding van Tulsa kunnen verwach ten? Mitchell: „Nee, ik heb geen enkele voetballer gezien die ik zou kunnen gebrui ken". KEES VAN HERPEN JRuud Geels in het gips O'ROTTERDAM Sparta zit 1 opnieuw zonder spits. Ruud ls Geels kreeg gisteren van de Utrechtse orthopedist dr. ^trikwerda te horen, dat z'n inderbeen in het gips moet vorden gezet om de achilles peesblessure, waarvan de ossige aanvaller al maan- len last heeft, definitief te tunnen genezen. )at betekent dat trainer Pe- escu tot aan de winterstop Dohiet over Geels zal kunnen be- _eichikken. Een ernstige tegen slag voor de Roemeen, die nu met het bestuur van de Rotter- lamse club om de tafel wil ;aan zitten, om naar een noo- loplossing te zoeken. ►oete voor ïanager "C Twente jZeist Manager Ton van Da len van FC Twente heeft een ioete van 500 gulden gekre- en. Hij had zich na afloop an de wedstrijd FC Den "aag-FC Twente volgens het tordeel van de tuchtcommis- ;ie van de KNVB onheus uit- elaten ten opzichte van icheidsrechter Geurds. Z '67 zal het in het komende 'eekeinde tegen Vitesse zon- ler doelman Eddy Treytel loeten doen. De tuchtcommis- legde hem gisteren een itraf op van één wedstrijd on voorwaardelijk en een boete van 350 gulden. De NEC-spe- Sije Visser en Frans Koe- 'dnen, die tot nu toe drie gele caarten ontvingen, werden •espectievelijk drie en vier edstrijden onvoorwaardelijk ;eschorst. Beide spelers kre- ;en ook een boete van 200 gul len. Voorts kreeg de jeugdspe ler D. Roelvink van FC Am- iterdam een schorsing van Irie wedstrijden onvoorwaar- lelijk en een duel voorwaar- lelijk met een proeftijd van :en jaar opgelegd. L wee winnaars in lotto 39 PEN HAAG In lotto 39 wonnen spelers de eerste prijs. De cij- van lotto, toto en toto gelijk .ötto Tijzenbedrag 1.642.173,80; inleg 3.457.208,00. e prijs 2 winnaars, die elk bruto 287.380,40 ontvangen, e prijs 20 winnpars, die elk bruto 8210,80 ontvangen. die elk 737,50 e prijs 12.020 winnaars, die elk 27,30 ontvangen. prijs 29.212 winnaars, die elk 11,20 ontvangen. OTO NORMAAL 39 rijzenbedrag 283.577,85; inleg 597.006,-. prijs geen winnaar, van het bedrag an de le prijs gaat 1/3 deel naar de ckpot van week 40. prijs 7 winnaars, die elk bruto 15.529,20 ontvangen. prijs 158 winnaars, die elk 867,40 intvangen. ackpot bestemd voor week 40 37.810,38. TOTO GELIJK 39 r ijzenbedrag 40.887,70; inleg 73.041,00. prijs geen prijs geen PiS' ntvangen prijs 432 winnaars, die elk 31,10 Jntvangen. ie prijs 450 winnaars, die elk 26,00 •j intvangen. ackpot bestemd voor week 41 4800,92. rs, die elk bruto HVAR Nederland heeft gis- eren de derde wedstrijd in iet Olympisch kwalificatie- vaterpolotoernooi in Hvar net 7-3 van Zweden gewon- )e tussenstanden waren 20, 1, 21, en 21. De Neder- indse doelpunten kwamen op aam van Veer, Noordegraaf, *an Belkum (2), Van Mil en Jfan Zeeland (2). Voor Zweden coorden: Andersson, Stern- terg en Carlsson. L ïverige uitslagen: 'fl ipanjeGriekenland 52; v frankrijkGroot-Brittannië *—3. $>e stand; 1. Spanje Griekenland Nederland 1. Frankrijk Zweden Bulgarije Groot-Brittannië 4 7 23-10; 4 6 16-14; 3 4 20-13; 3 4 20-21; 3 2 11-17; 3 1 15-17 4 0 9-22; EVREUX Johan van der Haar (45), die na het voortij dige vertrek van bondscoach Jaap Akkerhuis de verant woordelijke man bij het da- mes-volleybalteam is gewor den, weet de kans om tijdens de Europese titelstrijd in het Franse Evreux tot de finale poule door te dringen dichter bij dan ooit tevoren. Vandaar dat Van der Haar vanavond tegen Frankrijk risico's durft te nemen door in een andere samenstelling uit de start blokken te schieten dan vori ge week in de zo succesvolle oefeninterland tegen het gere nommeerde Oost-Duitsland, dat 'met 3-2 door de Oranje- meisjes werd geklopt. In die wedstrijd waren het Els Mul der (SFC) en Loeki Raterink (Quick Orion) die als spelverdeelsters aan de basis stonden van het vaak spectacu laire Nederlandse aanvalsgeweld. Vanavond tegen Frankrijk zullen zij om tactische overwegingen vrijwel zeker hun plaats moeten afstaan aan aanvoerster Eveline van der Laag (Voorburg) en Fransje Murphy (VCH). Twee geroutineerde speel sters, die samen met Martje de Vries, Caroline Keulen (DVC), Monique Remmen (VCH) en José Conijn (Quick Orion) Frankrijk met de ruim 2000-koppige aanhang van repliek moeten dienen. Johan van der Haar motiveert zijn besluit om de aan de overwinning op een Oostblokland ap pellerende basis te wijzigen heel uit voerig. „We hebben de beste poule indeling die je kunt bedenken. En die kans willen we grijpen. In de wed strijd tegen Oost-Duitsland van zon dag heeft het team het gevoel gekre gen te kunnen functioneren zoals we dat steeds gewild hebben. Het is dus inderdaad mogelijk het speltype te spelen zoals Jaap Akkerhuis al lan ger heeft gepropageerd. Maar even belangrijk vind ik, dat het team in staat was de zwakke plekken van Oost-Duitsland uit te buiten. Zater dag hebben we met 3-0 verloren en daarna die wedstrijd goed doorge praat. De tweede wedstrijd hebben de dames zich erg goed aangepast". Het blijkt dus toch mogelijk om een Oostblokland te verslaan, een pretti ge wetenschap met de EK-duels te gen de (mindere) teams uit Hongarije en Joegoslavië in het vooruitzicht, maar daarom niet ontbloot van het gevaar de Franse dames te onder schatten. Optimaal Frankrijk heeft er alles aan ge daan om optimaal aan de Europe se kampioenschappen te kunnen deelnemen. Al vanaf mei is de for matie van nieuwe trainer-coach Pierre Berjaud bijeen - de Poolse trainer Rusek werd een maand ge leden aan de kant geschoven - en gedurende die lange periode van voorbereiding werd een oefentrip naar China georganiseerd. In mei speelde Nederland twee oefenduels tegen de opponent van vanavond en beide keren zegevierde Oranje. „Dat laatste zegt natuurlijk helemaal niets", meent Johan van der Haar. „Frankrijk heeft de beschikking over een aantal leuke speelsters en die lange voorbereiding moet toch iets opleveren. Maar ach, het is dames volleybal en dan ben je nooit hele maal zeker van wat er gebeuren gaat. Dit Nederlands team kan de proble men van het spelen voor een fana tiek publiek aan. Ik weet niet hoe mijn aanpak op de dames overkomt, coachen hangt nu eenmaal samen met een zeer persoonlijke benade ring. Ik hou ervan met een uitgang sopstelling te werken. De ploeg die ik in het veld zet, krijgt dan mijn volle dige vertrouwen". „Ik ben er bijvoorbeeld zeker geen voorstander van een ploeg die draait in een vierde set te veranderen. Je hebt coaches die dat wel doen met het oog op een eventuele vijfde set, maar ik begin daar niet aan. Je kunt beter rustig doorballen en het team zelf het ritme terug laten vinden". Uit de volgende uitspraken van Jo han van der Haar, die de Nederland se dames ook al van 1963 tot 1971 be geleidde om daarna nog twee jaar het herenteam onder zijn hoede te ne men - „er was weer eens niemand die het herenspul wilde hebben", grin nikt Van der Haar - blijkt dat zeker niet de conclusie getrokken mag wor den dat hij gedurende de gehele EK op één en dezelfde basisopstelling gokt. Integendeel, de Nederlandse coach wil vanavond de eerste zet plaatsen om inderdaad door te drin gen tot de finalepoule. Zijn verrassende opening met het naar voren schuiven van Fransje Murphy en Eveline van der Laag als spelverdeelsters heeft tot doel de col lega's Alji Tarku van Joegoslavië en Emo Hennig (Hongarije) een paar scheppen zand in de ogen te strooien. Met alle risico's, dat bij het graven Nederland tegen Frankrijk zelf in de kuil valt? „Dat geloof ik niet. Fransje en Eveline moeten het tegen Frank rijk heel goed kunnen doen. Voor deel daarbij is dat je die coaches van Hongarije en Joegoslavië bewust mo gelijkheden aanreikt bij het bepalen van hun taktiek tegen ons". BOB OFFERS Van Dam (Top) brengt Nederland hier op 1-0 in de amateurinterland tegen Israël. (Van onze verslaggever) EMMEN Het Nederlands amateurelftal heeft tot nu toe in het kwalificatietoer nooi voor de Olympische Spelen geen potten kunnen breken. Uit vier gespeelde wedstrijden is slechts één enkel punt vergaard, waar door voor de ontmoeting te gen Israël uitschakeling reeds een feit was. Uitgere kend in deze wedstrijd Oranje echter een uitsteken de prestatie te gaan leveren, want een kwartier na de rust was een riante voor sprong van 3—0 bereikt, dank zij doelpunten van Van Dam (TOP), Graafland (Jodan Boys) en Heemskerk (RCL). Een ongelooflijke se rie persoonlijke blunders was er echter de oorzaak van, dat Nederland alsnog naar een nederlaag (34) werd gespeeld. Emanuel Schaffer, de Israëli sche bondscoach, had zijn ploeg in de rust te verstaan ge geven dat vooral de zwakte van de Nederlandse vleugel verdedigers moest worden uit gebuit en hij had het goed ge zien. Stomme passes van Ne derlandse zijde stelden sterspe ler Damti in staat de achter stand te verkleinen tot 32. Even later maakte Peretz de gelijkmaker voor Israël. Op dat moment moest er nog vier minuten worden gespeeld. Het zou nog erger worden. Twee minuten voor tijd profiteerde opnieuw Damti van de chaos in de defensie van Oranje door een voorzet van Malmillian opeens in te schieten; 3-4. Door deze onverwachte zege heeft Israël nog een theoreti sche kans behouden om alsnog Moskou te bereiken. Voor Ne derland rest slechts een onge looflijke kater. AMSTERDAM De Nederlandse Sport Federatie heeft prompt gere ageerd op de conceptnota van de minister van CRM inzake reclame in radio- en televisie-uitzendingen. Dr. W. van Zijll sprak namens zijn sportfederatie en betrok en pas sant de sponsoring en het vrijwil ligerswerk in zijn betpog over de conceptnota van de minister die reclame raakt. De algemeen secre taris kwam daardoor vrij dicht bij een vergelijking tussen peren en appels. Van Zijll maakte duidelijk dat de NSF niets liever wil dan een regulering via toepassing van een sponsorcode en reclameregels in het belang van de vier betrokke nen, de media, het bedrijfsleven, de sport en de overheid. Kortom een voorkoming van wild groei. Van Zijll schoof reclame en sponsoring op één hoop. „De nota van de minister dreigt een inkom stenbron van ongeveer zeventig mil joen per jaar voor de sport in alle ge ledingen droog te leggen. De nota, zei Van Zijll, is onduidelijk. Dat is ons grootste bezwaar. Wij vinden dat een regulering de integriteit moet waar borgen en vervuiling dient tegen te gaan. Het stuk van de minister echter is onwerkbaar voor alle belangheb benden, het schept bovendien een mogelijkheid tot naamsvervalsing, wanneer sponsornamen niet meer zouden mogen worden gebruikt. Ie der kind heeft het recht bij zijn naam te worden genoemd". De sportfederatie vindt - met de con ceptnota van de minister - dat recla me het sportgebeuren en de uitzen dingen daarvan niet mag overheer sen. Aansluiting op de richtlijnen van de Europese radio- en tv-organisatie EBU is aanvaardbaar, meent de NSF, een te strakke uitvoering van die richtlijnen echter beperkt de moge lijkheden van sponsoring en reclame te veel. HEERENVEEN Jan Teu nissen van de eerste divisie club Heerenveen is - na Cor Brom (Ajax) en Spitz Kohn (Twente) de derde trainer in het betaalde voetbal, die dit seizoen tussentijds zijn club Docherty verlaat. dienst van Heerenveen. Het trainersschap bij de Friese club wordt voorlopig waarge nomen door zijn assistent Hyl- ke Kerkstra. Het clubbestuur van Heeren veen liet gisteravond per com muniqué weten dat „op grond van meningsverschillen over het functioneren van betaald voetbal in Heerenveen trainer en bestuur besloten hadden uit elkaar te gaan". Jan Teunissen was tweeëneenhalf jaar in De voormalige manager van de Engelse eerste divisieclub Derby County, Tommy Do cherty, is voor ondervraging meegenomen naar het politie bureau in verband met een sinds mei lopend onderzoek naar bepaalde financiële prak tijken bij Derby County. De 50 jaar oude Schot, die thans manager is bij de tweede divisieclub Queens Park Ran gers wordt beschuldigd van fraude. Hij zal opheldering moeten geven over het onder zijn bewind gevoerde beleid inzake de aan- en verkoop van spelers. UEFA-beker De Italiaanse club Napoli heeft zich gistermiddag in Athene gekwalificeerd voor de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-beker. Napoli verloor de return tegen Olympiakos met 1-0 door een doelpunt van Karavitis. Napoli won twee weken geleden op eigen veld met 2-0. In het dinsdag in brand gestoken stadion van Olympiakos waren gisteren 30.000 toeschouwers. In hetzelfde toernooi won Dy namo Boekarest met 9-0 bij Alkis Larnaca op Cyprus. De Roemenen hadden thuis al met 3-0 gezegevierd. Er waren 9000 toeschouwers. Los Angeles Aztecs speelde gisteravond in Den Bosch met 2-2 gelijk tegen de plaatselijke eerste divisieclub. Bij rust was de stand nog 0-0. Adriaanse, Jones, Aichorn en Johan Cruijff zorgden voor de doel punten. Er waren 5000 toe schouwers. GOIRLE Björn Borg is zo goed als zeker van een finale plaats in het profcircuit. In de confrontatie met Tom Okker zegevierde de blonde Zweed met 6-2 6-3. Tom Okker heeft de nummer één van de wereldranglijst vijftig jninuten partij mogen geven. Het verschil in klasse was te groot. Niet verwonderlijk, maar de tijd lijkt rijp om het nationale idool niet meer als publiektrekker nummer eén te zien in Nederland. Zeker is dat Borg en Tanner de "tophits" van dit seizoen, meer show kunnen geven dan Okker, dié tegen Borg conditie en vast heid te kort kwam. Roscoe Tanner is uitgeschakeld voor een finaleplaats van het in ternationale proftenniscircuit. De 27-jarige Amerikaan verloor in Goirle de "sleutelpartij" tegen zijn landgenoot Eddie Dibbs in drie sets: 76 26 en 36. Er zijn nu nog drie kandidaten voor de twee finaleplaatsen in de race: Dibbs, Tim Gullikson en Björn Borg. In de strijd om de plaats op het reservebankje, die aan staande zondag wordt ingenomen door de nummer vijf, gaat het nu om Okker en Tanner. Op papier is Okker verreweg de zwakste van de twee, maar in de vorm die Tanner in de eerste dagen demonstreerde, is hij zelfs door de Nederlander te ver slaan. Ex-korfbalcoach op wereldreis ZEIST De voormalige coach van de Koninklijke Neder landse Korfbal Bond, Adrie Zwaanswijk, is gisteren van Schiphol vertrokken voor een half jaar durende wereldreis, die grotendeels in het teken staat van de ontwikkeling van de korfbalsport in het buitenland. De reis, die loopt van Bombay, via Tokio, Indonesië, Australië, Nieuw-Zeeland, Hawaii, Canada en de Verenigde Staten, Mid den- en Zuid Amerika en de Antillen en Suriname, duurt tot 4 april. Financieel is de reis mogelijk geworden door de bijdrage van de KNKV-hoofdbestuur en de Avro. RIO DE JANEIRO De Braziliaan Jaime Suyne heeft gisteren tijdens het in terzonale schaaktoernooi in Rio de Janeiro de Hongaar se favoriet Lajos Portisch verslagen. De partij was een dag eerder afgebroken. Toen Portisch bij de hervatting zag dat Sunye de winnende voortzetting ook inderdaad onder couvert had afgege ven, besloot hij niet verder te spelen en zijn 22-jarige ti telloze tegenstander te felici teren. De partij van Jan Timman te gen de Argentijn Luis Bron-, stein werd opnieuw afgebro ken. Er zijn nu 74 zetten ge speeld. Aan de hangpartij te gen Velimirovic kwam Tim man niet eens meer toe Door een overwining op de Israëliër Simeon Kagan kon de West duitser Hübner zijn positie op kop verstevigen. De Russen Tigran Petrosjan en Rafael Vaganian delen de tweede plaats met 5,5 punten uit acht duels. Timman heeft nog altijd niet meer dan 2,5 punten en twee afgebroken partijen en is twaalfde. De resultaten van de uitgespeelde af gebroken partijen zijn: Sax (Hon) Bronstein (Arg) 10; Sax (Hon) Shamkovich (Vst) 1/2—1/2; Portisch (Hon)Sunye (Bra) 01; Sunye (Bra)—Hebert (Can) 1/2—1/2; Kagan (Isr)Hiibner (Wdl) 01; Vaganian (Rus)Bronstein (Arg) 10; Garcia (Cub)—Portisch (Hon) 01; Hebert (Can)Garcia (Cub) 0—1; Kagan (Isr)Smejkal (Tsj) 1/2—1/2; Velimi rovic (Jsl)Shamkovich (Vst) 01. De stand: 1 Hubner (Wdl) 6.5 punten (uit 8 partijen); 2. Petrosjan (Rus) en Vaganian (Rus) 5,5 (uit 8); 4 Portisch (Hon) 5,5 (uit 9); 5. Sunye (Bra) 5 (uit 7); 6. Balasjov (Rus) 4,5 (uit 7); 7. Sax (Hon) 4,5 (uit 8); 8. Ivkov (Jsl) en Smejkal (Tsj) 4 en 1 afg (uit 8); 10. Torre 3,5 (uit 8); 11. Shamkovich (Vst) 3 en 2 afg (uit 8); 12. Timman (Ned) 2.5 en 2 afg (uit 8); 13. Velimi rovic (Jsl) 2.5 en 2 afg (uit 9); 14. Bronstein (Arg) 2,5 en 1 afg (uit 9); 15. Hebert (Can) 2,5; 16. Garcia (Cub) 2 en.l afg (uit 7); 17. Harandi (Ira) 2 (uit 7); 18. Kagan (Isr) 1,5 (uit 8). WASSENAAR De eerste start van de rennen en dra verijen op Duindigt is zater dag om 13.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: FALAISSEPRIJS(l): Baby Ben, Mar- got en Lady of Eire. HOEFSLAG WISSELBEKER: Out of Date. Esther en Country House. FALAISSEPRIJS (2): Dusty, Solid Lass en Riki Lash. FALAISSEPRIJS (3): Lady Sarina. Flying Dancer en Up and Up. VRIJDAGPRIJS: Roquinio, Ralf Ru- melaar en Robijn Kid. PETER SPENCERPRIJS: Prins Be njamin. Remy Princess en Olke Oost- cXpTAIN DOUBLE K PRIJS: Pri zefighter, Narvik en Never Worry. c. ALKESTIS VAN E PRIJS: Pia- nello, O. Deter en Ricky Surprise. DAVE FEZPRIJS: Nancy van Duke, Sam Hollyrood en Rainier Gallant. GOUDPLEVIER S PRIJS: Sally Song, Serge en Sofia. ADVERTENTIE Bijvoorbeeld 3 dagen <4 Zuid Limburg v.a. ï£%Jfpp Ontdek ons enige „bergland". Prima gelegen voor tripjes over de grens en gratis toegang tot het Casino Valkenburg. Ind. treinreis Ivan elk station in Nederland), volpension. Lees de gids „NS/Trans Vakantie reizen in herfst, winter, lente". En boek: bij NS-stations, Rabobank, ANWB, uw rasbureau of bel 030627844. Reisbureau der N.V. Nederlandse Spoorwegen Publicatie Icwam tot stand in samenwerking met het Nationaal 6ureou voor Toensme, Den Hoaa

Leidse Courant | 1979 | | pagina 15